Dunántúli Napló, 1960. március (17. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-08 / 57. szám

NAPLÓ I960. MÁRCIUS 8. Hi újság a sportvilágban? Totóeredmények: 3, U 2, t, X, 2, I» X, 2, x, 2, 2. * A BTC labdarúgó Bzakoszálya úttörő-to borzót tart kedden és csü­törtökön délután 3 órától a BTC- pályán. * A Baranya megyei Iparitanuló intézetek „Március 21.” alapfokú tornászbajnoksága lezajlott. A csa­patversenyben: 1. Pécs 50«. intézet 300.1, 2. Komló 501. intézet 19«,1, 3. Pécs 508. intézet 195,7, 4. Kapos­vári 503. intézet 192,8. A nők ver­senyében a pécsi 500. intézet győ­zött a kaposvári^503. intézet előtt. Vasas I.—Postás 1:0, Szászvár- Kinizsi 23), Siklós—Bóly 2:1, PVSK —Mohács 5:2, Hidas—Szigetvári Vasas 43), Igazságos döntetlen — javuló játék Pécsi Dózsa—Budapesti Honvéd 1:1 (10) PVSK—Újpesti Bőripari SK «5:53 (32:19). A vasutascsapat lendületes játékával mindkét félidőben jobb volt ellenfelénél. A győzelem a kiesés szempontjából igen nagy értékű. VB L ÁLLASA: 1: V. Dózsa 15 11 3 1 32:10 25 2. Ferencváros 15 7 5 3 33:19 19 3. Bp. Honvéd 15 8 3 4 36:25 19 4. Vasas 15 7 5 3 27:21 19 3. MTK 15 7 4 4 20:20 18 6. Tatabánya 15 6 5 5 15:11 17 7. Diósgyőr 15 6 3 6 25:20 15 0. Cbepel 15 6 2 7 15:20 15 9. Szeged .15 5 4 6 15:21 14 10. BVSC 15 3 5 7 16:26 11 11. Salgótarján IS i € 7 17:23 10 12. Pécs 16 3 4 8 17:32 10 13. Dorog 15 3 4 8 17:33 10 14. Szombathely 15 1 X 9 19:32 9 PVSK sporttelep, 1« ezer néző, vezette Foór. DÓZSA: Vass — Bendes, Kocsis, Hegyi — Serédi, Kresz — Kamon­di, Csupák, Dunai, Rádi, Kovács. Edző: Czibulka Mihály. BP. HONVED: Faragó — Törö- csik H., Bányai, Dudás — Bozsik, Töröcsik I. — Budai, Kazinczy, Tichy, Móré, Gilicz. Edző: Soós Károly. Sűrű sorokban Igyekezett a lab­darúgást kedvelő pécsi szurkoló- tábor már a kom délutáni órák­ban a PVSK sporttelepe felé. Ez a lelkesedés nem csupán a Hon­véd csapatának szólt, hanem az első bajnoki mérkőzésnek, mely itthon játszódott le. A kíváncsi­ság is nagyon sok embert lecsalt a pályára, hogy valójában lássa, hogy is játszik a pécsi csapat egy 5:0-ás vereség után. Lelkes és gólratörő játékot mu­tatott a pécsi csapat. Az első tá­madásokat a Bp. Honvéd játéko­sai vezették, de a pécsi védelem jól állt a lábán. Feltűnő volt, hogy a pécsi játékosok minden Honvéd- , támadásra azonnal jó ellentáma- dúsakkal feleltek. A kezdeti Hon­véd-fölényt pécsi támadássorozat követte, melynek eredményekép­pen Kamondi a 25. percben ve­szélyes lövést küldött Faragó ka­pujára. A kapus csak üggyel-baj- jal védte az éles lövést szögletre. A kissé hátrahúzódó Tlchy ve­zényletével a Honvéd-támadások mindig veszélyesek voltak. A vé­delem azonban biztosan hárított. A 33. percben Tichy bombáját Vass szögletre védte. A 41. percben Rádi labdájával Dunai a jobb Összekötő helyin tort előre is az ötös sarkáról laposan a bal sarokba lőtt. lábra vezet a piesl csapat, f III litelMiiil ^ A PÉCSI RADIO 