Dunántúli Napló, 1958. április (15. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-01 / 77. szám

6 NAPLÓ 195* APRÍT,IS 1 P R T Komlói Bányász—Pécsi Dózsa-Petőfi 1:0 (0:0) Komló, 8000 nc»ő, vezette: Ems- bcrger. Komló: Magyar — Kanizsai, Polgár, Komlói — Kohl mann, Bá­láz« — Grózdics, Cziráki, Udvaros, Molnár I, Gerencsér. Pécs: Danka — Szőcs, Kocsis, Hegyi — Lovig, Kresz — Kamandi, Virág, Opova, Schwara, Horváth. Már a kora délutáni órákban megindult a népvándorlás a kom­lói sportpálya felé. E<lő mérkőzést a pálya kímélése miatt nem ját­szottak, így a lemezjátszó zenéje szórakoztatta a nézőket. Először a pécsiek futottak ki a pályára, majd a komlóiak is hozzákezdtek a bemelegítéshez. A nézők közben egyre áramlottak. Egymás után érkeztek be a pécsi és a vidéki autóbuszok, de motorkerékpárral is’ igen sokan jöttek. Közel 8000 néző övezte a pályát, amikor a ke: csapat megkezdte a játékot. Ugyancsak zúgott a hajrá Kom­ló es a hajrá Pécs, mikor Opova e. indította a Labdát. Nagy iramban, ideges hangulatban kezdődött a játék. A komló iáik már az első percekben veszélyesebbek voltak, de később is fölényben játszottak. A 10. percben Grózdics nagy lö­vését Danka szögletre ütötte. A pécsiek lefutásokkal próbálkoztak. A 19. percben jobboldali komlói támadás futott a pályán, a befe­jezés azonban nem sikerült, mert Udvaros jó helyzetben kapu fölé lőtt. A komlóiak tovább támadtak, a pécsi védelemnek s$k dolga volt. A kék-sárgák csatársora nehezen tudott kibontakozni. A 31. percben vezette az első veszélyes támadást a Dózsa. Virág Ügyesen átment a védőkön, labdáját Opova kapta, a középcsatár azonban a kifutó Ma­gyarba lőtt. Gólhelyzet volt. Egy perc múlva a túlsó kapu előtt alakult ki meleg helyzet. Kocsis a gólvonalról vágta ki Grózdics labdáját. Izgalmas volt a mérkő­zés. Horváth lefutotta Kanizsait, Opovához játszott, a középcsatár azonban ismét Magyarba lőtt. Szünet után komlói rohamokkal folytatódott a mérkőzés. Kresz megsérült, Kamondi húzódott hát­ra a helyére. Cziráki veszélyes lö­vését Danka szögletre mentette. A komlóiak szorongattak. Danikának ugyancsak volt alkalma bebizo­nyítani a jó formáját. A szórvá­nyos pécsi támadások sorra el­akadtak a bányász védőkön. A 70.‘ percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Grózdics egészen a tizenhatosig verekedte magát előre, Udvaros­sal játszott össze, majd Czirákihoz került a labda, aki jó helyzetben senkitől sem za­vartan mintegy 10 méterről la­posan a pécsi kapu közepébe vágta a labdát. 1:0 a Komlói Bá­nyász javára. A pécsiek nem adták fel a mér­kőzést. Szőcs is eLőrement a csa­társorba. Hiába támadott a Dó­zsa. az eredményen változtatni nem tudtak és így a mérkőzés két pontja a Komlói Bányászé lett A nagy tét erősen rányomta bé­lyegét a mérkőzésre. Nemcsak a nézőtéren volt ideges a hangulat, de a játékosok is idegesen mozog­tak. A komlóiak győzelmüket el­sősorban nagyobb akarásuknak és jobb küzdőszellemüknek köszön­hetik. A pécsi csatársor ezen a mérkő­zésen igen vérszegény játékot mutatott, igaz ebben nagy része van a fedezetpárnak