Dunántúli napló, 1963. május (20. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-28 / 122. szám

8 ftAPLO 1963. MÁJUS U. Sikeresen szerepeltek az NB i-es csapataink Nagyszerű a Bányász küzdelem rangadón Komló—Tatabánya 0:0 (0:0) Egy góllal kecsegtető komlói támadás: Törőcsik az utolsó pillanat­ban ment Nagy elől. Bal oldalon Hetényi figyeli az eseményt, és Rónai indul a kapu felé —• beavatkozásra készen. Komló, 5000 nézó, vezette Zsolt. Komlói Bányász: Balogh — Komlói, Szőcs, Jerabek — Peré- nyi, Takács — Garai, Hónai, Nagy B., Bartulov, Iván. Edző: Albert József. Tatabányai Bányász: Geld — Törőcsik, Hetényi, Szepesi — Molnár, Laczkó — Biró, Dombai, Nagy E., Lahos, Pásztor. Edző: Grosics Gyula. A Tatabánya kezdte a játékot, mégis a hazaiak teremtettek ha­marabb helyzetet. Rónai bal alsó sarokba tartó lövését Géléi a 4- percben szögletre ütötte. Aztán még két fergeteges komlói tá­madás után negyed órán keresz­tül a két 16-os között folyt a küz­delem. A 22. percben Garai Rónai elé játszott, az összekötő 8 mé­terről lőtt, Géléi parádésan vé­dett. A 27. percben Garai a fele­ző vonaltól indult eL A 16-oson belül két védőt is kicselezett, a kapu torkából lőtt labdát Géléi vetődve elcsípte. ▲ SS. percben védte az első lövést a komlói kapuvédő. A félidő befejezése előtt két perccel nagy helyzet maradt ki a tatabányai kapu előtt. Bartulov a 16-os sarkáról fcéYozta meg a hosszú-sarkot. Gé­léi aláfutott és a labda a bal ka­pufáról vágódott M. Az arizonai Tempében és a ka­liforniai Modestóban rendezett atlétikai versenyeken — amelye­ken jórészt főiskolás sportolók vettek részt — vasárnap négy új világcsúcs született — ezek a következők. 440 yard: 44,9 mp Adolph Plu­nder (Uj mexikói Egyetem) a ré­gi világcsúcsot 1958 óta az ame­rikai Davis tartotta 45,7 mp-vel. Távolugrás (férfi): 833 cm Phil Shinnick (washing­toni egyetem) a régi világcsúcsot lP62-től a szovjet Ter-Ovaneszjan tartotta 831 cm-rel. 4x880 yard váltó 7:18.9 p, Oregoni egyetem (Un­derwood, Brady, Hoffmann, Groth) a régi világcsúcs, ame­lyet az Egyesült Államok válo­gatottja tartott 7:19,4 perc volt. Rúdugrás: 50& cm Brian .Sternberg (was­hingtoni egyetem) a régi világ­csúcsot 504 cm-es ugrásával 1963. április 30-án honfitársa John Pen- nel állította fel. lOTO 1. Ferencváros—Vasas 2:2 X 2. Debrecen—Újpesti Dózsa 4:1 1 3. Komló—Tatabánya 0:0 X 4. Dorog—Pécs 1:2 2 5. Győr—Salgótarján 6:1 1 6. Szeged—Szombathely 1:0 1 7. Dunaújváros—BVSC 1:2 2 8. Csepel—Autó—Budafok 0:1 2 9. EVTK—Oroszlány 1:1 X 10. K. Lombik—Zalaegerszeg 1:1 X 11. Kecskemét—Egyetértés 1:1 X 12. Nyíregyháza—Borsodi B. 1:1 X HAZAI ROHAMOK vezették be a második félidőt. A jobbszárny különösen veszélyes akciókat bontakoztatott ki. Az 50. percben Rónai nagyszerűen ugrott ki, lövését Geld csak ki­ütni tudta s a befutó Iván elől Szepesi nagy üggyel-bajjal az alapvonalon kívülre vágta a lab­dát. Nem sokkal később Bartu­lov nagy erejű lövését hárította a vendégek kapuvédője. Az 55. perc ben tatabányai baloldali ellentá­madás végén Biró 5 méterről Pécsi Bányász-—Debreceni Dózsa 9:7 (5:3) NB I női, Pécsújhegy, 1000 néző. Jó kezdés után vissza­esett a hazai csapat és tavaszi leggyengébb játékával szerezte meg a két pontot az újonc debre­ceniektől. A