Dunántúli napló, 1963. június (20. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-11 / 134. szám, Első kiadás

6 S883. JŰNIÜS 11 NB I. állása L Ferencváros 23 12 7 4 42:26 31 2. U. Dózsa 23 11 7 5 50:26 29 3. MTK 23 10 8 5 37:30 28 4. Bp.Eonvéd 23 10 7 6 46:30 27 ' 5. Dorog 23 8 9 6 33:37 25 8. Győr 23 10 5 8 36:30 25 7. Pécs 23 7 9 7 29:29 23 8. Tatabánya 23 8 7 8 24:26 23 S. Vasas 23 7 8 8 34:29 22 10. Szeged 23 8 6 9 14:33 22 11. Komló 23 6 9 8 24:34 21 12. Debrecen 23 5 9 9 27:43 19 13. Salgótarján 23 6 4 13 27:35 16 1A. Szombathely 23 3 5 15 15:40 11 Röplabda NB II. Győri Dózsa—PEAC 3:0 (10. 13. 4). NB H. női mérkőzés, Pécs. Az első két játszmában kiegyenlített volt a játék, mindkét játszmában so­káig a pécsiek vezettek, az utolsó pontokat azonban a győriek sze­rezték, a harmadik játszmában már nem volt küzdelem, a pécsiek feladták a mérkőzést. Győri Dózsa—Pécsi Dózsa 3:1 (13, 13, 10, 6, 4). NB n. férfi mér­kőzés, Pécs. A pécsi csapat gyen­gén játszott, de a mérkőzést meg­nyerhette volna. A játékvezető igen sokat tévedett a pécsi csapat terhére. A győriek jobban ütőjá­tékosaiknak köszönhetik a győzel-1 met. A pécsi csapatból Lovas és Deutsch játszott elfogadhatóan. Győzelmet szalasztott el a Dózsa Pécsi Dóssá—Bp. Honvéd 2:2 (1:0) PVSK-pálya, 10 000 néző, ve- I zette: Zsolt. Pécsi Dózsa: Zengői — Bendes, i I Kocsis, Csupak — Vajda, Halasi, Kovács, Dunai I., Dunai II.. Vári, Török. Edző: Balogh Sándor. Bp. Honvéd: Takács — Marosi, Móricz, Dudás — Tusehinger, Nóg rádi — Nagy I., Kisutcky, Ko- mora, Tichy, Vági. Edző: Bányai Nándor. Zuhogó esőben a Honvéd kezd­te a játékot. A nyári zápor el­riasztotta a nézőket, a leglelke­sebbek lehettek, yagy tízezren, azonban kitartottak. A pécsiek ve zették az első támadásokat. A 3. percben Vajda 20 méteres lapos lövése adott munkát Takácsnak. Nem sokkal később Vári lövése ve szélyeztette a Honvéd kapuját. A Dózsa támadott. A felázott, vizes pályán sokat csúszkáltak a játé­kosok. A vizes labda különösen a kapusok dolgát nehezítette meg. A 14. percben Dunai I. jól futtatta Dunai II-t, a fiatal csa­tár azonban nem érte el a labdát. A Honvéd próbálkozásait sike­resen vérté vissza a Dózsa védel- | Török kevés labdát kapott a mérkőzésen, de általában hasznosan játszott. Ha csak kis szerencséje van, kapufája értékes gól lehetett volna. Ferencváros—Szombathely 2:0 (1:0) Szombathely: 16 000 néző. Ve­zette: Kaposi. •Ferencváros: ^czél — Novak, Mátrai. Dalnoki — Vilezsál, Orosz — Fenyvesi II., Varga, Albert, Rá­! kosi, Fenyvesi dr. Szombathely: Szarka — Ekler, ! Molnár í., Mester — Czigony, Var- | ga — Stolz, Iszak, Földi, Nagy, I Tóth. Lelkesen, nagy lendülettel kez­dett a Haladás. Földi nagy lövé- i se Került mellé, nem sokkal uta- ! na Mátrai az utolso pillanatban j mentett Iszak előtt. Tíz perc után szűnt meg a hazaiak nagy nyo- ! mása. Pár percre kiegyenlítődött i a játék, utána ismét a vasutas j csapat irányított. Fél óra után jött j fel a Ferencváros. Egy gyors ak- I ció végén