is, ahonnét kevés használható labdát kaptak. A bányász csapat taktikáját job­ban érvényre tudta juttatni, sok­kal több volt a tervszerűség játé­kukban, mint a pécsiekében. Vég­eredményben a komlói csapat meg érdemelte a győzelmet. A komlói kapus, Magyar két gólnak látszó esetben tisztázott. A hátvédhár­masból Polgár nagyvonalúan ját­szott, Komlói is lelkesen küzdött, de Kanizsai mellett többször el­ment Horváth. Balázs jó, harcos játéka volt a mérkőzés egyik meg­lepetése, A Grózdics—Cziráki jobb­szárny volt a komlói csatársor lendítője. A Pécsi Dózsa védelme ellen nem lehet panasz. Danka jó for­csis is jóval átlagon felüli tel­jesítményt nyújtott. A fedezetek sok hibával játszottak, a csatár­sorból senkit sem lehet kiemelni, időnként még Horváth és az első félidőben Opova mutatott valamit. AZ NB I. TOVÁBBI EREDMÉNYEI Bp. Honvéd—Salgótarján 4:2, Ferencváros—Diósgyőr 3:1, Dorog —Csepel 1:0, Tatabánya—Szombat­hely 1:1, Szeged—Újpest 1:0. A labdarúgó NB L állása 1. Ferencváros 18 11 3 4 39:24 25 2. MTK 17 11 1 5 33:19 23 3. Bp. Honvéd 18 10 3 5 38:23 23 4. Tatabánya 18 9 4 5 25:18 22 5. Salgótarján 18 8 3 7 27:27 19 6. Dorog 18 8 3 7 23:27 19 7. U. Dózsa 17 7 4 6 32:25 18 8. Vasas 17 7 4 6 27:25 18 9. Diósgyőr 18 6 6 6 23:25 18 10. Csepel 18 5 6 7 20:21 16 11. Szombathely 18 4 8 6 22:27 16 12. Pécs 17 4 3 10 16:34 11 13. Szeged 18 2 6 10 20:31 10 14. Komló 18 2 6 10 14:33 10 SPORTHÍREK A totó 12 találatos szelvénye: 1, l, 2. 1, x, 2, 2, x, x, 2, x, l. Szombat-vasárnap több barátsá­gos mérkőzést játszottak kézilabda- csapataink. Eredmények. Nők: Dó­zsa—Meteor 12:0, PEAC—Pécsbá- nyateiepi Bányász 17:2, Férfiak: Pécsbányatelepl Bányász—PEAC 20:12, Dózsa—Pedagógiai Főiskola 20 15. Az angol asztalitenisz-bajnokság férfi egyes döntőjében Sidó győ­zött Bérezik ellen. Az országos vidéki ökölvívó baj­nokságokon kitűnően szerepeltek a kaposvári versenyzők. A pécsi Tan- tos meglepetésre az elómérközé- sek során vereséget szenvedett. Befejeződött Tatán a sportveze­tők országos értekezlete. Az egy hétig tartó megbeszélés Hegyi Gyu­lának, az MTST elnökének zársza­vaival ért véget. NB l. tartalék mérkőzések: FTC ■Diósgyőr 4:2, Tatabányai Bányász Szombathely 3:2, SBTC—Bp. Hon­véd 4:1, Dorog—Csepel 2:0, Újpest — Szeged 5:2, A Komlói Bányász- Pécsi Dózsa-Petőfi mérkőzést ké­sőbbre halasztották. Hol HíitlSfiíik szél a kozzunk» P A MAGYAR RÁDIÓ PÉCSI ADÓJÁNAK 1958. április 1-i, keddi műsora a 223,8 méteres középhullámon 16.30: Szerb—horvát nyelvű műsor. 17.00: Német nyelvű műsor. 17.30: Szív küldi szívnek szívesen. 18.00: Tudomány és az élet. Az épület legnagyobb ellensége a víz. Engert Ádám ' oki. mérnök előadása. 18.10: A nap eseményeiből. 18.25: Válaszolunk hallgatóinknak. 18.30: Áprilisi tréfák. Zenés, vidám műsor „némi önkritikával”. 19.00: Műsorzárás: A Magyar Posta PÉCSI ULTRA-RÖVID H IILLAMU KÍSÉRLETI ADÓJA a 88,6 megacikluson 17.00: Ipari adás. 17.30: Azonos a Magyar Rádió pé­csi adójának műsorával. 