Dunántúli napló, 1963. június (20. évfolyam, 126-151. szám)

1963-06-04 / 128. szám

1963. JÜNIUS 4, 5 A 87• percben szerzett góllal Gyengén ment kerékpárosainknak PVSK—EVTK 1:0 (0:0) a kétnapos országos viadalon PVSK pálya, 500 néző. vezette: Farkas. PVSK: Hámori X. — Köves l„ Mohácsi, Hámori II. — Rózsa, Kutas — Bérezési. Hornung, Vin- cze, Faludi, Horváth. Edző: Dr. Czibulka Mihály. EVTK: Horváth — Lipcsei. Tá- csik. pálinkó — Szabó, Paulicsek — Orbán, Kalmár. Németh, Ko­vács, Ignátkó. Edző: Szépföldi József. A mérikőzés első negyedórája eredménytelenül telt el. a védel­mek mindkét oldalon csírájában fojtották el a csatárok erőtlen kísérleteit. A 14. percben Vincze— Horváth adogatás után Vincze jó helyzetből kapu mellé lőtt. A 20. percben a vendég védők a ki­törő Homung elől csak kézzel tudtak hárítani, Vincze szabad­rúgását az EVTK kapusa a felső lécre tolta, a védők csak üggyel- bajjal szabadítottak fel. Egy perc múlva Horváth szép beadását Fa­ludi a kapufára fejelte. Pécsi kosarasok „fekete” vasárnapja A pécsi kosárlabdázók szombat, vasárnapi szereplését nem kísérte szerencse. Az OB I-es PVSK fér­fiak és nők Pécsett szenvedtek vereséget a Csepel együtteseitől. Az NB n-es Pécsi Postás férfiak Budapesten a Csepel Autóval szem ben maradtak alul, a PEAC nők pedig az MTK-tól szenvedtek ve­reséget ugyancsak Budapesten. CSEPEL— PVSK 70:61 (34:36) NB I. férfi mérkőzés. Minőiret csapat idegesen, kap­kodva játszott, az utolsó három perctől eltekintve a PVSK veze­tett, a játék vegefelé a vasutas játékosok rengeteg büntetőt hagy­tak kihasználatlanul, ezzel szem­ben a csepeliek értékesítették büntetódobásaikat. A PVSK telje­sítményére döntő hatással volt Baiuia kipontozódósa. Legjobb do­bok: Fekete 20, Liptai 14. Mol­nár 12, illetve Csongor 20, Banna 17, Erd ősi 14, CSEPEL—PVSK 30:49 (23:31) KB I. női nérkőzés. Biztos győzelmet engedtek ki kezükből a vasutas lányok, ese­tenként 12—14 ponttal is vezettek ellenfelükkel szemben. CSEPEL AUTO—PÉCSI POSTAS 47 -M (11:18) KB XI. férfi mérkőzések. A pécsi csapat az eisö félidőben igen jói játszott, a jatetriau maso- tlik részében súlyos játékvezetői tévedések miatt Fülöp. Bányai es 1 Móró kipontozódott, így a hazaiak j a maguk javára tudtak fordítani | a mérkőzést. Legjobb dobók: j Bálint 13, Szilágyi 12. illetve Moru is. Kraseó 8, MIK—PEAC 88:30 (46:23) NB n. női mérkőzés. Az egyetemi vizsgák miatt a pécsi csapat erősen tartalékosán lépett pályára, ez megkönnyítet­te a fővárosiak győzelmét. Legjobb dobók: Timár 13. Bellik 12 illetve esik 20, Uzsoki 18. tíz percben megélénkült a játék, szorongatott a PVSK, rengeteg helyzet adódott a csatárok előtt, de ebből csak három perccel a befejezés előtt Faludi fejese