Dunántúli Napló, 1957. október (14. évfolyam, 230-255. szám)

1957-10-01 / 230. szám

6 NAPLÓ 19CT OKTÓBER I SPORT Diósgyőr—Pécs-Baranya 1:0 0:0) PVSK-pálya, 14 OOO néző, vezette Fülöp Iván, Csányi, Fapp, Török, Pál II. Pécs-Baranya: Danka — Szőcs, Kocsis, Farkas — Lovig, Kresz — Horváth, Virág, Schtvara, Lehel, Kovács. Meglepetésre a vendégeik már az DVTK: Tótti — Werner, Kaku- kilenc emberrel is védekeztek. A vendégektől is többet vártunk, szi. Szigeti — Pál I. Paulás — Időnként ugyancsak zúgott a Semmi különöset nem mutattak, „Hajrá Baranya!”, de a diósgyőri lelkesen, szívósan romboltak. A szurkolók le hallatták hangjukat. Pécs-Baranya csatársora azonban A 75. percben már a tizedik szög- nem tudta áttörni a DVTK védel- letet rúgta a pécsi csapat. Parázs mét és Így a diósgyőrieké lett a jelenetek játszódtak le a diós- két pont. A Pécs-Baranyából ke­________ ___ győriek kapuja előtt. Tóthnak vesen nyújtottak átlagnál jobb tcl­el so percben megszerezték a veze- ugyancsak volt dóiga. A 82. perc- Jesítményt. A kapuban Dankának test. Papp átment a pécsi védő- ben Virág 18 méteres szabadni- alig volt dolga, a hátvédhármasból kön, három embert is kicselezett. Sását védte. Hiába támadott a Farkas játéka emelkedett ki, ké- majd Pécs-Baranya, te. egyenlítés nem sőbb Kocsis és a mérkőzés vége­sikerüit. felé Szőcs Is feljavult. Lovig ez­minl egy nyolc méterről lapo- _ _ _ . , úttal is jól játszott, s Kresz játéka san a jobb sarokba lőtt, 1:0 lett A diósgyőriek meglepő győzd- eUcn sem iehet kifogás. A tárná­mét értek el Pécsett. Igaz, az első Hósnrhól senkii «em lehet kiemel- az eredmény a Diósgyőri VTK ja- félidőben nem sokat mutatott a m Helyenként még «1 nuu- vara. A gyors diósgyőri gól után pécsi csapat. Szünet után azonban «-L vajainit. a többieknek nem lassan a pécsiek is magúkhoz tér- magukhoz tértek a játékosok és tot* **“““* * ° , " tek es mintegy tíz perc után át- támadás támadást követeti. A diós- mcnt a Játék. A diósgyőriek leg- Vétték a játék irányítását. Tárna- győriek ekkor csak védekeztek, jobbjai: Tóth, Szigeti, KakuszL dásailt azonban nehezen alakultaik ki. Horváth beaidását sorra elsza­lasztottak. Szigeti az utolsó pil­lanatban mentett szögletre Hor­váth előtt. A kezdeti nagy iram alábbhagyott. Pécs-Baranya enyhe mezőnyfölényben játszott, kapura azonban alig jelentettek veszélyt a pécsiek. De a diósgyőriek sem tettek ki nagyon magukért. Né­hány lefutással vétették magukat észre. Szünet után Lehel nagy lövése volt az első esemény. Tóth azon- , ban helyén volt. A Pécs-Baranya ‘ szorongatott. Derültséget keltett, hogy a játékvezető elvesztette sípját, amit végül Kovács talált meg. A Pécs-Baranya nehezen tudott igazán játékba lendülni. A csatárok játékába igen sok hiba csúszott. Az SPORTHÍREK A tizenkéttalálatos totószelvény: 2, 2, 2, 2, 1, x, 2, 2, 1, 1, 1, x. * Dukfla Prága—Bp. Honvéd 1:0 (0:0). Budapesten a néphadsereg napja alkalmából lejátszott nem­zetközi mérkőzésen a Honvéd nem tudta kihasználni a helyzeteit, a csehszlovák