Dunántúli Napló, 1960. március (17. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-15 / 63. szám

6 NAPLŐ I960. MÁRCIUS IS. Az NB I. labdarúgó mérkőzések eredményei Súlyos vereséget szenvedett a Pécsi Dózsa Ferencváros—Pécsi Dózsa 4:0 (3:0) Vasas—Újpesti Dózsa 3K) (1:0). Góllövők: Kékesi, Csordás, Szilá­gyi I. A Vasas-csatársor pompásan játszott.. BVSC—Diósgyőr 0:0. Alacsony színvonalú mérkőzésen valós ered­mény született. Szombathely—Csepel 2:9 (0:0). Góllövő: Polgár, Komora. Küzdel­mes mérkőzésen végig a szombat­helyiek tartották kezükben a já­ték irányítását. Salgótarján—Szeged 3:0 (2:0). Gól­lövök: Bablena, Taliga; Csáki. Ál­landóan a vendégcsapat kezdemé­nyezett. Gyors és gördülékeny volt a játékuk. az nb I. Állasa: 1. U. Dózsa 16 11 3 2 32:13 25 2. Ferencváros 16 8 5 3 37:19 21 3. Vasas 16 8 5 3 30:21 21 4-5. MTK 16 7 5 4 .30:21 19 4-5. Tatabánya 16 7 5 4 20:14 19 6. Bp. Honvéd 16 8 3 5 39:30 19 7. Diósgyőr 16 6 4 6 25:20 16 8. Csepel 16 6 2 8 15:22 14 9. Szeged 16 5 4 7 15:24 14 10. Salgótarján 16 3 6 7 20:23 12 11. BVSC 16 3 6 7 16:25 12 12. Szombathely 16 4 3 9 21:32 11 13. Dorog 16 3 5 8 18:34 11 14. Pécs 16 3 4 9 17:36 10 Kikaptak a PVSK női kosár­labdázói Szombaton délután játszották le NB I-es kosarasaink az MTK el­leni mérkőzésüket. A pécsi csa­pat az első percek' lendületes já­téka után kiesett a játék ritmu­sából és nem is tudott lábra kap­ni a mérkőzés végéig. A mérkő­zés eredménye 37:48 (30:25) az MTK javára. A mérkőzést Tvordy és Homyák vezette. MTK: Hor­váth (12), Vajda, dr. Reszelné (10), Fiedler (14), Kovács (11), csere: Juhász (6), Renni (4), Esztergomi- né, Kretzkó. — PVSK: Kelenfiné (8), Szabó (11), Kóeáné (11), Erdő­siné (13), Aratóné (8), csere: Láng (3), Varga. A játékban kitűntek: Horváth, Fiedler, az MTK, illetve Erdősiné, Kósáné a PVSK részé­ről. Népstadion; 45 ezer néző, vezette: Emsberger. Ferencvárosi Horváth — Bertha, Mátrai, Dálnoki I. — Kocsis, Dé- kány dr. — Dálnoki H., Orosz, Al­bert, Vilezsál, Rákosi. Edző: Tátrai Sándor. Pécsi Dózsa: Zengői — Bendes, Kocsis, Hegyi — Serédi, Kresz — Kamondi, Csupák, Dunai, Rádi, Kovács. Edző: Czibulka Mihály dr. Az első támadást a Ferencváros vezette. Albert veszélyes megmoz­dulását a pécsiek szögletre mentet­ték. Később Serédi akasztotta sza­bálytalanul Oroszt. A 11. percben Dálnoki labdája Alberthez, majd Oroszhoz került, aki kapásból a kapu jobb oldalába lőtte. 1:0. A gól után is a zöld-fehérek tá­madtak, a pécsi védelem kapko­dott. A 22. percben Albert megsé­rült Zengőivei való összecsapása közben, öt perc múlva visszajött, és azonnal veszélyes volt. Lövése Zengőlről kipattanva Orosz elé ke­rült, aki a kapu közepébe lőtt. 2:0. A Ferencváros továbbra Is táma­dott, és nagy fölénybe került. A 45. percben Albert, miután kicselezte a pécsi védelmet, belőtt^ a Ferenc­város harmadik gólját. 