Dunántúli Napló, 1961. május (18. évfolyam, 102-126. szám)

1961-05-30 / 125. szám

6 N A P Lö 1961. MÁJUS 30. Biztosan gyazött Pécs atlétikai válogatottja Szeged elten Vasárnap délelőtt bonyolították le Pécs—Szeged városok közötti atlétikai versenyt. Ezek az atléti­kai viadalok régi múltra tekinte­nek vissza és a küzdelem mindig szoros eredményt hozott. Tavaly a szegediek győztek, idén viszont Pécs atlétikai válogatottja jeleske­dett a jó időben megtartott ver­senyen. Eredmények: Férfiak: 110 m-es gát: 1. Wágner (Pécs) 16.7, 2. Szécsei (Pécs) 16,7, 3. Bea- nácski (Szeged) 17.3. 100 m-es: 1. Pálinkás M. (Pécs) 11.2. 2. Tóth L. (Szeged) 11.5, 3. Schulteisz (Szeged) 11.6. 400 m: 1. Batki S. (Szeged) 52.2, 2. Babos (Pécs) 52.7, 3. Lovas (Sze­ged) 52.8. 800 m: 1. Révész (Pécs) 1:56.5, 2. Garbacz (Pécs) 2:03.8, 3. Homon- nai (Szeged) 2:05.5. 3000 m: 1. Jakabos (Pécs) 9:16.2, 2. Jáksó (Szeged) 9:22.4, 3. Krajcsovlcs (Szeged) 9:54,2. Olimpiai váltó: 1. Pécs 3:42.5, 2. Szeged 3:45.9. Rúdugrás: 1. Sárkány (Szeged) 350, 2. Perlaki (Pécs) 340, 3. Gagyi (Pécs) 330 cm. Magasugrás: 1. Szabó (Pécs) 180, 2. Hódos! (Pécs) 170, 3. Szebényi (Szeged) 170 cm. Távolugrás: 1. Pálinkás (Pécs) 666, 2. Salánki (Szeged) 665, 3. Szécsei (Pécs) 626 cm. Gerelyhaj itás: 1. Lukács (Pécs) 62.65, 2. Wéber 'Pécs) 56.89, 3. Fü­redi (Szeged) 56.75. Diszkoszvetés: 1. Borbás (Pécs) 41.74, 2. Lovász (Pécs) 37.17, 3. dr. Katona (Szeged) 35.09. Kalapács: 1. Trényi (Szeged) 58.55, 2. dr. Katona (Szeged) 47.92, 3. Lovász (Pécs) 47.73. Nők: 100 m: 1. Szatmári (Szeged) 13.6, 2. Meszler (Pécs) 13.3, 3. ötvös (Szeged) 13.3. 400 m: 1. Bagi (Pécs) 62.0, 2. Sztupinszkl (Szeged) 64.4, 3. Varga (Pécs) 66.2. 80 m-es gát: 1. Nászai (Pécs) 13.3, 2. Tóth (Pécs) 13.5, 3, Bus (Szeged) U.l, 4x200 m-es váltó: X. Pécs 1:52.0, 2. Szeged 1:53.4. Magasugrás: 1. Géléi (Szeged) 157 (Csongrád megyei felnőtt és ifi csúcs), 2. Kanizsai (Pécs) 140, 3. Nászai (Pécs) 135. Távolugrás: 1. Simon (Pécs) 476, 2. ötvös (Szeged) 471, 3. Kanizsai (Pécs) 468. Gerelyhaj ítás: 1. Lukácsaié (Pécs) 44.36, 2. Tóth (Pécs) 41.01, 3. Ber- tényi (Szeged) 30.96. Súlylökés: 1. Tóth (Pécs) 11.91, 2. Kaposi (Pécs) 10.64, 3. Kissné (Szeged) 10.38. Kispályás labdarúQÓ-bajnokság hétfői eredményei 1. osztály: Terményforgalmi— Sörgyár 2:0, Szakipari Építők— Vasnagyker. 4:1, Dohánygyár—Me­gyei Tanács 3:0, ' MÉSZÖV—Bm. Vendéglátók 2D, Építők—MÁV Fű- tőház 3:2. n. osztály: MÁV Villamos—Egye tem 3:0, Sopiana B.—Autójavítók 2:1, Nádor Szálló—Bőrgyár Kar­bantartók 2:1, Szikra Nyomda- Gázmű 5:2, Sopiana C.