Dunántúli Napló, 1963. július (20. évfolyam, 152-177. szám)

1963-07-02 / 152. szám

m 8 NAmd 1983. JÜI.rDS S. 1 Nem ment a géllövés Pécsi Dóssá—Vasas 0:0 PVSK-pálya, »000 néző, vezette: Gere. Pécsi Dózsa: Zeng® — Bendes, Kocsis, Csupák — Vajda, Halasi — Györkő, Dunai I., Dunai H., Vári, Rádi. Edző: Balogh Sándor. Bp. Vasas: Szentmihályi — Nagy, Kárpáti, Fóris—Bakos, Rozsnyói — Teveli, Kékesi, Báríi, Pál L, Ihász II. Edző: Ilovszki Rudolf. A Bp. Vasas a szerdai KK döntő­re tartalékolta erejét, nyolc tarta­lék játékossal lépett pályára a Dó­zsa ellen. A Illa-fehérek azonnal magukhoz ragadták a kezdeménye­zést. Csupák bomba szabadrúgását szögletre tolta Szentmihályi. Nem sokkal később Vajda nagy lövését védte a Vasas kapusa. A vendégek a minél kevesebb gólt kapni tak­tikát választották: védekezésre ren­dezkedtek be, sokszor 7—8 ember tanyázott kapujuk előtt. A Dózsa támadást támadás után vezetett, a pécsiek fölénye tartósnak bizo­nyult. A 15. percben Halasi lövését Szentmihályi bravúrosan a kapu­fára nyomta. Záporoztak a lövé­sek a Vasas kapujára. A vendég- csapatnak is volt helyzete, a pé­csi védők elengedték Tevelit, Zen- gői merész kifutással lábbal men­tett a kapura törő szélső elöl. A nézők pécsi gólokat vártak, ezek azonban elmaradtak. A 27. perc­ben Várit Bakos buktatta a 16-os- nál. Dunai H. lapos szabadrúgását a Vasas védelme üggyel-bajjal tisz­tázta. A pécsi csatárok nem bol­dogultak a Vasas védőkkel, nem tudták széthúzni a mezőnyt, a szél­sőket keveset foglalkoztatták, rá­adásul a csatárok lövései nem si­kerültek. A 40. percben szabadrú­gáshoz jutott ismét a Dózsa, a pé­csiek azonban ismét elügyetlen- kedték a helyzetet, A félidő utol­só eseménye Duitfi II. kapufája volt. Szünet ntftn Vajda lövése veszélyeztette először a Vasas kapuját, a túlsó kapunál Halasi csak az utolsó pillanatban tudott menteni a tiszta gólhelyzet­ben lévő Ihász IL előtt. A 7. perc­ben tömörülés támadt a Vasas ka­puja előtt. A 16-oson belül az egyik Vasas játékos, Bárfi kezén csat­tant a labda, ll-es volt, a játékve­zető azonban továbbot intett. Re­mek Györkő lefutás után Vári a szélső beadását kapu fölé vágta. Szorongatott a Dózsa, kapujához szegezte ellenfelét. Megélénkült a játék és a nézőknek is megjött a hangja. Ideges légkörben folyta­tódott a küzdelem. A Vasas telje­sen beszorult. A második félidő közepe táján a 11:2-es szögletarány is jelezte a Dózsa fölényét. A Va­sas keményen védekezett, néha egy-egy jobbszélen vezetett pécsi támadás jelentett veszélyt. A 35. percben Györkő húzott el szélse­besen, jól is adott be, de Rádi kö­zelről a bal sarok felé küldött lö­vését Szentmihályi szögletre hárí­totta Két perccel a befejezés előtt lábról-lábra vándorolt a vasasok kapuja előtt a labda, azután Vári nagy kapáslövését Szentmihályi ki­védte. Kevesen számítottak arra, ami­kor megtudták a Vasas összeállí­tását, hogy