3:0. Szünet után Serédi és Csupák helyet cserélt. Továbbra is a Fe­rencváros maradt támadásban. Rá­kosi, majd Dékány, majd ismét Rákosi volt veszélyes a pécsi ka­pura. A 70. percben Orosz a kifutó Zengői mellett kapura lőtt, de Ko­csis a gólvonalról hárított. A 85. perc hozta a végeredményt, Albert 18 méteres kapáslövésből lőtt gólt. 4:0. A pécsi csapat elfogódottan ját­szott, vitathatatlanul nem volt esé­lye a mérkőzés megnyerésére. En­nek ellenére jobb játékot vártunk a csapattól. A Ferencváros ismét pompás játékkal rukkolt ki, de szerettünk volna pécsi gólokat is látni. A második félidőben esett a játék színvonala, ekkor már ered­ményesebb volt a pécsiek játéka. A játék jellemzője volt, hogy a pécsi játékosok nem értették meg egymást. A csatársorban Dunai társtalanul nem volt eredményes. A Ferencvárosban Albert, Orosz, Mátrai játéka emelkedett ki, míg a pécsi csapatban a gólok ellenére Zengői, Bendes és Serédi voltak a legjobbak. Nehéz csatát vívott a pécsi védelem a kiváló ferencvárosi csatársor ellen. Képünk egy ferencvárosi támadást ábrázol. A PVSK kikapott, a Komlói Bányász győzött az NB II. mérkőzések során Sikertelen volt a baranyai ökölvívón kaposvári szereplése EVTK—PVSK 4:1 (3:1) Pécs, 1000 néző, vezette: Benkö. EVTK: Horváth — Nagy, Tácsik, Pálinkó — Rehák, Sinkovics — Roller, Kalmár, Grubicska, Bödök, Ratkai. Edző: Csizmadia Mihály. PVSK: Bogyai — Köves, Mohá­csi, Szegedi — Mező, Hernádi — Kardos, Kakuszi, Homung. Szent- aimai. Hámori IL Edző: Veto Ká­roly dr. Az első percekben már vezetés­hez jutott az erzsébeti csapat. A harmadik percben Bödök senkitől sem zavarva Kalmár fejére ívelte a labdát. Fejese az első gólt je­lentette. 1:0. Két percre rá Roller indította a labdát, melyet Sinko­vics közeiről a hálóba iőtt. 2:0. A 14. perében ismét az EVTK volt eredményes. 3:0. Az erzsébeti já­tékosok igen nagy lendülettel ját­szották, míg a pécsiek lassan, kö­rülményesen. A 30. percben szépí­tett a PVSK Hámori II. góljával. 3:1. A második félidőben már gördü­lékenyebb volt a vasutas csapat játéka, sok lövés is ment az er­zsébeti kapura, de a kitűnő Hor­váth pompásan hárított. A 80. percben fellángoló erzsébeti csapat újabb gólt lőtt. Grubicska védelmi hibából zavartalanul rúghatott a jobb sarokba. 4:1. A PVSK védelme, élén Mohácsi­val, teljesen felmondta a szolgá­latot. Mezőnyben, de különösen a második félidőben egész jól ját­szott a vasutas csapat. Jók: Horváth, Kalmár, Grubics­ka, illetve Köves, Kardos. Komlói Bányász—Oroszlányi Bányász 2:1 (1:0). Oroszlány; 1000 néző, vezette: Nyeste. Komlói Bányász: Kun — Kani­zsai, Palotás, Komlói — Kékesi, Molnár I. — Garai, Cziráki, Peré- nyi, Soós, Faragó. Edző: Remmer Lajos. Oroszlányi Bányász: Fekete — Hári, Kurszky, Kutasi — Fónay, Makkal — Kárpáti, Galgóczi, Nagy, Németh, Móricz. Edző: Bödecs