19*0. március 8-i, keddi műsora a 223,8 m középhullámon: MOZI: Első félidei kivá'ó iátékával győzött a Komlói Bányász Romtői Bányász—PVSK 3:0 (3:0) Komló, 1509 nézői nézett* Szi-1 annal és Kakuszl voltak veszélye­ßeti. I sek. KOMLÓ: Lukács — Kanizsai, Palotás, Komlói — Kékesi, Mol­nár — Garai, Cziráki, Perényi, Sós, Faragó. Edző: -Eenaier La­PVSK: Hámori — Köves, Mohá­csi, Szegedi — Kutas, Hernádi — Kardos, Kakuszi, Bárány, Vlncze, SzentannaL Edző: Vető Károly. Már az első percekben komlói támadásnak örülhetett a közönség. Garai lövése a jobb felsó kapu­fának csattant. Két perc múlva Sós Hámori hálójába fejelte az első gólt. 1:0. A PVSK támadásait a komlói védelem rendre hárí­totta. A 15. percben Molnár I. lab­dájával Cziráki kapura tört és gólt lőtt. 2:0. Folyamatos, ötletes játék jellemezte a komlóiak támadásait, a pécsi csapat egészen alárendelt szerepet játszott. A szórványos támadások közül Kakuszl lövései Jelentettek csak veszélyt a komlói kapura. A 38. percben Perényi labdája Garaihoz került, aki a meglepett védők mellett a rövid- sarokba lőtte. 3:0. A második fél­időben feljavult a Pécsi Vasút já­téka, a kiegyenlített küzdelem egyik csapat számára sem hozott gólt. Ebben a játékrészben Szemt­A technikásabb és csapatmun­kájában egységesebb Komlói Bá­nyász megérdemelt győzelmet ara­tott a Pécsi Vasút ellen. A Komlói Bányászból Garai, CZlrúki, Molnár, a PVSK-ból Mohácsi és Kakuszl játszott JÓL Az NB II. állás»: Dunai a Dózsa gólját lövi Faragó mellett. A gól után fergeteges, de durva­sággal tarkított játékkal próbálko­zott a Honvéd, hogy kiegyenlít­sen. Sikertelenül. Hiába volt Ka­zinczy éles lövése, hiába kígyózott Budai a pécsi védők között, vé­delem rendre mentett. Igazi ve­szélyt nem tudtak a pécsi kapura jelenteni. A második félidőben is pécsi támadásokkal Indult a küzdelem. A pesti védők a támadásokat sze­relni tudták. Kiegyenlítetté vált a játék. Honvéd támadásra min­dig pécsi ellentámadás volt a vá­lasz. Nagy gólszerzési lehetősége nyílott a pécsi csapatnak a 7. percben. Joboldall szöglet után Rádi Csupáknak Játszotta hátra a labdát, akinek 20 méteres bombá­ja a mái- vert Honvéd kapus mö­gött a felső kapufának csattant. Mintha csökkent volna ezután a pécsi csapat lendülete, fokozato­san fej jött a Budapesti Honvéd. A pécsi védelem azonban ebben a játékszakaszban le biztosan hárí­tott. A 20. percben Serédi csak az utolsó pillanatban tudta a labdát Kazinczy elől az oldalra rúgni. A 26. percben szöglethez Jutott a Budapesti Honvéd. A szögletrúgásnál a picsi vé­delem rosszul helyezkedett, 'l'ich ijl és a kapu jobb sarkát teljesen szabadon hagyták. így Gilicz jól ívelt szögletét a kö- zépcsatár háborítatlanul fejel­hette a kapu jobb alsó sarkába. Vass csak a hálóba segíteni tud­ta a kapura tartó labdát. 