Dunántúli Napló, 1962. április (19. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-03 / 78. szám

6 lAPld 1962. ÁPRILIS I. ' Vasárnap tartották a Mohácsi TE sportkörének közgyűlését Délelőtt 9 órára már teljesen be­népesült a városi tanács közgyű­lési .terme, ahol a Mohácsi Torna­egylet elnöksége tartotta 74. évi rendes közgyűlését. A jubileum előtt egy évvel lezajlott közgyű­lésen jelen volt Tiborc István, a mohácsi járási pártbizottság osz­tályvezetője, dr. Csemus Kálmán, a • megyei TST elnöke, Pálkuti Ke- reszwtély, a városi tanács elnöke és Pázáurek Dezső, a sportkör elnö­ke. Az elnökség 1061. évi beszá­molóját Ránics István, a sportkör titkára tartotta. Megemlékezett a felszabadulás előtti MTE sportolómak helyzeté­ről és elemezte a 45 utáni állapo­tokat. Bejelentette, hogy jövőre a jubileumi évet ünnepük, ame­lyet országos méretűvé akarnak tenni. Az utóbbi időben megvál­tozott, illetve emietUkedett a színvo­nal és megszilárdult a fegyelem minden szakosztályban. Reprezen­tatív sportkör lett a Mohácsi TE, melynek evezős szakosztálya egy­ben Baranya megye színeit is kép­viseli. Pár évvel ezelőtt gyengén ment a munka a vezetőség köré­ben, de a vezetőség kiegészítés rendbehozrfca a problémákat. A jó eredmények ellenére akadnak hibák is, amelyeket eb­ben az évbein igyekeznek kijavíta­ni. Ezekhez a hibákhoz tartozik a pártoló tagság kis létszáma. Közei 18 ezer lakosa van a városnak és a reprezentatív Mohácsi TE sport­körének mindössze 150 pártoió tagja van. El kell végre dönteni, hogy kinek a tulajdona a sport­pálya, amely még mindig elha­nyagolt állapotban van. Sem a ta­nács, sem a sportkör, sem pedig a KlSZ-szervezet nem. törődik ál­lapotával. Használják az általános iskolások, a gimnazisták, de gaz­dája nem. akad. A Kálián-mozga- lom is elég gyengének bizonyult az elmúlt évben, amelyet az 1982- es esztendőben ki kell javítani, Változtatni kell a sportkör és a JTST kapcsolatán is, amely ez idáiig nem a leg megfelelőbb volt Ránics István ezek után rátért a szakosztályok munkájának értéke­lésére és kifejtette azt, hogy az elmúlt évben az evezős és a lab­darúgó szakosztály érté el a leg­jobb eredményt. Az idén három szakosztállyal bővült a sportkör, mégpedig az ökölvívó, úszó és at­létikai szakosztállyal. így most már a Mohácsi TE hat nagy szak­osztállyal, több száz sportolóval a város igazi reprezentatív sport­körévé vált. A hozzászólásokban te számos sportköri tag tett javaslatot a munka megjavítására és a vezető­ség munkájának megkönnyítésé­re, majd a felülvizsgáló bizottság beszámolója után végétért a köz­gyűlés. Komlón: Keserves döntetlen a SZEIC ellen Tatabányán: Az utolsó 10 percben kapott ki a Pécsi Dózsa Komló - Szeged 2:2 A KOMLÓI BÁNTASZ a iSzegedi EAC csapatával játszot­ta bajnoki mérkőzését, melyre alig 3500 néző volt csali kiváncsi. Ugy- látszik a komlói szurkolók eltemet ték csapatukat, mert a jó idő el­lenére is csak keveset érdekelt a kiesés ellen küzdő csapatuk jótéf Ica.. Mint az várható volt, mindkét félidőben hatalmas küzdelem folyt a pályán a nagy tét miatt. Már az első perceikben a Komlói Bányász kezdeményezett,, de támadásai erőt lenek voltak. Lassan feljött a sze­gedi csapat és 10 percen keresztül ő irányította a játékot. A 15. .perc­ben párái beívelt labdáját Molnár vágta