Dunántúli Napló, 1963. éprilis (20. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-30 / 99. szám

I 8 OH. A Komlói Bányász és a Dózsa sikerei Nagyszerű küzdelemben győzött a Komlói Bányász! Komló—Kp. Vasas 1:0 (0:0) Komló,r6000 néző, vezette: Szabó Sándor. Komlói Bányász: Balogh — Komlói, Palotás, Jerabek — Szőcs, Sós — Garai, Bartulov, Perényi, Göncz, Iván. — Edző: Albert Jó­zsef. Bp. Vasas: Szentmihályi — Kár­páti, Mészöly, Sárosi — Bundzuák, Berendi — Bozó, Matesz, Machos, Pál I., Ihász. — Edző: Ilovszki Ru­dolf. Kezdés után a Bányás* lendült támadásba a széltől támogatott Va­sas ellen. Perényi, majd Szőcs tá­voli lövése keltett izgalmat az első percekben. A fővárosi együttes a 11. percben jutott el előszőc Ba­logh kapujához. Machos lapos lö­vését Balogh szögletre ütötte. A másik oldalon a kitörő Garait Be­rendi a kaputól mintegy 25 méterre felvágta. Göncz szabadrúgása után a védőle csak üggyel-bajjal szaba­dítottak fel. Ezután hosszú ideig mezőnyjáték folyt. A 25. percben Bartulov bal felső sarokba tartó Lövését Szentmihályi bravúros vé­déssel ütötte szögletre. A 33 perc­ben Iván szögletét Perényi gyen­gén helyezte és Szentmihályi hárí­tott. A 39. percben Palotás egy összecsapás alkalmával húzódást szenvedett, rövid ideig ápolták, majd utána a mérkőzés végéig csak statisztált. SZÜNET UTÁN fokozódott az iram, mindkét kapu gakran került veszélybe. A Bá­nyász rohamozott többet. A2 54. örömujjongás Komlón! Palotás An tál, a mérkőzés hőse megérdemli a baráti ölelést, hiszen sérülten küzdött egy félidőn át és csuka­fejese nyomán a komlóiaknak ei sőízben sikerült legyőzniük • bajnokcsapatot. percben Göncz ez alapvonal tájé­káról középre gurított, a sérült Palotás önfeláldozóan belevetette magát a labda útjába, de az Kicsú­szott a bal kapufa mellett. (Meccs- labda volt). Nyomban utána Göncz lövését Szentmihályi kiejtette, a berohanó Garai elől azonban a válogatott kapuvédő tisztázott. A 61. percben Machos kapáslövése alig kerülte el a baloldali kapufát. A 70. percben esett a mérkőzés egyetlen gólja. Nagyszerű baloldali támadás után Iván Bartulov elé játszott, róla Palotás elé pattant a labda, aki csukafejessel csúsztatta a bal alsó sarokba. 1:0. A másik oldalon Bozó három lépésről tőié bombázott. A 75. percben Ma tesz remek lövését Balogh parádésan ütötte szögletre. A Vasas fokozta a lendületet, a 80. percben mégis Bartulov lőhetett volna újabb gólt. Már csak Szentmihályival állt szemben, de késlekedett a lövéssel és a kapuvédő merész vetődéssel felszedte a labdát. Az utolsó per­cekben ügyes labdatartással a Bá­nyász megőrizte hálóját, gól nem esett. Nagyszerű küzdelmet láthatott a szurkolósereg, a Bányász tizenegy nagy becsvággyal jászott és a mér­kőzés nagyobb részében fölényt harcolt ki, a Vasas szórványos tá­madásai igen veszélyesek voltak A Bányász mégis több helyzetet dolgozott ki és a szervezett véde­kezéssel