1:1. A Honvéd tovább is támadott és a fáradt pécsi védelemnek mind nagyobb nehézségébe került, hogy kapujától a további veszélyt elhá­rítsa. A 40. percben Bozsiknak nyílt alkalma a gólszerzésre, azon­ban kiváló helyzetben a labdát leadta. Gilicz pedig elügyetlenked- te az egyébként jó helyzetet. Ezt követően még Tlchy lőtt ballal kapásból, lövése azonban elkerül­te a kaput. A játék képe alapján megérde­melt döntetlent hozott a találkozó. A Dózsa különös lelkesedéssel ve­tette magát küzdelembe. A Hon­véd pedig láthatóan tartott pécsi ellenfelétől. Ennek eredményekép­pen a gyors, lendületes játék sok szabálytalanságot is hozott. A já­tékvezető csak nehezen tudta kéz- bentartanl a játékot. A második félidőre a pécsi csapat már alig bírta a maga által diktált iramot, így a Honvéd fokozatosan fölény­be került. A pécsi csapatból Vass jól védett, a gólt szerintünk nem védhette A védelem legjobbja Hegyi volt, a fedezetek közül Kresz játszott jobban. A csatársor­ban jól épített Rádi és lendületé­vel és gólkészségével Kamondi és Dunai tűnt ki. A Bp. Honvéd csapatában Faragó, Dudás és Tlchy volt a legjobb. 17.30: Szerb—horvát nyeivű műsor: Maros menti táncok. A napokban legyeztük fel. Hírek, tudósítások. Dél-baranyai muzsika .., Dráva menti dalok és táncok. Néhány perc mezőgazdaság ... Táguló láthatárok ... Tamburazene. 18.00: Német nyelvű műsor: Az asszonybrigád. Innen-onnan. Hírek, tudósítások. Die Wandergretel. Keringő. Fiatal lányok csapata. Dalok, keringők. 18.30: Magyar nyelvű műsor: Szív küldi szívnek szívesen. 18.50: Az 50. nemzetközi nőnapon... Zenés összeállítás. Köszöntőt mond Sztergár János, a Hazafias Népfront Baranya megyei tit­19.45: Hírek, tudósítások. 20.00: Műsorzárás. A televízió mai műsora: Ipari és kereskedelmi 13.00—17.00: 18.30: Nyílt tárgyalás. Fiatalok az éjszakában. 19.15: Szünet. 19.30: TV Híradó. 19.45: Szovjet tájak — szovjet vá­rosok. A Léna folyó. 20.00: A tenger törvénye. Bolgár tilm. Kb. 21.35: Gyermekeinkről... Bízó Gyula pedagógiai műsora. SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: Bemarda háza (este 7 órakor): Kamaraszínház: 12 dühös ember (este fél 8 órakor): Park: Csuka ajándéka (norm: fél 5 órakor). Dal a tengerről (sz lesvásznú, fél 7 és 9 órakor). Kossuth: Egy kislány keresi a édesapját (4, fél 7 és fél 9 órakol Petőfi: Számíthatsz rám (fél S fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyac híradó. Mesél az erdő. Tengeré leszek. Budai hegyek. 59/12. spot hiradó. (Előadások 11 órától 3 őrá folytatólagosan. Pénztárnyitás f 11 órakor). Mopresszó: (a Pannónia szál nagytermében): Magyar hírad Mesél az erdő. Tengerész leszel Budai hegyek. 59/12. sporthirad Till Eulenspiegel és a pék. (Eli adások — hétfő kivételével — mii dennap fél 5, 6 és fél 8 órako Belépődíj 3.— forint.). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Anyegin (5 és 7 órakor). Építők kultúrottliona: Veszély« barátság (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Kezedben az élet (fél 6 és fél órakor). Rákóczi (Mecsekalja): A nap bolygója voltam (7 órakor). Május l. (Vasas n.): A béke els napja (7 órakor). Kossuth (Mohács): Fantasztáim utazás (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Két fiú egy kislány (8 órakor). Táncsics (Siklós): Szülői ház (6 órakor). * A Moziüzemi Vállalat értesíti közönséget, hogy a Kossuth mól 8-i, keddi, fél 5 órai előadását tech nikai okok miatt fél órával előbb vagyis 4 órakor kezdi. L Győr 11 14 1 3 399) a 2. Szállítók 17 10 4 3 29:14 24 S. Komló n ■ 4 3 33:18 2C 4. Budafok n « 4 i 13:14 20 5. Szfvár n 9 1 7 40:28 19 6. B. Spart. 17 7 4 < 28:28 19 7. Lánggyár 17 « 3 • 18:19 17 0. M-óvár n 6 0 0 20:26 17 1 0. Oroszlány 17 • 4 7 28:32 1« 10. Vác 17 7 3 8 20:23 ie 11. Z.-egerei. n 5 S 7 15:25 i: 12. EVTK 17 « 2 9 20:38 14 13. Pápa 17 5 a 9 10:31 1! 14. EVTK 17 • 3 9 20:39 14 15. PVSK 17 4 4 9 21:28 i: 16. KMTE n 3 4 10 19:37 IC Kilenc súlycsoportban is pécsiek győztek Kaposváron Kaposváron 13 sportkor vett reszt a területi egyéni ifjúsági Az NB III. mérkőzései Bonyhád—Csepel Autó 1» (0:0). Bor.ybád, vezette: Budán. Bony­hád: Szladllcsek — Borsodi, Hor­váth. Major — Péter, Molnár — Szabó, Fládlng, Endrődi, Réde, Patak!. Edző: Csordás Sándor. Az első félidőben kiegyenlített küzde­lem volt. A második félidőben a hazat csapat nyomasztó fölénybe került és Endrődi góljával győzött. Jók: Horváth, Péter, Molnár. Pécsi Bányász—Pécsi Vasas 2:2 (2:1). Pécsbányatelep, vezette Mozs- eal. Pécsi Bányász: Kovács — Ká­sa, Sárközi, Ulrich — Czukor, Walt - Sólymos, Müller, Lombost, Sértő n., Gyurkó Edző: Keszler Mátyás. Pécsi Vasas: Szili — Egervári, Be­csei, Berki — Szommer, Somogy- vári — Turbéki, Szopka, Stelzam- mel, Rákóczi, Danajka. Edző: Bárdost László. A kiírt játékvezető nem jelent meg. ezért közös meg­egyezésre Mozsgait kérték fel a mérkőzés vezetésére. Pécsi Bányász a mérkőzés alapián győzelmet ér­demelt volna, de középhátvédje Sárközi már az első percekben le­sérült, Ennek ellenére Müller két zóltával Bányász-vezetéssel zárult a féltdő. A Vasas zónát Danajka rúgta. A második félidőben szintén Danalka volt eredményes. A tíz (őre csökkent bányászcsapat ered- ményét tónak tartluk. Jók: Ulrich, Welt Müller, Illetve Danajka, Ber­tékvezető nagyon gyengén műkö­dött. Góllövő: Hauschl, Györfl, Szi­geti, illetve Garami 2. Bajai Bácska—Bajai Építők 89), Kaposvári Kinizsi—Kiskunhalasi Dózsa 19) (0:0). Kaposvári Dózsa— Komlói Béta-akna 3:2 (19)). Kiskun­halasi Kinizsi—Dombóvári Sparta­cus 8:1 (3:0). Az NB III. állása: A pécsi birkózók kitűnőéin szere­peltek. Eredményükkel a pontver­senyt Is megnyerték. Eredmények: Lepkesúly: 1. Kiss (P. Dózsa), 2. Halász (K. Dózsa), 3. Bajkó (PV- DK). Légsúly: Hoffercsik (P. Bá­nyász), 2. Szentkereszti (P. Dó­zsa), 3. Cserti (K. Dózsa). Pehely­súly: 1. Mihályi (P. Bányász), 2. Papp (K. Dózsa), 3. Bodahelyi (Szekszárdi. Könnyűsúly: 1. Mol­nár (P. Dózsa), 2. Ribli (K. Hu­nyadi), 3. Nagy (P. Bányász). Kis- váltósúly: L Tombor (Marcali), 2. Pintér (P. Bányász), 3. Iván (P. Kinizsi). Nagyváltósúly: 1. Zson- gor (P. Dózsa), 2. Cseh (P. Kini­zsi). 