—Élelmiszer I. 3:0. ÜL osztály: Bőrgyár Készáru- Élelmiszer 5:1, Tanbánya—MÉH 2:0, Urán Hidró rt—Urán Erc- osztályozó 0:0, Tejipari—Vasas Építők 1:1, I. kér. Tanács—MAv Állomás 1:0. Ragyogó tíz perc után, váratlanul gyenge második félidő Magyarország—Wales 3:2 (2:1) A budapesti országúton bonyo­lították, le vasárnap délelőtt az 50 kilométeres, egyenkénti inditásos kerékpáros-bajnokságot. A ver­seny a felnőtteknél Dévai L, az ifjúságiaknál Horváth sikerét hoz­ta. Eredmények: Baranya megye 1961. évi 50 km-eSi egyenkénti In­dítású kerékpáros bajnoka: Dévai János (Spartacus> 1:23:15, 2. Mahó Lajos (Spartacus) 1:24:00, 3. Dévai András (Spartacus) 1:24:22 óra. If­júságiak: 1. Horváth (Spartacus) 51:30, 2. Kocsis (Spartacus) 52:47, 3. Kozma (Spartacus) 54:18 óra. Vasárnap délután 40 000 néző előtt, zuhogó esőben, felázott ta­lajú pályán játszották le a Ma­gyarország—Wales válogatott lab­darúgó-mérkőzést. Jönni, olasz játékvezető sípjelére a következő összeállításban kezdtek a csapa­tok: Magyarország: Grosics — Mátrai, Sipos, Dalnoki — Solymosi, Kotász — Sándor, Göröcs, Albert, Tichy, Fenyvesi dr. Wales: Kelsey — S. Williams, Nurse, Hopkins — M. Charles, Crowe — Jones, Woosnam, Leek, Alichurch, G. Williams. Az első pillanatban a magyar csapat vette kezébe az irányítást, formás támadásokat vezetett a vendégek kapujára, amelyek né­hány perc múlva góllá értek. Mindjárt az első perc végén Fenyvesi beadása Solymosi elé szállt, aki a 16-os sarkáról egy csel után a bál felső sarokba bom­bázott. l:0 Magyarország javára. A 7. percben egy újabb magyar támadás folyamán Albert fejjel átívelt labdáját Tichy 14 méter­ről kapásból a bal felső sarokba lőtte. 2:0. Ezután is még pár percig a ma­gyar csapat irányított, formás tá­madásokkal közelítették meg a walesiek kapuját, de lassan fel­jött a vendégcsapat és a 18. perc­ben gólt ért el. Crowe kitűnő lab­dát adott Jones elé, aki három lépésről a kapu bal sarkába he­lyezte. 2:1. Ezután ismét a magyar csapat támadott, de sajnos csatá­raink nem tudták góllá érlelni a jobbnál jobb helyzeteket. A fél­idő vége felé változatos volt a küz­delem, a walesiek most is többet támadtak. A második félidőre már csak éppen, hogy szemerkélt az eső, de a pálya talaja továbbra is si- kos, csúszós volt. Most is a ma­gyar csapat kezdett jobban, jó pár gólhelyzetet is kiharcolt, amit a csatároknak nem sikerült értékesí­teni ök. A 60. percben lendült tá­madásba a vendégcsapat és mind­járt ki is egyenlített. Mii láttunk csapatainktól as elmúlt vasárnap? A PÉCSI DÓZSA: Mivel az NB I-ben nem volt for­duló, a Dózsa barátságos mérkő­zést játszott itthon a Budai Spar­ta c ússzál. A mérkőzést rendkívül meleg, bágyasztó időben játszot­ták, ami meglátszott a játékosok mozgásán is. A lila-fehérek csapa­ta: Danka (Zengői) — Bendes, Ko­csis, Csupák — Serédi, Halasi — Kamondi, Rá dl (Pécsi), Garami, Dunai, Kovács összeállításban ját­szott és 4:0-ás félidő után 5:1 arányban győzött. Az első félidőben a lila-fehérek jól mozogtak, sok tetszetős, for­más támadást vezettek és a gól­helyzeteik legnagyobb részét ki­használták. A második félidőben azonban esett a játék színvonala, a csatársor már nem játszott oly