méltán fektette kétvallra nagy nevű ellenfelét. Balogh biztos pontja volt a csa­patnak. A hátvédhármasból ifom- lói és Palotás játéka emelkedett ki. A fedezetpár remekül játszott. A vendégek közül Szentmihályi, Mészöly, •Sárosi, Bundzsák és Machos teljesítménye érdemel kü­lön említést. A játékvezetőhármas (Szabó S., Magyar, sós B.) nagy­szerűen bíráskodott. Vízhányó Imre Győzelmet érdemelt volna a Dózsa! MTK —Pécsi Dózsa 0:0 Hungária körüt, »000 néző, ve­zette: Petri. MTK: Lanczkor — Készéi, Danszki, Kovács in — Nagy, Si­pos - Sándor, Bödör, Vasas, Laczkó, Szimcsák I. Edző: Kovács Imre. Pécsi Dózsa: Zengői - Bendes, Kocsis, Hegyi -- Vajda, Halasi - Györkő, Dunai I, Dunai n, Vári, Rádi. Edző: Balogh Sándor. Az MTK kezdte a játékot, az első eseményt pedig Rádi 30 mé­terről leadott lövése jelentette, majd a kitörő Bödört Hegyi szé­pen keresztezte. Változatos, élénk volt a játék. Dunai I szólózott, a 16-oson az MTK védői szerelni tud­ták, a Sándor—Laczkó—Szimcsák akció után a balszélső éles, kö­zelről leadott nagy lövését Zengői ritkán látott nagy bravúrral nyom­ta ki a léc alól. A 14. percben Si­pos szabadrúgása a sorfalról Va­sas elé pattant, a középcsatár lö­vését Zengői biztosan védte. A Pécsi Dózsa határozott mezőny- j fölényt harcolt ki. A 21. percben ■ Dunai II labdáját Vári 30 méter­ről lőtte fölé, majd Halasi lőtt tá­volról kapu mellé. A 29. percben Dunai II három védőn is átvere- kedte magát, de kisodródott, a labda Györkő elé pattant, aki 18 méterről élesen a bal kapufa mel­lé lőtt. Három perc múlva Rádi— Dunai I. adogatás után a pécsi összekötő erős beadását az MTK- védők a gólvonalról vágták szög­letre. A 35. percben Györkőt ke­csegtető helyzetben akasztották az MTK-védők. A megítélt szabadrú­gást Hegyi 20 méterről a kapu fölé lőtte. A 39. percben Sándor les­gólja okozott izgalmat, két perc­cel később Halasi szabadrúgása elszállt a dózsások feje felett, Győr kő az alapvonalnál elcsípte a lab­dát, éles, pörgetett lövése azon­ban elkerülte a jobb felső sarkot. Dózsa-támadásokkal ért véget az első félidő. A MÁSODIK FÉLIDŐ heves iramban pécsi támadással kezdődött. Halasi beadását Györkő közelről fölé lőtte. A másik olda­lon Sándor elől Zengői szögletre hárított. Az 52. percben Bödör lőtt Kézilabda NB NB TI. Győzelem az FTC ellen — Döntetlen a Bp- Honvéddal szemben a bányászcsapatok vasárnapi mérlege Pécsi Bányász—FTC 4rl (2:0). NB l. női mérkőzés, Pécsújhegy, 1200 néző, vezette: Keszthelyi. Az első félidőben kevés gól esett. A Bányásznak nyílott több alkalma a góllövésre, de a lövések a já­tékidőnek ebben a részében rend­re elkerülték a vendégek kapu­ját. Szünet után sem változott a játék képe, a Bányász kezdemé­nyezett többet, az FTC védeke­zett. Elég gyenge színvonalú volt a játék, mindkét csapat játékosai gyakran hibáztak. A pécsi csapat a második félidő közepetáján két gyors góllal biztosította maga