19.00—20.00: Vidám muzsika. Megvette már lottószelvényét? A labdanígók eronléíe Az NB I. mérkőzései hétről hétre kiszámíthatatlan meglepetésekkel teszik mind izgalmasabbá, érdeke­sebbé a bajnoki pontokért való melyik csapat bírja tovább az ideg­fárasztó védekezést, még akkor is, olyan játékosokra, aki akár az egész mérkőzést képes végig ro­ha az ellenfél állandóan támad, bánni, jó fizikuma van, esetleg vagy melyik csapat képes megten- gyors, erős, azt mondjuk rá, hogy SZÍNHÁZ Nemzeti Színház: Schiller: Stuart Mária (délután 5 órakor) Kamaraszínház: Elveszem a fele­ségem (este fél 8 órakor) MOZI Park: Trapéz (4, negyed 7, és fél 9 órakor) Kossuth: Trapéz (fél 4, három­negyed 6 és 8 órakor) Petőfi: Trapéz (fél 5, háromne­gyed 7 és 9 órakor) Fekete Gyémánt (Pécsgyárvá- ros): Csendes otthon (5 és 7 óra­kor) Építők Kulttírotthona: Égi madár (3 és 7 órakor) Jószerencsét (Pécsszabolcs): Mák« ráncos feleség (5 és 7 órakor) Rákóczi (Mecsekal ja): Vörös kocsma (7 órakor): Csak 16 éven felülieknek! Május 1. (Vasas n.): Adám bor­dája (5 és 7 órakor) Kossuth (Mohács): Nehéz anya nélkül (6 és 8 órakor) Zrínyi (Szigetvár): 101-es sas (8 órakor) Zalka Máté Xultúrottbon (Pécs- bányatelep): Dr. Danwitz házassá­ga (5 és 7 órakor) * Értesítjük az urániumbánya dol­gozóit, hogy a Tavasz moziba keddre és szerdára hirdetett elő­adás a Trapéz című filmből tech­nikai akadály miatt elmarad. — A már megvásárolt jegyek szerdán 5-től 7-ir átválthatók a Kossuth- mozl pénztáránál az esti 8 órás elő­adásra. — Mozivezetőség. FILMVETÍTÉS lesz diákok részére április 4-én, pénteken délelőtt 11 órakor Pécs város Művelődési Házában Műsor: Vadak az árban, Pécs, Sopron cí­mű kisfilmek. Belépés díjtalan. BABKLÓADAS lesz április 5-én, szombaton dél­után 5 órakor Pécs város Művelő­dési Házában. Színre kerül: Három kis gida. Belépés díjtalan. UJ TÁNCISKOLA , kezdődik április 8-án este 7 órakor a Petőfi Művelődési Házban (Jó­zsef u. 15.) Hermann tánctanár ve­zetésével. ri ezt, hogy az ellenfél megiamét­küzdelmeket. Sokan keresik a ma- löcIő rohamai után erőt tud tarta- gyarázatát annak, hogy vajon mi lékolni egy-egy gyors ellentáma- az oka ezeknek a meglepetések- űásra, egy hosszú 49—50 méteres nek. Magyarázzák ezt az erőviszo- Pontos előre vágott labdával való nyok kiegyensúlyozottságával, támadás-indításra. Az idegfeszitő egyes csapatok Jó vagy rossz tak- küzdelem hevében adódó gólhely- tikájával, jó vagy rossz erőnlété- zetek kihasználása, vagy kihagyá- vel, s a szerencsével, vagy a sze- sa, eldöntheti a mérkőzés végső rencsétlenséggel. A legelfogadha- kimenetelét. Győzelem vagy vere­tóbb magyarázatnak kétségtelenül a csapatok erőviszonyainak ki­egyensúlyozottsága látszik. Ez a magyarázat azonban még mindig ség múlik azon, hogy a játékos döntő pillanatokban esetleg fáradt fizikai állapotban, tud-e összponto­sítani, pontosan átadni, vagy jó nem kielégítő. Egy-egy mérkőzés ütemben átvenni labdát, nagy tá­kimenetelét a csapatok, illetve csapat játékosainak technikai kép­zettsége, a mérkőzésen alkalmazott helyes, vagy helytelen taktikája mellett, az erőnléti különbségek döntik el, egyik vagy másik fél javára. Olyan