gördülékenyen, mint a játékidő első részében. A pécsi csapatból Garami, Rádi és Halasi játszott jól, mig a ven­dégcsapatból Varga, Hevesi és Milosevics játéka dicsérhető. KOMLÓI BÁNYÁSZ: A Komlói Bányász a Dorogi Bá­nyászt látta vendégül barátságos mérkőzésen. A találkozó közepes színvonalú játékot hozott. Igaz, hogy a mérkőzésen összesen nyolc gól esett, de ez általában a gyen­ge védelmeknek és nem a csatár­sorok jó játékának volt köszön­hető. A dorogiak technikailag érettebben játszottak, de támadás­szövésükben, — ugyanúgy, mint a kilónknál — sok hiba csúszott. Végeredményben a találkozó 4:4 (2-1'» arányú, igazságos döntetlent hozott. A 7* NB IJI-BAN: tri'e«: fordulót bonyolítottak le. y v mérkőzést látszottak szom- b és négyet vasárnap. A va- s •—>' forduló után még mindig á •• ■ rTE vezet, utána egy ponttal a ”'posvári Kinizsi és három p-"ftöi az éllovasoktól lemaradva a T'V5K~ csapata következik. A ki­ér* 'e1ö1tek jól hajráztak ebben a fordulóban, mert egy kivételével, valamennyien győztek. Pfirsi EAC ^yüttese Szekszárdion játszott baj noki mérkőzést és meglepetésre értékes győzelmet aratott. Az első félidőben a szekszárdiak irányí­tották a játékot, vezetésre tettek Szert, de a lelkes egyetemisták a (félidő végéig kiegyenlítettek, majd ' játékidő második részében lel­les játékukkal a másik pontot is negs/erez.ték. Jók: Gyánó, Kol­ler, illetve Greilich és Török. A PÉCSI BÁNYÁSZ a Kaposvári Dózsával játszott az elmúlt fordulóban és a lila-fehér együttestől az egyik pontot elhoz­tá: A bányászílúk ezen a mérkő­zésen igen kulturáltan, szépen ját­szottak. Mindkét lél sok gólhely­zetet hagyott kihasználatlanul. Jók: Molnár I., Deák, Kecskeméti, illetve Brdösi, Sárközi és Kása. Eredmények: PEAC—Szekszárd 3:2 (1:1), Kaposvári Dózsa—Pécsi Bányász 0:0, Kaposvári Kinizsi- Bonyhádi Vasas 3:0 (0:0), Bajai Építők—Kiskunhalasi Dózsa 0:0, Máza—Pécsi Vasas 33 (2:2), KMTE —Bajai Bácsika 3:1 (1:0), PVSK— Kaposvári Honvéd 4:0 (2:0), Székes fehérvár—Csepel Autó 5:3 (2:2). az nb in. Állása 1. KMTE 27 17 4 6 61:31 38 2. Kap. Kinizsi 27 16 5 6 67:29 37 3. PVSK 27 14 7 6 47:27 33 4. Bajai Bácska 27 14 7 6 56:33 35 5. Székesfehérv. 27 14 6 7 64:42 34 6. Csepel Autó 26 13 5 8 50:45 31 7. Kap. Dózsa 27 11 5 11 48:44 27 8. Szekszárd 27 10 6 11 50:55 26 9. Pécsi Vasas 26 10 6 10 38:46 26 10. Bajai Építők 27 9 7 11 29:38 25 11. Pécsi Bányász 27 9 6 12 37:37 24 12. Kiskúnhalas 27 9 6 12 30:47 24 13. Máza 27 7 5 15 3$:59 19 14. PEAC 27 6 6 15 47:58 18 15. Kap. Honvéd 27 5 6 16 32:58 16 16. Bonyhád 27 5 5 17 27:70 15 A MEGYEBAJNOKSÁGBAN: Pécsi Kinizsi—Pécsi Szikra 3:0 (3:0). Sörgyár-pálya. A kokszgyári csapat jól játszott ugyan, de a vé­delmének megingása a sörgyáriak győzelmét jelentette. Pécsi Dózsa II.