Dunántúli Napló, 1959. április (16. évfolyam, 76-100. szám)

1959-04-28 / 98. szám

é VAPtö 1959. ÁPRILIS 2& SPORT Sporthírek A PVSK évadnyitó atlétikai ver­senyét szombaton a nagy eső el­mosta. A versenyt hétfőn du. tartották meg. * A megyei középiskolás labda­rúgó-bajnokság döntőjében a Gépipari Technikum 2:l-re győ­zött a Siklóid Gimnázium eilen. Félidőben a siklósiak vezettek l:0-ra. * NB 11. férfi röplabda-mérkőzés: Pécsi Dózsa—Szombathelyi Jár­mű 3:0. * A PEAC férfi röplabdacsapata Mohácson 3:1 arányú győzelmet aratott az MTE ellen. ir Az asztalitenisz NB 1. során a Pécsi Vörös Meteor 8:8 arányú döntetlent ért el Budapesten a Pénzügyőrség ellen. A Pécsett le­játszott Sztálinviros—Urán SC asztalitenisz NB II-es mérkőzést a vendégek nyerték 15:1 arány­ban. A pécsiek egyetlen győzel­mét Székelyhídi szerezte. * A városi labdarugó-bajnokság: Szpartakusz—Helyiipar 0:0, Vasas II.—Elektromos 3:0, Helyőrség— Szikra 3:1, Dózsa n.—Közlekedés 8:0, Komlói Bányász n.—PVSK 6:0, Kesztyűgyár—BTC H. 9:1. * NB 1-es labdarúgó-mérkőzések eredményei: Miskolz—Honvéd 1:0, V. Dózsa—Csepel 1:0, Diósgyőr— Győr 1:1, Tatabánya—Bp. Vasas 3:1, MTK—Szombathely 1:0. * Totóé redmények: 1, 1, 1, x, 2, 2, X, 1, X, 2, I, X, Közép'skoHsok területi kézilabda-bajnokságai Nagy érdeklődés mellett folytak le a középiskolások három napon át tartó területi kézilabda-mérkő­zés?1. A fiúknál esélyesnek tartott pécsi Bányaipari Technikum csa­pata csak a második helyet tudta elfoglalni. A területi bajnoki címet a fiúk­nál és lányoknál is a budapesti csapatok szerezték meg. Eredmé­nyek (fiúk): Pécsi Bányaipari Technikum—Zalaegerszeg 16:1, Budapesti 30. MŰM—Székesfehér­vár 8:6, P. Bányaipari—Székesfe­hérvár 17:7, Budapesti Landler,— Zalaegerszeg 20:2, Bp. SO. MŰM— P. Bányaipari 7:5, Bp. Landler— P. Bányaipari 10:9, Bp. 30. MŰM— Zalaegerszeg 12:0: Lányok: Bp. Hámán—Szigetvár 7:0, P. Közgaz­dasági Teehn. ip. tag.—Székesfe­hérvár 7:2, Bp. Hámán—Székes- fehérvár 5:2, P. Közg. Teehn. ip. tag.—Szigetvár 8:«, Szigetvár—Szé­kesfehérvár 2:1, Bpl Hámán—P. Közg. Teehn. ip. tag. 2:2. Vég­eredmény: fiúk: 1. Bp. Landler, 2. P. Bányaipari, 3. Bp. 30. MŰM, Lányok: 1. Bp. Hámán, 2. Pécsi Közg. Teehn., & Szigetvár. Biztosan győzött a Dózsa Komlói Bányász—PVSK 1:0 (0:0) * Késő bánat (Dózsa) csapatból kiemelkedően játszott Pleck, aki mindenütt ott volt és átadásaiba is kevés hiba csúszott, mellette Garami és Kamondi já­tékával lehettünk elégedettek. Az ellenfél szórványos támadá­sokkal kísérletezett, amelyeket azonban biztosan hárított a Dózsa védelem. Említésre méltó azonban a csapat egyes tagjaitól látott és az egész mérkőzés alatt előfor­duló. kíméletlenségig fajuló sza­bálytalan játék. A játékvezető sok