Dunántúli Napló, 1959. november (16. évfolyam, 257-280. szám)

1959-11-03-01 / 258. szám

NAPLÓ 1959. NOVEMBER i. Sporthírek Totó-eredmények: l, 2, 1, 1, 1, 2, x, x, X, 2, x, 1. * Megyei Ifjúsági mérkőzések eredményei: Szászvár—Vasas I. Bányász 2:#. Szigetvári ZMSE— Siklós 2:0, Urán SC—Szigetvári Vasas 4:1, PVSK—Hidas 3:2, Pécs- várad—Boly 3:1. * Az összevont megyei kézilabda- mérkőzések eredménvei: Pécssza- bolcs—PEAC 11:7 (4:4), férfi mér­kőzés. Vörös Meteor—Építők 9:0 (4:0), női mérkőzés, Pécsszabolcs— Sellye 5:1 (2:1), női mérkőzés, Pécsi Dózsa—Leőwey Gimnázium 4:1 (2:1), nőt mérkőzés, PEAC— Szigetvár 8:4, (5:4), női mérkőzés, Pécsi Bányász—Ped. Föisk. 28:11 (16:3), férfi mérkőzés. * Az országos kötöttfogású birkózó bajnokságon, melyet Budapesten rendeztek meg, a PVSK birkózója Bognár a kisváltósúlyban, meg­előzve a válogatott Macseket is, 13 induló közül az első helyet, illetve országos bajnokságot szerezte meg. * Annak ellenére, hogy a BEAC sok neves sakkozóval rendelkezik, a Pécsi Kinizsi ilyen arányú ve­resége mégis váratlanul érte sak­kozóinkat. A hazai csapatból Tit­kos győzelme az igen jó formá­ban lévő Földyvel szemben s Prugberger Emil, Pagony Lajos, Bárány Gyula döntetlenje jelen­tett csak ezúttal pontokat a Pécsi Kinizsinek. * Utolsó mérkőzésén is vereséget szenvedett a Pécsi Dózsa NB U-es röplabda-csapata Ajkán. A határozottabban játszó Szombathely megérdemelten győzött Szombathelyi Haladás—Pécsi Dózsa 2:0 (1:0) gébben szereplő csatársor mellett védelmünk is sokat bizonytalan­kodott, s így a határozottabban játszó és a több helyzetet össze­hozó, azokból kettőt értékesíteni Is tudó hazai csapatnak sikerült megszereznie az egyébként Is megérdemelt győzelmet. Kocsis 64. percben bekövetkezett kiállítása tovább gyengítette a csapatot. Jók: Molnár, Novák, Szakály, Komora, Czigony, Illetve Hegyi, Kresz, Du­nai. * Az NB I. eredményei: Ferenc­város—Bp. Honvéd 3:2 (1:2). Nép­stadion, 40 000 néző. Vezette: Vi­rág. Szeged—Tatabánya 1:0 (1:0). Szeged, 10 000 néző. Vezette: Fe­hérvári. Újpesti Dózsa—Salgótar­ján 1:0 (0:0). Megyeri út, 10 000 néző. Vezette: Páldy. Vasas—Dorog 3:1(2:0). Fáy utca, 5000 néző. Ve­zette: Szafflán. MTK—Diósgyőr 13) (0:0). Hungária út, 3000 néző. // Irt itntMjM ^ 1Jbt A PÉCSI BADIO 1959. november 3-i, keddi műsora a 223,8 méteres középhullámon. 17.30: Szerb—horvát nyelvű műsor. Zsikino kóló — Hangszer-trió. Napi hírek és tudósítások. Kiváló szövetkezet lett a Bara­nyai Háziipari és Népművészeti Szövetkezet. Tarka dalcsokor .,. — Tambura- zene. Néhány perc mezőgazdaság ... Poszkocsicák. 18.00: Német nyelvű műsor. Megemlékezés. • Szív küldi szívnek szívesen. Termelőszövetkezeteink megerő­sítéséért. — Kommentár. Pirosmellényes leány. Hamonika szóló. Faváz, vagy vasbeton? — Jegy­zet. Jódlidalok, énekszámok. 18.30: Magyar nyelvű műsor. Szív küldi szívnek szívesen. 18.50: Újjászületik István-akna. — Riportmüsor. 19.00: Munka után. Zenés össze­állítás. 