Dunántúli Napló, 1960. augusztus (17. évfolyam, 181-205 szám)

1960-08-09 / 187. szám

NAPLÓ I960. AUGUSZTUS 9. Sporthírek A labdarúgó NB l. további ered­ményei: Vasas—MTK 4:2 (1:1). Ta­tabánya—Üjpesti Dózsa 1:1 (1:0). Csepel—Diósgyőr 1:0 (0:0), Gyűr­sz eged 5:0 (0:0), Salgótarján—Deb­recen 0:0. To tó eredmények: 1; X; 1, 2, X, 2, l, 1, 2, 2, 1. 2. * A labdarúgó NB 11. nyugati cso­portjának további eredményei: Za­laegerszegi TE —K. Lombik 2:0 (2:0) Elektromos—Oroszlányi Bá­nyász 2:1 (0:0). Budai Spartacus— Mosonmagyaróvári TE 2:0 (2:0), Váci Petőfi—Székesfehérvárt Va­sas 2:0 (1:0), Láng SK—Sztátlnvá- rosi Kohász 1:0 (1:0). NB I. állása 1. Ferencváros 2 2 — — 8:4 4 2—4. Csepel 2 1 1 — 2:1 3 2—4. Debrecen 2 1 1 — 2:1 3 2—4. U. Dózsa 2 1 1 — 2:1 3 5. Vasas 2 1 1 — 5:3 3 (. Győr 2 1 — 1 5:1 2 7. Pécs 2 1 — 1 7:5 2 8. Honvéd 2 1 — 1 4:4 2 9. MTK 2 1 — 1 3:4 2 10. Szeged 2 1 — 1 3:6 2 11. Tatabánya 2 — 1 1 2:4 1 12. SBTC 2 — 1 1 0:1 1 13. Dorog 2 — — 2 4:8 — 14. DVTK 2-a 2 2:6 — A lilafehérek II. félidőben mutatóit rossz taktikájuk miatt vesztették el a mérkőzést Ferencváros—Pécsi Dózsa 3:2 (0:2) Népstadion; 55 000 néző, vezette: Major II. Ferencváros: Horváth — Berta, Mátrai. Dalnoky — VUezsál, Ko­csis — Friedmanszky, Orosz, Al­bert, Rákosi, Fenyvesi. Edző: Tátrai Sándor. Pécsi Dózsa: Zengő! — Farkas, Kocsis, Bendes — Kresz, Hegyi — Csupák, Rádi, Opova, Dunai, Ko­vács. Edző: Czibulka Mihály dr. Góllövök: Opova, Opova. Dál- noky (11-esből), Friedmanszky, Orosz. Almosain induló mérkőzés. A 12. percben ment az első komoly lö­vés kapura, amellyel Opova ve­szélyeztette a ferencvárosi kaput. A 13. percben Albert labdavezetés közben elesett a 16-oson belül. A játékvezető helyesen nem adta meg a büntetőt, a közönség so­káig tüntetett. Ezután élénkebb lett a játék irama. A Ferencváros többször veszélyeztetett, de a pé­csi védők jól álltak a lábukon és rendre rombolni tudták a táma­dásokat. A 19. percben Opova kap ta meg a labdát, majd néhány lépést vezette és hatalmas lövést eresztett meg a ferencvárosi ka­pura. A jól eltalált bomba a fel­ső kapufáról vágódott a hálóba. 1:0 Pécs javára. A Ferencváros megpróbált kibontakozni de erő­Szombathelyi Haladás — Komlói Bányász 1:0 (1:0) Komló, 4000 néző, vezette: Far­kas I. Szombathely: Takács — Molnár I, Tar, Novak — Czigony. Madár — Molnár II., Papp, Pélim, Ko- mora, Tóth. Edző: Túrái András. Komló: Kun — Kanizsai, Palo­tás, Komlói — Kékesi, Molnár I. — Garai, Perényi, Soós, Faragó. Tamás. Edző: Szabó László. A bányász támadásaival kezdő­dött a Játék. Először Tamás szép beadását védte Takács, majd Pe- rényi labdáját küldte remekül ka­pura, az ugyancsak szemfüles jobbszélső. Nagy akarással és Jól küzdöttek ekkor a komlói fiúk. A szombathelylek állandóan két szélsőjüket foglalkoztatták és így próbáltak eredményesek lenni. A 20. percben szabadrúgáshoz jutott a Haladás. A másik oldalon Ga­rai ugrott ki, de labdája a kapu­fára vágódott. A 25. percben szü­letett a mérkőzés egyetlen gólja. Komora Jobbra húzódott és a vé­dők késlekedtek. Komora labdá­ja a jobb sarokban kötött ki. 1:0. A n. félidőben szintén a Komló támadott. A 49. percben Garai egyenlíthetett volna, de négy lé­pésről