vendégek hosszú elő­készítés után a befutó játékosok­nak bej átszőtt labdákkal zavarba hozták a hazaiak védelmét és a második félidő elején egyenlítettek is. Ezután még kapkodóbbá vált a Bányász támadó játéka. Sok rossz ütemű labdaleadás, ötlettelen tá­madásépítés és kevés jó lövés jel­lemezte a játékot. A Bányásznak javulnia kell, ha meg akarja őrizni vezető helyét. Góllövők: Szmolká- né 4, Schmidtné 3, Szittyáné és Czakóné. Pécsi Bányász—Debreceni Dózsa 16:15 (9:9) NB I férfi, Pécsújnegy, 1200 néző. Debreceni góllal kezdő­dött, majd pécsiekkel folytatódott a mérkőzés A Bányász 3:l-re, majd 6:3-ra vezetett, de 7:7-n él már együtt volt a két csapat. Ettől kezdve felváltva vezettek egy-egy góllal, de elhúzni egyik csapat sem tudott. A második félidőben nőtt a szabálytalanságok száma, nőtt a küzdelem, de a játék szín­vonala alig érte el a közepest. A Bányász elsősorban pozícióelőny teremtésére törekedett, a vendégek átlövésekkel kísérleteztek. Az utol­só percekben a debreceniek két ziccer-helyzetben és egy hétméte­rest hibáztak. A Bányász átgondol­tabb játékkal két nagyon értékes pontot szerzett. A befejezés pilla­nataiban az egyik debreceni já­tékost gyomorba vágta a felugró Mór. A pályán tumultus támadt;, néhány percre volt szükség, mig megnyugodtak a kedélyek. csúnyán fölé bombázott. Három perccel később ismét sakk-matt volt a komlóiak védelme. Bíró Dombai elé perdítette a labdát, akinek közelről küldött csukafejesét Balogh a jobboldali kapufára nyomta. A 60. percben Lahos bomba szabadrúgását Ba­logh kitűnő érzékkel tette ártal­matlanná. A további percekben újból a hazaiak erősítettek. Egy­más után öt szögletrúgás jelezte a komlóiak fölényét. A 65. perc­ben Bartulov jobbsarokba tartó labdáját Géléi szögletre nyomta A 68. percben ritkán látott tűzi­játék alakult ki a vendégek ka­puja előtt. Nagy Béla a kapufát találta el, majd a visszapattanó Labdát Rónai közvetlen közelről Geleibe lőtte. Az utolsó percek­ben mindkét csapat egyformán kivette részét a támadásból, gól­helyzet azonban nem adódott. A komlóiak nagy becsvággyal vetették magukat a küzdelembe. A mérkőzés jelentős részében fö­lényben játszottak. Ezt bizonyít­ja a két kapufalövés és a 18:l-es szögletarány is. A tatabányaiak mezőnyjátéka kielégítette a kom­lói közönséget, s a ritka lefutá-, sok veszélyt is. jelentettek Ba­logh kapujára. A találkozó szín­vonala közepesnél jobb volt. Iz­galomban csaknem végig bővel­kedett az összecsapás. A helyze­tek alapján a komlói tizenegy megérdemelte volna a győzelmet. Balogh minden helyzetben bizto­san hárított. A hátvédhármas egymást múlta felül, a fedeze­tek közül Perényi játszott job­ban. Az ötösfogatban Rónai, Nagy Béla és Bartulov lendületes tá­madása érdemel dicséretet. A vendégek közül Géléi a csapat legjobbjának bizonyult. Rajta kí­vül Törőcsik, Lahos és Pásztor teljesítménye dicsérhető. VÍZHÁNYÓ IMRE | Bp. Elektromos—Pécsi Vörös Me­teor 3:3 (2:3) NB. II női mérkőzés, Budapest. A pécsi csapat jó és lel­kes játékával megőrizte vidéki ve­retlenségét. Az egész csapatot di­cséret illeti odaadó játékáért. Kü­lönösen a védekezésben tűntek ki a pécsiek. A kapu előtt több nagy helyzetet kihagytak a Meteor lá­nyok, a helyzetek jobb kihaszná­lásával a pécsi csapat