Dunántúli napló, 1963. június (20. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-10 / 134. szám

%. I 8 HAPlO IMS, JÜNIÜ8 XL 1 NB I. állása 1. Ferencváros 2- U. Dózsa 3. MTK 4. Bp.Honvéd 5. Dorog 6* Győr 7. Pécs 8. Tatabánya 9. Vasas 10. Szeged 11. Komló 12. Debrecen 13. Salgótarján 14. Szombathely 23 12 7 4 42:26 31 23 11 7 5 50:26 29 23 10 8 5 37:30 28 23 10 7 6 46:30 27 23 8 9 6 33:27 25 23 10 5 8 36:30 25 7 9 7 29:29 23 23 8 7 8 24:26 23 23 7 8 8 34:29 22 23 8 6 9 14:33 22 23 6 9 8 24:34 21 23 5 9 9 27:43 19 23 6 4 13 27:35 16 23 3 5 15 15:40 11 Győzelmet szalasztott el a Dózsi Pécsi Dóssá—Bp, Honvéd 2:2 (1:0) 10 000 néző, ve­Röplabda NB II. Győri Dózsa—PEAC 3:0 (10. 13. 4). KB II. női mérkőzés, Pécs. Az első két játszmában kiegyenlített volt a játék, mindkét játszmában so­káig a pécsiek vezettek, az utolsó pontokat azonban a győriek sze­rezték, a harmadik játszmában már nem volt küzdelem, a pécsiek fe‘adták a mérkőzést. Győri Dózsa—Pécsi Dózsa 3:1 (13. 15, 10, 6, 4). NB II. férfi mér­kőzés, Pécs. A pécsi csapat gyen­gén játszott, de a mérkőzést meg­nyerhette volna. A játékvezető igen sokat tévedett a pécsi csapat terhére. A győriek jobban ütő já­tékosaiknak köszönhetik a győzel­met. A pécsi csapatból Lovas és Deutsch játszott elfogadhatóan. PVSK-pálya, zette: Zsolt. Pécsi Dózsa: Zengöi — Bendes, ! Kocsis, Csupák — Vajda, Halasi, 1 Kovács, Dunai I., Dunai II.. Vári, Török. Edző: Balogh Sándor. Bp. Honvéd: Takács — Marosi, Móricz, Dudás — Tuschinger, Nóg rádi — Nagy I., Kisutcky, Ko- mora, Tichy, Vági. Edző: Bányai Nándor. Zuhogó esőben a Honvéd kezd­te a játékot. A nyári zápor el­riasztotta a nézőket, a leglelke­sebbek lehettek, yagy tízezren, azonban kitartottak. A pécsiek ve zették az első támadásokat. A 3. percben Vajda 20 méteres lapos lövése adott munkát Takácsnak. Nem sokkal később Vári lövése ve szélyeztette a Honvéd kapuját. A Dózsa támadott. A felázott, vizes pályán sokat csúszkáltak a játé­kosok. A vizes labda különösen a kapusok dolgát nehezítette meg. A 14. percben Dunai I. jól futtatta Dunai n-t. a fiatal csa­tár azonban nem érte el a labdát. A Honvéd próbálkozásait sike­resen verte vissza a Dózsa védel­Győr—Debrecen 1:1 (1:1) Török kevés labdát kapott a mér kőzésen, de általában hasznosan játszott. Ha csak kis szerencséje van, kapufája értékes gól lehetett * volna. Debrecen. 14 000 néző. Vezette: Emsberger. Győr: Barna — Kiss, Orbán, Tamás — Palotai, Adrigán — Szaló, Morvái, Orosz, Povázsai, Keglovich. Debrecen: Jakab —- Varsányi, Gellér, Kovács — Juhász, Somodi — Németi, Puskás, Nagykaposi, Molnár, Bodai. Csúszós talajon, szemerkélő eső­ben játszották a mérkőzést, mind­két csapat tagjai ezért óvatosan mozogtak. Az első percekben Mol­nár és Juhász lőtt távolról mellé, majd baloldalon futott néhány jó debreceni támadás. A vendégek alig jutottak támadáshoz, s így váratlanul szerezték meg a 30. percben a vezetést. Partdobás után Morvái 28 méterről élesen, nagy erővel