Dunántúli Napló, 1961. október (18. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-03 / 233. szám

6 NAPLÓ 1961. OKTÓBER S. Révész, a PVSK tehetséges futója, három bajnokságot nyert a szom­bat—vasárnap rendezett megyei atlétikai bajnokságon. ö nyerte a too, íoo és 1500 méteres síkfutást. Kitett magáért Jakabos, a Dózsa ifjúsági versenyzője is, ő két számban nyert az ifjúságiak mező­nyében. A képen báliról Révész, mögötte Jakabos. A PVSK. bajnoki mérkőzését itthon játszot­ta a Kaposvári Dózsával. Ezen a találkozón igén gyengén ment a játék a vasutas csapatnak. Külö­nösen az első félidőben nem tud­tak kibontakozni. Sok elemi hibát Vetetlek a játékosok, úgy a labda leadásában, mint a kapuralövés- ben. Az ellenfél csatárai majdnem^ kétessé tudták tenni a PVSK győ-’ kelmét. A védelem sokszor meg­ingott és nem raj tűik múlott, hogy a gólhelyzeteket a kaposváriak nem tudták kihasználni. Ugyanez volt a helyzet a hazai csapat csa­társorával is. Nagyon sok hibával játszottak, a kapu előtt még a 16- psan bélül is a jó helyzetben jobb helyzetet akartak teremteni. így természetesen az ellenfél védelmé­nek mindig volt ideje időben bele­avatkozni. A . második félidőben égy kissé megváltozott a játék képe. A több helyzetet jól kihasz­nálták a vasutasok csatárai és végeredményben megszerezték a győzelmet. A Pécsi Bányász és a Pécsi Vasas rangadót játszott vasárnap Pécs- bánya telepen. A mérkőzésen egyetlenegy gól esett, amit Gyurkó II. lőtt a Vasas, hálójába. Jellem­ző, hogy a bányász csatárai majd­nem mindkét félidőt Végig támad­ták, rengeteg gólhelyzetet terem­tettek a Vasas kapuja előtt, de csak a második félidőben sikerült egyetlen egyet értékesíteniük. A Vasas ezúttal is gyenge formában játszott, már az első ..percekben védekezésre . állj bó, ami sikeres lent volna, ha a Bányász gólját megakadályozzák A játék képe a’apján a Pécsi Bányász megér­demelten . jutott a győzelemhez. Mindkét együttesnek változtatni kell játékfelfogásán, ha az NB Ill-b^n meg akarja 'állni helyét. A Mohácsi TE a székesfehérváriak csapatát látta vendégük- 5zen a mérkőzésen a in óh ácsi" játékosok úgy lelkesedés­ben, mint, sportszerűségben felül­múlták'' • jónevü;: ellenfelüket. A Sok meglepetés a megyebajnokságban Szigetvári ZMSE—Pécsi Porcelán 1:0 (1:0). Porcelán-pálya. A lelkes . szigetváriak, ha szerencsés góllal is. '’de. megérdemelten nyertek. Beremcndi Építők—Villány 1:1 (1:0). Beremend. Jó színvonalú ta­lálkozót hozott a két csapat mér­kőzése. A döntetlen eredmény igaz ságos. Siklós-—Vasas I. Bányász 0:0. Siklós. Gyenge iramú, helyenként kemény mérkőzés. A többet táma­dó hazaiak egyetlen gólt sem tud­tak elérni. Pécsi Szikra—MA VAU r 2:0 (1:0). Post.ás*-pálya. A hazai csapat csa­társora nem tette próbára, a ven­dégek védelmét. Pécs szabolcsi Bányász—Boly 1:1 (0:0). Boly. A hazai csapat ezen. a héten lói játszott. A hazai csapat csatársora azonban nem., tudta ki­használni a kínálkozó helyzeteket. Pécsi Kinizsi—Pécsi Postás. 