nyerhetett volna. A pécsiek góldobói: Somo­gyi 2 és Balezer. Pécsi Dózsa—Bp. Telefongyár 12:9 (5:5) NB. II férfi mérkőzés, Budapest. A pécsiek jól kezdtek, hamarosan 5:1 arányú vezetéshez jutottak. Úgy látszot, hogy biztos győzelmet aratnak a lila-fehérek, de a csapat könnyelmüsködni kez­dett és ezt a hazaiak jól kihasz­nálták. Szünet után taktikailag érett, fegyelmezett játékkal megér­demelten fektették kétvállra a Dózsások régi riválisukat. A pécsi­ek góldobói: Szakács 7, Mihalovics 3, Kovác§ és Jéki. Divatcipő—Pécsi Építők 3:2 (2:1) Budapest NB. II női mérkőzés. Sok hibával tarkított mérkőzésen végig a pécsi csapat volt a többet kezde­ményező, azonban a égj óbb hely­zetekben is hibáztak, vagy a kapu­fát találták el. így a kevés helyze­tét jobban kihasználó budapesti csapat nagy szerencsével nyert. Pécsi góldobók: Kerényiné, Kut- nyák. Komló—Kaposvár 17:14 (8:7) NB. II férfi mérkőzés, Komló 400 néző. Inkább küzdelem jellemezte a ta­lálkozót, a Bányász csaknem végig vezetett és jobb lövőkészségével megérdemelten győzött. A komlói góldobók: Nábob 6, Veininger, Appelczhoffer 3—3, Csikós, Papp 2—2 és Kovács S. I j atlétikai világcsúcsok Kézilabda NB I — NBII Nagy küzdelem után győztek a Bányász kézilabdázók Budapesten nyert a Dózsa, pontot szerzett a METEOR Nem mindegy A Honvédelmi Sportnap kö­zönsége álmélkodva figyeli a műsor kiemelkedő számát, Fejes Péter műrepülését. A kitűnő sportoló sorra veti a levegőben a bukfenceket, du­góhúzóba megy, hátravetődik, mindent, amit a gépével ten­ni lehet. Gépkocsivezetők egy csoportja áll az autók mel­lett s egyszer csak az egyik megszólal: — Holnap ezt én is megpró­bálom a Volgámmal. Erb A Pécsi Bányász, az NB I. női kézilabda-bajnokság listavezetője .küzdelem után győzte le a Debreceni Dózsa csapatát. Czakóné ellenállhatatlanul tör kapura a megdermedt dózsás védő mellett. Megérdemelt győzele Pécsi Dózsa—Dorog 2:1 (1:1) M Dorog, 6000 néző, vezette: Fü- löp. Pécsi Dózsa: Zengői — Bendes, Kocsis, Csupák — Vajda, Halasi — Rádi, Györkő, Dunai n., Du­nai I., Vári. Edző: Balogh Sán­dor. Dorog: nku — Mészáros, Lai at, Fellegi — Pálmai, .Prohászka — Karába, Varga, Monostori, Ker­tes, Szuromi. Ed2ő: Buzánszki Jenő. Az első percben egy ártatlan labda Kocsis lábáról leperdült, a tisztán álló Karába elé, aki 40 méterről a DEBRECEN—U. DÓZSA 4:1 (2:0) Debrecen. 14 000 néző. Vezette: Aranyosi. Góllövők: Puskás (2). Molnár és Juhász, illetve Solymosi (11-es- ből). Debrecen: Jakab — Varsányi, Geller, Kovács — Juhász. So modi — Németi, Puskás, Nagykaposi, Molnár, Bodai. U. Dózsa: Lung ■— Káposzta, Rajna dr., Várhidi — Solymosi. Színi — Lenkei, Göröcs. Bene, Kuharszki. Rossi. A Debrecen teljesen megérde­meltén szerezte meg meglepő . és nagyarányú győzelmét. Az újpes­tieknek mindössze csak .,húsz per­cük volt”, ezt nem tudták kihasz­nálni, elfogyott erejük és a jobb erőben lévő debreceniek kereked­hettek felül. SZEGED—SZOMBATHELY 1:0 (0:0) Szeged. 