Dunántúli Napló, 1961. október (18. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-10 / 239. szám

6 NAPLÓ 1961. OKTÓBER 1«. ’ CDflD¥ I Hifit: Csapataink bajnoki és barátságos mérkőzései Komlói Bányász—Kaposvári Kinizsi 5:1 (4i0) Ausztria—Magyarország 104. nemzetközi labdarúgó-mérkőzés a bécsi fráter-stadionban. 2:1 (1:1). Bozsikot a 16-os előtt Koller buktatta, a szabadrúgást Tichy értékesítette, a sorfal mellett a bal sarokba lőtte a magyarok egyetlen gólját, a vetődő Fraydl mellett. Kaposvár, »00 néző, barátságos mérkőzés. KOMLÓI BÁNYÁSZ: Kun — Ka­nizsai, Palotás, Rátkai — Kékesi, Molnár I. — Garai, Perényi, Kom­lói, Soós, Faragó (Muzslai). Már az első percekben a Bányász csapata lépett fel támadólag és egymásután vezette támadásait az ellenfél kapujára. Az első 20 percben azonban a kaposvári vé­delem jól állt a lábán. Mindig ide­jében tudott tisztázni a komlói csatárok elől. A 20. percben szü­letett az első gól. Molnár I. teljes védelmet átjátszva 8 méterről a jobb sarokba lő. 1:0. A 25. perc­ben Garai középre ívelt labdáját Tóth, a kaposváriak fedezetjáté­kosa kézzel húzta le. A megítélt 11-est Kanizsai értékesítette. 2:0. Pár perccel később Garai 20 mé­Csak balszerencsével maradt alul a magyar csapat Ausztria—Magyarország 2:1 (1:1) Szemerkélő esőben, végig borús időben, csúszós talajon került sor vasárnap az Ausztria—Magyaror­szág nemzetek közötti válogatott labdarúgó-mérkőzésre. A játék megkezdése után 10 perccsel látni lehetett, hogy a magyar csapat ezen a találkozón sokkal jobban fog sze­repelni, mint az NDK elleni leg­utóbbi mérkőzésén. Az utolsó más­fél évben az osztrák csapat pom­pás sikerrel örvendeztette meg kö­zönségét és így ezen a találkozón biztos esélyesként indult. Nem túl­zás, ha azt mondjuk, az osztrák csapat ennek ellenére csak határ­talan szerencsével tudta kiharcol­ni ellenünk a 2:l-es győzelmet. A találkozón a csehszlovák Koreius játékvezető volt az osztrák válo­gatott tizenkettedik embere. Az ötödik percben Bozsik mesteri kiugratása után Monostori való­sággal kirobbant a védők közül és a kifutó Fraydl mellett a kapu közepébe gurított. A játékvezető érthetetlen módon, lesállás cí­mén nem adta meg a teljesen szabályos gólt. Ez volt az első or­dító nagy hibája a csehszlovák játékvezetőnek, de ezt követte Tichy gólja után a második. A 14. percben Buzek próbált kitör­ni, s már a 16-oson belül járt, amikor Sipos megtámadta és be­csúszó szereléssel az alapvonalon kívülre tisztázott. Buzek közben valósággal elvetődött. Először úgy látszott, hogy a játékvezető szög­letrúgást ítél, de a közönség nagy hangzavara közepette a ll­es pontra mutatott. Ilyen körülmények között a ma­gyar csapat lelkileg letört és ez a szabálytalanul adott gól szárnya­kát adott az osztrák csapatnak. A magyar együttes minden tagja di­cséretet érdemel lelkes, odaadó já­tékáért. Ebben az időszakban a védelem minden tagja jól játszott, de a csatárok is gyakran hátra­húzódtak és úgy próbálták indí­tani támadásaikat hátulról. Nagyszerű szellemben, hatalmas lelkesedéssel játszott mindegyik magyar játékos. Helyenként ötle­tes és gyors játékot mutattak be csatáraink és a hazaiak csak a ki­tünően védő kapusuknak köszön­hetik győzelmüket, a játékvezetői tévedések ellenére is. Az osztrákok