Dunántúli Napló, 1958. december (15. évfolyam, 284-307. szám)

1958-12-02 / 284. szám

6 N A PLÖ 1958. DECEMBER 2. SPORT HÍREK, zhadményeí. A totó 12 találatom szelvénye: 1, t, 1, x, 1, 2, 2, t, 1, X, 2, 1. * NB I. mérkőzések: MTK—^Mis­kolc 4:2, Vasas—BVSC 2:1, Tatabá­nya—Ferencváros 5:0, Szombathely —Újpesti Dózsa 1:1, Salgótarján— Győr 2:0, Honvéd—Dorog 2:1* Cse­pel—Diósgyőr 2:1. * Az országos vidéki szabadfogá­sú birkózó bajnokságon, pécsi ver­senyzők is rajthoz álltak. A köny- nyü súlyban Varga (PVSK) har­madik, a klsváltósúlyban Szlracsi (PVSK) ugyancsak harmadik he­lyen végzett. A nagyváltósúlyban Gerzson (PVSK), a nehézsúlyban pedig Vitéz (Pécsi Bányász) a má­sodik helyet szerezte meg. * A pécsi tornászok ismét öreg­bítették hírnevüket. Az országos férfi felnőtt n. osztályú csapat- bajnokságon a Pedagógiai Főisko­la: Mészáros, Fehér, Röek, Mo­hácsi, Czibere, Fésűs összeállítsd csapata a második helyet szerez­te meg. Az egyéni összetett ver­senyben húsz induló közül Fésűs harmadik, Czibere pedig ötödik helyen végzett. A női másodosz­tályú csapatversenyben a komlóiak Indultak, a bányászcsapat hatodik lett. * Bp. Pénzügyőrök—Pécsi Vörös Meteor asztalitenisz férfi mérkő­zés 10:6, Pécs. A mérkőzés jól in­dult. A pécsi Horváth legyőzte a Pénzügyőrök legjobbját Orosit, de utána gyengébb ellenfeleitől is sorra vereséget szenvedett és így a pécsiek végső győzelme elma­radt. Győztesek: Müller 4, Orosi 3, Köhler 2, Szabó, illetve Kőhal­mi, Pincér 2, Horváth és Hartai. A városi labdarúgó-bajnokság mérkőzései: Dózsa H.—Spartacus 3 a, Urán SC—Szikra 1:1, Komlói Bányász II.—Helyliparl 3:1, Kesz­tyűgyár-Elektromos 4:2, Pécsi. Bányász H.—Közlekedés 4:1, Hely­őrség—Cementipari 11:2, PVSK H. —btc n. íi a , Budapesten győzött a Dózsa, pontot adott le a PVSK, vereséget szenvedett a Komló Meglepetések az MM Il-ben Az NB. II; nyugati csoportj ában vasárnap ismét felborult a papírforma. A Komlói Bányász vereséget szenvedett az otthonában játszó Zalaegerszegi TE-től. A Dózsa viszont Budafokon mind a két pontot megszerezte és így egy pontra csökkent a Komlói Bányász előnye. A PVSK ezúttal is meglepetést szolgáltatott híveinek Pécsett, nem bírt a Váci Petőfivel. Eredmények: Szállítók—Orosz­lányi Bányász 1:0, Székesfehérvári Vasas—Dól-budai Spartacus 1:0, Láng-gépgyár—Kaposvári Kinizsi 2:1, SztáJáiwárosl Vasas—Csepel Autó 6:0, Mosonmagyaróvári TE—KISTEXT 3:2. nyeeen adogató komlói csatárok vártmii. A pécsi csapattól a nézők legutóbbi szép győzelme után töb­NB II. ALLASA ZALAEGERSZEGI TE—KOMLOl BÁNYÁSZ 2:0 (0:0). próbálkozásai sorra elakadtak a zalaegerszegi védőkön. Az 56. bet vártak. Ä két csapat taláilko- Zalaegenszeg, 3000 néző, vezette: percben szabadrúgáshoz jutott a zója közepes színvonalú mérkő- Bánkúti. ZTE, Bölcsföldi labdáját Kelemen zést hozott. A váci fiatalok nagy Zalaegerszegi TE: Barna — Gás- kapta, aki a komlód védők között becsvággyal küzdöttek és hiába pár, Németh, Petiik — Bélák, Ma- laposan a hálóba lőtt, 1:0. A gól volt fölényben a pécsi csapat a dár — Bölcsföldi, Kelemen, Dom- szárnyakat adott a hazai csapat- mérkőzés nagy részében, támadó­ba!, Miilei, Nagy. naik, továbbra is lendületesen tá- sora nem tudott gólt elérni. A Komlói Bányász: Krausz — Mes- madott. A 61. percben egyenlíthe- vasutas csapatnak több gólhelyze- tyán, Komlói, Balázs — Kohl- tett volna a komlói együttes. Czi- te maradt kihasználatlanul. Frep- maim, Molnár II — Grózdics, Czi- ráki szépen Róth elé tálalt, a Pán egy alkalommal biztos gól­ráki, Perényi, Molnár I., Róth. szélső azonban a kifutó kapus helyzetben volt, a labdát azonban Bjzakodó hangulatban Várták a fejé felett a kapu fölé emelte a gyengén találta el és így az a vá- zalaegersziegi szurkolók a mérkő- labdát. Nagy helyzet maradt ki- cl kapus könnyű zsákmánya lett. zést. A komlóiak kezdtek, de használatlanul. A 68. percben el- Jók: Tamási, Köves, Laczkó, illet- mindjárt a zalaegerszegiek vet- dőlt a mérkőzés sorsa. Jobboldali ve Jeszenszky, Neugan, és Varga, ték át a játék irányítását. Kele- zalaegerszegi támadás futott a pá- men lövését védte Krausz, majd lyán, Bölcsföldi beadása átkerült Miilei lőtt kapu fölé. Komlói ellen Millel edé, aki néhány lépésről a támadás során Grózdics beadását hálóba rúgta a labdát, 2:0. A kom- húzta le Barna. Jóiramú volt a lóiak a mérkőzés hátralévő részén játék, de inkább a zalaegerszegiek fölénybe kerültek, de támadásaik veszélyeztettek. A 14. percben Ma- csak a 16-osig jutottak el és így dár kapu fölé lőtt. A zaiaegersze- az eredményen nem tudtak vál- giek nagy lelkesedéssel játszottak, toztatni. Jók: Németh, Petrik, Ke- beszorították a komlóiakat. Kde- lemen, Bellák, illetve: Molnár II. men elől Krausz csak merész ve- és Czirálki. tődéssd tudott tisztázni. Dombai átjátszotta Komlóit, de Mestyán PÉCSI DÓZSA—BUDAFOKI MTE idejében keresztezett. A bányász- j.q (b.0) csapat nehezen tudott kibontakoz- ' ni. A 31. percben Miilei beadását Budafok, 1500 néző. vezette: — Kelemen az ötösről a kapu fölé Tárkánv vágta. A komlóiaknak is volt , ' , _ __ helyzetük, de Perényi a kapusba Pecsi Dózsa: Danika — Farkas, lßtt Kocsis, Hegyi — Csupák, Kresz — Szünet után az első percek me- Kamondi Garami. Opova, Kaku­zőnyjátékikal teltek ed, a körűimé- szl- Horváth. . ___ BM TE: Nemeth — Bakonyi, Tóth dr., Dobes — Pécsi. Sztakó l. Komló 13 9 2 2 22:11 20 2. Pécsi Dózsa 13 8 3 2 27:10 19 3. Szállítóik 13 5 6 2 17:15 16 4. Oroszlány 13 6 3 4 24:14 15 5. Vác 13 6 3 4 19:13 15 6-7. Zaflaeg. 