ja­vára a győzelmet, az FTC-nek csak szénítésre tellett erejéből. Gól­lövők: Schmidtné 2, Nógrádiné, Szittyáné, illetve Gilba. Pécsi Bányász—Bp. Honvéd 17:17 (9:5). NB I. férfi mérkőzés, Pécsújhegy, 1200 néző, vezette: Ábrahám. A 3. percben a pécsi csapat szerezte meg a vezetést. Nagy iramban folyt a játék, mind két csapat igen ötletesen, szépen játszott, a szellemes húzások, for­más megoldások egymást követ­ték. A 15. percben 6:2 volt az eredmény a Bányász javára, a pécsi csapat kapusának is akadt dolga, Bulyáki azonban nagysze­rűen védett. A félidő végefelé gólt jött a Honvéd és két gyors gólt ért el, de a bányász-gólok sem maradtak el. Szünet után izgal­masabb lett a játék, a pécsiek a védekezés terén többször ki­hagytak, a HonvédnaS nemcsak sikerült kiegyenlítenie, de öt perc cel a befejezés előtt a vezetést is megszerezte. A Bányász az utolsó percekben dr. Dombi kiállítása miatt csonka csapattal játszott, de végül sikerült a kiegyenlítés. A Bp. Honvéd igazolta jó hírne­vét, a pécsi csapat már-már biz­tosnak látszó győzelmet szalasz­tott el. Góldobók: Sudár 6, Ba­ranyai 5, Wéber 4, Stefanies, Wág aer, illetve Fenyő 10, Bratstein 3, Vigh 2, Vitkai, Szendrődi. Feltű­nően sok volt a 7 méteres bün­tető, a Bányász ellen 6, a Hon­véd ellen pedig négy alkalom­mal ítélt 7 méterest a játékve­zető. Komlói Bányász—Váci Fonó 24:19 (10:10). NB n. férfi mérkőzés, Komló. A hazai csapat végig vezetett, a váciak csak helyen­ként tudtak ellenállni a komlóiak rohamainak. A hazaiak ötgólos győzelme teliesen megérdemelt volt. A hazaiak góllövői: Pa"- 6, Csikós 4, Nábob, Appelczhoffer, Schwarcz 3—3, Kovács 2, x^spál 2, Weininger. Kaposvári Honvéd—Pécsi Dózsa 25:22 (10:11). NB H. férfi mérkő­zés, Kaposvár. A mérkőzést mind­két csapat nagy lendülettel kezd­te, ez a lendület a mérkőzés vé­géig meg is maradt. A védekezés­ben gyengébb teljesítményt nyúj­tó pécsiek veresége az utolsó per­cig vitás volt. A játékvezető gyen­gén vezette a mérkőzést. G-.do- bók: Mihálovics 8, Somogyi 5, Móró ° Kóczián, Kovács 2—2, Fe­kete, Jéki. Jók: Mihálovics, So­mogyi. Pécsi Vörös Meteor—Pécsi Épí­tők 7:5 (4:3). NB II. női mérkő­zés, Építők pálya. A tartalékos Meteor értékes győzelmet ért el az NB n. pécsi rangadóján. A megyebajnokság mérkőzései; férfi csapatok: PEAC—Sellye 38:8. Dózsa II.—Szigetvár 21:15, női •'a- patok: PEAC—Sellve 9:3, Dózsa— Szigetvár 12.6, Komlói Bányász- Tanárképző Főiskola 4:3. Ismét a Ferencváros áll az elsS helyen Az NB I. osztályú labdarúgó bajnokság 19. fordulójában nem születtek az előző fordulókhoz hasonló nagy meglepetések. Az eredmények ismét „megkavarták” a táblázatot, hiszen az előző fordulókhoz viszonyítva csak a Dorog, a Szeged, a Salgótarján és a Szombathely maradt meg korábbi helyén, a további 10 együttes előbbre lépett, vagy hátrább került. A 18. forduló után listavezető ü. Dózsától győzelmével a Ferencváros vette