a Dózsa nem bír a tar­talékos csapatát szerepeltető Va­sas ellen. A lila-fehérek nem ta­lálták meg a Vasas védekező tak­tikájának ellenszerét, keveset fog­lalkoztatták a szélsőket, a csatárok sokat cipelték a labdát, legtöbbször a középen akarták áttörni a Vasas tömörülő védelmét. A Vasas lel­kesen küzdött, a helyzetek és a já­ték képe alapján azonban aligha úszták volna meg 3—1 gólos vere- j ségen alul a mérkőzést, ha a pécsi I csatárok lövései sikerülnek és a j támadók jobb felfogásban játsza­nak. A pécsi védőket alig tették pró­bára a Vasas támadói, Bendes volt köztük a legbiztosabb, a fedeze­tek a mérkőzés nagy részében a támadókat segítették váltakozó si­kerrel. A csatársor tagjai csak he­lyenként játszottak elfogadhatóan, Rádi végig mérsékelt teljesítményt nyújtott, Dunai IL. és Györkő a második félidőben feljavultak, Vá­rinak ezúttal sem sikerültek a lö­vések. A Vasas együtteséből Szent­mihályi bravúrosan védett, a véde­lem Kárpáti irányításával hősiesen harcolt, a fedezetek, sőt a csatárok jó része is védőfeladatot látott el sikeresen. Gere játékvezető nem egyszer bizonytalankodott, a kezezésért fel­tétlenül ll-es járt volna. Hegyi István Bács-Kiskin megye csapata nyerte a női ifjúsági válogatottak kosárlabda-tornáját Baranya megye harmadik A hagyományos Ifjúsági tornán, amelyet ez évben Szigetváron rendeztek meg, minden eddigit felülmúlt a részvevők száma. Ti­zenegy megye közel másfélszáz részvevője három napon át vetél­kedett a helyezésekért. A nagy hőség és a zsúfolt prog­ram nagy feladatot rótt a játé­kosokra és a rendezőkre egya­ránt. Ennek ellenére heves küz­delmet, jó játékot láthatott a kö­zönség. Zökkenőmentesen zaj­lott le a versenysorozat és ered­ményesen szolgálta a magyar ko­sárlabda sport ügyét. Bács-Kis- kún jó játékkal megérdemelten nyerte a tornát. összeszokott csapata a legjobban bírta a so­rozatmérkőzés megterhelését is. A döntő többi részvevői is egy­két megingástól eltekintve szépen játszott. Baranya harmadik lett. Eredmények: A csoport, elsőtől a hatodik helyért: Budapest— Komárom 43:33 (28:14), Bács-Kis- kún—Tolna 40:28 (14:12), Baranya— Heves 47:21 (25:6), Budapest—He­ves 42:15 (23:3), Baranya—Komá­rom 30:23 (15:12), Tolna—Heves 46:29 (28:13), Bács-Kiskún—Bara­nya 53:24 (24:12), Komárom—He­ves 53:16 (23:4), Bács-Kiskún—Bu- | dapest 19:14 (3:6), Baranya—Tolna 19:18 (14:11), Komárom—Tolna 25:24 (11:12), Bács-Kiskún—Heves 30:11 (12:4), Budapest—Baranya 32:26 (10:14), Bács-Kiskún—Komá­rom 22:21 (11:10), Budapest—Tolna 41:20 (26:9). A döntő végeredménye: 1. Bács Kiskún 10 pont, 2. Budapest 9 pont, 3. Baranya 8, 4. Komárom 7,5, 5. Tolna 6. 