mérkőzéseken, me­lyeken nincs lényeges különbség a két csapat technikai tudása, takti­kai felkészültsége között, az erőn­lét lesz a döntő. Az erőnlét döntő fölénye nem pusztán az egyes já­tékosok, az egész csapat munka­bírásában, fizikai erő állapotában jut kifejezésre, hanem döntő mér­tékben attól is függ, hogy a játé­kosok a mérkőzés kritikus pillana­taiban, az- ellenfél huzamos hajrá­jában, szinte lélekzetvételnyi szü­net nélkül is higgadtan tudliak-e cselekedni, nemvétenek-e sorozato­san technikai hibákat (pl. rossz átadás, rossz esel) fegyelmezetten ragaszkodnak-e a taktikai utasítás­hoz. Mérkőzéseket dönt el az, hogy volságról helyezetten és erősen ka­pura rúgni, vagy képes-e taktikai feladatát fegyelmezetten betartani. Mitől függ ez? A technikai és taktikai képzettségen kívül az erőnléttől, válaszolhatjuk a kér­désre. Sokszor tévesen értelmezik az erőnlét fogalmát. Sok esetben jó az erőnléte. Ebben az esetben az erőnlét fogalmát pusztán äz alapvető fizikai képességek (gyor­saság, ügyesség, erő, állóképesség) fogalmára szűkítenők le. Gyakran fordul azonban elő, még kiváló technikai és taktikai képzettség mellett is, hogy ez nem elegendő, pl. abban az esetben, ha a játé­kos a döntő pillanatokban nem összpontosít stb. Az erőnlét fogalmát tehát semmi esetre sem szűkíthetjük le a fizi- szerepeUek a „nagy nevek”, így nyeres ütésért intette meg a mér- kai- képességek együtUétére. Az hiányzott a PVSK csapatából a két kőzésvezető. Radvánszki feltűnően erőnlét nem pusztán állóképesség Gombkötő testvér, Kovács, Tantos sokat szabálytalankodott, Győzel- és nem pusztán a fizikai, képessé- - --- - - ----- — ­gek fejlettsége. Az erőnlét össze­tett fogalom, mely vonatkozik a játékos egész állapotára, szerveze­tének egészségére, az összes alap­vető fizikai képességek fejlettsé­PVSK—Komlói Bányász 11:7 Barátságos ökölvívó-mérkőzés Vasárnap délután, a labdarúgó- cekben feladásra kényszeríti Fűlö- mérkőzés után rendezték meg a pöt. Jámbor veszt Radvánszki el- vasutas sportcsarnokban a PVSK— len. Csúnya mérkőzésen Rad- Komlói Bányász barátságos ököl- vánszkit kétszer fogásért és tenye- vívó-mérkőzést. A mérkőzésen nem rés ütésért, Jámbort egyszer te­és a komlóiak több kiválósága, me nem volt meggyőző. Iványi Viszont ismét a szorítóban láthatta veszt Sólymossal szemben. Brozo- a közönség Kiss Ferencet, a PVSK vácz ellen Sebők feladja. Kiss Fe- kitűnő nagyváltósúlyú versenyző- rencet Deákkal szemben a mtrkő- jét. Bőven szóhoz jutottak a fiata- zésvezető erős vérzés miatt lelép­„, _ ..______, -___ lók. Három papírsúlyú pár is szó- teti. Balszerencsés mérkőzést ví­fí ST' ritóba lépett. A mérkőzés jóiramú, vott az újra szorítóba lépő Kiss. tára, értelmi, erkölcsi, akarati tu­lajdonságaira. Az Alosztály I. mérkőzései izgalmakban bővelkedő volt. Rész- Másodpercekkel a mérkőzés végét letes eredmények: (elől a PVSK jelző gong előtt sérült meg és 1 ép­versenyzői): tették le. Keszlerrel szemben Bodó—Újvár! eldöntetlen, Laka- Tóthot felkészületlenség miatt a tos győz Tóth ellen. Peti győz mérkőzésvezető lelépteti, az első