Dunántúli napló, 1963. május (20. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-14 / 110. szám, Első kiadás

isis. mAjtts 14. UtAPL^f 5 e&EDMémcK­■ WWW OLASZORSZÁG—BRAZÍLIA 3:0 (2:0) Jellemző a mérkőzés képére, hogy az olaszok hét szögletet rúgtak, a brazilok egyet sem, s a vendégek legjobb Játékosa a ka­pus, Gilmar volt. A brazil labdarúgó-válogatott túrájának mérlege nem vet Jó tényt a kétszeres világbajnokra, hiszen huszonegy nap alatt leját­szott hét mérkőzésükből csak ket­tőt nyertek meg, négyet elvesztet­tek, s egyszer döntetlenül mér­kőztek, hét gólt lőttek és 14-et kaptak. A brazil csapat Hómából Kairóba utazik, s ott szerdán ját­szik aa KAS cM, ROMANIA—NDK 3:2 (0:2) Vasárnap rendezték meg Buka­restben a Kománia-NDK váloga­tott labdarúgó mérkőzést. A né­met csapat már győztesnek lát­szott, a románok ugyanis a 84. percben egyenlítettek, s az utolsó pillanatban szerezték a győztes gólt. PETROSZJAN NYERTE A 19. JÁTSZMÁT A sakkvilágbajnoki párosmérkő_ zés szombaton függőben maradt 19. játszmáját vasárnap folytatták Moszkvában. A találkozó a 66. lé­pésnél Pétroszjan győzelmével fe­jeződött be. Pétroszjan az eddigi eredmények alapján már 11:8 Vasárnapi sportmozaik Három város részvételével zajlott le a cselgáncs találkozó. A sportág megjelenése új szint jelent városunk sportéletében. Az ér• clekes küzdelmeket szépszámú néző izgulta végig. Képünkön 9 PVSK-ás Daczó és a kecskeméti Zsíros döntetlenre mérkőzik. A sokáig bizonytalan kimenetelű BTC-Bajai Építők NB 111-09 mérkőzés első gólját fejeli Daka Oskó mintaszerű beadásából. Régen látott hatalmas küzdelmet és az utolsó pillanatig tartó izgal­mat hozott a PVSK-Diósgyőr NB I női kosárlabda mérkőzés. A vá­logatott Káló a pécsi Aratónéval Dr. Wébel József, az egyik lég­ibb pécsi játékos a Pé^s-Szegei . (Qdalon, TOTO 1. Tatabánya—FTC 2 2. Salgótarján—MTK 2 3. Vasas—Szeged 1 4. Debrecen—Komló 2 5. Győr—Dorog 2 6. Pécs—Szombathely 1 7. Székesfehérvár—BVSC x 8. Mosonmagyaróvár—Budafok ’ 2 9. Budai Spartacus—EVTK x 19. R. Lombik—Oroszlány x 11. Csepel Autó—Kaposvár 1 12. Szegedi VSE—Egyetértés x Pontot vesztett az Urán Szigetváron MAGYARSZÉK—PÉCSI SZIKRA 3:2 (1:1) Kokszmü-pálya, 100 néző. vezette: Darányi. A lélek nélkül és széibesően Játszó hazaiak ellen a rendkívül lelkes , vendégegyüttas rászolgált a győzelemre. Góllövök: Kovács, Balogh. Papp Illetve Sze­derkényi, Horváth. CZambor József) URAV 8C—szigetvári zmse 2:3 (2:1), Szigetvár, 300 néző, ve­zette: Merk. A pécsi játékosok igen rossz napot fogtak ki. végig tervszerűtlenül és erőtlenül ját­szottak. Góllövők: Kovács 2, Illetve Bálint, Farkas. A *5. percben kiállítva I.empel, durvaság. Somos felase- lés miatt. (Tompa László). PÉCSI POSTAS—LAKYCSÖK 4:0 (3:0). Postás-pálya, 100 néző. vezet­te: Papp J. A lánycoóklaknak ez­úttal nem sikerült a védekező tak­tika, a hazaiak ügyes húzások­kal rendre fellazították hátsó alak­zataikat. Góllövőle: Schwindli 3, Sptesz a, Szalai I. (Kéked! Pál). PEAC—BÓLY 2:9 (1:9), Boly, 200 néző. vezette'; Perjés!. Nagyiramú mérkőzésen a pontosabb összjáíé- kot nyújtó egyetemistáik heve* küzdelem után győzték le a ha­zaiakat. Góllövők: Méret, Kollnr. (Rózsás Ferenc.) PÉCSI ELŐRE—VAJSZLÖ 4:2 (1:1) Vajszló 200 néző, vezette: Domán. A jó formában lévő Előre ellen ige*» carötkmül és kedvetlenül mo­zogták a hazaiak. Góllövök: Den­ke 4, BoM óvári. Kozáti. illetve Biz- aó H., Egervári öngól. (Ungvári tetteim*. peesr helyűt A*—pécsi kini­HSl te*, Haiylipar! pálya. 509 né­ző, rieselte: Hollódén. Két rossz formában lévő csapat nívótlaji, esapficotíó játékát hozta a találko- aó. (Máté István). SIKLÓS—VASAS L BÁNYÁSZ 2» (Ohl), Siklós, 400 néző. vezette: Sabácz, Végig a lelkes hazaiak Irányították a játékot. Győzelmük akár nagyobb arányú is lehetett vain«, a Bányász kapura egyálta­lán nem volt veszélyes. Góllövők: Ferine, Tihanyi. (Tü^ke István). Szamba« mérkőzés: Pécsi Por­celángyár—PVSK n. 3:0 (OS). az NB Nagy helycserék középmezőnyében A Pécsi Bányász nyerte a Bányász rangadót Végleg leszakadt a Baja az élmezőnytől PÉCSI BÁNYÁSZ—pécs­SZABOLCSI BÁNYÁSZ 3:0 (1:0) Pécsbányatelep, 500 néző, ve­zette: Kristóf. Pécsi Bányász: Erdős! — Ulrich, Lombos», Gyur- kó, — Varga, Pintér — Selymes, Györkő II., Heim, Tamás, Fü- löp. Edző: Krivanek Vilmos. — Pécsszabolcsi Bányász: Szmolka — Rózsa I., Rózsa III., Kesztyűs — Brandt, Weit — Madarász, Nádé, Koch, Antal, Mazil. Edző: Meggyes Lajos. Nagy iramú, első 45 perc után a játék ella­posodott, egyik csapat sem tud­ta tartani az első félidőben dik­tált hatalmas iramot. Góllövők: Tamás, Selymes. Jók: Lombos», Varga, Tamás, illetve Szmolka, Rózsa I., Rózsa HL Kovács Zoltán SZÉKESFEHÉRVÁRI MÁV— DOMBÓVÁRI VSE 4:0 (1:0) Dombóvár, 800 néző, vezette: Horváth J. Székesfehérvári MÁV: Kiss — Pál, Tihanyi, Pajor — Bognár, Neubauer — Magyar, Ruzics, Horváth n., Lukács, Horváth Hl. Edző: Bódi Ferenc. Dombóvári VSE: Egyed I. — Marosi, Egyed H„ Ught, — Le- hőcz, Kalmár — Gerencsér. Szentesi, Halmos» I., G. Kiss, László. Edző: Albrecht József. A minden részében jobb vendég együttes győzelmét még ebben az arányban sem tudta megaka­dályozni a gyengén játszó hazai csapat. Góllövők: Ruzics 3, Horváth III. Jók: Magyar, Ru­zics, Horváth in., a hazai csa­patból egy játékos sem nyújtott elismerésre méltó teljesítményt. Sebők Gyula PÉCSI BTC—BAJAI ÉPÍTŐK 3:1 (1:0) PVSK-pálya, 800 néző, vezette: Ligeti. PBTC: Gergely — Szőke, Magyar, Torok — Posta, Horváth — Görgényi, Lake, Győrfl, Hauschli, Oskó. Edző: Lelpám László. Bajai Építők: Disztl — Ulakity, Páncsics