Dunántúli Napló, 1962. május (19. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-29 / 123. szám

6 tm. MÁJUS M 1 ' Az első Rapp&n Kupa-mérkőzése n fölényes győzelmet aratott a Pécsi Dózsa a Blauw-Wit együttese ellen, 5:2 gólaránnyal. Külö­nösen a TI. félidőben záporoztak a lövések a hollandok kapujára. Dunai n. hatalmas lövése a pécsiek hatodik gólját jelentette volna. Vasárnap történi a labdarúgó pályákon Szép győzelemmel kezdett a Dózsa a Rappan Kupában — Kikapott a Komlói Bányász Noviszádon — A vasutas csapat nyerte az NB Ill-as rangadót Pécsszabolcsiak a megyebajnokság élén Vasárnap délelőtt ée értrxtás safe ezer szurkoló „zarándokok" a PVSK Verseny utda sporttele­pére, ahol az NB m. rangadóját és a Rappan Kupa eüső mérkőzését nézhették meg. Megyénkben más labdarúgö-páiyán is voltak izgal­mas mérkőzések, mert a bajnok­ság befejezésének közeledésével az NB in-bán és a megyei I. osz­tályban — de az alacsonyabb osz­tályokban is — a bajnokság meg­nyeréséért vagy a kiesés elkerü­léséért most hajráznak a csapatok. Pécsett két mérkőzést vártak nagy érdeklődéssel a szurkolók, a Pé­csi Dózsa—Blauw-Witt Amsterdam, valamint a PVSK—Pécsi BTC ta­lálkozót filiétikai egyesületi bajnokság Pécsett Vasárnap a Dózsa Tüzér utoal pá Iyáján 300 résztvevővel tartották meg 24 egyesület H. és m. osztályú atlétikai bajnokságát. Érdekes küz­delmeket vívtak a versenyzők, na- gyob eredmény azonban nem szü­letett. A férfiaknál a PVSK és a Dózsa, a nőknél a SDortiskola, Baja és Szekszárd versenyzői sze­rezték a légtöbb pontot. Sokan in­dulták a 400 és az 1500 m-es sík­futásban. A versenyen a kővetkező eredmények születtek: Férftszámok. EL osztály, 100 m: 1. Szeleczki (Szekszárdi 11.4. 400 m: 1. Mátis (PVSK) 52.1. 1500 m: 1. Pamuki (Kaposvár) 4:02.1. 5000 m: 1. Tóbiás (P. Dózsa) 15:54.2. 110 m gát: 1. dr. Wágner (P. Építők) 17.6. too m gát: 1. Hont! (PVSK) 59.5. Súlylökés: 1. Kalis (Bajai Ép.) 13.35. Gerelyhajltás: 1. Wéber (PV­SK) 59.18. Rúdugrás: 1. Perlaki (Dózsa) 3.70. Távolugrás: 1. Na*" (Ped. Főiák.) 632. in. osztály, loo m: 1. Sárvárt (Sportiskola) 11,8. 400 m: 1. Bárdos (Szeknzánd) 55.2. 1500 m: 1. Pataki (Bonyhádi Gtiinn.) 4:34.0. 5000 m: 1. Halmosi (Eátaszékl VSK) 17:04.2. 110 ni gát: 1. Farkas (Bonyhádi Gimn.) 19,4. 400 m gát: 1. Vörös (Bajai Ép.) 64.2. Súlylökés: l. Ser- fŐ7.ő (Szelcszárd) 11.83. Gerely hódí­tó 1. Schmidt (Bólyl MEDOSZ) 48.59., Rúdugrás: 1. Czih (Bátaszóki VSK: 280. Távolugrás: 1. Nencz (PVSK.) 604. Női számok, IL osztály: 100 m: 1. Krassai (Szekszárdi 13.0. 400 m: 1. Kereső (K. Dózsa)-51.6. 80 m gát: 1. Naszai (PEAC) 13.7. Magasugrás: 1. Bágyi (PEAC) 143. Diszkoszvetés: 1. Tóth (PEAC) 37.4a, m. osztály, 100 m: 1. Bárdos | (Baja) is.«. Magasugrás: 1, Kapper (Szekszárdi 14.2. 400 m: 1. Hum (Sportiskola) 140. Diszíkoszvetés: 1. (Komló) 67.0. 