Dunántúli napló, 1963. május (20. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-21 / 116. szám. Első kiadás

6 RimO 1963. MÁJUS 21 1 TOTO 1. Magyarország—Dánia 2. Eger—ózd 3. Debreceni EAC—Miskolc 4. Salgótarjáni KSE—Szegedi VSE 5. Zaiaecerszeg—Csepel 6. Budafok—-Székesfehérvár 7. Kaposvár—Dunaújváros 8. Oroszlány—Budai Spartacus 9. Catania—Milan 10. Fiorentina—Lanerossi 11. Spal—Genoa 12. Venezia—Juventus Pótmérkőzés: 13. Szállítók—EVTK 1 1 x 2 2 törölve x 1 2 Magyarország—Dánia 6:0 (2:0) Látványos, szórakoztató mérkőzés Népessy és Mát is 10,9-et futott sxáxméteren Ezíiüa! gyengébben játszói! az oampiai csapat Az olimpiai válogatott vasár­nap Győrött újabb nemzetközi mérkőzést játszott. Ezúttal gyen­gébben ment a csapatnak, mint legutóbb a Schwechat elleni ta­lálkozón. Olimpiai válogatott—Nagyszom­bati Szpartak 3:0 (1:0). Győr, 3000 néző_. vezette: Széliéi. Góllövők: Komora, Povázsai és Nagy. — Az olimpiai csapat Géléi (Szarka) — Kovák (Szepesi), Orbán (Marosi), Ihász — Palotai, Nagy — Györ- kő, (Nógrádi), Komora, Bene, Po­vázsai, Dunai II. összeállításban szerepelt. Ezúttal elég. sok volt a hiba a játékban, a csatársor nem tüdőit úgy kibontakozni, mint az osztrákok ellen. ehhez hoz­zájárult, hogy a csehszlovákok igen szorosan és jól védekeztek A legjobb csapatrésznek a Palo­tai Nagy fedezetpár bizonyult. V 26. percben Bene lövését a kapus kiejtette és kavarodás után Komora szerezte a vezető gólt (1:0). A 69. percben Palotai lab­dáját Povázsai 10 méterről lőtte a hálóba, (2:0). A 82. percben Nagy 18 méteres lövéssel állította be a végeredményt. Kitűnő idő kedvezett vasárnap délután Budapesten a magyar láb darúgó válogatott idei első hazai mérkőzésének, a Magyarország— Dánia barátságos találkozónak. A két ország legjobbjainak össze­csapását ifjúsági mérkőzés vezette be. Ennek során Budapest együt­tese 5:1 (3:1) arányban győzött T hüringia (NDK) csapata ellen. Ezután került sor a nagyválo gatottak találkozójára. A mérkő­zésre a díszpáholyban megjelent a hazánkban tartózkodó bolgár és lengyel kormányküldöttség, Iván Mihajlov, a minisztertanács el­nökhelyettese, a Bolgár Kommu nista Párt politikai bizottságának tagja, illetve Franciszek Waniolka lengyel miniszterelnökhelyettes vezetésével. NB n. NYUGATI CSOPORT! 1. Csepel 24 17 5 2 49:15 39 2. Dunaújváros 24 12 9 3 48:25 33 3. BVSC 24 13 6 5 36:32 32 4. Sz.-fehérvár 24 11 9 4 39:16 31 5. Szállítók 24 10 7 7 28:21 27 6. Győri MÁV 24 7 12 5 29:23 26 7. Oroszlány 24 8 10 6 40:33 26 8. Budafok 24 9 8 7 30:30 26 9. B. Spartacus 24 7 10 7 26:31 24 10. M.