csapat gőlját Novák lőtte. * Budapesten Románia nagypályás kézilabda válogatottja 13:10 arány­ban győzött Magyarország csapata ellen. Hol ■iTtfiíjlok szái.aU&cz'z unk» 7 SZÍNHÁZ Jacobi: Sybill. (Este 7 órakor) MOZI Fi rk: Vágyakozás (negyed 3. há­Fekete Gyémánt fPécsgyárvá- ros): Mühlenbergi ördög (6 és 8 órakor) Építők Kultúrotthona: Nyomok a hóban (5 és 7 órakor) Jószerencsét (Pécsszabolcs): Ki­r.imregyed 7 és 9 órakor) Csak 16 rakat mögött (5 és 7 órakor) éven felülieknek! Kísérő-műsor: Szülök, vigyázzatok < Kossuth: Mert s:egény vagy. ha­marabb kell meghalnod! ,fél 5. fél 7 és fél 9 órakor) Fe’őfi: Vágyakozás ,hár>mne­Rákóczi (Mecsekalja): Az éjsza­ka lányai (8 órakor). Csak 16 éven felülieknek! Május 1. (Vasas n.): Yvette mil­liói (7 órakor) Kossuth (Mohács): A kisdobos gy"d 5, negyed s és fél 10 órakor), (fél 7 és fél 9 órakor) C;il: 26 éven felülieknek! Kisíró- müstl: Szülők, vigyázzatok: Zrínyi (Szigetvár): Két kapitány (8 órakor) kezdődik a sakk-bajnokság Párizsban meglepetéssel ért vé- Vasárnap kezdődik a me- a szórakoztató játékhoz és a ta­get a vívó világbajnokság. A kard Syei sakk-csapat bajnokság. A Ba- megsakkhoz. egyéni versenyt a lengyel Paw- ranya megyei Sakk Alszövetség a Ilyenformán lehetővé vált, hogy lowsíki nyerte a magyar Kárpáti versenykiírást valamennyi sport- Pécs Város Művelődési Háza és Szerencsés előtt A döntőbe körnek megküldte, s a sorsolást (Déryné utca 18.) és a Mecsek négy magyar versenyző jutóit, most vasárnap reggel 9 órakor Sakk-kör; valamint a Sakk Alszö­Horváth ötödik, Kovács pedig ha- tartják a Baranya megyei sport- vétség újra közös jóakarattal meg­todik lett. felügyelőség helyiségében, próbálja biztosítani az élsakkozás ... .. _„__. , . , ,. és az ifjúsági utánpótlással vau) Az átmeneti nehézségek után foglalkozást úgylátszik ez évben szélesebb ala- íoklalKozast­„ói,™, ,-----„ -— A közös megbeszélések eredmé­nv úhar,"aT.w.K0 lesz Barß: nyeképpen a Mecsek Sakk-kör a Szervezési régi helyen, ha kisebb helyiség- UtanJ5n0ft ben is, de folytatja munkáját. A w^2,tk« 1 ai dredmé‘ munka ilyen megosztása, rémél­fűk, nemcsak átmeneti jelenség, arinw s a sportkör példájához lm­adatot vállalnak magukra* De bi" «nnlAan a tfiwhl qnortkfír is vállal zonyítja az is, hogy kulturális feladatot MTK: Bártfal — PaUcskó, Sipos; Grózdlcs beadását Czlráki köz- kát vezették a kék-fehérek. A ^sakkozás iránt,2 iTltözö^erőveí Külön felhívjuk a figyelmet a Lantos — Kovács Lj Kovács III.; vetlen közelről a hálóba továb- második félidőben jó Játékot sikerült is fedél alá juttatni a mf:gy,.ei L oaz.tf‘,J?'u sakk-csapat ba — Sándor, Palotás; Hidegkúti; bitotta, 3:1. nyújtott a hazai csapat fedezetpár- sakkozókat, sőt a sportkörök na- nokságon kívül az úgynevezett Molnár, Szimcsák I; az MTK még két gólt ért el: A ,a’ Kovács I. és Kovács Uf. is. A gyohb munkavállalása követkéz- klscsapat ^notoágra. Itt a csapa­Komlő: Krausz — Kanizsai, Pol- 03. percben Sándor, a 87. percben komlói csapatból Kanizsai végig tében a részletes munkaprogram sportkörök? h? egvmúő^séllye]1 in­gár, Kripl - Kohlmann, Molnár pedig Palotás lövése talált utat nagyszerűen harcolt, de Kohlmami megosztására is sor kerülhet. dS?