át az első helyet, a zöld-fehérek után három 23 pontos fővárosi csapat következik s szorosan a nyomukban már csak a Dorog van. A pécsi ötösfogat minden tagja nagy lelkesedéssel játszott, s több ízben csak a szerencsén múlott, hogy nem tudták bevenni a kék­fehérek kapuját. Képünkön Dunai II. négy MTK játékos gyűrűjé­ből igyekszik kapura lőni. Nemzetközi labdarúgó -mérkőzések BRAZÍLIA—FRANCIAORSZÁG 3:2 (1:0) Vezette: Lo Bello (olasz). Góllövők: Pelé 3 (egyet 11-esből), Illetve Wisnieski és di Nailo. Párizsban, 45 000 néző előtt ját­szotta harmadik mérkőzését az Eu­rópában túrázó világbajnok brazil válogatott. A lisszaboni és brüsszeli vereség után ezúttal nyertek a ten­gerentúliak, de csak hatalmas küz­delemben. A világbajnok együttes mindhárom gólját Pelé szerezte A brazilok ezúttal már jobban Játszottak, de a franciák is igen nagy becsvággyal harcoltak. A 29 percben Pelé 30 méteres hatalmas lövése vágódott a hálóba. (1:0). Szünet után a franciák lendültek, előbb játékba, s Wisnieski a 68. percben kiegyenlített. (1:1). Tíz perc múlva Bonnel szabálytalanul szerelte Pepe-t, a megítélt il-est Pelé értékesítette (2:1). Az izgalmas hajrában még két gól született. A 83. percben Di Nailo lőtt Gilrnar kapujába. (2:2). Már mindenki el­könyvelte a döntetlent, Pelé azon­ban a 85. percben újabb gólt lőtt, s ezzel beállította a 3:2-es végered­ményt. BULGARIA—CSEHSZLOVÁKIA 1:0 (1:0) Szófia, 60 000 néző. Góllövő: Jakimov. Végig nagy küzdelmet vívott a két együttes. A színvonal nem elégített ki. A védelmek mindkét oldalon jól működtek. Szombathely— Tatabánya 1:1 (1:1) Szombathely. 12 000 néző. vezette: Farkas. Góllövők: Iszak, illetve Ka­zinczy. Szombathely: Szarka — Eckler, Molnár I., Mester — Czigony, Győri-Kiss — Molnár II., Iszak, Földi. Nagy, Tóth. Tatabánya: Géléi — Törőcsik, Hetényi, Szepesi — Kovács. Lacz­kó — Pásztor. Kazinczy, Csemai, Bíró, Deli. Jó iramú, változatos játékot hozott a két csapat találkozója. A Szombathely a második félidőben fölénybe került, de csatárok kö­rülményes játéka miatt nem tud­ta megszerezni a győzelmet. — Jók: Molnár I., Czigony, Iszak, illetve Szepesi Kovács. Laczkó és Kazinczy. Dorog-Debrecen 5:1 (2:1) Dorog, 8000 néző, vezette: Foór. Góllövők: Szuromi, Monostori (2— 2) és Kertes, illetve Molnár. Dorog: Ilku — Mészáros, Lakat, Fellegit — Pálmai, Prohászka — Karába, Kertes, Monostori, Var­ga, Szuromi. Debrecen: Landi: — Varsányi, Gerendás, Kovács — Nagykapo- si, Somodi — Némethy, Juhász, Geller, Puskás, Molnár. Hiáoa volt a debreceniek min­den próbálkozása, megerősített védelme, lelkesedése, a dorogiak kulturáltabb, erőteljesebb játéká­nak nem találták meg az ellen­szerét. A hazaiak biztosan, fölé­nyesen szerezték meg a két baj­noki pontot. Jók: Mészáros, Pro­hászka, Varga és Monostori, il­letve Varsányi, Somodi és Pus­kás. Szeged—U. Dézsa 0:0 Szeged, 10 000 néző, vezette: Mach (csehszlovák). Szeged: Tóth -- Kővári, Portörő, Kürtösi — Dezsőfi, Makrai — Re- ményik, Nemes, Hajós, Gilicz, Bo­ros. U. Dózsa: Lung — Káposzta, Raj­na dr., Várhidi — Solymosi, Színi — Lenkei, Göröcs, Bene, Kuharsz­ki, Rossi. A játék képe alapján a döntetlen minden tekintetben igazságos. Hely zete ugyan több volt a Szegednek, de gólképtelen csatársora nem tudott egyetlen rést sem találni az U. Dózsa védelmén. A lila-fehérek ötösfogata is meddőnek bizonyult. Ax NB I. legjobb góllövői 16 gólos: Tichy (Bp. Honvéd), 15 gólos: Bene (U. Dózsa), 10 gólos: Bödör (MTK) és Po- vázsai (Győr), 9 gólos: Machos (Vasas), Albert (Ferencváros), Monostori (Dorog), 8 gólos: Dunai II. (Pécs), 7 gólos: Göröcs (U. Dózsa), Ko- mora (Bp. Honvéd), Nemes (Sze­ged), 6 gólos: Iván (Komló), Kuti (MTK), Lahos (Tatabánya), Men- ezel (Salgótarján) és Kertes (Do­rog). a bajnokság Állasa: 1. Ferencváros 19 9 6 4 34:24 24 2. U. Dózsa 19 8 7 4 36:19 23 3. Bp. Honvéd 19 9 5 5 40:23 23 4. MTK 19 8 7 4 32:26 23 5. Dorog 19 7 8 4 29:20 22 6. Tatabánya 19 7 6 6 22:19 20 7. Győr 19 8 4 7 26:26 20 8. Szeged 19 7 6 6 12:21 20 9. Pécs 19 5 8 6 23:25 18 10. Vasas 19 5 7 7 22:23 17 11. Komló 19 5 7 7 20:26 17 12. Debrecen 19 4 8 7 21:36 16 13. Salgótarján 19 4 4 11 18:28 12 14. Szombathely 19 3 5 11 14:33 11 Kitűnő játékkal megérdemelten nyert a Ferencváros Ferencváros — Győr 5:3 (3:2) Üllői út, 30 000 néző, vezette: i Soós G. Góllövők: Albert (2), Rákosi, Vi- | lezsál és Fenyvesi II., illetve Po- vázsai 2 (egyet 11-esből) és Adri- gán. Ferencváros: Aczél — Novák, Mátrai, Havasi — Vilezsál, Kocsis — Fenyvesi n., Rákosi, Albert, Orosz, Fenyvesi dr. Győr: Barna — Kiss, Orbán, Tamás — Palotai, Adrigán — Glá- zer, Morvái, Orosz, Povázsai, Keg- lovi^h. A tavaszi labdarúgó idény egyik legjobb mérkőzését láthatta a kö­zönség. Végig nagy volt az iram, jó volt a játék. A Ferencváros valamivel lelkesebb volt, mint vi­déki ellenfele, rengeteg gólhely­zetet dolgozott ki és már ennek alapján is feltétlenül megérdemel­te a győzelmet. A győriek is a várakozásnak megfelelően állták meg a helyüket, de erejükből ez­úttal többre nem tellett. Jók: Nó­rák, Mátrai, Vilezsál, Albert és a két Fenyvesi, illetve Orbán, Pa­lotai, Morvái és Povázsai. mellé, majd Sándor beadását Szim csak puhán Zengői kezébe fejelte. Rövid MTK fölény után ismét a Pécsi Dózsa percei következtek. Az 55. percben Dunai II kitört és óriási helyzetben 7 méterről a kapu fölé lőtt. Egy perc múlva Rádi került hasonló helyzetbe, a kifutó Lanczkor azonban menteni tudott. Az 58. percben Dunai 1 óriási lövését Lanczkor nagy bra­vúrral tolta ki a bal felső sarok­ból. A lila-fehérek parázs tűzi­játékot rendeztek az MTK kapuja előtt, azonban a gólszerzés nem sikerült. A kitörő Dunai n-t Danszki csúnyán felvágta, majd ellentámadás után Sándor ment el az alapvonalról beadott, a ve­szélyes labdára Zengői kivetődött és a fején könnyebben