Dunántúli Napló, 1959. augusztus (16. évfolyam, 179-203. szám)

1959-08-25 / 198. szám

Ril míTtUíifiiiil at a vét. álcázzunk HÍREK A 12 találatos totószelvény: 2, x, 2, törölve. 2, 2, x, x, 1, 1, 2, 2. 2. * Az NB I. Ifjúsági mérkőzései so­rán a Pécsi Dózsa—BVSC találkozó 1:1 arányú döntetlen eredményt hozott. Ferencváros—Újpesti Dózsa 2:0, Salgótarján—Diósgyőr 5:1, Sze­ged—Szombathely 3:1, Vasas MTK 4:1, Honvéd—Csepel 2:1. V Magyarország vízilabda váloga­tottja Rómában 9:4 arányban győ­zött Olaszország B válogatottja el­len. Olaszország A válogatottja 4:0 arányban legyőzte a magyar B vá­logatottat. * Balaton tornászbajnokságain Ci­bere, a Pedagógiai Főiskola tor­násza a férfiak versenyében 4. lett. * A Pécs—Szeged városok közötti úszóversenyt kedden és szerdán délután 5 órai kezdettel rendezik meg a Balokány fürdőben. A pé­csi úszók kitűnő formába lendül­tek. legutóbb Budapesten értek el nagyszerű eredményeket. Több számban ismét megjavíthatják a legjobb eredményeiket.' II játékvezető kiengedte kezéből a mérkőzést BVSC—Pécsi Dózsa 1:0 (0:0) PVSK sportpálya, 16 000 néző, ve z-ette: Tá rkány. BVSC: Mészöly'— Kárpáti, Ra­da, Rendek — Szalal, Bárkányi — Murár, Csemal, Göncz, Nagy J., Gerencsér. Edző: Moór Ede. Dózsa: Danka — Farkas, Kocsds, Hegyi — Győri-Klss, Kresz — Ka- mo-ndi, Schwara, Garami, Rápdty, Kovács. Edző: dr. Czibudka Mi­hály. A BVSC vezette az első veszé­lyes támadást, Gerencsér elfutott, szöglet lett belőle, amit a- pécsi védelem hárított. A pécsi csapat játékában feltűnően sok volt a rossz leadás. A BVSC fölényben játszott, a Dózsánál csak két-há- rom csatár tanyázott elől, de ők se . sok vizet zavartak. Később fel­jött a Dózsa, a 30. percben Ka- mondi lövése szállt kapu mellé, majd a 32. percben Garami ve­tette észre magát egy nagy lö­véssel. Szünet után a 48. percben He­gyi bomba szabadrúgása v süvített el a budapestiék kapuja felett. A BVSC védelem, mely eddig is igen keményen, sőt durván ját­Á megyei I. osztály eredményei A megyei I. osztályban több ér­dekes mérkőzést játszottak. Az ér­deklődés középpontjában a Pécs- szabolcsi Bányász—Urán SC talál­kozó állott, melyet a szabolcsiak nyertek. Szigetváron a Kinizsi pon tot szerzett a Zrínyitől. A Komlói Bányász pedig újabb nagy gólará­nyú győzelmet aratott. Javuló for­mát árult el a Szászvári Bányász is. A Pécsi Postásnak nagyon meg II Pécsi Dózsa nyerte a li. osztályú úszó CSB-t Budapesten került sor az orszá­gos H. osztályú üsző csapatbaj­nokság döntőjére. A verseny nagy pécsi sikert hozott, mert a pont­versenyt a Dózsa nyerte 135 pont­tal és ezzel a II. osztályú úszó csapatbajnokság győztese lett. Jö­vőre az I. osztályú versenyeken indulhatnak el a pécsi úszók. A pécsiek legnagyobb ellenfelei a Debreceni Közalkalmazottak 123 ponttal végeztek a második he­lyen. A harmadik helyezett