Molnár I. a gól vonalról j mentette Fenyvesi II. lövését. La >■- ! san fölénybe kerültek a vendégek és a 40. percben megszerezték 'a vezetést. Fenyvesi II. labdáját Rákost két csel után 18 méter­ről élesen a jobb alsó sarokba lőtte (1:0). A 49. percben , Stolz előtt nyílt lehetőség, Aczél messzire kifutott, a fiatal Jobb­szélső azonban 14 méterről az i üres kapu mellé lőtt. Az 53. perc- J ben Molnár í. megsérült, elhagyta a pályát, 15 perces ápolás után I visszatért, de két perccel utálta | .végleg kivált a játékból. A Ferenc | város fölényben játszqít a tíz lö- j re olvadt hazaiak ellen. A 65. percben Vilezsál 14 méteres bom- i báját Szarka parádésan hárított^ A. 70. percben a szombathelyi védők lesre állítása nem sikerült. Varga kiugrott és 14 méterről a léc alá lőtt (2;$U, ( A hátralevő percek a Ferencváros' fölénye jegyében teltek el. . ‘f '• Harminc percen át egyáltalán nem úgy látszott, hogy a bajnoki tabella első és utolsó helyezettje játszik egymás ellen. A határia­ké lelkesedéssel küzdő Kaiáclas iö lényt harcolt ki,, csatárai nemigen vállalkoztak lövésre, -rr ; Molnár I.. kiválása után (addig á mezőny legjobbja volt a fctjzép- ; hátvéd) eldőlt a találkozó , sorsit. ! A Ferencváros biztosan ^érezte meg a győzelmet s ez a két pont talán már a bajnoki címet .jelenti számára. Jók: Novak, Mátrai, Orosz, Fenyvesi dr., illetve Molnár I., Varga és Iszak. Tatabánya —MTK 2:1 (1:1) Győr—Debrecen 1:1 (1:1) Debrecen, 14 ooo néző. Vezettet Emsbergcr. Győr; Barna — Kiss. Orbán, Tamás — Palotai, Adrigán — Szaló, Morvái, Orosz, Povázsai, Keglovich. Debrecen: Jakab — Varsányi, Gellér, Kovács — Juhász, Somod! — Németi, Puskás, Nagykaposi, Molnár, Bodai. Csúszós talajon, szemerkélő eső­ben játszották a mérkőzést, mind­két csapat tagjai ezért óvatosan mozogtak. Az első percekben Mol­nár és Juhász lőtt távolról melle, majd baloldalon futott néhány jó debreceni támadás. A vendégek alig jutottak támadáshoz, s igy váratlanul szerelték meg a 30. percben a vezetést. Partdobás után Mörvai 28 méterről élesen, nagy erővel kapura lőtt, a labda meg­csúszott a vizes ftivön, s a későn vetődő Jakab már nem tudta hárítani (1:0). Két perc múlva egyenlített a DVSC. Juhász. Puskás, Molnár volt a labda útja, s az utóbbi 8 lépésről a kifutó Barna mellett a bal­sarokba gurított (l:l). A félidő végéig fölényben volt a hazai együttes, de csak Pus­kás nagyerejű lövése jelentett egy alkalommal veszélyt. SZÜNET UTÁN mindkét csapat tovább folytatta a ! védekező taktikát, így a csatárok i nagyritkán jutottak csak a kapu előterébe. A szoros védőfal miatt | távoli lövésekkel kísérleteztek — sikertelenül. Izgalom csak a 65. percben adódott, amikor baloldali győri szöglet után nehezen men­tett a debreceni védelem. A 79. percben Palotai távoli lövését Ja- | kab kiejtette, de azután rávetődés- sel mentett. Színvonal nélküli mérkőzés volt. A csúszós talaj miatt a csapatok csak a biztonsággal törődtek', fő­leg a mezőnyben folyt a játék. Mindkét együttes formája alatti