13 5 5 3 15:11 15 6-7. Db. Spart. 13 5 5 3 15:11 15 8. Sztálinváros 13 5 4 4 19: 9 14 9. Kaposvár 13 3 3 5 15:14 13 10. Mosomm. 12 4 4 4 16:16 12 11. Székesf. 13 2 8 3 9:15 12 12. Pécsi VSK 13 3 4 6 14:22 10 13. Láng 13 3 4 6 11:19 10 14. Budafok 13 4 1 8 18:23 9 15. KISTEXT 12 2 4 6 11:19 8 16. Cs. Autó 13 1 1 11 11:41 3 Hátralévő mérkőzések: Az NB ÜL eredményei Szekszárdi SC—Pécsi Bányász mérkőzés végén a játékvezető kö- 5:1 (2:0). Szekszárd, 100 néző. Ve- rül tömegjelenetekre került sor. zette: Soós I. — Pécsi Bányász: Góllövők: Jutási 2, Papp, Zsoldos, Kovács — Sértő I., Vámos, Szőke Illetve Gelencsér, Fülöp. — Mező, Hudecz — Dévai. Pintér, Nagykanizsai Bányász—Balinkai Kása, Keszler, Sértő n. Változa- Bányász 10:2 (5:1). Nagykanizsa, tos játékot hozott az első félidő. A 10. percben Szekszárd szerezte meg a vezetést. Simon közeli lö­vésével szemben Kovács tehetet­len volt. Bár ezután Is hullámzó 300 néző. Vezette: Kázár. A Bálin­kat Bányászból a 42. percben Ko­vács utánrúgásért, a 44. percben Monostori pedig feleselésért a ki­állítás sorsára került, ráadásul maradt a Játék, ismét a hazaiak a vendégek kapusa igen gyengén játszottak eredményesebben és Be- védett. Góllövők: Bányai 2, Fá- nács révén újabb gólt szereztek, bián 3, Kovács 2, Bodnár, Mal- A második félidőben szinte állan- kovits (öngól), Perecsényi (öngól), dőan a pécsiek támadtak, de gólt illetve Szentendrei 2. ismét a szekszárdiak értek el Be- Pécsi BTC—Bajai Építők 1:0 náes lövésével. Ez kedvét vette a (0:0). Fécs, 300 néző. Vezette: Ber- bányászoknak. A Szekszárdi SC ta. A javuic bőrgyáriak újabb ér­további góljait Hőman lőtte. A pé- tekes győzelmet arattak. A gyen- csiek góllövője Szőke volt. A já- gén működő játékvezető az első tékvezetó a pécsiektől Vámost ki- félidőben Rápityot (Baja) kiállí- állította. A bányásznak semmi tolta. Góltóvő: Hauschl sem sikerült, a hazaiak pedig Bont Bácska—Székesfehérvári minden helyzetüket kihasználták. A gólarány túlzott. Az eredmény óriási meglepetés. Bonyhád—Bácsalmás 3:1 (1:0). Bonyhád, 1000 néző. Vezette: Fenyvesi. Az első félidőben MÁV Előre 4:0 (2:0). Baja, 1800 né­ző. Vezette: Pósa. A technikásabb hazaiak Ilyen arányban is meg­él demelten győztek. Csuti (Székes- fehérvár) 2:0 állásnál egy ll-est kihagyott. Dujmov kimagaslóan a bonyhádiak még nem tudták kel- mezőny legjobbja volt. Góllövők: lően kihasználni fölényüket. Gól­lövők: Fládfng 2, Szabó, Illetve Simity. Pécsi Vasas—Nagyatádi Kini­zsi 2:0 (1:0). Nagyatád, 1000 néző. Vezette: Széki A vasasok biztos győzelmet arattak Stelzammer góljaival a gólképtelen