Buda­pesti Vasas 102 pontot szerzett. A pécsi versenyzők ismét több me­gyei csúcseredményt érte el, ez alkalommal Kármán Katalin és Koronczay Hanna árult el legjobb formát. A verseny részletes ered­ményei: : *íők: 100 m gyors: 1. Bánik (P. Dózsa) 1:12,0, 200 m mell: 1. Kár­mán (P. Dózsa) 3:10,5 (új megyei csúcs!), 100 m pillangó: 1. Glllai (P. Dózsa) 1:27,7 (Gillái közel 10 méteres fölénnyel győzött), 100 m hát: 3. Koronczay (P. Dózsa) 1:24,9 (új megyei csúcs), 4x50 m vegyes­váltó: 1. Pécsi Dózsa (Koronczay, Kármán, Glllai, Bánik) 2:30,7. — Férfiak: 100 m gyors: 2. Bonyár (P. Dózsa) 1:03,2. 100 m hát: 5. Csillag (P. Dózsa) 1:15.0. 400 m gyors: 2. Bonyár (P. Dózsa) 5:05,8. 100 m pillangó: 2. Gagyl (P. Dó­zsa) 1:10.7. 200 mell: 3. Barton (P. Dózsa) 2:58.8. 4x500 m vegyesváltó: 4. Pécsi Dózsa (Bonyár, Gyöngyös­ei II., Gagyl, Járai) 2:10,8, kellett küzdenie a győzelemért a pécsváradiakkal szemben. De az MTE is csak egy góllal tudta le- győzhi a Porcelángyárat. Vasas I-en mint várható volt a hazai csa­pat mindkét pontot megszerezte Villány csapatától. PVSK II.—Szigetvári Vasas 2:1 (0:1). PVSK-pálya, 150 néző, vezet­te: ősze. A vendégek jól ’tartották magúkat, a PVSK a helyzetet Job­ban kihasználta. Góllövők: Szőke, Vigh, Illetve Szigetvári. Szigetvári ZMSE— Pécsi Kinizsi 0:0, Szigetvár, 500 néző. Gyenge mérkőzés, mindkét csapat csatár­sora tehetetlen volt. Mohács—Porcelángyár 1:0 (0:0), Mohács, 500 néző. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen győzött a má­sodik félidőben némileg feljavuló MTE. Góllövők: Bárácz. Pécsi Postás— Péesvárad 2:1 (0:1), Postás-pálya, 200 néző, vezette: Bors. A pécsiek fáradt csapat be­nyomását keltették, a pécsvára- dlak szívósan és jól védekeztek. Góllövő: Gaál, Kékedl, Illetve Nagy. Komlói 'Bányász II.—Hidasi Bá­nyász 14:1 (6:0), Hidas, 300 néző, vezette: Mozsgai. A komlóiak lé­pésben nyertek a tartalékos hazai csapat ellen. Góllövők: Húdecz 5, Seemayer 3, Róth 3, Faragó 2, Ga- ram, illetve Burzák. Szászvári Bányász—Siklós 5:1 (1:0), Szászvár, 300 néző, vezette: Slmonfai. A bányászcsapat sok­kal gólratörőbben Játszott, mint ellenfele. Góllövők: Dit.rői 2, Her­nádi 2, Jónás, Illetve Zádori, Vasas 1. Bányász—Villány 2:0 (0:0), Vasas, 100 néző, vezette: Do- mán. A bányászcsapat ennyivel jobb volt, a villányiak nem sokat mutattak. Góllövő: Pernecker 3, Gerber. Pécsszabolcsl Bányász—Urán SC 2:0. Kézüabda-csapataink n egkesdték mérkőzéseiket A kézilabda-bajnokság őszi mér­kőzései is megkezdődtek. Az NB II-ben szereplő mindhárom Bara­nya megyei csapat győzelemmel kezdett. A Pécsi Dózsa férfi csa­pata Debrecenből hózta haza a két pontot, de jól sikerült a Komlói Bányász és a Pécsi Bányász rajtja is. Eredmények: Pécsi Dózsa—Debreceni Előre 12:9 (7:«). NB II. férfi mérkőzés, Debre­cen, vezette: Bán. A pécsiek már az első félidőben