ju­tott a hálóba. A vasutas csapat ezen a mér­kőzésen várakozáson alul szere­pelt. Ez elsősorban a csatársor tagjaira vonatkozik, akiknek já­tékából teljesen hiányzott a len­dület és az akarat. A hazai csa­patból csak Mohácsi játéka di­csérhető, a vendégek közül Tá- csik. Németh és Ignátkó nyújtott átlagon felülit. Pécsi Bányász -Nagymányok 3:1 (0:0) Pécsbányatelep, vezette: Réczei. Pécsi Bányász: Kovács - Ulrich, I Lombosi, Farkas I. — Pintér, Far- ! kas II. — Selymes, Gyurkó, Ta­más, Györkő II., Fülöp. Edző: Kri- vanek Vilmos. Nagymány ok: Szőcs - Hucker, Komáromi, Berta — Gebauer, Molnár — Teleki, Be- cze, Jánosi, Wéber, Farkas. Edző: Palatinusz János. Alacsony színvonalú, álmos első félidő után, a második félidő első percében a vendégek ll-esből ve­zetést szereztek. A következő perc ben a Bányász kiegyenlített, ettől kezdve átvette a játék irányítását és biztosan győzött. Góllövők: Ta- j más (ll-esből), Györkő II., Fülöp, illetve Molnár (ll-esből). Jók: Ko­vács, Ulrich, Györkő II., illetve Hucker és Komáromi. Feleselésért kiállítva a 67. percben Jánosi. Kaposvári Honvéd—Kalocsai Kini­zsi 2:0 (1:0) Kalocsa, 1500 néző, vezette: Ma­joros. Kaposvári Honvéd: Bogyai- Bárány, Tamási, Léber — Muzslai, Rátkai — Tuiok, Németh, Szabó, Palkó vies I., Szűcs. Edző: Radnai István. Kalocsai Kinizsi: Surman- Bolvári, Vatai, Biber - Tamási, Páncsics — Boda, Sipos II., Bartal, Kovács II., Miskei. Edző: Hirman Endre. Mezőnyben a hazaiak egyenran­gú ellenfelek voltak, de erőtlen csatársora nem tudta áttörni a magabiztos Honvéd védelmet. Gól- i lövők: Németh, Szabó. Jók: Tárná- ; si, Léber, Németh, illetve Vatai, Si- ‘ pos. Bartal. Mohácsi TE—Szekszárdi Petőfi 2:0 (2:0) Mohács, 1000 néző, vezette: Vi­rág. Mohácsi TE: Varga — Bárácz, Temesi, Holényi - Rózsafi, Kővári- Gyévai, Gombár, Pleck, Peszt, Reichspack. Edző: Ruff Ferenc. Szekszárdi Petőfi: Greifenstein — Zörényi, Gellér, Garamvölgyi - Ulrich, Simon — Hóhman, Bárány, A Pécsi Spartacus — Dévai I., Dévai II., Kozma, Rajnai és Tiszt­tartó összeállítású — csapata részt vett a kétnapos Budapest—Pécs— Budapest országúti kerékpáros egyéni és csapatbajnoki verse­nyen, A pécsi kerékpárosok a vá­rakozáson alul szerepeltek mind­két napon és így nevük a díja­zottak között nem szerepel. Az első napi Budapest—Pécs tá­von Horváth, a BVSC versenyzője bizonyult a legjobbnak, második­nak a Csepel versenyzője, Ko­Huth, Málinger, Rostási. Edző: Ta­mási László. A hazai csapat rendkívül nagy kedwel játszott, a nagyobbarányú győzelmet azonban az eleve véde­kezésre berendezkedett vendégek meg tudták akadályozni. Góllö­vök: Gombár, Reichspack. Kitűn­tek: Bárácz, Kővári, Pleck, Gom­bár, illetve Greifenstein a mezőny