Jó­zsef. Az első percekben .az oroszlányi csapat támadott. Nagy, majd Mó­A PEAC gólaránnyal rezet a megyebajnokságban A megyebaj nokság vasárnapi fordulójában Mohács csapata csak döntetlent tudott elérni, míg a PEAC biztosan győzött Szigetva­ron. Ezzel az egyetemi csapat a megyei I. osztály első helyére került. Eredmények: PEAC— Szigetvári Vasas 5:3 (2:1), Szigetvár, 300 néző, vezette: Hor­váth G. A PEAC folytatta győzel­mi sorozatát és ha játékában ma­radt is kívánni való, eredményes­ségével és a helyzetek jó kihasz­nálásával biztosan győzött. Gol- lövő: Györkó és Gyánó 2—2, Fe­kete, illetve Horváth, Gáspár. Vasas 1. Bányász—Mohácsi TE 1:1 (0:1), Vasas, 500 néző, vezette: Aknai A Vasas labdarúgók nagyon készültek a találkozóra. Fölényes játékukkal megérdemelten jutottak az egyik pont birtokába. A mo­hácsi qsapat ismét csalódást kel­lett. Góllövő: Fáukisz, illetve Kosz tok Jók: Narai. Fánkisz. illetve B-'-ácz. Varga. Komió! Bányász II.—Siklós 3:0 (2:0). Siklós. «00 néző, vezette: 'Da­rányi. A technikás komlóiak meg­érdemelt győzelmet arattak Sik­lóson. Gollövök: Kereszti 2 és Ró­zsa. Jók: Kereszti, Győri, illetve Varjú. Postás—ZMSE 3:2 (0:1), PVSK- pálva, 100 néző, vezette: Páldi. A 7MSF 3-o-ás vezetését fordította meg a lelkes postás csapat Gól- lö-áu- Torok 2. Soles/.. Illetve I»-» ■ M-esbt! és S7ő'>ő«’' Jók- jTo-v-'ta, Torok, Illetve Héjjas. ezőuősi. PVSK II.—Szászvár 1:0 (1:0). |>VSK-pálya, 500 néző, vezette: V. (Viagy. Gyenge, kapkodó játékve- tetea »ellett nagy fölényért n*m ta gólokra váltani a PVSK «a- a. Góllövő: Szőke. Jók: Tamási, derkényi, illetve a szászvári lelem. écsí Kinizsi—Hidas 5:0 (4:0), uzsi-pálya. 300 néző, vezette: /ács. Az első félidőben kitü- n játszott a Kinizsi csapata. , lövő: Varjas 3, Kovács, Kató- ] Jók: Varjas, Fodor II, illetve I Porcelángyár—Bóly 2:0 (3:0) Porcelángyár-pálya, 200 néző, ve zette: Domány. A mezőnybe: egyenrangú bólyi csapat hiáé küzdött lelkesen, a helyzeteikc jobban kihasználó porcelángyária biztosan győztek. Góllövők: Máy 2, Deák. Jók: Havrán, Máy, illetvt kresz, Mirkó. Villány—Pécsi Urán 1:0 (0:0), VU- | lány, 300 néző, vezette: Pazaurek. Jó mérkőzésen megérdemelten győ­zött a hazai csaoat. Góllövő: Ko­vács. Jók: Keresztes, Tamás. Il­letve Krausz, Török. A megyebajnoksag a Hasa: 1. PEAC 16 10 5 1 43:13 25 2. Mohács 16 12 1 3 33:14 25 3. Pécsszab. 16 9 4 3 37:22 22 4. Bóly 16 8 4 4 34:22 20 5. Postás 16 8 3 5 31:23 19 6 Pécsi Kin. 17 8 2 7 33:22 11' 7. ZMSE 16 7 4 5 28:20 18 8. Szászvár 16 7 3 6 30:34 F 9. Siklós 16 6 4 6 28:26 ’ 10. Urán 16 5 4 7 26:24 11. Porcelán 17 6 2 9 33:31 12. Vasas I. 17 5 4 8 30:36 : 13. Hidas 17 3 4 10 17:38 lu 14. Villány 17 3 4 10 18:51 10 19. Szlgetv. Vae 17 — 4 13 17:90 4 !