teljesítményt nyújtott. Jók: Or­bán, Palotai, Morvái, Povázsai, il­letve Gellér, Kovács, Puskás és Bodai. Salgótarján—Szeged 5:0 (0:0)-Salgótarján: 3000 néző. Vezette: Müncz. Salgótarján: Cserháti — Sándor, Ferenc, Oláh — Szőj ka, Menczel — KTiskó, Horváth, Taliga, Krajcsi, László. Szeged: Mészáros — Szabó, Por­törő. Kürtösi — Dezsőfi. Kővári — Nemes, Reményik, Gilicz, Makrai, Boros. * Mezőnyjáték vezette be a mér­kőzést, hosszú ideig egyik csapat sem tudott helyzetet teremteni. Később fokozatosan feljött a ha­zai együttes, de kapura ekkor sem volt veszélyes. A Szeged a 10. nerc ben vezette első rohamát. A 16. percben Gilicz jól ugrott ki, de a kifutó kapus felett kapu fölé emelte a labdát. Újabb esemény­telen percek következtek, ala- cson3' színvonalú volt a játék. .Gi­licz két újabb helyzetet hagyott ki. 3 gólt szerzett. A 33. percben 16 , méteres szabadrúgást Taliga a sorfal mellett a hálóba ' lőtt, (3:0). A 84. percben az előrehúzódó Ol^h j 17 méteres nagy lövése Mészáros lábát érintve jutott a hálóba (4:0). A 87. percben ismét Oláh i „szólózott”, 15 méterről a kimoz- ! dúló Mészáros felett a bal felső sarokba ejtette a lab- j dát (5:0). Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés. Szünet után a csúszós talajon a Szeged feltűnően bizony ! tálánná vált, s szinte összeroppant a meg-megújuló tarjáni rohamok alatt. Jók: Oláh, Szojka, Taliga, illétve Portörő, Reményik és Gilicz. A második félidőben szakadó esőben, heves tarjáni ro­hamok következtek. A Szeged tel­jesen beszorult. Három perc alatt négy szögletet rúgtak a hazaiak, az 58. percben Taliga szögletét Kriskő Mészáros Iába között fejelte a hálóba (1:0). A 60. percben Oláh tört előre, Menczel elé játszott, aki 14 méterről védhetetlenü! lőtt a balsavokba (2:0). Az utolsó hét percben fergetege­sen támadott a tárjan és újabb A megyebajnokság állása: 1. PEAC 2. Urán SC 3. Porcelángyár 4. Vasas 5. Vasas I. B. 6. Kinizsi 7. Előre 8. Boly 9. Helyiipar 10. Siklós 11. Szigetvár 12. Magyarszék 1”. Lánycsók 14. Szikra 15. Postás IS. Vajszló 2. PVSK II. 27 17 7 3 45:14 41 27 16 6 5 72:19 38 | 26 18 2 6 47:15 38 26 15 8 3 49:19 38 26 14 7 5 47:25 35 f 27 14 7 6 46:27 35 26 10 7 9 47:40 27 26 10 4 12 34:37 24 27 9 6 12 23:34 24 26 8 6 12 36:47 22 26 7 2 13 31:46 20 26 8 4 14 23:61 20 27 6 7 14 19:43 19 26 5 6 15 35:52 16 27 5 6 16 32:50 16 * 29 26 3 3 20 17:74 9 29 17 6 6 70:34 4» Vasas—Dór Fáy utca. 8000 néző. Vezette: Gere. Vasas: Varga—Bakos, Mészöly. Sárosi— Sas, Berendi—Bozó, Kéke­si. Machos. Pál I.. Ihász. Dorog: ILku—Szűcs. Lakat. Fel­legi—Pálmai. Takács—Karába, Szu romi. Monostori, Kertes, Olájri. A nagy melegben is jó iramú játékot hozott az első félidő. Mind két csapat nyílt sisakkal játszott, s így sok gólhelyzet adódott. A 3. percben Pál I. előtt nyílt alka­lom de lövés helyett cselezett. A 17. percben Monostori 8 méterre a kaputól a .kifutó Varga mellett a jobb sarok mellé lőtt. A Vasas a 24. percben szerezte meg a ve­zetést. Kékesit Fellegi 22 méterre e