Dunántúli napló, 1963. június (20. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-18 / 140. szám, Első kiadás

6 NAPLÓ 1963. JŰNTÜS 11 1 IsO állásnál 11 hibásolt Komló Komló—Salgótarján 1:1 (0:0) TOTO 1. FTC—D ebre cen 2:0 1 2. Dorog—Újpest 2:0 1 3. MTK—Szombathely 1:2 2 4. Tatabánya—Honvéd 4:2 1 5. Szeged—Pécs 2:2 X 6. Komló—Salgótarján 1:1 X 7. MAV-DAC—Csepel 1:4 2 8. MTE—Dunaújváros 1:1 X 9. Láng—Diósgyőr 1:2 2 10. Eger—Ganz-MÁVAG 3:0 1 11. DEAC—Kecskemét 1:0 1 12. Bp. Spartacus—Bp. Előre 1:4 2 Nincs különösebb változás Az NB I. osztályú labdarúgó bajnokság 24. fordulójában a gól­lövök éllovasai közül Monostori volt a legeredményesebb, 2 gólt rúgott s ezzel a 11 gólosok közé jött fel, Povázsai 3 gólra közelí­tette meg Tichyt, Albert is 11 gó­los lett. Az élcsoport: 23 gólos: Bene (U. Dózsa), IS gólos: Tichy (Bp. Hon­véd), 16 gólos: Povázsai (Győr), 14 gólos: Machos (Vasas), 11 gólos: Bödör (MTK). Albert (Ferencvá­ros). Monostori (Dorog), 10 gólos: Dunai II. (Pécs). 9 gólos: Göröcs (U. Dózsa), 8 gólos: Komora (Bp. Honvéd), Molnár (Debrecen), Ne­mes (Szeged). SPORTHÍREK Budapesten rendezték meg az Európa-Bajnokságra készülő túra modellek válogató versenyét. Ba­ranyát a Mohai—Sipos páros kép­viselte, — mindkettő az Urán SC versenyzője, — akik a 4. helyet szerezték meg. A két pécsi ver­senyző eredménye annál is in­kább figyelemre méltó, mert az előttük végzett 3 versenyző a vi­lágbajnokságon résztvett magyar csapat tagja volt. A kosárlabda Népköztársasági Kupáért mérkőzött meg egymással a pécsi Postás NB H-es férfi és a pécsi Meteor OTP megyebajnok­ságban szereplő együttese. A ta­lálkozót a Postás nyerte, az ered­mény 87:68 volt, a félidőben 42:28- ra vezetett az NB Il-es együttes. A Postás jobb cseresorával sze­rezte meg a győzelmet. Legjobb dobók Pongrác 23, Bányai 18, il­letve Mórocz és Földényi 14—14. Vasárnap délelőtt Dunaújváros­ban került sor az I. osztályú ököl­vívó csb. küzdelmei során a Du­naújvárosi Kohász—MTK találko­zóra. A mérkőzést kis különbség­gel a budapesti csapat nyerte. MTK—Dunaújvárosi Kohász 11:9. Áz MTK kiesett az első helyért folyó versenyből tíz méterről biztosan lőtt a jobb sarokba, 1:0. A másik oldalon Szojka szabad­rúgását Menczel előre vetődve fe­jelte a baloldali léc mellé. Az 59. percben Göncz faképnél hagyta a teljes védelmet. A büntető terü­leten felvágták. A megítélt ll-est Balogh (!) végezte el. Gyengén helyezett bal sarokba tartó lab­dáját Cserháti védte. Továbbra is a hazai együttes játszott fölény­ben. Iván—Nagy—Garai összjáték után a jobbszélső a kapufát talál­ta el. A 74. percben Iván lőtte kapufára a labdát. A 75. percben Garai szögletet ívelt be. Nagy tiszta helyzetben, három lépésről fejelt mellé. A 84. percben egyen­lített a Salgótarján. Kriskó a 16-os oldalvonalától a hosszúsarkot célozta meg, s nagy erejű lövése védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba, 1:1. A hátralevő percekben fokozódott a küzdelem. A komlói tizenegy az első fél­időben tartós fölényt harcolt ki, azonban a jól záró salgótarjániak mindent hárítottak. Szünet után fokozódott az iram, s küzdelmessé vált a mérkőzés. A komlóiak a második 45 percben széthúzták a mezőnyt és ekkor akár