6. Heves 5, B. csoport eredményei: Győr- Sopron—Szolnok 18:6 (11:1), Bor­sod—Csongrád 25:21 (12:8), Szol­nok—Békés 34:28 (21:13), Borsod— Győr-Sopron 32:14 (14:6), Békés— Csongrád 20:16 (8:8), Borsod—Bé­kés 37:10 (17:4), Győr-Sopron— Csongrád 24:21 (19:19), (12:15), Bor­sod—Szolnok 27:24 (10:6), Békés— Győr-Sopron 23:15 (6:10), Csong­rád—Szolnok 39:35 (33:33), (16:14), a csoport végeredménye: 7. Bor­sod 8 pont, 8. Békés 6 pont, 9. Győr-Sopron 6 pont, 10. Csong­rád 5, 11. Szolnok 5 pont. A torna legeredményesebb do­bói: Budavári (Tolna) 105, Ma­gyar (Komárom) 71, Túri (Bács- Kiskún) 62, Jászi (Budapest) 59, Nagyistván (Szolnok) 56, Keresz­túri (Baranya) 55. nagyszerű formában játszott a Honvéd Komlón Honvéd—Komló 5:2 (2:1) Komló. 3000 néző. vezette: Schopp. Bp. Honvéd: Takács — Marosi, Móricz, Dudás — Tuschinger, Vági — Nagy. Nógrádi. Tichy. Komora, Katona. Edző: Bányai Nándor. Komlói Bányász: Balogh — Komlói, Szőcs. Jerabek — Peré­nyi. Sóé — Garai, Rónai; Lutz, Göncz. Bartulov. Edző: Albert Jó­zsef. A hazaiak lendültek támadásba és néhány jó helyzetet dolgoztak ki a csatárok. Az ellenkező olda­lon Tlchy nagy lendülete okozott gondot a Bányász védelemnek. — NB I-es mérkőzések Ferencváros—Szeged 3:1 (8:0) Népstadion 50 000 néző. vezette: Fíilöp. — Góllövök: Novák. Varga, Rákosi, illetve Boros dr. Ferencváros: Aczél — Novák, Mátrai, Dalnoki — Vilezsál. Orosz — Fenyvesi II.. Varga, Albert, Rá­kosi. Fenyvesi dr. Szeged: Tóth — Szabó, Kürtösi, Kővári — Dezső fi, Makrai — Kö­kény, Nemes, Reményik, Gilicz, Boros dr. A várakozásnak megfelelően a Ferencváros azonnal támadólag lépett fel. A 2. percben Orosz 25 méteres bombáját védte Tóth. majd mindjárt utána Novák távoli nagyerejű lövését hárította szög­letre. A Ferencváros percei után a vendégek is vezettek egy-két I vérszegény támadást. A negyed- i órás jó iram után tízperces unal- | más, alacsony színvonalú játék ! következett. A többet támadó Fe- ! rencváros a 27. percben szerezte meg a vezetést, Novák 22 méteres bomba szabadrúgása sorfalat érintve Ju­tott a jobbsarokba, (1:0). Élénkült a játék és * Fe­rencváros a 38. percben tovább növelte előnyét. Mátrai az alap­vonalig futott és beadását Varga csukafejessel küldte a balsarokba, (2:0). A félidő hátralevő részében is a hazaiak kezdeményeztek. Megyei egyéni tekebajnokság Az 1963. évi tavaszi forduló mérkőzésének befejeztével sor került a megyei egyéni bajnok­ságokra. A csoportonként 2—3 napos küzdelml sorozaton jó ered mények és páronként szoros küz­delmek követték egymást. Egyes játékosok túlzott önbizalommal Területi ökölvívó-bajnokság Kaposvárott Kaposvárott tartották a területi felnőtt egyéni ökölvívó bajnok­ság versenyeit. A vártnál keve­sebben indultak. A Kaposvári Dó­zsa ökölvívói mellett a Pécsi Dó­zsa, a Pécsi Bányász, a PVSK és a Komlói Bányász versenyzői küzdöttek a győzelemért. A szép számú közönség közepes színvo­nalú mérkőzéseket izgult végig. A pécsi ökölvívók közül a Dózsa- versenvzők tettek ki magukért, csak holtversenyben szorultak a második helyre az NB I.