látszólag állandóan a játék lelas­sításéra törekedtek, és három gyors előretolt csatáruk révén — Nemec, Buzek, Rafreider — rajta­ütésszerűen igyekeztek támadni. A n. félidőbn a magyar csapat átvette a játék irányítását, renge­teget támadott., sokszor nyomasztó fölényben volt. A labda többször volt a mieink birtokában, gyor­sabb és pontosabb -volt összjáté- kuk, egyszóval labdarúgóink sok­kal jobban játszottak e mérkőzé­sen, mint ahogyan erre a bajnoki találkozókon mutatott formájuk alapján számítani lehetett. Több egyéni jó teljesítmény szü­letett a magyar csapatban. Grosics feladatát kitűnően látta el, higgad­tan védett. Mátrai is a magyar csapat erősségei közé sorolható, Sipos viszopt, különösen az L félidőben a védelem legjobbja volt. Szünet után kevesebbet volt játékban. Sóvári a magyar csapat egyik legjobb tagja volt. Teljesen semlegesítette Nemecet, határozott volt, keményen lépett közbe. Solymosi is lényegesen. jobb volt, mint előző ‘mérkőzéseken, kü­lönösen jól védekezett. Kot ásznak már nem ment olyan jól a gyors Knollal szemben. Voltak idősza­kok .amikor pontatlanul passzolt, gyakran szerelték, amikor cselezni próbált. A csatársorban Sándor keveset volt játékban, összteljesítménye közepes volt, Bozsik viszont be­bizonyította, hogy még mindig kiváló képességekkel rendelke­zik, méltán került a válogatottba. Nála jobban egyik csatár sem játszott. Tichy sokat mozgott, gyakran megszerezte a labdát, bátran tört kapuira. Távoli lövései ezúttal azonban nem sikerültek. Monostori sem okozott csalódást. Hátul is segített, gyak­ran változtatta helyét, két helyze­tet azonban elkapkodott. Fenyvesi dr.-t is keveset foglalkoztatták. A hátsó alakzatokban viszont sokat segített, az ellenfél kapuja elé azonban ritkán került. Göröcs, bár csak egy félidőt játszott, sokkal lelkesebben harcolt, mint a leg­utóbbi válogatott mérkőzésen. Az osztrák csapat legjobbjai Fraydl, Trubrig, Hof, és Knoll voltak. teres lövése újabb gólt eredmé­nyezett. A 30. percben Faragó a 16-os oldalvonaltól lőtt gólja be­állította a félidő végeredményét. Ettől az időszaktól kezdve is a Bá­nyász támadott, de a jól záró ka­posvári védelem nem engedte ki­bontakozni a Bányász csatárokat. A II. félidőben egyideig elég kiegyensúlyozott volt a játék. Fa­ragó helyére Muzslai állt és Soós került a balszélső posztjára. A 70. percben egy szép kaposvári táma­dás után Lieber volt eredményes. 4:1. Az utolsó 15. percben ismét rákapcsolt a bányász csapat, fö­lényét többször szöglet és a 85. percben Molnár I. remekbeszabott gólja jelentette. A mérkőzés megfelelt a kitűzött célnak, mert a Komlói Bányász igen lelkesen küzdő csapatot kapott a Kaposvári Kinizsi sze­mélyében. Különösen a n. félidőben bizo­nyultak méltó ellenfélnek. Az ed­zőmérkőzésen látóttakból kiderült, hogy a bányász csatárok a tömö- iülő védelemmel szemben nem nagyon boldogulnak. A komlói csapatból Palotás, Kékesi, Molnár I., Garai és Komlói teljesítménye emelkedett ki. A hazaiak közül Tóth, Márkus és Lieber játszott jól. Kaposvári Kinizsi II.