féltucat gólt is lőhettek volna. Végül fel­lángoló salgótarjániak egyetlen igazi helyzete értékes pontot je­lentett. Balogh a gólnál elől állt és meglepte a váratlan lövés. Egyébként nem volt védenivalója. A hátvédhármasból Komlói emel­kedett ki, a fedezetek részéről Sós dicsérhető. A csatársorból Bartu- lov nagy akarását és Iván lendü­letét lehet kiemelni. A vendégek­nél Cserháti remek formában vé­dett, rajta kívül kiemelkedő tel­jesítményt nyújtott Oláh, Menczel és a válogatott Szojka. Bállá Béla játékvezető mindkét fél terhére nagyon sokat tévedett. Vízhányó Imre Vasárnap délelőtt a nagyatádi 25 méteres sportuszodában a So­mogy megyei Uszószövetség orszá­gos úszóversenyt rendezett kapos­vári, nagyatádi és a Pécsi Urán SC úszói részvételével. A ver­senyen a pécsi úszók minden számban az első helyre kerültek. Kiemelkedőbb eredmények: Tóth Zsuzsa 100 m-es serdülő leány pillangóúszásban 1:24.6 mp-es időeredményt ért el. A KM) m-es férfi mellúszásban Kiss Ákos (Urán SC) 1:21.0 mp-el lett első. A 200 m-es serdülő leány mell­úszásban Pozsqai Éva 3:20-as idő­vel győzött. Kitűnően szerepeltek Jó eredmények, gyér mezőnyök a megyei felnőtt atlétikai bajnokságán Pécs—Szeged asztali­tenisz-mérkőzés NB I. állása: 1. Ferencváros 24 13 7 4 44:26 33 2. U. Dózsa 24 11 7 6 50:28 29 3. MTK 24 10 8 6 38:32 28 4. Bp. Honvéd 24 10 7 7 48:34 27 5. Dorog 24 9 9 6 35:27 27 6. Győr 24 11 5 8 38:31 27 7. Tatabánya 24 9 7 8 28:28 25 8. Pécs 24 7 10 7 31:31 24 9. Szeged 24 8 7 9 16:35 23 10. Vasas 24 7 8 9 35:31 22 11. Komló 24 6 10 8 25:35 22 12. Debrecen 24 5 9 10 27:45 19 13. Salgótarján 24 6 5 13 28:36 17 14. Szombathely 24 4 5 15 17:41 13 Az NB I. osztályú labdarúgó- bajnokság vasárnapi 24. fordulója nem nélkülözte a meglepetéseket. A Ferencváros biztosan szerezte meg a győzelmet és mivel vetély- társai az U. Dózsa és az MTK ki­kaptak, előnye 4, illetve 5 pontra nőtt, tehát az MTK már végleg kiesett a versenyből, a Dózsának sincs már sok reménye, úgy hogy a Ferencvárost elvileg talán már bajnoknak is lehetne tekinteni. Persze, még hátra van két for­duló és a labdarúgásban nincs lehetetlen. Nagy a harc továbbra is a vidék legjobb csapata cí­méért fej-fej mellett halad eb­ben a versengésben a Dorog, a Győr, sőt még a Tatabányának is van esélye. Nagy bravúrt vitt véghez a Szombathely, amely az MTK-t győzte le saját otthonában. Tatabánya—Bp. Honvéd 4:2 (3:0) Tatabánya, 10 000 néző, vezette: Aranyosi. Góllövők: Bíró (3) és Lahos, illetve Nógrádi és Balogh. Tatabánya: Géléi — Törőcsik, Hetényi, Juhos — Kovács, Szepe­si — Rácz, Bíró, Dombai, Lahos. Pásztor. Bp. Honvéd: Takács — Lévai, Marosi, Dudás — Kotász, Nógrádi — Nagy, Balogh, Tichy, Tuschin- ger, Katona. Ezen a mérkőzésen a Honvéd védelme gyenge napot fogott ki. A Tatabánya pedig jól irányítva a játékot, megérdemelten nyert. Jók: Törőcsik, Szepesi és Bíró, illetve Nógrádi, Balogh, Katona. Győr—Vasas 2:1 (0:0) Győr, 90») néző, vezette: Va­das. Góllövők: Szaló és Povázsai. il­letve Machos. Győr: Barna — Kiss, Orbán, Tamás — Palotai, Adrigán — Szaló. Morvái, Orosz. Povázsai, Keglovich. Vasas: Varga — Ihász. Mészöly, Sárosi — Sas. Berendi — Bozó, Kékesi Machos. Pál I., Pál EL Rendkívül érdekes