kapura, amit; Mészáros ka­pus kiejtett és az a .hálóba per­dült. Nyolc perccel később nagy védelmi hibából Polyvás egyenlí­tett. A gól fellelkesítette a vendég­csapatot és egymás után vezették veszélyes támadásaikat. A szünet után a Komló lépett fel támadólag. Rohamait több kapuira lövés jelezte. A szegediék is tá­madtak, méghozzá igen veszélye­sen és egy ilyen támadás után a 60. percben Nemes kiugrott kö­zépen, otthagyva Palotást és a ki­futó Balogh mellett az üres kapu­ba gurított. Ezután heves, kemény küzdelem kezdődött az egyenlítő gólért, amelyet a 75. percben a szemfüles Iván szerzett meg. A szegediek nem adták fel a küzdel­met. Utánrúgás folytán kiállították Nemest és így tíz emberre olvadva játszott a vendégcsapat. Az utol­só percek nagy komlói fölénnyel fejeződtek be. Hatalmas küzdelmet vívott a ké1 csapat és helyenként színvonalas volt a. küzdelmük. Az első félidő­ben a Szeged a második félidőben a komlóiak támadtak többet. A hazai csapatból Molnár, Garai és Perén yi, a szegedi együttesből Kürtösi, Kővári, Polyvás és Hajós játszott jól. A PÉCSI DÓZSA: a vidék legjobb csapatával, a Ta­tabányai Bányásszal játszotta baj­noki mérkőzését idegenben. A Pé­csi Dózsa, hasonlóan, mint a Hon­véd elleni találkozón, szél ellené­ben és nappal szemben játszott. Ennek ellenére az együttes jól tar­totta maggt a többet támadó Ta­tabányával szemben. Az első félidő 15. percében Török és Halasi ha­gyott ki kecsegtető helyzetet, és így Szovják góljával l:0-ra alakult az eredmény. ' A második' félidőben a csapat, a mezőnyben jól játszott. Egymás­után vezette a csatársor á- jobbnál jobb támadásokat, az ellenfél ka­pujára, de nem volt gólerős csa­tár, aki a helyzeteket kihasználta volna. A jó formában védő Grosics sok biztosnak látszó góltól mentet­te meg csapatát. A tulajdonképpe­ni vereséget a csapat nagy győzni akarása miatt szenvedte. A má­sodik félidőben az egyenlítő gól után minden játékos a Tatabánya térfelén tanyázott, egyedül csak Kocsis tartózkodott hátul. Két gyors tatabányai támadás az utolsó 16 percben 3:l-re alakította az ered ményt, a hazai csapat javára. Fő hiba tehát a taktikai fegyelmezett- lenség volt. A hazai csapatból Grosics, Sze­pesi és Szovjak játszott jól, mig a Pécsi Dózsából Dank-a, Ko-csds ét» Rádi játéka dicsérhető. 8 PONTTAL VEZET A PVSK AZ NB IH-BAN A PVSK— PÉCSI VASA rangadón nagy küzdelem folyt a győzelemért. Annak ellenére, hogy a Pécsi Vasas kiesésire áll, nagyon megnehezítette ezen a találkozón a vasutas csapat, győzelmét. Az első félidőben teljesen egyenrangú félként játszott és megakadályozta Labdarugó-eredmények: NB I.: Újpesti Dózsa—Özd 4:0 (2:0), Salgótarján—MTK 2:2 (2:1), Ferencváros-—Csepel 4:0 (1:0). Va­sas—Győr 1:1 (1:0), Tatabánya— Pécs 3n ((1:0), Komló—Szeged 2:2 (1:1)* * NB m.: PVSK—Pécsi Vasas 2:0 (0:0), Ercsi Kinizsi—Pécsi BTC 1:0 (0:0), KMTE—Szekszárdi Petőfi 3:1 (2:1), Dombóvári VSE—Bajai Bács­ka 3:1 (2:0), Kiskunhalas—Szek­szárdi Dózsa l:l (1:0), Pécsi Bá­nyász—Siófok 2.T (1:0), Bajai Épí­tők—Székesfehérvár 1:0 (0:0). Mo­hácsi TE—Kaposvári Dózsa 4:1 (2:1). * Megyebajnokság: Boly—PEAC 4:1 (1:1), Pécsszabolcs—Porcelán- gyár 4:0 (3:0' Pécsi Szikra—Vajszló 5:0 (1:0). Urán SC Pécsi Előre 5:0 (0:0), Vasas I. Bányász—Pécsi Ki­nizsi 2:1 (1:1), Szigetvári ZMSE— Siklós 2:0 (2;£L Szászvári Bányász «^Bere menüi ü/pítők 6:1 (2:1), Az NB L állása i. Ü. Dózsa 23 15 4 4 52:24 34 2. Vasas 23 15 3 5 4724 33 3. Tatabánya 23 12 4 7 36:25 28 4. Ferencváros 23 10 7 6 36:24 27 5. MTK 23 10 4 9 46:37 24 6. Bp. Honvéd 23 9 6 8 39:33 24 7. Dorog 23 9 6 8 27:29 24 ö. Pécs 23 9 2 12 32:36 20 9. Győr 23 6 3 9 26:38 20 10. Szeged 23 6 7 10 28:36 19 ti. Özd 23 8 3 12 33:53 19 12. Salgótarján 23 5 8 10 29:37 18 13. Komló 23 5 7 11 27:40 17 14. Csepel 23 5 5 13 28:50 15 §|iorÜiíreb Totóereclmények: x, 2, x, 1, 1, ■r. 2, 2, 1, x, 2, 2. * Asztalitenisz: Pécsi Urán SC KÜLKER 15:3. NB Il-es íérfl mér­kőzés. Dózsa legényszállás. A pé­csi csapat fölényes, biztos sikert aratott. Győztesek: Arató—Balázs és Ragom-sa—Székelyhídi pár, va­lamint Székelyhídi 4, Arató 4, Horváth 3. Ragonesa 2, illetve Ma­gyar 2. és JassL A bajnokság sor­sát eldöntő Pécsi Urán SC-^Csepel találkozót április 15-én játsszak Pécsett. * A megyei és a városi sakk tár­sadalmi szövetség április 4-én a megyei tanács kultúrtermében reggel 9 órakor villám-sakk em­lékversenyt rendez, melyre meg­hívja a következő játékosokat: Kádár, Titkos, Faj esi, András, dr. Horváth, Bereczki, Kovacsics, Ko­csis, Pa,lesó, Szilárd, Vertényi, Jvámfi és Pruehberger. A társadal­mi szövetség ezúton felhívja a já­tékosokat, hogy készleteket, va­lamint sakk-órákat hozzanak ma­gukkal. Nevezés a helyszínen. A versenyt két csoportban bonyolít­ják le és a három első helyezettet díjazzák. * Szombaton *és vasárnap sem ked­vezett az időjárás a kézilabdázók­nak. Több előkészületi mérkőzést nem tudtak lejátszani, NB csapa­taink azonban pályára léptek. A Pécsi Bányász női együttese le­győzte a Pécsi Vörös Meteort, a Pécsi Bányász férfi csapata vi­szont a Pécsi Dózsa fejlett aratott (gőzelrneit, Vélemények - nyilatkozatok Komló—Szeged 2:2 (1:1) nyújtott szép játékot. Kellemes meglepetést okozott szá-monpa Oszvalcl higgadt és körültekintő játéka a jobbhátvéd posztján. Dr. Czibulka Mihály, a PVSK edzője; —■ Sajnálatos, hogy a vasárnapi mérkőzésen Horváth lesérült és ezzel egyik legjobb emberünk ki­esett a csapatból, örülünk a két pont megszerzésének. A kiesés el­lem küzdő Pécsi Vasas erős ellen­félnek bizonyult, örvendetes Bér­ezésinek, a fiatal, tehetséges já­tékosunknak jó formája, amely számára azt a reményt jelenti, hogy tagja lesz a romániai UEFA tornára utazó magyar ifjúsági vá­logatottnak. Bárkányi Lajos, a Komlói Bányász balfedezete: — A csatársor gólképtelensége ma is kísértett Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. A Szeged második góljánál a part­jelző nagy hibát vétett, mert nem jelezte a lest. Sajnos, játékostár­saim nagy akarása, eredményben nem mutatkozott meg. A reményt a vasárnapi félsiker ellenére sem adjuk fel, mert ha a hátralevő három mérkőzésen. négy pontot tudunk szerezni, akkor még van reményünk a bentmaraclásra. Hajós Imre, a Szegedi EAC középcsatára: — óriási küzdelmet, közepes- színvonalú játékot és igazságos döntetlent hozott a mai mérkőzé­sünk. A találkozó folyamán igen ideges hangulat uralkodott a pá­lyán, amit a nagy tét magyaráz meg. Mi nagyon örülünk ennek az egy pontnak, mert ezzel na­gyot léptünk előre a bentmaradós felé. Szerdán Győr eilen játszunk otthon. Reméljük, hogy akkor megszerezzük a bennmaradáshoz szükséges két