-ben sze­replő Kaposvári Dózsa mögött. Eredmények: légsúly: 1. Simon (P. Dózsa), 2. Kocsis (P. Bányász), 3. Szávics (PVSK), harmatsúly: 1. Nyári (Kaposvár), 2. Tóth (K. Dózsa), 3. Zomi (PVSK), pehely­súly: li Radvánszky (Komló), 2. Vörös (K. Dózsa), 3. Szíjártó (Ptf- SK), könnyűsúly: 1. Tóti (K. Dó­zsa), 2. Kovács M. (P. Dózsa), 3. Hoffercsik (P. Bányász), kisváltó: 1. Győri (K. Dózsa), 2. S. Kovács (P. Dózsa), 3. Hartunk (P. Bá­nyász), váltósúly: l. Vilhelm (K. Dózsa), 2. Spirák (P. Dózsa), nagy váltó: 1. Varga (Komlói Bányász'* 2. Molnár (Komlói Bányász), kö­zép: 1. Pataki (PVSK), 2. Pozsár (P. Dózsa), félnehézsúlyban nem volt induló. Nehézsúly: 1. Annus (P. Bányász), 2. Bátai 0® Dózsa), 3. Latin (P. Dózsa). Pontverseny eredménye: 1. Kaposvári Dózsa 21, 2. Pécsi Dózsa 21 pont, 3. Komlói Bányász 18 pont, 4 Pécsi Bányász 10 pont, 5. PVSK 8 pont. léptek pályára és az megboss-úl- ta magát. Az NB n-ben szereplő Jámbor (Pécsi Építők) jó formá­ban, bár szoros eredménnyel biztosította ez évi egyéni bajnoki címét. A női versenyek megyei döntő­jén a BTC régi múltra visszate­kintő és jó eredményeket elérő játékosa, Szirtesné szerezte meg a megyei egyéni bajnoki címet. Állandó és egyenletes jó teljesít­ménnyel joggal küldik az orszá­gos egyéni bajnokságok színhe­lyére, Kecskemétre. A férfi öreg­fiúk bajnokságát a Közlekedés játékosa, Lőczi Ferenc biztosan nyerte 459 fával. Eredmények: Felnőtt női egyé­ni: 1963. évi megyei bajnok: Szir­tesné (BTC) 416 fával, 2. Balogh- né (BTC) 407 fa, 3. Gódiné (BTC) 377 fa. Férfi felnőtt egyéni:. Jámbor Károly (Pécsi Építők) 888, 2. Gyi- mesi Jenő (P. Bányász) 868 fa, 3. Pápista Ferenc (P. Közlekedés) 863 fa. A múlt évi igen jó helye­zést elért Scherbeczki János, igen gyengén szerepelt, még csak he­lyezést sem tudott elérni. Az öreg fiúk bajnoksága: 1. Lőczi Ferenc (Közlekedés) 459, 2. Kántor Imre (Közlekedés) 432 fa, 3. Schelei Károly 427 fa. Á női 400-as futok érték el a legjobb eredményt a Dózsa atlétikai versenyén Szombat délután a Dózsa ren­dezte az atlétikai csapatbajnok­ság (II—Hl. o. és serdülő) harma­dik fordulóját. A verseny 4 és fél óra hosszat tartott, noha a ren­dezés zökkenőmentes volt. A kü­lönböző osztályokban 38 verseny­szám került lebonyolításra, ez bi­zony sok egy délután, egy pá­lyán. Egyébként az egyes ver­senyszámokban nem sok induló volt, a benevezett versenyzők nagy része nem jelent meg a rajtnál. A legjobbak távollétében — akik Diósgyőrben az L o. verse­nyen vettek részt — nem sok jó eredmény született, a női 400-za- sok azonban kitettek magukért, ók érték el a legmagasabb pont­számot. Különösen a komlóiak (Prohászka, Szabó Erzsébet) és a sportiskolás, serdülőkorú Kulcsár Magdolna értek el figyelemre­méltó időeredményt. A férfiaknál Dudás, az Építők tehetséges táv­futója emelkedett ki 1500 m-es bátor futásával és a nagy mele­get tekintve jó 4:06.4 mp-es ered­ményével. Pontversenyben a nőknél a Pécsi Sportiskola, férfiaknál — meglepetésre — az Építők voltak legeredményesebbek, igaz a PVSK és a Dózsa versenyzőinek egy ré­sze Diósgyőrben küzdött a pon­tokért. Részletes eredmények: Serdülő kalapácsvetés: L Fürj Mihály ITSK (500) 42,13. Serdülő leány diszkosz: l. Köves Mária P. Sport­iskola 25,86. 