Dunántúli Napló, 1960. május (17. évfolyam, 101-127. szám)

1960-05-10 / 109. szám

6 NAPLÓ I960. MÄJUS 10. ’ Hi újság a sportvilágban ? Budapesti VTSK—Pécsi Dózsa 3:0. NB ll-es férfi röplabda-mér­kőzés. A Pécsi Dózsa tartalékosán, tormáján alul játszott, 20 perc alatt elvesztette a mérkőzést. * Szombathely, Budapest, Szeged, Szekszárd csapatainak részvételé­vel zajlott le az Ipari tanulók ké­zilabda-bajnoksága. Az első helyet Szombathely csapata szerezte meg. Megyei röplabda-bajnokság ered­ményei: Pénzügyőrök—Komlói Dó­zsa 3:1, PEAC—komlói Dózsa 3:1. * MAFC—Ped. Főiskola 113:50. fér­fi. A főiskolai kosárlabda-bajnok­ságért lejátszott mérkőzésen biz­tosan győztek a budapestiek. * A súlyemelő Európa-bajnokságon félnehéz súlyban Dvigun (Szovjet­unió) győzött 442,5 kg-os eredmény­nyel. Nehézsúlyban Viaszon (Szov­jetunió) 500 kg-al nyerte az Európa- bajnokságot. * Körmöczd Zsuzsi a döntőbe ju­tott a római nemzetközi tenisz- versenyen. A döntő küzdelmét Haydon ellen vívja. * Pécsi Vörös Meteor—Budapesti Pénzügyőrök 5:0, ifjúsági asztali- tenisz mérkőzés. * A nemzetközi kerékpáros béke­versenyen Magyarország a kilen­cedik helyen áll. Budapesti Vasas-Pécsi Dózsa 1:1 (1:1) Az NB II további eredményei Zalaegerszegi TE—Kaposvári MTE 3:1 (1:0). A kiesés ellen küz­dő két csapat hatalmas küzdelmet vívott egymással. Góllövők: Miilei 2, illetve Egres. Erzsébeti VTK Pápai Textiles 3:1 (1:0). A helyzeteit jobban kihasz­náló vendégcsapat győzött. Góllö­vők: Roller, Kalmár, Drubicska, Illetve Bolla. Sztálinvárosl Kohász—Láng SK 3:0 (0:0). Szünet utáni jobb játéká­val győzött a sztálinvárosl csapat. Hrubyt kiállították. Góllövők: Lo­vász, Takács I., Török. Budai Spartacus—Székesfehér­vári Vasas 3:1 (3:1). A második félidőben már hiába igyekezett a székesfehérvári csapat, a jól záró hazai védelem ellen nem tudott eredményt elérni. Góllövők: Milo­sevics, Hágelmann, Abelovszky, illetve Horváth I. Oroszlányi Bányász—Váci Petőfi 1:1 (0:0). A váciak a mérkőzés utol só percében egyenlítettek. Góllö­vők: Magyar, illetve Neugan. Népstadion, 15 000 néző. Vezette: Vadas. BUDAPESTI VASAS: Szentmi­hályi — Kárpáti, Mészöly, Sáros! — Bundzsák, Berendl — Lenkei, Csordás, Farkas, Kékesi, Matesz. PÉCSI DÓZSA: Zengői — Far­kas, Kocsis, Csupák — Kresz, He­gyi — Kamondi, Rádi, Opova, Du­nai, Kovács. A Vasas csapata kapott előbb lábra. A 2. percben Bundzsák erős lövését kellett Zengőlnek szögletre védeni. Pécsi ellentámadás követ­kezett, Opova beadását Rádi kap­ta, akit csak szabálytalanság árán tudtak szerelni. Változatos játék alakult ki, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A tizenhatodik percben szerezte meg a budapesti csapat a vezetést. Len­kei labdáját Kékesi hálóba fejelte. A gól után Opovát a 16-oson be­iül dancsolták, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A 22. perc­ben Kresz és Hegyi hozták fel a labdát, Hegyi