hibával, a szabálytalanságokat elősegítő erély telenséggel vezette a mérkőzést. KOMLÓI BÁNYÁSZ— PVSK 1:0 (0:0) Komló, 4000 néző, vezette: Víz­hányó L. Komlói Bányász: Krausz —Mes- tyás, Komlói, Balázs — Kohl- mann, Seemayer — Grózdics, Czl- ráki, Ferémyi, Molnár I., Tóth. — Edző: ZáborsZki Janő. PVSK: Bogyai — Baka. Tamási, Szegedi — Mohácsi, Iiosvai — Vajda, Göncz, Vincze, Freppán, Szederkényi. Edző: Bodola Gyula. PÉCSI DÖZSA—SZÁLLÍTOK 4:0 (3:0) Bőrgyár-pálya, 8000 néző; vezet? te: Soós. Pécsi Dósa: Danika — Farkas, Kocsis, Hegyi — Pleck. Kresz — Kamondi, Opova, Garami, Schwa- ra, Kovács. Edző: dr. CzibuJka Mihály. Szállítók: Dávid — Ihász, Mo- raívcsik, BlaSka — Búza, Pázgyera — Faikas, Brada, Makrai n. Vígh, Marton. Edző: Pázmámdi Sándor. Verőfényes, szép időben végre sikerült a Dózsa mérkőzését a BTC füves pályáján lejátszani. A mérkőzés első percében elért bzöglet jelezte, hogy a Dózsa csa­pata az elmúlt vasárnapihoz ha­sonlóan jó és eredményes játék­kal fog kirukkolni ezen a mér­kőzésen is. Úgy látszik a Szállí­tók játékosad Is észrevették ezt, mert a mérkőzés elejétől kezdve végig sok szabálytalan, sokszor kíméletlen belemenések sorozatá­val próbálták ellensúlyozni a Dó­zsa csatárok meg-megismétlődő rohamait. 22 percig eredménytele­nek maradtak a sokmozgásos, öt­letes kiugratásokkal és lövések­kel tarkított Dózsa támadások. A 22. percben szép Garami—Ka­mondi támadásból a szélső be- gurított labdáját Garami a há­lóba továbbította. 1:0. A 23. perc­ben Opova—Garami—Kamondi támadás befejezésében ismét Ga­rami volt eredményes 2:0. A 27. percben született meg a harma­I dik gól, amikor Opova a jobb­szélen futott eh ügyesen lerázta magáról a védőket s Ihász csak dancsolással tudta megakadá­lyozni a lövésben. A megítélt büntetőt Hegyi a kapusba rúgta s az arról visszapattant labdát rúgta aztán a hálóba, 3:0. Tehát 5 perc alatt született meg a Dózsa, győzelmét bebiztosító há­rom gólja. Szünet után is folytatta a Dózsa támadásait s az 50. percben Opova szépen szöktette Kamondit. akinek jól Ívelt beadását Garami fejjel to­vábbította a hálóba, 4:0. A II. félidő további részében már sok hiba csúszott a Dózsa táma­dásaiba. Középen erőltetett lab­dák, rossz, hosszúra sikerült át­adások, súlypont áthelyezések hiánya .volt a jellemzője a csa­tárok játékának. A csatárok ért­hetően tartózkodtok a kíméletle­nül játszó ehenféllei való össze­csapásoktól. A 4:0-ás állásnál ez bizonyos fokig érthető is. A 69. percben a kiugratott Schwarát a büntető területén kíméletlenül fel rúgták. A játékvezető most is erélytelen maradt. Schwarát kivit­ték a pályáról. A Dózsa ezúttal Is biztosan sze­rezte meg a győzelmét. Elejétől végig uralta a mezőnyt. Hiba volt, hogy a mérkőzés