kaputól felvágta. Machos szabadrúgása a sorfalat érintve Ilku mellett a jobb sa­rokba került (1:0). Utána Monostori 12 méterről mellé lőtt. a Dorog a félidő végén veszélyesen támadott. Szuromi és Pálmai jó gólszerzési alkalmat szalasztott él. A második félidő elején egyenlített a Dorog, Kertes k^.elevte a védőket, a kifutó v~.r«rát is és az üres kapuba gu­rított (1:1). Továbbra is változatos volt a rtaték. A Vasas az 56. percben ve- MÉáet szerzett. og 5:2 (1:0) Sas remek labdával ugratta ki Pál i-et, aki 12 méterről a bal sarokba lőtt (2:1). A 65. percben Sas 25 méte­res váratlan, nagyerejű lövése a jobb oldali léc mellett vágódott a hálóba (3:1). A Dorog nem adta fel. A 68. percben Szuromi átcselezte magát a védőkön és nehéz szögből há­lóba lőtt (3:2). Az utolsó negyedórában a Vasas erősített és még 2 gólt szer- í zett, igaz védelmi hibák után. A * 74. percben Ihász 16 méteres kapáslövése j Ilku tenyeréről pattant a jobb sarokba (4:2). A 79. percben a dorogi vé­dők a 16-osuk táján adogattak Ilku feleslegesen kifutott. Machos- ; hoz került a labda, aki az üres kapuba lőtt (5:2). Változatos, jóiramú játékot ho­zott a mérkőzés. A Vasas jól ját­szott, rászolgált a győzelemre, a gólarány azonban túlzott. Az ered­ményben jelentős szerepe van a gyengén védő Ilkunak és a he­ly eníunt könnyelműsködő dorogi védelemnek. Jók: Bakos. Sas, Ma­chos és Pál L illetve Pálmai, Ka­rába és Monostorit me. A pécsiek mezőnj'ben ügye­sen adogattak, de a befejezések el maradtak. A 24. percben formás Dózsa-támadás futott a pályán, Tö rök tört a Honvéd kapujara. A szélső lövése a felső kapufát érintve kapu fölé szállt. A 28. perc ben vezetéshez jutott a Dózsa. Mó­ricz elvétette a labdát, Dunai II. a középen kapm^t tört, a kifutó Takács menteni akart, de Dunai II. elé ütötte a labdát, a fiatal Dózsa-csatár öt lépést tett még előre, aztán a kapu közepére gurított, 1:0 a Dózsa javára. Tovább roha­mozott a pécsi csapat. A Honvéd csak időnként veszélyeztetett. A 39. percben Komora lapos lövé­sét mentette Zengői. A lila-fehé­rek szoros emberfogással jól vé­dekeztek. A félidő utolsó ese­ménye Vári elfutása volt, lövése az oldalhálóban kötött ki. SZÜNET UTÁN a Honvéd kapott előbb lábra. Az­tán a Dózsa percei következtek, A 3. percben szabadrúgáshoz jutott a Dózsa a Honvéd kapuja előtt. Dunai I. legurította a labdát Csu páknak, a hátvéd lövése Takácsról a me­zőnybe pattant és a befutó Vári 6 méterről nem hibázott, 2:0 a Dózsa javára. A gól Után feljött a budapesti csapat, a Dó­zsa védelme nagy munkában volt. A Dózsa kapusa nem egy alka­lommal bravúrosan védett. A 18. percben Tichy 18 méteres sza­badrúgása a pécsi sorfalról vágó­dott. A csúszós pálya és a nagy iram sokat kivett a játékosokból. A pécsiek visszaestek. A Honvéd erősíteni tudott. A 22. percben szépített a budapesti csapat. Nagy elment Csupák mellett, éles beadását Vági a pécsi ka­puba lőtte, 2:1. Fohamozott a Honvéd. A Dó­zsa védekezésre kényszerült. A budapestiek a kiegyenlítésért küz­döttek. A