látva a kínálkozó helyzetet, erősen kapura lőtt, lö­vését Szentmihályi nem védhette, 1:1. A gól után általában a Vasas támadott többet, de eredményte­lenül. A szórványos pécsi ellentá­madások veszélyesek voltak. A n. félidőben Opova előtt nyílt gólszerzési alkalom, azonban ki­várt. Változatos játék folyt a pá­lyán. Pécsi támadásra mindig bu­dapesti ellentámadás volt a válasz. Az első 15 perc után a pécsiek vették át a játék irányítását. Nagy nyomás nehezedett a Vasas kapu­jára, azonban a pécsi csatárak a legkedvezőbb helyzeteket sem tud­ták kihasználni. így volt ez Ka­mondi kapufájával, Rádi tiszta helyzeténél és Opova számtalan gólszerzés! helyzeténél is. Pécsi fölénnyel zárult a n. félidő. Nem várt pontot szerzett a Pécsi Dózsa Budapesten. A játék képe alapján azonban az eredmény in­kább a Vasasra nézve hízelgő. Di­cséretére szolgál a pécsi csapat­nak, hogy bátor támadó játékot játszott idegenben, nagy csapat el­len. A további szereplést illetően is biztató a csapat erőnléte. Noha a II. félidőben sokkal nagyobb iramú játékot játszottunk, mint ellenfelünk, mégis a Vasas fulladt ki. ZengőI jől védett. A csúszós ta­lajon meglepően biztos volt a labdafogása. E biztonsága önbizal mat adott a védelemnek is. Farkas idegesen kezdett, de később fel­javult, jól rombolt, jól és helyre továbbította a labdát. Kocsis végig igen lelkesen és tisztán játszott. Csupák volt a hátvédhármas leg­gyengébb pontja, a gólnál felesle­gesen kitámadott, de voltak he­lyezkedés! hibái is. önfeláldozó Játéka azonban dicséretet érdemel. A csapat legjobb része a fedezet­pár volt. Kresz és Hegyi igen nagy területen jól játszott. Labdatováb­bításaik pontosak voltak, a véde­lemnek is megadták a kellő segít­séget. Kamondi az I. félidőben helytelen felfogásban játszott. Hagyta, hogy Sáros! szorosan rá­áll jón. Több rúgást is kapott az I. félidőben e miatt. A n. félidő­ben elszakadt őrzőjétől, felszaba- dultabb játéka eredményes volt. Átadásai pontosak voltak. Rádi óriási munkát végzett. A védelem és támadósor között 6 volt az ösz- szekötő kapocs. Hibája, hogy kü­lönösen az I. félidőben több pon­tatlan átadása volt. Különös gon­dot kell fordítania arra, hogy kí­nálkozó gólszerzési lehetőségeit ki­használja. opova előtt nyílt a leg­több gólszerzési alkalom, azonban mindent rendre kihagyott. Labda­kezelése és labdatovábbítása lassú és körülményes volt, lelkesedése is kívánni valót hagyott maga után. Dunai játékával elégedettek lehetünk, annak ellenére, hogy ő is több helyzetet kihagyott. Játé­kán a kellő alapozás hiánya meg­látszik. Kovács gyenge kezdés után fokozatosan lendült játékba. A H. félidőben már egészen jól játszott. A mérkőzésen egy egészen új Ko­vácsot ismerhettünk meg. Bátrabb lett, cselezett, jól futott el, beadá­sai rendre emberhez szálltak. A Vasas csapatából Szentmihályi, Bundzsák, Berendi és Kékesi já­tékát lehet kiemelni. Vereséget