vezetéshez jutot­tak és minden tekintetben felül­múlták ellenfelüket, nemcsak a védekezésben, de a támadás terén is többet nyújtottak, mint a deb­receniek. Góldobók: Hang 3, Pa- kucs 2, Kovács 2, Szakács, Csikós, Kádár, Czizek, Schmidt, illetve ökrös 3, Marczali 2, Kovács 2, Nagy II., Forgács. Komlói Bányász—Debreceni VSC 11:10 (6:4). NB II. férfi mérkőzés. Pécsűjhegy, vezette: Faragó. A bányászcsapat kemény küzdelmet vívott a vendégekkel. Szoros mér­kőzésen a komlóiak a hajrában nyertek. Góllövők: Papp 7, Nábob 2, Schmeller, Kispál. Pécsi Bányász—Bp. Illatszer 11:6 (4:2). NB II. női mérkőzés. Pécs- újhegy, vezette: Péter. A vendé­gek csak az első félidőben tudtak ellenállni, a lendületesen és eredmé nyesen játszó bópyászlányoknak. Góllövők: Becker 3, Pétersz 3, Kaffka 2, Boór, Szittyáné. Az összevont megyei bajnokság során három női mérkőzést ját­szottak, a Szigetvári ZMSE—Dózsa találkozót a vendégek az utolsó pillanatban lemondták. Eredmé­nyek: Építők—Leőwey Klára Gim­názium 4:2, Pécsi Vörös Meteor— Sellye 6:0, Simontornyai BTC— Kaposvári Kinizsi 9:5. Izgalmas jelenet a BVSC kapuja előtt. szott, Igen sokszor csalc szabály-I tottak átlagosnál jobb játékot. A talanság árán tudta megtartani a | vendégcsapatból Kárpáti, Szalal és az igen veszélyes Csemai bizo­nyult a legjobbnak. Bp. Honvéd—Csepel 3:1 (0:1). — Csepel. 15 000 néző, vezette: Sran- kó. Tiohy mesterhármasával biz­tosan győzött a Honvéd. A csepe­liek gólját Fülöp lőtte. Vasas—MTK 2:2 (2:1). Budapest, Népstadion, 25 000 néző, vezette: Dorogi. Igazságos eredmény, az első félidőben a Vasas. szünet után a MTK támadott többet. Gól­lövök: Matesz, Kékesi, illetve Sán­dor és Nagy. Diósgyőr—Salgótarján 2:1 (1:0). Salgótarján, 5000 néző, vezette: Soós. Hiába támadott a Salgótar­ján, a mérkőzés nagy részében, a gólokat a diósgyőriek lőtték. Gól­lövők: Iván, Pál, illetve Lantos. Szeged—Szombathely 1:0 (0:0). Szombathely, 10 000 néző, vezette: Hernádi. A helyzeteit jobban ki­használó csapat győzött. Góllövő: Pólyák. pécsi csatárokat. Az 52. percben Rendek hazaadással próbált tisz­tázná, de majdnem gól lett belő­le, majd Rápity lövése kerülte el hajszállal a BVSC kapuját. Izgal­mas, változatos volt a játék. Az 56. percben Szalal labdájával Csor­nai tört a pécsi kapura, Danka tizenhatoson kívül vetődött eléje és Cseimai fej berúg ta a pécsi ka­pust, akit agyrázkódással hord­ágyon vittek le a pályáról. A Dó­zsa ettől kezdve végig 10 ember­rel játszott, Kocsis lett a ikapus, Hegyi a közép-, Kaimondi a bal­hátvéd. A játékvezető, aki eddig is gyengén működött, most telje­sen kiengedte kezéből a mérkő­zést. Tüntetett is ellene a néző­sereg. mikor elnézte a vendégek sorozatos, kemény belemeriéseit.. A 86. percben eldőlt a mérkőzés sorsa, Csemai kiugrott a pécsi védők közül és 8 méterről a Dógsa ka­pujába