2:2 '(1:0). Sörgyár-pálya., A Kinizsi tá­madott ' többet, a Postás lelkesebb volt. Szászvári Bányász—Vajszló 8:0. Vajszló. Ifjúsági eredmények: Szigetvár— Porcelán 4:1. Szászvár—Vajszló 4:0, Siklós—Vasas I. 0:0, Beremend— Villány 0:0, Mohács—Bányász 3:1. Kinizsi—Vasas II. Bányász 3:0, S>\Öi£—Pécsszabolcs 8:0, mérkőzés első negyedórája a szé­kesfehérváriaké volt, akik ebben az időszakban korszerűen és ötle­tesen játszottak. Ezután a mohá­csiak idegessége alább hagyott. A két jól játszó fedezet révén mezőnyfölényt harcőlták ki és * a 30. percben gólt értek el. A má­sodik félidőben a sportszerűtlen jelenet miartt 11-esből újabb gólt kaptak a vendégek, majd a kiáUiV tott kapusuk „jóvoltából” és' a mohácsiak gölratörő játékából újabb két gól született. Az egész mohácsi csapat lelkesen, odaadóan játszott, de a székesfehérváriak vereségük ellenére is jó benyo­mást keltettek. Kapusuk sportsze­rűtlensége súlyosan elítélendő. A Pécsi BTC a Kaposvári MTE-vel játszotta baj­noki mérkőzését idegenben. Az NB Il-es múlttal rendelkező két csapat játékán egyáltalán nem voit észlelhető az ötletesség, szí­nesség és a játékosokon a rutin. Álmos, lagymatag játék folyt a pályán mindkét félidőben. A szín­vonal is mélyén a megszokott alatt volt. Az első félidőben vál­takozó támadások alakultak ki a pályán, de a lassú tárnadásszövé­sek mindig kemény védelmekkel találkoztak össze. A második fél­időben Ugyanez volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy a kapos­váriaknak sikerült egy gólt- rúgni. Igaz, a BTC is egyenlíthetett vol­na, de mindhárom ordító - helyze­tükét kihagyták a bőrgyári játé­kosok. Eredmények: PVSK—Kaposvári Dózsa 4:2 (1:1), Bajai Bácska—Szekszárdi Dózsa 3:1 (2:1), Dombóvári VSE—Széki­szárdi Petőfi 4:0 (2:0), KMTE—Pé­csi BTC 1:0 (0:0), Bajaid Építők— Kiskunhalas 2:0 (0:0), Mohácsi TE -—Székesfehérvár 4:1 (1:0),- Pécsi Bányász1—Pécsi Vasas j:0 (0:0), Er­csi Kinizsi—Siófok '2:1 (2:0). Nyilatkozatok Komló-Györ találkozójáról Albert József, a Komlói Bányász edzője a Kom­ló—-Győr mérkőzésről a követke­zőket mondta: — Régen voltam ilyen elégedet­len. Nemcsak az eredmény, de a játék sem vojt kielégítő. A csapat nem 'játszott olyan harcszerüen. mirit ahogy kellett Volna ilyen döntő fontosságú mérkőzésen. A mostaninál többre képes a csapat. Sajnos, ezúttal taktikailag marad­tunk alul az' ETO-val szemben. Annak ellenére, hogy a hétközi edzésen az egyéni kézjdeményezést helyeztük előtérbe, a csatárok ez­úttal még sem érvényesítették ezt. 'Szünetben külön felhívtam a já­tékosok figyelmét, hogy a lestak­tika ellen csak az egyéni próbál­kozások vezethetnek sikerre. A fiúk : mégsem úgy csinálták, mint ahogy megbeszéltük, pnnek több oka van, a legfőbb .talán az, hogy néhány játékos úgymond páholy-, bari érzi magát. A további jó sze- ‘ replés elsősorban az odaadó játé­kon múlik majd. OrczifaJvi István, a Győri Vasas ETO edzője: — Számunkra ajándék a komlói pont. Minthogy négy tartalékkal álltunk ki. a bányászvárosban tisz­tes vereségre számítottunk. Már az első félidő végén lehetett látni, hogy a komlói csatársor nem tud­ja áttörni védelmünket. Ez meg­sokszorozta a győri fiúk harcked­vét. Meglepett, hogy a fedezetek, Kékesi és Molnár I. egyetlen egy alkalommal sem próbálkoztak ka- puralö véssél. Gyenge teljesítményt nyújtottak US l-es csapataink nz e má t fordulóba összeállították a válogatott keretet Az október 8-i magyar—osztrák mérkőzésekkel kapcsolatban Baráti Lajos szövetségi kapitány hétfőn délelőtt értekezletet tartott az NB I-es edzőkkel. A megbeszélés tárgya a váloga­tásnál számításba jövő játékosok formája