-óvár 24 6 9 9 28:32 21 11. PVSK 24 7 7 10 29:34 21 12. Zalaegerszeg 24 7 7 10 29:40 21 13. EVTK 24 5 10 9 23:27 20 14. Csepel Autó 24 6 1 17 24:38 13 15 K. Lombik 24 5 3 16 18:49 13 16. K. Kinizsi 24 2 7 15 20:50 11 Népstadion, 35 000 néző, vezette: Frcichei (NSZK). Magyarország: Hku — Mátrai, Mészöly, Sárosi — Solymosi, Sipos — Sándor, Göröcs, Albert, Mohos tori, Fenyvesi dr. Dánia: Gaardhoeje — K Johan­sen, K. Andersen, K. Hansen — C. Hansen, J. Petersen — F. Misser, O. Sorensen, K. Petersen, E. Jen­sen, H. Enoksen. Az első 20 percben élvezetes jó játék alakult ki. A magyarok fris­sek voltak, sokat mozogtak és megzavarták a dánokat. A 2. perc­ben Albert mellé fejelt, de a 4. percben már megszületett az első gól, jobboldali támadás során Al- berthez került a labda, jól ugratta In Göröcsöt, aki elfutott a védők • mellett és nagy nyugalommal a jobb sarokba lőtt, (1:0). A dánok térfelén folyt ezekben a percekben a játék, és ha a vendégek támadtak, akkor leg­többször a magyar fedezetek meg­állították ezeket az előretörése­ket. A 15. percben Sándor az ol­dalhálóba lőtt, majd nemsokkal utána Göröcs, csaknem ugyan­olyan helyzetből, mint az első gól­nál, fölé lőtt. A 17. percben jobb­oldali támadás bontakozott ki, a szélre húzódott Göröcs beadta a labdát, Monóstori elcsúszott, de Fenyvesi tisztán kapta és bal­lábas, félmagas kapáslövése a balsarokba vágódott. (2:0). Ezután ellaposodott a játék, sok volt a hiba a támadásszövésben, sőt a védekezésben is. A 24. perc­ben Sörensen lesen akadt el, majd a 25. percben Sándor nem adta le a labdát, hanem kapura előtt, de K. Petersen meglepő­dött a helyzettől. Utána Enoksen lőtt fölé. Kiegyenlített volt most a játék. A 34. percben F.noksen szabadrúgása visszapattant sor­Mészöly kezét érte, de a játékve­zető ll-es helyett szögletet ítélt. A 38. percben Ilku rosszul öklö­zött ki egy labdát, azt Misser tisz tán állva kapta, de rosszul emelt kapura, . s a védők felszabadítot­tak. SZÜNETBEN CSERÉLT a magyar csapat: Göröcs helyett Rákosi játszott, aki balösszekötő lett és Monostori foglalta el a jobbösszekötő posztját. A második 45 percben végig a magyar válogatott kezdeménye­zett, állandóan támadásban volt, a teljesen védekező dánok eilen. — Sok gólhelyzet adódott, amelyek­ből négyet sikerült is kihasználni. A 47. percben Rákosi bombáját a kapus a jobb felső sarokból nyomta ki, majd az 53. percben Albert jó átadásával Monostori kiugrott és a kapust is kicselezve lőtt a hálóba (3:0). A dánok csak három csatárt hagy tak elől, úgyszólván semmi gon­dot nem okoztak a magyar vé­delemnek. Sándor látványos alakí­tásai arattak sikert, de nem volt önzetlen. Állandó fölényben volt a magyar csapat, és nagy mun­kában volt a jól védő dán kapus. Ha kellett, lábbal hárított, öklö­zött, nem rajta múlott a további három gól sem. A magyar fölényt jellemzi, hogy a két szélső hát­véd is sokszor tört előre. A 75. percben Rákosi labdájával Albert kiugrott és a védők ko­zott a kapus mellett lőtt a há­lóba. (4:0). A 80. percben hasonló volt a? ak­ció, csak ezúttal Albert adott