80 m gát: L Badács | Bárdos (Sportiskola) 28.07, A PVSK—BTC mérkőzésen elkeseredett küzdelem folyt a győz­tes gólért, A bőrgyári védelem csak nagy üggyel-bajjal tud men­teni ezúttal, Nyilatkozatok, vélemények a Péesi Dózsa—Blauw-Wit Amszterdam találkozóról Jack Mausen« a hollandok edzője: Az edsö félidő első felében nyu­godtan és jól játszott csapatunk. Vezető gólunk után lőhettünk vol­na meg egyet és a pécsi 2:l-es ve­zetésnél is egyenlíthettünk volna, de csatáraink nem használták ki helyzeteiket. A niásodik félidőben fienj lehetett a pécsiekre ráismer­ni, lírmtha lUceerélték volna őket. Sokat, jól helyezve és nagy erőved lő,ttek kapura és nyolc perc alatt három gólt kaptunk. Mire magához tért csapatunk, már öt gól volt a hálónkban, a Pécsi Dózsa semmi­vel sem rosszabb csapat mint az MTK, az Újpesti Dózsa vagy a Honvéd. Védelme kemény, jól rombol, csatárai pedig úgy lőinek, mint az ágyú. Természetesen, ha ismertük vöd na őket, akkor mi is más felfogásban harcolunk elle­nük. Mindegy, most már csak a visszavágás eredményességében reménykedhetünk. A pécsi csa­patból Török, Opova és a két Du­nai játéka tetszett. A mieink kö­zül sérüléséig Althof, Spareaidam es Belijenberg. Hari Althof csapatkapitány: —' Schrecíiliech? (borzasztó), hogy mit müveitek a pécsiek a máso­dik félidő első felében velünk. Egyszerűen átlőtték védelmünket, ami ellen még védekezni sem tud­tunk. Komoly csapat a Pécsi Dó­zsa és nagyon kell igyekeznünk, hogy Amsterdamban megunhassuk velük szemben a helyünket. Min­denesetre leszűrjük a tanulságot a pécsi találkozóból és majd odaha­za jobban vigyázunk a Dózsa csa­taraira. Kállai Lipót, a Pécsi Dózsa edzője: — örülök, hogy a Happen Kupa első mérkőzésén így kijött a lépés. Részemre legörvendetesebb a csa­táraink .második félidőbeli lövő- kedve volt. Ennyi és Ilyen lövés­ből feltétlenül győzelemnek kell születni. Kár, hogy a fiúk csak félórán keresztül hajtottak így és megelégedtek az öt góllal. Annak különösen örülök, hogy egy jő erőkből álló nagy nemzetközi ru­tinnal rendelkező csapatot győz­itek le. akik szépen futballoznak és jól kezelik a labdát. A hollan­dok ezenkívül kemények is és a testtel való játékban néhányszor felül maradtak. Meglepett azonban a 11-es, amelyet talán egyetlen Játékvezető sem adott volna meg. A látottakkal elégedettek lehetnek a nézők is, mert jóiramú mérkő­zésen, jól játszó csapat eilen győz­tünk szép küzdelemben. Játékosa­ink közül külön nem emelhetek ki senkit, mert mindenki becsü­lettel kivette részét a győzelemből, talán annyit, hogy Rád! egész héten Budapesten vizsgázott, s csalt egyetlen edzésen tudott részt- venni, ezzel magyarázható gyen­gébb játéka. A holland csapatból a középcsatár, a Jobbösszekötö, helyemként Sparendám és a bal­hátvéd tetszett Opova József, a