pontot. A sokat vi­tatott második gólunk előtt nem álltam lesen és Nemes, aki a gólt lőtte, még hátrábbrol indult a lab­dára. Szigeti László játékvezető: — Inkább küzdelem, mint játék. A rendkívüli sok szabálytalanság a csúszós talajnak és a játékosok nagy idegességének tudható be. Az éredményt igazságosnak tar­tom. Nemest azért állítottam ki, mert az előtte, vele szabálytalan­kodó Ivánba fütty után belerú­gott. A szegediek második góljá­nál olyan helyzetben álltam, ahon­nan nem tudtam megítélni, hogy volt-e les vagy sem. A partjelző nem jelzett, tehát lest nem látott, így a gólt érvényesnek nyilvání­tottam. Különben erről az illeté­kes Magyar Lajos partjelző tud bővebben beszélni. ö a következőket mondta: — A gól előtt egy hosszú előre- vágott labdára rajtolt, hátidról Nemes. Hajós előtte állt, de nem avatkozott be a játékba, a kom­lóiak jobbhátvédje pedig még köriubelül egy méterrel Hajós előtt állt, de az oldalvonal felé. Lest nem láttam. ERCSI—BTC 1:0 (0:0) Farkas László, a BTC szakosztályvezetője: — Fair mérkőzésen kitűnő já­tékvezetés mellett a nagyobb lel­kesedéssel játszó, de helyzeteit küiagyó csapatunk megérdemelte vereségét. A csatársor nagyon körülményesen szőtte támadásait és végig lassú volt. így időt adott az ercsi védőknek a beavatkozás­ra. Meg keli azonban mondani, hogy a mezőnyben szépen játszott a csapat. A védelemből Scherdáh, a fedezetek közül pedig Horváth játszőtt helyenként jói. A csatár­sorból. senki sem nyújtott kiemel­kedő teljesítményt, PVSK—P. VASAS 2:0 (0:0) Szommer Tibor, a Pécsi Vasas intézője: — Gyenge játékvezetés mellett reális eredmény született a mér­kőzésen. Az első két helyzetünket ha értékesítjük és a játékvezető Hoyk buktatásáért 11-est ad. ak­kor fordított eredmény született volna a találkozón. Egyébként a vasút mélyen formája alatt ját­szott és ez magával hozta, hogy mindkét csapat sokszor durvás- kodott a 90 perc ola-tt. A Vasas­ból a fedezeteik és időnként Da um Kettős győzelmet arattak NB l-es kosárlabdázóink PVSK—Komáromi MÁV 73:57 (38:29). NB I-es női mérkőzés, PV­SK tornacsarnok. Már az első per­cekben a pécsi vasutasok támad­tak jobban és eredményesen. Szé­pen elhúztak és formás támadá­saik szép kosarakkal fejeződtek be. A második félidőben játéku­kon még javítani te tudtak és vég­eredményben értékes győzelmet arattak a helyezések szempontjá­ból igen fontos mérkőzésen. Leg­jobb dobók: Szabó 19, Tímár 16, Aratóné 14, illetve szép 21. Lipók 12. A pécsi csapatból Szabó, Tí­már, Aratóné és Láng L játéka emelkedett ScL 233* Ott«** 255 I-es férfi mérkőzés, PVSK torna- csarnok. A vendégeiig pat kezdett jobban és egymás után dobott gyors kosaraival elhúzott a- pécsi csapattól. A MÁVAG-nak a má­sodik félidő közepéig sikerült ir­tania a vezetést., de a hajrában feljavult PVSK-fi ük az utolsó per­cekben eredményesen rohamoztak és meg tudták fordítani a mérkő­zés eredményét. A győzelem és a mérkőzés képe azt mutatta, hogy a pécsieknek sikerült kilábolniük a hullámvölgyből. Légjobb dobók: Csongor 20, Szamosi 37, Banna 13. illetve Márfconfi. 