gurított, 1:0 a BVSC javára. A pécsiek a kiegyenlítésért küzdöttek, Kovács nagy lövését csak a kapufa men­tette, majd Rápity lapos lövése kerülte el a BVSC kapuiét. A pécsi szurkolók csalódottan és felháborodottan távoztak a mér­kőzésről. A Dózsa gyengén ját­szott. A budapestiek sokkal egy­ségesebb csapat. benyomását kel­tették, a pécsiek részéről legfel­jebb a lelkesedés dicsérhető. A mérkőzést azonban teljesen eMm- totta Tárkány játékvezető hatá­rozatlan, gyengekezű bíráskodása. A pécsiek veresége csak akkor kö­vetkezett be, amikor 10 emberre csökkentek a lila-fehérek, Darfta sérülése miatt. A pécsi csapatból Farkas, Kresz és Kovács játékát lehet kiemelni, de ők sem nyúj­NB I. ÁLLASA: 1. Dorog 4 2 2 — 6:2 6 2. MTK 4 2 2 — 12:7 6 3. Diósgyőr 4 2 2 — 6:4 6 4. Bp. Honvé 4 2 1 1 10:7 5 5. Ferenc’,';'' 4 1 3 — 4:3 5 6. U. Dózc 4 2 1 1 6:5 5 7. BVSC 4 2 — 2 6:6 4 8. Szeged 4 1 2 1 4:6 4 9—10. Pécs 4 — 3 1 3:4 3 9—10. Vasas 4 — 3 1 6:8 3 11. Csepel 4 1 1 2 5:7 3 12. Szombathely 4 — 2 2 5:9 2 13—14. Salgótarján 4 — 2 2 3:6 2 13—14. Tatabánya 4 — 2 2 2:4 2 A Magyar Rádió Pécsi Adójának 1959. augusztus 25-i, keddi műsora a 223.8 m középhullámon 17.30: Szerb—horvát nyelvű műsor. Népi muzsika. Napról-napra. Népdalok, balla­dák. Tamburazene. Sztána . . . Portré. Három perc mezőgazdaság. Kólók. 18.00: Német nyelvű műsor. Élményeim. Riport. Auf, der Wacht. — Polka. Sápadt, de erős. — Karcolat. Es-As polka. Hosszú fecskesor .; -. Jegyzet. Népdalok, hangszerszólók. 18.30: Magyar nyelvű műsor. Munka után. Zene, riportok, tudósítások. 19.20: Megjegyzések XXin. János pápa enciklikájához. I. rész. 19.30: Szív küldi szívnek szívesen. 19.50: Legszebb nyári élményeim. — Riportműsor. 20.00: Műsorzárás: A Televízió mai műsora: 14.00—17.00: Ipari és kereskedelmi adás. 18.00: Kicsinyek műsora: 18.30; Szünet. 18.40: Déli-sark. Angol ismeretter­jesztő film. 19.40: TV Híradó. 20.00: Kisfilm. 20.15: Tizenkilencen e. szovjet film vetítése. Megvette már lottószelvényét? SZIKHAZ: Nyári szünet, MOZI: Park: Szerelem csütörtök (széles vásznú, fél 5, fél 7 és fél 9 óra­kor). Park szabadtéri mozi: Többé nem balkezes (Jó idő esetén este 9 órakor). Kossuth: Többé nem balkezes (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth Híradó Mozi: Magyar híradó, Sportpalota jegén, Una folyó mentén. Monguzok szigete, Elveszett kismalac. Előadások 11 órától folytatólagosan 3 óráig. Petőfi: Megtört a Jég (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Fekete Gyémánt (Pécs-gyárvá- ros): Fehér éjszakák (6 és 8 óra­kor). Építők kultúrotthona: 18-as év (5 és 7 órakor). Május L (Vasas n.): Rendszáma H. 8. Kossuth (Mohács): Váratlan ven­dég (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Malva (fél 9 órakor). Táncsics (Siklós): Kettőnk titka (fél 9 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Hamis