kivárt. A hátralévő idő­szakban állandóan a Komló volt fölényben, de csatárai rendre ki­hagyták a helyzeteket. A vendégcsapatból Molnár I., Tarr, Novák és Czigony játéka emelkedett ki. A komlói együt­tesből Kanizsai, Komlói, Garai Faragó éa Tamás játszott JÓL teljes támadást nem tudott ki­alakítani. A 26. percben Kovács átjátszotta Mátrait, majd Opová- hoz továbbított, aki előbb elvesz­tette, de Horváth és Dálnoki ügyetlenségéből újra megszerezte, és az üres kapuba gurította a lab­dát. 2:0. Ezután a Ferencváros meg Indította ellentámadásait. de a pécsi védelem Jól állt a lábán. A második félidőben a Ferenc­város hatalmas Írómat diktált, tá­madósorát átalakítva, Rákosi lett a jobbszélső, Friedmanszky pedig a balösszekötő. Az egyik veszé­lyes rohamot a másik után vezet­te a zöld-fehér csapat és az 55. percben a kitörő Albertet a 16- oson belül Hegyi visszarántotta. A játékvezető előnyszabályt al­kalmazott és Albert lövését Zen­gő! védte. Az 56. percben Vilezsál tört ki és a 16-oson belül, ketten közrevették és szabályosan sze­relték. VUezsál elesett és a játék­vezető nagy meglepetésre 11-est ítélt, amit Dálnoky laposan a jobb sarokba lőtt. 2U. Továbbra is a Ferencváros tá­madott és a 62. percben Fried- manszkyt a 16-oson buktatták. A megítélt szabadrúgást a pécsi lyu­kas sorfal között a csatár a bal­sarokba lőtte. 2-2. A 69. percben Opova nagyerejű lövését Horváth csak nagy üggyel-bajjal tudta szögletre menteni. A Ferencváros harmadik gólja nem váratott so­káig magára. A 74. percben Ben­des könnyelműsködött és Albert elvette tőle a labdát. Beadta Orosznak, aki mintegy nyolc mé­terről, kapásból hatalmas gólt lőtt. 3:2 a Ferencváros javára. A hátralévő időben a Pécsi Dózsá­nak alkalma volt az egyenlítésre, de Opova lövése a felső kapufát találta el. Az első félidőben a lüa-fehérek Igen okosan, lelkesen és eredmé­nyesen játszottak. Megérdemelt volt két gólos vezetésük. Czibulka Mihály jó taktikai utasítása be­vált. A H. félidőben a Ferencvá­ros első gólja után megzavarod­tak a pécsi játékosok, majd utá­na védelemre rendezkedtek be, nem folytatták első félidőben al­kalmazót okos taktikájukat, az edző utasítása ellenére sem. Ez a Játékfelfogás már többször meg­bosszulta magát. Nem lehet véde­Vált akozó sikerrel szerepeltek NB III-as csapataink Pécsi Bányász—Kaposvári Dózsa 1:2 (3:0), Pécsbányatelep. Vezette: Szabó I. Pécsbánya: Kovács — Ul­rich, Sárközi, Baczur — Varga, Czukor — Gulyás, Pintér, Kása, Gyurkó, Varjas. Edző: Keszler Mátyás. A Bányász csatársora el­lenállhatatlanul és igen ötletesen látszott. A kaposvári védők nem tudták megakadályozni a bányász fiúk fergeteges rohamait. A bá­nyászcsapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. GóUövők: Kása 4, Varjas, Pintér, illetve Ve- verán és Molnár II. <ll-esböl). Jók: Kovács, Czukor, Pintér, Kása, Var­ies, Illetve Szvat és Veverán. Szekszárd—PEAC 3:3 (2:2), Tüzér utca. Vezette: Fenyvesi. PEAC: Görög — Se hiszi er, BaUő, Eklics — Vajda, Zborai — Mérey, Györ- kő, KoUer, Opavszky, MUovai. Edző: Bolla Ferenc. A játék alap­ián a vendégcsapat győzelmet ér­demelt volna. A mérkőzés alatt háromszor vezetett a vehdégcsapat n megUletődötten játszó egyetemis­ták