19.55: Hírek, tudósítások, 20.00: Műsorzárás. Megvette már lottószelvényét? A Televízió mai műsora: 3.00—17.00: Ipari és kereskedelmi adás. 8.00: 100 kérdés — 100 felelet. — Főszerkesztő: öveges József professzor. 8.45: TV Híradó. .9.00: A tizenhetedik baba nyara. — Közvetítés a Katona József színházból. SZÍNHÁZ: Pontveszfeséq né'lcü! győztek a PVSK ökölvívói PVSK—Zalaegerszeg 20:0 A területi ökölvívó-bajnokság rtolsó mérkőzésén fölényes győ­zelemmel fejezték be a bajnoksá­got a PVSK öklözöl és ezzel meg is nyerték a területi bajnokságot. A vasút ökölvívói kivétel nélkül magasan fölötte álltak Zalaeger­szeg öklözőinek, akik úgy erőn­létben, mint technikai képzettség­ben messze elmaradtak. A 'területi bajnokság megnyeré­se az NB II-be való jutásért ví­vandó osztályozó mérkőzéseken való részvételre jogosítja a PVSK öklözött. Kosárlabda-mérkőzések A PVSK NB I-es férfi és női csapata vasárnap a Budapesti VTSK csapataival szemben alul­maradt. A férfi csapat 94:81 (50:36), míg a női csapat 78:58 (34:18) arányban szenvedett vereséget. Az összevont megyei bajnokság­ban a Ped. Főiskola férfi csapata legyőzte a Bajai Bácska II. csapa­tát 66:40 (38:13) arányban. A fő­iskolás lányok azonban erőtlen já­tékukkal nem tudták megakadá­lyozni a Bajai Ruhaüzem 58:34 (36:19) arányú győzelmét. NB L ALLASA: 1. U. Dózsa n 8 2 1 23: 7 18 2. MTK íi 6 4 1 24:13 16 3. Bp. Honvéd íi 6 2 3 27:20 14 4. FTC íi 4 5 2 18:15 13 5. Tatabánya íi 4 4 3 10: 7 12 6-7. Vasas ii 3 5 3 17:17 11 6-7. Diósgyőr íi 4 3 4 14:14 11 8. Szeged íi 3 4 4 ll:i€ 10 9. Dorog n 3 3 5 15:20 9 10. BVSC íi 3 3 5 12:17 9 11. Pécs íi 3 3 5 14:20 9 12. Csepel íi 3 2 6 11:18 8 13. Salgótarj. íi 1 5 5 13:17 7 14. Szombathely íi 2 3 6 13:21 7 Küzdőképes^égnkről teltek tanúságot NB H-es csapataink Gombkötő Béla biztosan győzött a zalaegerszegi Szabó eUen. A Komlói Bányász nehéz ellen­fél ellen vívott nagy küzdelem árán szerezte meg a 2 pontot, de ! Igen lelkes küzdelemmel harcolta ki a PVSK az egyik pontot a ki­esés ellen küzdő sztálinvárosiak- tól. Győrnek is erősen kellett I megküzdenie a csoportelsőséget biztosító két pontért Zalaegersze­gen. Sok volt az NB n. csopor­tunkban a döntetlen eredmény. Eredmények: Győr—Zalaegerszeg 1:0, Szállítók—Vác 3:1, Budafok— Mosonmagyaróvár 1:1, Oroszlány- Budai Spartacus 3:3, Kaposvár— Pápa 03), Székesfehérvái>-EVTK 4:1. Komlói Bányász—Láng gépgyár 2:0 (1:0). Komló, 2500 néző, vezet­te: Vadas J. — Komló: Kun — Kanizsai, Győri, Komlói — Kékesi, Molnár I. — Garat, Kereszti, Ró­zsa, Perényi, Balázs. Edző: Rem- mer Lajos. — Láng: Gulyás — A PBTC elvesztette veretlenségét A Csepel Autó került az élre az MB 111. délnyugati csoportjában NB n»-ss csoportunkban rang­adó mérkőzést játszott a PBTC, melyből az élre került Csepel Autó került ki győztesként. A Kiskunhalasi Kinizsivel szemben vereséget szenvedett a Bajai Bács­ka. Döntetlent, harcolt ki a Dózsa tartalékcsapatával szemben a Komlói Béta-akna és gólnélküli döntetlen eredménnyel tért haza Dombóvárról a Pécsi Bányász. Bácsalmáson hagyta a pontokat a Kaposvári Kinizsi volt NB Il-es csapata. Eredmények: Kiskunha­lasi Kinizsi—Bálái Bácska 2:1. Ba­jai Fpítók—Szekszárd 1:0, Bácsal­más—Kaposvári Kinizsi 1:0, Bony- hád—Székesfehérvári MÁV 1:0. Szombaton lejátszott mérkőzés Pécsi Vasas—Kaposvári Dózsa 2:1. Csepel Autó—PBTC 4:1 (0:1). Du- naharaszti. 