szenvedett a Komlói Bányász Mosonmagyaróvári TE—Komlói Bányász 3:2 (3:0) Kiváló játék az NB l-es kosárlabda-mérkőzéseken A pécsi kosárlabdázóknak nagy napjuk volt vasárnap. Nem kisebb ellenfeleket fogadtak otthonukban, mint a tízszeres magyar bajnok Budapesti Petőfi női csapatát és a sok nemzetközi sikert és magyar bajnokságot elért Budapesti Hon­véd férfi kosárlabda együttesét. A nők mérkőzésén miként annyiszor, most is meglepetés született, hogy az I. félidei jó játéka után a H. félidő utolsó perceiben veszíti el mérkőzését női csapatunk. A Bu­dapesti Petőfi—Pécsi VSK 54:51 (20:30). Gyors és lendületes játé­kukkal a pécsi lányok hamarosan vezetéshez jutottak. Előnyüket fo­kozatosan növelték. A II. félidő­ben már 16—18 pont volt a pécsi csapat előnye, azonban a H. fél­idő végére kipontozódtak a pécsi „nagyágyúk”: Aratóné, Kósáné és Kelenfiné. A cserejátékosok az előnyt tartani nem tudták és ide­ges küzdelemben a vendégek kis- arányú győzelmet arattak. Férfi csapatunk szánté a magyar válogatottal mérkőzött. Ennek elle­nére nem játszottak alárendelt sze­repet versenyzőink. Az élvezets játék sok szép kosarat hozott, de Pánczél, Erdősi és Szamosi is meg­csillogtatták a játék szépségeit. Budapesti Honvéd—Pécsi VSK 108:84 (53:39). A mintaszerű, sportszerű küzdelemben a ma- Banna Valér, a PVSK válogatott gyár válogatottakat félsorakoztató kosárlabdázója Simon elöl szerzi Honvéd csapata biztos győzelmet meg a labdát. aratott. Nem várt nagyarányú vereség Győrben Győri Vasas ETO—PVSK 5:0 (2:0) Győr, 4000 néző, vezette: illés. Győri ETO: Pesti — Kalmár H„ Orbán, Horváth — Palotai, Morvái — Radios, Kos, Pió, Raffai, Fálíi. Edző: Orczlfalvy István. PVSK: Bogyai — Bárány, Ta­mási. Köves — Mohácsi, Mező — Kardos, Kakuszi. Vincze, Szent- annai. Szederkényi. Edző: Dr. Ve­tő Károly. A mérkőzés első percétől a Va­sas ETO csapata irányította a já­tékot, széthúzták a pécsi csapat védelmét. így mar a 9. percben gólt értek el Pió fejese révén. 1:0. A győriek lestaktikával játszottak, aminek a pécsiek nem találták el­lenszerét. A 40. percben Raffai ki­ugrott a védők közül, de Tamási és Bárány szabálytalanul szerelte. A megítélt 11-est Palotai a hálóba lőtte. 2:0. Szünet után csak fokozódott a győriek támadása, így a védeke­zésre berendezkedő pécsi csapat nem tudta megakadályozni a na­gyobb arányú győzelmet. A 43. percben Pió, a 79.-ben Palotai, a 82.-ben Kós lőtt gólt. A kiválóan játszó győri csapat ellen a PVSK teljesen alárendelt szerepet játszott. A mérkőzés Igen sportszerű keretek között zajlott le. Jók: Kalmár. Horváth, Palotai, illetve Köves, Mezó, iteemertnaj. Mosonmagyaróvár, 2500 néző, vezette: Temesvári. MTE: Horváth H. — Horvath IV, Becze, Rúzsa — Gnám, Adrigán — Hérics, Németh H., Salamon, Szá­lai, Szita. Edző: Acs Ferenc. K. Bányász: Krausz — Kanizsai, Palotás, Komlói — Kékesi, Molnár I. — Garay, Cziráky, Perényi, Sós, Faragó. Edző: Remmer Lajos. Eszményi labdarúgó időben Ját­szott a két csapat. Az első táma­dásokat Komló vezette, azonban a védelem jól állt a lábán. Az 5. percben váratlan gólt ért el a ha­zai csapat Salamon révén. 