Dózsa középcsatára; Még nehezen melegedem bele a játékba. Az egyéves kihagyás alatt egy Ids súlyfelesleg rakódott rám, melyet feltétlenül szeretnék leadná, hogy felgyorsulhassak. Sé­rülésemet már al1g-alig. érzem, re­mélem, hogy a jövőben már nem üldöz annyi balszerencse, mint a múltban. Meglepett a hollandok képzettsége és játéktudása. Miért voltak drágábbak a meccsjegyek ? Bizonyára sokan meglepődtek a vasárnapi 8 forintos álló és 20 fo­rintos ülőhely árakon. A felemelt belyár nem a nemzetközi találko­zónak szólt — adták a felvilágosí­tást a Dózsa vezetői, — hanem an­nak, bogy a Pécsi Dózsa a Rappan Kupa mérkőzéseire sehonnét, sem­mi anyagi támogatást nem kap. A másik nehezítő körülmény pe­dig az, hogy a BTC-pályán kell a két hátralékos mérkőzést lejátsza­ni, ahova csak korlátozott számú néző elhelyezése lehetséges és ép­pen ezért kéri a Dózsa vezetősége, hogy a jegyek megváltásáról már Jó előre gondoskodjék mindenki, aki a mérkőzéseket végignézni óhajtja. Pécsi Dózsa— Blauw-Wit Amsterdam 5:2 (2:1) Mintegy lő ezer néző volt kiván­csi a lila-fehérek első nemzetközi mérkőzésére, amelyen a pécsi csa­pat az eláő félidőben gyengébb já­tékkal rukkolt Isi a vendég hol­land csapattal szemben. Az első ne­gyedóra mezőnyjátéka nem hozott Dóasa-Sikert, mert azt a pontatlan átadások jellemezték, és a Bla- febér csatárok hiába vitték fél a labdát az amsterdamiak 16-osáig, mert ott eladták vagy pontatlanul lőtték kapura. A váratlan holland gól után mintha magukhoz tértek volna a pécsiek és megszerezték az egyenlítést, majd kiegyenlített mezőnyjáték után megszületett a Jói mozgó Tőrök tévén a vezető gól is. A második félidőben — különö­sen annak első félórájában — mintha egy másik Dózsa játszott volna a pályán. Lendületes és korszerű támadásokat láthattunk és — ami a fő — szép góloknak tapsolhatott a közönség. Az erősen feljavult pécsi csapat jóiramú és ésvezetes játékává! feledtetni tud­ta az első féjldeji gyengébb telje­sítményét. A játékosok teljesítményeit ér­tékelve, elmondhatjuk, hogy a vé­delem végig, a csatársor a máso­dik félidőben játszott jól. Danka nem volt mindig biztos kapujá­ban, viszont Zengő! megmozdulá­sai (a 11-es kivédése például) sikerültek. A védelemben Kocsis volt a legjobb, Hegyi átlagteljesít­ményt nyújtott, Ceupáknak vi­szont nem ment úgy a játék, min* a bajnoki mérkőzéseken. A fede­zetek elfogadhatóan játszottak. A csatársorból Törököt kell kiemel­ni, aki végig jól mozgott, bátran lőtt. sőt. fejelt (!) is kapura. A szélső után a sorrendben Opova és Dunai I. következik, mindketten jől segítették „összehozni” a csa­pat győzelmét. Györlcő néhányszor jói lendült támadásba, Dunai IX. megmozdulásai kevésbé .sikerültek. F. C. Noviszád— Komlói Bányász 4:2 (3:2) A jugqszlávial portyán résztvevő Komlói Bányász első mérkőzését 