ellen. Az első gólt Cziráky lőtte a 10. percben, majd 10 perc múlva Györkő egyenlített. Utána Ismét Czirákl juttatta hálóba a labdát és a félidő vége felé 11-es­ből Balló egyenlített. A II. félidő­ben a PEAC kapusa egy beadást elvétett, melyet Török a hálóba fejelt. Tíz perccel a befejezés előtt mérey kiugrott és a 16-osról nagy gólt lőtt. Jók:, Czirákl, Tő­rök, Uletve Györkő, Zboray és Mérey. Kaposvári Honvéd—.Pécsi VSK 3:1 (1:1). Pécsi Vasas—Mázai Bányász 2:1 (1:1). Máza. Vezette: Solymosl. — Pécsi Vasas: Szegedi — Harsány!, Stelzammer, Berki — Szommer, Somogyvári — Kőhalmi Rákóczi Szopka, Angyal, Danajka. Edző: Bárdos! László. Alázat Bányász: Veres — Pécsnek, Kádár, Széles — Mező, Radó — Géth, Gyorsok, Daum II., Simon, Kasper. Edző: Rudas Béla. Két egyforma képes­ségű csapat küzdelmét hozta a ta­lálkozó. A pécsiek helyzeteiket lobban kihasználva megérdemelten szerezték meg a győzelmet. A ve­reség ellenére a mázai csapat be­mutatkozása nem keltett csalódást. A 10. percben a bányászcsapat szerezte meg a vezetést Géth gó­léval. Tíz perc múlva Kőhalmi egyenlített. A H. félidőben -i vég­eredményt Angyal 20 méteres bambalövése állította be. Jók: Angyal, Rákóczi a mezőny leg- lobbja, Uletve Kádár és Géth. Kaposvári Kinizsi—Bonyhádi Va­sas 6:2 (3:1), Kaposvár, vezette: Sümegi. A bonyhádi kapus ezúttal nem mutatott jő formát és csapa­ta rossz védésének köszönheti e nagyarányú vereséget. A jóiramú mérkőzésen nem várt fölényes győzelmet aratott a kaposvári csa­pat. Góllövők: Herbei 2, Lieber 2, Szentgróti, Stadler, illetve Szabó, Endrődi. Jók: Sziget, Márkus, Lie­ber, Uletve Molnár, Fláding, End­rődi. Bajai Bácska—Kaposvári MTE 4:2 (2:0), Baja. Vezette: RoUéder. Meglepetés volt a Bácska győzel­me a volt NB n-es csapattal szem­ben. A mérkőzés KMTE-támadá- sokkal kezdődött, de a bajalak ezt rendre visszaverték. A 15. percben Oujmov H. labdájával kiugrott, Wcülng berúgta a vezető gólt. A 22. percben szögletrúgás után Gor- ianác lőtt a hálóba. A félidő be­fejezése előtt közvetlen Darvast a látékvezető kiállította. A II. fél­időben a KMTE átvette a játék Vereséget szenvedtek a PEAC női teniszezői Szombat és vasárnap két mér­kőzést vívtak a tenisz NB I-ben a bajnoki pontokért a PEAC női teniszezői. Szombaton a Budapesti Vörös Meteor teniszezőivel mér­ték össze erejüket, vasárnap pe­dig az Újpesti Dózsa versenyzői­vel találkoztak. Amint az várható voll a hazai együttes mindkét ta­lálkozón vereséget szenvedett. Budapesti Vörös Meteor—Pécsi EAC 9:0. Sólyom—Tamásy 8:2, 8:2, Fonyó i-Czlbulkáné 8:1, 8:0, dr. Andomé »-Baj ta iné 8:3, 8:0. Bánfai— Schmidtné 6:1 5:1, Spertagh—Bn» tics M. 6:0, 8:4, dr. Bikámé—Ha­rtes G. 6:0, 8:1, Sólyom, Fonyó— Tamássy, Schmidtné 6:1, 6:2, dr. Bikámé, dr. Andomé—Bajtainé, Czlbulkáné 6:1, 6:0, Mersich, Bán­fai—Barics M., Barics G. 6:2, 6:2. Újpesti Dózsa—Pécsi EAC 9.0. Vajda—Tamássy 8:1, 6:2, Kuno- vils—Czlbulkáné 6:0, 6:2, Posta— Bajtayné 6:4, 2:6, 8:3, Juslts— Schmidtné 8:1, 6:1, GaUnerné—Ba­rics M. 6:0, 6:1, Polgár—Barics G. 6:0, 6:0, Jusits, Kunovit»—Tamássy, Shcmldtné 8:2, 8:2, GaUnerné, Pol­gár—Bajtayné, Czlbulkáné 8:4, 8:2, Vajda, Posta—Barics M., Bartes O. 6:8, 8*, Irányítását, azonban