—Mohácsi TE 7:3 (2:0). Tüzér utca. Egyik csapat sem törekedett az élénk játékra, mert a mérkőzésre rányomta a bélyegét a szokatlan meleg, valamint a tété­nél küliség. Vasas I. Bányász—Villány 3:0 (2:0). Villány. Mindkét fél egyen­rangú ellenfélnek bizonyult a pá­lyán. A kapu előtt határozottabb csapat nyerte a mérkőzést. Szigetvári ZMSE—Pécsi Porcelán 4:0 (4:0). Szigetvár. Az első félidő­ben ragyogó játékukkal bebizto­sították a győzelmet a hazaiak. Siklós—Szászvári Bányász 1:0 (1:0). Siklós. A jó iramú mérkőzé­sen a többet támadó hazaiak megr érdemelten nyertek. Beremendi Építők—Bóly 1:1 (0:0). Beremend. Mindkét csapat sokat támadott, de a védelmek jól álltak a lábukon. Nagy küzdelemben igazságos eredmény született. Szombati mérkőzések: Pécsi Pos­tás—Pécsszabolcs 3:i (2:1), Pécsi Urán SC—Komlói Bányász II. 1:0 (1:0). Megyei ifjúsági eredmények: Pécsszabolcs—Postás 3:1, Vasas I. B.—Villány 3:1, Komló—Urán 2:0, •Szigetvár—Porcelán 2:0, Dózsa— Mohács 2:0, Siklós—Szászvár 1:0, Kinizsi—Szikra 0:0, Beremend— Bóly 0:0. Városi I. o. labdarúgó-mérkőzés: MAVAUT—Heljfiipari SK a^). A MEGYEBAJNOKSAG ÁLLASA 1. Mohács 21 16 2 3 44:19 34 2. Szabolcs 22 15 3 4 59:21 33 3. P.Kinizsii 21 11 5 5 54:24 27 4. Bóly 21 7 10 4 30:25 24 5. Szászvár 21 9 5 7 35:23 23 6. Siklós 21 11 — 10 31:32 22 7. ZMSE 21 8 3 10 30:30 19 8. P. Postás 22 7 5 10 31:32 19 9. Beremend 21 6 6 9 23:49 18 10. P. Urán 22 7 3 12 34:36 17 11. P. Szikra 21 7 3 11 32:50 17 12. Vasas I, 22 7 2 13 31:43 16 13. Villány 23 4 8 11 25:57 16 14. P. Porcelán 21 7 1 13 24:42 15 1. P. Dózsa n. 25 24 1 — 128:25 49 2. Komló B. H. 25 18 1 6 96:30 37 Crowe a halszélen vezette fel a labdát, amit élesen a 16-os elé lőtt. A ráfutó Alichurch nagy erővel félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. 2:2. Ezután változatos játék alakult ki. Hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A walesiek va­lamivel többet támadtak, majd ké­sőbb a hajrában, teljesen átvették a játék irányítását. Befejezés előtt három perccel egy magyar támadásnál Crowe kézzel érintette a labdát, mire a Játékvezető nyomban ll-est ítélt. Tichy állt neki a labdának, amit nagy nyugalommal a bal sarok­ba helyezett. 3:2. Az utolsó percekben még volt egy­két helyzete a magyar csapatnak, azonban az eredmény már nem változott. A szakadó eső és a csúszós ta­laj ellenére az első félidőben ha­talmas iramú, érdekes, változatos, helyenként színvonalas játékot lát­hatott a közönség. A magyarok hirtelen rúgott két gólja megzavar ta a walesieket, de hamarosan rendezték soraikat és a 10. perc­től kezdve egyenrangú ellenfelek­nek bizonyultak. A második félidőben lassult a játék irama, a mieink kissé leen­gedtek. Ezt a nagy erőbedobással küzdő vendégek kihasználták és így egyenlíteni is tudtak. Kitűnt erőnléti fölényük. Ez a fölény a második félidőben sokszor kirívó volt és a 32 arányú győzelem ránk nézve hízelgő. A magyar csapatból Grosics. Mátrai, Dalnoki és Fenyvesi dr. (á mezőny legjobbja) játszott jól, míg a