Győri ellen. Horváth az első per- menet elején. Meglepetések az NB II-ben Vereséget szenvedett a PVSK, döntetlent ért el a Pécsbánya- telepi Bányász Az NB H. vasárnapi fordulójában gosnak mondható. Jók: Szőke, Pin- több jelentős mérkőzést játszottak, térf. Keszler. illetve Dérfaivi, Né- A Pécsbányatelepi Bányász Szé- meth, Horváth: kesfehérvárról hozta haza az egyik pontot, a PVSK viszont Pé­csett szenvedett vereséget a Győ­ri Vasastól. Eredmények: Sztálin- város—Láng-gépgyár 1:1. Nagyka­nizsai Bányász—Mosonmagyaróvár 3.-1. Zalaegerszegi TE—Oroszlányi Bányász 3:2, Soproni VSE—Szek­szárdi SC 6:1, Kaposvári Kinizsi- Szombathely 5:0, Budafok—Dél-Bu­dai Spartacus 1:0. KMTE—Zala­egerszegi Dózsa 3:0: Győri Vasas ETO—Pécsi VSK 2:0 (0:0) Pécs, 5000 néző. Vezette: Rigó. Győr: Pesti — Borbély. Kalmár II.. Tamás — Fehérvári. Horváth — Kalmár in., Koós, Pió, Budai, Kú­ti, _ pvSK: Hámori I., — Lendvai, Mohácsi, Szegedi — Túra, Kutas. — Tieppán. Vineze, Göncz, Győri- Kiss. Hámori H. A győri csapat győzelmét elsősorban a gyengén védő Hámori I-nek köszönheti. Az első 29 percben nagy fölényben játszó'tak a vendégak, később azonban a vasutasok is veszélyez­tettek. Szünet után Is változatos ■< oü : iá'ék. a győriek az 55. perc­be i szerezték meg a vezetést. — Knor szabadrúgása megtalálta a rést a rosszul felállított PVSK- «'ji-falon és a labda a hálóba ju­tott. Hiába támadtak a vasutasok, a ff -őriek értek el újabb gólt. a 75. percben Koós 25 méteres lövése a -etedé. Hámort I. előtt felpattant ét a tobda a hálóba került. — A y ver; i.átéka a várakozáson alul maradt, de a gvőriek sem mutat­tak valami jó formát. Jók: Bor­bély. Tamás. Horváth, illetve Mo­hács1. Kutas és Göncz Pcesbanvatelepi Bányász—Székes­fehérvári Vasas 1:1 (1:0). Szék ts- fehérvár 5000 néző. Vezette: Ma- jf ros pécsbányatelepl Bányász: Kovács — illés. Szőke. Baezur — Molnár. Varsa — Kát# Pintér. Me­zé Keszler. Gvurkó. — Székesfe­hérvári Vasas: Nemes — Galántal. Molnár, Reiner — Dérfalvi, Né­meth — Kiss. Sztlcs. Udvari. Sző­ke, Horváth. — A Pécsbányatelepi Bányász meglepte ellenfélét s már a 30. másodpercben megszerezte a vezetést Keszler révén. Hiába tá- mtdtsk ezután a Székesfehérvá­rul-. e péesbánvateleoiek jól vé­dekeztek. sőt Időnként -c tzélv-s ellentámadásokra Is Jutott erejük. A hazai csapatnak 8 perccel a be­fejezés előtt sikerült egyen'ltenlbk Horváth «vén. A döntetlen ered- a Játék képe alapján igazsá­az NB n. Állasa 1. Győr 23 17 5 1 72:17 39 2. Szlálinváros 23 16 4 3 78:27 36 3. Pécsi VSK 22 12 5 5 38:21 29 4. Láng-gépgyár 20 11 7 4 39:26 29 5. Budafok 22 13 3 6 37:32 29 6. Sz.-fehérvár SS 12 4 7 36:24 28 7. Zalaeg. TE 23 8 10 5 34:27 26 8. Kap. Kinizsi 23 11 3 9 45:37 25 9. M.-magyaróv. 23 11 2 10 34:31 24 10. Oroszlány ?3 lt> 3 10 38:43 23 11. Db. Spartacus 23 6 9 8 26:35 21 12, Pécsbányat. 