gólt újból a Bácska ért el, Gorjanácz révén. A 15. és 35. percben Laky n. két alkalommal is a hálóba talált. A végeredményt r 38. pc ben Wel­ling állította be. Jók: Ihos 11., Gorjanácz, WeUing, Uletve Jutául, a mezőny legjobbja, Laky II. és Fa mmer. Csepel Autó—Székesfehérvár 3:1. A Kiskunhalasi Dózsa—Bajai Építők mérkőzés elmaradt, mert a kijelölt játékvezető nem jelent meg és a szükség-játékvezetőt a bajai csapat nem fogadta el kező taktikát folytatni egy olyan csapatnak, amely az I. félidőben vezetésre tett szert. A Játékosok­nak is végre be kell látniuk, hogy a támadószellem az, amellyel a csapat a győzelmet ki tudja har­colni. A II. félidei védekező és kapkodó játék miatt a Ferencvá­ros megérdemelten tartotta ott­hon a két pontot. A győztes csapatban a védelem végig sokat bizonytalankodott. A fedezetpárban Vilezsál, különösen a II. félidőben mutatott jó játé­kot. A támadósor csak a szünet után játszott jól, Friedmanszky- val és Fenyvesivel az élen. A pécsi együttesben Zengöi sok veszélyes lövést tett ártalmatlan­ná és végig jó teljesítményt nyúj­tott. A hátvédhármasból Kocsis játéka emelkedett ki. A fedezetek szürkén játszottak. A támadósor­ból Opova bizonyult a legveszé­lyesebbnek. Mozgékonysága, hely változtatása és két gólja önma­gáért beszél. III ■inIWfül öl 1 A PÉCSI RADIO 1960, augusztus 9-1. keddi műsora - a 223,8 m középhullámon 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor; Bánáti legény-vetélkedő. Munkás hétköznapok krónikája. — Hírek, tudósítások. Harmonika-trió. Kemendics néni esete ..; — Riport. Szerb népdalok, tamburazene. Néhány perc mezőgazdaság. Kóló. 17.30: Német nyelvű műsor: Peter: Vidám rézművesek. Fúvószene. Hírek. Heiner Tlbomé naplója. — Jegyzet. Strauss-parafrázls. A vers íny lázában, Komlón, Érdekességek innen-onnan. Operettrészletek. 18.00: Könnyű zene. 1. Romberg: A nyugat lánya. (Eddy Nel­son). 2. Török mese .(Eartha Kitt). 3. Eilenberg: Malom a Fe­kete erdőben. (Marcel Palotti). 4. Biró: Ha várna ... (Vokál- együttes). 5. Moskovszki: Szere­nád. (Marcel Palotti). 6. Kincses; Az én hazám. (Reményi Sán­dor). 7. Strauss: Perpetuum mo­bile. (Cseh Fümharmonikusok). 18.25: A társadalmi éberségről. — Kommentár. 18.35: Szív küldi szívnek szívesen. 18.55: Az iskolaszerek birodalmá­ban. — Riportműsor. 19.05: Munka után. Zenés össze­állítás 19.55: Hírek, tudósítások. 20.00: Műsorzárás. MOZI: Park: Háború és béke I.j tt szélesvásznú, délben 12 és de után 4 és 8 órakor). Kossuth; Csendes otthon (fél l fél 7 és tél 9 órakor). Petőfi: Mágnás Miska (fél 5, Ü 7 és fél 9 órakor). Park-Kertmozi: Éjfélkor (fél I órakor). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Fantasztikus utazás (5 és 7 ót* kor). Kossuth Híradó Mozi: Magyst híradó. — Ismerjük meg a fö vezetőket. — Jó reggelt Afrika, j Régi ismerősök. (Előadások 11 és tói folytatólagosan 3 óráig). Építők kultúrotthon»: Szalma' özvegy (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Bemutató elmarad (6 és 8 órakort Rákóczi (Mecsekalja): Kölyök (8 órakor). Május 1. (Vasas n.): Trapéz (7 órakor). Kossuth (Mohács): Ütött az éd (6 és fél 9 órakor). Jó idő esetéig a fél 9 órai előadás a kertmozt ban. Zrínyi (Szigetvár); Fatima (fél1 órakor). Jó idő esetén a kertmo zlban. Táncsics (Siklós): Tájfun Nag» szaki felett (fél 9 órakor). •• IJgyes csatárjáték, megérdemelt győzelem Pécsi BTC — Budafoki MTE 3:2 (2:2) A Pécsi BTC együttesének, az NB n. újoncának elsó gólja. (Pécsi BTC—Budafok 3:2 (2:2) Bőrgyár-pálya; 3000 néző, vezet­te: Katona, PBTC: Beck — Berta; Siklósi, Szőke — Szalai, Horváth — Szi­geti, Hauschl, Dara. Győríy, Os- kó. Edző: Krivanek Vilmos. BMTE: Németh — Szabó IL; Haász, Dobes — Pécsi, Sztakó — Pécsért, Schmidt, Hortobágyi, Ba- juhovszky Hellinger. Edző: Ma­rosvári Béla. Budafoki támadásokkal Indult az első félidő. Az első percekben úgy látszott, hogy a vendégek nagyarányú győzelmet aratnak, mert a megUletődötten játszó bőr­Kevés nézd, közepes eredmények a megyék közötti atlétikai Béke Kupa versenyen ideális időben, jó pályán ren­dezték meg vasárnap délután az atléták megyék közötti versenyé­nek első fordulóját. A PVSK sport­telepén kevésszámú néző előtt ál­talában közepes eredmények szü­lettek. Csupán Lukács gerelyhají­tása, Pálinkás 100 méteres ered­ménye, Tóbiás 5000 méteres ered­ménye, Perlaki rúdugrása, vala­mint Sági három számban való |6 szereplése és a nők közül a Tolna megyei Hamar Mária 100 méteres eredménye emelkedik át­lag fölé. Pontversenyben Baranya megye válogatottja biztosan győ­zött, ez a győzelem azonban nem volt olyan fölényes, mint az előző években. Sajnálatos, hogy e fon­tos versenyen sérülések, egyesek távolléte miatt hat, nyolc helyen tartalékokat kellett szerepeltetni Említésre méltó Tolna és So­mogy megye atlétáinak Javuló tor­mája. A férfiknél tíz versenyszám­ban liat baranyai, két-két tolnai és somogyi győzelem született. A nőknél hat számból kettőt bara­nyai, hármat tolnai és egyet so­mogyi versenyző nyert. Eredmé- mények: 100 m: I Pálinkás Mihály (Ba­ranya) 11,2. 400 m: 1. Garbacz Fe­renc (Tolna) 51.3, 1500 méter: 1. Pamuki (Somogy) 4:05.4 , 5000 m: l. Tóbiás (Baranya) 15:32.6, 110 m-es gát: 1. Szécsei János (Bara­nya) 16.8, 4x100 m-es váltó: 1. Ba­ranya 44.9. Súlylökés: 1. Szorg (Somogy) 12.95 m. Gerelyhaj itás: l. Lukács (Baranya) 61.62 m. Rúd­ugrás: 1. Perlaki (Baranya) 340. Hármasugrás: L Blen (Tolna) tn.06 m Női számok: 100 m: L Hamar Márta (Tolna) 12.8, 400 m: 1. Bagi (Baranya) 64.8. 80 m-es gát: 1. Tö- rölcné (Tolna) 13.4, 4x200 m-es vál­tó: 1. Tolna 1:54.3. Diszkosz: 1. Tóth Klára (Baranya) 36.29 m. Távolugrás: 1. Kocsis Éva (So­mogy) 489. összesített pontverseny: L Bara­nya 158 pont, 2. Tolna 112 pont, 3, Somogy 91 pont V. N. gyáriak több nagy helyzetet csak üggyel-bajjal tudtak menteni. Las s<an azonban a BTC játékosai ma­gukra találtak, a 16. percben gólt értek el. Oskó nagy partdobását Hauschl a kapus mellett a bal felső sarokba fejelte. 1:0. A másc dlk gól sem váratott sokáig ma" gára. Horváth labdáját Hauschl Györfy elé továbbította, aki eltr szőr a kapusba lőtte, majd má- sodszor már nem hibázott. 2:0. A gól után budafoki percek követ­keztek. Két szöglet is jelezte a vendégek fölényét. A 33. percben Bajuhovszky szabadrúgását Pé­csen elé tálalta, aki a tétováié Beck mellett a hálóba fejelt. 