kapura lőtt, a labda meg­csúszott a vizes füvön, s a későn vetődő Jakab már nem tudta hárítani (1:0). Két perc múlva egyenlített a DVSC. Juhász, Puskás, Molnár voH a labda útja, s az utóbbi 8 lépésről a kifutó Barna mellett a bal- j sarokba gurított (1 :l). A félidő végéig fölényben volt a hazai együttes, de csak Pus­kás nagyerejű lövése jelentett egy j alkalommal veszélyt. SZÜNET UTÁN mindkét csapat tovább folytatta a védekező taktikát, így a csatárok nagyritkán jutottak csak a kapu előterébe. A szoros védőfal miatt I távoli lövésekkel kísérleteztek — j sikertelenül. Izgalom csak a 65. percben adódott, amikor baloldali győri szöglet után nehezen men­tett a debreceni védelem. A 79. percben Palotai távoli lövését Ja­kab kiejtette, de azután rávetődés- sel mentett. Színvonal nélküli mérkőzés volt. A csúszós talaj miatt a csapatok csak a biztonsággal törődtek, fő­leg a mezőnyben folyt a játék. Mindkét együttes formája alatti teljesítményt nyújtott. Jók: Or­bán, Palotai, Morvái, Povázsai, il­letve Gellér, Kovács, Puskás és Bodai. Salgótarján—Szeged 5:0 (0:0) Salgótarján: »00 néző. Vezette: Müncz. ^öálgótarján: Cserháti — Sándor, Ferenc, Oláh — Szojka, Menczel — Kftikó, Horváth, Taliga, Krajcsi, László. Szeged: Mészáros — Szabó, Por­törő. Kürtösi — Dezsőfi, Kővári — Nemes, Reményik, Gilicz, Makrai, Bóros. * Mezőnyjáték vezette be a mér­kőzést, hosszú ideig egyik csapat sem tudott helyzetet teremteni. Később fokozatosan feljött a ha­zai együttes, de kapura ekkor sem vólt veszélyes. A Szeged a 10. nerc ben vezette első rohamát. A 16. percben Gilicz jól ugrott ki. de a kifutó kapus felett kapu fölé emelte a labdát. Újabb esemény­telen ■ percek következtek, ala- c*ónv színvonalú volt a játék. Gi­licz két újabb helyzetet hagyott ki. A második félidőben szaké dó esőben, h.eves tarján! ro­hamok következtek. A Szeged tel­jesen beszorult. Három perc alatt négv szögletet rúgtak a hazaiak, az 58. percben Taliga szögletét Kriskó Mészáros lába között fejelte a hálóba (1:0). Á 60. percben Oláh tört előre, Menczel elé játszott, aki 14 méterről védhetetlenül lőtt a balsarokba (2:0). Az utolsó hét percben fergetege­sen támadóit a tarján és újabb 3 gólt szerzett. A 83. percben 16 méteres szabadrúgást Taliga a sorfal mellett ä hálóba lőtt. (3:0). A 84. percben az előrehúzódó Oláh 17 méteres nagy lövése Mészáros lábát érintve jntott a hálóba (4:0). A 87. percben ismét Oláh „szólózott”, 15 méterről a kimoz­duló Mészáros felett a bal felső sarokba ejtette a lab­dát (5:0). Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés. Szünet ntán a csúszós talajon a Szeged feltűnően bizony talanná vált, s szinte összeroppant a meg-megújuló tarjám rohamok alatt. Jók: Oláh, Szojka, Taliga, illetve Portörő, Reményik és Gilicz. A megyebajnokság állása: me. A pécsiek mezőnyben ügye­sen adogattak, de a befejezések el maradtak. A 24. percben formás Dózsa-támadás futott a pályán, Tö rök tört a Honvéd kapujára. A szélső lövése a