•; Pécevérad «waaiégett. I ricz lövését kellett védenie a kom­lói kapusnak. A 15. perc hozta meg az első gólt, Garai labdájából Cziráki védhetetlen gólt lőtt. 1:0. A 20. percben ismét gólt ért a bá­nyászcsapat, azonban a játékveze­tő szabálytalanságot látott. Fokoza­tosan feljött a Komló, támadásai egymást követik az Oroszlányi Bá­nyász kapuja ellen. A második félidőben ismét az Oroszlány kapott először lábra. A 22. percben Fónay rúgott 18 méter­ről szabadot, de lövését Kun nagy­szerű érzékkel védte. Garai táma­dása a következő esemény, majd Molnár I. lövését mentették szög­letre az oroszlányiak. A 27. perc­ben ismét Fónay szabadrúgása kö­vetkezik. Lövése a kapufáról visz- szapattant és Hári a labdát a kom­lói kapuba küldi. 1:1. Az eredmény nem sokáig maradt, mert a követ­kező támadás során Soös védhe­tetlen gólt lőtt. 2:1. A gól után Soós lesérült és a 10 emberrel ját­szó komlói csapat védekezésre rendezkedik be. Jók: Faragó, Ga­rai, illetve Fónay, Nagy. AZ NB n. ALLÄSA! Sikertelen volt a pécsi ököl­vívók kaposvári szereplése a terü­leti egyéni ökölvívó-bajnokságon. Már az indulás sem sikerült. Joó Lászlót vállalata nem engedte el, Dóra csak a mérlegelés után ér­kezhetett meg a versenyre, Wer- ling megbetegedett, Gombkötő Be­la szemsérülése sem javult. A várható kaposvári siker így még zavartalanabbal alakult ki. A megnyerhető 10 súlycsoport kö­zül nyolcban a kaposváriak győz­tek. Csak a harmatsúlyban győ­zött a szekszárdi Markos és kis- váltósúlyban a nagykanizsai Bédi. Az egyes súlycsoportokban a kö­vetkezők győztek, légsúlytól fel­felé: Dorogi, Markos, Tóbi, Sülé, Bédi, Jakab, Bereczki László, Ri­ba, Bedenanies, Kalmár. A pécsi versenyzők közül Bereczki nagy­váltósúlyban második lett, mig a komlói Fülöp légsúlyban szerezte meg a második helyet. Pontversenyben 1 Kaposvár 57, 2. Nagykanizsa 9, 3. Szekszárd 8, 4—8. Pécs, Komló, Bonyhád 3—3, 7. Dombóvár 2 ponttal. 1. Győr 2. Szállítók 3. Komló 4. Budafok 5. Székesfehérv. 6. Budai Spart. 7. Láng 8. Mosonm. 9. Zalaeg. 10. Oroszlány 11. Vác 12. EVTK 13. Pápa 14. Sztálint-. 15. PVSK 1«. KMTE 18 15 18 11 18 9 18 9 18 10 18 7 18 6 18 6 18 6 18 6 1 2 41« 31 4 3 32:14 26 5 35:19 22 5 17:14 22 7 42:28 21 7 28:30 18 7 18:21 17 7 20:28 17 7 16:25 17 8 29:34 16 2 9 20:25 16 2 9 24:31 16 3 10 16:32 13 2 11 28:33 12 4 10 22:32 12 Megyei ifjúsági eredmények PVSK—Szászvár 1:0, Kinizsi- Hidas 2:1, Postás—ZMSE 1:0, Por­celán—Bóly 2:2, Vasas I.—Mohács 1:1, Szigetvári Vasas—Bányász 2:1, Siklós—Komló 0:0, Villány—Urán 0:0 Totó-eredmények: 1» % li x> 1» x, u 2, L 2, 2. Nagyszámú induló részvételévé! zajlott le a megyei általános Iskolák MnUWtMrtWt 111 ■tiClMiiit & ot 61 a k (nevünk A PÉCSI RADIO 1960. március 15-1, keddi műsora: a 223,8 m középhullámon: 17.30: Szerb—horvát nyelvű műsor: Bánáti kóló. A napokban jegyeztük fel,.. Hírek, tudósítások. Poszkocsieák. Néhány perc mezőgazdaság. Boszniai szevdalinkák, tambura- zene. Tavaszi mezőkön. Harmonika-szóló. 