24. A 38. percben Pécseli egy mere­dek labdával elfutott, Siklósi azon ban a 16-oson belül szabálytalanul a kasztot, ta, a megítélt Il-est HaáSJ értékesítette. A n. félidőben a győztes gól * 61. percben esett. Győrílt szabály talonul akasztották és a megítélt büntetőt Oskó nagy erővel a kapu jobb alsó sarokba bombázta. 3:2. A BTC lelkes és jó csatárjáté- kával megérdemelten szerezte meg első győzelmét az NB II-ben. Az első félidőben a védelem já­téka nem volt kielégíts. A n. fa­időben a hátvédek meg cserélésé­vel már Jobb játékot mutattak. A csatársor játéka igen örvende­tes volt, mert mindkét félidőben ügyesen kombináltak és lelkesen Játszottak. A pécsi csapatból Sző­ke, Győrfl, Hauschl játéka, a Bu­dafokból Pécsen és Hellinger já­téka emelkedett ki . A Pécsi Dózsa megnyerte az l/B osztályú észó-csagalbajnoliságot A Pécsi Urán negyedik lett a 11/A osztályban Az I/B. osztályú CSB harmadik fordulójában nagy küzdelem ala­kult ki. Érdekes, hogy az óbudai­ak kevés férfi úszójukkal is Je­lentős szerepet tudtak játezanl A legjobb eredményt Korányi Olga érte el a 100 m-es női hátúszásban. A CSB harmadik fordulójában anyagiak miatt Hódmezővásárhely csapata nem tudott részt venni. A Dózsa úszói az egyhetes buda­pesti edzőtáborozás után jó ered­ményeket értek el. Az első két fordulóban szerzett pontelőnyüket megtartva biztosan szerezték meg a bajnoki címet. Eredmények, férfi számok: 400 m-es gyors: 1. Szlanka Bp. Spartacus 4:53, 2. Krausz Debrecen 4:56. 200 m-es pillangó: 1. Bonyár Pécsi Dózsa 2:48,3, 2. Csekő Vörös Meteor 2:51,8. 200 m-es mellúszás: 1. Seenger Vörös Meteor 2:52.8, 2. Barton Pécsi Dózsa 2:55,7. 4x200 m-es gyorsváltó: 1. Bp. Spartacus 9:22,6, 2. Debrecen 9:54,7. Nőt számok: 100 m-es hátúszás: L Korányi UI. kér. TTVE 1:15,2, 2. Balls Debrecen 1:20,3. 400 m-es gyors: 1. Csizmadia Hl. kér. TTVE 5:37,3, 2. Balázs Vörös Meteor 6:03,2. 4x100 m-es vegyesváltó: l. ni. kér. ITVE 5:26,8, 2. Pécsi Dózsa 5:39. A két nap után a pontverseny állása: 1. in. kér. TTVE 104, 2. Vörös Meteor 103, 3. Pécsi Dózsa 93, 4. Bp. Spartacus 92, 5. Debre­cen 88 pont. Az I/B. osztályú úszó csapatbaj- noksdg végeredménye: 1. Pécsi Dózsa 334, 2. Vörös Meteor 303. 3. ni. kér. TTVE 269, 4. Debrecen 240, 5. Bp. Spartacus 216, 6. Hód­mezővásárhely 116 pont. A H. osztályú úszó CsB küzdel­meiben a Vasas, Szeged, USC. VTSK, a Pécsi Urán, a Tipográ­fia, az Építők és a Békéscsaba versenyzői indultak. A n/A. osz­tásban remekül szerepelt a Pécsi Urán csapata. Az előző fordulóból biztosan jutott a döntőbe, ahol több szép egyéni eredmény alap­ián megszerezték az előkelőnek mondható negyedik helyei A pontverseny végeredménye: 1. Vasas 132, 2. USC 130, 3. VTSK 4. Pécsi Urán 83, 5. Szegedi Kinizsi 81, 8. Bp. Építők 78, 7. Typográfia 70, 6. Békéscsaba 3* ponttal. A megyék közötti atlétikai Béke Kupa-verseny 100 méteres síkfutá­sának finise« dunántúli napló A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Vasvárt FereBé Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztóség és kiadóhivatalt Pécs; József Attila u. 40, Telefon: 15-32. 15-33. ________ PÉ Cál SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 11. a».. Terjeszd a Magyar Posta. Előflzethetó a helyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél.