Dunántúli Napló, 1957. szeptember (14. évfolyam, 205-229. szám)

1957-09-10 / 212. szám

6 NAPLÓ 1957 SZEPTEMBER !• SPORT Pács-Baraitya—Szombathelyi Haladás 1:0 (0:0) PVSK-pálya, 18000 néző, vezette Huszka PÉCS: Danka — Farkas, Kocsis, győztes gólja a 48. percben szüle- A Pécs-Baranya úgy kezdett, Csupák — Lovig, Kresz — Kamon- tett meg. Virág vezette fel a láb- hogy mindenki többgólos pécsi cii, Virág, Opova, Schwara, Kovács, dát, mely a védőkről Opova elé győzelmet várt. A két pontot SZOMBATHELY: Varga II.—Mól- pattant.“ A középcsatár a tisztán ugyan megszerezte a pécsi csapat, nár, Tarr, Novak — Kulcsár, Sza- álló Kovácshoz játszott és a szélső de a várt jó játék és a gólok el- kály — Papp, Pál, Péhm, Varga I., az ötös sarkáról laposan a kapu maradtak. Ebben elsősorban a csa- Tóth. oldalába gurított, 1:0 lett az ered- tár sor'ludas. A pécsi támadók kó­Lendületes Pécs-Baranya tárna- mény a Pécs-Baranya javáraA zül csak Virágjátszottátt^onfé- dásokkal kezdődött a játék, Virág Sói felrázta a csapatokat, »Pécs- lül Voltegy-kétolyan Makttása, remekül átment a védőkön, a tlsz- BaraI>ya támadásait a szombathe- mely legjobb napjaira emlefcezle- tán álló Opovához gurított, a kő- lyiek sokszor túl kemény játékkal tett A tőbmekrwknem ment a zépcsatár azonban nagy helyzet- igyekeztek eUensulyoznL Mmd ke- játék. Opova feltűnően fáradtan ben a kaDusba lőtt Néhánv nerc ményebb lett a játék. A szombat- mozgott. Kovács pedig nagyon tar­múlva Kamondi és Schwara üevet- helyiek durva belemenéseik nagy tózkodóan játszott. Kamondi és linkedet el eev-eíT helVMtet visszatetszést keltettek. A 78. perc- Schwara sem érte el átlag formá- M ír az első percekben két gólos ben Csupák egy összecsapás során ját. A védelem is többször bizony vezetést szerezhetett volna a Pécs? megsérült, nem Is tudott tovább tálánkodott, főleg a két szélsöhát­Baianya A játék irama ekkor játszani, Kamondl ment vissza a véd, Kocsis tartja jo formáját. A igen élénk és változatos volt A helyére. A szurkolók jogosan tűn- két fedezet sokat volt játékban. pécsiek hosszan előrevágott iab- tettek a szombathelylek ellen, de rengeteget dolgoztak, Lovtg azon- dákkal indították rohamra gyors a játékvezetővel is elégedetlenked- ban túlzásba vitte q cselezést, csatáraikat. A túlsó oldalon a 20. tek. Parázs jelenetek játszódtak le percben Tóth lövését Danka csak a n41vál, mindkét csapat látéko- mindlV ,sl'ce™'íe/c- £ lzo™2ithi!yi Ün«vcl-ba1ial tudta védeni pályán, mindkét csapat jateao esapat legjobbjai: Tarr. Tóth, No­A kezdeti nagy Iram most lénye- sai nagyon Idegesen küzdöttek. vák és Varga I. ___________________ NB I. tartalékmérkőzések Pécs-Baranya—Szombathelyi Ha­ladás 1:1 (1:0). PVSK pálya, 6000 néző, vezette Horváth Z. Változa­tos, élénkiramú küzdelmet vívott a két csapat. A pécsiek helyzeteik alapján győzelmet érdemeltek vol­na. Góllövők: Szűcs, illetve Ko­vács. Salgótarjáni BTC—Komlói Bá­nyász 2:2 (2:1). Salgótarján, 2000 néző, vezette Csiby. A mezőnyben mindkét csapat jól játszott. A gól­lövés azonban már nem sikerült. Góllövő: Neuser, Koruhely, illetve Daum 2. NB I. ALLASA: 1-2. Csepel 3 1 2 — 4:1 4 1-2. Tatabánya 2 2 — — 4;l 4 3. Bp. Honvéd 3 «2 — 1 5:2 4 4. Ferencváros 3 2 — 1 9:5 4 