legjobbja, Zörényi, Gellér, Garam­völgyi. Dombóvári VSE—Pécsszabolcsi Bá­nyász 4:2 (2:1) Dombóvár, 500 néző, vezette: Má- csai. Dombóvári VSE: Sárkány - Marosi, Egyed II., Varga - Lehőcz, Kalmár — Tapaszti, Halmosi III., G. Kiss, Gelencsér, László. Edző. Albrecht József. Pécsszabolcsi Bá­nyász: Szmolka — Kovar, Rózsa I., Mázli — Brandt, Weisz H. — Győr- fi, Nádé, Rózsa III., Koch, Kesz­tyűs. Edző: Meggyes Lajos. A mérkőzésre rányomta bélyegét a rendkívül gyengén működő já­tékvezető, aki mindkét csapat já­tékát erősen zavarta. Helyzetéi alapján a nazai együttes megérde­melten győzött. Góllövők: G. Kiss 2, Gelencsér, Tapaszti, illetve Koch (l-esből), Brandt. Jók: Kalmár, G. Kiss, Gelencsér, illetve Szmolka, Győrfi, Koch. Székesfehérvári MÁV—Kiskunhalas 2 :0 (1:0) Székesfehérvár, 600 néző, vezet­te: Boda. Székesfehérvári MÁV: Kiss — Pál, Tihanyi, Szilasi — Bog­nár, Pajor — Sárvári I., Ruzsits, Lukács, Horváth II., Horváth III. Edző: Bódi Ferenc. Kiskunhalas: Nagy — Tóth I., Hődör, Mester — Kovács, Tóth II. — Mészáros, Gu- csek, Manyiska, Hornyák, Jáger. Edző: Várhegyi Ferenc. A hazai csapat ötletes játékkal már a 8. percben megszerezte a vezetést, de ezután a 86. percig adós maradt a gólokkal, mezőnyfö lényét csatársora nem tudta kel­lően kihasználni. Góllövők: Hor­váth II., Ruzsits. Jók: Kiss, Pál, Tihanyi, Ruzsics. illetve Nagy Hő­dör, Jáger. Hornyákot a 90. perc­ben tiszteletlenség miatt kiállítot­ta a játékvezető. vács futott be, míg a harmadik helyet Molnár, az Újpesti Dózsa versenyzője szerezte meg. A má­sodik napi Pécs—Budapest közötti versenyt szintén Horváth nyerte meg, második Török (Uipesti Dó­zsa), harmadik Orbán (BVSC). Az összetett verseny egyéni győztese Horváth (BVSC) 9 óra 49 perc 42 mp, második Török (Újpesti Dó­zsa), harmadik Kovács (Csepel). Csapatban első az Újpesti Dózsa 46 óra 23 perc 12 mp, második Csepel, harmadik Tipográfia, Siófoki Bányász—Nagykanizsai Dózsa 3:0 (1:0) Siófok, 1000 néző, vezette: Lend- vai. Siófoki Bányász: Istvándi - Somogyi, Farkas, Fejes — Nagy, Balog — Sier, Kovács II., Tóth, Szabó, Kovács I. Edző: Harag Ti­bor. Nagykanizsai Dózsa: Kristóf — Kőhalmi, Berta, Benyovszki — Eger vári, Bodzsár — Csertán, Zsengel- lér, Rigó, Téglás, Németh II. Ed­ző: Krenkó Mihály. A hazai csapat megérdemelten győzött a mezőnyben szépen ját­szó, de a hazai kapura veszélyte­len vendégek ellen. Góllövő: Tóth 3. Szekszárdi Dózsa—Bajai Építők 4:2 (1:2) Szekszárd, 400 néző, vezette: Sa- bácz. Szekszárdi Dózsa: Szlavi- csek — Tamási, Novák, Bencze — Gyurik, Vass — Dósai, Majnai, Un- gi, Kormos, Gahó. Edző: Kemény Tibor. Bajai Építők: Disztl — Bá­nyai, Páncsics II., Rápity I. - Nagy, Rizsányi II. - Pólyák, Kreisz, Agatity, Ceglédi, Páncsics I. Edző: Fekete-Kovács Győző. Kapushibákkal tarkított mérkő­zésen a hazai csapat szellemes csa tárjátékkal fordította meg a vesz­tésre álló mérkőzés sorsát. Góllö­vők: Gyurik, Ungi, Dósai, Gahó, ill. Kreisz, Páncsics I. Jók: Kor­mos a mezőny legjobbja, Tamási, Gyurik, illetve Bányai, Páncsics II. Páncsics I. az NB m. Állasa : 1. Pécsi BTC 26 10 4 4 70:34 40 2. Pécsi B. 26 15 8 3 50:23 38 3. Sz-fehérvár 26 16 6 4 40:22 38 4. Kaposvári H. 26 15 6 5 60:26 36 5. Szekszárdi D. 26 12 4 10 57:45 28 Ü. N-kanizsai B. 26 11 5 10 45:36 27 7. Mohácsi TE 26 11 4 11 34:39 26 8. Kalocsai K. 26 10 6 10 50:59 26 9. Bajai Ép. 26 9 7 10 29:37 25 10. Nagymányok 26 10 2 14 36:53 22 11. Szekszárdi P. 26 8 5 13 27:45 21 12. Pécsszabolcs 26 6 8 12 32:39 20 13. Kiskúnhalas 26 6 7 13 30:47 19 14. Nk. Dózsa 26 5 8 13 34:47 18 15. Siófok 26 5 6 15 33:55 16 16. Dombóvár 26 7 2 17 25:45 16 Hasai sikerek as NB Hbban Hetedik helyre tört fel a Mohácsi TE — A Pécsi Bányász győzött, a Pécsszabolcsi Bányász vereséget szenvedett I legjobb négy között a Gépipari Az NB II. eredményei Nyugati csoport: Csepel—BVSC 3:2. Szállítóik—Oroszlány 1:0, PVSK EVTK 1:0. Budai Spartacus—Za­laegerszeg 1:0. Kaposvár—K. Lom­bik 6:1, Budafok—Dunaújváros 3:1, Győri MAV-DAC—Csepel Au­tó 4:1, Mosonmagyaróvár—Székes- fehérvár 3:3. NYUGATI CSOPORT labdarugó-csapata Pécsi Gépipari Technikum — Bp Vasútgépészet! Tecnhikum 4:0 (1:0) Az országos Középiskolai Labdarúgó Kupáért folyó mérkő­zések keretében a pécsi csapat biztos győzelmet aratott, Bernáth H. és Fábián II. két-két góljával bebiztosította helyét a legjobb négy között. A pécsi csapat ez­zel a győzelmével 12« induló közül a vidék legjobb címét Iß I elnyerte. í 1. Csepel 26 19 5 2 59:17 43 2. BVSC 26 14 6 6 40:36 34 3. Székesfehérv. 26 11 11 4 44:21 33 4. Dunaújváros 26 12 9 5 50:30 33 5. Szállítók 26 11 8 7 31:23 30 6. Budafok 26 11 8 7 34:31 30 7. Győri MÁV 26 8 13 5 35:26 29 8. Oroszlány 26 8 11 7 41:35 27 9. B. Spartacus 26 8 10 8 28:33 26 10. Pécsi VSK 26 9 7 10 32:35 25 11. M.-óvár 26 6 11 9 38:37 28 12. Zalaegerszeg 26 7 8 11 30:42 22 13. EVTK 26 5 11 10 24:29 21 14. K. Lombik 96 5 4 17 20:56 14 15. Csepel Autó 26 6 1 19 25:43 13 16. Kaposvár 96 3 7 16 26:58 13 Jobban játszott a Dózsa Pécsi Dózsa—Komlói Bányász 8:3 (1:0) A Komlói Bányász és a Pécsi Dózsa labdarúgói kettős mérkő­zésen találkoztak vasárnap a kökönyösi pályán. A tartalékok viadalán mindkét együttes nagy akarással küzdött. A pécsi Danka és a komlói Bán­ost kapuja előtt egyformán sok gólhelyzet adódott, de a csatárok­nak csak az utolsó percekben sikerült a hálóba találni. Előbb a tapasztalt Garami lőtt szép gólt, majd a fiatal Demeter fejese l:l-re alakította a végeredményt. Ezután léptek