3. Németh (Szigetvár). Kis- középsúly: 1. Baumgartner (P. Bányász), 2. Krausz (P. Kinizsi), 3. Mente (PVSK). Nagyközépsúly: 1. Ludézer (P. Dózsa), 2. Pásztor (P. Bányász), 3. Győréi (P. Dózsa). Félnehézsúly: 1. Nagy (P. Bá­nyász), 2 .Vlrágh (Nagybajom), 3. Odor (PVSK). Nehézsúly: 1. Vitéz (P. Bányász). 2. Erdélyi (Kapos­vári Dózsa). Az egyéni csapatverseny ered­ménye: 1. Pécst Bányász. 2. Pécsi Dózsa, 3. Kaposvári Dózsa. Hz HB I. további eredményei Minden forduló meghozza a ma­ga meglepetését. A hét legnagyobb meglepetése a Szeged győzelme Csepelen, valamint a Ferencváros nagy gólarányú győzelme Dorog ellen. A forduló eredményei a követ­kezők: Szeged—Csepel 1:0 (1:0). Megér­demelt szegedi győzelem született Csepelen. A jól megerősített sze­gedi védelemmel nem tudott meg­birkózni a csepeli csatársor. Gól­lövő: Nyári, jók: Portöró, Zallár, Nemes, illetve Takács, Páll. Salgótarján—MTK 2:1 (1:0). A ki­eses ellen küzdő tarján! csapat nagy küzdelemben győzött az MTK ellen. Alacsony színvonalú, csapkodó játék volt a küzdelem Jellemzője. Góllövő: Bablena, Csá­ki, illetve Bödör. Jók: Jancsik, Csáki, illetve Nagy, Molnár. Újpesti Dózsa—Szombathely 3:1 (1:1). Az Újpesti Dózsa csak * második félidőben játszott igazán Jól. A szombathelyiek játékát a fegyelmezettség és tervszerű vó* dekezés jellemezte. Góllövő: Ki' harszki. Szusza, illetve Pál. Jók: Borsányi, Kuharszky, Szusza, il' letve Kulcsár, Szakály, Varga I­Ferencváros—Dorog 1:1 (5 :lh Valóságos gólzáport zúdított a Fe­rencváros, Dorog kapujára. A 9. percben már 4:0-ra vezetett a zöld- fehér csapat. Góllövők: Vilezsálí Rákosi, Albert,, Albert, Albert, Orosz, Albert, Illetve Csőri. Jók: Dékány, Albert, Rákosi, illetve Varga. Tatabánya—Diósgyőr 2:1 (0:0b Javulóban van a tatabányai csa­pat. Diósgyőr védekező taktiká­val játszott. Több góllal Is győz' ász ■■■■ff hetett volna a bányászcsapat. Gól- lövö: Szovják. Dombai, illetve Iván. Jók: Grosics, Farsang, De­meter, illetve Szigeti, Papp. Ismét vereséget sxenvedett a Mohácsi TE Jó eredmények a PEÁC atlétikai versenyén Pécsi BTC—Pécsi Dózsa II. 3:2 rt). BTC edzőpálya, vezette: VI- íg. BTC: Seres — Berta, Serdán, lékvölavl — Szalal Horváth — Szi­nti Oyőrfi. Hauschl. Sabacz, Ho­cker Edző: Krivonek Vilmos, ózsa n.: Zelenlk — Bemáth, Far­es, Pieck — Lovig. Győri-Klss. - zabó. Garami, Freppán, Horvath, ev<n. Fdző: Molnár László. Az ! x kcgvenlítetl erők játé­m Mindkét c—""* eufór­ián vette ki részét a támadások- ól. a második félidőben javuló ínvonalú Játékkal és Györfl pom- hanyntvetődéses góljával meg­győzött • BTC. A J*­1. Csepel Autó 17 12 1 4 48:24 25 2. Bajai Építők 17 9 6 3 SÍ :22 *3 3. Kaposvári K. 17 10 2 S 34:18 ?2 4. Pécsi BTC 16 1 5 S 36:23 ti 5. Bajai Bácska 16 ( 4 4 34:14 t) 6. Kh. Dózsa 17 9 1 7 38:27 19 7. Szekszárd 16 8 3 5 29:28 19 9. Kaposvári D. 17 7 4 6 28:29 18 9. Bonyhád 17 9 — 8 23:25 1« 10. Pécsi Bány. 17 7 3 7 31:28 *7 11. Pécsi Vasas 17 5 6 6 27:30 16 12. Székesfv. 