csatársor­ral rendelkező nagyatádiak ellen. Simontornyai BTC—Bázakerettyei Bányász 1:1 (1:0). Simontomya, 600 néző. Vezette: Kulcsár. A bő­rösök hiába játszottak mindvégig nagy fölényben, nem birtak a fel­javult bányászokkal. Az utolsó percben esett a kiegyenlítő gól. a vendégcsapat megérdemelte. A Dujmov 3, Albert, jók: Borsodi, Körmendi, Illetve a négy gól elle­nére Kiss. NB m. 1. Pécsi Bány. ÁLLASA 13 10 1 2 34:13 21 2. Bajai Bácska 13 9 2 2 25:11 20 3. Kaposv. MTE 13 8 2 3 38:17 18 4. Bonyh. MTE 13 7 3 3 19:17 17 5. Pécsi Vasas 13 7 2 4 21:17 16 6. Bajai Ép. 13 7 1 5 25:17 15 7. Nagyk. Bány. 13 5 4 4 29:20 14 8. Szfhv. MÄV 13 5 4 4 26:19 14 9. Szekszárd 13 6 2 5 23:20 14 10. Pécsi Bőrgy. 13 5 3 5 12:17 13 11. Simontomya 13 4 4 5 17:22 12 12. Bázaker. 13 4 2 7 20:26 10 13. Bácsalmás 13 4 1 8 23:39 9 14. Balinka 13 3 1 9 12:30 7 15. Dombóvár 13 2 2 9 11:31 6 16. Nagyatád 13 1 12 7:26 2 December 7: Pécsi Dózsa—KIS- TEXT, Vác—Székesfehérvár, Dé'l­Kán, Haasz. Hortobá- i)u<iai Spartácus—Szállítók, Orosz­gyi, He linger. Budafokon a délelőtti nagy ha­___ va zás erősen feOáztatta a pályát Láng^Budafók és így sáros talajon került sor á _pvsk mé rkőzésre. Mindkét félidőben lány—Sztállnváros, Csepel Autó— Zalaegerszeg. Komló—Kaposvár, Mosonmagyar­, . December 14: Budafok—Moson- nagy küzdelem folyt. A budafo- magyaróvár, Kaposvár—KISTEXT, kiak végig keményen játszották, Zalaegerszeg—Pécsi Dózsa. Sztá- de csatársoruk nem tudta áttörni Hmváros—Láng, Szállítók—Komló, a Dózsa védelmét. A pécsiek tá- Székesfehérvár—Csepel Autó, — madósora Is csak a mezőnyben játszott kielégítően, a helyzetek kihasználásával adósak maradtak. A 28. percben Opova lövése a fel­ső lécet találta. Az 53. percben a pécsi kapu előtt volt meleg a helyzet. Danika azonban végül Is nagy üggyel-bajjal megkaparintot­ta a labdát. A mérkőzés két pontját eldöntő gól a 68. percben esett. Horváth lövését a budafoki kapus csak kapufára tudta ütni s a visszapattanó labdát Opova hálótoa lőtte. A gól után a buda­fokiak erőteljes támadásokat ve­zettek. A pécsi védők azonban jól álltak a lábúikon. A befejezés előtt három perccel Danka megsérült, helyére Kocsis állt be. Jók: Ko­csis, Csupák, Garami, Opova, il­letve Bakonyi, Tóth dr, és Hellin- ger. PVSK—VÁCI PETŐFI Őrt) Pécs, 1500 néző, vezette: Ham­mer. PVSK: Bogyai — Lendvai, Ta­mási, Köves — Mohácsi, Laczké, Freppán, Vajda, Göncz, Vimcze, Hámori n. Vác: Szatler — Jeszenszky, Neugan, Czuczor — Varga, Farkas — Frick, Pintér, Cservenók, Rásó, Lukács. A PVSK vasárnapi mérkőzésén gyengébb teljesítményt nyújtott a PVSK—Oroszlány, Vác—Dél-budai Spartacus. üli mívefitfiank szélükázzunkJ ? A Magyar Rádió PÉCSI ADOJANAK 1958. december 