8000 néző. Vezette: Fe­hérvári. Góllövő: Boros. Szeged: Mészáros — Szabó. Por­törő. Kürtösi — Dezsőfi, Kővári — Nemes. Hajós, Reményik. Gilicz, Boros. Szombathely: Szarka — Eklet, Molnár I, Mester — Czigony. Var­ga — Kántor, Iszak. Földi, Nagy Gy.. Tóth. A Szeged sok hibával játszott. A szombathelyiek is sokat támad­tak, de gólhelyzeteiket nem tud­ták kihasználni. GTÖR—SALGÓTARJÁN 6:1 (3=1) Győr, 9000 néző. Vezette: Benkő. Góllövők: Povázsai (3. egyet 11- esből). Morvái, Palotai Oláh (ön­gól), illetve Krajcsi. Győr: Barna — Kiss. Orbán, Ta­más — Palotai. Adrigán — Szaló, Morvái, Orosz. Povázsai. Keglo- vich. Salgótarján: Cserháti — Sándor, Ferencz. Oláh — Szőj ka, Men- czel — Kriskó, Horváth, Taliga, Krajcsi, László. Váratlanul fölényes, de megér­demelt győzelmet aratott a hazai csapat. A győriek hatalmas len­dülettel, nagy lelkesedéssel s időn­ként jól is játszottak. A salgótar­jániak eleget támadtak ugyan, de gólhelyzeteiket a jól romboló győri védelem miatt nem tudták kihasz­nálni. BP. HONVÉD—MTK 1:1 (1:0) Kispest. 20 000 néző. Vezette: Optulovics (csehszlovák). Góllövők: Tichy, illetve Sándor. Bp. Honvéd: Takács — Marosi, Móriczy, Dudás — Tuschinger, Nógrádi — Nagy. Kisuczki, Tichy. Komora, Katona. MTK: Lanczkor — Készéi, Danszki. Jenei — Nagy, Sipos —• Sándor, Laczkó, Bodor, Vasas, Szimcsák I. Érdekes játékot hozott a rang­adó, és annak ellenére, hogy az MTK Vasas sérülése miatt csak­Pécsett nagy érdeklődés köze­pette rendezték meg vasárnap a Honvédelmi Napot. Már délelőtt a Balokány für­dőben szép számú közönség előtt került sor a víziparádéra. Elő­ször a könnyűbúvárok mutatkoz­tak be, melyet a háromtusázók vegyes úszása követett. A hajó­modellezők műsora után a köny- nyűbúvárok egy vízalatti hajó­robbantást mutattak be. Nagy si­kere volt a szigonyvadászattal egj'bekötött haltombolának is. Délután több mint tízezren gyűltek egybe a közforgalmi re­pülőtéren, hogy megtekintsék a nagyszabású légiparádét. Ragyo­gó napsütésben kezdték meg a pécsi Petőfi laktanya egységei a fegyveres tornabemutatót. A kö zenség nagy érdeklődéssel fi­gyelte az ezt követő harcászati gyakorlat végrehajtását is. Ezután kezdődött meg a repülők műsora. Először három Tréner típusú gépen Fejes Péter, Kato­na Sándor és Fehér Miklós a ma­gyar műrepülő világbajnok csa­pat tagjai hajtottak végre lát­ványos csoportos műrepülést. Ezt követően egy utasszállító gépből kilenc ejtőernyős hajtott végre bekötött ugrást, Nagy tapssal kö­16-osra kifutó Zengői feje felett a falóba emelt, 1:0 Dorog javára A váratlan gól megzavarta a pécsi csapatot, do­rogi támadások futottak a pá­lyán A 10. percben ismét Kará­ba veszélyeztetett, azonban ha­talmas lövését Zengői bravúro­san védte. Jó iramú mérkőzés volt, a pécsi csapat egyelőre nem tudott kibontakozni. A Dorog a jó formában lévő Karábán ke­resztül indította támadásait. A 25. percben szögletrúgás után Monostori lövése a kapufán csat­tant. A 27. percben Vári átadá nem végig tíz emberrel játszott, a mezőnyben egyenrangú ellenfél­nek bizonyult. A Bp. Honvéd a 90 perc alatt sok gólhelyzetet dolgozott ki, s ha ezekből többet értékesít nagy gólarányú is lehe­tett volna a győzelme. VASAS—FERENCVÁROS 2:2 (2:0) Népstadion, 50 000 néző. Vezette-. Taslidzsic (jugoszláv). Góllövők: Macbos, Mathesz, Fenyvesi n, Vilezsál. Vasas: Varga — Ihász. Mészöly, Sárosi — Sas. Berendi — Bozó, Pál II, Machos, Farkas Mathesz. Ferencváros: Aczél — Novák, Mátrai, Havasi — Vilezsál Orosz — Fenyvesi n, Varga Z.. Albert, Rákosi. Fenyvesi dr. Jóiramú és helyenként színvo­nalas