Rákosinak, s ő sem hibázott. (5:0). A 83. percben az előrehúzódott Solymosi pöckölte kapuba a labdát. (6:0). Ez az eredmény már nem válto­zott, a mérkőzés végén a közön­ség tapssal jutalmazta a nagy gólarányú győzelmet. A tét nélküli mérkőzésen a vá­rakozásnak megfelelően biztos győzelmet aratott a magyar vá­logatott a szerényképességű és tartalékos dán együttes ellen. Ko­moly következtetést nem lehet le­vonni ebből az eredményből. Az első 20 perc után a magyar játé­kosok ismét a régi hibájukba es­tek vissza, lassúak, körülménye­sek voltak, de szünet után Rákosi beállítása feljavította a játékot. A csatársor ötletesebb volt a tá­madók jól megértették egymást. A magyar védelemnek nemigen akadt dolga, Mátrai volt a leg­jobb. A fedezetek szorgalmasak voltak, Solymosi azonban még nem a régi. Elől Sándor, Albert különösen a második félidei játé­kával, irányítókészségével és Rákosi szorgalmával, lendületével érdemel dicséretet. A vendégcsapat sportszerű esz­közökkel lelkesen küzdött, tudá­sából, erejéből nem tellett több­re. Legjobbja a kapus Gaardhoeje volt, a védők igyekeztek, de nem tudták tartani a magyar csatáro­kat. A támadósorbó! a két szélső és a középcsatár néhány megmoz­dulása érdemel említést. Preichelt nyugatnémet játékve­zetőt nem állította nehezebb fel­adat elé ez a találkozó. Mindent egybevetve: a közönség látványos, szórakoztató mérkőzést látott, javuló magyar játékkal, a június 2-i prágai Csehszlovákia el leni mérkőzésen azonban tekintve, hogy a csehszlovák válogatott en­nél sokkal nagyobb játékerőt képvisel, ennél a teljesítménynél sokkal többre lesz szükség« Az egyesületi atlétikai bajnok ság első fordulójában ketten is 10.9 mp-et futottak: Népessy (Postás) és Mátis (PVSK). A győztes Népessy a célban. Vasárnap délelőtt a PVSK-pá- lyán rendezték az atlétikai egye­sületi csapatbajnokság első for­dulóját. Az új rendszerű bajnok­ság valóban az egyesületek min­den számottevő versenyzőjét moz­gósította. A sok induló nehéz fel­adat elé állította a 4 órás verseny rendezőit. Mindjárt meg keH azon­ban említeni az új kiírás hibái is. Az országos viszonylatban el­maradott versenyszámok, a rúd­ugrás és gátfutás népszerűsítéséi és fejlődését ez a kiírás nem segít; elő, a pontérték táblázat alapjár az itt elért eredményeket a többi versenyszámhoz viszonyítva gyen­gén pontozzák. Két versenyszámot kivéve, igen népes mezőnyök rajtoltak. Leg­jobb eredményt a férfi 100 m-es síkfutásban érték el, ahol Népessy (Postás) 10,9-oel, egészen kis kü­lönbséggel győzött az ugyaneny- lyit futó Mátis (PVSK) előtt, ezzel mindketten beállították a 20 éve Kézilabda NB /., NB II. Első helyre került a Bányász női csapata az NB l-ben Á Dózsa legyőzte a Komlót Idegenben is gyizött a PBTC és a P. Bányász Hét gólt lőtt a Kaposvári Honvéd — Újabb vereséget szenvedett Pécsszabolcs