21. Újvári 16. — Jók: Csongor, Érd ősi, Szamosi, áSaíve H&iseu* ás Az Urán SC úszói nyerték a felszabadulási verseny vándorserlegét Az évad első úszóvetsenyen a-z j az Urán SC-től, a Pécsi Dózsától és a két kaposvári egyesülettől szép számú úszógárda állt rajthoz. Az első idei versenyen több jő eredmény te született. Különösen figyelemre méltó Szalai Cecilia, az Urán SC versenyzőjének eredmé­nye a 100 méteres serdülő leány mell- és ha túszáéban. Eredmények: 50 m gyermek fiú mell: 1. Sóly­mos Vilmos (Urán SC) 50,0 mp, 30 m-es gyermek leány mell: l. Bér­ezi Gabriella (Dózsa) 56 mp. 100 m-es serd. leány hát: l. SJzalai Ce­cilia (Urán SC) 1,27,0 mp. 100 m-es serd. fiú gyors: 1. Abosi János (Dózsa) 1,06.7 mp. 100 m-es ifj. női hát: 1. Batzoni Katalin (Urán SC) 1.25.1 mp. 200 m-es hői mell: i. Kármán Katalin (Dózsa) 3,10,5 mn. 200 m-es férfi hát: 1. Tóth László (Urán SC) 2,32,1 mp. 50 m-es újonc fiú gyors: l„ Oberhäuser József (Urán SC) 85,8 mp. 200 m-es férfi gyors: 1. Bonyór Lajos (Dózsa) 2,16,3 mp, 2. Gimesi Mihály (Urán SC) 2,24,3 mp, 3. Kamarás Károly (Urán SC) 2,20,5 mp. 50 m-es újonc leány gyors: 1. Szalai Judit (Urán SC) 36.4 mp, 2. Soós Zsuzsa (Urán SC) 37,9 mip. 100 m-es serdülő leáfoiy mell: 1. Szalai Cecilia (Urán SC) 1,35,7 mp. 100 m-es ifj. női gyors: 1. Szalai Mária (Urán SC) 1,23,0 mp. 200 m-es férfi mell: l. Hunyor Gyula (Urán SC) 2,55,4 mp. 100 m-es ifj. férfi mell: l. Papp Csaba (Urán SC) 1.23 mp. 4x50 m-és újonc vegyes leány váltó: 1. Urán SC 3.07.2 mp. 4x50 m-es serdülő fiú vegyes váltó: 1. Dózsa 2.26,5 mp. 4xlÓo m-es női végyesváltő: l. Dó­zsa 5,47.5 mp. 4x100 m-es férfi ve­gyesváltó: 1. Dózéa 4,57,7 mp. A pontversenyt imponáló fölény- nyél az Urán SC úszói nyerték 275 ponttal, pnásodik a Dózsa 198 ponttal, harmadik a Kaposvári Vas út 18 ponttal, negyedik a Ksoos- •vészi Kinizsi « a PVSK-t a gólszerzésben. A já­tékidő második részében máir ve­szélyes támadásokat indítottak a PVSK csatárai és két ilyen táma­dás sikeresen fejeződött be. Ezen a találkozón, a győzelme ellenére is. a megszokottnál gyengébben játszott a vasutas csapat, de az eredmény valósnak mondható. A PÉCSI BTC Ercsiben játszotta bajnoki mérkő­zését a Kinizsi együttesével. A ta­lálkozón végig óriási iram folyt a pályán. Mindkét csapat sokat tá­madott, bár áz első félidőben ki­egyenlített játék volt. Mind az egyik oldalon, mind a másik ol­dalon a védelmek ldtünő formá­ban játszottak és megakadályozták a csatárokat a gólszerzésben. A játékidő második részében a hazai csapat vette át a játék irányítá­sát és egy megérdemelt ll-esí*el otthon tartotta mindkét pontot. A MOHÁCSI TE a Kaposvári Dózsával játszotta mérkőzését otthonában. A múlt vasárnapi Pécsi Vasastól elszenve­dett vereség után, vegyes érzel­mekkel tekintettek a mohácsiak a, mérkőzés elé. A hét végi győzel­mük ellenére sem nyújtották azt a játékot ezen a találkozón amit már megszoktunk tőlük. Játékuk­ban sók szerkezeti hiba csúszott és ami a legfeltűnőbb, az erőnléttel is adósak maradtak. Dicséretükre szolgál, hogy ezeket a hiányossá­gokat hatalmas lelkesedésükkel pótolták. Az elkövetkező nehéz mérkőzésekre sokkal jobb felké­szülésre lesz szükség, hogy az aka dályokat könnyebben vegyék. A PÉCSI BÁNYÁSZ a siófoki együttest látta vendégül otthonában. Majdnem végig a Bá-' nyász irányította a játékot, de a vendégek lelkes védelme jól állt a lábán. A hazaiak kultúráltabban játszottak, a siófokiak viszont gyors lefutásokkal próbálkoztak- amelyek sokszor kavarodást idéz­tek elő a Bányász