Walesből Woosnam, G. Williams és Crowe tűnt ki. Mi újság a sportviiágban? Totóeredmények: 1, törölve, 2, 1, I, 1, 1, 1, X, 1, 1, 1, 1. k Sztáilinvárosi Vasas—PVSK. NB H-es ökölvívó-mérkőzés 14:6. Nagy érdeklődés mellett rendezték meg vasárnap Sztálin városban a baj­noki ökölvívó-mérkőzést. A tarta­lékos pécsi csapat a kitűnő erő­ben mozgó hazai öklözőknek nem tudott ellenállni. A pécsiek győ­zelmeit Szeif, Joó és Kosa szerez­ték. * A középiskolás labdarúgó-baj­nokság területi döntőjében érté­kes győzelmet aratott a Pécsi Építőipari Technikum csapata. A Bp. Kandó Kálmán Gépipari Tech­nikum együttesét győzte le 5:1 (3:0) arányban. k Területi kosárlabda-bajnokság eredményei: Szigetvár—Bonyhád 45:25 (11:12), női mérkőzés. Bony­hád—Szigetvár 74:60 (33:24), férfi mérkőzés. * A megyei kézilabda-bajnokság mérkőzései: Női csapatok: Leö- wey—PEAC 7:3, Szigetvár—Bányász II. 3:2, Pécsszabolcs—Porcelángyár 9:4, Építők—Komlói Bányász 6:4, Sellye—Ped. Főlsk. 6:4. Férfi mér­kőzések: Gépipari—PEAC 18:16, Bányászr-Ped. Főisk. 36:7, Urán SC—Dózsa II. 29:6, Pécsszabolcs— \ Porcelángyár 23:13, & Hol művelődjünk at szél álcázzunk* ? A PÉCSI RÁDIÓ 1961. május 30-i, keddi műsora a 223,8 m középhullámon: 7.00: Szerb—horvát nyelvű műsor Pécsről és a pécsi járásból... ■Hírek egy mondatban. Könyvhét a falvakban. Gyermeknapi ünnepélyek. Néhány perc mezőgazdaság. A „Ládó”-együttes műsorából. 7.30: Német nyelvű műsor: Rigófészek — Német népzene. Három vers — három korszak. Három gimnazistalány beszámo az iskola véméndi kultúrműsorá­ról. Szórakoztató zene. 8.00: A kalöcsai helyőrség fúvós zenekara játszik, vezényel: Lad- nai Gyula. 1. Fucsik: Kinizsi in­duló, 2. Kliment: Hazám — egy­veleg, 3. Eilenberg: Galopp, 4 Kraul: Zrínyi induló. 8.20: A termelőszövetkezetek ter­jesszék és honosítsák meg a j<! tapasztalatokat. — Kommentár. 8.25: Szív küldi szívnek szívesen 8.50: Az élet kapujában ... — Jegyzet. 8.55: A jó munkáért... Ajándék- műsor a Pécsi Gázszolgáltató Vállalat dolgozóinak. 9.35: Hírek, tudósítások. 9.45: Lucienne Delyle francia sanzonokat énekel. 0.00: Műsorzárás;. SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: Parasztbecsü­let — Bajazzók (Erkel-bérlet, este 7 órakor). Kamaraszínház: Olympia (este fél 8 órakor). MOZI: Park: Mágnás Miska (fél 5, fél 7 és fé! 9 órakor). Kossuth: Az ötödik ügyosztály (fél 5. fái 7. fél 9 órakor). Petőfi: Halálkanyar rféJ 3. fél 7, fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó. A hajnali harmat országa. Ünnep a forradalmi Kubában, Az acél, Vegyetek észre. Segítsünk a mamáknak. fElőadások 11 órától folytatólagosan 3 óráig). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Alba Regia (5, 7 órakor). Építők kultúrotthona: Téves kap­csolás (5 és .7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): A kalandor (5. 