volt, s ennek alapján Ba- rótl Lajos kijelölte a különböző bpfplfipVpt Az A válogatottat az alábbi ti­zenöt játékos alkotja: Grosics, Ilku, Mátrai, Sípos, Só­vári, Szepesi, Nagy, Kotász, Sóly­most, Sándor, Göröcs, Bozsik, Tichy, Monostori 11., Fenyvesi dr. — Ha nem jön közbe semmi, az alábbi együttest szeretném szere­peltetni az' ;osztrák fővárosban: Grosics — Mátrai, Sipos, Sóvári — Nagy, Kotász — Sándor, Bozsik, Tichy, Monostori II., Fenyvesi dr. — mondta Baróti Lajos. KOMLÖI BÁNYÁSZ—GYŐRI ETO 1:1 (1:1). Bár a győri csapat erősen tarta­lékosán és rossz jelekkel indult Komlóra, az NB I-es találkozóra, mégis sikerült hazavinni az egyik pontot. A papírforma is egyest tippelt érre a mérkőzésre és ha nem is sima, de biztos komlói győ zelmet várt a szurkolótábor is. Sajnos ez nem így lett. Az első pillanatokban, a mérkő­zés megkezdése után ,a Győr lér pett fel támadólag, és a 7. percben elért szép góljával megszerezte a vezetést. A hazai védelem pilla­natnyi megtorpanásán múlott a gól. A mérkőzés mindkét félideje­tién a komlói védők jól látták el feladatukat, idejében léptek közbe az időnkénti győri támadásoknál, sokszor adtak jó labdát a csatá­roknak. Meg kelL mondani, hogy ezen a találkozón a komlói csa­társor gyengeségén és részben a fedezetek játékán múlott, hogy az egyik pontot kiengedték kezük­ből. Mig az első félidőben valaho­gyan támogatták a csatársort a fe­dezetek jó labdákkal, a második félidőben sokszor lemaradtak a támadásokról. A két fedezet az egész mérkőzés alatt egyetlen egy­szer sem lőtt kapura. A győri csapatban Orczyfalvi ed­ző igen jó taktikához nyúlt. Tö­mörítetté a védelmet, úgy, hogy a mérkőzés ideje alatt sokszor a csatárok a 16-oson belülről hozták ki a labdát és indították elől álló társaikat. Jóval kevesebbet támad­tak, de ezek mindenkor veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára. Különösen Borsos és Vári gyors •megmozdulásai adtak sok munkát a komlói védelemnek. A hazaiak csatársorára nem le­hetett ráismerni. Féltek a kapura- Lövéstől és mihdig sok húzással próbálták megközelíteni az ellenfél kapuját. Sokszor csúszott hiba az átadásokba, de többször vétettek elemi hibákat is a labdakezelés területén a csatárok .A győri csa­pat az elmúlt szezonban kitűnő les taktikával sok mérkőzést a ma­ga oldalára fordított. Ezen a ta­lálkozón is ezt játszották a vendé* gek, amire a komlói csatárok nem találták meg az ellenszert. A mér­kőzés folyamán tizenkétszer fu­tottak lesre, pedig Albert edző so­kat gyakoroltatta a lestaktika el­lenszerét a mérkőzés előtt való napokban. A játékosok küzdeni­akarásból mindkét csapatban je­lesre vizsgáztak, de játék, illetve színvonal tekintetében mélyen az átlagon alul maradtak. A Komlói Bányász együttese nehéz mérkő­zések előtt áll. éppen ezért na­gyon kellett volna a másik pont is. Az egész csatársor felfogásán Rohamoz a komlói csatársor, élén Soóssal, és az örökmozgó Ivánnal. ' Sajnos, ez a támadás sem sikerült. ■4%< „Idényvégi“ versenyek a megyei atlétikai bajnokságokon A megyei atlétikai bajnokság második napi küzdelmeiben is va­sárnap mérsékelt eredmények szü­lettek. Az eredményeken erősen meglátszott, hogy az idény vége felé járunk, örvendetes, hogy Pécs -és Komló mellett-Boly, Sellye at­létái is elindultak a kétnapos via­dalon. A második napi eredmé­nyek: Felnőtt férfiak: 200 m: 1. Sági (Komló) 23.4, 2. Szécsei (PVSK) 23.7, 3. Varga (Postási 23.7. 