és a hajrá­ban nagyon izgalmas játékot ho­zott a két csapat találkozója. A Vasas ..félgőzzel” igyekezett meg­oldani fel adatát,de ez csak a hajráig sikerült. A mérkőzés ki­menetele szempontjából döntő helyzetek alapján a Győr megei demelte a győzelmet. Jók: Orbán, Adrigán és Povázsai, illetve Var­ga, Mészöly, és Sas. Ferencváros—Debrecen 2:0 (0:0) URöi út. 30 000 néző, vezette: Petri. Góllövő: Albert és Novák (tizen egyesből) Ferencváros: Aczél — Novák, Mátrai, Dalnoki — Vilezsál, Orosz — Kökény. Varga. Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. Debrecen: Jakab — Varsányi, Geller, Kovács — Juhász. Sornodi — Némethy. Puskás, Nagykaposi, Molnár. Bodai. A bajnokságra törő Ferencváros a várakozásnak megfelelően meg­érdemelten szerezte meg a szá­mára oly fontos két bajnoki pon­tot. Kitűnő erőnlétben harcoltak a zöld-fehérek. s a játék mindvé­gig hatalmas fölényüket mutatta. A debreceniek érthetően védekez­tek, minél kevesebb gólt akartak kapni. Ezt a szándékukat ei is értek. A Ferencváros nagyobb győzelme sem lett volna megle­petés. Jók: Novák, Mátrai, a két fedezet, Varga és a balszárny, il­letve Jakab (a mezőny legjobbja), Gellér. Somod!, Puskás és Nagy­kaposi. Dorog—TJ. Dózsa 2:0 (1:0) Dorog, 8000 néző, vezette: Soós G. Góllövő: Monostori (2). Dorog: Ilku — Szűcs, Lakat, Fellegi — Pálmai, Takács — Ka­rába, Szuromi, Monostori, Ker­tes, Csőri. U. Dózsa: Lung — Káposzta. Rajna, Várhidi — Solymosi, Szí­ni — Pataki, Kuharszky, Bene, Lutz, Lenkei. A lila-fehér együttes a sérült Göröcsöt és a fegyelmezetlensége miatt ,büntetett” Rossit nélkü lözte. A 80 percig tíz emberrel játszó Dorog teljesen megérdemelten és biztosan szerezte meg a két baj­noki pontot az első helyre pályá­zó U. Dózsával szemben. Techni­kai, taktikai és erőnléti fölény mutatkozott a vidékiek javára, a Dózsa teljesen fáradt, letört csa­pat benyomását keltette. Jók: La­kat, Pálmai, Monostori (a mezőny legjobbja), Karába és Kertes, il­letve Káposzta és Rajna. Szombathely—MTK 2:1 (2:1) Góllövők: Földi, Iszak, illetve Kuti. Szombathely: Szarka — Szőke, Eckler, Varga — Czigony, Győri- Kiss, — Stolcz, Iszak, Földi, Nagy, Tóth. MTK: Lanczkor — Készéi, Danszki, Jenei — Nagy, Palicskó — Major, Laczkó, Bödör, Kuti, Szimcsák I. A meglepő eredménnyel végző­dött mérkőzésen jók voltak: Szarka, Czigony. Földi, Iszak, Sütette Dagadd, Nagy és Major, S^mbat délután és vasárnap délelőtt a PVSK-pályan folyt le a megyei felnőtt atléták seregszem­léje, azaz mégsem nevezhetjük a bajnokságot seregszemlé­nek, mert élvonalbeli verseny­zőink közül többen távolmaradá- | mukkal „tüntettek”. Próbáltuk ki- | találni az okokat, amelyek a — kétségtelenül nem túl nagy lét­számú — felnőtt gárda egy részé­! Ádám Lukács előtt. A gerelyhají- tók vívták a legszínvonalasabb I küzdelmet, mert a harmadik is 61 ! m fölötti eredményt ért el. A I többi férfi számban: magas-, rúd- ! hármasugrásban, súlylökésben, i diszkosz- és kalapácsvetésben a | győztes eredménye átlagon felüli I volt és a közeli válogatott viada- i lókat tekintve, biztató. A nők versenyeit is a kevés in­zsa 13.26, 2. Banna 11.85, 3. Vass 11.83. Nők: 100 m: 1. Meszler PEAC 13.0, 2. Kanizsai Postás 13.8. — 200 m: 1. Meszler 27.6, 2. Bagi PVSK 28.6. — 400 m: 1. Bagi 64.7. — 80 m gát: 1. Kanizsai 13.3. 