levél (6 és 8 órakor). Rákóczi (Meesekalja): Micsoda éjszaka (8 órakor). BEIRATAS A BALETTISKOLABA A KISZ és Szakszervezetek Dok­tor Sándor Művelődési Háza (Kos­suth Lajos u. 13.) balettiskolát nyit. Beiratkozás szeptember 1-től 5-ig. Tanárnő: B. Bártfai Márta. A volt növendékek is itt iratkozza­nak. SZABAS-VARRAS TANFOLYAM indul szeptember 1-én a KISZ és Szakszervezetek Doktor Sándor Művelődési Házában (Kossuth L. u. 13.). Tandíj havi 20 forint. Ve­zeti: Kunszt Dezsőné. Beiratkozás a művelődési ház Irodájában. Áramszünet lész hálózatkarbantartás miatt au­gusztus 25—26—27. és 28-án a Dam janich, Radnics, Buzássy Abel és Zsolt utcákban, valamint a Kis- Szkókó dűlőben. * Az Országos Filharmónia közli, hogy a Balatoni Rómeó augusztus 18-ra hirdetett előadását augusztus 31-én, hétfőn este 8 órakor tartják még a szabadtéri színpadon. A megváltott jegyek érvényesek. Je­gyek még kaphatók az elővételi Jegypénztárban (Széchenyi tér 2, telefon: 14-50.). * Semmit sem felejt el, ha zseb­határidőnaplóban előjegyez. Három forintért minden papírt árusító üzletben kapható. 716 * Pazar színekben mutatja be Pécs városát és Harkányfürdőt a színes leporelló. Levélként felhaszálha- tó, lezárható a hat képeslapból álló képeslap-sorozat, amely a vá­ros és a fürdő legszebb részeit mutatja be és három nyelven ma­gyarázza szépségeit. Beű- és kül­földi levelezéshez kérjen minden dohánytőzsdében, szövetkezeti bolt ban és papírboltban leporellót. 718 Clip ment a iá'éi az tsítyseM a; US Ma Az NB in. legutóbbi fordulójá­ban gyengén ment az esélyes csa­patoknak. A listavezető Kiskun- halasi Dózsa a Bányásznál hagyta a két pontot, a Bajai Építők pedig Bonyhádon szenvedett vereséget. Jó Játékkal szép győzelmet ara­tott a BTC az eddig Jól szereplő Szekszárdi Petőfi ellen. A Pécsi Dózsa tartalékcsapata Székesfehér­vár -ellen győzni tudott. A Komlói Béta-akna csak nagy küzdelem után, veszített, Baján. A Vasas dön tétlent ért el Dombóváron. A forduló eredményei: Pécsi Bányász-Kiskunhalasi Dózsa 4:1, BTC— Szekszárd 6:2, Kaposvári Kinizsi- Kaposvári Dózsa 4:0, Kiskunhalasi Kinizsi—Bácsalmás 1:1. Dombóvári Spartacus—Pécsi Va­sas 1:1 (0:1). 1200 néző, vezette: * 1 Jíyolc gólt Jóit a PVS '£ csatársora Döntetlenül végződött az AB 11. rangadója Komión a kaposváriak védelme kiábrándí­tóan játszott. Góllövők: Kakuszi 2, Szentannai 2, Vincze 2, (egyet ll-esből). Kardos és Gaál (öngól). Jók: Mező, Kardos, Mohácsi, Ka- kuszl és Szentannai, Illetve Pam­pler és Takács. BÁNYÁSZ—SZÁLLÍTOK 2:2 (1:1) Komló, 3000 néző, vezette: Pósa. Komlói Bányász: Krausz — Ka­nizsai, Gyurkity, Komlói — Ko-hl- mann, Molnár II. — Grózdlcs, Czi- ráki, Tamás, Kereszti, Perényl. Edző: Rem-mer Lajos. Szállítók: Mészáros — Nárai, Moravcsik. Jerabek — Búza. Baj­zák — Kalász, Zámbó, Szalonta', Cserháti, Zárai. Edző: Pázmándi Sándor. A Komlói Bányász lendült előbb játékba és hamarosan vezetéshez is Jutott. A 12. percben Grózdlcs balsafákba lő. 1:0, a bányász-csa­pat lendülete nem tört meg, egész sereg helyzetet hoztak össze a jmpp, • komlóiak legeredményese bb Játékosának bizonyult. Harc a Az NB n. vasárnapi fordulójá­ban rangadót Játszottak Komlón, a Bányász és a Szállítók találko­zója döntetlenül végződött. A PVSK csatársora régen játszott ilyen eredményesen, nem keve­sebb, mint 8 gólt lőtt a KMTE- nek. Eredmények: Budai Sparta­kus»—Vác 3:1, Láng Gépgyár— Győr 0:0. EVTK—Zalaegerszeg 2:2, Pápa—Székesfehérvár 4:3, Sztáltn- város—Mosonmagyaróvár 8:2, — Oroszlány—Budafok 1:1. PVSK—KMTE .8:0 (2:0) PVSK sporttelep, 13 000 néző, ve­zette : Szabó. PVSK: Bogysi — Lendvai, Kö­ves, Szegedi — Mohácsi, Mező — Kardos, Kakuszi, Vincze, Szent­annai, Szederkényi. Edző: Túra Emil. KMTE: Kovács — Takács, Egres, Darvas — Gaál, Famrner — Jutási, Laki, Szili, Zsoldos, Papp. Edző: dr. Zádori László, A PVSK azonnal magához ra­gadta a Játék irányítását és mind­végig nagy fölényben játszott. A kaposváriak erőtlenül, tervszerüt- lenül játszottak és egy pillanatra sem tudták vitássá tenni a pécsi csapat nagy gólarányú győzelmét. A vasutasok Kakuszi révén sze- j rezték meg a vezetést a 24. perc- Iben, Ezután sűrűn estek • (ólok. csatárok a Szállítók kapuja előtt, de ezúttal nem ment a gól-lövés a komlóiaknak. A Szállítók csak időnként próbálkozott, de a 33. percben mégis sikerült kiegyenlí- tendök Szalontai lövésével 1:1. Szü­net után a vendégcsapat fölényé­vel folytatódott a játék és a <3. percben Zámbó a vezetést is meg­szerezte a vendégeknek, 2:1. A komlóiak erősen küzdöttek a ki­egyenlítéséért, ami sikerült is, mert a 84. percben tizenegyeshez Jutottak, amit Kohlmamn értéke­sített, 2:2. Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés, a helyzetek alapján a komlóiak győzelmet ér­demeltek volna. Jók: Krausz, Gyurkity, CziráW, illetve Jerabek, Bajzák és Kalász. Nagy Kálmán. Dombóvár: Venczel — Tamás, Taldósi, Halász — Schneider, Kardos — Mérel, Kor­pád!, Egyed, Gálosl, Koller. Edző: Albrecht József. — Pécsi Vasas: Szedeli — Stelzammer, Becsei, Berki — Halasi, Somogyvári — Kőhalmi, Szopka, Rákóczi, Jauch, Angyal. Edző: Bárdos! László. Gyengén játszott mindkét csapat, az első félidőben a pécsiek irá­nyították a játékot. Szünet után már kiegyensúlyozottabb vollt a mérkőzés, a hazaiak 5 perccel a befejezés előtt kiegyenlítettek. Góllövők: Gálost, illetve Ángyán. Pécsi Dózsa II.