A NB m. 24. fordulójában csak hét mérkőzésre került so«; mert az ifjúsági válogatottak tornája miatt a Székesfehérvár- Nagykanizsai Bányász mérkőzést szerdán, 22-én bonyolítják le. Az élmezőny tagjai közül a Pécsi BTc Szekszárdon a Petőfi, a Pécsi Bányász Baján az Építők ellen lépett pályára és nagy küzdelem után mindkét pécsi csapat egy-egy gólos győzelmet aratott. A második helyezett, Kaposvári Honvéd otthonában fogadta a tavasz- szal kitünően szereplő nagymányokiakat és nem várt nagy gólarányú győzelmet aratott. A Siófokon lejátszott kiesési rangadót a ha­zai együttes nyerte a dombóváriakkal szemben, így pillanatnyilag két ponttal leszakadt a DVSE. A forduló t egyetlen meglepetésé­nek a Pécsszabolcsi Bányász veresége könyvelhető el, a bányászok otthonukban gyengén játszottak, így a két pont Kalocsa birtoká ba került. Pécsi BTC— Szekszárdi Petőfi 4:3 (3:1) Szekszárd, 700 néző, vezette: Fenyvesi. PBTC: Gergely - Sóós, Magyar, Torok - Posta, Horváth — Győrfi, Daka, Kincsei, Hauschl, Oskó. Edző: Dara János. SZEK­SZÁRDI Greilich - Huth, Gellér, Garamvölgyi — Zörényi, Bosnyák — Hohmann, Bárány, Ulrich, Málinger, Rostási. Edző: Tamási László. Színvonalas, jóiramú mérkőzé­sen a hazai együttes kétszer is megszerezte a vezetést, de a ven­dégek erősíteni tudtak és gólké- pesebb csatársoruk révén megfor­dították az eredményt. Gólszer­zők: Oskó 2, Hauschl, Garamvöl­gyi öngól, illetve Rostási, Málin­ger, Bárány. Jók: Sóós, Horváth, Hauschl, illetve Gellér, Málinger, Bosnyák. Dr. Tucsni László Kalocsai Kinizsi— Pécsszabolcsi Bányász 3:2 (2:1) Pécsszabolcs, 400 néző, vezette: jovászi. KALOCSA: Schurmann- Bolvárl, Páncsics. Bálint — Va- ai, Tamási - Nagy, Sipos, Bartal, Covács, Miskei. Edző: Hirman Sndre. PÉCSSZABOLCS: Szmolika- Kővár, Rózsa I., Kesztyűs - ärandt. Veit II. - Rózsa III., Ná- lé, Koch, Antal, Mazil. Edző: .leggyes Lajos. A sok hibát vétő, kényelmesen átszó hazaiak ellen megérdemelt ■ezetéshez jutott a lelkesen és óbban játszó kalocsai együttes, t második félidőben kissé magá- a talált a hazai csapat, de a ovább is lelkesen játszó ven- légek „hosszabbításban”, a 92. lercben lőtt góllal megérdemelten ly érték a mérkőzést. Góllövők: Covács, Sípos, Nagy. illetve íoch 11-esből), Mázli. Jók: Va­si, Nagy, Sipos, illetve Szmolka. Szántó József Kaposvári Honvéd— Nagymányok 7:1 (2:1) Kaposvár, 500 néző, vezette 3oth. Kaposvár: Bogyai — Schmidt. Tamási, Rátkai — Múzs­ái, Láng — Palkovics n., Né- neth, Jezeri, Szabó. Szűcs. Edző Etadnai István. Nagymányok: 5zőcs — Hirschmann, Komáromi 3erta — Molnár. Gebauer — Koz­na, Wéber, Jánosi, Farkas, Tele­ti. Edző: Palatinusz János. Végig a Honvéd játszott fö- ényben. ez a második félidőben gólokban is tmegmutatkozott. STagymányok végig lelkesen, sport­szerűen küzdött. Gól! övök: Sza­ró, Palkovics 2-2, Németh. Szűcs, Láng, illetve Faikas. Jók: Múzs­ái, Tamási, Láng, Szűcs, Jezeri, Palkovics H., illetve: Kozma, s'arkas, Weber. Pajor Gáspár Siófoki Olajbányász Dombóvári VSE 2:1 (2:1) Siófok. 