volt a rangadó és a látot­tak alapján a döntetlen igazsá­gos. Jók: Varga. Mészöly, Sas és időnként Machos és Mathesz. il­letve Novák. Mátrai. Vüezsál és a i balszárny. AZ NB I. ALLÄSA 1. Ferencváros 22 11 7 4 40:26 29 2. MTK 22 10 8 4 36:28 28 3. U. Dózsa 22 10 7 5 43:25 27 4. Bp. Honvéd 22 10 6 6 44:28 26 5. Dorog 22 8 9 5 31:22 25 6. Győr 22 10 4 8 35:29 24 7. Pécs 22 7 8 7 27:27 22 8. Szeged 22 8 6 8 14:28 22 9. Tatabánya 22 7 7 8 22:25 21 10. Komló 22 6 9 7 23:27 21 11. Vasas 22 6 8 8 29:27 20 12. Debrecen 22 5 8 9 26:42 18 13 Salgótarján 22 5 4 13 22:35 14 14. Szombathely 22 3 5 14 15:38 11 Területi felnőtt ökölvívó cs. b. Kaposvári Dózsa- PVSK 10:8 PVSK kistermében került sor a Kaposvár—PVSK felnőtt területi ökölvívó mérkőzésre. Közepes színvonalú küzdelmet vívott a két csapat, inkább küzdelem, mint ökölvívás jellemezte a találkozót. Légsúlyban PVSK: Gard, győz el­lenfél nélkül. Harmatsúly Nyári (Kaposvár) győz Zomi ellen, pehely súly: Szíjártó (PVSK) veszít Tót ellen. Könnyűsúly: Bertók (PVSK) veszít Vörös ellen. Kisváltpsúly: Sándor győz Ülés (Kaposvár) ellen. Váltósúly Pancsa (PVSK) győz Horváth ellen, akit erős vérzés miatt leléptettek. Nagy váltósúly: Jani (PVSK) győz Vilhelm ellen. Középsúly: Szilágyi (PVSK) veszít Jávor ellen, félnehézsúlyban egyik csapat sem indított versenyzőt, nehézsúlyban a PVSK nem indított versenyzőt, Szíjártó ellenfél nélkül győz. Végeredmény: 10:8 Kaposvár javára. szöntötte a közönség Nagy Lász­lót, aki 64-ik ugrását hajtotta végre a bemutatón és látványo­san, közvetlenül a díszemelvény előtt ért földet. Piros léggömbök emelkedtek az égbe. Megindult a ballonvadászat. Két Tréner típusú gép, légcsavar­jának segítségével egymás után csípte el a léggömböket. Minden egyes ballon elpukkadását a kö­zönség nagy tapssal köszöntöt­te. Mindössze egy léggömbnek si­került elmenekülnie, messze el­szállt a repülőtér légköréből. — Nagy tapssal fogadták Katona Sándor egyéni műrepülését is. A nézők nagy érdeklődéssel figyel­ték a nagy magasságban végzett zuhanó ejtőernyős ugrást. Rövid izgalom után azonban egymás után nyílt ki az öt ejtőer­nyő. A nagy gépek után a repülőmo­dellezők bemutatója következett. A jól sikerült légiparádét hat léghajtásos repülőgép két alka­lommal végrehajtott mélyrepülé­se fejezte be. A közönség végül az MHS mo­toros akrobaták ügyességében gyönyörködhetett. I sát Dunai I. a hálóba lőtte, a játékvezető a gólt les címen nem adta meg. Ezután a pécsi csa­pat átvette az irányítást. A 29. percben Rádi lövését Ilku védte. A 39. percben ismét Zengői men­tett ragyogóan, sorozatos pécsi támadások után a 40. percben megszületett a kiegyenlítés. Vári jobbszélen elfutott, két vé­dőt kicselezett, éles leadását Dunai II. a kapu közepébe lőt­te. 1:1. A 42. percben Monostori óriási helyzetben hibázott. Egy perc múlva Györkő ezt a másik kapu­nál ismételte meg. A MÁSODIK FÉLIDŐT pécsi támadások vezették be. A 2. percben szögletrúgás után Vá­ri fejesét Ilku védte. A 4. perc­ben a második pécsi szöglet után a beívelt lab­dát Dunai I. magasan felugorva védhetetlenül fejelte a kapu baloldalába. 