íak amelyiknek versenyző Korom> C*** Krausz kapujába, így alakult ki A Doktor Sándor Művelődési Äk “ Aki cs'apXV j Kiss, Molnár U végeredmény nvuR veslélvcsnek Kmusznak Ház (VOIt Tlsztl Klub> adott ott- n°kság október 13-án indul, azon Az első támadásokat a komlóiak ** 5,1 es végeredmény. nyúlt veszélyesnek. Krausznak hont a >>LendüIet., sportkörnek, minden igazolt játékos szerepel­vezették, a 2. percben Cziráki be- Az MTK győzelme feltétlenül „«net ..tin ÍÍL« — amelV — mint azt már közöltük — hét, azokat kivéve, akik a megyei adását Grózdlcs teljesen tisztán megérdemelt volt. Jobban iátszot- helyiségében módot kíván nyújtani I. osztályú sportköri erölistán íz MTK—Komlói Bányász 5:1 (1:0) Budapest, 6000 néző, vezette: Major 58. percben Virág kiugrott a védők közül, azonban jó hely­zetben a kapusba lőtt. Később Virág fejesét Szigeti csak az utolsó pillanatban tudta szög­letre menteni. A Pécs-Baranya nagy erővel küzdött a kiegyen­lítésért. A vendégek sokszor nyolc, Mérkőzések a röplabda JNB II-ért PEAC—Szombathelyi Vörös Me­teor 3:2 (13, 12:15, 13:15, 14, 11), női mérkőzés, Szombathely. Igen nagy küzdelmet vívott a két csapat, a technikásabban játszó és jobban ütő PEAC csak az utolsó percek­ben tudta biztosítani győzelmét. Az egyetemisták legjobbjai Hor- váthné és dr. Kőfalviné voltak. Szombathelyi Járműjavító—Pécs- Baranya 3:1 (8:15, 9, 11, 13), férfi mérkőzés, Szombathely. A játék­vezető igen gyengén működött, a pécsiek csak az első játszmában játszottak kielégítően, ezután so­kat idegeskedtek, kapkodtak. crvén&fábh nxnia rnlt Molnár II «* »íjciiuuíci bpuixKornex, uuaucn jcticKus» győzelme feltétlenül s^et ntán erősen vUsmbSoS _ amely — mint azt már közöltük — hét, azokat kivéve, akik a volt. Jobban játszót- ue^nez viíliatkozlk Kkvn k Pnl- helyiségében módot kíván nyújtani I. osztályú sportköri erőlis állva elvétette; A komlóiak ezután tak, mint a komlóiak, de a bá- “ Jl! ,« ' „iT a város valamennyi sakkozójának első 12 helyen szerepelnek, is többször kezdeményeztek. — nyász-csapat első félidei játéka is, kottnál. 2 Játszón a szó- ----------------- r ---------------­Mérkőzés ek az Alosztály I-ért Nagy közönségsikert aratott a vasárnapi országos salakverseny I. fi Pécs-Baranya—Diósgyőri VTK 2:1 (0:0), PVSK-pálya, 5000 néző, ve­zette Szollár. A második félidőben volt érdekes a játék. Ekkor a Pécs-Baranya és a DVTK is ki­vette részét a támadásokból. Gól­lövők: Kakuszl, Garami, Illetve Kiss. Salgótarján—Szeged 3:1, Ta­tabánya—Dorog 1:1, Ferencváros— Csepel 3:1, Vasas—Újpesti Dózsa 4:3. Ügyes taktikával játszottak. Mól- kivívta a szurkolók elismerését, nárt ráállitották Hidegkútria, aki Az MTK győzelmében jelentős ré­a világhírű Játékost teljesen sem- sze van a második félidőben fel- Az NB I. további eredményei: legesítette. Kripl is Jól tartotta javuló Hidegkútinak