védelmében. Végeredményben megérdemelten győzött a hazai csapat. AZ URAN SC KERÜLT AZ ÉLRE A MEGYEBAJNOKSÁGBAN Vasárnap a megyebaj nokságban teljes fordulót bonyolítottak, le csapataink.. A találkozón általában a pályaválasztók győztek. A for­duló meglepetése a PEAC 4:1 ará­nyú bólyi veresége volt. Az egye­temisták az első félidőben egyen­rangú ellenfelei voltak a hazai együttesnek, de a második félidő­ben a bólyiak felőrölték védelmü­ket. Több nagy gólarányú győze lem is született ebben a fordító­ban. A pécsszabolcsiak 4 gólt rúg­tak a Porcelángyárnak, a Szikra ötöt Vajszlónak, ötöt az Urán SC a Pécsi Előrének és a szászváriak hatot a beremendiéknek. Megváltozott, a forduló után a tabella állása az élvonalban. Az Urán SC került az élre, a PEAC és a Szászvár előtt. A két utóbbi­nak 29 pánija van viszont egy mérkőzéssel . kevesebbet játszott. Az elkövetkezendő bajnoki fordu­lókon hatalmas harc várható és áz* első öt helyezettnek esélyes a baj- ndlstóg megnyerése. (Fertői) sor; Színház, A PÉCSI RÁDIÓ 1962. április 3-i, keddi műsora a £23,8 m középhullámon: 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor: Indulók. A tizenhetedik szabad tavas?.. . ^ Két vers. Népdalok és kólók. 17.30: Német nyelvű műsor: Tavasz a földeken. Összeállítás, Fúvószene. 18.00: Dél-dunántúli híradó, 18.30: Könnyű zene. 19.00: Felszabadulásunk ünnepen. Helyszíni közvetítés, a Ságvári Endre Művelődési Házból, a ha­zánk felszabadulásának 17. évfor­dulóján rendezett dísz-ünnepség­ről. Ünnepi beszédet mond Rapai Gyula elvtáns, az MSZMP Bara­nya megyei Bizottságának első titkára. Kb. 19.45: Népeik dalaiból, 20.00: Műsorzárás SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: Tosca (Csajkovszkij-bérlet., este 7 ólakor) Kamaraszínház: Nincs előadás MOZI: Park: Fáklyáik (fel 5. fel 7 és fel 9 óraikor, szélesvásznú). Petőfi: Római vakáció (fei S, fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth: Varrenné mestersége (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Csak 18 éven felülieknek! Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Alkonyaitól hajnalig. Ba­rangolás a kék úton, Lenin jégtö­rőhaj ő megrohamozza a jéghegye­ket (V’" ti órától folytatólag gos-sh . .. ). Fekete Gyémám (Gyárváros): Napjainkban történt (5 és 7 órákor) Építők kuitúrotthona: Két élet II. (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Májusi fagy (5 és 7 órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Tavaszi vihar (7 órakor). Május 1. (yasas TI.): Matróz a rakétában (7 órakor). Kossuth (Mohács): Mindenki gyermekei (6 és 8 órakor). Cipőgyár (Szigetvar): A gleiwtfzá eset (6 és 8 órakor). Táncsics (Siklós): A nagyravágyó asszony (8 orakor). Csak 18 éven felülieknek! TJJ TÁNCISKOLA kezdődik ma este 7 orakor Pécs város Művelődési Házában (Déry­né u. 18.) Tarjit: Felln érné. Be­iratkozás a helyszínen. 25 DUNÄNTtLI NAPI.Ö A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács kapta. Felelős szerkesztő: Vasvári Ferenc Kiadja a Dunántúli Naptó Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. József Attila U. 10. Telefon- 15-32. 15—33 PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkarsv Mihály - 10 ^z. Terjeszti a Magyar Pos‘a Előfizethető a helyi postahivatalok* ná! és kézbesítőknél. Hőfízetésj díj i hónapra U,-» Ft,