3000 néző előtt Noviszádon játszot­ta. A bányász-csapat összeállítása a következő volt: Balogh (Kun) — Kanizsai, Palotás, Komlói — Ké­kesi. Sós — Gorái, Rózsa (Faragó), Perényl (Rátkai), Molnár, Iván. Néhányperces mezőnyjáték után a hazaiak szerezték meg a veze­tést, nem sokkal később azonban Iván beadásából Molnár egyenlí­tett, sőt, a 16. percben Rózsa ré­vén megszerezték a vezetést Is. A komlói rohantok tovább tartottak, azonban jcapushibából egyenlített az F. C. Noviszád, sőt, egy újabb kapushiba után már a vezetést is megszerezték. A második félidőben a komlóiak fölényt harcoltak ki, azonban csa­táraik nem tudták kihasználni helyzeteiket és a 68. percben a ju­goszláv csapat ért el gólt. A kotnlöi együttesből Iván és Ké­kesi játszott jól. Legközelebbi mérkőzését a bányász-csapat má­jus 50-án, szerdán Kikindán játssza. PTSK—PBTC 1:0 (0:0) Az NB m-sok rangadójára va­sárnap délelőtt több mint 500C em­ber volt kíváncsi. Az első negyed­órában a bőrgyáriak előtt két gólszerzési lehetőség Is adódott, ezórabam a vendéglátók kapuját a BTC-csatárok ügyetlensége men­tette meg a góloktól. A vasutas­csapat védekezésre, biztonsági játékra rendezkedett be. A köze­pes színvonalú mérkőzésen mínd­^ te» Kézilabda NB II. Goldberger—Pécsi Bányász 7:6 (2 a). NB I. női mérkőzés, Buda­pest. Szaros eredményt hozott a jó iramú, színvonalas találkozó. A Pécsi Bányász lányai végig jól küzdöttek és a fővárosi csapat csak utolsó percben lőtt góljával tudta biztosítani a győzelmét. A pécsiek góllövői: Szmplkáné, Szity tyáné 2—2, Bőr és Kaffka. Keréknáros verseny Biidnsest-Pécs körött — Szombaton és vasárnap ren­dezték meg a Budapesti Építők hagyományos Budapest—Pécs— Budapest országúti, kerékpáros versenyt. Az első napon szerepel­tek jotoban a Pécsi Spartacus ke­rekesei. Mahő Lajos az élbólyban ötödiknek ért a célba, m'g Dévai L 13. lett Részletes eredményeik: Budapest—Pécs 190 km: 1. Ka­szab (DVSC) 4:53.25, 2. Juhász (Bp. Építők), 3. Söre (U. Dózsa), 4. Megyerdi (Tipográfia), 5—8-ig Ma- hó (Pécsi Spartacus), Fodor (BV- SC), Máté (Újpest), Aranyi (Cse­pel), Horváth (BVSC). 10. Czleger (Bp. Építők), 11. BaJaskó (Tipo­gráfia), 12. Taraposák (Újpesti, ÖL Dévai L (Pécs) Í'-SMO, Pécs—Budapest 305 km: 1. Hor­váth (BVSC) 5:03,05 p, 2. Pola- vecki (U. Dózsa) 5:03,07 p, 3. Söre (TJ. Dózsa) 5:03,26 p, 4. Zombori (Csepel) 5:03,30 p, 5. Szabó L. (U, Dózsa) 53)4,08 p, 6. Mégyerdi (Tá- pográiia) 5:08,32 perc. A kétnapos verseny összetett egyéni eredménye: 1. Horváth (BVSC) 9:56,50 p, 2. Sőre (V. Dó­zsa) 9:56,51 p, S. Polaveeki (U. Dózsa) 9:57,57 p. 4. Szabó (U. Dó­zsa) 5:58.58 p, 5. Megyerdi (Tipo­gráfia) 10:01,57 p. 6. Juhász (Épí­tők) 10:01,59 p. Az fii dó tíz közölt nem volt pécsi. A asapatvansejjyt az U. Dózsa nyerte a Bp. Építők előtt. Híradástechnika—Pécsi