felső kapufát érintve kapu fölé szélit. A 28. perc ben vezetéshez jutott a Dózsa. Mó­ricz elvétette a labdát, Dunai n. a középen kapuid tört, a kifutó Takács menteni akart, de Dunai II. elé ütötte a labdát, a fiatal Dózsa-csatár öt lépést tett még előre, aztán a kapu közepére gurított, 1:0 a Dózsa javára. Tovább roha­mozott a pécsi csapat. A Honvéd csak időnként veszélyeztetett. A 39. percben Komora lapos lövé­sét mentette Zengői. A lila-fehé­rek szoros emberfogással jól vé­dekeztek. . A félidő utolsó ese­ménye Vári elfutása volt, lövése az oldalhálóban kötött ki. SZÜNET UTÁN a Honvéd kapott előbb lábra. Az­tán a Dózsa percei következtek. A 3. percben szabadrúgáshoz jutott a Dózsa a Honvéd kapuja előtt. Dunai I. legurította a labdát Csu páknak, a hátvéd lövése Takácsról a me­zőnybe pattant és a befutó Vári 6 méterről nem hibázott, 2:0 a Dózsa javára. A gól után feljött a budapesti csapat, a Dó­zsa védelme nagy munkában volt. A Dózsa kapusa nem egy alka­lommal bravúrosan védett. A 18. percben Tichy 18 méteres sza­badrúgása a pécsi sorfalról vágó­dott. A csúszós pálya és a nagy iram sokat kivett a játékosokból. A pécsiek visszaestek. A Honvéd erősíteni tudott. A 22. pereljen szépített a budapesti csapat. Nagy elment Csupák mellett, éles beadását Vági a pécsi ka­puba lőtte, 2:1. Fohamozott a Honvéd. A Dó­zsa védekezésre kényszerült. A budapestiek a kiegyenlítésért küz­döttek. A Dózsának is akadt gól­helyzete. Török átcselezte magát a védőkön, a kapust is kicselezte, beadását Dunai n. senkitől sem l zavarva, tisztán kapta, de 6 mé­terről csúnyán kapu fölé lőtt. Mérkőzéslabda volt. A túlsó kapu előtt az előretörő Nógrádi lövését Kocsis fejjel mentette. A Honvéd támadásai egymást követték. Az utolsó percekben sikerre vezettek a budapestiek rohamai, egy előre­vágott labdát 20 méterre a Dózsa kapu­jától a befutó Marosi kapta, aki nagy lövést küldött a kapu alsó sarkába, 2:2. A pécsi csapat győzelmet sza­lasztott el, A Honvédnak ezúttal sem sikerült Pécsett győznie, a döntetlen a budapesti csapatra nézve hízelgő. A Dózsa tartalé­kos össszeállításában sokáig ke­zében tartotta a játék irányítá­sát. A Honvéd csak az utolsó 20 percben tudott kibontakozni, a bu­dapesti csapat küzdőképességét di cséri, hogy a pécsiek 2:0-ás veze­tése után sem adta fel a küzdel­met. A Dózsa játékosok akarásá­val sem volt baj, de erővel a Honvéd ezúttal jobban bírta. A csúszós pályán a fürge, gyors­mozgású budapesti játékosok a hajrában magukhoz tudták ragad ni a kezdeményezést és egy elvesz tettnek látszó mérkőzés egyik pontját sikerült megszerezniük. A Dózsa nem játszott rosszul, de erőnlét tekintetében a Honvéd fe­lülmúlta a pécsieket, jobb erőnlé­tükkel a Dózsa újabb bravúros győzelmet arathatott volna. A pécsi kapuban Zengői ezút­tal is megbízható kapusnak bizo­nyult. A hátvédhármas sokáig si­kerrel verte vissza a Honvéd ro­hamait, Kocsis és Bendes is jó formában játszott. Csupák a vé­gén visszaesett. Halasi