17 7 — 10 31:32 14 13. Bácsalmás 17 5 4 8 24:33 14 14. Kh. Kinizsi 15 5 1 10 31:29 11 15. Komló 17 2 t 13 15:42 6 1«. Dombóvár 17 1 3 13 14:60 *í Második lett a Pécs! Spartacus kerékpáros ««»pata A téli kupé terepversenyének második fordulójában a pécsi ver­senyzők ktváilóan állták meg he­lyüket. Noha az egyéni versenyt Aranyi nyerte Ismét, a második és harmadik helyen pécsi végzet! Mohó és Span személyében. A két forduló összesítése alapján a sor­rend azonos. 1. Aranyi 1:27:0«, 2. Mahó 1:27:31, 3. Spán 1:29:51. Csa­patban 1. Budapesti Építők 11.^3. Pécsi Spartacus, 3. Pécsi Bányász. 118 indulóval zajlott le a sport­körök fedettpálya atlétikai verse­nye. Az eredmények során ki­emelkedik Bódosi Mihály telje­sítménye, aki a 185 cm-t elsőre ugrotta és biztató kísérlete volt a 191 cm-es magasságra is. Eredmények, nők: helyből hár­masugrás: 1. Tóth Klára (PEAC) 650, 2. Nászai (PEAC) 610, 3. Ba­ranyai (Ped. Fölsk.) 600. Nagylab- dadobás: 1. Tóth (PEAC) 11,30, 2. Baranyai (Ped. Főisk.) 8,30, 3. Ná- szál (PEAC) 8,10. Magasugrás: 1. <-I Tóth (PEAC) 135. Serdülők: Bítg;.l (PEAC) 135 Helyből távoluprás: lp§ 1. Tóth (PEAC) 210, 2. Baranyai mm (Péd. Főisk.) 203. 3. Nászai (PEAC) 1P5. Minden szám csapatversenyét a Pedagógiai Főiskola nyerte. Férfiak., helyből hármasugrás: l. Hódost (PEAC) 820. 2. Szabó (Ped. Főisk.) 810, 3. Litz (PEAC) 800. Ifjúságiak: 1. Járdánházi (Ped Főisk.) 880 , 2. Hammer (Postás) 790. 3. Csogor (Postás) 780. Csapat­ban: 1. PEAC, 2. Pedagógiai Fő­iskola. Nagvlabdadobás: 1. Ko­vács (PEAC) 13,80. 2. Taradics 'PFAC) 13.10. 3. Schiiffer (Ped. Fűtsk.) 13.10. Ifjúságiak: 1. Reha (PEAC) 15 m, 2. Járdánházi (Ped. Főisk.) 13 20. Serdülők: 1. Török (PEAC) 9.10. Csapatban: 1. PEAC V 2. Pedagógiai Főiskola. Hely­ből távolugrás: 1. Litz (PEAC) 270, 2. Oyimesi (Ped. Főisk.) 260. 3. Kovács (PEAC) 260. Tflúságlnk: 1. Járdánházi (Ped. Főisk.) 580. verd ülők: 1. Betlehem (PEAC) 230. '■•snnnthan: 1. pedagógiai Főiskola s ”FAC. Magasugrás: 1. Bódosi -’HC) iss 5. Rzáhó (Ped Főisk) '70. 3. Szárad TT. (Ped. Főisk » 1«6 r,1űsáelnk: 1 Bíró (PEAC) 170. 1 Bódosi Mihály biztató formában .T-'r.ianhfi-d (Ped. Főisk) 170. 3. versenyzett a vasárnapi fedettpálya Hódost (PFAC) 165. Csapatban: 1. PEAC, 1 Ped. FőteK. PVSK n.—Mohács 2d) (0:0). A PVSK fiataljai biztoson győztek a mohácsiak ellen. Góllövó: Szeder­kényi, Nyári. Jók: Tamási, Hor­nung, Szederkényi, illetve Kővári, Bárácz. PEAC—Villány 59) (19». A máso­dik félidőben tíz emberrel játszott a Villány. Góllövő: Kresz II., Si­mon és Fekete. Pécsszabolcs—Porcelángyár 6 ti (3:1). Ilyen arányban Is megérde­melten nyert a bányászcsapat. Gól- lövők: Koch 2, Bérezés n. 2, Ha- lena 1, Rózsa IL l, ületve Deák 2, Máy. Szászvári Bányász—Pécsi Kinizsi IsO (»9». A helyzetei« jobban ki­használó Szászvárt Bányász gy<" zött. Góllövő: Ágoston. Vasas I. Bányász—Pécsi Postái 2:2 (29)). Durva mérkőzésen egyel»' lített a 2:0-ra vezető Vasas ellen > Pécsi Postás. Góllövő: Pemeckef Nárai, Illetve Torok, Kékedi. Siklós—Bóly 2:2 (2:1). a jól védi siklósi kapus akadályozta meg > bólyiak győzelmét. Góllövő: HeicS' kó, Kozma, illetve Szabó 2. Komlói Bányász H.