pályára Budán Játékvezetővel az élen — 800 né­ző előtt — a ,,nagv” ellenfelek. PÉCSI DÓZSA: Zengői (Amold) — Bendes, Kocsis, Csupák — Né­meth, Halasi — Györkő, Vári, Rádi, Dunai I., Török. KOMLÓI BÁNYÁSZ: Balogh — Komlói, Sző.s, Jerabek — Heré­nyi, Sós — Garai, Bartulov, Nagy BT. Göncz (Lutz), Iván. Ügy indult a játék, hogy a „na­gyok’* Összecsapása is szoros eredménnyel végződik. A védel­mek egy ideig jól zártak. A 12. tércben Iván jobb felső sarokba tartó csavart lövését Zengői szög­letre nyomta. A beívelt labdát Nagy Béla jó érzékkel fejelte ka­pura, Zengői csak másodszorra kaparintotta meg a labdát. A má­sik oldalon Dunai futott el a halszélen, nehéz szögből küldött lövése a jobb kapufáról vágódott ki. A 41. percben Göncz labdája Dunaihoz került, aki a 16-osró) védhetetlenül bombázott a jobb felső sarokba, 1:0. A 49. percben két gól esett: Györkő, illetve Lutz révén, 2:1. A remek talajú pályán nagy kedvvel játszottak a csapatok. Vári és Sós összecsapásakor a komlói fedezet megsérült és ettől kezdve tíz főre olvadt a Bányász. A 63. percben remek pécsi táma­dás végén Török a ha^ba talált, 3:1. Az újrakezdés után Garai mintegy 20 méterről, az alap­vonal közeléből, n...an látott gól­lal szédített, 3:2. Ezután fölénybe került a Dózsa és ötletes játé­kával könnyedén érte el nagy­arányú győzelmét. A további gól­szerzők: Vári, Dunai, Rádi (ll-es­ből)* Németh, Iván, Törők* Porcelángyári győzelem a megyebajnokság rangadóján Pécsi Porcelángyár—Pécsi Vasas 1:0 (0:0). Porcelángyár-pálya, 500 néző, vezette: Kulcsár. PORCELÁN­GYÁR: Ambróczi — Varasdj I., Sabacz, Nagypál — Bencze, Kin­csei — Horváth, Vitrédi, Báli, Szőke, Gyurkó. Edző: Katona Ferenc. — PÉCSI VASAS: Szedeli — Futó, Becsei, Oszvald — Ja­kab, Rákóczi — Kaszás, Kőhalmi, Krausz, Somogyvári, Danajka. F.dző: Bárdosi László. A megye­bajnokság szempontjából fontos mérkőzésen a porcelángyári együt tes sokkal jobban játszott ellen­felénél, győzelmük nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Góllövő: Gyurkó. Jók: Varasdi I., Nagy­pál, Gyurkó, illetve Becsei. A 80. percben Jakab utánrúgás miatt kiállítva. (Erdei József)* PEAC—Szigetvári ZMSE 3:0 (2:0). Tüzér utca, 300 néző, vezette: Lőcsei. Fülledt melegben, jó első félidő után a második 45 percben esett az iram. Góllövők: Balló 2, Mérei. Jók: Balló, Opavszki, Mé- reh illetve Tolnai, Zsigmond. (Bolla Ferenc). Urán SC—Vajszló 6:0 (2:0). Tüzér utca, 200 néző, vezette: Kovács F. A fiatalokkal megtűz­delt bányász csapat végig nagy fölényben játszott és győzelmük nagyobb arányú is lehetett volna. Góllövők: Kovács, Kereszti, Tö­¥ IOTO 1. Csehszlov.—Magyarosz. 2:2 X 2. NDK—Anglia 1:2 2 3. Ózd—Miskolc 1:1 X 4. DVTK—Nyíregyháza 3:0 1 5. Bp. Spart.