és Palotás- Tatabányai Bányász—Dorogi Bá- Sándort és Így az MTK támadásai nak. Az ő irányításukkal sokszor nyász 1:0, Salgótarjáni Bányász- nem igen tudtak kibontakozni. A igen szép és tetszetős támadáso- Szegedi EAC 2:1. mezőnyben is teljesen egyenrangú ellenfélnek bizonyult a játékidő ebben a részében a bányász-csa­pat. Az MTK ugyan többet táma­dott; ezek a támadások azonban sorra elakadtak a komlói védel­men. A komlóiak is időnként ve­szélyeztettek: A 30: percben Kohl- mann nagy lövését Bártfal véd­te. A vezetést a 40; percben sze­rezte meg az MTK. Polgár elvé­tett egy labdát; azt Molnár szerezte meg, aki kiug­rott a védők közül és mintegy 12 méterről a kifutó Krausz fö­lött a hálóba lőtt, 1:0 az MTK javára. Szünet után megváltozott a já­ték képe. Molnár és Kiss helyet cserélt egymással, Kiss azonban nem tudta tartani Hidegkútit, rá­adásul Molnár II. is erősen visz- szaesett és így Palotás is szaba­dabban mozgott: A komlói véde­lemre nagy munka hárult, a já­tékosok időnként meginogtak. — Komoly akcióból ugyan nem szü­letett gól, az MTK azonban Jól kihasználta a komlói védők hi­báit, Az 55. percben Palotás fordulásból a jobb sa­rokba lőtt, 2:0. Továbbra is a hazaiak támadtak és a 73. percben Palotás a rosszul vetődő Krausz mellett a jobb sarokba küldte a labdát, 3:0. A komlóiak a 82. percben szépí­tettek: Döntetlent ért el a Pécsbányatelepi Bányász Az NB II. eredményei: Az NB H. nyugati csoportjában 15. Kap. Kinizsi *2—4 8:18 4 vasárnap a pécsi csapatok közül 16. Szekszárd 7 1 2 4 5:11 4 csak a Pécsbányatelepi Bányász 17. Nagykanizsa 6 I 2 3 5:13 4 mérkőzött, a vasutasok szabadna- 18. Zalaeg. Dózsa 8 1 1 6 11:16 3 ___________ po sak voltak. A bányászcsapat 19. Szombathely 7 — 2 5 4:14 2 Így sikerült, szoros küzdelem után döntetlenül végzett a Zalaegerszegi TE-vel szemben. Eredmények: Sztálinvároei Vasas —Nagykanizsai Bányász 4:0, Mo­sonmagyaróvári TE—Kaposvári Ki­nizsi 1:0, Oroszlányi Bányász- Szombathelyi Pamut 2:0, Budafok— Szekszárd 1:0, Győri Vasas ETO— Láng Gépgyár 5:2, Kaposvári MTE— Veszprémi Haladás 4:1, Székesfe­hérvári Vasas—Dél-budai Szpártá- knsz 3:0, Zalaegerszegi Dózsa— Soproni VSE 2:2. Pécsbányatelepi Bányász—Zala­egerszegi TE 0:0. Pécsújhegy, 800 néző, vezette Horváth. Pécsbánya­telepi Bányász: Kovács — Ulrich, Sárközi, Gyimesi — Mező, Varga — Pintér, Szőke, Kása, Keszler, Mazil. — Zalaegerszeg: Barna — Pásztor, Németh, Petrik — Bélák, Vadász — Marancsics, Kovács, Miilei, Bölcsföldi. A két csapat változatos küzdelmet vívott. Érde­kes, hogy ezúttal a pécsbányatelepi védelemnek ment jobban a játék, a csatársor nem tudott megbir­kózni a jól működő zalaegerszegi védelemmel. A helyzetek alapján a Pécsbányatelepi Bányász köze­lebb állt a győzelemhez. Jók: Ul­Indul a 250-esek egyik előfutama. Balszélen Kosinszki, a Békéscsa­bai Dózsa versenyzője, a kategória győztese Igen sokan keresték fel vasár- A verseny részletes eredményei: nap délelőtt a Tüzér utcai pályát. m kcm (e induló): 1. Sóbujtó Valóságos emberáradat