Dózsának is akadt gól­helyzete. Török átcselezte magát a védőkön, a kapust is kicselezte, beadását Dunai II. senkitől sem zavarva, tisztán kapta, de 6 mé­terről csúnyán kapu fölé lőtt. Mérkőzéslabda volt. A túlsó kapu előtt az előretörő Nógrádi lövését Kocsis fejjel mentette. A1 Honvéd támadásai egymást követték. Az utolsó percekben sikerre vezettek a budapestiek rohamai, egy előre­vágott labdát 20 méterre a Dózsa kapu­jától a befutó Marosi kapta, aki nagy lövést küldött a kapu alsó sarkába, 2:2. A pécsi csapat győzelmet sza­lasztott el, A Honvédnak ezúttal sem sikerült Pécsett győznie, a döntetlen a budapesti csapatra nézve hízelgő. A Dózsa tartalé­kos össszeállít.ásában sokáig ke­zében tartotta a játék irányítá­sát. A Honvéd csak az 'utolsó 20 percben tudott kibontakozni, a bu­dapesti csapat küzdőképességét di cséri, hogy a pécsiek 2:0-ás veze­tése után sem adta fel a küzdel­met. A Dózsa játékosok akarásá­val sem volt baj, de erővel a Honvéd ezúttal jobban bírta. A csúszós pályán a fürge, gyors­mozgású budapesti játékosok a hajrában magukhoz tudták ragad ni a kezdeményezést és egy elvesz tettnek látszó mérkőzés egyik pontját sikerült megszerezniük. A Dózsa nem játszott rosszul, de erőnlét tekintetében a Honvéd fe­lülmúlta a pécsieket, jobb erőnlé­tükkel a Dózsa újabb bravúros győzelmet arathatott volna. A pécsi kapuban Zengői ezút­tal is megbízható kapusnak bizo­nyult. A hátvédhármas sokáig si­kerrel verte vissza a Honvéd ro­hamait, Kocsis és Bendes is jó formában játszott. Csupák a vé­gén visszaesett. Halasi önfeláldo- zóan, lelkesen küzdött, jól őrizte Tichyt. Vajda nagy technikája jól érvényesült. Kovács taktikai fel­adatot kapott, sokat segített a védelemnek. Vári nagy igyekezet­tel küzdött, sokat volt játékban. Dunai I. és Dunai II. nem egy­szer megzavarta a Honvéd védel­mét, kár, hogy a végén ők is visz szaestek. Török kevés labdát ka­pott, volt egy-két jó lefutása. A Honvéd csapatából Nógrádi, Ko­mora, Tichy teljesítménye emel­kedett ki. Hegyi István. Tatabánya, 8000 néző. Vezette: ; Farkas. Tatabányaj Géléi — Törőcsik, Hetényi, Szepesi — Kovács, Moh nár, , Rácz, Bíró, Dombai. Lahos, Pásztor. MTK: Lanczkor — Készéi. Dansz- ki. Jenei — Nagy, Palicskó — I Major, Laczkó,. Vasas, KutL Szim­1 csák I. Mindkét együttes kezdetben ide­gesen, kapkodva játszott. A 11. percben adódott az első komo- ! iyabb helyzet az MTK kapuja előtt, Lahos távoli lövését Loncz- i kor kiejtette, de még idejében [ utána vetette magát és megsze- 1 rezte a labdát. Ellentámadás során ! Szepesi labdáját Laczkó szerezte I meg. Majorhoz játszott, aki kapásból a jobb felső sa­rokba lőtt j (0:1). A Tatabánya ezután nagy | lendülettel rohamozott és a 20. j percben Lahos lövését Lanczkor j nehezen hárította. A 26. percben í egyenlített a bányászcsapat. Rácz mintegy 5 méterre a 16-os vonal bal sarkától nagy erével lőtte a labdát a bal felső sarokba | (1:1). A félidő hátralévő részében is a hazai csapat kezdeményezett | többet, Lanczkor azonban jól