önfeláldo- zóan, lelkesen küzdött, jól őrizte Tichyt. Vajda nagy technikája jól érvényesült. Kovács taktikai fel­adatot kapott, sokat segített a védelemnek. Vári nagy igyekezet­tel küzdött, sokat volt játékban. Dunai I. és Dunai n. nem egy­szer megzavarta a Honvéd védel­mét, kár, hogy a végén ők is visz szaestek. Török kevés labdát ka­pott, volt egy-két jó lefutása. A Honvéd csapatából Nógrádi. Ko­mora, Tichy teljesítménye emel­kedett ki. Hegy! István. Szombathely : 1« 000 néző. Ve­zette: Kaposi. Ferencváros: ÁPzél — Novák, Mátrai, Dalnoki — Vilezsál, Orosz — Fenyvesi II., Varga, Albert, Rá­kosi, Fenyvesi dr. Szombathely: Szarka — Ekler, Molnár L, Mester — Czigony, Var­ga — Stolz, Iszak, Földi, Nagy, Tóth. Lelkesen, nagy lendülettel kez­dett a Haladás. Földi nagy lövé­se került mellé, nem sokkal utá­na Mátrai az utolso pillanatban mentett Iszak előtt. Tíz perc után szűnt meg a hazaiak nagy nyo­mása. Pár percre kiegyenlítődött a játék, utána ismét a vasutas csapat irányított. Fél óra után jött fel a Ferencváros. Egy gyors ak­ció végén Molnár I. a gólvonalról mentette Fenyvesi II. lövését. Las­san fölénybe kerültek a vendégek és a 40. percben megszerezték a vezetést. Fenyvesi II. labdáját Rákosi két csel után 18 méter­ről élesen a jobb alsó sarokba lőtte (1:0). A 49. percben Stolz előtt nyílt lehetőség, Aczél messzire kifutott, a fiatal Jobb­szélső azonban JA méterről az üres kapu mellé lőtt. Az S3, perc­ben Molnár L megsérült, elhagyta a pályát, 15 perces ápolás után visszatért, de két perccel utána végleg kivált a játékból. A Ferenc város fölényben játszott a tíz fő­re olvadt hazaiak ellen. A 65. percben Vilezsál 14 méteres bom­báját Szarka parádésan hárította. A 70. percben a szombathelyi védők lesre állítása nem sikerült, Varga kiugrott és 14 méterről a léc alá lőtt (2:0). A hátralevő percek a Ferencváros fölénye jegyében teltek el. Harminc percen át egyáltalán nem úgy látszott, hogy a bajnoki tabella első és utolsó helyezettje játszik egymás ellen. A határta­lan lelkesedéssel küzdő Haiadás íö lényt harcolt kG csatárai azonban nemigen vállalkoztak lövésre. — Molnár I. kiválása után (addig a mezőny legjobbja volt a közép­hátvéd) eldőlt a találkozó sorsa. A Ferencváros biztosan szerezte meg a győzelmet s ez a két pont talán már a bajnoki címet jéienti számára. Jók: Novák, Mátrai, Orosz, Fenyvesi ár., illetve Molnár I., Varga és Iszak. Tatabánya—MTK 2:1 (1:1) Tatabánya, 8000 néző. Vezette: Farkas. Tatabánya^ Geld — Törőcsik, Hetényi, Szepesi — Kovács, Mol­nár, Rácz, Bíró, Dombai. Lahos, Pásztor. MTK: Lanczkor — Készéi, Dansz- ki, Jenei — Nagy, Palicskó — Major, Laczkó, Vasas, Kuti, Szim- csák I. Mindkét együttes kezdetben ide­gesen, kapkodva játszott. A 11. percben adódott az első komo­lyabb helyzet az MTK kapuja előtt, Lahos távoli lövését Loncz- kor kiejtette, de még idejében utána vetette magát és megsze­rezte a labdát. Ellentámadás során Szepesi labdáját Laczkó szerezte meg. Majorhoz