—Ganz-MAVÁG 2:0 1 6. DEAC—Szegedi VSE Irt) 1 7. Egyetértés—Bp. Előre 2:1 1 8. SKSE—Kecskemét 0:2 2 9. Eger—Szolnok 2:1 1 10. Budafok—Dunaújváros 3:1 1 11. MTE—Székesfehérvár 3:3 X 12. Kaposvár—K. Lombik 6:1 1 rök, Csete, Vojtek, Horváth. Jók: Szokol, Horváth, Török, illetve Szigeti, Lajtman. (Bujtor Béla). Magyarszék—Pécsi Helyiipari 2:0 (0:0). Magyarszék^ 300 néző,; vezette: Bárdosi. Erős iramú mérkőzésen szép játékkal szerzett győzelmet a hazai csapat. Gólszerzők: Ko­vács, Mészáros. Jók: Lieber, Kiss, Hering, illetve Szendrődi* Ba­lázs, Sely. (Tóth László), Pécsi Kinizsi—Pécsi Postás 3:1 (0:0) Helyiipaii pálya, 100 néző* ve­zette: Merk. A sörgyáriak csak a második félidőben tudtak fe­lülkerekedni a sérülés miatt 80 percen át 10 emberrel játszó Pos­tással szemben. Góllövő: Varjas 2, Kovács, illetve Berta (ll-esből). Jók: Varjas, Fodor I., Kotroczó, illetve Szalai II., Kondorost, Ber­ta. (Ardai István). Vasas I. Bányász—Bóly 3:1 (1:0). Vasas I. bányatelep, 50 néző, vezete: Kiss. A jól jászó bólyiak nem tudták megakaályozni idei legjobb teljesítményüket nyújtó hazaiak győzelmét. Góllövők: Zombár 2, Fábiánfi, illetve Szabó G. Jók: Forró, Abel, Földi, Fá­biánfi, Vén, illetve Rudolf, Mir- kó. Lukács. (Vancsik László). PVSK II.—Pécsi Előre 3:0 (0:0). Siklós—Lány csók 1:1 (1:0). A MEGYEBAJNOKSÁG ALLASA: 1. PEAC 26 17 6 3 45:14 40 2. Urán SC 26 16 0 4 72.T8 38 3. Pécsi Vasas 25 15 7 3 49:19 37 4. Porcelángy. 25 17 2 6 46:15 36 5. Vasas I. B, 26 14 7 5 47:25 35 6. P. Kinizsi 20 13 7 6 45:27 33 7. P. Előre 26 10 7 9 47:40 27 8. Bóly 25 10 4 11 34:36 24 9. P. Helyiipar 26 8 6 12 21:34 22 10. Siklós 25 8 5 12 35:46 21 11. Szigetvár 25 7 6 12 31:45 20 12. Magyarszék 25 7 4 14 22:61 18 13. Lánycsók 26 5 7 14 18:43 17 14. P. Postás 26 5 6 15 32:48 16 15. P. Szikra 25 5 5 15 34:51 15 16. Vajszló 25 3 3 19 17:73 9 2. PVSK 28 17 5 6 68:32 39 Vasárnapi képes riport A Bp. Vörös Meteor biztos győzelmet aratott az NB I-es asztali tenisz-bajnokságok során. Szégyenkezni valója azonban nincs a# uránosoknak, hisz nézzük csak balról jobbra a vendégjátékoso' kát: Balogh, Faházi, Jancsó és Földi. Ugye így már érthető? Kettős vereség a PVSK-csarnokban! A Csepel együttese női és férfi NB I-es kosarasaink ellen Is győzött. A képeken: Csongor és Timár II. látható, kik legkevésbé „ludasak” a vereségben. A Pécsi Gépipari régi múltjához hű maradt, és biztos győzelmé­vel, — melyet a Vasútépítési Technikum ellen ért el — az orszá­gos középiskolás labdarúgó-bajnokság elődöntőjébe verekedte magát. Az utolsó percekig kétséges volt a két pont sorsa a PVSK—EVTK NB Il-es labdarúgó-mérkőzésen. Különösen a második félidőben szorongattak a vasutasok: a vendégcsapat*'capusa Bérezési fejé­ről üti