folyamán nem tudták állandósítani a szélek vál­toztatásával, súlypont áthelyezé­sekkel a tömören védekező ellen­fél védelmének erősebb széthúzá­sát. Erénye volt viszont a csa­patnak, hogy az első 22 perc ered­ménytelen támadásai nem kedvet­lenítették el a csatárokat és vál­tozatlan erővel indították roha­maikat az ellenfél kapujára. A A rangadó ízű mérkőzés első percéinek vontatottsága után mindinkább lendületes játék ala­kult ki a két csapat találkozóján. A komlói csapat erőteljes táma­dásait a PVSK fiatalokból álló csapata lelkes játékkal és tömör védekezéssel liárítótta eL Ezt a tömör védekezést a kis szerencsé­vel is játszó ellenfélnél a hazaiak az első félidőben nem tudták eredményesen áttörni. Szünet után a komlóiak úgy lát­szik megfogadták edzőjük utasítá­sait és nagyiramú, főként a szé­leken Indított támadásaikkal sike­rült széthúzniuk a PVSK tömör védelmét s már a 49. percben Cziráki ellenáll­hatatlan elfutása eredményt ho­zott, 1:0. A PVSK fiataljait nem csüggesz- tette el a kapott gól. Lelkesen folytattak továbbra is védekező játékukat, sót időnként Göncz és Vincze révén, akik egyedül ta­nyáztak elől, ellentámadásokkal is veszélyeztették a komlói kaput. A komlóiak meg-megújuló táma­dásai nem tudtak eredményesek lenni s így a listavezető Bányász? nák meg kellett elégednie az 1:0- ás, de a két pontot Jelentő ered­ménnyel. A csapat a győzelmet megérde­melte, A PVSK csapatánál dicsé­retre méltó a végig lelkes küzdeni tudás és mindkét csapat játéko­sait dicséri, hogy a nagy küzde­lem ellenére a mérkőzés végig sportszeretü keretek között zailott le. A játékvezető végig határo­zottan kézben tartotta a mérkő­zést. A komlói csapatból Kohl- mann, Seemayer és Cziráki, a PVSK csapatából a közvetlen vé­delem. valamint Göncz és Vincze játéka emelked.ett ki. Pontot adott le a Pécsi Bányász — B III-j an Pécsi Bányász—Pécsi BTC U1 0:1), Pécsbányatelep, 300 néző, ve- :ette: Magyar P. Pécsi Bányász: Szabó — Sértő :., Vámos, Szőke — Varga, Hudecz - Czukor, Pintér, Kása, Sértő II., Jyurkó. Edző: dr. Vető Károly. PBTC: Sarbak — Berta, Serdán, Ceidl — S zalai, Horváth — Szi­led, Hauschl, Marton, Dara, Ho- écker. Edző: Krivanek Vilmos. A PBTC csapata védekező takti- :át folytatott a mérkőzésen, de lem feledkezett meg a gyors és neglepő ellentámadásokról sem. innék a taktikának az eredménye rolt, hogy a 8. percben Hauschl ól Időzített labdával íaképnél lagyta a Bányász védelmét és [óljával megszerezte cs .patának i vezetést. A Bányász csapata a »első há -massal erőlteti? a játé- :ot s így nem tudta áttörni a 1ó! •édekező ellenfél tömör sorait. A 8. percben Czukor szabadrúgásá­tól Gyurkó szerezte meg a ki­egyenlítő gólt. A BTC játékosai betartották ed- :ő1ük taktikai utasításait, jól al- talmazták a tömör védekezésből íyorsan indított ellentámadásukat i ezzel rnegérdemelten ho-ták el ’écsbánvatclepről az értékesnek nondhaló 1 pontot. Jók: Czukor, Jyurkó, ille've Serdán, Horváth, saúschl. * Pécsi Vasas—Dombóvári VSE 5:0 2:0), Pécs, Bőrgyár edzőpálya, 350 léző. Vezette: Magyar Z. P. VASAS: Szili — Bocz, Becsei, Berki — Rákóczi, Somogy vári — ütelzammer, Szopka Halasi, rauch. Karácsonyi. Edző: Bárdost László "nOMBÖVAR: Egyed — Siklósi, Kalmár, Forgács — Fenyvesi, m 4 i Ambrus — Simonfalvy, Fülöp, Halmos!, Potó, Gölöncsér. Edző: Bánhelyi Béla. A mérkőzést szombaton délután játszották le a bőrgyár vizes, sá­ros pályáján. A dombóváriak tar­talékos csapata Igen gyengén ját­szott és a Vasas megérdemelt győzelmét egy pillanatig sem tud­ta kétségessé tenni. Góllövők: Rá­kóczi (11-esből), Szopka 2, So- mogyvárl és Stelzammer. Jók: Somogyvári, Havasi és Rákóczi, illetve Kalmár és Forgács. Az NB m. további eredményei: Bácsalmási SC—Nagykanizsai Bá­nyász 5:1 (3:1), Bácsalmás, 1200 néző, vezette: Szigeti. Góllövők: Süke 2, Sevarec 2, Piukovics, Il­letve Szentes. Jók: Bőröcz, Wácht- ler és Szilágyi, Illetve Scheler és Szentes. Nagyatádi Kinizsi—Szekszárdi Pe­tőfi 2:0 (1:0). Kaposvári MTE—Bálinkat Bá­nyász 3:1 (1:0). Alacsonyszínvona- lú játékon nehezen győzött a lista­vezető kaposvári csapat. Székesfehérvári MÁV Előre— Bonyhádi Vas is 6:1 (1:0). Bajai Bácska—Simontornyai BTC 4:0 (3:0). Bajai Építők—Bázakerety- tyel Bányász 3:1 (2:1). az NB m. Állasa 1. KMTE 22 15 4 3 57:22 34 2. Bajai Bácska 22 15 2 5 44:20 32 3. P. Bányász 22 15 4 3 52:25 30 4. Bajai Ep. 22 13 3 6 46:26 29 5. P. Vasas 22 11 3 8 39:30 25 6. PBTC 22 8 7 7 25:28 23 7. Bonyhád 22 9 5 8 27:37 23 8. Székesíhv. 22 8 6 8 40:28 22 9. Bázakerettye 22 9 4 9 43:36 22 10. Szekszárd 11. Nagyk. 12. Slmontomya 13. Bácsalmás 14. Nagyatád 15. Dombóvár 16. Balinka 4 9 37:36 22 5 9 39:42 21 7 8 27:37 21 2 13 39:61 16 1 16 20:34 13 3 15 17:49 11 2 17 17:58 8 Az NB n. nyugati .csoportja mérkőzéseinek további eredmé­nyei: Budafoki MTE—Zalaegersze­gi TE 2:1 (0:1). Budafok. 2000 né­ző, vezette: Buzási. G: Németh (11-esből), Pécseit, illetve MUlei. Jók: Hetlinger és Pécseli, illetve Barna, Németh. Mosonmagyaróvár—Kaposvári K. 2:0. KTSTEXT—’Sztál inváros 1:1, Láng-gépgyár—Székesfehérvári V. 0:0, Csepel Autó—Vác 1:1 (félbe­szakadt). Budai Spartacus—Orosz­lányi Bányász 2:1. Ökölvívás NB II. Szentendrei Honvéd—Komlói Bá -ász 12:8, Komló. A komlói csű­rt nagyvaltó- és nehézsúlyban m tudott versenyzőt indítani és v már a kezdetnél 4 pont volt hátránya. A komlot ökölvívók üzül Fülöp. Dómján, Mészáros Oláh győzött. Cerületi ökölvívó-bajnokság: /SK—Pécsszabolcsi Bányász 13:7. PVSK ökölvívói