1000 néző, vezette: Kul­csár. Siófok: Istvándi — Balogh Farkas, Fejes — Nagy, Papp — Kovács. Sier, Tóth, Szabó, Ispa- ics. Edző: Harag Tibor. Dombóvár: Egyed T. —j Varga, Egy esd U., U-ghi — Lehőcz, Kalmár — Ta­paszt!, Marosi, Szentesi, Geren­csér, László. Edző: Albrecht Jó­zsef. A vezetést a vendégek szerezték meg a második percben, a hazaiak a félidő vége felé jöttek fel. és megfordították az eredményt. Szü­net után ellaposodott a küzdelem, helyzet mindkét kapu előtt több adódott, de a csatárok csak két- két kapufát lőttek. Góllövök: Tóth, Sier, illetve Szentesi. Ki­tűntek: Balog. Nagy, Sier, illetve Egyed H., Lehőcz, Gerencsér. Dr. Újvári János Pécsi Bányász—Bajai Építők 1:0 (0:0) Baja. 1000 néző. vezette: Völgye- si. Bányász: Erdőéi — Ulrich, Lombos!. Jock — Varga, Farkas H-, — Györkő n.. Pintér, Tamás, Gyurkó, Fülöp. Edző: Krivanek Vilmos. Építők: ülés — Ulakity, Páncsics H., Rápity — Nagy. Mi- kus — Kreisz, Czeglédi. Páncsics I., Agatity, Petrity. Edző: Fekete- Kovács Győző. Végig alacsony színvonalú csap­kodó játék folyt. A hazaiak első félidejű nyomasztó fölényüket nem tudták gólokká váltani. A győztes gólt Györkő szerezte, sú­lyos kaoushibából. Jók: Erdősi, Jock. Varga, Tamás, illetve Pán­csics II., Rápity. Márton Sándor Kiskunhalasi MEDOSZ— Mohácsi TE 1:1 (1:0) Kiskunhalas, 400 néző, vezette: Majoros. Kiskunhalas: Bakos — Tóth II., Hődör, Mester — Hor- nyák, Kocsis — Tóth III., Vanyis- ka, Jáger, Csermák, Tóth I. Edző: Virág István. Mohács: Varga -— Bárácz, Temesi, Holényi — Rózsa- fi, Kővári — Gyévai, Gombár, Pléck, Peszt, Hauk. Edző: Ruff Ferejic. Nagyiramú mérkőzésen a hazai együttes a 10. percben szerezte meg a vezetést, a vendégek a 87. percben egyenlítettek. Góllövők: Vanyiska, illetve Bárácz. Jók: Ba­kos, Hődör, Hpmyák, illetve Ró- zsafi, Peszt, Hauk. Balogh József Nogykanizsai Dózsa— Szekszárdi Dózsa 1:1 (1:0) Csurgó, 300 néző, vezette: Simon fai. Nagykanizsa: Németh I., — Kőhalmi, Berta, Csertán — Eger­vári, Bodzsár — Szolnok, Rigó, Markotán, Zseiigellér; Németh II. Edző: Csongéi Pál. Szekszárd: 24 9 4 10 30:38 22 Bi 10 ■ 121 34:47 22 23 8 5 10 27:34 21 24 6 7 11 27:37 19 24 5 8 11 33:42 18 23 5 8 10 25:33 18 24 4 6 14 29:5« 14 24 5 2 17 19:42 1 fennálló megyei csúcsot, jó eredt« ménnyel nyerte Kellermayer a ge­relyhajítást, Benkovics a 400 mé­tert. és igen biztató a két fiatal; Betlehem és Takács eredménye 400 m gáton. A nőknél a komlói Prohászka, Hartungné és Kiss ér­tek el jó eredményt. Sok tehet­séges fiatalt láthattunk a serdülők között. ■ Pontversenyben a PVSK és Dó­zsa a férfiaknál, a Sportiskola és Dózsa a nőknél szerepeltek leg­eredményesebben, de előrelátha­tólag az idén a többi sportkör is felzárkózik, és szorosabb lesz a küzdelem a helyezésekért, mint a múlt évben. Jobb eredmények: Férfi H. o.: ÍOÖ m: 1. Népessy 10.9. 