hömpöly- _ont ,u_ gött a környező utcákon. Mikor (Csepel SC) 1.43.4, 9 pont, -. . u a versenyzők az első futamhoz hász (Szegedi Dózsa) 1:45, 5 pont, rajthoz álltak, már több mint 8000 3t Benyei (Bp. Postás) 4 pont. — néző övezte a pálya nézőterét. ,5# kcm ln„uló) Koslnszky A pécsiek különösen Kárpáti (Békéscsabai Zalka Máté) J.rwa, 9 szerepléséhez fűztek nagy rémé- , _ nyéket. Kárpáti azonban ez alka- pont> ~ Bcn<u ,BP- Post‘*,) Nsu> lommal balszerencsés versenyt vi- 6. pont, 3. Nagy Gy. ,Bp. Postás) vott. A második futamban géphi- N&u, 500 kcm (s induló): 1. Nán- ba és kiújult sérülése miatt a lior, postás) ITS 1-2- » vö­verseny feladására kényszerült. * <Bp‘ ’ 1IS 1'2~’ ”Vo Vetélytársa, Nándori visszavágása ros (DVSC) Rotrax—ZAPP, 127, 3. Méger (Bp. Előre) ESŐ, l;2-t.4. Szászvári Bányász—Pécsvárad 3:0 zott a sörgyári csapat. Góllövők: (3-0) Szászvár, vezette Maros. Már Szarvas, Máté, illetve Deák. az első félidőben eldőlt a mérkő- pécsszabolcsi Bányász—Pécsi Pos- zés, szünet után a játék irama is tás 5:1 (2:0). Pécsszabolcs. vezette csökkent. A szászváriak nagyobb Darázsi. A szabolcsiak végig jobb­győzelmét a jól védő pécsváradi nak bizonyultak, mint a tartalé­kapus akadályozta meg. Góllövők: kos Postás. Ditrói 2, Bocz. Pécsi Építők—Villány 2:0 (1:0). Pécsi Traktor—Vasas I. Bányász Villány. Az Építők ennyivel fel- 2:1 (1:0). Vasas I„ 300 néző, vezet- tétlenül jobbak voltak. Góllövok: te Frontlch. A traktor meglepetés- Fodor és Posta 11-esből. re megérdemelt győzelmet ara- Hidas—Szentlőrinc 3:0 (1:0). Hi- tott. das, vezette Oszvald. Változatos, Porcelángyár—PEAC 1:0 (1:0). if- jóiramú mérkőzsen szerezte me1: a júsági stadion, vezette Páldi. A győzelmet a hidasi csapat. Góíló- szerencsésebb porcelángyáriak vök: Solti 2, Szabó (11-esből). f nyerték meg a két egyforma ké- PVSK II.—Sellye 2:0 (1:0). Sellye, pességű csapat találkozóját. 500 néző, vezette Szekíű. A techni­Pécsi Kinizsi—komlói Béta-akna kásabb PVSK ellen a sellyeiek lel- 2:1 (1:0). Sörgyár-pálya, vezette: kesedése kevésnek bizonyult. Gól- Budán. Szoros küzdelem után győ- lövő Vajda és Vigh. IRDET'ÉSEE rich. Sárközi. Mező, illetve Né­meth. Bölcsföldi. AZ NB II. ALLASA: 1. Sztálinváros 7 6 1 — 27: 5 13 2. Győr 7 6 — 1 19: 6 12 3. M.-magyaróv. 8 6 — 2 13: 7 12 4. Székesfehérv. 6 5 — 1 15: 7 10 5. Láng-gépgyár 6 5 — 1 14:10 10 8. Zalaeg. TE 6 3 3 — 11: 4 9 7. Pécsi VSK 6 4 — 2 11:10 8 8. D.-bud. Spart. 7 3 1 3 12:14 7 9. Kaposv. MTE 7 3 — 4 17:17 6 10. Budafok 7 3 — 4 10:19 6 11. Veszprém 7 2 1 4 18:16 5 12. Pécsbány&tcl. 7 l 3 3 7:12 5 13. Sopron 7 1 2 4 11:17 4 M. Oroszlánt S 2­i 7 :n 4 — HALÁLOZÁS. Baranyai János akna csatlós szeptember 28-án, 49 éves korában tragi­A Bajai Bácska nyerte az JXB III. rangadóját Bajai Bácska—Pécsi BTC 3:2 (1:2). Mohácsi TE—Bonyhád 2:0 (1:0). Baja, 2000 néző, vezette Szigetvári. Mohács, 1000 néző, vezette Csizi. A rangadót mutatós sportszerű já- Az MTE jobb és tetszetősebb jetc- tékával megérdemelten nyerte a kával biztosan győzött. Góllövők: Bácska. Az első félidőben a hazai Rőzsafi és Kispál. Jók: Heim, Var­csapat szerezte meg a vezetést ga, Kővári, Miircz, illetve Hegedi.;, Dujnov révén. A bőrgyáriak Hor- Rőder és Szabó, váth 11-esével egyenlítettek, sőt Tolna—Nagykanizsai Vasút 3:2 Ihos II. öngóljával vezetéshez is (1:1). Tolna. 