megsé­rült. A pécsi kapust rövid ideig a kapu előterében ápolták. A má­sodik félidőnek ebben az idősza­kában is határozott fölényben ját­szott a pécsi csapat. A 60. perc­ben Szimcsákot a, pécsi védőka 16-os vonalánál dancsolták, Laczkó szabadrúgása a védőkről Szimcsák elé pattant, a szélső beadását azon ban biztosan húzta le Zengői. A befejezés előtt mindkét csapat nagy erővel küzdött a győztes gólért, a 75. , percben Sipos rava­szul pörgetett erős szabadrúgását védte jó érzékkel Zengői, egy perc cél később ugyancsak Sipos lőtt 20 méterről szabadot. Az óriási erejű lövés a joub kapufa tövéről pattant ki, a pécsi védők szögletre tisztáztak. A 31. percben, amikor a labda az MTK térfelén volt játék­ban, Nagy a pécsiek 16-os vona­lában felvágta Rádit, a két já­tékos összeakaszkodott, a játék­vezető a partjelző megkérdezése után mindkét játékost kiállította. öt perccel a befejezés előtt Sán­dor veszélyesen futott el, éles szögből leadott lövését nagy bra­vúrral védte Zengői. Az utolsó percekben a pécsiek vezettek né­hány támadást, de gólt nem sike­rült elérniük. A 0:0-ás döntetlen a Hungária körúton a pécsi csapat sikerének könyvelhető el. A játékosok pon­tosan betartották a kapott tak­tikai utasításokat, a csatárok nagy lendülettel támadtak, a védők pe­dig szorosan fedezték a gyors kék- fehér ötösfogatot, s már a labda átvétele előtt igyekeztek elhárítani a támadást. A pécsi csapat min­den tagja dicséretet érdemel. lel­kes játékáért. Zengői jól védett. A veszélyes lövések sorozatát hárí­totta. A hátvédhármasból elsősor­ban Bendes tűnt ki határozottan, magabiztosan játszott. Kocsis és Hegyi is igazolta jó formáját. A fedezetek közül Vajda jó védőjáté­káért és Halasi a támadás in­dításokért érdemel dicséretet. A csatársorból Györkő mozgékony­sága, Dunai II veszélyes elfutá­sai, Rádi nagy munkabírása és Dunai I higgadt, körültekintő já­téka érdemel elismerést. Az MTK legjobbjai Lanczkor, Danszki es Sándor voltak. Petri játékvezető néhány apró hibától eltekintve jól vezette a mérkőzést. Vincze Jenő 6ZEDM evvet*­WVIHN Teke: NB II.: Pécsi Szikra­Szombathelyi Haladás 6:2, Pécsi Szikra—Bp. Beloiannisz 6:2, Szom. bathelyi Haladás—Pécsi Búitok 5:3. Asztalitenisz: NB II. Pécsi BTC— Szombathelyi Cipőgyár 13:5, nö) mérkőzés, Szombathely, PEAC— Bp. Erdészek 16:2, férümérközéSi Budapest, Sakk: Maróczy Kupa: Nagyalföldi Sportiskola—Pécsi Kinizsi a.5:2.5, Pécs, Labdarúgó NB I. tartalékbajnok­sdg: Bp. Vasas Komlói Bányász 5:1, MTK—Pécsi Dózsa 2:1, Szom­bathely-Tatabánya 3:1, szeged­ik. Dózsa 1:0. Debrecen—Dorog 3:2j AZ MHS SPORTVEZETŐINEK TANÁCSKOZÁSA A Pécs városi és pécsi járási MHS sportfelelősök közös megbe­szélést tartottak az összetett hon­védelmi verseny szervezésének feladatairól és a Kilián Testneve­lési Mozgalom kiszélesítéséről A résztvevő mints— ötven sportve­zető nagy figyelemmel hallgatta Vágó Pál pécsi járási MHS el­nök