2. Radács Dózsa 14.9. — Távolugrás: 1. Kanizsai 498 . 2. Meszler 472, 3. Bagi 439. — Magasugrás: 1. Kani­zsai 152. 2. Tóth Tanárképz: FSK 148, 3. Meszler 140. — Súlylökés: 1. Tóth dr. 12.03, 2. Kiss Dózsa 10.82. 3. Hartungné Dózsa 9.44. — Diszkoszvetés: 1. Tóth dr. PEAC 39.09. 2. Hartungné 38.55. 3. Kiss Dózsa 31.34. — Gerelyhajítás: 1. Tóth dr. 36.95, 3. Radács 30.52. Villányi Nándor A férfiak győztek, a nőknél döntetlen volt az eredmény A pécsi asztaliteniszezők Sze­ged válogatottjait látták vendégül. A BTC kultúrtermében vasárnap délelőtt mérték össze erejüket a csapatok. A várakozásnak meg­felelően a férfiaknál Pécs válo­gatottja fölényes, biztos győzel­met aratott. A pécsiek 13:5 ará -- ban bizonyultak- jobbnak >■ ellen­felüknél. A nőknél izgalmas mér­kőzések alakultak ki a pécsi ver­senyzők elszalasztották a győzel­met, erejükből csak döntetlenre tellett. Az eredmény 9:9 volt. — Pécs férfi válogatottját a PEAC* női együttesét a BTC NB n-ben szereplő csapatai képviselték. Kézilabda NB I-NB II Az NB I-es válogatott kosárlabdázó Banna Valér (PVSK), már évek óta kitűnő teljesítményt ér el az atlétikában is. A felnőtt bajnokságon magasugrásban 188 cm-rel győzött, de 191 cm-en is biztató kísérletet tett. nek távolmaradásában közreját­szottak. A főiskolásoknál még mindig tart a vizsgaidőszak egye­sek a jövő vasárnapi I. osztályú versenyre tartogatják erejüket, mások a szombat esti fáradalmak miatt nem indultak vasárnap, de kétségtelenül az is közrejátszott, hogy a zsúfolt bajnoki jellegű veráeny-sorozat közepette a me­gyei bajnokságnak nincs különö­sebb tétje és varázsa, ez azonban csak az élvonalbeliekre vonatko­zik, s nem magyarázza meg a jó ül. osztályú színvonalat képező, nagyobb létszám tartózkodását a versenytől. Akik viszont elindultak a verse­nyen, azokról csak dicsérőleg szólhatunk. Ügyszólván mindenki igyekezett jó eredményt elérni és nemcsak a győzelmeket megsze­rezni. A szél mindkét nap ártott az eredményeknek és mégis újabb I. osztályú eredményt ért el Mátis 100 m-en, jó egyéni csúcsot futott 200-on, s viszonylag jó eredmény­nyel nyerte a távolugrást. 400 méteren, meglepetésre Honti nyert bajnokságot, eddigi legjobbját (53.9) alaposan túlszárnyalva, uta­sította maga mögé az esélyes Ré­vész dr.-t. Bátran kezdtek a 800 m-es futók, itt Révész dr. bizto­san győzött, de jó egyéni csúcso­kat futottak a helyezettek is. A Salpa—Dudás párharcból az első nap 1500-on, másnap 3000 akadá­lyon az előbbi került ki győzte­sen. örvendetes, hogy 3000 aka­dályfutásban mindketten jóval 10 percen belüli időt értek el. Nagy várakozás előzte meg Jakabos rajtját 5000 m-en. Nos, a sérülé­séből felgyógyult futó élete első 5000-res versenyén jól helyt állt, és a tervezettnél jobb idővel győ­zött. Meglepetés született a gerely­hajításban: a tanítvány legyőzte a mestert, méghozzá jó, 66 m-en fölüli eredménnyel, nyert Wéber | dúló jellemezte. Jó eredmény azért itt is akadt. Dr. Tóth Klári ■ a d'szkoszvetcs és súlylökés után | — Lukácsné távollétében — a ge­relyhajítást is megnyerte. Elis­merést érdemel Hartungné közel 39 m-es diszkoszvtése is. A magas­ugrásban váratlanul ketten is küz­döttek 152 cm-es magasságon, amit Kanizsainak sikerült is leküzde- nie. Bagi Zsuzsa is osztozott Ja­kabos sorsában, hosszú kényszer- pihenő után rajtolt 400 méteren, és megszorítás nélkül ért el jónak mondható eredményt. Férfiak: 100 m: 1. Mátis PVSK 10.9, 2. Kiss PVSK 11.6. — 200 m: 1. Mátis 22.7, 2. Kiss 24.0, 3. Benkovics PEAC 24.1. — 400 m: 1. Honti Tanárképző FSK 51.4. 