játszott,' aki kapásból a *jobb felső sa­rokba lőtt (0:1). A Tatabánya ezután nagy lendülettel rohamozott és a 20. percben Lahos lövését Lanczkor nehezen hárította. A 26. percben egyenlített a bányászcsapat. Rácz mintegy 5 méterre a 16-os vonal bal sarkától nagy erővel lőtte a labdát a bal felső sarokba (1:1). A félidő hátralévő részében is a hazai csapat kezdeményezett többet, Lanczkor azonban jól vé­dett. SZÜNET UTÁN az MTK kezdett Jobban, de tá­madásai eredménytelenek marad­tak. Az első negyedóra után is­| inét a Tatabánya jutott fölénybe. A 70. percben a Tatabánya sze­rezte meg a győztes gólt. Kapu előtti kavarodásban Lahos Dom­bai elé adta a labdát, aki közéi­ről a kapu jobboldalába lőtt (2:1). Egy ideig még a hazaiak ma­radtak támadásban, majd feljött az MTK. Az utolsó percek bővel­kedtek az izgalmakban, s mind­két részről több szabálytalanság csúszott a játékba. Volt olyan pil­lanat is, mikor egyszerre heten feküdtek a földön. Szimcsák a 87. percben meg Is sérült és levitték a pályáról. Első félidőbeli Jobb Játékával a Tatabánya megérdemelten nyer-, te a mérkőzést. Jók: Tőrőcsiks Rácz. Bíró, Dombai, illetve Lancz­kor, Nagy és Major. TOTO 1. Vasas—Dorog törölve 2. Pécs—Bp. Honvéd 2:2 x 3. Szombathely—Ferenev. ott 3 4. Salgótarján—Szeged 5:0 l 5. Debrecen—Győr 1:1 * 6. Borsodi B.—Diósgyőr 0:0 x 7. Szolnok—Ózd 0:2 2 8 Nyíregyháza—Egyetértés 3:2 1 9. Miskolc—Láng x:i x 10. Kecskemét—Bp. Spart t:i x 11. Székesfehérvár—Szállítók 3:1 1 12. EVTK—Zalaegerszeg 1:2 3 PátmérkOzét: 13. Oroszlány—Pécsi VSK 3t* I Iíjú Kurt Ahrens (NSZK) győzött a budapesti autó Grand Prix-en A Magyar Autóklub vasárnap délelőtt bonyolította le a Város­ligetben az 1963. évi budapesti autós Grand Prix-et, amelyen U külföldi ország 35 versenyzője, s a magyar Sulyok István és Kiss Ferenc Indult, 1. PEAC 27 17 7 3 45:14 41 2. Urán SC 27 16 6 5 72:19 38 3. Porcelángyár 26 18 2 6 47:15 3S 4. Vasas 26 15 8 3 49:19 38 S. Vasas I. B. 26 14 7 5 47:25 35 6. Kinizsi 27 14 7 6 46:27 35 7. Előre 26 10 7 9 47:40 27 8. Boly 26 10 4 12 34:37 24 9. Helyiipar 27 9 6 12 23:34 24 10. Siklós 26 8 6 12 36:47 22 11. Szigetvár 26 7 2 13 31:46 20 12. Magyarszék 26 8 4 14 23:61 20 13. Lánycsók 27 6 7 14 19:43 19 14. Szikra 26 5 6 15 35:52 16 15. Postás 27 5 6 16 32:50 16 16. Vajszló 26 3 3 20 17:74 9 2. PVSK II. 29 17 6 6 70:34 40 Várakozáson aluli ökölvívás Vasas—Dorog 5:2 (1:0) Fáy utca, 8000 néző. Vezette: Gere. Vasas: Varga—Bakos, Mészöly. Sárosi—Sas, Berendi—Bozó, Kéke­si. Machos, Pál I., Ihász. Dorog: Ilku—Szűcs. Lakat. Fel­legi—Pálmai. Takács—Karába. Szu romi. Monostori, Kertes, Oláh. Á nagy melegben is jó iramú Játékot hozott az első félidő. Mind két csapat nyílt sisakkal játszott, s így 60k gólhelyzet adódott. A 3. percben Pál I. előtt nyílt alka­lom. de lövés helyett cselezett. A 17. percben Monostori 8 méterre a kaputól a kifutó Varga mellett a jobb sarok mellé lőtt. A Vasas a 24. percben szerezte meg a ve­zetést. Kékesit Fellegi 22 