—Komlói Bányász II. 3:0 (1:0) Kaposvár. A tartalékcsapatok ta­lálkozóján a sokkal gyorsabb tá­madójátékot mutató Kinizsi csa­tárai és a jól záró hazai védelem megérdemelten győzött. A komlói csapat összeállítása: Lukács (Ba­logh) — Mestyán, Molnár II., Ba­lázsa. — Tatai, Lelövits (Asztalos) — Tihanyi, Haris, Rózsa, Angyal, Faragó II. Mohácsi TE—Ercsi Kinizsi 4:1 (2:1) Mohács, 800 néző, vezette: Schlarb. NB HI-as bajnoki mér­kőzés. MTE: Varga — Barácz, Temesi, Tófej — Rózsafi, Kővári — Gyá­vái, Pieck, Hein, Kispál, Hargitai. Edző: Ruff Ferenc. Ercsi: Kiss — Tamon, Gólicz, Tóth — Vindics, Gyárfás — Nagy, Dolmány, Horváth, Timár, Markó. Edző: Fiikei Kálmán. Végig izgalmas mérkőzései egypontos vereséget szenvedett a PVSK női kosériabda-csapaia A férficsapat 11 ponltal győzött Közel három hónapi szünet után ismét NB I-es mérkőzéseket játszót tak kosárlabdázóink. A PVSK­csamok újra megtelt sportkedve­lőkkel, hogy első hazai mérkőzé­sein jó játékra biztassa a vasutas csapatokat. DVTK—PVSK 65:64 (33:26) NB I-es női mérkőzés, vezette: Pásztor, dr. Rendek!. — PVSK: Kósáné 6, Szabó I. 12, — Láng K. 20, — Aratóné 15, Timár II. 9. Cse­re: Szabó II., Láng II. 2. A több válogatottal játszó vendégcsapat vezette az első támadá­sokat, de a hazai csapat lel­Pécs—Debrecen városok közötti tornaverseny Si nvonaias küzdelme'« — A pécsi lányok és d?breceii iiiik lölényes győzelme Ebben az évben májusban Deb­recenben tartották meg a két vá­ros közötti tomaviadaít. A vissza­vágóra vasárnap délelőtt került sor az egyetemi tornacsarnokban. A két város legjobb tornászai négy fronton találkoztak egymás­sal. igazi vérbeli küzdelmek nem voltak sem a nőknél, sem a fér­fiaknál, de színvonal tekintetében mindkét fronton nagyszerű telje­sítmények születtek. A felnőtt és ifjúsági nőknél a csapat- és egyé­ni versenyt fölényesen nyerték a pécsiek, míg a férfiaknál Debre­cen javára ismétlődött meg ugyan­ez. Férfi ifjúsági tornászaink a vártnál gyengébben szerepeltek. Igaz, hogy a sok sérülés miatt a csapatot tartalékosán kellett indí- dítani. A felnőtt férfiak együttese Fé­sűs, Czibere és Mohácsi kiválásá­val — akik most a debreceniek erősségei — nagyon meggyengült, azonban így is korláton és gyűrűn ßzoros küzdelmet vívtak a debre­ceniekkel, lólengésben és nyújtón azonban alulmaradtak. Az ifjúsági fiúknál a debreceni Tóth Lajos, a sokszoros válogatott Tóth fia külön klasszist képvisel. Minden szeren fölényesen nyert. A pé­csiek közül csak Fazekas nyújtott jó teljesítményt. A felnőtt nők mezőnyéből a sokszoros válogatott Dévai szere­pelt kitűnően, úgy hogy a verseny legmagasabb pontszámát kapta. Megérdemelten nyerte a versenyt. A Tolnai testvérek is javuló for­mában vannak, ami a jövőre néz­ve biztató. Márta felemás korlá­ton és talajon, Klára pedig tala­jon és lóugrásban nyújtott kivá­lót. A debreceniek legjobbjai Szi- tár és Litz voltak. Az ifjúsági lá­nyoknál Pecze, Török és Galamb külön versenyt vívott egymással, melyből a holtverseny eldöntése után Galamb került ki győztesen. Eredmények: Felnőtt férfi csapat: 1. Debre­cen 108,4, 2. Pécs 95,6. Egyéni: 1. Fésűs 36,9, 2. Czibere 35,3, 3. Sza­bó 34,9, 4. Mohácsi 34,1 (valameny- nyi Debrecen), 5. Detrői Pécs 33,7, 6. Kovács Pécs 32,3. Férfi ifjúsági csapat: 1. Debre­cen 107.5, 2. Pécs 98,8. Egyéni: 1. Ifj. Tóth 36,8, 2. Hamza 34,9, 3. Kónya 34,5, 4. Horváth 34.4 (vala­mennyi Debrecen), 5. Fazekas Pécs 34,2, 6. Hajdú Pécs 32.0. Felnőtt női csapat: 1. Pécs 110,3, 2. Debrecen 101,9. Egyéni: 1. Dévái 37.7, 2. Toinay M. 36,7, 3. Tolnai K. 35,9. 4. Lite (Debrecen) 34,8, 5. Szitár (Debrecen) 34,5, 6. Berlován 33.2. Ifjúsági leány csapat: 1. Pécs 104.7, 2. Debrecen 99,1. Egyéni: 1. Galamb 34,8, 2. Pecze 34,8, 3. Tö­rök 34,7, 4. Csabin (Debrecen) 33,4, 5. T. Nagy (Debrecen) 33,3, 6. Horváth (Pécs) 33,2, A közös megegyezésre előre­hozott NB IH-as mérkőzés nem hozott meglepetést. Mohácson mindenki hazai győzelmet vári, de az elbizakodottságnak ennek ellenére nyomát sem lehetett lát­ni. A mohácsiak folytatták jó szereplésüket. A Kaposvári Dó­zsát, a Székesfehérvárt és most az ercsieket fektették kétvállra. A hazai csapat már az első perc­ben magához ragadta a kezdemé­nyezést és Hargitai gyors góljával megszerezte a vezetést. Ezután is jól gördültek a mohácsi támadá­sok. A vendégcsapat lelkesedésén kívül nem sokat mutatott ezúttal. Igaz, hogy egy váratlan támadás­ból egyenlítettek, de erre a ha­zaiak Hein két ragyogó góljával válaszoltak. Majd Kővári távoli lövésével 4:l-re állította be a vég­eredményt. A mohácsi csapat győzelme el­lenére sem játszott meggyőzően. Egy azonban örwndetes, az egész csapatnak kitűnő az erőn­léte és az összjátéka is sokat javult az elmúlt időszakban. Az elkövetkezendő mérkőzésekre erre nagy szüksége lesz a csapat­nak. Pécsi EAC—Vasas I. Bányász 1:0 (0:0) Megyei I. osztályú mérkőzés. Vezette: Páldy. Tüzér utca, 500 néző. A játékidő első részében kiállí­tott Opavszki hiányában 10 em­berrel játszotta végig a mérkőzést a PEAC. Annak ellenére, hogy az egyetemistáit végig irányították a játékot, csak nagy küzdelem után, Balló 11-esével szerezték meg a győzelmet. Jók: Vajda, - Zboray, illetve Szalai. Baranya megye—Zala megye 8:0 (3:0) Zalaegerszeg, 1300 néző. Vezette: Kazár!. Megyék közötti ifjúsági mérkőzés. Baranya megye: An van Am — Farkas, Udvarácz, Schwindi — Német, Köves II. — Bérces!. Ró­nai, Lutz, Faludi, Gáspár. Csere: Barcsi, Asztalos, Tölgyesi. Zala megye: Volaták — Cigler, Kádár, Földvári — Doszpod, Ker- kai — Farkas, Király, Balogh, Egyed, Horváth. A Baranya megyei ifjúsági vá­logatott régen látott nagyszerű já­tékkal rukkolt ki Zalaegerszegen. A csapat rögtön támadólag lépett fel s már a 3. percben Gáspár góljával megszerezte a vezetést. Az első félidőben még egy 11-est is kihagytak a baranyaiak, de elő­nyüket így is 3:0-ra növelték a játékidő ebben az időszakában. Feltűnő volt, hogy a kitűnő for­mában lévő Bérezésit csak állandó szabálytalanságok árán tudták fel­tartani. A II. félidőben Is baranyai tá­madások követték egymást, és a fiatalok már az első percben újabb góllal növelték előnyüket. A ha­zaiak túlzott keménységgel pró­bálták feltartóztatni a baranyai rohamokat, de így sem sikerűit. Bérezési megsérült és így a ven­dégcsapat az utolsó 10 percben csak 10 emberrel játszott, de így ts nagy technikai és erőfölényben volt. A mérkőzés végén a közönség lelkes tapssal üdvözölte a bara­nyai együttest. Az Igen jól játszó fedezetsor tá­mogatásával a baranyai csatársor időnként Iskolajátékot mulatott be. Szinte tetszés szerint érték el góljaikat, de ez a gőlarány a já­ték képe alapján még nagyobb Is lehetett volna. A jól játszó töb- bieken kívül külön ki kell emelni Németh és Bérezési játékát. Az ellenfél csapatából Farkas és Egyed játszott jól. Sporthírek Totóeredmények: 1, 2, 2, 2, 1, 1) 1, l, x, l, 2, x. A megyei atlétikai váltóbajnok­ságok második napjának eredmé­nyei: férfiak 4x200 m: 1. PVSK (Révész, Szécsei, Benkovics, Kiss) 1:36,5, 2 .Pécsi Cementipari 1:40,2, 3. PVSK B. 1:46,5. 