18.00: Német nyelvű műsor: Hírek. A termelőszövetkezeti kertészet­ben. Fuchsgraben. Uj módszerek Majoson. Fúvószene. 18.30: Magyar nyelvű műsor: Három tavasz- a magyar történe­lemben ... — Megemlékezés az 1848-^s polgári forradalomról. 18.40: Szív küldi szívnek szívesen. 19.00: Munka után. Zenés össze­állítás. 19.55: Hírek, tudósítások. 20.00: Műsorzárás. A televízió mai műsora: 13.00—17.00: Ipari és kereskedelmi adás. 18.00: „Ezemyolcszáznegyvennyolc, te csillag”. A Gamma Optikai Művek KJSZ-szervezetének ün­nepsége. 18.45: Szünet. 19.00: TV Híradó; 19.15: Rövid film. 19.35: Talpalatnyi föld. Magyar film; színház: Nemzeti Színház: Bernarda hál (este 1 órakor). Kamaraszínház: 12 dühös emtM (este fél 8 órakor). MOZI: Park: Virrad (szélesvásznú, fél fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth: Az éjszaka szépei (i1 5, fél 7 és fél 9 órakor). Petőfi: Vihar Itália felett (fél órakor). Az ördög szépsége (fél és fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyal híradó, 60/4. világhíradó, Az elek roncső, Citrom terem a szobába: Hatalmas Ob. (Előadások 11 óráti 3 óráig folytatólagosan). Mopresszó: Magyar híradó, 60/ világhíradó. Az elektroncső, Cl rom terem a szobában. Hatalma Ob. Bachcsiszeráji szökőkút (EH adások — hétfő kivételével — mii dennap fél 5, 6 és fél 8 órakor). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Tarkák ügye (5 és 7 órakor). Epitők kultúrotthona: Anyai szí (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Merénylet (fél 6 és fél 8 órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Ali baba (7 órakor). Május 1. (Vasas H.): Fantaszti kus utazás (7 órakor). Kossuth (Mohács): Fehérek és feketék (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Távoli par« kon (8 órakor). Táncsics (Siklós): Kilenc élet (B orakor); Pécsi győzelem a sakk NB l-ben Pécsi Kinizsi—Ferencvárosi TC 7:5. A Sörgyár kultúrtermében megrendezett találkozón nagy küz­delem után győzött a pécsi csapat. András, Ivánffy, Bárány, Tóth dr. és Vándor győzelme mellett Kádái-, Pagony, Horváth és Prug- berger döntetlen eredményt ért A Péesszabolesi Bányász sakké' zói osztályozó mérkőzést vívtak sí NB I-be jutásért a Pilisi Bányás* sakkozói ellen. A verseny a pé" csiek számára nem sikerült, mer*. 8.5—3.5 arányban vereséget szenei védték. A pécsi versenyzők közül Bereczki és Szöllősy nyert játsz': mát, míg Molnár, Péteríalvi ét Szabó R. döntetlenül mérkőzött. Kerékpáros terepbajnokság Budapesten A terepbajnokság harmadik, egy­ben utolsó fordulójában az előző fordulóhoz hasonló eredmények születtek. A pécsi csapat — mivel Mátis indulását a szövetség nem engedélyezte — jobb eredményt nem érhetett ed. Az összetett egyé­ni verseny végeredményében Ara- nyi (Csepel) győzött, 2. Málló (Pé* esi Spartacus), 4 Spán (Pécsi Bá­nyász). Csapatban 1. Budapesti Építők II., 2. Pécsi Spartacus (Ma­hd, Kozma, Horváth). 