2-i, keddi műsora a 223.8 m középhullámon 16.30: Szerb—horvát nyelvű műsor. Napról-napra ... Hírek és tudó­sítások. Sokac kólók. Szomszé­daink életéből: Érdekességek. Asszonyok tanácsadója. Népdal- kettősök és szólók. Tamburaze- ne. 17.00: Német nyelvű műsor. Énekek, kórusszámok. Keleti csoda. Jegyzet. A hírnév még nem minden. Harry Belafonte élete, sonsa. Rajtunk is áll! Pe­ter Wipp verse. Thüringiai nép­dalok, ének-, zeneszámok. 17.30: Magyar nyelvű műsor. Szív küldi szívnek szívesen. 17.55: Tudomány és élet. Vulkani­kus kitörés a Holdon, dr. Tóth László előadása. 18.00: Érdekességek a nagyvilág­ban. 18.10: Dél-dunántúli híradó. 18.30: Részletek Mozart és Csaj­kovszkij müveiből. 19.00: Műsorzárás. Megvette már lottószelvényét? SZÍNHÁZ: Nemzeti Színház: Ellenségek (este 7 órakor). Kamaraszínház: Tavaszi keringő (este fél 8 órakor). MOZI: Park: Megmentettem az életem (5, 7 és 9 órakor). Kossuth: Csendes Don m. (4, negyed 7 és fél 9 órakor). Csak 16 éven felülieknek! Kossuth Híradó: Magyar Híradó, Erdő átka, Rjepln, a nagy festő­művész, Bartók Béla. Előadások 11 órától folytatólagosan délután 3 óráig. Helyárak: 2 és 3 forint. Pénztámyitás fél 11 órakor. Petőfi: Csendes Don III. (fél 3, háromnegyed 7 és 9 órakor). Csak 16 éven felülieknek! Fekete Gyémánt (Gyárváros): Micsoda éjszaka (5 és 7 órakor). Csak 14 éven felülieknek! Építők kultúrotthona: Ország­úton (5 és 7 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Táj­fun Nagasaki felett (fél 6 és fél 8 órakor). Rákóczi (Meesekalja): Csempé­szek (7 órakor). Május 1. (Vasas H.): Bűn (7 óra­kor). Csak 16 éven felülieknek! Kossuth (Mohács): Édes Anna (6 és 8 órakor). Csak 16 éven fe­lülieknek! Zrínyi (Szigetvár): A tett szín­helye Berlin (8 órakor). Táncsics (Siklós): Legenda a szerelemről (8 órakor). Pécsi sikerek a kosárlabda NB I. mérkőzésein PVSK—Székesfehérvári Vasas Szabó 15, illetve Noficzer 33, Már­69:65 <56:56, 23:33). NB I. női inér- kus 12. kőzés. PVSK-tornacsarnok. Ve- PVSK—Szombathelyi Haladás zette: Urbán dr. és Rendeld. PV- 62:49 (30:31). NB I. férfi mérkőzés, SK: Kelenfíné, Szabó — Sabac — PVSK-tornacsarnok, vezette: Ur- Aratóné, Erdősiné. Csere: Gálosi- bán, Twordi. PVSK: Szamosi, né. Székesfehérvári Vasas: Már- Gombos — Banna —Erdős!, Füzes, kus, Tóth — Noficzer — Kiss, Csere: Franck — Pánczél, Gombos Acsárdl. Csere: Gyalókal, Sanyi. II., Bátor. Szombathely: Hajdi- Vesztesre álló mérkőzést fordítót- nák, Sas — Vörös I. — Németh, tak meg lelkesedésükkel a PVSK- Antonl. Csere: Vörös n., Cserép lányok. A székesfehérváriak végig dr., Takács, Laki. Kemény fej-fej 5—6 ponttal vezettek, Aratónénak melletti küzdelemben a jobb cse- a rendes játékidő utolsó percében