közül Gomt- Jtő Béla, Jáwbo*, «k>ntjk*ő Dé­nes, Marton, Gaál győzött: Lovász döntetlenül mérkőzött, Iványl pe­dig vesztett. A Pécsszabolcsi Bá­nyász öklözöl közül Rozovácz és Wérling győzött. Ragon osa dön­tetlenül mérkőzött. Szekszárdi Dózisa—Zalaegerszeg 11:9 Győztesek: Markos I., Szűcs, Árpád, Kálmán. Varga, Illetve OVvös. Bedő, Nagy. Döntetlenül mérkőzött Mark«; II., illegve Sza­bó, Meglepetés a megyei í. Lendületes játékkal győzött B PEAC Villány ellen. Pécsi Postás—Komlói Béta-akna 2:1 (0:0), Pécs, PVSK stadion, 250 néző, vezette: Bácsván. Meglepe­tés érte a listavezető komlói csa­patot a Postás elleni mérkőzésén. A nagy fölényben játszó postá­sok nagyobb gólaránnyal Is győz­hettek volna. Ezzel az eredmény­nyel már csak egy pont választja el a szigetváriakat az első helytől. G.: Kékedi 2, Illetve Farkas. Jók: Torok, Almamellék!, Fejes, Kékedi, Illetve Sör, dr. Hamvas és Király. Szigetvári ZMSE—Pécsi ME­DŐSZ Erdőgazdaság 2:0 (2:0), Pécs, Traktor-pálya, 200 néző, vezette: Rolléder. A szigetváriak Jó takti­kájuknak köszönhetik győzelmü­ket. G.: SdÜyei lm J*ra«ó, #ök: a védelem és Kolonics, Illetve Magyar, Nárai és Turbékl. PEAC—Villányi Traktor 5:0 (3:0), Pécs, ifjúsági stadion, 200 nézó. vezette: Kulcsár. A kiesés ellen küzdő villányiakat nem törték le a gólok és nem adták fel a küz­delmet. A PEAC a II. félidőben rossz felfogással játszott. G.: Győr kő 2, Fekete 2, Szécsei. Jók. Györkő és Szabó, Illetve Pója, Pécsi Kinizsi—Pécsvárad 5:0 (2.0), Pécsvárad. 200 néző, vezette: Lu­kács. A Kinizsi megérdemelten győzött ilyen arányban is. G.: Katona, Máté 2, Fodor és Patar- tlcs. _ _ ,, Sellyéi Spartacus— P. Porcián- gyár 4:1 (2:0), Sellye, 400 néző, ve­Hol ifielHiinl ol EteéíakőtöKUH ? A Magyar Rádió PÉCSI ADÖJANAK 1959. április 28-i, keddi műsora a 223.8 m középhullámon 17.30: Német nyelvű műsor. 18.00: Szerb—horvát nyelvű műsor. 18.30: Magyar nyelvű műsor. Szív küldi szívnek szívesen. 18.50: Itáliai napok. Kende Sándor utijegyzete. 19.00: Munka után. Zene, riportok, hírek, tudósítások. 19.55: Legfriseíbbi jelentésetek. 20.00: Műsorzárás. Megvette már lottószelvényét'.' A TELEVÍZIÓ MAI MŰSORA: 14.00—17.00: Ipari és kereskedelmi adás. 18.00: Iskolások műsora. — Korunk csodál: A televízió. Az élővilág fejlődése IV. 18.45: TV Híradó. 19.00: „Egy munkásotthon homlo­kára ...” — Egy este a Vasas székházban. — Egy régi Vasas­est. Haydn: La Canterina (Az éne­kesnő). Orion Televízió A Pécsi AU ami Áruházban! színház: Nemzeti Színház: Királyasezony lovagja (délután 3 órakor). Az esőcsináló (este 7 órakor), Kamaraszínház: Az esemyős király (este fél 8 órakor): MOZI; Park: A kapitány lánya (széles­vásznú, fél 5, fél 7 és fél 9 óra­kor). Kossuth: Botcsinálta