4x800 m: '1. PVSK (Jenczer, Kiss, Honti, Ré­vész) 8:39,2, 2. Pécsi Dózsa 8:50,0. * Röplabda NB II: Pécsi Dózsa-* Fürdőigazgatóság 3:2 (10:15, 11:15, 13:7, 16:14). A pécsiek a 'Fürdő- igazgatóság 2:0-ás vezetése után találtak csqje magukra, de jobb ütöerejükkel sikerült megnyerni a már elveszettnek látszó talál­kozót. A pécsiek legjobbja Ha­raszti és Helstáb voltak. * Ökölvívás: 1PVSK—Nagykanizsai Bányász 16:6, területi ifjúsági csb. A nagykanizsaiak kevesebb ver­senyzővel érkeztek, a pécsiek kö­zül többen átestek a súlyhatáron, így a hazaiak a szabályok értel­mében mérkőzés nélkül 16:6 ará­nyú győzelmet arattak. A nagy- kanizsaiak sportszerűtlenül még barátságos mérkőzésre sem vol­tak hajlandók kiállni. Pécsszabolcsi Bányász—Pécsi Dó­zsa 14:6, területi felnőtt csb. A Pécsszabolcs versenyzői közül Schiíffer, Kerecsényi, Hartung, Papp, Gaál, Harka és Ragoncsa, míg a Pécsi Dózsa ökölvívói kö­zül Jónás, Orbán és Torna győzött. SAKK Baranya megye válogatott sakk­csapata vasárnap a Dél-dunántúli Kupa keretében Zalaegerszegen mérkőzött meg a Zala megyei vá­logatottal. A baranyai csapat sú­lyos szervezési '-hibák következté­ben két emberhiánnyal érkezett a találkozóra, s így már az indulás­kor két pont hátránya volt. Sport­szerű küzdelem során azonban a baranyai csapat értékes pontokat szerzett ellenfelétől, s 7:7 végered­ménnyel sikerült elérnie a döntet­lent. Pontszerzők: Kádár, Berecz- ky, Kovacsics, Mammel, Monosto­ri, Bakán (ifjúsági), döntetlent ért el: Péteri a lvi (értékeléssel) és Keresztúri (ifjúsági). A PÉCSI RADIO 1961. október ló-i, keddi műsora a 223,8 m középhullámon: 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor: Fiatalok félórája . . . összeállítás. 17.30: Német nyelvű műsor: Sramli-zene. A világ szeme Berlinen van. — Hans Urbitsch kommentárja. Helmut Kempf quartettjének műsorából. Hírek. Herbert Roth, Ernst Dommer- hack és Alfons Bauer zenekara játszik. 18.00: A nagyvilágból. — Jegyzetek. 18.10: Egyveleg Gyöngy Pál és Eisemann Mihály dalaiból. 18.40: Dél-dunántúli híradó ; 19.00: Színes, tanulságos élet. — Zenés összeállítás. 20.00: Műsorzárás. színház: Nemzeti Színház: Tnaviata (este 7 órakor). Kamaraszínház: Sosem lehet tudni (este fél 8 órakor). Tájszínház: Fekete gyémántok (fél 8 órakor, Gödrekeresztur). MOZI: Park: Katonazene (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor, szélesvásznú). Kossuth: Ellopták a hangomat (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Petőfi: Timur és csapata (fél 5 órakor). Katonazene (7 és 9 óra­kor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó. Sosem iszunk. Kibernetika alapjai, Varázsbotocska, Sporthír­adó (Előadások 11 órától folytató­lagosan 3 óráig). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Vak muzsikus (5 és 7 órakor). Építők kultúrotthona: A kapi­tány lánya (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): A gleiwitzi eset (5 és 7 órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Napjaink­ban történt (7 órakor). Május 1. (Vasas II.): Timur és csapata (7 órakor). Kossuth (Mohács): Hazatérés (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Az első év (8 órakor). \ Táncsics (Siklós): Warrenné mestersége (8 órakor). Csak 18 éven felülielmek! * A Moziüzemi Vállalat értesíti a közönséget, hogy a Kossuth mozi­ban technikai okok miatt 10-én és ll-én a hirdetett műsortól eltérően Ellopták a hangomat című angol film kerül bemutatásra. UJ TÁNCISKOLA kezdődik október 17-én, kedden este 7 órakor Pécs város Művelő­dési Házában (Déryné u. 18.). Ta­nít: FeHnemé. Beiratkozás a mű­velődési ház irodájában. 125 SZABÄS—VAR RÄS-TANFOLYAM indul haladók részére ma du. 5 órakor Pécs város Művelődési Há­zában (Déryné u. 18.). Tanít: Cser Ferencné. Beiratkozás a helyszí­nen. 126 TÁNCISKOLA kezdődik 17-én, kedden este 7 óra­kor a KISZ és Szakszervezetek Művelődési Házában (Kossuth L. u. 13.). Tanít: Balog. 66421 A KISGYERMEKKORI NEVELÉS PROBLÉMAI címmel tart előadást október ll- én, szerdán délután 6 órakor dr. Vargha Ferenc, gyermekklinikai egyetemi docens, Pécs város Mű­velődési Házában (Déryné u. 18.). Belépés díjtalan. DÜNÁNTÜLI NAPLÓ A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megye) Bizottsága és a megyei tanac® lapja. Felelős szerkesztő: Vasvárt Peren* Kiadja a Dunántúl) Napló Lapkiadóvá] la lat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. József Attila u. »§. Telefon: 15-32. 15-33. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihálv u in. Terjeszt) a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok* nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra 11,-= Fit * A Pécsi VSK női kosarlabda-csapata nagyszerű küzdelemben csak egypontos különbséggél maradt alul a DVTK együttesével szemben. Képünkön: Kósáné próbálja áttörni a DVTK védelmét. tatkozott. A n. félidőben azonban elmaradt a folytatás és a helyen­ként jól dobó vendégcsapat szo­rossá tette a mérkőzést. Ekkor fej­fej mellett játszott a két együttes és csak Bátor, valamint Banna kosarai biztosították a vezetést. Az utolsó perceik is izgalmasak voltak, de a vendégcsapat nem tudta a közben 8 pontra növekvő előnyt behozni. kés játéka nem hagyta kibonta­kozni és ellentámadásai révén szo­rossá tette a játékot. A félidő má­sodik felében Káló N. kitűnő, tá­voli dobásai révén húzott el a DVTK. A II. félidőben a hazai csapat mindinkább megközelítette a ven­dégcsapatot és hatalmas küzdelem alakult ki. Az izgalom tetőfokra hágott, amikor a vasutas csapat nagyszerű játék után négy perc­cel a befejezés előtt kiegyenlített, majd kétszer is megszerezte a ve­zetést. Óriási volt az izgalom úgy a pályán, mint a nézőtéren. Az utolsó percben még egy Ízben le­hetőség nyílt a győzelemre, de a vasutas lányok idegességükben ki­hagyták ezt és végül ts a rutino­sabb vendégcsapat egy ponttal győzött. PVSK—DVTK 68:57 (24:22) Vezette: Pásztói, dr. Rendeki. — PVSK: Barma (23), Molnár (—) — Csongor (4) — Móró (—), Pánczél (6). Csere: Szamosi (7), Gombos I. (5), Bátor (17), Erdősi (6), Gombos II. A vendégcsapat kezxiett jobban, a 17. percben sikerült csak a pé­csi együttesnek kiegyenlíteni, illet­ve a vezetést is megszerezni. Sza­mosi, Gombos I. és Erdősi beállí­tása megfordította a játék képét és ez az eredményben is megmu-