1500 néző, vezette Raj- jutottak. A hajrában két gólhely- nai. Kiállításokkal tarkított, durva zetet hagytak ki a bőrösök, a ba- mérkőzés, csapkodó játék. Gól- jaiak ezzel szemben veszélyeseb- lövők: Elekes 2, Jokica, Illetve beknek bizonyultak és Albert két Szabó 2. góljával sikerült a győzelmet meg- Kaposvári Dózsa—Nagykanizsai szerezni. Jók: Albert, Horváth, il- Építők 3:3 (2:2). Kaposvár, 2500 né- letve Hauschl. zö, vezette Orbán. Érdekes, váltó­Simontomyai BTC—Kaposvári zato8 mérkő^t vívott a két csa­Textiles 1:1 (l&b Simontornya, 800 Pf*- A játéve^ető a második fel­néző, vezette Juhász n. Közepes- idő 23. percében etótöSt a Nagy- Iramú mérkőzés, igazságos ered- utánrugásért ÄzteCglUÖV6k: LUMCS’ UletVe |0|£m,UmeWeHKÄ bS K°°”f3Ud«:«).^ombLá^a^M né- sa£e“u-ßf™’'pfcsújhegífloo1 nérX Sápísőn-S^?£ csap“ vezette Bors. Mindkét°csapat na .tv -„a lelkesedéssel játszott. A gólvesv- dombováriak még több golt Is rúg- lyesebb újhegyiek megérdemelt' ■) oo£ta! V<?ion’ győztek a' tehetetlen csatársorral Góllovo. izemben. Rákóczi (Vasas) 0:0 álla — Horvath 2, Gelencsér, illetve Ne- nál n_est hagyott ki. Góllövok: metn- Réffi, Lombos, illetve Karácsonyi Szigetvári ZMSE—Csurgói Kini­zsi 5:1 (3:0). Szigetvár, 300 néző. ve­zette: Völgyesi. A hazai csapat ' - gig jobbnak bizonyult ellenfelé”-; Góllövők: Győrfi 3. Soős 2, illeti- Nagy. köszönetnyilvánítás Knaptuztitás, vasalás Megvételre Hálás köszönetét mondunk keresek Beköltözhető _ kertes Cser Miklós kalapos- 5—600 négyszögöl sző- családiház, 2 szoba­. . ... ... mesternél. Kossuth u. löt, vagy gyümölcsöst konyha, fürdőszobás mindazoknak, akik szeretett ai. s-z. 897 épület nélkül, autó- eladó, nővérünk, nagynénink, özv. kus körülmények között el- Horák Józsefné temetésén fon“S^ém”iSt a all részvétükkel- fájdalmunkat es VaSY 48-as fűszer­bolt fan. Kérem a be­hunyt, temetése október 2-án 3 órakor a pécsi köztemető- enyhíteni igyekeztek.^ ben. Gyászoló család. Megtekinthető buszhoz közel. A sző- mindennap délután 5 lő lehetőleg termő le- óra után. Engels u. 3. gyen. Ugyanitt élet­járadékra keresek na- vennék 966 Gyászoló csatád. c&ületes megtalálót a pénz lefizetéssel és biztosítékkal. 1 Tel: 1 ,kéT. és kisebb® toalettasz­talt. Telefon: 40-32. 965 — Zsifkó Katalin f. hó 21-én elhunyt Temetése október I- én 3 órakor a pécsi köztemető­ben. Gyászoló testvérei — Takács Józsefné 28-án elhunyt, temetése októ­ber 2-án fél 3 órakor a pécsi köztemetőben. Gyászoló csa­lád. — Hantos János nyomdász f. hó 29-én elhunyt Temetése október 2-án 4 órakor a köz­temetőben. Gyászoló Hantos család. Villanymotor javítást, álló- és forgórész tekercse­lést, autóvillamossági mun­kát rövid határidőre vállal: Műszaki és Fémipari Vállalat, Szigetvár óráig. 