100 m-es gát, serdülő; 1. Doszpod Ferenc KBSK 16,3. 400 m, serdülő leány: l. Kulcsár Magdolna P. Sportiskola 64,3, 2. Scamper Erika P* Bányász 66,5, /l. Szabó Zsuzsa KBSK 66,A* 4. Szabó Teréz P. Sportiskola 67,2. 400 m serdülő fiú: 1. Sági István PVSK 57,7, 2. Gáspár László ITSK (500) 57,9, 3. Solti István P. Dózsa 58,0. Serdülő leány gerely: 1. La- jossy Ildikó P. Sportiskola 23,38. Serdülő fiú diszkosz: 1. Mandel András ITSK (500) 31,89. 2 Ignácz József ITSK (506) 30,10. Serdülő 1iú magas: i. Doszpod Ferenc KBSK 160, 2. Magenheim István P. Sportisk. 155. Serdülő leány távolugrás: i. Köves Mária P. Sportiskola 507.5 fi. o. férfi számok: 100 m: 1. Kamarás Miklós P. Sportiskola 11,5, 2. Kiss Endre PVSK 11,6, 3. Varga Sándor P. Postás 11,6. 1500 m: 1. Dudás István P. Épí­tők 4:06,4, 2. Nagy László PVSK 4:10,8, 3. Krommer István KBSK 4:15,4. Gerely hajítás: 1. Domán Gábor PVSK 53,48, 2. Szörényi István PVSK 50,38. Távolugrás: 1. Litz László P. Dózsa 642, 2. Vass István P. Építők 626, 3. Varga Sándor P. Postás 626. Súly- lölcés: 1. Specht Antal P. Építők 12,87, 2. Reha József PEAC 12,70, 3. Farmosi Tibor P. Dózsa 12,62. 110 m gát: 1. dr. Wágner Ernő P. Építők 17,5. 400 m-es gát: l. Fenyősi Csaba PVSK 62,7. 400 m: 1. Benkovics László PEAC 52,2, 2. Bethlehem István PEAC 52t4, 3. Kiss Endre PVSK 53,1. III. o. férfi számok: 100 m: 1. Katies Dezső P. Építők 11,8. 400 m-es gát: 1. Fenyvesi Zoltán PVSK 61,2. Rúdugrás: 1. Fenyvesi Zoltán PVSK 300. Távolugrás: 1. Gál Imre P. Építők 590. Gerely- hajítás: 1. Grácsik József P. Bá­nyász 45,55, 1500 m: 1. Hajós Ti­bor PVSK 4:25. 400 m: 1. Gál Im­re P. Építők 53,2. 5000 m: l. Ve­lez Lázár PVSK 18:17,8. Súly­lökés: L Márton József ITSK 12,08. II. o. női számok, íoo m: 1. Szabó Erzsébet KBSK 13,0, 2. Je­ges Sára P. Sportiskola 13,3, 3. Bagi Zsuzsa PVSK 13,4. 400 m: 1. Prohászka Magdolna KBSK 62,0, 2. Szabó Erzsébet KBSK 62,7, 3. Bagi Zsuzsa PVSK 63,4, ma­gasugrás: 1. Bágyi Mária PEAC 145, 2. Prohászka Magdolna KB­SK 135, súlylökés: 1. Kiss Gizel­la P. Dózsa 10,49, diszkoszvetés: 1. Hartung Józsefné P. Dózsa 37,91 III. o. női számok, 100 m: l. Csordás Piroska P. Dózsa 14,0, 2. Kiss Zsuzsa PEAC 14,0, 400 m: 1. Joósa Auguszta P. Sportiskola 69,3. Magasugrás: 1. Simon Ibolya P. Sportiskola 135, súlylökés: 1. Becsei Gabriella KBSK 916, disz­koszvetés: 1. Bárdos Erzsébet Sportiskola 27,20. DUNANTÜLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Hunyadi János u. 11. Telelőn: 15-32, 15-33; 17 őrá után: 6O-II4 Belpolitikai rovat: Sl-68 Kiadja a Dunántúli Napid LapkiadóvAUalat. Felelős kiadó: Braun Károlyi Kiadóhivatal: Pécs Hunyadi u. 11. _______Telefon: « 55-91, 50-00. P ÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. sz. Terjeszti a Magyar Postai Előfizethető a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 12.