1000 néző. Vezette: He­gyes. Cs. Autó: Bláboli — Vigh, kreisz. Hochrein — Huszár. Kul­csár — Kárpáti. Handó. Bakó II., Kerekes, Bogdán. Edző: Szabó Gé­za — PBTC: Sarbak — Berta, Siklósi, Kékvölgyi — Szalal. Ka­tona — Sziget. Győrfi, Dara. Hol- M Oskó. Edző: Krivanek Vilmos. A rangadó mérkőzésen csak az dunAntűm MAPT.Ö A Magyar Szocialista Munkáspár' Bzntnvs megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Vasvári Ferenc Felelős szerkesztő: Mészáros Ferenc Kiadja a Dunántúli Napló Lapkiadóvállalat Felelős kiadó: Braun Károly Szerkesztőség és kiadóhivatal. Pécs. József Attila u. 10 Telefon: 15-32. 15” 3 3 pp-s.1 SZIKRA NYOMD? Pt'.n'roesy Mihály u I» ícrjes/ti a Magyar Posta Előfizethető a helyi P5**f|Jllv*u lóknál éa kézbesítőknél. , díj. I honayra **■ I. félidőben tudta megfelelően fel­tartani ellenfele erős rohamait a BTC. Sőt ebben az Időben Oskó góljával a vezetést is meg tudta szerezni. Szünet után Holló meg­sérült s a 10 emberre olvadt csa­pat már nem tudta megakadá­lyozni a Cs. Autó győzelmét. Gól- 'övő: Kerekes 2, Kárpáti, Handó, illetve Oskó. Jók: Vigh, Kreisz, Huszár, Kerekes, illetve Siklósi, Katona, Szigeti, Holló. Dombóvári Spartacus—Pécsi Bá­nyász 0:0. Dombóvár, 500 néző. Vezette: Bebesl. — Dombóvár: Csutorás — Gálosi, Schneider, Korpád! — Both, Kardos — Mérei, Tallósi, Tamás, Horváth, Koller. — Pécsi Bányász: Kovász — Ul­rich, Sárközi, Vámos — Veit II., Farkas — Lombost, Pintér. Kása, Oyurkó, Varjas. Edző: Keszler Má­tyás. Ezúttal Jól játszott a dombóvári csapat és meglepetésre döntetlen eredményt ért el a feljövő formá­ban lévő Pécsi Bányásszal szem­ben, mely ugyan mezőnyben most Is szebben és jobban ját­szott, de ezúttal csatárai nem tud­tak eredményesek lenni a lelke­sebben játszó és jól védekező ha­zaiakkal szemben. Jók: Csutorás, Mérei, Both, illetve Veit, Kása, Gyurkó. Pécsi Dózsa II—Komlói Béta­akna 2:2 (0:0). Tüzér utca, 300 né­ző. Vezette: Rolléder. Pécsi Dózsa: Pohlhammer — Udvardl, Bemát, Bendes — Csinos, Csordás — Sza­bó, Győri Kiss, Halmosi, Veve* rán, Veréb. Edző: Molnár László. — Komló: Baksa — Tóth I.. Trischler, Somogyvári — Tóth T., Bocsor — Deák. Göncz, Király, Farkas, Tóth G. Edző: Schmelzl Antal. Úgy látszik, a komlóiak javu­lása komolynak mondható, dön­tetlen eredményük azt mutatja, nngv most már á védekezés és r-”di'.s Is eredmény»» lesz p*- !lti: GÖ1 lövők- Vevr-án, r»o>-d*s, illetve Tóth G. 2. Jók: Bernát, Csordás. Bendes, Csinos. Illetve Trischler, Tóth T., Farkas, Tóth G» az NB. rn. Állasai Délnyugat. L Csepel A. M » — 3 32:17 I« 2. P. Dózsa H. 12 7 2 3 35:19 16 3. B. Építők 11 7 1 3 22:16 15 10 5 4 1 29:16 14 