2. Benkovics 51.7, 3. Dr. Révész PVSK 51.7. — 800 m: 1. Dr. Ré­vész 1:56.3, 2. Honti 1:57.3, 3. Nagy (ifi.) PVSK 1:58.8. — 1500 m: 1. Salpa Dózsa 4:10.4. 2. Dudás Ce- mentip. 4:11. — 5000 m: l. Jaka­bos Dózsa 15:26.2, 2. Dr. Tóbiás Dózsa 17:06, 3. Angyal Cementip. 17:32. — 3000 m akadály: 1. Sal­pa 9:47.6, 2. Dudás 9:50.2, 3. Ma- letics Dózsa 11:07.8. — 110 m gát: 1. Szécsei PVSK 17.1, 2. Gáspár Tanárképző FSK 17.4. — 200 m gát: 1. Honti 27.7, 2. Vass Ce­mentip. 28.4. — 400 m gát: 1. Fenyősi PVSK 63,3. — Súly lökés: 1. Reha PEAC 13.06, 2. Farmosi Dózsa 12.68, 3. Scheffer Dózsa 12.66. — Gerely hajítás: 1. Wéber PVSK 66.15, 2. Lukács PVSK 63.48, 3. Kellermayer PEAC 61.62, 4. Fü­redi PVSK 58.85. — Diszkoszvetés: 1. Lovász Dózsa 42.15, 2. Specht Cementip. 36.43. — Kalapácsvetés: 1. Lovász 53.61, 2. Hauszmann Dó­zsa 48.80, 3. Vitéz PVSK 42.37. — Magasugrás: 1. Banna Valér PVSK 188, 2. Gáspár Tanárképző FSK 165. — Rúdugrás: 1. Perlaki Dózsa 370. 2. Fenyősi PVSK 290. — Távolugrás: 1. Mátis PVSK 652, 2. Vass Cementip. 617. 3. Gásnár 011. — Hármasugrás: 1. Litz Dó­Megőrizte vezető helyét a Bányász női csapata — Vereséget szenvedett a Bányász férfi együttese — váltakozó sikerrel szerepeltek az NB Il-es csapatok Elektromos—Pécsi Bányász 19:17 (11:9) NB I. férfi mérkőzés, Bu­dapest. Az Elektromos végig vezetett egy-két góllal. A Bá­nyász azonban nem adta fel a küzdelmet, a pécsi csapat kitű­nően hajrázott, de ügyes takti­kával az Elektromosnak sikerült a két gólos előnyt megtartania. A játék képe alapján a döntetlen eredménv igazságosabb lett vol­na. A Pécsi Bányász góllövői: Sudár 7, Wéber 5, Árvái 3, Moór 2. Pécsi Bányász—Csepeli Vasas 8:7 (4:5) NB I. női mérkőzés, Bu­dapest. A tavaszi elsőség szem­pontjából sorsdöntő mérkőzést parázs hangulatban játszották le a csapatok a Sportcsarnok mel­letti pályán. Az első félidőben még a csepeliek vezettek, de a hajrában a Bányásznak jött ki jobban a lépés és ha egy góllal is, de legyőzte ellenfelét. Váci FORTE—Pécsi Vörös Me­teor 4:4 (4:3) NB II. női mérkő­zés, Pécs. Biztos győzelmi lehe­tőséget szalasztott el könnyelmű és lélektelen játékával a Meteor. A csapatból egyedül Magóné ered ményessége dicsérhető. A pécsi csapat góldobói: Magóné 4, (ket­tőt 7 méteresből). Testnevelési Főiskola—Pécsi Épí­tők 10:7 (4:5) NB EL női mérkő­zés, Pécs. Az első félidőben szín­vonalas, érdekes, változatos mér­kőzést vívtak a csapatok, ekkor az Építők nemcsak jól védekez­tek, de a támadásokat is ered­ményesen fejezték be. Szünet után is jól játszott egy ideig a pé­csi csapat, már 7:5-re vezetett, de a hajrában visszaesett és a Test- nevelési Főiskolásoknak a hajrá­ban sikerült a vezetést megsze­rezni. A pécsiek góldobói Halasi 5, Kutnyák, Bódis. Pécsi Dózsa—Váci Fonó 16:14 (7:^) NB II. férfi