2. Mátis 10.9, 3. Kamaráa Sportiskola 11.2. 400 m: 1. Benko­vics PEAC 51.8, 2. Kiss PVSK 52.0, 3. Népessy 52.3. 1500 m: 1. Salpa Dózsa 4:07.9, 2. Nagy PVSK 4:09.5, 3. Dudás P. Építők 4:09.6. 400 gáti 1. Betlehem PEAC 58.4. 110 gát: 1. dr. Wagner P. Építők 17.9. Rúd« ugrás: 1. Detrői PVSK 310 cm. Tá. volugrás: 1. Mátis PVSK 633. 2| Kamarás 614. Gerely hajítás: 1. Kel- lermayer PEAC 60,09, 2. Domáa PVSK 58,78. Súly lökés: 1. Farmosl Dózsa 12.90. 2. Scheffer Dózsa 12.88, III. o.: 100 m: 1. Hugyi Építő­ipari Techn. U.8. 400 m: 1. Gál P. Építők 54.2. 1500 m: L Hajós PV­SK 4:28.8. 400 m gát: 1. Fenyősl PVSK 61.3. Rúd: 1. Fenyősl .300 cm. Távol: 1. Erős Sportiskola 602. Gerelyhajltás: 1. Hirmann Bó- lyi Medosz 46,80. Súlylökés: l, Martos ITSK 11,38. Serdülő fiúk: 100 m: 1. Doszpod Komló 12.0. 1000 m: 1. Bán Komid 2:52, 2. Solti Dózsa 2:53. Rúd: 1, Kramaszta Dózsa 280. Távol: 1, Hruby Dózsa 542. Súly: 1. Hargi­tai Dózsa 11.37. Gerely: 1. Falud! Dózsa 35.30. n. o. nők: 100 m: 1. Szabó Kom­ié 13.4. 2. Jeges Sportiskola 13.3. 400 m: 1. Prohászka Komló 62.3, 2. Szabó Sportiskola 66.0. Magas­ugrás: 1. Székely Sportiskola 140, 2. Bágyi PEAC 140. Diszkosz: 1, Hartungné Dózsa 37,65. Súly lökés: 1. Kiss Dózsa 11,04, í. Székely 10,17. III. o.: 100 m: 1. Kiss PEAC 14.4. 400 m: 1. Pályi PEAC 68.2. Magasi 1. Joósa Sportiskola 135. Súlylö­kés: 1. Varjas PVSK 995. Diszkosz: 1. Marosits Komló 30,95. Serdülő lányok: 100 m: 1. Hetes- sy Sportiskola 13.7, 2. Kulcsár Sportiskola 13.8. Magasugrás: 1. Jandala Sportiskola 140. 80 gá.t: 1. Köves Sportiskola 14.5. (Villányi Nándor) Elmaradlak a nagy meglepetések a megyei teniszbajnokságokon Pécsi Dózsa—Komlói Bányász 24:18 (1&8). NB II. férfi mérkőzés, PVSK-pálya, vezette: Keszthelyi. Az első 20 percben felváltva hol a Dózsa, hol a Komló vezetett, ké­sőbb a lila-fehérek ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést, és az idegesen, fegyelmezetlenül játszó komlóiak ellen megérdemelten nyerték a csoport Baranya me­gyei rangadóját. Góllövők: Sza­kács 6, Somogyi 5, Jeki 5, Mihalo- vics 4, Kovács 3, Móró, illetve Schwarcz 5, Appelzhoffer 4, Ná- bob 3, Papp 3, Csikós 3. Pécsi Vörös Meteor—Bp. Divat­cipő 4:1 (1:2). NB H. női mérkő­zés, Pécs. Nem alakult ki jó já­ték, a budapestiek igen sokat sza­bálytalankodtak. A pécsiek még nagyobb arányban is nyerhettek volna. A Meteor góldobói: Schmel ezer 2, Magóné és Somogyi. Kosárlabda NB I. KB II. MTK—PVSK 59:44 (25:26). NB I. női mérkőzés, Budapest. A baj­nokcsapat csak nehéz küzdelem után tudta legyőzni a végig lel­kesen és végig jól játszó PVSK-t. Különösen az első félidőben ját- tt'ík dm - . :en