23 6 7 10 24:34 19 13. Veszprém 21 7 4 10 36:36 18 14. KMTE 23 8 2 13 46:54 18 15. Nagykanizsa 23 5 7 11 24:55 17 16. Szomb. P. 23 5 5 13 24:40 15 17. Sopron 21 6 2 13 41:49 14 18. Zalaeg. Dózsa 23 4 4 L5 20:49 12 19. Szekszárd 23 3 2 L8 22:79 8 Traktor—PEAC 2:8 (1:0), Ifjúsági stadion, 300 néző, vezette: Báes- ván. Durva mérkőzésen a nagyobb akarassal játszó Traktor győzött a sok helyzetet kihagyó egyetemis­ták ellen. Góllövők: Bödő, Mag/ar. A játékvezető Nagyot a Traktor­ból a második félidőben kiállítot­ta. Pécsi Kinizsi—Porcelángyár 2:8 (1:8). Sörgyár-pálya, 300 néző, ve­zette: Budán. Meglepetés a lista­vezető veresége. A két csapat ta­lálkozója végig nagyiramú mér­kőzést hozott. A sörgyáriak rá­szolgáltak a győzelemre Góllövők: Fodor és Máté. A játékvezető Har- vast (Porcelángyár) és Fodort (Ki­nizsi) kiállította. PVSK n—Péesvárad 7:0 (3:8). — PVSK-pálya, 1000 néző, vezette: Schwiegl. A vasutasok tetszés szerint rúgták góljaikat. Góllövök: Vajda 3 (egyet U-esből), Vigh, Guhr. Kardos és Büki (öngól). Sellye—Szentlőrlnc 1:0 (1:0). — Sellye, 5D0 néző, vezette: Frontieh. A megfiatalított sellyei csapat nagy küzdelem után, de biztosan győzött. Góllö’ r. Földesi. Pécsszabolcsl Bányász—Komlói Béta-akna 2:1 (0:0). Pécsszabolcs, 400*néző, vezette: Molnár. A sza­bolcsiak Bérezés n. és Lajos II. góljaival mind a két pontot otthon tartották. Szászvári Bányász—Vasas I. Bá­nyász 1:0 (0:0). Vasas I., 200 néző. vezette: Pazaurek. A vasasiak ál­landó fölényét a vendégek veszé­lyes lefutásokkal egyenlítették ki. Már-már döntetlennek látszott az eredmény, amikor a 86. percben Ditrói megszerezte a szászváriak­nak a győzelmet. Villány—Pécsi Postás 1:1 (0:0). — Villány. 300 néző. Vezette: Dará­zsi. Közel egyenlő erejű csapatok mérkőzésén igazságos eredmény született, bár a Postásnak az utolsó percben sikerült egyenlíteni. Gól­lövő: Kovács, illetve Hőger. Es történt as NB IH-ban Kosárlabda-mérkőzések Székesfehérvári Építők—Pécsi PVSK-tornacsamok, vezette: Vel­VSK 77:74 (41:34). NB I. férfi mér- kei és Rendek! dr. A PVSK több kőzés, PVSK-tomacramok. vezet- játékosa mélyen megszokott for­te: Veiket és Rendeki dr. A pécsi mája alatt játszott. Nagyon lát- csapat Ismét Banna nélkül játszott szott, hogy több játékos a mérkö- és ez nagyban befolyásolta az zést megelőzően betegeskedett. A eredmény alakulását. A székesfe- székesfehérváriak nagy iramát a hérváriak keményen, rámenősen pécsiek nem tudták átvenni. Leg­játszottak. Az utolsó tíz percben jobb dobók: Pintér IS, Bogárné 12, kölönösen izgalmas volt a játék, a Illetve Müller 10, Erüősiné 8. vasutasok nagy hajrába fogtak, de PEAC—Soproni Textil 43:41 (23:18). csak megközelíteni tudták a szé- NB II. férfi mérkőzés. PVSK-tor- kesfehérváriak előnyét. Legjobb nacsarnok. A pécsiek végig vezet- dobók: Tóth 24, Bogár 19, Hegedűs tek. de a győzelemért nagyon meg 16, illetve Szamosi 27. Gombos 24. kellett harcolni. Legjobb dobók: Székesfehérvári Építők—PVSK Péntek 24, Biró 12, Illetve Juhász 52:38 (34:13), NB I. női mérkőzés, 13, Gárdái 10. Pécsi Vasas—Nagykanizsai Vasút 3:3 (1:2), Bőrgyár-pálya, 400 néző, vezette: Windisch. A nagykanizsai­ak ellen hiába játszott végig fö­lényben a Vasas, a helyzeteket a nagykanizsaiak használták ki job­ban és végeredményben az ered­mény igazságosnak mondható. A vendégek háromszor is vezettek. Góllövők: Rákóczi (11-esből), Szop- ka, Stelzammer, Illetve Fábián 2, StGÍflUGk Pécsi BTC—Nagyatádi Kinizsi 1:1 (Oá)). Bőrgyár-pálya, 200 néző, ve­zette: Nagy. Meglepetésre a ven­dégek sokáig vezettek. 