resorral rendelkező PVSK a haj­sikerült büntetőben egyenlítenie, a rában szerezte meg a győzelmet. hosszabbításban aztán a pécsiek­nek ment jobban a játék. Leg­jobb dobók: Aratóné 18, Sabac 16, Legjobb dobók: Banna 17, Gom­bos I. 14, Szamosi, Illetve Sas 14, Antonl 12, Hajdinák 10. A Moziüzemi Vállalat értesíti a közönséget, hogy a nagy érdeklő­désre való tekintettel ma és hol­nap a Kossuth moziban is bemu­tatják a „Csendes Don” című film in. részét. Előadások kezde­te: 4, negyed 7 és fél 9 órakor. UJ TÁNCISKOLA december 9-én, kedden este 7 óra­kor kezdődik a KISZ és Szakszer­vezetek Doktor Sándor Művelő­dési Házában. (Kossuth Lajos u. 13). Tanítás: kedd—pénteki napo­kon. Az összes modem táncok ta­nítása. Vezeti: Balogh tánctanár. Előzetes beiratkozás a művelődési ház Irodájában. TÉLAPÖ-EST lesz december 5-én, pénteken es­te 6 órakor Pécs város Művelődési’ Házában, bábelőadással. Színre kerül a Télapó c. darab. Utána a Télapó eljön a gyerekekhez és ki­osztja az előre leadott, névvel el­látott ajándékokat. Belépődíj 3 forint. TELAPÖ-BAL Pécs város Művelődési Háza de­cember 6-án, szombaton este 6 órától éjjel 1 óráig Télapó-bált rendez a KPVDSZ kultúrotthon nagytermében, József u. 15. tíz. alatt. A Télapó köszönti és meg­ajándékozza a vendégeket. SZABAS-VARRAS TANFOLYAM indul haladók részére december 3-án, szerdán délután 5 órakor Pécs város Művelődési Házában (Déryné u. 18.) Tanít Cser Ferenc- né. A tanfolyam három hónapos, tandíj 60 forint. Beiratkozás a művelődési ház irodáján délelőtt 9—11 óráig és délután 2—7 óráig. OPERA-BAL 1958. december 6-án este 9-től reg­gel 4-ig a Pannónia szálló bálter­mében. Közreműködik Kelényi György 12 tagú budapesti táncze­nekara. Meghívók Igényelhetők az Állami Áruház illatszerosztá­lyán és a pécsi iUatezeriizletek- ben. * A Mecseki Fotoklub rendezése­ben naponta megtekinthető a II. országos művészfénykép kiállítás, a járási tanács nagytermében (Ku- lich Gy. u. 5. sz.) Nyitvatartási idő: hétköznap 10—13 óráig és 15—20 óráig, vasárnap 9—20 óráig. A kiállítás december 7-én zárul. A TIT HÍREI Pleldell János festőművész ki­állítása megtekinthető a TIT Bar­tók Klubjában mindennap dél­előtt 9 órától este 6 óráig. * A Munkácsy Mihály Szabad- egyetem mai előadása művészet- történeti előadás, — cípie: ..Egyip­tom szobrászata és festészete". Előadó: Lantos Ferenc festőmű-, vész. Az előadás helyei Központi Egyetem élettani előadóterme. Ideje: 6—8 óráig. Vendégjegy ára 3 forint, diákoknak 2 forint. * December 5-én délután 6 órai kezdettel Télapó-estet rendez a TIT. Filmvetítés (Mogyoróvesz- szöcske, Mesél az erdő) szórakoz­tatja majd a gyermekeket. A TIT szeretettel várja a város gyerme­keit és a kedves szülőket. Egy­ben kéri a szülőket, hogy Télapó ajándékosztása céljára december 2-ig bezáróan 20 forintot fizesse­nek be a TIT titkárságán. A LABDARUGÓ NB I. ÁLLASA 1. MTK 10 7 2 1 20: 8 1« 2. Vasas 10 5 5 — 13: 4 15 3. U. Dózsa 10 5 3 2 22:13 13 4. Csepefl 10 5 2 3 2l:tS 12 5. Ferencv. 