Bányász 17:16 (8:9). NB n. férlimérkőzés, Budapest Az első félidőben jól ktiz dötték a pécsiek. A: támadások be­fejezései nem mindig sikerültek, sőt a második félidőben több biz­tos helyzetet hagytak ki a bányász fiúk. A mérkőzés végefelé nagy hajrát vágtak lei, de az egyenlítés nem rikei-iilt. Góllövők: Sudár 8, Baranyai, Wéber 3—3. és Wágner 2. Bp Elektromos—Pécsi vörös Me­teor 15:5 (6:1). NB II. női mérkő­zés, PVSK-pálya, A budapestiek ellen nem valami jól látszottak a Meteor-lányok. Gyengén védekez­tek és a támadásaikból hiányzibtt az átütő erő. A hazai csapatból mindenki az átlagosnál gyengéb­ben játszott. A pécsi góldobók: Fehér, Somogyi, Jedliqskáné, Or­sóval és Tóth. Pécsi Dózsa—Csömöri SK 19:15 (7:6). NB n. férftmérkőzés, PVSK- pálya A pécsiek később lendültek játékba, mint a vendégek, akik eleinte vezetésre tettek szert, azon­ban a mérkőzés végefelé csak szé­píteni tudtak. A Dózsa — bár a játékosai Idegesen, kapkodva küz­döttek — megérdemelten győzött. Gólszerzők: Mihálovits « Szakács 5, Hartung 4, Somogyi 2, Hortobá­gyi és Nyéki. Komlói Bányász—Szegedi PÁC 20-tt (12:7), NB Ef Sártimérkőzés. Komló. két NB TH-as csapatból a véde­lem jeleskedett. A BTC többet tá­madott és lelkesebb játéka alap­ján döntetlent érdemelt volna. A második félidőben keményebb be- lemenésekre Is ragadtatták magu­kat a játékosok. jVíike játékvezető mindkét csapat részére hozott helytelen ítéleteivel többször za­varta a feszült légkörben játszó csapatok teljesítményeit. Mohácsi TE—Siófok 1:1 (0:1) A találkozó sportszerű keretek között zajlott le, de alacsony szín­vonalú játék után pontosztozkodás­ra került a sor. Annak ellenére, hogy a hazaiak szinte végigtá­madták a mérkőzést, nem sok ve­szélyt jelentettek csatáraik a sió­fokiak kapujára, mert rossz fel­fogásban játszottak. Pécsi Bányász— Dombóvári VSE 4:1 (1:1) Csapkodó, unalmas játékot ho­zott az első félidő, talán azért mert az első lefutásból gólt sze­reztek a Bányász-fiúk és ez elbi- aapkodottá tette őket. Kényelme­sen játszottak a jól védekező dombóváriakkal szemben. A máso­dik félidőben a két sérült játéko­suk ellenére is fellendült a játék és az utolsó 20 percben főként a .második félidőben feljavult Pintér és Kása révén megmutatta a bá­nyász-csapat, hogy hogyan kell küzdeni és így megérdemelten győzött. A* NB m 1. PVSK 2. PBTC 3. Sz.-fehéa'vár 4. Bajad Bp. 5. Mohács 6. Kiskunhalas 7. P. Bányász 28 13 4 28 16 6 28 15 7 28 U 10 28 U 9 28 15 7 5 6420 « 6 &;&> & 6 63:39 37 7 36:27 30 8 46:42 31 9 38:37 31 28 U 7 10 58:39 9 8. Szekszárdi D. 38 9 10 9 42.42 28 9. Siófok 10. Dombóvár 11. Szekszárdi P. 12. Ercsi 13. KMTE 14. B. Bácska 15. Kaposvári D. 10. P. Vases 28 9 28 U 28 8 28 9 28 9 28 18 S 8 11 41:45 28 4 18 48:55 26 9 11 54:50 25 6 13.35:47 24 5 14 32:35 23 2 10 30:54 *22 8 13 34:55 18 