0:1 állásnál Horváth (BTC) tizenegyesét a nagy atádi kapus kivédte. Góllövö: Hauschl, illetve Kanizsai Dombóvári BSE—Kaposvári Dó­zsa 1:0 (0:0). Kaposvár, 200 néző, vezette: Mozsgai.’ Alacsony színvo­nalú, gyenge mérkőzésen győzött a dombóvári csapat Simoncal fe­jes góljával. Bonyhád—PécsújhegyI Bányász 3:2 (1:0). Pécsújhegy, 200 néző, ve­zette: Csizl A bonyhádiak foly­tatták tavaszi jó szereplésüket. Ez­úttal óriási meglepetésre a pées- újhegyieket győzték le. A bányász­csapat védelme ezen a mérkőzé­sen gyengébb formát árult el. — Góllövő: Endrődl, Németh. Loson­ci. illetve Pintér és Vámos. Tolna—Szigetvár 1:0 (0:0). Síi- getvár. 600 néző, vezette: Bognár. Szigetvári csapat tavasszal sehogy sem tud magára találni. A vende­gek Széles góljával megérdemel­ten nyertek. Simontornyal BTC—Mohács 3:0 (3:0). Simontornya, 1000 nézd, ve­zette: Nyári. Az első félidőben az SBTC nagy fölényben játszott — Szünet után viszont a mohácsiak irányították a játékot. Gólt azon­ban nem tudtak elérni Góllóvők" Csapó 2. és Kondor. Bajai Bácska—Nagykanizsai Épí­tők 2:2 (1:1). Baja, 800 néző, ve­zette: Spitczer A mélyen formá­juk alatt játszó bajalakkal szeri­ben a nagykanizsaiak kemény, lel­kes játékukkal megérdemelte a vívták ki a döntetlent. Góllcvók: Weiling 2 (egyet il-esből), illetve Kovács. Brisztokovics (öngól). Csurgó—Kaposvári Textile* 2-0 (2:0). Csurgó, 300 néző, vezette: Su- tyor. Nagy és Jagoda góljaival biz­tos gvőzelmet aratott az utóbbi időben gyengébben szereplő csur­gói csapat. PVSK-győzelmek a megyei mezei futóbajnokságokon köszönetnyilvánítás Hálás köszönetét mondunk it Pécsi I. számú Téglagyár ve­zetőségének és dolgozóinak és mindazoknak, akik részvétük szeretetével Kalivoda Reznyik Anna szeretett testvérünk, nagynénink és kedves rokon temetésén bármilyen módon fájdalmunkat enyhíteni igye­keztek. Gyászoló Kalivoda, Deli, Bihari család. Hálás k őszinte tünket fejez­zük ki mindazoknak, akik fér­jem, édesapánk, bátyám, Réh- berger György temetésén ko­szorúk, virágok küldésével és megjelenésükkel együttérzésü­ket fejezték ki: külön köszö­netét mondunk a Magasépítő V. dolgozóinak, akik részvé­tükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek, A gyászoló család. — HALALOZÄS. Drága jó férjem, édesapánk, após, nagy­apa, testvér és rokon, Berta Károly rövid szenvedés után, 59 éves korában elhunyt. Te­metése április 1-én, 2 órakor a pécsi köztemetőben. Gyá­szoló Berta család. — Szeretett jó férj, édesapa, nagyapa: Kaviák Ottó 55 éves korában váratlanul elhunyt. Temetése 2-án 3 órakor a pécsi köztemetőben. Gyászoló család. — Drága jó édesanyám, Miircz Jánosné március 30-án elhunyt. Temetése április 1-én délután fél 4 órakor a pécsi köztemetőben. Pogány Károly- né, sz. Märcz Györgyi. — Szeretett jó édesanya, özv. Sugár Ferencné, sz. Un­ger Berta rövid szenvedés után 