1:0. A Bányász ellentámadásai sze­rencsétlenül végződtek. Molnár szabadrúgása a kapufán csattant Kékesi labdája alig kerülte el a kapufát és Perényi kapáslövése a kapust találta el. A 15. perc újabb hazai gólt eredményezett Németn II. révén. 2:0. A 34. perc hozta a harmadik gólt Gnám a kimozdu­ló kapus mellett a hálóba talált. 3:0. A második félidőben megfor­dult a játék képe a komlóiak Irá­nyították a játékot, gólt azonban csak a 32. percben értek el, Fara­gó révén. 3:1. A 39. percben Czi- rákl jő labdájával Sós indult el lövése a hálóba talált. 3:2. Két ellentétes félidőből álló mér­kőzésen a gólhelyzeteit jobban kihasználó mosonmagyaróvári csa­pat győzött. Jók: Németh II., Gnám, Hérics, illetve Palotás, Molnár I.; Garai. A megyeba j nők ság eredményei Be! niufitfjlftl at ? A PÉCSI RADIO 1960. május 10-i, keddi műsora a 223,8 m középhullámon: Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Áprilisi köszöntő, Munka ünnepe, Róka az építőmester, Vir­rad a sziget felett. (Előadások U 17.00: Szerb—horvát nyelvű műsor: órától folytatólagosan 3 óráig). Bánáti táncok. Mopresszó: Magyar híradó, A A napokban jegyeztük fel.. munka ünnepe, Virrad a sziget Hírek, tudósítások. felett. Róka az építőmester, Nem Népdalkettősök és triók, tambu- igaz (fél 5, 6 es fél 8 órakor), razene. Fekete Gyémánt (Gyárváros): A föld nemcsak a gépeket, — az Virrad ... 5 és 7 órakor), embereket is várja ... Építők kultúrotthona: Emberi Néhány perc mezőgazdaság ... sors (5 és 7 órakor). Gájdás-kóló. 17.30: Német nyelvű műsor: Friedrich Schiller emlékezete. Die Bürgschaft. Hanzl: Férfiasán. Hírek. Mi újság az NDK-ban? A Kretzer—Moser-duó énekei. 18.00: Filmzene. 1. Churchill: Hófe­hérke és a hét törpe. (Vokál) 2. Márkus: Meseautó (Perczel Zita, Törzs Jenő), 3. Loessuer: Ander­sen (Dany Kaye), 4. Mattes: Ut­cai szerenád (Vico Toriani), 5. Romberg: Orgonavirágzás. (Jea­nette Macdonald és Eddy Nel­Jószerencsét (Pécsszabolcs): Blum ügy (fél fi és fél 8 órakorh Rákóczi (Mecsekalja): Csendes otthon (8 órakor). Május l. (Vasas H.): Gitáros lány (7 órakor). Kossuth (Mohács): Az út vége (fi és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Blum ügy (8 órakor). Táncsics Siklós): Nagybácsim (8 órakor). AZ UTOLSÓ FELVONÁS Május 13-án, pénteken este 7 son), fi Budai: Szerelmi láz orakor Pécs város Művelődési Ha­(Csortos Gyula), 7. Chaplin: Ri- Jaban. (Déryné u. 18.) Gyulavári valdafény (Rood Godvinzk), 8. Laiszl?. 'anar megemlékezik a II. Hollender: Kék angyal (Marle­ne Dittrich). 18.30: Tudósítások faluról. 18.40: Szív küdi szívnek szívesen. 19.00: Munka után. — Zenés össze­állítás. 19.55: Hírek. 20.90: Műsorzárás. világháború befejezésének 15. év­fordulójáról, majd levetíti Az utol­só felvonás c. nagy dokumentum­filmet. Belépés díjtalan. TARSAS kirándulás aba­LIGETRE A televízió mai műsora: 13.00—17.00: Ipari és kereskedelmi adás. 18.30: Egy óra az ifjúságnak. 19.25: Szünet. 19.30: TV-híradó. 19.45: A csúcstalálkozó előtt. — Jegyzet. 20.05: Két fiú egy kislány. Magya­rul beszélő szovjet film. Kb. 31.25: Pesti panoptikum; Pécs város Művelődési Háza tár­sas kirándulást rendez május ló­én, vaéárnap Abaligetre kiilönau- tóbusszal. Indulás reggel 8 órakor, visszaérkezés este 7 órakor. Je­lentkezés május 12-én estig a mű­velődési ház irodájában (Déryné u. 18.). A részvételi dij 20 forint befizetése mellett. 337 :V SZÍNHÁZ: Az Egészségügyi Dolgozók Aka­démiájának soronkövetkező elő­adását május 11-én délután 5 óra­kor tartják az I. sz. belklinika tantermében. Előadás cime: Az orvostudomány közeledése a ter­mészettudományokhoz. Előadó: dr; Mess Béla adjunktus. * A Pécsi Zeneoktatói Munkakö­zösség a Pécs városi Művelődési Ház balettiskolájának közreműkö­désével 12-én, csütörtökön délután 6 órai kezdettel a Liszt-teremben _ rendezi ez évi első növendékhang­Kossuth: Bum, a katona (fel 5, versenyét. A műsoron stilizált tán­fél 7 es fel 9 orakor). cok bemutatója szerepel. A szülö­Petőfi: Ingovány (fél 5, fél 7 és két és az érdeklődőket ezúton hív­fél 9 órakor). ja meg az intézet vezetősége. Nemzeti Színház: A kapitány (este 7 órakor). Kamaraszínház: Anna Karenina (délután 5 órakor). MOZI: Park: m. Richard (4 fél 7 és 9 órakor Szélesvásznú). PEAC—Urán 4:1 (0:1). Az I. fél­idei jó játékát nem tudta tartani az Urán csapata. A technikásabb PEAC a H. félidőben biztosította győzelmét. Góllövők: Györkő, Fe­kete, Gyónó, Ballő, illetve Csethe. Pécsi Porcelán—Vasas I. Bányász 1:1 (0:9). Jólramú mérkőzésen a szervezetten védekező Vasas I. Bányász csapata döntetlent har­colt ki. Góllövök: Fötocsár, illet­ve Pemeckér. Siklós—Pécsi Postás 3:2 (1:0). A hajrát jobban bíró siklósi csapat szerencsés győzelmet aratott. Gól­lövők: Nagy. Bagoly, Túrós, illet­ve Spiesz, Féjés. Pécsi Kinizsi—Villány 5:0 (4:0). NUchtér sérülése miatt 10 fővel játszott a villányi Csapat. Góllö­vők: Varjas 3. Kovács, Katona. hagyása után biztos győzelmet ara tott a pécsszabolcsi csapat. Komlói Bányász H.—Mohács 4:4 (3:3). Erős, változatos küzdelemben igazságos eredmény született. Gól­lövők: Rózsa 2, Takács, Kereszti, illetve Kővári 2, Kispál, Petz. A megyebajnokság állása Szigetvári ZMSE—Szigetvári Va­0:0. A ZMSE technikai fölé­nyét a Vasas lelkesedése egyenlí­tette ki. Bóly—Szászvár 09). Igazságos döntetlen. Mindkét csatársor sok helyzetet hagyott ki. Pécsszabolcsi Bányász—Hidasi Bányász 3:1 (2:0). A múlt heti ki­az NB i. Állasa 1. U. Dózsa 20 14 4 2 39:15 32 2. Ferencv. 