méterre a kaputól felvágta, Machos szabadrúgása a sorfalat érintve Ilku mellett a jobb sa­rokba került (1:0). Utána Monostori 12 méterről mellé. lőtt. a Dorog a félidő végén veszélyesen támadott. Szuromi és Pálmai jó gólszerzési alkalmat szalasztott eL A második félidő elején egyenlített a Dorog, Kertes kicselezte a védőket, a kifutó Vargát is és az üres kapuba gu­rított (1:1). Továbbra is változatos volt a játék. A Vasas az 55* percben ve­Sas remek labdával ugratta ki Pál I-et, aki 12 méterről a bal sarokba lőtt (2:1). A 65. percben Sas 25 méte­res váratlan, nagyerejű lövése a jobb oldali léc mellett vágódott a hálóba (3:1). A Dorog nem adta fel. A 68. percben Szuromi átcselezte magát a védőkön és nehéz szögből há­lóba lőtt (3:2). Az utolsó negyedórában a Vasas erősített és még 2 gólt szer­zett, igaz védelmi hibák után. A 74. percben Ihász 16 méteres kapáslövése Ilku tenyeréről pattant a jobb sarokba (4:2). A 79. percben a dorogi vé­dők a 16-osük táján adogattak Ilku feleslegesen kifutott. Mac hős­höz került a labda, aki az üres kapuba lőtt (5:2). Változatos, jóiramú játékot ho­zott a mérkőzés. A Vasas jól ját­szott, rászolgált a győzelemre, a gólarány azonban túlzott. Az ered­ményben jelentős szerepe van a gyengén védő Ilkunak és a he- lyenkint könnyelműsködő dorogi védelemnek. Jók: Bakos. Sas, Ma- diós és Pál L illetve Pálmai, Ka­PVSK—Mereszjev Honvéd 13:7. Ökölvívás, NB n. PVSK-torna- csarnok, 400 néző. A két csapat találkozója várakozáson aluli ökölvívást hozott. Ebben elsősor­ban a hazai versenyzők a luda­sak, akik közül többen eltakti- kázták a versenyt. Ezek közé tar­tozott Zomi, Jámbor és Pataki. Jámbor az első perctől kezdve kiütésre törekedett, emiatt i m nagy gondot fordított a védeke^ zésre, így jó néhány nagy erejű ütést kapott feleslegesen. Külö­nösen feltűnő volt Pataki gyen­ge Ökölvívása, aki úgyszólván csak ..nevének” köszönhette a győzelmet. A vendégcsapatban küzdeni tudó lelkes, de gyengén | képzett együttest ismertünk meg. Eredmények: (elöl a PVSK-ver- I senyzők) j Légsúly: Gard pontozással ve­szít Nemes ellen. Mindhárom me- ; netben a pécsi ökölvívó kezde- i ményezett és ütött többet. Ne­mes győzelmét nagy tüntetés fo­gadta. 0:2. Harmatsúly: Zomi pontozással győzött Halász ellen. Zomi állan­dó támadásaiban nem volt elég átütőerő. Halászt szabálytalan üté­sei miatt a harmadik menetben megintették. 2:2. Pehelysúly: Gombkötő ponto­zással győzött Börgöndi ellen. A I két technikás ökölvívó összecsa- i pása hozta a találkozó legszebb mérkőzését. Gombkötő tisztább ütéseivel és néhány szép soro­zással kerekedett felül. 4:2. Könnyűsúly: Jámbor pontozás­sal győzött Kovács ellen. Jámbor le akarta rohanni ellenfelét, az azonban kemély legénynek bizo­nyult, és három meneten át nagy ütésváltások folytak. Kovácsot a harmadik menetben megintették és ez döntötte a pécsi fiú javára a küzdelmet. 