11 5 3 3 19:13 13 1» 6 1 3 13:13 13 10 6 — 4 26:18 12 11 5 1 5 21:17 11 12 4 3 5 18:23 11 10 5 1 4 14:1$ 11 11. Kaposv. Kin. 10 4 2 4 17:11 10 12. Bácsalmás 10 4 1 5 14:18 9 IS. Klskunh K. 10 3 1 6 20:28 7 14. Szfehérvár 11 3 — 8 18:25 6 15. K. Dózsa 10 2 2 6 14:22 6 16. Komlói B-a. 10 1 2 7 8:25 4 17. Dombóvár 10 1 2 7 9:30 4 4. PBTC 5. B. Bácska 6 Bonyhád 7.' K. Dózsa B. P. Bányász 9. P. Vasas 10. Szekszárd Veres, Mészáros, Mihalovics — Kolinics, Bacsó — Sztója, Horváth, Szűcs, Szirom, Molnár. Edző: Készéi László. Igen Izgalmas, nehéz küzdelmet vívott a két csapaí. A mérkőzés izgalmait fokozta a nézők bero- hanása a pályára, ami miatt 4 percig állt Is a játék. Mindkét csapat sokat támadott és több helyzetet dolgozott ki, de a vé­delmek jól álltak lábukon. A 10. percben Perényi lövésével szerez­te meg a hazai csapat a vezetést, majd a 66. percben jogosan meg­ítélt büntetővel Kékesi állította be a végeredményt. Jók:' Kun, Kani­zsai, Garal, Perényi, illetve Mé­száros, Sztója, Molnár. PVSK—Sztállnváros 2:2 (1:1). PVSK-pálya, 1500 néző, vezette: Zsolt. — PVSK: Hámori L — Kö­ves, Mohácsi, Szegedi — Mező, Hernádi — Kardos, Kakuszi, Nyá­ri, Szentannai, Szederkényi. Ed­ző: Túra Emil. — Sztálinváros: Zugéber — Böröndl, Ligeti, Cser- pes — Magasházi, Krasznai — Ta­liga, Kőhalmi, Takács, Vékony, Nagy. Edző: Ulmann István. A mérkőzésre a kieséstől való félelem nyomta rá a bélyegét és ezért nem alakult ki színvonala­sabb játék. így aránylag gyenge, váltakozó támadásokkal tarkított Játékot láthattunk. A 19. percben erősen vitatható büntetővel, me­lyet Krasznai értékesített, a ven­dégek szerezték meg a vezetést. Az egyenlítés a 35. percben, Szent­annai lövéséből született meg. Szünet után váratlanul Ismét a sztálinvárosiak szerezték meg a vezetést Takács góljával. A gól megzavarta a PVSK játékosait, míg végre a 85. percben Kardos labdájával ismét Szentannai volt j eredményes, 2:2. A hátralévő 5 percben erősen rohamozó PVSK I kis szerencsével a győzelmet is megszerezhette volna. Jók: Mohá­csi, Mező, Kardos, Illetve Ligeti, Krasznai, Nagy. NB II. állása: Nyugati csoport. eredmények. Említésre méltó azonban, hogy két női atlétán* ugrotta át a 140 cm-es és két séf* dűlő korú fiú jutott túl a 1*» cm-es magasságon. Férfiak: tízpróba: L Szécsd (PVSK) 4397 pont. Ifjúsági öt- próba: 1. Nagy (PVSK) 2342 pont. Fiú serdülő hárompróba: 1. Er- dősi (PVSK) 1550 pont. Nők: fel­nőtt ötpróba: 1. Tóth Klára (PE' AC) 3155 pont. Ifjúsági hárompró­ba: l. Egyed (Sportiskola) 1807 P- Serdülő hárompróba: 1. Deák (Postás) 1709 pont. 1. Győr 11 9 1 1 26:3 19 2. Szállítók 11 8 2 1 20:8 18 3. B. Spart. 11 6 2 3 23:18 14 4. Sz.-fehérvár 10 6 1 3 27:15 13 5. Budafok 1L 5 3 3 12:11 13 6. Komló 10 5 2 3 18:9 12 7. Láng 11 3 4 4 12:13 10 8. M.-óvár 11 3 4 4 17:19 10 9. Pápa » 11 4 a 5 9:18 10 10. Oroszlány 11 3 3 5 16:23 9 11. Z.