X S 117 34:49 16 A megyebajsokságbaa a rangadónak számító találkozón a Pécsszaboicsl Bányász Péosúj he­gyen nyomasztó fölényben játszott és megérdemelten győzött a Szász­vári Bányász ellen. Az egyetemis­ták ősapata nagy gólarányú győ­zelmet aratott a siklósiakkal szemben, míg a Pécsi Szikra és a Szigetvárt ZMSE találkozó 0:8 arányban végződött a Kokszmü- pályán. Sok gól esett az Urán SC— Vasas L Bányász találkozón, mert a második félidőben összeroppant a vendégek védelme. A Pécsi Pos­tás és a Pécsi Előre mérkőzésen' a Postások szerencsével győztek. A sörgyári csapat a porcelángyári pályán még tartalékosán 1® tudott győzni alacsony színvonalú mér­kőzésen a Porcelángyár eilen. SPORTHÍREK A kosárlabda NB I. küzdelmei során a PVSK női csapata 54144 (26:17) arányban győzött a Duna1 Cipőgyár együttese ellen, míg a férficsapat Szombathelyen a Hala­dástól 66:54 (42:27) arányban szen­vedett vereséget. * Szombaton délután több, mint 400 néző előtt mutatkoztak be elő­ször a mohácsi ökölvívók. Ellenfél a Pécsi Dózsa vegyescsapata volt, amely 19:11 arányban —őzött. A nagy létszámú közönség végig él­vezetes, Izgalmas mérkőzéseket láthatott. A szombati mérkőzések­ből megállapítható, hogy dr. Ta­más Lajos, a mohácsiak közismert edzője Igen szép eredményeket ért el már eddig is, és ez biztató a jövöre nézve. 1963-as évben a mo­hácsiak a területi bajnokságban Is részt vesznek és úgy néz ki, hogy Mohácson ez a sportág is népsze­rűségnek fog örvendeni, főleg ak­kor, ha dr. Tamás Lajos edzőnek az MTE elnöksége segítséget ad. * A Pécsi Postás SK rendezte még a „serdülő húszak1? bajnokságát, asztaliteniszben, amelyen Szabó Pál (Egyetem utcád ált. isk.) veret­lenül lett az első, második vincze (Gépipart Teohn.), " Cserfa! (Szi­geti úti ált. isk.). A tenisz NB ni, küzdelmei so­rán a Pécsi Vörös Meteor csarata a Könnyűipari Minisztérium együt tesétől 5:4 arányú vereséget szen­vedett Pécsett a Balokány-ligetben megtartott versenyen. * A fennállásának 56. évfordulóját ünneplő Pécsi Zipemovseiky Károly Gépipari Teehjükum szombaton délután a PVSK sporttelepen nagy sikerű jubileumi sportünnepélyt rendezett. Az Urán SC úszószakosztálya két hetes úszótanfolyamot indít kezdők részére, «'éves kortól a fedett uazo dában. A tanfolyam naponta dél­előtt 10—11-ig és i élután 15—1« óráig tart. Jelentkezni lehet a fe­dett uszodában, Szigeti út 9«. Labdarúgó eredmények: Ragpan Kupa: Újpesti Dózsa— CKD Prága 3:2 (1:1), Dorog—Chauk de Fonds 4:1 (0:1), Pécsi Dózsa— Blauw-Wit Amsterdam 53 (2:1), Közép-Európa Kupa: Bp. Vasas— Spartak Trnava 5:0 (2:0), MTK— Osztravai Banylk 4:2 (2:1), Crveu» Zvezda—Bp. Honvéd 13) (0:0), Zág- rágl Dinamó—FTC 2:0. Magyarország—o. Higgins 6:«, Chile. Góllövőik: Tichy 3, Mátrai, Sólymos! és Fenyvest. NB IL: Kaposvár—Buctal Sparta­cus 0:1» EVTK—K. Lombok 