48-96. tokát a bent lévő cím­re a porcelángyárba adJa lc­____________Ü» Esy úi korPb}^ did- ipari“''munka,“ eladó' C7 űlzronv o O/IA __ .... .... _ 960 Háromrészes ablak — tokkal, teljesen új kis Figyelem! Hajnal koz- lörind^Erzsébet út^Z* Hetv*äS metika Pozsony u. 2. 10rm ' *eQet ut 95Zj vesszovetkezet. (egyetem mögött) te- ----------------------------------- Pannónia motorkerék­le fonszáma 18-82. Ke- Bcrgabire tény észkoca párt, mosógépet nyer­földmű­266 zelés méhpempővel. Elcserélném nagymé és 7 darab 10 hetes hét, aki részt vesz a 860 malac eladó. Dugó- MÉH sorsjátékán. — nics u. 30. 963 Sorsjegyet 4.— forint retű szoba-konyhás xoneort vaev Diandnó értékű hulladékért lakásomat kisebbért is kitűmő álla^tban el- ^et kapni.JPi: 4 oa­sürgdsen. Költséget adó. Megye u. 8 sz. téritek. Vak Bottyán vassék. rab literes üveg, vágj 25; 2 kg újságpapír, vagy u. 44. Merk. 352 --------------------LM 12 kg vadgesztenye, ^" fn?e(a^ilJa°Vaídi Sapotbaií egyéb-Mártírok u. 7. i51 Mákdaráló., parketta, Elcserélném sziecekavágó eladó. — Hunyadi út 40.. föld­szint. 962 hás lakásomat hason­779 Háronszobás, beköltözhető kertes. családi ház gyümölcsössel, megdllónál lévő, pécsi gazdasági ud­, bagyszoba-kony- varral eiad6 Kémes--------------- A belvárosban kére- ló budapestiért. Sri­sek megvételre 3—4 gefc( ut belépésre szobás családi községben. Érdeklődni ugyanott. Ara-tóné. 932 Veszek JtáMszoftabú- Nyakkendők tisztítá- Azonnali _________ to rt, vaságyakat, szék- sát. Javítását, új nyak- keresünk takarítónőt, vágy rényeket, konyhabú- kendők készítését vál- OVIT Távvezeték, — le fon: 39-22.__________rtu vetkezet azonnali be- pos antik szekrény el­tört, ágyakat. Holtai, latjuk. Kossuth L. u. Pécs, Vasút u. 2. Tel: Az EPFU V. rakodó-___lépésre mérlegképes adó. Rákóczi út 27. cs aládi ha5aj' Hetvehely és Vidéke Szekrények, ágyak. — tSSl' oki Körzet! Földmüvesszd- iralszekrények, oszlo­ZL. .Ibi VOflrfl77»f »rrvnnflH hü- nnc on+tT- eoolzriimr t.'_ 280 8. SZ. 873 27-Ő4, 949 kát vesz feli 840 könyvelőt keresi 265 279 Az /VB /. állása 1. Tatabánya 3 3 — — 5: 3 6 2. Ferencváros 4 3 — 1 11: 5 5 3. Diósgyőr 4 3 — 1 6:-S 6 4. MTK 4 3 — 1 9: 5 5. Salgótarján 4 3 — t 8: 6 6. Bp. Honvéd 3 2 — 1 5: 2 i 7. Csepel 4 1 3 1 4: 3 8. Szombathely 3 1 1 1 4: 3 ■i 9. U. Dózsa 3 1 1 1 4: 5 10. Vasas 4 I 1 2 6: 8 < 11. Pécs-Baranya 4 1 1 2 2: 5 12. Szeged 4 — 1 3 4: 7 l 13. Komló 4 — 1 3 4:u 1 14. Dorog 4 — — 4 2:10 dunántúli napló • Magyar Szocialista Munfcáspáu Baranya megyei Bizottsága és a megyei tanács tanta Szerkeszti a szerkesztöbizottsáo Felelős kiadó: az MSZMP megyei oartblzotvá“« Szerkesztőség S3 kiadóhivatal Pécs. József A. u. 10. r.: 15-32. i5->3. Hirdetésfelve’-Ő iroda: icossutb Lajos utca Z2. relit 19.JB. Terjeszti a Megyei Postahivatal Hfrlaposztálya és 3 hlrlap-kérbesltö postahivatalok; Előfizetés oostahlvataloknál ás kézbesltflknéli Havi előfizetési if n.— Ft MÉCS' NYOMDA Pécs, Munka. Minoi.v u. 10, *z. Telefon: 20-27; Nyomdáért felelt Melles Rezső,