7-órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Szilvesz­teri puncs (7 órakor). Május 1. (Vasas II.): Átépítés miatt szünetel. Kossuth (Mohács): Seiler utca 8. (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Rómeó, Júlia és a sötétség (fél 9 órakor). Táncsics (Siklós): Az éjszaka, szépei (fél 9 órakor). Mind a négy kézilabda NB-s csapatunk győzött Értékes győzelmet arattak a Pécsi Bányász kézilabdázói vasárnap az NB 1-ben. Legyőzték a harmadik helyen álló Ferencvárost. Pécsi Bányász—FTC 5:2 (3:2). NB I-es női mérkőzés, Pécsújhegy. A Havasi—Holub, Szittyáimé, Bor —Milk ovi cs, Szmolkáné—Szamos felállításban kezdő pécsi csapat néhány gyors adogatás után Szmolkáné révén már az első per­cekben gólt ért el. Majd egy sza­bálytalanság révén hétméteres­hez jutottak és így 2:0-ra elhúz­tak. A ferencvárosiak azon igye­keztek, hogy minél jobban lelas­sítsák a játékot, ami sikerrel is járt. Ezzel a játékkal kiegyenlí­tettek, de Szmolkáné beállította a félidő végeredményét. A játék­idő második részében sem élénkült a játék irama. Sok hiba csúszott a támadásokba, de sokszor a vé­dekezésbe is. A hosszú, eredmény­Jé! sikerültek a középiskolások mewei atlétikai baleoksápai télén játszadozás után Holub volt eredményes és ő állította be a végeredményt is. Pécsi Dózsa—Kaposvári Honvéd 15:13 (8:7). NB n-es férfi mérkő­zés, PVSK sportpálya. A lila-fehér csapat ezen a mérkőzésen gyenge teljesítményt nyújtott, különösen a védekezésben. A kiesés ellen harcoló kaposvári csapat igyeke­zett lelassítani a játékot, de a pé­csi csapatnak mégis sikerült győz­nie. Góldobók: Szakács 5, Kovács 3, Somogyi, Hang, Pap 2—2 és Nagy. Vörös Meteor—Pápai Vasas 6:5 (1:3). NB n-es női mérkőzés. Épí­tőipari diákotthon. A pápaiak nagy lendülettel kezdtek és jelen tős előnyre tettek szert. Tíz perc­cel a befejezés előtt jól hajráztak a pécsiek, ügyesen használták ki £z ellenfél védelmének pillanatnyi megtorpanásait, kiegyenlítettek, majd a győztes gólt is sikerült megszerezniök. Gólszerzők: Jed- licskáné 3, Somogyi 2, Dudás. Komlói Bányász—Csömöri KSK 24:12 (10:5). NB Il-es férfi mérkő­zés, Komló. Ezen a mérkőzésen a komlóiak jóiramú, színvonalas já­tékot mutattak be és messze túl­szárnyalták elmúlt heti forrná iu- kat. Gólszerzők: Schwarcz 7, Ná- bob 6, Csikós, Appelczopffer 4. Kispál 2, Balázs. A női NB I. állása: 1. Bp. Spart. 8 8 __ — 70:34 16 2, Goldberger 9 7 1 1 70:40 15 3. FTC o 5 — 4 28:30 10 4. BRESC 9 4 2 3 30:33 10 5. Bp. V. Met. 9 4 1 4 57:41 9 6. Pécsi Bány. 9 4 1 4 58:52 9 7. Győri ETO 9 4 1 4 46:44 9 8. MTK 9 4 1 4 34:34 9 9. Postás 9 3 2 4 50:62 8 10. Makó 9 3 2 4 49:62 8 11. TF 8 1 1 6 48:62 3 12. Ózdi Kohász 9 9 35:81 VTSK—PVSK 68:48 (32:19). NB I-es női mérkőzés. A válogatott játékosokkal szereplő budapesti csapat minden megerőltetés nél­kül, biztosan győzött. PVSK—VTSK 79:49 (28:26). NB I. férfi mérkőzés. A vendégcsapat csak az I. félidőben tudott ellen­állni. DUNANTÜLI napló A Magyar Szocialista MunkasDárt Baranya megyei Bizottsága es a megyei tanács lapja, felelős szerkesztő: Vasvári Ferenc Kiadja a Dunántúli Napló ■ Lap kia dó vá 1 la la t Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. I tzsef Attila u. 10. ___ Telefon 15-32. 