—Székesfehérvári MÁV Előre 2:1 (2:0). Székesfehér­vár, 1500 néző, vezette: Menyhért. Dózsa: Zelenik — Udvardi, Szeder, Horváth — Lovlg, Halmosl — Polhammer, Csupák, Pleck, Hor­váth, Veréb. Edző: Molnár László. Székesfehérvár: Müller — Marosfl, Tihanyi, Horváth — Neubauer, Ur- per — Ruzics, Csuti, Szilasi, Bog­nár, Nagy. Edző: Bódi Ferenc. A Dózsa Jól kezdett és hamarosan 2:0-ás vezetésre tett szert, szünet után feljöttek a székesfehérváriak is és ettől kezdve változatosabb volt a játék. Góllövők: Veréb, Hor­váth, illetve Ruzics. Bajai Bácska—Komtól Béta-akna 2:0 (1:0). Baja, 2000 néző, vezette: Kleiber. Bajai Bácska: Körmendi — Bóhner, Várnagy, Disztrovlcs — Borsód!, Horváth — Albert, Oor- jonácz, Dujmov II„ Gugár.. Vei­ling. Edző: Onódi Béla. — Komlói Béta-akna: Winter — Tóth, Krisz- ler. Kővári — Göncz, Deák — dr. Hamvas, Sör, Vida, Bocsor, Ta­kács, Edző: Schmelcz Antal. A Béta-akna nem egykönnyen adta meg magát Baján. A mezőnvben teljesen egyenlő ellenfélnek bizo­nyult, a Bácska gólratörőbb csa- tárjátékával győzött. NB li. Állása 1. szállítók 4 2. Spartacus 4 3. Láng Gépgyár 4 4. Budafok 4 5. Győr 4 6. Pápa 4 7. Székesfehérvár 4 2 — 2 12: 8 4 8. Komló 9. Zalaegerszeg 10. PVSK 11. Magyaróvár 13. Oroszlány 13v EVTK 14. Sztálinváros 15. Vác 16. Kaposvár 4------­Van már teniszutánpőtlás A pécsi teniszu tá npótiás biztató játékkal mutatkozott be a városi szövetség országos n. osztályú és Ifjúsági versenyén. A pécsiek mel­lett nagykanizsai és budapesti te­niszezők Is elindultak. A férfi egyest Laczkó biztosan nyerte, a női egyesben pedig Salamonná végzett az első helyen. Az ifjúsági lányok és fiúk játéka kellemes meglepetést keltett. A fiúknál Ba- ricz, Berényi, a lányoknál pedig Holota Ildikó, a Barics nővérek helyenként jó játékot nyújtottak. A verseny részletes eredményei: Férfi egyes: 1. Laczkó (Pécsi Vö­rös Meteor), 2. Molnár (Pécsi Vö­rös Meteor), 3. Hirth (Pécsi Vörös Meteor), női egyes: 1. Salamonná (PEAC), 2. dr. Bajtayné (PEAC), \ Wébelné (PEAC) és Holota (Pé­csi Vörös Meteor). Férfi páros: 1. Hirth—Wébel (Pécsi Vörös Me­teor), 2. Laczkó—Molnár (Pécsi Vö­rös Meteor), S.Vadon, Schmiedt (Nagykanizsa). Vegyes páros: 1. Salamonné, Laczkó, 2. Bajtayné, Lukács és Lippai második lett a magyar atlétikai bajnokságokon Az Országos Atlétikai Bajnoksá­gokat Budapesten bonyolították le a Népstadionban. A háromnapos versenyen a legjobb pécsi atléták is elindultak. Lippai. Lukács, Ré­vész (PVSK) és Wágner (PEAC) révén néhány helyezést szereztek. A 400 m-es gátfutáspan Lippai 2. lett, 53.8-aj. A gerelyvetésben Lu­kács ugyancsak 2. helyen végzett, eredménye 69.53 volt. Jól verseny­zett a PEAC atlétája, Wágner is, aki 110 m-es gátfutás előfutamá­ban első osztályú szintet ért el. Ebben a számban 6. lett, 15.8-al, míg a 200 m-es gátfutásban 26.2- del 5. helyen végzett. Révész 800 m-en Indult és az erős mezőnyben Idei legjobb eredményével, 1:52.6- al 6.-nak futott be a célba. Baricz nyerte a fiú egyesi a pécsi országos versenyen. Molnár. Fiú egyes: 1. Baritz (Pé­csi’ Vörös Meteor), lány egyes: 1. Holota (Pécsi Vörös Meteor), fiú páros: 1. Derényi, Baritz (Pécaí Vörös Meteort,