II., Rápity I,, — Nagy, Agatity — Mikus, Pán­csics I., Poszlancsek, Ceglédi, Kreisz. Edző: Fekete Kovács Győző. — Alacsony színvonalú mérkőzésen a bőrgyáriak mélyen formájuk alatt játszottak. A 19. j percben Görgényit utánrúgásért j a játékvezető kiállította. Góllö­vök: Daka, Oskó (ll-esből_), Hauschli, illetve Mikus. Jók: Sző­ke, Horváth, Daka illetve Ceg­lédi, Rápity H. és Poszlancsek. Dr. Nagy Lajos nagymanyoki bányász- szekszárdi PETŐFI ISO (0:0) Nagymányok, 1200 néző, . vezet­te: Lendvai. Nagymányok: Szőcs — Hucker, Komáromi, Berta — Gebauer, Molnár — Kozma, Becze, Jánosi. Wéber. Farkas. Edző: Palatínus János. Szek­szárdi Petőfi: Greilich — Huth, Gellér, Garamvölgyi, — Zörényi, Ulrich — Varga, Malinger, Bos- nyik, Taliga, Rostás!. Edző: Ta­mási László. A 80 perc nagyobb része széteső mezőnyjátékkal telt el az iram csak az utolsó ne- gedórában élénkült, amikor a hazaiak fölényt harcoltak ki és at is « 23 M 7 28 14 6 28 ÍS 2 23 iS S 23 10 7 94 22 sa 22 A megyebajnefeság állása !. Urán SC 2. Pécsi vasas 3. PEAC 4. P. Porcelán. 3. Vasas I. B. 9. PéeM Kinizsi 7. .Pécsi nőne 8. BŐiy 9. Síldós 10. szigetvár H. P. Hólyiipar 12. Péa»S Seükra 13. Lányepóic M. Magyarszék IS, -Pécsi Postás 13. Vajszló 9 7 8 4» * 4 10 7 5 10 7 9 11 9 5 18 5 9 13 6 3 14 3 4 14 3 S 16 35:12 34 43:15 32 ! 40:20 SÍ - 37:24 27 i 43:SS 23 ! 29:32 26 Sl:39 2D 30:39 19 20:33 19 *3:47 19 17:40 15 18:59 15 35:89 14 17:62 9 Farkasnak a 85. percben lőtt gól­jával bebiztosították győzelmü­ket. Kitűntek: 'Berta, Komáromi, Kozma, Farkas, illetve Geller, Garamvölgyi. Klausz István MOHÁCSI TE—NAGYKANIZSAI DÓZSA 2:2 (2:0) Mohács, 1100 néző, vezette: Kárai. Mohácsi TE: Varga — Bárácz, Rózsafi, Holényi — Pleck, Sági — Gyévai, Gombár, Kő­vári, Feszt, Hazai. Edző: Ruff Ferenc. Nagykanizsai Dózsa: Né­meth I — Kőhalmi, Berta, Be- nyovszky — Szolnok, Egervári — Markotány, Csertán, Zsengellér, Bodzsár, Németh II. Edző: Csön- gei Pál. Alacsony színvonalú, de izgalmakban bővelkedő találko­zón az MTE már a 30. percben 2:0-ra vezetett. A második félidő első negyedórájában tetszetősen kezdett a hazai csapat, de két súlyos védelmi hibából kiegyen­lítettek a vendégek. Góllövők: Hazai, Gyévai, illetve Csertán, Egervári. Jók: Pleck, Gyévai, Gombár, illetve a közvetlen vé­delem. A játékvezető'-igen gyen­gén működött. Molnár Endre SZEKSZÁRDI DÓZSA—SIÓFOKI OLAJBÁNYÁSZ 4:0 (1:0) Szekszárd, 600 néző, vezette; Boros. Szekszárdi Dózsa: Szlavi- csek — Tamási, Továk, Bence — Gyurik, Kacsányi — Dósai, Kor­mos, Ungi, Gahó, Czibók. Edző: Kemény Tibor. Siófoki Olajbá­nyász: Istvándi — Somogyi, Far­kas, Fejes — Nagy, Balogh — Kovács, Sier, Tóth, Szabó, Papp. Edző: Harag Tibor. A Dózsa csak közepes teljesítményt nyújtott, de ez is elegendőnek bizonyult a kapura teljesen