15-33 P ECSJ SZIKRA NYOMDA °ecs. Munkácsy Mihály ü. ia. sz. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hőnapra 11,^ Ft» • i i Pénteken, szombaton és vasár­nap három napon keresztül bo­nyolították le a vasutas sporttele­pen a megyei középiskolások atlé­tikai versenyeit. A küzdelmekben a Mohácsi Gimnázium és a Leö- wey Klára Gimnázium atlétái je­leskedtek. Fiúk csapatbajnokságai: Magasugrás: 1. Szigetvári Gimn. 157 cm. Távolugrás: 1. Mohácsi Gimn. 58i cm. Súlylökés: L Mo­hácsi Gimn. 11.50 — Diszkoszvetés: 1. Mohácsi Gimn. 37.20. Gerely- hajítás: 1- Nagy Lajos Gimn. 41.48. 4x100 m-es váltó: 1. Mohácsi Gim­názium 47. 4x400 m-es váltó: 1- Nagy Lajos Gimn. 3:49.6. 4x100 m-es: 1. Széchenyi Gimn. 12:00.0. A pontversenyben: 1. Mohácsi Gimn., 2. Nagy Lajos Gimn.. 3. Gépipari Technl, 4. Szigetvári Gimn.. 5. Széchenyi Gimn., 6. Szenti órinci Mezőgazdasági Tech­nikum. Fiú egyéni eredmények: loo m: 1. Kamarás (Gépipari) 11.8, 200 m: 1. Oláh (Gépipari) 25.5. 400 m: 1. Örkényi (Nagy Lajos) 55.7. 800 m: 1. Örkényi (Nagy La­jos) 2:07.0. 1500 m: 1. Csethe (Szé­chenyi) 4:59.0. Magasugrás: 1. Gá­bor (Széchenyi) 170 cm. Távolug­rás: 1. Koszter (Mohács) 621 cm. Hármasugrás: 1. Bencze (Mohács) 12.12. Rúdugrás: 1. Radó (Gépipari) 320 cm. Súlylökés: 1. Predács (Mo­hács) 12.60. Diszkoszvetés: 1. Kosz­ter (Mohács) 42.60. Gerelyhajítás: 1. Börcsök (Nagy Lajos) 50.57. Leányok csapatbajnokságai: Magasugrás: 1. Leöwey Klára Gimnázium 138 cm. Távolugrás: 1. Leöwey Klára Gimnázium 459 cm. Súlylökés: 1. Leöwey Klára Gimnázium 8,28. Diszkosz: 1. Leö­wey Klára Gimn. 25.37. Gerely­hajítás: 1. Leöwey Klára Gimn. 25.09. 4x100-as váltó: 1. Leöwey Klára Gimn. 53.3. 3x800-as váltó: 1. Leöwey Klára Gimnázium 8.42.8. A pontverseny eredménye: 1. Leöwey Klára Gimnázium 3609 pont, 2. Mohácsi Gimnázium 1922, 3. Szigetvári Gimn. 1855, 4. Janus Pannonius Gimn. 702, 5. Széntlő- rinci Technikum 678, 6. Közgazda- sági Ipari Technikum 395 pont. Leány egyéni eredmények: 100 m: 1. Meszler (Leöwey) 13,2, 2. Büki (Leöwey) 13.7. 200: 1. Mesz­ler (Leöwey) 28.8. 400 m: 1. Szé­kely (Művészeti) 68.1. 800 m: 1. Müller (Közgazdászker.) 2,46.7. 80 m-es gát: 1. Kanizsai (Leöwey) 13.7. Magasugrás: 1. Kanizsai (Leö­wey) 146. Távolugrás: 1. Kanizsai (Leöwey) 495. Súlylökés: 1. Kani­zsai (Leöwey) 9.12. Diszkoszvetés: 1. Kanizsai (Leöwey) 27.71. Gerely­hajítás: 1. Kanizsai (Leöwey) 28.62. Hárompróba: 1, Kanizsai (Leöwey) A középiskolások atlétikai versenyén a 100 méteres síkfutás eredmény­hirdetése. Ebben a számban az első helyen Meszler, a Leöwey Gim­názium versenyzője győzött 13,2 rnp-cel.