3. Pécsi Bí' nyász (Span, Bischoff, Géczi). Csak a BTC-nek sikerült az NB lll-ban pontot szerezni Bajai Epitők—Pécsi BTC 2:2 (1:1). Baja. 3000 néző, vezette: Soós. A BTC csapata a mérkőzés első ré­szében jól játszott. Később följöt­tek a baj alak és potya góllal egyen llteltek. A második félidőben len­dületesen támadott az Epitők csa­pata, mely vezetést is eredménye­zett számára. Az egyenlítő gólt a 85. percben érte el a BTC. Góllö- vők: Ézsi, Papp, illetve Győrfi, Siklósi. Jók: Páncsics, Heringer, illetve Horváth, Szálai, Siklósi. Bácsalmást Petőfi—pécsi Bányász 2:0 (0:0). Bácsalmás, 800 néző, ve­zette: Majoros. Nagy Iramú mér­kőzésen az első félidő gól nélkül telt el. A második félidőben a pé­csi csapat szerencsétlen játékkal, két góllal kapott ki. Az első gól Kosáról, a második Vámosról ju­tott a hálóba. Vargát a játékvezető kiállította. Jók: Vachter, Ntkidá- novics, illetve Vámos, Weit, Pécsi Dózsa 11.—Kaposvári 'Kini­zsi 6:1 (3:0). Pécs, Tüzér utca, 480 néző. vezette: Lendvai. A Júl ját­szó Dózsa csapata ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllo- vök: Opova 3, Garami 2 és Győri- Kiss 1, illetve Mózsl. Jók: Farkas, Opova, Lovig, Illetve Tóth, Szi­geti. Komlói Beta-akna—Szekszárdi Petőfi 1:1 (0:0). Komló, 800 néző, vezette: Lévák. Az első félidőben a szekszárdi csapat, a második félidőben a hazaiak voltak jobbak. Vezetést is szereztek, melyet az ellenfél 11-esből egyenlített ki. Góllövők: Deák, illetve Terebosl. Jók: Göncz, Bocsor, illetve Cser. Terebesi. Bajai Bácska—Pécsi Vasas 1« (HO). BTC-pálya, 300 néző, vezette: Bőd* Gördülékaop Vaso-témadN­sok után a 25. percben váratM*1 gólt lőtt a Bajai Bácska. Az erei ménytelen Vasas-támadások (f nélkül folytak, így a Bácska mrf érdemelt győzelmet aratott. Jó*- Bisztrovics, Ihos H., illetve Becs# Rákóczi. Az NB III. állása: L Csepel Autó 18 13 1 4 51:24 f 2. Bajai Építők 18 9 6 3 33:22 L- 5 34:18 %. 3 40:2J 1 4 23:1«? 8 42:28 5 5 30:2« J, 7 28:32 J, 9 24:29 \, 3. Kap. Kin. 17 10 2 4. Pécsi BTC 17 8 6 5 Bajai Bácska 17 9 4 6. Kh. Dózsa 18 10 1 7. Szekszárd 17 8 4 8. Kap. Dózsa 17 7 4 9. Bonyhád 18 9 10. Pécsi Bány. 18 7 3 8 31:30 , 7 27:31 , 8 20:33 >, 11. Pécsi Vasas 18 5 6 12. Bácsalmás 11 6 4 13. Székes fehv 18 7 11 31:33 j, 10 33:39 \ 14. Kh. Kinizsi 17 6 1 15. Komló 18 2 3 13 16:43 , 16. Dombóvár 17 1 3 13 11:60 ­DUNÁNTÚLI NAPLÓ , A Magyar Szocialista Munkásp*? Baranya megyei Bizottsága és * megyei tanács lapja. / Felelős szerkesztő: Vasvári Fér*** Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal* Pécs, József Attila u. 10. Telefon: 15-32. 13-33. s\ PÉCSI SZIKRA NYOMDA . Pécs. Munkácsv Mihály u. 10. Terjeszti a Magyar Posta. ... Előfizethető a helyi postahivatal® nál és kézbesítőknél. ^ EiSflzetéeJ dij t hónapra M.*-* "