— Ft Indexszám: 25 054 váratlan szegedi góllal kezdődött a második fél­idő. Jó keresztlabdával Boros dr. kiugrott és a kifutó Aczél mellett a bal sa­rokba lőtt, (2:1). Ezután elég keményen ját­szottak a Tisza-partiak. Az 53. percben Albert óriási helyzetben kétszer is hibázott. Az 59. pere­ben Albert mintaszerűen Rákosi­hoz csúsztatta fejjel a labdát, aki 15 méterről kapásból lőtt a bal sarokba (3:1). A 60. percben egy perces gyász- szünetet tartottak Turay József emlékére. A mérkőzés további ré­szében igen gyenge volt az Iram, a Ferencváros továbbra Is többet kezdeményezett. A 78. percben Orosz 30 méteres nagy lövését Tóth szögletre ütötte. A szegediek két veszélyes ellentámadást ve­zettek. de Aczél jól védett. Az utolsó perceket a közönség tapsol­va szurkolta végig. A várakozásnak megfelelően a Ferencváros biztos győzelmet ara­tott, játéka azonban — nyilván a nagy meleg miatt — elmaradt az utóbbi hetek teljesítményétől. A Szeged lelkesen harcolt, de több­re nem volt képes. Jók: Aczél, Novák. Mátrai. Orosz Albert és a balszámy. Illetve Tóth, Kürtösi, Makrai és Boros dr. Tatabánya—Debrecen 2:9 (1:0) Tatabánya. «00 néző vezette: Bállá Gy. — GóUövffk: Csemai (2). Tatabánya: Géléi — Törőcstk, Hetényi, Szepesi — Kovács, Lacz- kó — Rácz, Lábos. Dombal. Csor­nai. pásztor. Debrecen: Jakab — Beck. Oel- lér. Varsányi — Juhász, Somod! — Némethy. Zilahi, Nagytaposi. Pus­kás. Bodal. Végeredménybein a bányászcsa­pat mindkét félidőben lőtt egy-egy góljával megérdemelten nyert a Debrecen ellen. — Jók: Törőcsik, Laczkó. Dombal, Csemai, illetve Gellér és Puskás, Salgótarján—TJ. Dózsa OK) Salgótarján 1300 néző, vezette: Kaposi. Salgótarján: Cserháti — Salgó, Ferencz. Oláh — Szojka, Menczel — Krtskó, Horváth. Taliga. Kraj- csi. László. TJ. Dózsa: Lung — Káposzta, Rajna dr.. Csordás — Solymosl, Szinl — Pataki, Göröcs. Bene Ku- harszki, Lenkei. A Salgótarján az idén egyik leg­jobb Játékát nyújtotta. A tét nél­küli találkozón szépen kombinál­tak a hazaiak. A Dózsa mindvé­gig tartózkodóan játszott és fá­radtnak látszott. — Jók: Ferencz, Menczel (a mezőny legjobbja) Taliga és Kriskó. illetve Lung, Káposzta, Színi, Bene és Ku- harszki. Győr—Szombathely 43 (3:1) Szombathely 5000 néző. vezette: Biróczki. — Góllövők: Palotai (3), Orosz, illetve Varga (2) és Tóth. Győr: Barna — Koós, Orbán, Tamás — Palotai, Kiss — Szaló, Morvái, Orosz, Keglovich Adrigán. Szombathely: Szarka — Szőke, Elder, Mester — Czigony, Varga — Stolcz, Iszak. Földi. Nagy, Tóth. A nagy melegben közepes volt az Iram és a színvonal is. A Szombathely többet támadott, a mérkőzés