20 11 6 3 49:25 28 3*. Vasas 20 9 6 5 34:25 24 4. Bp. Honvéd 20 9 5 6 45:37 23 3. MTK 20 8 6 6 36:28 22 6. Tatabánya 20 8 6 6 25:22 22 7. Diósgyőr 20 8 4 8 30:26 20 8. Szeged 20 6 f> 8 24:31 18 9. Csepel » 7 s 10 18:28 17 10. Dorog 20 4 8 8 22:37 18 11. Salgótarján 20 4 7 9 23:27 15 12. Szombath. 20 5 5 10 26:36 15 13. BVSC 20 3 8 9 19:34 14 14. Pécs 20 4 6 10 24:45 14 NB III. állása a Dózsa II. eredményeivel 1. Csepel Autó 26 16 3 7 59:33 35 2. p, Dózsa H. 26 16 2 8 74:42 34 3. Pécsi BTC 26 13 7 6 62:40 33 4. K. Kinizsi 26 14 4 8 51:35 32 5. Bajai Építők 26 12 7 7 46:32 31 6. Kiskh. Dózsa 25 14 2 9 51:33 30 7. Bajai Bácska 25 13 4 8 37:28 30 8. Bonyhád 25 12 2 11 37:36 26 9. P. Bányász 26 11 3 12 49:42 25 10. P. Vasas 28 9 7 10 41:47 25 11. Kiskh. MED. 25 11 2 12 50:48 24 12. Szekszárd 25 9 6 10 36:41 24 13. Szív. MÁV 25 11 1 13 45:44 23 14. K. Dózsa 26 9 5 12 41:49 23 15. Bócsalmás 26 9 5 12 38:57 23 1«. Komlói Béta 25 2 5 18 24:65 9 17. Dombóvár 25 2 3 20 21:90 7 1. PEAC 20 15 7 1 67:17 37 2. Mohácsi TE 22 15 2 5 42:24 32 3. Pécsszab. 22 13 5 4 51:28 31 4. Szászvár 23 11 5 7 43:43 27 5. ZMSE 22 10 6 6 44:26 26 6. Pécsi Kin. 22 11 2 9 44:25 24 7. Bóly 21 9 6 6*38:26 24 8. p. Postás 22 9 4 9 44:25 24 9. Porcelán 21 9 3 9 43:34 21 10. Vasas I. B. 23 8 5 10 38:41 21 \u Siklós 22 8 4 10 35:44 20 12. Urán SC 23 6 5 12 35:42 17 13. Hidas 23 4 5 14 29:58 13 14. Villány 23 4 4 15 25:77 12 15. Szlg. Vas. 22 1 5 16 21:73 7 16. Pécsvárad vieszalépett. Meglepetések fordulója as NB lll-ban PÉCSI BÁNYÁSZ—BTC 2:1 (2:0), | jók: Kovács, Czukor, Gyurkó, Pécsbányatelep, 1900 néző. Vezette: Völgyesi. P. BÁNYÁSZ: Kovács — Ulrich, Vámos, Baczur — Czukor, Varga — Pintér, Müller, Kása, Gyurkó, Varjas. Edző: Keszler Mátyás. BTC: Sarbak — Berta, Siklósi, Kékvölgyi — Szalai, Horváth — Szigeti, Hauschl, Győrfi, Dara, Oskó. Edző: Krivanek Vilmos. A nagy tét rányomta bélyegét a játékra. A BTC az I. félidőben alárendelt szerepet játszott, szinte állva nézte, hogyan mozognak a csúszós pályán a fürge, gyors bá­nyász csatárok. Szálait a 35. perc­ben utánrúgésért kiállították. A II. félidőben a bőrgyár irányította a játékot, a7,onban csak egy gölt si­került lőnie. Góllövők: Gyurkó 2, illetve Győrfi. Jó napjuk volt NB Il-es késilabdásainknak Illetve Siklósi, Horváth. PÉCSI VASAS—BAJAI EPITOK 3:1 (3:1). BTC-páiya, 500 néző Vezette: Ju­hász. PÉCSI VASAS: Szili — Egervári. Becsei, Berki — Rákóczi, Somogy- vári — Turbéki, Stelzammer, Szop- ka, Angyal, Danajka. Edző: Bár­dost László. BAJAI ÉPÍTŐK: Diszü — Major, Táncsics. Teket — Heringer, Var­ga — Kreisz, Czeglédi, Papp, Osz- lancsek, Ezsl. Edző: Tamási László. Azonnal támadólag lépett fel a Pécsi Vasas és már a második percben 2:0-ra vezetett. A 17. perc­ben háromra növelte góljait a Va­sas. A gól után kiegyenlítettebbé vált a Játék, Becsei öngóljával szé­pített a bajai csapat. A II. félidő­ben rohamozó Bajai Építők nem tudtak gólt elérni. Góllövők: An­gyal 2, Danajka. illetve Becsei (ön­gól). Jók: Berki, Somogyvári, Da­najka, illetve Varga, Poszlancsek. DUNÄNTÜLI napló A Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Vasvári Ferenc Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. József Attila u. 10. Telefon: 15-32. 