vé- I dett. SZÜNET UTÁN az MTK kezdett jobban, de tá- i madásai eredménytelenek marad- j tak. Az első negyedóra után is­» mét a Tatabánya jutott fölénybe. A 70. percben a Tatabánya sze­rezte meg a győztes gólt. Kapu előtti kavarodásban Lahos Dom­bai elé adta a labdát, aki közel­ről a kapu jobboldalába lőtt (2:1). Egy ideig még a hazaiak ma­radtak támadásban, majd feljött- az MTK. Az utolsó percek bővel­kedtek az. izgalmakban, s mind­két részről több szabálytalanság csúszott a játékba. Volt olyan pil­lanat is, mikor egyszerre heten feküdtek a földön. Szimcsák a 87. percben meg is sérült és levitték a Pál várói. Első félidőbeli jobb játékával a Tatabánya megérdemelten nyer­te a mérkőzést. Jók: Törőcsik,- Bíró, Dombai, illetve Lancz­kor, Nagy és Major. TOTO 1. Vasas—Dorog őrölve 2. Pécs—Bp. Honvéd . 2:2 x 3. Szombathely—Ferenev. 0:2 3 4. Salgótarján—Szeged i 5. Debrecen—Győr 1:1» 6. Borsodi B.—Diósgyőr 9:0 yt 7. Szolnok—Özd 0:2 3 8 Nyíregyháza—Egyetértés 3:2 ! 9. Miskolc—Láng J :i * 10. Kecskemét—Bp. Spart. l :i 5$ 11. Székesfehérvár—Szállítók .3:1.. i 12. EVTK—Zalaegerszeg 1:2 J Pótmérközés: 13. Oroszlány—Pécsi VSK 3:2 i Ifjú Kurt Ahrens (NSZK) győzött a budapesti autó Grand Prix-en ; A Magyar Autóklub' vasárnap délelőtt bonyolította le a Város- I ligetben az 1963. évi budapesti 1 autós Grand Prix-et, amelyen 11 külföldi ország 35 versenyzője, s j a magyar Sulyok István és Kiss Ferenc indult. Mintegy 75 000 néző előtt két ePj í utamba osztva küzdöttek a rész­vevők a döntőbe jutásért.. A ver­senyzők mindkét előfutamban Xi» kört (63 km) tettek meg. Az első előfutamban rendkívül izgalmas küzdelem a Lakúit ki. Ifjú Kurt Ahrens mindjárt az ele­jén az élre vágott, s végig vezet­ve biztosan győzte le ellenfeleit. Várakozáson aluli ökölvívás Zomi bátran küzdött Halász ellen: sikerrel, a harmadik menet után győztesen hagyta el a szorítót. PVSK—Mcreszjev Honvéd 13:7. Ökölvívás, NB II. PVSK-torna- csarnok, 400 néző. A két csapat találkozója várakozáson aluli ökölvívást hozott. Ebben elsősor­ban a hazai versenyzők a luda­sak, akik közül többen eltakti- kázták a versenyt. Ezek közé tar­tozott Zomi, Jámbor és Pataki. Jámbor az első perctől kezdve kiütésre törekedett, emiatt r. nágy gondot fordított a védeke­zésre, így jó néhány nagy erejű ütést kapott feleslegesen. Külö­nösen feltűnő volt Pataki gyen­ge ökölvívása. aki úgyszólván csak ..nevének” köszönhette a győzelmet. A vendégcsapatban küzdeni tudó lelkes, de gyengén képzett együttest ismertünk meg. Eredmények: (elöl a PVSK-ver- senyzők) Légsúly: Card pontozással 've­szít Nemes ellen. Mindhárom me­netben a pécsi_ ökölvívó kezde­ményezett és ütött többet. Ne­mes győzelmét nagy tüntetés fo­gadta. 0:2. Harmatsúly: Zomi pontozással győzött Halász ellen. Zomi állan­dó támadásaiban nem volt elég átütőerő. Halászt szabálytalan üté­sei miatt a harmadik menetben megintették. 2:2. Pehelysúly: Gombkötő ponto­zással győzött Börgöndi ellen. A két technikás ökölvívó összecsa­pása hozta a találkozó legszebb mérkőzését. Gombkötő tisztább ütéseivel és néhány szép soro­zással kerekedett felül. 