sorsát Szarka gyenge napja és Palotai kitűnő lövőfor­mája döntötte el a vendégek ja­vára. Jók: Barna, Tamás. Palotai. Szalő, Keglovich. illetve Ekler. Czigony. Varga és Tóth. Hungária üt. 30« néző, vezette: Embsberger. MTK: Kovaltk — Készéi, Dansz- ki. Jenei — Nagy Kovács IH. — Laczkó. Vasas, Bödör, Kuti, Szimcsák X. Dorog: Ilku — Pálmai. Lakat, Fellegi — Takács, Prohászka — Ka­rába. Szuromi. Monostori. Kertes, Csórt. Bene három góllá] nyert Tichy előtt Az NB X. osztályú labdarúgó bajnokság utolsó. 26. fordulójában 20 gól esett annak ellenére, hogy három találkozón egyetlen egyszer sem került a hálóba labda. Vég­eredményben az 1962—63. NB I-es bajnokságban 504 gól született és a legeredményesebb játékosnak a még ifjúsági korban lévő Bene Ferenc bizonyult 3 gól előnnyel Tichy Lajos előtt. Az 1962—63-as Idény legeredmé­nyesebb Játékosai: 23 gólos Bene (TJ. Dózsa), 20 gólos Tichy (Bp. Honvéd). 16 gólos Povázsal (Győr), 14 gólos Machos (Vasas), 11 gólos Albert (Ferencváros). Bödör (MTK) Dunai H. (Pécs). Monostort (Do­rog). 10 gólos Puskás (Debrecen), 9 gólos Göröcs (TJ. Dózsa). Mol­nár (Debrecen). Komora (Bp. Hon­véd). 8 gólos Kuti (MTK). Nemes (Szeged). Palotai (Győrt Nógrádi (Bp. Honvéd); TOTO L Ferencváros—Szeged 2. Salgótarján—Újpest 3. Pécs—Vasas 4. Komló—Bp. Honvéd 5. MTK—Dorog & Szombathely—Győr 7. Tatabánya—Debrecen 8. PVSK—BVSC 9. K. Lombik—Szfehérvár 10. Oroszlány—Budafok 11. EVTK—MÁV DAC 12. Dunaújváros—Szállítók 3:1 1 0:0 x 0:0 X 2:5 2 0:0 3:4 2.-0 2:0 1:1 0:0 2:5 3:0 A második helyezett, illetve a legjobb vidéki csapat címet el­döntő rangadó csak időnként ho­zott jó játékot. Az iramra erősen rányomta bélyegét a nagy meleg. Az MTK többet kezdeményezett, közelebb állt a győzelemhez. Jók: Danszki, a két fedezet, Laczkó, Vasas, illetve a védelem, élén II- kuvaL AZ NB I. VÉGEREDMÉNY® 1. Ferencváros 2. MTK 3. u. Dózsa 4. Dorog 5. Bp. Honvéd 6. Győr 7. Pécs 8. Tatabánya 9. Vasas 10. Komló 11. Szeged 12. Debrecen 13. Salgótarján 14. Szombathely 26 15 26 TI 26 11 26 10 26 11 26 12 26 8 26 10 26 8 4 49:28 37 6 41:32 31 7 50:31 30 6 37:37 30 8 53:38 29 9 42:37 29 7 34:31 27 9 30:30 27 9 37:31 25 9 30:41 24 7 11 18:41 23 9 11 31:50 21 6 14 29:38 18 5 17 23:49 13 Élvezetes volt a játék. A I. ben komlói támadás végén Rónai nagyszerű beadását a belsők elvé« tették. A Honvéd védelme kemény belemenésekkel hívta fel magára a figyelmet. A 15. percben Luta nehéz szögből küldött bombája zúgott el a jobb kapufa mellett. Két perccel később vezetéshez ju­tott a Bányász. A büntető terü­leten Marosi kézzel ütötte le • labdát. Szőcs végezte el a ll-es rúgást és a balra mozduló kapus mel­lett a jobb sarokba lőtte a láb' dát, 0:1. Tlchy. mint a csapatkapitány figyelmeztette játékostársait, akik ellen egymás után többször ítélt szabadrúgást a játékvezető. A 24. percben Göncz tisztán futott el a balösszekötő