6:2. Kisváltósúly: Sándor ellen Ma­gyar a második menetben felad­ta. A vasutas versenyző az első menetben néhány nagy ütést he­lyezett el ellenfelén. A második menet elején egy ütésvatás után Zomi bátran küzdött Halász ellen: sikerrel, a harmadik győztesen hagyta el a szőritől. menet után Mintegy 75 000 néző előtt bét elő futamba osztva küzdötted: a rész­vevők a döntőbe jutásért. A ver­senyzők mindkét előfutamban 15 kört (63 km) tettek meg. Az első előfutamban rend ki vul izgalmas küzdelem alakúit ki. Ifjú Kurt Ahrens mindjárt az ele-* jén. az élne vágott, s végig vezet­ve biztosan győzte le ellenfeleit. A második előfutamban a svéd Troberg nyerte a futamot. Mind­két előfutamból az első nyolc ju­tott be a döntőbe, amely 25 köróa (105 km) volt. A második előfutam befejezése után felhőszakadás zúdult a Vá­rosligetre, 6 ezért csak fél órával később kezdődött meg a döntő, amelyben a fiatal Ahrens szere­pelt a legjobban, s megszerezte a végső győzelmet. A döntőben ifjú Ahrens ideje 2:08.67 p 1 6/km/átlag). Magyar váratlanul feladta a mér­kőzést. 8:2. Váltósúly: Jani az első menet­ben feladta Kiss ellen. Az első összecsapás után Jani a földre került, bár már négynél talpon volt, edzője bedobta a törölközőt. 8:4. Nagyváltósúly: Győréi pontozás­sal vesztett Csendessel szemben. A tapolcai versenyző erőnlétével felülmúlta Győréit, győzelme nem volt vitás. 8:6. Középsúly: Pataki pontozással győzött Garándi ellen. Pataki rend kívül rossz taktikát alkalmazott, az első menetben teljesen passzív volt, a második menetben némi előnyt szerzett, a harmadik menet ismét Zárán ebe volt. Annak eöe­Magyar úszók újabb győzelmei Hamburgban Vuánap befejeződött a nagy. szabású nemzetközi úszóverseny, amelyen a vendéglátók csak egyet­len győzelmet értek el, mégpedig a 200 méteres férfi mellúszásban. A második versenynapon újabb két magyar győzelem született Do­bat és Lenkei révén. 100 m gyors: L Dobat (magyar) 56.3 mp, 490 m vegyes úszás: L Lenkei (magyar) 5:13,2 p, DUNÁNTÚLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Hunyadi János u. IX. Telefon: 1S-S2, 15-33; 17 óra utáni 60-11. Belpolitikai rovat: 31-68 Kiadjg a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly; Kiadóhivatal: Pécs Hunyadi u. U. Telefon: « 55-91, 50-00. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. sz._ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivataloíb nál és kézbesítőknél. Előözetési díj 1 hónapra 12.— ül * Indexszám: 25 054 i « nére, hogy a Honvéd versenyzőt egy ízben megintették, Pataki nem igen szolgált rá a győzelem­re. 10:6. Félnehézsúly: K£sa ellen Csőrét a második menetben erőfölény miatt leléptették. Csőre már az első menetben padlóra került, majd szabálytalan ütés miatt meg­intette a mérkőzé§yezetŐ, a máso­dik menetben pedig Kósa döntő fö lénye miatt leléptették, 12:6. Nehézsúly: Kovács—Szita dön­tetlen. Két gyengeképességű ököl­vívó vívott a mérkőzésen, Kovács támadott többet, de komoly ütést nem tudott bevinni, Szita távoli egyenesekkel szerezte pontjait. ABS. ; Ferencváros—Szombathely 2H) (t:0)