veszélytelen siófokiak ellen. Góllövők: Ungi 3 Dósai. Jók: Dósai, Kormos, Gahó, illetve Farkas és Balogh. Dr. Tucsni László KAPOSVÁRI HONVÉD­NAGYKANIZSAI BÁNYÁSZ 2:2 (1:0). Nagykanizsa, 1300 néző, vezette: Vindics. Kaposvári Honvéd: Bo­Nemzelközi motorkerékpáros verseny PVSK TI. 25 16 4 3 63:29 36 Sök incfufé a Bécsi járás atlétikai bajnokságán Vidáman délelőtt 13 kö*«é* (fi köze! 158 ver*env*ő(e részvételével rendezték meg a Pécsi Járás atlé­tikai bajnokságait a Tüzér utcai Dózsa sporttelepen. Jobb eredmények. Férfiak: 100 m. ifjúsári, 1, Ferenci Szentlőrinc 1?.S, felnőlt: 1. Kálmán Szentlő­rinc is.o, 400 m Ifjúsági: 1. Tököli Bogáé. 55.4, felnőtt: 1. Kálmán 59.6. 1300 m ifjúsági: 1. Lázár Bak­ra. 5:0".2. felnőtt: 1. Kaszás Bak- sa. 3:04.8. 1009 m serdülő: 1. Varga Egerig 3:19. Magasugrás, serdülő: l. Bartaldő Szentlőrinc 155, ifjú­sági: l. Keszthelyi Keszü 155. Tá­volugrás, serdülő: 1. Tököli Bogád 544. Súlylökés, felnőtt: 1. Szabó Keszű 10.27 m. Gránátvetés, fel­nőtt: 1. Hegedűs Göresöny 59 m. Női eredmények: 100 m serdülő: 1. Jeránd Olasz 15.3. 400 m: 1. Je- ránd 73.2. Magasugrás, serdülő: 1. Grátz Olasz 135 cm. Távolugrás, serdülő: l. Mihály Helesfa 397 cm. Sülylökés ifjúsági: 1. Gera Hás- 784 em. Gránátdobás, ifjúsá­ga 1. Lázin BiOétd KM rn. 1 Városok közötti teniszdiadal PÉCS—SZEGED 12:10 ötödször találkozott a két város válogatott teniszcsapata. Mint az eddigi találkozókon, ezúttal is va­rosunk tenisz-versenyzői szerez­ték meg a győzelmet, habár az eredmény most szorosabb volt, mint az elmúlt években. A szegediek előretörésüket egy­részt erőteljesebb férflesapatuk- nak köszönhetik, másrészt annak, hogy a hosszú tél után több mint két háttel korábban készültek el teniszpályáik, Így többet edzhet- tek. Pécsi viszonylatban örvende­tes jelenség az ifjúsági fiújátéko­sok eredményessége. A verseny Jó felkészülést Jelen­tett a pécsi teniszezőknek. Két hét múlva a PEAC női csapata az or­szágos bajnokság második, a Spar- taeus férfi csapata pedig a irt. osztályú csapatbajnokt küzdelmei­ben vesz részt. Részletes eredmé­nyek: , Férfi felnőttek: Szeged—Pécs 5:3. Dr. Wébel—Széli 1:6, 6:4, 3:6, Hirth —Virág 0:6, 0:6, Káplán—Szép 6:3, 4:6, 6:1, Baricz—Varga 6:1, 3:6, 4:6, Orovicza—Ondók 2:6, 6:4, 2:6, Bak- sa—NaBV 2:6. 6:4, 6:4, Hirth, Lacz- kó—Széli. Virág 0:11, 6:4, 2:6, dr. Wébel, Baricz—Varga, Ondók 6:1. 2:6, 6:4, Káplán, Orovicza—Szép, Nagy 6:4. 10:12, 1:6. Női felnőttek: Pécs—Szeged 6:3. Tamási—Molnár 6:0, 6:1, dr, Baj- tainé—Barles G. 6:2, 6:0, Czibulká- né—Kadocsdné 3:6, 1:6, Holota— Tölgyesiné 6:2, 6:1, dr. Sehmidtné —-Szeder 5:7, 6:2. 3:6, Marton— Paczkó 6:4, 7:9, 2:6, Bajtainé, Ta­mási—Kadocsáné, Molnár 6:1, 6:1, Czibulkáné, Holota—Barics G„ Tölgyesi 6:0, 6:2, Barics M., Mar­ton—Paczkó, Szeder 6:3. 