sofőr (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor). Kossuth Híradó: Magyar híradó, Szemtől az elektronmikroszkópig, 59/7. világhlradó, Kis sün ka­landjai. Előadások 11 órától 3 óráig folytatólagosan. Helyárak 2 és 3 forint. Pénztámyitás fél H órakor, Petőfi: Harmadik líceum (fél 5; fél 7 és fél 9 órakor). Fekete Gyémánt (Gyárváros): Tistességtudó utcalány (5 és 7 óra­kor). Csak 18 éven felülieknek! Építők kultúrotthona: Amit nem lehet elfelejteni (5 és 7 órakor). J«»szerencsét (Pécsszabolcs): Robin Hood (fél 6 és fél 8 órakor). Rákóczi (Mecsekalja): Hattyúk tava (7 órakor). Május 1. (Vasas n.): Fények a föld alatt (7 órakor). Kossuth (Mohács): Utolsó felvo­nás (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Bakaruhában (8 órakor). Táncsics (Siklós): S9-es dandár (8 órakor). ÚTTÖRŐHÖZ 29-én, szerdán délután 3 órakor őrsvezetők gárdája összejövetel lesz „Miért ünnepeljük május X- ét?” címmel beszélgetést tartanak egy veterán elvtárssal. Vidéki tornászok Pécsett Egyházaskozár csapata csak tize dekkel lett második a megyei általános iskolás tornászbajnoksá gban. A megyei ált. iskolás tornász csapatbajnokság 11. osztályának döntői az egyetemi csarnokban zajlottak le. Hét leány és hat fiú csapat küzdelme színvonalas ver­senyt hozott, öröm volt látni az apró kis úttörő tornászokat, amint ugrásban és talajon megküzdői­tek egymással. A mezőny jó szín­vonalára jellemző, hogy a csapa­tok szoros küzdelmet vívtak. Egy­házaskozár csapata csupán két ti­zeddel maradt le Szigetvár mögött. Külön öröm az, hogy az évek óta jó megyei csapatok mellé gomba­módra nőnek fel az eddig torná­val kevésbé foglalkozó általános iskolák csapatai is. Mohácsnak a lányok versenyében a 4. hellyel, Szigetvárnak a fiúk versenyében a 3. hellyel kellett megelégednie. Eredmények: Leány megyei baj­nokcsapat: Szigetvár 98.6 ponttal, 2. Egyházaskozár 98.4, 3. Pécsvá­rad 95.4, 4. Mohács 93 pont, S. Be­ossíályban te: Völgyi. Meglepő és megér- irielt győzelem született Sellyén, érdeme a mérkőzésnek, hogy a legteljesebb sportszerű körül- ■nyek között zajlott le. G.: p is jak 2, Földesi. Kovács, U>et' Schiller. Jók: Kocsis, Kőszegi, anka, Illetve Deák és Balázs. asas I. Bányász—Hidasi Bányász (1:0), Vasas I., 150 néző, vezet- Darázsl. A mérkőzést végig a zalak Irányították. G.: Faitlg 2 Pernecker. Jók: Bocka, Vass, ;tve Tosszenberger. Pécsszabolcsi Bányász—Szentlő­ic 5:1 (4:1), Pécsszabolcs, 300 né­vezette: Donnáin. Hiába rendez­őtek be a szentlőrinciek szoros dekezésre, a szabolcsiak fölé­li ke t ennek ellenere is gólokká iták értékesíteni. G.: Halena 2, biánfi 2, Mázli (11-esből), illetve Szászvári Bányász—Mohácsi TE 2T (1:1), Sászvár, 400 néző, vezet­te- Bárdost Csak a