15:33. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. »7 Szakács János a mezőny legjobbja volt a Telefongyár ellent mérkő­zésen, hat góllal terhelte meg az ellenfél hálóját. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a nelyi postahivatalok­nál és kézbesítőknél. dU 1 hónapra lb- Ft, NB n-es kézilabda-csapataink a vasárnapi fordulóban szép ered­ményeket értek el. A Dózsa férfi csapata a Telefongyár együttese ellen biztos győzelmet aratott, a Pécsi Bányász lányok kiegyenlí­tett küzdelemben, igazságos dön­tetlen eredményt értek el. noha a győzelemhez közelebb álltak, mint ellenfelük. A Komlói Bányász együttese Budapesten szép győ­zelmet aratott a Testvériség csa­pata felett. Eredmények: Pécsi Baaj’áes—Győri Fonó 1:1 (3:33, női mérkőzés. A pécsi csapat góilövői: Szittyáné (3), Szmolkáné, Milko- vics. Komlói Bányász—Budapesti Test­vériség 15:9 (5:6). férfi mérkőzés. A komlóiak góilövői: Papp 5. Appelshoffer 4, Nábob 3, Kispál 2, Schmeller. Pécsi Dózsa—Telefongyár 13:10 (8:7). Pécsi játékosok közül Sza­kács 6, Hartung 2, Somogyi 2, Schmidt, Nagy, Hang 1—i goit do­bott, PÉCSI DÓZSA II.—BÁCSALMÁS 5.1 (2:1). Bácsalmás, 500 néző. Vezette: Szeghalmi. DÓZSA H.: Vasa — Bernáth, Picék, Zboray — Lovig, Schwara — Szabó, Garami, Faludi, Horváth, Szűcs. Edző: Molnár László. BÁCSALMÁS: Nincsevics — Já- gity. Pólyák, Wächter — Prikidá- novies. Mezei — Síiké, Batiz, Se- verác, Ősz II. Edző: Harci József. Süke révén vezetéshez, jutott a bácsalmási csapat, azonban ezzel puskaporukat ellőtték. A Dózsa II. technikás játékával felőrölte az ellenfél erejét és tetszés szerint érte el góljait. Góllövök: Garami 3, Horváth, Faludi, illetve Süke. Jók: Garami, Pleck, Lovig, illetve Ninosevics, Jágity. Bonyhádi Vasas—Kaposvári Dó­zsa 2:0 (1:0). A hazaiak lendülete­sebben. határozottabban Játszot­tak. Góllövők: Endrődi, Szegedi. Jók: Pataki, Molnár, illetve Szvat, Kecskeméti. Szekszárdi Petőfi—Dombóvári Spartacus 2:0 (0:0). Nehéz talajú pályán folyt le a mérkőzés. Az első 60 percben a dombóváriak támadtak többet. Később Simon és Benács góljával biztosították győzelmüket a szekszárdiak. Jók: Simon, Benács, illetve Tamás I., Tallósl. Kiskunhalasi MEDOSZ—Komlói Béta-akna 2:0 (2:0). A hazaiak az első tíz percben lőtt két góljukkal győztek. Góllövők: Vass. Csányl. Jók: Hődör, Várhegyi, illetve Ma­gyar, Trischler. Kaposvári Kinizsi—Székesfehér­vári MÁV 1:1 (1:0). Székesfehér­vári fölényben zajlott le a mér­kőzés. Csatárai azonban a helyze­teiket rendre kihagyták. Góllövő: Stadler, illetve Homolya. Jók: Sziget, Gergely, Pál, Tihanyi. Csepel Autó—Kiskunhalasi Dó­zsa 0:0 (0:0). Duna haraszti, lat mOA,