800 m: 1. Révész (PVSK) 1 :57.6. 2. Pro­li ászka (Komló) 1:59.8. 400 m gát: 1. Sági (Komló) 57.3. 200 m aka­dály: l. Czúder (Komló) 9:30.4, 2. Kardos (Postás) 10:0.02. 10 km gya­loglás: 1. SZabó (Komló) 59:38.6, 2. ijíortli'rcb Totóeredmények: 1, l, x, 1, 1, 1, 2, 2, 1, 2, 1, x. k Vasárnap rendezték a megyei kerékpáros hegyi bajnokságot. Eredmények: Baranya megye fel­nőtt kerékpáros hegyibajnoka Ma­lis Andor (Spartacus), 2. Kórádi (Spartacus), 3. Géczi (Spartacus), 4. Wiertl (PVSK). Baranya megye ifjúsági kerékpáros hegyibajnoka: Konics Mihály (Spartacus), 2.‘Hor­váth II. (Spartacus), 3. riamerli (Spartacus), 4. Keserű (PVSK). k Röplabda NB II: Budapesti Egyetértés—Pécsi Dózsa 3:2 (10, 9:15, 5:15, 12, 18:16) férfi mérkőzés. Kétórás idegtépő küzdelmet vív­tak a csapatok. A hajrában ez al­kalommal a budapestiek bizonyul­tak jobbnak és megérdemelten győztek. Megyebajnokság: férfiak: PEAC —Pécsi Vasas 3:1, Helyőrség—Kom­lói Bányász 3:2, Mohácsi TE— Komlói Bányász 3:2. Nők: PEAC— Szebény 3:1. k Vívás: Vasárnap bonyolították le a PEAC rendezésében az Ádám kupa női tő-rvívóversemyt, melyen 14 induló’- küzdött a győzelemért. Eredmények: 1. Ligeti Judit (PE­AC) 8 gy„ 2. Pilaszanovich I. (PEAC) 7 gy., 3. Zsámboki (PEAC) 5 gy. Asztalitenisz NB I: Bp, Akna- mélyítő—Petcsj. Vörös Meteor 11:7 férfi mérkőzés. Koronics váratlan gyenge teljesítmény miatt értékes két pontot vesztett a hazai csapat. NB II: Urán SC—Szombathely 12:6, férfi mérkőzés. A bányász­csapat ezúttal is megnyugtató for­mát árult el és biztosan győzött. k ökplvívó NB II: Székesfehérvári MAY—PVSK 10:10, Székesfehérvár. A vasutas ökölvívók igen jól küz­döttek ezen a mérkőzésen. Dóra és. Gombkötő jobb volt ellenfelé­nél és csak pontozói tévedéssel vesztettek. Pécsi győztesek: Szeif, Peti, Joó, Kerekes (kiütéssel), Kosa. * Kosárlabda: A kosárlabda NB I. mérkőzései során vasárnap a PVSK férfi és női csapata a Bajai Bácska csapataival került volna össze. A két találkozót azonban a bajaiak kérésére későbbre halasz­tották. A kettős mérkőzést a hé­ten szerdán délután játsszák le Baján. Megyebajnokság: PEAC—Komlói Bányász 62:34 (32:19), női mérkő­zés. PEAC—Komlói Bányász 90:51 (47:27). férfi ■mérkőzés. Komlói Bányász—Széchenyi 47:20 (25:12), férfi mérkőzés. k Üszás: Budapesten országos úsZóversenyt rendeztek. A Pécsi Dózsa úszója, Barton és Bánik is elindult. A 100 méteres női gyors­úszásban Óánik Márta 1:10.7 idő­vel második lett, míg Barton a 200 - méteres -férfi mellúszásban 2:57.5, másodperces idővel ugyan­csak - második helyen végze tt. ^ Bartl (PEAC) 1:00.26,.7. Magasug­rás: 1. Torbó (Komló) 184 cm, 2—3. Hódosi (PEAC) 170, Járdánházi 170 cm. Hármasugrás: 1. Szécsei (PV­SK) 12:61, 2. Torbó (Komló) 12.47, 3. Meszlényi (Boly) 12.18. Diszkosz: 1.. Balogh (PEAC) 37.54, 2. Lukács (PVSK) 36.38, 3. Réka fPEAC) 33:64. Kalapácsvetés: 1. Hauszmann (Dó­zsa) 42.79, 2. Bonyár (Dózsa) 42.30, 3., Vitéz (PVSK) 41.99. Férfi ifjúságiak: 200 m: 1. Kiss (PVSK) 24.2, 2. Benkovics (PVSK) 24.5 . 800 m: 1. Jakabos, (Dózsa) 2:07.8, 2. Horváth (Postás) 2:16.5. 3000 m: 1. Horváth (Postás) 10:10.4. 2. Beck (Boly) 10:49.8. 400 m gát: 1. Honti (PVSK) 59.9, 2. Verbőczi (PVSK) 64.7. Magasugrás: 1. Gábor (Sportiskola) 175, 2. Vasa (PVSK) 165, 3. Csongor (Postás) 165. Hár­masugrás: 1. Hónti (PVSK) 12.12, 2. Bencze (PVSK) 12.08, 3. Csongor (Postás) 11.53. Diszkosz: 1. Lovász (Dózsa) 45.17, 2. Herényi (Dózsa) 37.98, 3. Horváth (PVSK) 36.76. Ka­lapács: 1. Lovász (Dózsa) 48.63, 2. Herényi (Dózsa) 43.57, 3. Debrecze- ni (PVSK) 39.64. Férfi serdülők: 1000 m: 1. Nagy (PVSK) 2:55.0. 2. Jakabos (Dózsa) 2:55.3. 80 m gát: 1. Homyik (Kom­ló) 13.9. Magasugrás: 1. Schmidt (Sportiskola) 160 cm, 2. Katies (Ce­mentipari) 160 cm, 3. Dobszaki (Postás) 155, 4. Kiss (PVSK) 155. Diszkosz: 1, Farkas (Dózsa 38:46, 2. Lipcsik (Postás) 32:79. Kalapács: 1. Farkas (Dózsa) 31.41. Női felnőttek: 200 m: 1. Morvay (Postás) 30,2. 800 m: 1. Baranyai (Cementipari) 2:36.3. 80 m gát: 1. Nészay (PEAC) 13.2, 2. Tóth Klára (PEAC) 13.2. Távolugrás: 1. Nászay (PEAC) 478. 2. Tóth (PEAC) 422, 3. Lukács (Postás) 404 cm. Gerely: 1. Lukácsné (PVSK) 43.31, 2. Tóth fPEAC) 39.39, 3. Radács (Dózsa) 32.66. Női ifjúságiak: 200 m: 1. Deák (Postás) 27.5, 2. Bagi (PVSK) 29.0. 800 m: 1. Müller (Sportiskola) 2:39.6. 80 m gát: 1. Kanizsai (Sport­iskola) 13.3. Távolugrás: 1. Kani­zsai (Sportiskola) 487 cm, 2. Bagi (PVSK) 433 cm, 3. Fucskár (Sport­iskola) 429 cm. Gerely: 1. László (Komló) 34.86. Női serdülők: 80 m gát:. 1. Szé­kely (Sportiskola) 13.9, Távplug* rás: 1. Székely -(Sportiskola) 461, 2. Ambrus (Sportiskola) 458, - 3. Zsák (Sportiskola). - .. v. .. változtatni kell az elkövetkezendő időben, ha a nehéz mérkőzéseken is meg akarják állni helyüket. DOROGI BÁNYÁSZ—PÉCSI DÓZSA 2:0 (1:0) A Pécsi Dózsa csapatának sem ment úgy a játék Dorogon a Bá­nyász éllen, mint azt szerettük volna. Igaz sérülés és más közbe­jött akadályok miatt a csatársoron ismét változtatnia kellett Kállai edzőnek, de valljuk meg őszinén, mégis titokban egy pont hazaho­zatalára számítottunk. Még sze- _ rencse volt, hogy Danka jó forrná- ] ban védett. A dorogiak a máso- sodik félidőt majdnem végigtámad ták, rengeteg gólhelyzetet dolgoz­tak ki, de Dankán kívül főleg a dorogi csatároknak köszönhető, hogy nem esett több gól. Sok dolga volt ezen a találkozón a lila-fehérek védelmének, A hát­védhármas legjobbja Csupák volt, aki nagy területen rengeteget dol­gozott. Farkas és Kocsis csak az első félidőben elégített ki. A két fedezet, Serédi és Halasi játéka is csak az első félidő kezdetén elégí­tett ki. A játékidő első 20 percétől kezdve kifulladtak, nem támogat­ták a csatársort. A pécsi ötösfogat ban egyedül Dunai játéka volt el­fogadható, aki szintén állandóan mozgásban volt, több jó labdát adott társainak és a kapura is* ve­szélyes volt. (Fertői) TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Bp. Honvéd—U. Dózsa 3:0 (1:0), Tatabánya—Salgótarján 1:0 (0:0), Ózd—Szeged 2:1 (1:0), Csepel—MTK 3:i (2:1). Kitűnően szerepeltek NB-s kézilahdásaink l écsi Bányász—Ózdi Vasas 10:2, NB I-es női mérkőzés, Ózd. Az el­múlt héten a bányászlányok a Goldberger elleni rossz játékuk­kal vereséget szenvedtek, de Óz- dom már javuló formában, gólra- törően játszottak és ilyen arány­ban is megérdemelten győztek. Pécsi Dózsa—Bp. Telefongyár 18:11 (f'), NB n-es férfi mérkő­zés. Púxs. Mindkét csapat idege­sen kezdte a játékot, de a lila­fehérek fokozatosan feljöttek és néhány gólos