10 5 2 3 17:15 13 6. Salgótarján 10 4 3 3 16:14 11 7. Szombath. 10 3 4 3 12:17 10 8-9. Diósgyőr 10 3 3 4 12:12 Q 8-9. Tatabánya 10 4 1 5 17:17 9 10. Bp. Honv. 10 3 3 4 11:12 9 11. BVSC 10 3 2 5 12:13 8 12. Miskolc 10 2 3 5 10:18 7 13. Dorog 10 1 3 6 8:18 5 14. Győr 10 — 4 6 3:15 1 Ez történt a megyei I. osztályban Pécsi Postás—Pécsi EAC 2:1 (1:1). Szigetvári ZMSE—Mohácsi TE 2:1 Pécs, Postás-pálya, 400 néző. Ve- (0:1). Szigetvár, 400 néző. Vezette: zette: Bordán. Igen élénk, he- Mozsgai. Izgalmas, erőslramú mér­lyenként kemény mérkőzés. A Postásnak több gólhelyzete volt. Góllövők: Török, Fejes, Illetve Györkő. Pécsszabolcsi Bányász—Sellye 0:2 (4:1). Sellye, 200 néző. Vezette: kőzés. Az első félidőben Mohács még jól tartotta magát. Góllővök: Sós, Tolnai, Illetve Kispál. Jók: Sárközi, Horváth és Soós. Hidasi Bányász—Pécsi Kinizsi 1:0 (1:0). Pécs, Kinizsi-pálya. Vezette: Vasas 1. Bányáaz^Szentlörinc 4:1. Szentlőrinc. Szulczer. A gyengén védő hazai Rendkívül erős Iramú mérkőzésen hiába támadott többet Gollövők. Manz 3 Bérezés II. 2, a Kinizsi, a hidasiak szabadrúgás­F™e».fZ1 3' i.lletXe J04?;., bél szerzett góllal meglepetésre Villány—Pécsvárad 4:0 (2:0). Vü- „„/wtek lány, 200 néző. Vezette: Stadler. syez«r*. Csak a pécsváradl kapus jó vé­dése akadályozta meg a még na­gyobb arányú vereséget. Szeidlt (Pécsvárad) a játékvezető kiállí­totta: Góllövő: Kovács 2, Kiefer és Schneider. Pécsi Porcelángyár—Pécsi Trak­tor 1:1 (1:1). Pécs, Porcelángyár­pálya. Vezette: Sümegi. Mindvégig erős iramú mérkőzés. A valamivel jobb Porcelán helyzeteit nem tudta kihasználni. Góllövők: Sa­bac, Illetve Halász. Szászvári Bányász—Komlói Béta- akna 5:2 (2:1). Komló, 250 néző. Vezette: Daróczl. A szászváriak minden tekintetben felülmúlták a hazaiakat és meglepetésre Ilyen arányban is megérdemelt győzel­met arattak. A komlóiak góljait Király lőtte. A MEGYEI I. OSZTÁLY ÁLLASA 1. Pécsszabolcs 13 7 5 1 43:15 19 2. Szigetvár 13 8 2 3 33:12 18 3. Pécsi Postás 11! 8 2 3 29:11 18 4. Pécsi Kinizsi 13 7 4 2 38:15 18 5. PEAC VJ 8 2 3 36:16 18 6. Komlói B.-b. 13 7 4 2 30:21 18 7. Hid. Bány. 13 8 2 n 34:26 18 8. Mohács 13 6 4 3 27:20 16 9. Vas. I. Bá. 13 5 5 3 22:14 15 10. Szászvár 13 6 2 5 39:20 14 11. Porcelángy. 13 4 5 4 28:16 13 12. Villány 13 3 3 7 21:29 6 13. Pécsi Trakt. 