8:9, Szombathely—BVSC S3, Pénzű'»-— őrök—Sopron 3:1, Székesfehérvár— Traktorgyár 15), Szállítók—Orosz­lány 3 tt, Budafok—Zalaegerszeg 3:1, Dunaújváros—Mosrvnmagyaxo- vár 1:0. NB m.: PVSK—BTC Itt (Ott), Szé kesfehérvár—Kiskunhalas 5:0 (2:0), K. Dózsa—Bajai Bácsika Ott, Pécsi Bányász—Dombóvár 4ti <1:1), Sió­fok-Mohácsi TE 1:1 (Itt), Baja! Építők—Ercsi 4:1 (2:0), KMTE— Szekszárdi Dózsa in (1:0). Megyebajnokság: PEAC—Siklós 5:0 (4:0), Vajszló—Berememd 1:0 (2:00, Pécsi Szikra—Szigetvárt ZMSE 0:0, Urán SC—Vasa® I i- nyász e.ti (2:1), Pécsi Postás—Pécsi Előre 1:0 (0:0), Pécsi Kinizsi -Pécsi Pöroelángyár 1:0 (Itt), Pécsszaböl­cs! Bányász—Szászvárt Bányász 1:0 (1:0). Ifjúsági eredmények: Dózsa—Mo­hács 4:1,.Pécsi Bányász—Pécssza- bölcs 3:0, PBTC—Kesztyűgyár 4:2, Beremend—Vajszló 0:0, Szigetvár- Pécsi Szikra 3:0. A PÉCSI RADIO 1962. május 29-1, keddi műsora a 223,8 m középhullámon: 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor: Fiatalok félórája .... összeállítás. 17.30: Német nyelvű niűsor: ~ UJ tervek 1963-ra a pécsi KBéasbá- nyákban. Teveli délelőtt. — Pillanatfelvétel. Mázáról jelentjük. Fúvószene. 18.00: szakemberek tanácsolják. — A zöldtakarmányok betakarításá­ról. 18.10: VígoperákbóL 18.35: A végző Iskolások elhelyez­kedéséről. — Interjú. 18.40: Dél-dunántúli híradó. 19.00: Színes, tanulságos élet, — Zenés összeállítás, 20,00: Műsorzárás. SZÍNHÁZ*. Nemzeti Színház: Cigánybáró (Déryné Ifjúsági bérlet, délután 5 órakor). Tájszínház: Nagymama, (este fa 8 órakor). Szászvár. MOZJj Park: Az utolsó tanú (té15, fél 7 és fél 9 órakor, szélesvásznú). Petőfi: Mesterdetektív (fél 5, fél 7 és fél 9 órákor). Kossuth: Horgász a pácban fél 5, fél 7 és fél 9 órakort. Kossuth Híradó Mozis Magyar híradó. Hatalmas szám k, 2. sz. sporthíradó. (Előadások 11 órató! folytatólagosan 3 óráig).­Fekete Gyémánt (Gyárváros): Pesti háztetőik (5 és 7 órakor Építők kultúrotthona: Az Ifjúság keresztútjai <7 és 7 óraikor. Jószerencsé (Pécsszabolcs) -. Ember a Holdon (5 és 7 órakor) Rákóczi (Mecsekalja': Roccó « fivérei (7 órakor). Csak 18 éven felülieknek! Május 1. (Vasas It.): Zend ülő fiatalok (7 órakor). Kossuth (Mohács): Matróz a rakétában (6 és 8 érakor). Zrínyi (Cipőgyárt kultúrotthon, Szigetvár): T !kúsmsret lázadása L (fél 9 órakor). Táncsics (Siklós): Kilencedik kör (fél 9 órakor). DUNANTCLI n api ö A Magyar Szocialista Munkacpárl Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja- Felelős szerkesztő: Vasvárt Férenú Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség es kiadóhivatal! Fécs, József Attila u. li>. Telefon: 15-32, 15—33. PÉCSI SZIKKA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály c. 10. sz. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok» nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra IL- Ft. a