a oécsiek. szünet után azonban már nem tudták tartani a jól képzett bu­dapestieket. Legjobb dobók: Ke- szeiné 29, Kovács K. 11, illetve Kósáné 20, Láng K. 8. Bajai Bácska—PVSK 76:75 (37:35) NB I. férfi mérkőzés, Baja. A szombaton Budapesten a MAFC ellen lejátszott mérkőzés után vasárnap Baján léptek pályára a kosárlabda NB I. pontjaiért a vasutas férfi játékosok. A csa­pat nagy küzdelem után 1 pont­tal vereséget szenvedett a Bajai Bácskától. A bajaiak aránylag pihen ten” állhatták ki a mér­kőzésre, hiszen szombati mérkő­zésüket is otthonukban játszot­ták a Csepel ellen. Három napon keresztül folytak a megyei egyéni teniszbajnokság küzdelmei a Balokány ligeti pá­lyán. A verseny úgy indult, hogy a fiataloknak sikerült betörniök ,,a nagyok közé”. A férfi egyesben Baricz István legyőzte a tavalyi bajnok dr. Wébelt, a női egyes­ben a még ifjúsági Holota Ildikó bizonyult jobbnak Czibulkánénál. A szakemberek újabb meglepeté­seket vártak, ezek azonban elma­radtak. A női egyesben ugyan a meglepetés a levegőben lógott, a sokszoros bajnok Tamásy Lya csak három játszmában tudott győzni a kitűnő formába len­dült dr. Bajtainé ellen, a döntő játszmában azonban 3:3 után Ta­másy erősített és ez újabb bajnok Ságot jelentett számára. A verseny részletes eredményei: Férfi egyes: 1. Laczkó (Sparta­cus), 2. Baritz (Spartacus), 8. Hirth és dr. Wébel (Spartacus). SPORTHÍREK A Dózsa rendezői, pénztárosai . szerdán lejátszásra kerülő Pécsi Dózsa—Ferencváros mérkőzéssel kapcsolatban kedden délután fél 8 órakor a Sörház utca 8. szám alatti Dózsa Sportirodában megbe­szélést tartanak. * Igen izgalmas, színvonalas ösz- szecsapást hozott a megyei röp­labda bajnokság rangadója, a Komlói Bányász—PEAC találkozó. A .csapatok izgalmas mérkőzést vívtak, a pécsiek nagy harc után 3:2 arányban alul maradtak. A komlóiaknak sikerült továbbra is megőrizni veretlenségüket. •k Budapesten a Mező Imre kerék­páros emlékversenyen pécsiek is elindultak. A III. osztályúak futa­mában a pécsi Rajnai a 3. helyet szerezte meg, az ifjúságiaknál a pécsi Kéméndi 2. volt. A pécsi él­versenyzők, Dévai I. és Dévai II. nem jutottak helyezéshez. Laczkó jó formában,’ biztosan nyerte a bajnokságot. Női egyes: 1. Tamásy Lya (PEAC), 2. dr. Bajtai Istvánná (PEAC), 3. Holota Ildikó és Barics Mária (PEAC). Férfi páros: l; Hirth—Laczkó (Spartacus) 6:1, 2. Baritz—dr. Wé­bel (Spartacus), 3. Káplán—Qro- vicza (Spartacus) és dr. Benedek —Molnár (Meteor). Női páros: 1. dr. Bajtainé—Ta- mássy (PEAC), 2. Czibulkáné—Ho­lota (PEAC), 3. Gádori—Kiss . és Barics—Marton (PEAC). * Vegyespáros: 1. dr. Wébel—Ta- niásy, 2. Hirth—Marton. 