13 1 5 7 19:36 7 14. Sellye 13 1 2 10 12:48 4 15. Pécsvárad 13 1 1 11 6;59 3 1«. Szentlőrinc 13 ii 8:67 — Mély fájdalommal tu­datjuk, hogy szeretett gyermekünk, unokánk' Kiss Lacika életének 9. évében tragi­kus körülmények között elhunyt. Temetése december 2- án, kedden délután 4 órakor lesz a pécsi köz­temető kápolnájából. Kiss Andor és családja. — Fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett édesapánk, nagyapánk, Sztipánovics György kőművesmester 90 éves korában hosszú szenve­dés után elhunyt. Temetése ma délután 2 órakor a köz­temetőben. Gyászoló család. — Szeretett jó feleségein, édesanyánk. nagymamánk. Nagy Sándomé sz. Horváth Mária hosszú szenvedés ntán elhunyt. Temetése december 3-án, szerdán délután fél 3 órakor a pécsi köztemetőben. Gyászoló család. Város közepén kitermelt szénsalak díjmentesen eIBvtilhető. Br- deklődnd lehet a Nádor Szálloda irodájában, Kos­suth Lajos u. 5. ez. )^AXA~A~ÁÁXÁAAAAA — HALÁLOZÁS. Drága jó feleségem, édesanyánk, anyós, nagymama, Krémer Jánosné, Üzlettársat ötezerrel keresek, biztosíték kétszázezer ingatlanban. Címet: Bálint óráshoz. Sállal utca. 194 Gáz-sütő eladó. Jókai Mór — (Deák) u. 40. I. em, 12* 169 köszönetnyilvánítás Köszönetét mondunk mind­szül. SchéH Anna rövid szén- azoknak, kik forrón szeretett védés után elhunyt. Temetése drága feleségem, felejthetet­2-án, kedden délután 3 óra- , _ e, - . . ... ko r a Vasas I. temetőben. len édesanyánk temetesen megjelenésükkel, koszorúk és > Az MSZMP megyei pártbizottsága — Neupauer László nyug. virágok küldésével fájdalmun- S^IHMetésfelvevőÍí^a1^ata1’ bank cégvezető 82 éves korá- enyhíteni igyekeztek. Kü- «2,JÍíO&SS DUNÁNTÚLI NAPLÓ a Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: ban elhunyt. Temetése de­cember 2-án, 3 órakor a köz­temetőben. Gyászoló felesége. lön köszönetét mondunk a Nagy Lajos Gimnázium taná­rainak, dolgozóinak és diák- — Drága jő édesapánk, jajnak a részvétük nyüvání­nagyapánk, Szonecker János —------------------------------------­82 éves korában elhunyt. Te- pécsi szikra nyomda metése szerdán 2 órakor a A gyászoló Horváth és Pécs, Munkácsy Mihág u. 10. sz. köztemetőben. Gyászoló család Friedrich család. Nyomdáért felel: Melles Rend Kossuth Lajos utca 22. Tel: 19-18. Terjeszti a Megyei Postahivatal Hírlaposztálya és a hírlap-kézbesítő postahivatalok. Előfizetés postahivataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési díj II.— Ft. OZEMEK! INTÉZMÉNYEK! VÁLLALATOK! ISKOLÁK! Mikulás­csomagjaiknak elkészítését vállalja a Pécsi Vendéglátó V. Ostyaüzeme, Janus Panno­nius u. 8. sz. TeL: 11-02. yvwwwwvww Háztartási alkalmazott orvoscsa­ládnál azonnal alkalmazást nyel­het vidéki városkában. Fizetés ha­vi 800,— Ft+SZTK, teljes ellátás és személyzeti szoba. Cím: dr. Ba­kács* Bonyhád. ua