-egerszeg 11 3 3 5 9:17 9 12. EVTK 11 4 1 6 12:23 9 13. PVSK 11 3 2 6 17:18 8 U. Vác 11 3 2 6 13:19 8 i5. Sztálinváros u 3 1 7 22:21 7 16. Kaposvár u 2 1 9 13:31 5 Szászvár nyerte a rangadót a megyei I. osztályban Megyei L osztályú labdarúgó- csapataink fordulójában meglepe­tésként hatott, az eddig jól sze­repelt Mohács veresége a Pécsi Postással szemben, de meglepetés­nek számít Szászvár biztos győ­zelme is Vasas I-en. Izgalmakkal teljes és kiállítással tarkított mér­kőzésen született meg a Kinizsi— PEAC mérkőzés döntetlen eredmé­nye. Sok gól esett a Komlói Bá­nyász H.—Porcelángyár mérkőzé­sen, ahol a bányászok hat góljára öt góllal tudott válaszolni a por­celángyáriak csapata. Pécsi Postás—Mohács 2:1 m-n Postás-pálya, 150 néző, vezette" Windlsch. A postások biztosan győzték le Mohács eddig veretlen csapatát. Gólhelyzeteik alapján nagyobb arányban is győzhettek volna. Góllövők: Hőger, Kéked! illetve Kispál. Jók: Almamelléké Schrer, Lukács, illetve Temesi és Bánfai. Szászvár—Vasas L Bányász a-o (33)). vasas I., 100 néző, vezette- Sümegi. A szászváriak már az el­ső félidőben megszerezték a gvő- zelmüket jelentő gólokat. Góilö- vők: Jónás. Nyers, Ágoston. Jók- Katona, Koller, Bakó. Illetve Per^ necker III., Gerber II. Pécsi Kinizsi—PEAC 2a (2-0) Sörgyári pálya, 200 néző, vezette: Darázsi. Két ellentétes félidőben sok durvasággal tarkított mérkő­zésen született meg a reálisnak mondható eredmény. A Kinizsiből J«*?/ H-t, a PEAC-ból Schüszlert kiállították. Góllövők: Kovács II illetve Gyánó, Fekete. Siklós—Szigetvári ZMSE 1:1 (pm Siklós. 500 néző, vezette: Stadler" v»n,dzí,rVaS“g0Jtft^ sem nélkülöző kemény mérkőzésen igazságos eredmény született. OóllövOk: Zá! TÁV1? ,,<U'eS/Ö1)' '"etVP KolOViCS. Jók. Horvath. Varjú, illetve Kolo- vics, Soós, Horváth, Bóly—Pécs várad 2:1 (1:1). várad, 400 néző, vezette: Len<J»7 A lelkesen Játszó pécsváradiak*y szemben csak szerencsével tudrj, győzni a bólyiak. Góllövők: Hj- mos, Szabó, Illetve Bencze. 3 # Szabó, Kresz, illetve LölOef Weixl. m Villány—Pécsszabolcs 0:0. JLg, lány, 200 néző, vezette: Pazam „ Nagy Iramú, kemény mérkőzni egyik csapat sem tudott gólt Villányból Schneidert, a bolcsiak közül Kesztyűst kU1BVi ták. Jók: Szemcsók, Nichter Sákics, illetve Bérezés I., Szigetvári Vasas—Urán SC ,e: (0:1). Szigetvár, 300 néző, veZ, U Tokaji. Az Urán SC kapusá*I »V félidőben bordatöréssel kórházi szállították, a 10 emberre olv csapat nem tudta a győzeim«* harcolni. Jók: Hompola I., ** pola n„ illetve Foór. Török, .-jí PVSK II.—Hidas 5:1 (4:1). p„áíi' edzőpálya, 600 nézó, vezette: Pe,o ü. A PVSK tartalékcsapata ‘sr tudta minden gólhelyzetét kin11 * nálni. Góllövők: Freppán »fon* Ball 2, Kutas, Illetve Babos. -V« Freppán II., Futó, Szőke, m Babos és Böröcz. .«r Komlói Bányász II,—Porcf’,y« gyár 6:5 (4:2). Porcelángyár-P8**' 300 néző, vezette: Darányi- . talokkal teletűzdelt porcelán»- csapat Igen gólképesnek a bányász tartalékcsapattal ben. Góllövők: Faragó 2. 2 (egyet li-esbő!