6:4. Hiúsági fiúk: Pécs—Szeged 3:0. Bóta—ifi. Széli 8:6, 7:5, Borsiezki —Kadoesa 6:1, 6:3, Bóta, Borsiezki —Kadoesa, Széli 6:2, 6:2. Mtásági leányok: Szeged—Pécs m4 Kié* Aga« Sendee ufc fcá. Hét ország, — Szovjetunió, Anglia, NDK, Jugoszlávia, NSZK, Ausztria és Magyarország — több mint 50 versenyzőjének részvételével vasárnap délelőtt a Népligetben került sor ’az MHS nemzetközi meghívásos mo­toros gyorsasági versenyére, amely egyben a különböző spe- ciál-kategóriákban magyar baj­noki futam is volt. Az egyes futamokban a követ­kező eredmények születtek: 350 kem speciál <15 induló, 20 kör: 1. Roy Ingram (angol) Nor­ton 27:42.5 perc, 2. Cserkúti (U, Dózsa) Norton 29:57.3 perc. 3. Eddie Lenz (osztrák) Norton 28:04.9 perc. 125 kem speciál (14 induló, 15 kör) 1. Reisz János (Bp. Hon­véd) MZ 21:32 perc. 2. Hertmuth Bischof (NDK) MZ 21:38.5 perc. 3. Joachim Leitert (NDK) MZ 21:38.7 perc. 500 kem special (13 induló, 20 kör) l. Roy Ingram (angol) Nor- Norton 26:42.5 perc. 2. Kurucz (Bp Honvéd) Norton 26:52.9 p. 3. Cserkúti (U. Dózsa) Norton 25:49.1 perc (1 kör hátrány) Oldalkocsis géposztály (6 in­duló, 15 kör). 1. Boskó Sneider, versenyzőtársa: Rogau Sztepan (jugoszláv) BMV 23:57.6 perc. — A BP. HONVÉD NYERTE A KOSÄREABDA RANGADÓT A Bp. Honvéd—MAFC NB I. osz­tályú kosárlabda rangadót vasár­nap játszották le a Kisstadionban. Bp. Honvéd—MAFC 78:64 (30:31). 2. Pettenlcoffer—-Metzker (U. Dó­zsa) Norton 25:05 perc. 3. Péter— Zaprel (MHS KMK) Norton 25:20.6 perc. A leggyorsabb kört az 506 kein­es géposztályban az angol Ing­ram futotta Norton gépén, 1:17.8 perces idővel. Megrendezték a magyar ver­senyzők számára a 125 kem-es sportkategőria bajnoki futamát is. Ebben 11 induló között (táv 12 kör) a következő sorrend ala­kult ki: 1. Csabai (MHS KMK) Honda 15:38 perc. 2. Bába (MHS KMK) Honda 19:15.2 perc. 3. Hajdú (MHS KMK) Honda 19:42 perc. Autók (hét induló, 12 kör) For­ma Junior kategória. 1. Demmel (Kettes sz. Autójavító) Wartburg 19:30.5 perc. Értékes győzelmet arattak az Építők és a BTC tekézői A Pécsi Építők NB n-es tekézői hazai pályán fogadták a jó képes­ségű Győri Richárd együttesét. A pécsiek biztosan nyertek. A megyei bajnokságban a BTC szolgált kellemes meglepetéssel, a múlt évi bajnok PVSK felett ara­tott biztos és nagyarányú győzel­met. Serbeczki János új pályacsú­csa nagyszerű teljesítmény: 481 fa., új megyei csúcs. NB II. ered­mények: Pécsi Építők-Győri Ri­chard 5.5:2.5, 2595:2503. Bottlik 453, Jámbor 452, Steigler 436, Antalics 426. A megyebajnokság eredmenye: BTC—PVSK 7:1, Pécsi Kinizsi- Komló 3:5, Pécsi Bányász-Lovászi Bányász 6.5:1.5, Kesztyűgyár-Köz. lekedés 3:5, BTC ll-Építők II 2:6, PVSK n-Kesztyűgyér II 7:1. A megyebajnokság élcsoportja: 1. BTC, 2. Komló, í. Nagykanizsai Megyei