3. Káplán —Holota és Rekettye—Schmidtné. Ifjúsági fiú egyes: 1. Kuluncsics (Spartacus), 2. Bóta (PVSK), 3. Borsiczki (Spartacus) és Gerecs (PVSK). Ifjúsági leány egyes: 1. Holota Ildikó (PEAC), 2. Kiss Agnes PE­AC), 3. Grőbel Éva, és Járányi Ilona (PEAC). — PETROVICS LAJOS volt szőnyegtisztító hosszas szenvedés után elhunyt. Temetése hétfőn du. 4 órakor lesz a központi temető- ”'en* Z" Minden külön értesítés helyett DUNÁNTÚLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapia. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. / Szerkesztőség: Pécs. Rét u. 4. Telefon: 15-32, 15-33. 17-00 31-68. 17 óra után: 31-81. Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károly, Kiadóhivatal: Pécs. Rét u. 4. ___Telefon: 15-32, 15-33. 50-00. P ÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. Terjeszti a Magyar Posta, Előfizethető a helyi postahivataléit nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 12.— |% Indexszám: ■ 25 03» * Pécsi Bányász—BRESC 9:6 (5:4). KB I. női mérkőzés, Budapest, vezer. Búzás. Úgy indult a mér­kőzés. hogy fölényes győzelmet arai. Bányász. Gyors, lendüle­tes á 'kkal 4:l-es vezetést szer­zel; .-nikor az ellenfél két beál­iös . . ékra tért át. A pécsiek nem tudtak azonnal alkalmaz­kodni és kiegyenlített a BRESC. A .ír.í jdik- félidő nagy harcot hozót: a Bányász ugyan állan­dóan . ezetett egy-két góllal, de csak az utolsó öt percben vált vitathatatlanná a győzelem. A pé­csiek jo’ób erőnlétükkel, ponto­sabb lövéseikkel megérdemelten nyertek. Pécsi góllövők: Szmol- kóné 5. Schmidtné 3, Czakóné. 1. Bp. Spartacus—Pécsi Bányász 21:11 (9:6). NB I. férfi mérkőzés, Budapest. Nagyszerű mérkőzést vívtak a csapatok. A pécsiek so­káig egyenrangú ellenfelei vol­tak a magyar bajnokcsapatnak. A gólarány nem fejezi ki hűen a két csapat közötti különbséget. A pécsiek védelme a második fél­idő 15. percétől kezdve fellazult, ezt a budapestiek ügyesen és eredményesen kihasználták. A pécsi góllövők: Sudár 6, Árvái 3, Véber és Baranyai. A mezőnv legjobbja a pécsi Sudár volt. A KÉZrL 3DA NB I. NŐI ÉLCSOPORTJA: 1. Pécsi Bányász 7 6 1 — 53:32 13 2. Csepel 7 5 1 1 42:27 11 3. FTC 7 5 — 2 50:26 10 4. Bp. Spartacus 7 5 — 2 51:31 10 Pécsi Építők—Szombathely 7:3 (Art). NB. II. női mérkőzés. — Pécs. vezette: Sokhegyi. Gyenge Iramú mérkőzésen a javuló forrná ban játszó Építők már az első fél­időben biztosította győzelmét. A játékidő második felében a pécsi csapat, még tovább növelte elő- jhyét és biztosan nyert. Góllövők: /Halasi 3. Györkő, Bódis, Horváth; •öltnyák. Hatalmas küzdelemben biztosan győzött a Dózsa régi riválisá­val. a Komlói Bányásszal szemben. Somogyi lövését Balázs nem tiirliu vpdAni. Szlavicsek — Tamás, Novák, Ben- cze — Gyurik, Kacsányi — Dósai, Kormoe, Unghi, Gaftó, Czibók. Ed­ző:. Kemény Tibor. A délnyugati „Dózsa rangadó” a mezőnyben jobban játszó vendé­gek megérdemelt pontszerzését hozta. Góllövők: Szolnok, illetve Unghi. Jók: Csertán, Bodzsán, Rigó, Szolnok, Zsengellér, illetve Tamás, Pósai, Unghi. Tóth Károly