vezetésire tettek szert. Ezt a vezetést a félidő vé­géág tartani tudták, sőt a játék­idő másik részében erősíteni is tudtak. Végeredményben megér­demelt győzelmet arattak a baj­nokság szempontjából igen fontos találkozón. Pécsi Vörös Meteor—Bp. HSC 14:10 (8:4), NB n-es női mérkőzés, Pécs. A kiesés szempontjából fon­tos találkozón megérdemelten győztek a pécsi lányok. Különö­sen az első félidőben játszottak meggyőzően, a második félidőben feljöttek a budapestiek, de csak szépíteni tudtak az eredményen. Megyei mérkőzések: férfiak: Pé­csi Bányász—Komlói Bányász II., 30:13 (14:5), Ped. Főiskola.—Gépipari 33:31 (15:16). Pécsi Dózsa II.—Ped. Főiskola 17:13 (9:5), Porcelángyár —PEAC 15:13 (7:9). Nők: PEAC— Porcelángyár 5:4 (3:1), Pécsszabolcs —Leöwey 13:5 (7:2), Pécsszabolcs— Gépipari 20:18 (12:11), férfi mér­kőzés. A PÉCSI RÁDIÓ 1961. október 3-i, keddi műsora a 223,8 m középhullámon: 17.00: Szerb—horvát nyelvű 'műsor: Ifjúsági műsor . .. összeállítás. 17.30: Német nyelvű műsor: A Schwald-trió énekel. Hogyan él a kommunizmusban a mezőgazdasági munkás? — Gondolatok az SZKP program- tervezetéről. Érdekes műszaki könyvkiállítás nyílt Pécsett. Dalok a Harz-hegységről. Tegnap kezdte meg próbaüzeme­lését a Mohácsi Farostlemez- gyár második üteme. Népdalok. 18.00: Gyárakból, üzemekből. — összeállítás. 18.10: Balett-részletek. 1. Csaj­kovszkij : Csipkerózsika, 2. Deli­bes: Coppélia — Csárdás (Szov­jetunió zk.), 3. A prímaballerina — egyveleg (Berlini Áll. Opera­ház zk.), 4. Nedbal: Meséből — mesébe (FOK Szimf. zk.), 5. Glier: Vörös pipacs — Matrózok tánca (Szovjetunió All. Szimf. 18.40: Dél-dunántúli híradó. 19.00: Színes, tanulságos élet. — Zenés összeállítás, (szept. 26-i adásunk ismétlése). 20.00: Műsorzárás. SZÍNHÁZ: Nemzeti- Színház: Csongor és Tünde (ifjúsági, délután 4 órakor). Kamaraszínház: Sosem lehet tudni (este fél 8 órakor). MOZI: Park: Rocco és fivérei (fél 5. és fél 9 órakor, szélesvásznú). Csak IS éven felülieknekl Kossuth: Soha többé (Mein Kampf) (4. fél 7 és 9 órakor). Petőfi: m. Richárd (4, fél 7 és 9 órakor). . *­Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Sarkított fény. Idegen fé­szekben, A tenger partján. (Elő­adások 11 órától folytatólagosan 3 óráig). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Ludas Matyi (5 és 7 órakor). Építők kultúrotthona: Állami áruház (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Vigyázz nagymama (5 és 7 óra­kor), Rákóczi (Mecsekalja): A kapi­tány lánya (7 órakor). Május 1. (Vasas II.): Az első lecke (7 órakor). Kossuth (Mohács): Góllövő ze­nész (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Találkozás a Tigris-sziklánál (8 órakor). Táncsics (Siklós): Napkelte előtt 8 órakor). DUNÁKTÓL! napló A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Vasvári Ferenc Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvá! la lat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatalt Pécs. József Attila u. 1#. Telefon: 15-32. IS-33. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. sz. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helvi postahivatalok» ná! és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra Ura W% i Változatlanul a PVSK vezet az NB lll-ban Vereséget szenvedett a BTC — Nagyszerű győzelmet aratott a Mohácsi TE