—Szigetvári ZMSE 1:0 (19». A rutinosabb bá' nyászcsapat győzött. Góllövő: Ró­zsa. Hidas—Szigetvári Vasas 2:2 (0:2)' A szigetváriak már 2:0-ra vezettefc Góllövő: Gáspár, Tasi, Illetve GerSl Bárdos. Afbrialitenisz-eredményeit NB n. Pécsi Urán SC—Budapesti Kalapgyár 10:6. A pécsi csapat biztosan győzött, Balázs és Ra- goncsa minden mérkőzését meg­nyerte. Székelyhídi két győzelmet aratott. BTC—Debreceni MEDOSZ 9:7. Általános Iskolás egyéni asztali­tenisz-bajnokságot bonyolítottak le oz egyetmi tornacsarnokban. 1. Varjas László (Mátyás király u. iák.), 2. Pálíalvi (Pécsszabolcsi ált. isk.), 3. Molnár és Horváth (Belvárosi ált. isk.) megyebajnoksag Állasa: í. 2. 3. ! 4. 5. 7. 9. 1«. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Mohács PEAC Szabolcs Bóly ZMSE Postás Siklós Szászvár P Kinizsi P. Urán P. Porcelán Vasas I. B Hidas Villány Sz. Vasas Pécsvárad 15 12 _ 3 32:13 24 19 9 5 1 38:10 23 16 9 4 3 37212 22 15 8 4 3 34:19 20 15 7 4 4 26:17 tB 15 7 3 5 28:21 17 16 6 4 6 26:26 17 16 7 2 6 30:34 17 16 7 2 6 28:22 16 15 5 4 6 26:23 14 15 5 2 9 30:31 12 15 5 3 8 29:33 12 16 3 4 9 17:33 10 16 2 4 10 17:51 8 16 — 4 12 1435 4 Befejeződtek a városi ifjúsági kosárlabda-bajnokság küz­delmei Az elmaradt mérkőzések ered­ményei a következők: PVSr I.-- Szigetvári Gímn. 42:32 (16:12» női* PVSK—Szigetvári Gimn. 46:33 (19:10), férfi mérkőzés. A bajnokság végeredménye Nők: 1. PVSK 6 « — 371:107 U 2. Szigetvár 6 5 1 396:111 U 3. Sportiskola 6 4 2 197:170 lö 4. pvsK n. 6 3 3 228:178 8 5. Siklós 6 2 4 92:257 1 6. Leőwey 6 1 5 73:270 6 7. Janus g Férfiak, 6 72:328 5 1. PVSK 7 6 1 443:348 \S 2. PEAC* 7 6 1 449:293 Yl 3. Nagy Lajos 7 5 2 531343 it 4. Szigetvár 7 4 3 387:343 il 5. Sportiskola 7 3 4 385:472 1<* 8. Nagy La Jog n. 7 2 5 303:363 9 7. Gépipari 7 1 6 231:396 8 1 8. Postás 7 1 6 205:361 * Büntetőpont levonva. visszalépett KÖZLEMÉNY Áramszünet lesz hálózatkarban­tartás miatt Pécsújhegyen. Deák F. utcában, a Tolbuchln út jobb oldalán, a vámtól az Iskoláig, ked­den reggel 6,15—7,13 óráig, szerdán U—14 óráig. DUNANTfln NAPI.Ó A Magyar Szocialista Munkáipáu Baranya megyei Bizottsága és * megyei tanács lapja. , Felelős szerkesztő: Vasvári Fereű* Kiadja a Dunántúli Napié Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal! Pécs. József Attila u 10. Telefonj 15-32, 15-33. * PÉCSI szikra nyomda Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. Terjeszt] a Magyar Posta Előfizethető a helvl no. t-hivatal®* nál és kézbesítőknél. Előfizetési díj i hónapra IL— P I