4:2. Könnyűsúly: Jámbor pontozás­sal győzött Kovács ellen. Jámbor le akarta rohanni ellenfelét, az azonban kemély legénynek bizo­nyult. és három meneten át nagy ütésváltások folytak. Kovácsot a harmadik menetben megintették és ez döntötte a pécsi fiú javára a küzdelmet. 6:2. Kisváltósúly: Sándor ellen Ma­gyar a második menetben felad­ta. A vasutas versenyző az első menetben néhány nagy ütést he­lyezett el ellenfelén. A második menet elején egy ütésváltás után Magyar váratlanul feladta a mér­kőzést. 8:2. Váltósúly: Jani az első menet­ben feladta Kiss ellen. Az első összecsapás után Jani a földre került, bár már négynél talpon volt, edzője bedobta a törölközőt. 8:4. Nagyváltósúiy: Győréi pontozás­sal vesztett Csendessel szemben. A tapolcai versenyző erőnlétével felülmúlta Győréit, győzelme nqjn volt vitás. 8:6. Középsúly: Pataki pontozással győzött Garándi ellen. Pataki rend kívül rossz taktikát alkalmazott, az első menetben teljesen passzív volt, a második menetben némi előnyt szerzett, a harmadik menet ismét Zarándié volt. Annak elle­nére, hogy a Honvéd versenyzőt egy ízben megintették, Pataki nem igen szolgált rá a győzelem­re. 10:6. Félnehézsúly: Kpsa ellen Csőrét a második menetben erőVlény miatt leléptették. Csőre már az első menetben padlóra került, majd szabálytalan ütés miatt meg­intette a mérkőzé^yezető, a máso­dik menetben pedig Kosa döntő fö lénye miatt leléptették,- 12:6. Nehézsúly: Kovács—Szita dön­tetlen. Két gyengeképességű ököl­vívó vívott a mérkőzésen, Kovács támadott többet, de komoly ütést nem tudott bevinni. Szita távoli egyenesekkel szerezte pontjait. 13:7. A második előfutamban a svéd Troberg nyerte a futamot. Mind­két előfutamból 'zz első nyolc ju­tott be a döntőbe, amely 25 körös (105 km) volt. A második előfutam befejezése után felhőszakadás zúdult a Vá­rosligetre. s ezért csak fél órával később kezdődött meg a döntő, amelyben a fiatal Ahrens szere­pelt a legjobban, s megszerezte a végső győzelmet. A döntőben ifjú Ahrens, ideje 2:08.67 p 117,5 ó/km/átlag). Magyar úszók újai győzelme? Hamburgiján Vasárnap befejeződött a nagy­szabású nemzetközi úszóverseny, amelyen a vendéglátók csak egyet­len győzelmet értek el. mégpedig a 200 méteres férfi mellúszásban. A második versenynapon újabb két magyar győzelem született Do­hai és Lenkei révén. 100 m gyors: 1. Dobai (magyar) 56.3 mp, 400 m vegyes úszás: 1. Lenkei (magyar) 5:13,2 p. DUNÁNTÜU NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferene. Szerkesztőség: Pécs. Rét u. 4. Telefon: 15-32, 15-33. 17-00- 31-68. 17 óra után: 31-81. Kiadja a Dunántúli Napid Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károlyi Kiadóhivatal: Pécs. Hunyadi u. Telefon: » 55-91, 50-00. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. ss. Terjeszti a Magyar Post?.. 'Előfizethető a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1. hónapra 12.— Ft* Indexszám: 25 054 . „