30-án elhunyt. Temetése 2-án, 4 órakor a pécsi köztemetőben. Gyászoló, család. — Felejthetetlen jó férj. édesapa, após, Hornung Egyed március 31-én elhunyt. Teme­tése 2-án ■ 4 órakor a pccsbá- nyatelepi temetőben. Gyászoló család. — Szeretett jó férj, édes­apa, nagyapa, nagybácsi és rokon, Bodzay József nyugdí­jas, hosszas szenvedés után el­hunyt. Temetése 1-én. fél 2 órakor a pécsi köztemetőben. Gyászoló család. KÖZLEMÉNY A Megyei Rendelőintézet legkö­zelebbi munkaértekezletét 1958. áp­rilis 1-én délután 2 órakor tartja meg az Intézet kultúrtermében (Munkácsy M. u. 19., III. em„ 4 ). Ezt követően dr. Csethe Béla bel- evógyász főorvos: ,.A Diabetes pe- roralis kezelése”, dr. Siklósi Ist­ván sebész szakorvos: „A köröm- sérülések ellátása” cimmel orvosi továbbképző előadást tart, amely­re m orvos kartársakat meghívják. Jó időben, a repülőtér környé­kén tartották meg szombaton dél­után Baranya megye ez évi mezei futóbajnokságait. Aránylag kevesen indultak, feltűnő volt a tavaly ki­tűnően szereplő mohácsi és komlói atléták távolmaradása A rendező­ség jól választotta meg a terepet. Mezeizésre igen alkalmas területen folyt le a verseny. A győztesek ál­talában mind Jó formát árultak el, meglepetést keltett a Dózsa ver­senyzőjének, Tóbiásnak jó szerep­lése. A legnagyobb küzdelem a női ifjúságiaknál alakult ki. Bara­nyai Nóra a táv legnagyobb részé­ben vezetett. Az utolsó kétszáz méteren azonban nemcsak a kitű­nően hajrázó Kapusi, hanem Bara­nyai S. is megelőzte. A verseny Híti&fyépe. javításáról idejében gondos­kodjék! Jéggyárak, vágó­hidak, hús- és tejipari üze­mek, vendéglátó vállalatok és háztartások hűtőgépeinek geileráljavítását is vállalja a Pécsi Ká- 6s Gépi KISZ Pécs, Felsőmalom u 11. sz. Telefon: 11-52. »»TTTTTvVtrrVTZTTTTfTVTVTTTTtT részletes eredménye: Női ifjúsági­ak (800 méter): 1. Kapusi (PVSK), 2:31. 2. Baranyai (Pedagógiai Főis­kola) 2:32. 3. Baranyai (Postás) 2:32.2. Csapatban 1. PVSK 11 pont,; 2 Dózsa 25 pont. Női felnőttek (táv 800 méter), 1. Varga (PVSK) 2:37,6, 2. Kovács (Pedagógiai Főis­kola) 2:38.2, 3. Veszel! (Pedagógiai Főiskola) 3:11. Csapatban 1. Peda­gógiai Főiskola 9 pont, férfi ifjúsá­giak (táv 2000) 1 Nagy (PVSK) 6:04 9 2. Blazek (Dózsa) 6:16. 3. Mercz (Dózsa) 6:16. Csapatban első 9 pont, 2. PVSK 12 pont, 3. Postás 26 pont. Férfi felnőttek (táv 3000 méter): 1 Révész (PVSK) 9:11.3, 2. Tóbiás (Dózsa) 9:19.2. 3. Hollós! (PVSK) 9:31.2. Csapatban 1. PVSK 10 pont, 2. Dózsa 11 ponttal. DUNÁNTÚLI napló a Magyar SzoeialLsta Munkáspárt Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság l’elelős kiadó: Az MSZMP megyei pártbizottság» Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. Jóffief A. u. 10. T: 15-32, 15-33 Hirdetésfelvevő Iroda: Kossuth Lajos utca 22. Tel: 19-18. Terjeszti a Megyei Postahivatal Hi rlaposztálya és a hirlap-kézbesitő postahivatalok. Előfizetés postahivataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési dli 11.— Ft PÉCSI SZIKRA NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. ez, Telefon: 20-27 Nyomdáért felel: Mellé« Rent* £