mérkőzés, Pécs. Izgalmas volt a küzdelem. Az elején Vác szerezte meg a veze­tést a Dózsa a játékidő első 10 percében két kapufát dobsa», A lila-fehérek gyengébb teljesít* ményt nyújtottak a vártnál. Sok átadási hibát vétettek. A pécsi csa­patnak nagyon meg kellett küz­denie a két pont megszerzéséért. A váciak lelkesen küzdöttek, de nem sokat nyújtottak. A Dózsa góldobói: Takács 4, Somogyi 4. Jéki 4, Mihálovits 2, Gál 2. Pécsszabolcsi Bányász—Divatcipö 9:3 NB II. női mérkőzés, Pécs. A szabolcsiak végig kezükben tartották a játék irányítását és megerőltetés nélkül szerezték meg a 2 pontot. A budapesti csapat csak helyenként tudott ellenáL -i a Bányász együttes rohamainak. Komlói Bányász—Zalaegerszeg 16:15 (9:7) NB II. férfi mérkőzés* Zalaegerszeg. Igen jól játszott vasárnap a Komlói Bányász együttese. A bányász fiúk meg­lepték az otthonukban jól sze­replő zalaegerszegieket, egyik támadást a másik után vezették. Az utolsó negyedórában feljöttek a hazaiak is, de csak megközelí­teni tudták a komlóiakat. DUNÄNTÜLI napló A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Hunyadi János u. II. Telefon: 15-32, 15-33; 17 óra után; 60-11. Belpolitikai rovat: 31-68 Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly. Kiadóhivatal: Pécs Hunyadi u. ». Telefon: * 55-91, 50-00. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 19. sz. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi posta hivatalos« nál éa kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra todexsí*» Döntetlen Szegeden Szegedi EAC—Pécsi Dózsa 2:2 (2:2) Szeged; 8 ezer néző, vezette: Vízhányó. Szeged: Tóth, — Szabó. Kürtősi, Makrai — Dezsőfi. Reményik — j Kökény. Nemes, Gilicz. Gojváth, Orosz. Edző: Orczifalvi István. Pécsi Dózsa: Zengői — Bendes, Kocsis, Csupák — Vajda. Halasi — Kovács I.. Dunai I.. Dunai II., Vári. Rádi. Edző: Balogh Sándor. A Szeged kezdett, a hazai táma­dás indult meg a pályán. Nemes lövését védte Zengői. A 2. perc­ben Orosz elfutott Bendes mel­lett. de Halasi szögletre mentett. A következő percben Vári helye­zett lövését védte Tóth. A 3. perc meghozta Szegednek a vezetést. Nemes megkerülte Kocsist, be­sodródott a 16-osra és védhetet- lenül lőtte a labdát a jobb sa­rokba. 1:0 Szeged javára. Kezdés után Dózsa támadás következett. Rádi a 16-os vonaláról a kapufát ta­lálta el. A kipattanó labdát a jó ütem­ben érkező Vári védhetetlenüi I lőtte a hálóba, 1:1. Továbbra is a Szeged játszott | jobban és gyakran veszélyeztette a Pécsi Dózsa kapuját. A Dózsá­nak csak egy-két lefutása akadt, de az veszélyes volt. A 7. percben Orosz elfutott Bendes mellett, de Zengői szögletre mentett. Kirú­gás után Vári kecsegtető helyzet­ben elvétette a labdát. A hazaiak továbbra is támadtak. Zengőinek sokszor akadt dolga, nem egy­szer bravúrosan védett. A Szeged fölénye a 27. percben góllá érett. Kökény beadására Zengői későn ment fel, a labda a háta mögé került, az ott álló Gojváth befejelte a hálóba. 2:1 a Szeged javára. A 29. perc­ben Dunai n középen elfutott, már csak a kapussal állt szemben de nem talált a hálóba. A 31. percben Dunai I. egyéni játék után a rosszul kifutó kapus mellett ki­egyenlített 2.