tájékoztatóját, és egyetértet­tek abban, hogy mindkét mozga­lom eredményes megszervezése elősegíti a fiatalok felkészítését a honvédelemre. Albertkovi<;s Ottó a 7. EPFU küldöttje elmondotta, hogy náluk a KISZ és az MHS kap­csolata nagyon jó, amely egyben biztosítéka az összetett honvédel­mi verseny sikeres megszervezé­sének. C s e r g e i Ferenc István- akna, arról beszélt, hogy náluk üzemvezetőség nem ismeri az MHS-t, mint sportszervezetet. " Kosárlabda NB I., NB II. Postás—PEAC 68:64 (35:31) NB II. férfi mérkőzés, PVSK torna­csarnok. A kosárlabda NB II. két pécsi résztvevőjének találkozójára szombaton a késő esti órákban ke­rült sor a PVSK tornacsarnoká­ban. Izgalmas, 9 heves mérkőzést vívtak a csapatok. A Postás, de a PEAC játékosai is nagy aka­rással játszottak. Már-már ú^y látszott, hogy az egyetemistáknak sikerül visszavágni az őszi for­dulóban elszenvedett vereségért, de az utolsó két percben a Pos­tásnak sikerült felülkerekednie. Legjobb dobók: Bányai 28, illetve Uzsoki 25. PVSK—BVSC 48:36 (21:14). NB I. női mérkőzés. Pécs, vasutas sport­csarnok. A pécsi . lányok a sérült Láng távollétében megkétsze­rezett erővel küzdöttek és mi­után kezdeti idegességüket levet­kőzték, a mérkőzést végig kézben tartva, biztos, megérdemelt gvő- zelmet szereztek. PVSK—OSC 99:79 (41:41). NB I. férfi mérkőzés, Pécs, vasutas sportcsarnok. Az első félidő meg­lepetésre, igen szoros küzdelmet hozott. Fordulás után jobban ki­jött a lépés a vasutas fiúknak és nagyobb tapasztalatukat jól ki­használva, fölényes győzelmet arattak és e győzelem aránya könnyen háromjegyű is lehetett volna. Szigetvári Vörös Meteor—Komlói Bányász 70:10 (28:2). Megyei női mérkőzés, Szigetvár. Legjobb do­bók: Mozsgai 24, Légrádi M. 10, illetve Ángyán és Varga 4—4. Szigetvári Gimnázium—Nagy La­jos Gimnázium 73:70 (28:32). Me­gyei ifjúsági férfi Szigetvár. Szigetvári Vörös Meteor L— PVSK 63:39 (23:20. Megyei ifjúsági női, Szigetvár. Mohácsi Gimnázium—Szigetvári Gimnázium I. 61:53 (28:29). 'Me­gyei ifjúsági női Szigetvár. Leg­jobb dobók: Dévényi 35, Schmidt 12, illetve Hegedűs 14, Kircz 11. Szigetvári Vörös Meteor II.—Pé­csi Postás 51:11 (22:3). Megyei ifjúsági női Szigetvár. Legjobb dobók: Kecskés 19, Steier 17, il­letve Koch 8. Pécsi Sportiskola—Szigetvári Gimnázium II. 63:12 (24:6). Me­gyei ifjúsági férfi Szigetvár. Leg­jobb dobók: Nagy 18, i^ih 6. DUNÁNTÜLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc. Szerkesztőség: Pécs, Rét u. 4. Telefon: 15-32, 15-33, 17-00 31-68. 17 óra után: 31-81. Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat. Felelős kiadó: Braun Károlyj Kiadóhivatal: Pécs. Rét u. 4. ___Telefon: 15-32. 15-33, 50-00. P ÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs Munkáé^ Mihály_ u. 10. sg. „ Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok-* nál és kézbesítőknéL Előfizetési díj i hónapra 11.— 5% Indexszám: 25 054 *