II. félidőben játszott jól a bányász csapat és szerezte meg a győzelmet jelentő gólt. G.: Ditról 2, illetve Koller (öngól). Jók: Dobó, Szabó, Ditról, iUetve Varga és Csanda. A MEGYEI I. OSZTÁLY Állasa 1. K. Béta-a. 22 14 5 3 58:26 33 2. Szigetvár 22 14 4 4 51:18 32 3. Pécszabolcs 22 11 8 3 57:25 30 4. P. Kinizsi 22 12 5 5 58:22 21 5. PEAC 22 13 3 6 60:28 29 6. Mohács 22 12 5 5 52:28 29 7. P. Postás 21 10 8 3 38:16 28 8. Hidas 22 12 4 6 55:37 28 9. Szászvár 22 11 5 6 61:30 27 10. V. I. Bány. 22 9 5 8 40:34 23 11. Porcelángy. 22 7 5 10 56:43 19 12. Villány 22 3 5 12 29:56 15 13. P. Traktor 22 4 6 12 27:57 14 14. Sellye 22 3 2 17 21:77 8 15. Pécsvárad 22 2 1 19 14:92 5 10. Szentlőrinc 21 — 1 20 10:98 1 remend 92.1, 6. Bükkösei 92 poní. Fiú megyei bajnok: Siklós csapata 105.3 ponttal, 2. Sellye 101.2, 3. Szi­getvár 96.6, 4. Hosszúhetény 92.5, 5. Bóly 91.6, 6. Szentlőrinc 91.1. Kézilabda Szombaton és vasárnap rendez­ték meg Pécsett az 1959. évi főis­kolai kézilabda-bajnokság orszá­gos döntőjét, melynek a BEAC és Testnevelési Főiskola jóképessegü csapatai mellett a Pécsi Pedagó­giai Főiskola férfi csapata volt a résztvevője. A mezőnyből csapat- és egyéni játékával kiemelkedett a BEAC csapata, amelyben Vitkai és Józsa személyében két országos váloga­tott kerettag is szerepelt. Az egyes mérkőzések eredmé­nyei: Pécsi Ped. Főiskola—MAFC 13:12 (5:4) (az elődötőben elköve­tett játékvezetői műhiba miatt új­ra játszott mérkőzés), TF—Ped. Főisk. 13:9 (9:4), BEAC—Ped. Fő- isk. 13:7 (7:3). BEAC—TF *?7:18 (12:11), az eredmények alapján: 1. BEAC 4 pont, 2. TF 2 pont, 3. Ped. Főisk. 0 pont — ^ ^ Az NB n. nyugati csoportjának állása: 1. KcxmíLó 2. Pécsi Dózsa 3. Zalaegersz. 4. Búd. Spart. 5. Vác 6. Sztálinváros 7. Mosoaimó. 8. Orosaflány 9. Kaposvár 10. Szállítók 111. Székesfehv. 12. Láng 13. PVSK 14. Budafok 15. KISTEXT 16. Cs. Autó 22 16 22 14 22 10 22 9 8 5 6 9 5 10 6 7 6 6 4 2 3 39:21 35 3 48:18 34 5 34:18 27 5 33:21 26 6 31:23 24 7 32:18 22 8 26:26 22 9 35:28 21 9 28:30 21 7 21:29 21 7 21:29 20 9 25:31*19 9 24:39 19 4 12 23:33 16 7 11 23:35 15 3 16 20:64 7 A Cs. Autó—Vác l:l-nél félbe­maradt mérkőzés eredménye nél­kül. DUNÁNTÚLI NAPLÓ i Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Szerkeszti a szerkesztő bizottság Felelős kiadó: Az MSZMP megyei oártbizottsága. Szerkesztőség és kiadóhivatal Pécs, József A. u. 10. T: 15-32. 15-35 Hlrdetésfelvevő Iroda Kossuth Lajos utca 22. Tel: 18-18. Terjeszti a Megyei Postahivatal Hírlaposztfilya és a hlrlaokézbesítfl postahivatalok. Előfizetés postahivataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési di« 11.— Ft. PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. sz. Telefon: 20-27 Nyomdáért felel: Melles Read