2:1 a Dózsa javára A 6^, percben Monostori került óriási helyzet­be, azonban Halasi felszabadított. A 18. percben Dunai II. hatalma? lövése veszélyeztette a kaput. A 22. percben Monostori fiúszméte- res szabadrúgását Zengői a le­vegőben úszva bravúrosan men- tétté. A 28. percben Kertes fe­jese adott munkát Zengőinek. A dorogiak erősítettek. Átvették a kezdeményezést, a pécsi csapat beszorult. A Dózsa védelme azon­ban jól állt a lábán. A hazaiak hiába támadtak, a kiegyenlítés nem sikerült. iramú mérkőzésen, megérde­melt győzelmet aratott a pécsi csapat. A Ferencvárostól elszen­vedett balszerencsés vereség után Dorogon vigasztalódtak a pécsi­ek. A Dózsa az első 25 perctől eltekintve végig jobban játszott ellenfelénél. Változatos volt a küzdelem, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. Zengői bravúrosan, hibátlanul védett, a hátvédhármasban Ben­des, Kocsis, Csupák a sorrend, a fedezetek közül Halasi a "éde- kezésben, Vajda a támadásban tűnt ki. A csatársor legveszélye­sebb tagja Dunai II. volt, végig jól játszott. Ezenkívül Rádi és Dunai I. munkabírását dicsérhet­jük. Györkő csak a második fél­időben jött fel. Várit// is láttunk eg^-két ügyes megoldást. Dorog­ból Ilku, Mészáros, Karába és Kertes tűntek ki. BACSVAN JANOS Kosárlabda NB T, NB II Egy győzelem, három vereség PÉCSI VSK—SZOMBATHELY HALADÄS 68:61 (37:33). NB. I. iérü mérkőzés Szombathely. Az első percekben egyenlő erők küzdel­me folyt, 10:10 után a pécsiek S pontos előnyre tettek szert. Szü­net után nagyszerűen kezdtek a vendégek, 12 ponttal elhúztak, a szombathelyiek azonban jól haj­ráztak és az utolsó 5 percben 4 pontra dolgozták le hátrányukat. Befejezés előtt két perccel a pé­csiek ismét sokkal biztosabban dobtak. BP. PETŐFI—PVSK 63:38 (35:14). NB. I. női mérkőzés, Budapest, Kisstadion. A pécsiek jól kezdtek, meglepetésre jó ideig 6—8 pont­tal vezettek is. Később azonban a Petőfi fokozatosan átvette a já­ték irányítását és már a félidő vé­gére sikeres távoli dobásokkal je­lentős előnyhöz jutott. Szünet után Is a Petőfi volt fölényben és a kifáradó pécsiekkel szemben végül ilyen arányban Is megér­demelten nyert. Legjobb dobók: Koch 17, Paál n. és Hőgye (12— —12), illetve Kősáné 16, Timér 7. Jók: Hoffmann, Hőgye, Paál n.i illetve Kósáné, Szabó és Tímár. budapesti Állatorvosok— PÉCSI POSTAS 58:47 (28:11), NB. n. férfi mérkőzés. Pécs. Mó­rót nélkülöző Postás nehezen ta­lált magára, a második félideji lelkes játék nem volt elegendő a győzelemhez. Legjobb dobók: Dö- röcz 21, Berényi 11, illetve Bá­nyai 12, Mánfal 10 SOPRONI MAFC—PEAC 103:63 (51:30) NB n. férő mérkőzés, Pécs. A soproniak három számjegyű győzelmüket a pécsiek fegyelme­zetlen játékának köszönhetik. A pécsi csapat sok hibával játszott, kosárra dobásaik rendre célt té­vesztettek. Legjobb dobók: Orbai 25, Uletve Uzsokl 20, Uletve Mo­hos 13, DUNÁNTÚLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs. Rét n. 4. Telefon: 15-32, 15-33. 17-00. 31-68. 17 óra után: 81-81. Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly, Kiadóhivatal: Pécs. Hunyadi u. H. Telefon: » 55-91, 50-00. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. ««■ Terjeszti a Magyar Posta, Előfizethető a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 12.— Ft, rndexszám: 25 054 NB l-es labdarugó niérlőzésel Több mint tízezer néző a légiparádén Jól sikerült Pécsett a Honvédelmi nap (MltzH)