újonc tornászbajnokság A korábbi évekhez hasonlóan, Idén is megrendezték a megyei újonc tornászversenyt, melyen résztvettek a megye legjobb tor­nászcsapatainak .versenyzői, a PEAC BTC, PVSK, Sportiskola és a Komlói Bányász tornászai. A versenykiírás szerint csak az egyé­ni bajnokság volt, csapat kiérté­kelés nem történt. Eredmények: Leányok, gerenda: 1. Lőrincz Pi­roska 18.9, 2. Csacskó Katalin 18.3, 3, Körmöezy Nóra 18.1 (mindhárom bTc). Felemáskorlát: 1. Pozsgai Judit 19.1. 2. Lőrincz Piroska 18.6, 3. Csacskó Katalin 18.4 (mindhárom BTC). Talaj: 1. Pozsgai Judit 18.9, 2 Lőrincz Piroska 18.5, 3. Csacskó Katalin 18.3 (mindhárom BTC). - Szekrénvugrás: Pozsgai Judit BTC 18,6. 2. Lőrincz Piroska BTC 18.5, 3. Pörös (Komlói Bánvász). össze­tett versenyben: 1. Lőrincz Piros­ka (BTC) 74.5, 2. Pozsgai Judit (BTC) 73.7, 3. Csacskó Katalin (BTC) 72.9. A fiúknál csak a BTC úloncai indultak, összetett ver­senyben: 1. Rózsahegyi Nándor r>5 4 2 Serbeczki János 52.3, 3. Avarosi Zsolt 47,7 (mindhárom BTC). Röplabda NB II. PEAC—Szombathelyi Haladás 3:2 (9 13:15, 9, 8:15, 7.) NB II női mér­kőzés, Egyetemi tornacsarnok. - változatos küzdelmet vívtak* a csapatok, a pécsiek biztosnak lát­szó mérkőzést majdnem elvesztet­tek. A második játszmában mar 13:5-re vezetett a PEAC, de a szombathelyiek a maguk Javára fordították a játszma eredményét. Az ötödik játszmában magára ta­lált a pécsi csapat és Magics Irá­nyításával megszerezte a győzel­met. A Pécsi Dózsa-Szombathelyi Haladás röplabda NB H mérkő­zést a szombathelyiek kérésére l későbbi időpont«* tsaiowkoriék. gyai — Schmidt, Tamási, Tóth — Muzslai. Láng — Veverán I., Németh, Palkovics H., Szabó, Szűcs. Edző: Radnai István. - Nagykanizsai Bányász: Vlaszák — Bányai, Dénes, Lervene — Bodnár, Viola — Kiss, Király, Mester, Lukács, Józsi. Edző: Mihalecz Boldizsár. Kemény, nagyiramú mérkőzésen a hazai csapat támadott többet és 2:0-ás Honvéd vezetés után csak a ki­tűnően védő Bogyai mentette meg a vendégek részére a mér­kőzés 1 pontját. Góllövők: Sza­bó, Palkovics«II., illetve Bodnár, Józsi. Jók: Bogyai a mezőny leg­jobbja, Tamási, Láng, Szabó, ileltve Bányai, Lervencz, Bod­nár, Lukács. Siklós József KISKUNHALASI MEDOSZ— KALOCSAI KINIZSI 3:1 (3:0) Kalocsa, 1300 néző, vezette: Stadler, Kiskunhalasi MEDOSZ: Bakos — Tóth I., Hődör, Mes­ter — Mészáros, Homyák — Csá- nyi, Tóth III., Manyiska, Kocsis, Csermák II. Edző: Virág István. Kalocsai Kinizsi: Schurman — Bolvári, Páncsics, Bálint — Ta­mási, Miskei — Hoda, Sipos II., Vatai, Bartal, Kovács II. Edző: Hirmann Endre. A Bács megyei rangadó nagy küzdelmet, de ala­csony színvonalú játékot hozott. Góllövők: Manyiska, Csányi, Csermák n, illetve Boda. Jók: Hődör, Homyák, Csányi, Manyis­ka, illetve Miskei. Zámbó Mihály nb ni Állasa