*2. A Dózsa támadásai következ­tek, több kecsegtető helyzet akad* a Dózsa csatárai előtt, de a lila­fehérek rendre hibáztak a szegedi kapu előtt. Dunai II. háromszor is fa képnél hagyta a szegedi vé­dőket. de eliügyetlenkedte a hely­zeteket. A MÁSODIK FÉLIDŐ hazai támadásokkal folytatódott. Később lábrakaptak a pécsiek is, de nem sokáig rohamoztak. A szegediek lendülete is alábbha­gyott, mindkét csapaton a fáradt­ság jelei mutatkoztak és úgy lát­szott a játékosok megelégedtek a | döntetlennel. Nemcsak az iram csökkent, de a színvonal is esett. I A nézősereg joggal elégedetlen­kedett. Érdektelen, unalmas me­zőnyjátékkal ért véget a mérkő­zés. Az első félidőben gólokkal tar­kított élénk iramú mérkőzést lát­hattak a szegediek. Szünet után mindkét csapat az eredmény tar- ! tására törekedett és ez meglát- | szott a .játékon is. A pécsi csa- | patból Zengői nem egyszer bra­vúrosan védett, a hátvédek közül : Csupák emelkedett ki. Bendest ! Orosz többször átjátszotta. Vajda és Halasi megbízható játékot | nyújtott. A csatársorból a Dunai fivérek és Vári játékát lehet ki­emelni. Kovács nem tudott be­illeszkedni a csapatba. A szege- diek legjobbjai Orosz, Reményik és Makrai voltak. Vízhányó já­tékvezető igen jól vezette le a sportszerű mérkőzést. GÁLDONYI BÉLA Kitűnően szerepeltek az Urán SC úszói Nagyatádon az Urán SC gyermek versenyzői is, akik közül kiemelkedett Prá- vicz Lajos 25 méteres gyorsúszó időeredménye, 18 mp-el. Örvende­tes az Urán SC úszóinak jó sze­replése. mert szombaton-vasárnap bonyolítják le Szegeden az NB I. úszócsapatbajnokság első forduló­ját. A szegedi csoportbeosztás a következő: Újpesti Dózsa, OSC, Budapesti Vasas, Szegedi AC, Pé­csi Dózsa, Pécsi Urán SC. Az ed­digi eredményekből következtet­ve a Pécsi Dózsa és a Pécsi Urán SC úszói jól fognak szerepelni az első fordulóban. Komló, 3000 néző, vezette: Bállá Béla. Komlói Bányász: Balogh — Komlói, Szőcs, Jerabek — Peré- nyi, Sós — Garai, Nagy B., Göncz, Bartulov, Iván. Edző: Al­bert József. Salgótarjáni Bányász: Cserháti — Sándor, Ferencz, Oláh — Szoj- ka, Menczel — Kriskó, Horváth, Taliga, Krajcsi, László. Edző: Bo- j dola Gyula. Salgótarján kezdte a játékot, és a komlóiak lendültek támadásba. I A vendégek védekezésre rendez- j kedtek be. Szojka közvetlen a vé- | delemnek segített: Ferencz mellett állt, és Menczel is sepregető fel- I adatot töltött be. A 11. percben j adódott az első komlói gólhelyzet. Cserháti szinte a felső léc alól I nyomta ki Garai 16 méterről kül­dött lövését. Aztán negyed óráig I eseménytelen mezőnyjáték folyt. i A 24. percben Göncz jobb oldal- i ról küldött éles beadásába Szojka ! robbant bele, s a labda a bal ka­pufa mellett zúgott el. Egy perc­cel később Göncz kicselezte Fe- renczet és tíz méterről küldött lö­vését Cserháti bravúrosan védte. A salgótarjániak alig-alig jutottak át a felező vonalon. A 41. percben Göncz labdájával Garai kitört, ne­héz szögből küldött bombáját Cserháti szögletre ütötte. Parázs jelenetekkel kezdődött a második félidő. Mind­két csapat játékosai egyformán kivették részüket a durvaságból. Az 53. percben esett az első gól. Garai elfutott a szélen és beívelt labdájára Iván és Ferencz egyszerre fu­tott. A középhátvéd elvétette a labdát és az ott termő Bartulov