helyén. Eles szögből küldött lövése a jobb kapufa mel­lett hagyta el a játékteret. A 38. percben Tlchyt buktatták a ka­putól mintegy húsz méterre. A szabadrúgást a válogatott csatár végezte él és nagy erejű lövését Balogh lábbal védte. A kipattanó labdát Katona kft« zelről a hálóba lőtte, 1:1. Már-már úgy látszott, hogy nem változik az eredmény, ami­kor a 45. percben Tichy a jobb szé­len kapott egy hosszú labdát, Az alapvonal tájékáról beguritott és Komora nem hibázott, 2:1. A MÁSODIK FÉLIDŐ mindjárt góllal kezdődött. Sós «•* dító hibát vétett. Tichy faképnél hagyta as egéss védelmet és 3:wre növelte a Honvéd előnyét. Szőcs a balszélre áöt főtt már csak statisztálni tudott), mert az első félidő 39. percében húzódást szenvedett. Komlói lett a közép- hátvéd, és Petényi a jobbhátvéd. A felforgatott Bányász védelem többször megingott és a főváro­siak nagy lendülettel játszva könnyedén érték el góljaikat. Az 51. percben a Bányász védelme késlekedett. Nógrádi biztosan lőtt Balogh kapujába, 4:1. Ezután Balogh percei követ­keztek. több gólnak látszó hely­zetet tisztázott, a 65. és a 70; percben a kiugró Tichy elől bra­vúrosan. Aztán Nagy pompás lö­vését védte parádésan a komlói kapuvédő. A 81. percben Garai 8 méterről az oldalhálót találta el. A 82. percben Nógrádi közelről lőtt a hálóba 5:1. Egy perccel később Herényi hozta fel a labdát, mintegy 2* méterről lövésre szánta el magát és nagv erejű bombáját Takács a baloldali lécre nyomta, majd az onnan visszavágódott labdát Garai a kapu torkából a hájé­ba pofozta. 5:2. Az első harmadban a Bányász méltó ellenfele volt a jó formába lendült Honvédnak. A 39. nercben Szőcs lesérült, s ettől kezdve a középhátvéd csak statisztált. A kék-fehér csapat átcsoportosítása és tíz főre olvadása nagv előnyt leien tett a kispesti gárdának. — Csatáraik — Tlchy vezérletével —* formás támadást vezettek, s még ilyen aTánvban is megérdemelték a győzelmet. A Honvédből Marosi; Vágt. Nógrádi és Tichy teljesit- ménve emelkedett ki. A Bányász együttesből csupán Balogh és Komlói játszott átlagon 'o’nuen. Vízhányó Imre, Kosárlabda NB I. Megkezdődtek a harmadik for­duló mérkőzései a kosárlabda NB I-ben. A PVSK férfi és női csa­patai Budapesten kezdték az idényt, a vasutasok mindkét együttese vereséget szenvedett. Bp. Előre—PVSK 68:31 (32:9), NB I. női mérkőzés, Budapest. Sport utcai pálya. A pécsi csapat az el­ső félidőben nehezen talált ma­gára, szünet után a pécsiek is játékba lendültek, de csak he­lyenként tudták küzdelembe kény szeríteni ellenfelüket. Ganz-MAVAG—PVSK 96:56 (45:31), NB I. férfi mérkőzés, Bu­dapest, Kőbányai út. A bitume­nes pályán nem ment a játék a pécsieknek. A Ganz-MAVAG vé­gig kezében tartotta a játék irá­nyítását, a pécsiek hamar bele­törődtek a vereségbe, nem is na­gyon erőlködtek; komlói, mohácsi, siklósi szakboltokban 4 iNctöj» auuju i vaj MTK—Dorog 0:0