>, Tamás. nár. Illetve Potocsár 2. M»y’ rasdi, Schiller Ul-esbűl), Nemzeti Színház: Rigoletto (Er* kel-bérlet, este 7 órakor). Kamaraszínház: Kötéltánc (esté fél 8 órakor). MOZI: Park: Kölyök (szélesvásznú, fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Petőfi: Régi idők mozija (fél 5i 5, fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth: Lángok a határon (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, — Ultrahang, Nevettessük meg a gyermekeket, — Televízió. (Előadások 11 órától folytatólago­son 3 óráig. Pénztámyitás fél U órakor). Mopresszo a Pannonia szálló nagy termében: Magyar híradó, — 59/20. világhiradó, — Vlzlszlalon, — Ult­rahang. (Előadások — hétfő kivé­telével — mindennap 4, 5. 6, 7, * órai kezdéssel. Belépődíj 3 forint)­Fekete Gyémánt (Gyárváros): Rose Bernd (5 és 7 órakor). Csak 13 éven felülieknek! Építők kultúrotthon»: Bogáncs (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Sabella nagymama (fél 6 és fél * órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Igor és társai (7 órakor). Május L (Vasas H.): A mi kis családunk (7 órakor). Kossuth (Mohács): Alvajáró Bonifác (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Üzemet érké- zett (8 órakor). Táncsics (Siklós): Felhívás a táncra (8 órakor). Pécs: Vass — Farkas, Kocsis, Hegyi — Pleck, Kresz — Faludi, Rádl, Dunai, Serédi (Schwara), Opova. Edző: Dr. Czibulka Mi­hály. A pécsi szurkolók több reménye, mint aggodalma kísérte NB I-es csapatunkat Szombathelyre. Bár a hétközi bajnoki mérkőzésen nyújtott gyenge teljesítmény s az azon bekövetkezett sérülések és utána közbejött betegségek felbo­rították az edző elgondolásait, a pécsi közönség — anélkül, hogy lebecsülte volna a szombathelyie­ket — mégis bízott az egyik pont megszerzésében. Sajnos, a gyen­ozouii/atnciyf wiöo ncz-o* vczcne • Bállá. Góllövők: Pál (11. perc), Varga I. (69. perc), kiállítva: Ko­csis (64. perc). Szombathely: Takács — Molnár, Tarr, Novák — Kulcsár, Szakály — Polgár, Pál, Varga I., Czigony, A Hagy Imre PVSK nyerte a vár° férfi ifiúsáai ötnróba-bainoksá#0 Bátai Ildikó második lett a női III. osztályúak összetett uerse- ny étfenw Ismét népes volt tornászaink mezőnye a kétnapos területi baj­nokságon. A versenyen mind a női, mind a férfi versenyzők gya­korlatainak nemcsak erőssége, finnem precíz, szép kidolgozása is Jóleső érzést váltott ki a szak­emberekből. A látottak alapján bátran bocsáthatjuk tornászainkat az országos versenyre. Bízhatunk abban, hogy a fővárosi verseny­zőkkel is sikerrel veszik fel a küz­delmet. Eredmények: Férfiak. I. osztály: 1. Fésűs (Peó Fűlsk.) 1Ú9.9. II. o.: 1 Röck (Ped. Főfck.) 112.3. III. o.: 1. Nyéki (PEAC) 109.4. Nők: I. o.: 1. Tolnay (PVSK) 73.6. II. osztály: 1. Dabóczl (Komló) 69.7. III. osz- tálgi 1, o-üyi. (Red- FóistoJ 73,3. vi------------­Ní vós verseny a tornászok területi bajnokságán Kétnapos verseny keretében rendezték meg a ped. főiskola pályáján a városi összetett atlé­tikai bajnokságot. Esős időben laza pályán nem születhettek jó Csak magasugrásban volt kieoielke lb eredőiem a városi összstetl bajnokságban