5. Diósgyőr 3 2 — 1 5:3 4 6. Salgótarján 3 2 — 1 6:5 4 7. MTK 3 0 — 1 4:4 4 8. Szombathely 3 í 1 1 4:3 3 9. Vasas 3 1 1 1 5:6 3 10. Pécs-Baranya 3 1 1 1 2:4’ 3 11. Szeged 3 — 1 2 3:5 1 12-13. U. Dózsa 2 — 1 1 2:4 1 12-13. Komló 3 — 1 2 3:6 1 14. Dorog 3 — — 3 2:9 — Hol művelődjünk at szdiakfizcsuftlcJ ? SZÍNHÁZ: Jacobi: Sybill (este 7 órakor) MOZI: velődési Háza bábszínházában. ^ Színre kerül: Varázstáska. Belé­pődíj 2 forint. , fa„rli: Gerolsteini kaland (fél 5, sZABAS-VARRASDTANFOLYAMA fél 7 és fél 9 órakor) Kossuth: Ez történt Belgrádban kezdődik 11-én, szerdán este hét - ■ - - órakor Pécs város Művelődési Há­zában. Beiratkozni még lehet a kezdési időpont előtt. Tanít: Cser Ferencné. A háromhónapos tan­folyam részvételi díja 60 forint, ír A sok jelentkező miatt Pécs vá­ros Művelődési Háza (Déryné ut'-a (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor) Petőfi: Gerolsteini kaland (5, 7 és 9 órakor) Építők Kultúrotthona: Idegen utas (5 és 7 órakor) Fekete Gyémánt (Pécsgyárvá- ros): Pillanat embere (6 és 8 óra­kor) Jószerencsét (Pécsszabolcs): Ne 18. szám) ma délután 0 órakor is fordulj vissza, fiam (6 és 8 óra- indít kezdők részére szabás-va— kor) Rákóczi (Mecsekalja): nyom (8 órakor) rás tanfolyamot. Beiratkozás 5 óra Elveszett előtt a Művelődési Ház irodáján. Tanít: Cser Ferencné. A tani'' Május I. (Vasas II.): Ha a vilá- lyam háromhónapos, részvételi díj gon mindenki ilyen volna (7 óra- 60 forint. kor) Kossuth (Mohács): Kuruzsló (fél 7 és fél 9 órakor) TÁNCISKOLA Szeptember 10-én a KISZ és Zrínyi (Szigetvár): Az örök éj- szakszervezetek Doktor Sánd szaka titka (fél 9 órakor) BÁBELŐADÁS szeptember 15-én, vasárnap előtt fél 11 órakor Pécs város Mü­Művelődési Házában tánciskola kezdődik. Vezeti: Balog Gézat»"«- tanár. Jelentkezni lehet a M’ vö­déi- lödési Otthon irodájában, vagy a tánciskola kezdetekor. gesen csökkent. Pécs-Baranya ugyan mezőnyfölényben volt, a csatársora azonban nem értette meg egymást, de a vendégek tá­madósora sem tudott Igazán ki­bontakozni. Sokszor a 16-oson be­lül is tologattak a szombathelyi csatárok. A 36. percben Kamondi, Virág adogatás után Virág lapos lövése alig kerülte el a szombat- helyi kaput. A félidő utolsó per­ceiben többször veszélyeztetett Salqótarjáni BTC—Komlói Bányász 2:1 (1:1) Salgótarján, 6000 néző, vezette Katona A 46. percben Szojka Vasashoz A komlói csapat nagy küzdel­Közlem ények TANÁCSTAGI PÖTVALASZTAS 18-as körzet, este 6 órai kezüot- a »it (Avíiifli/ín „ tel a III. kerületi tanács tanács­8 'érmében. Utcái: Atléta utca, M­játszott, aki mintegy 8 méterről met vívott Salgótarjánban. — Az a jobb sarokba vágta a labdát, eredmény könnyen más is lehe ^szünet után e, óbb a hazaiak, Ä “ÄST» tett volna, mert a Salgótarján: Oláh I: — Oláh n., Jancsik, Jedlicska — Szojka, Dá- kék-sárga csapat, Csupák távoli vid — Bablena, Vasas, Jagodics, lövése a kapufa mellett zúgott el, Bodon, Taliga. Opova pedig ismét kihagyott egy Komló: Krausz — Kanizsai, Pol­io helyzetet. gár, Kripl — Kohlmann, Molnár majd a .komlóiak kezdeményez­Szünet után a Pécs-Baranya to- u, _ Grózdics, Szám I., Cziráki, tek. A salgótarjániak a mezőny­vabb rohamozott. A pécsi csapat Kiss, Molnár I; ben jobban játszottak, de a csa- teljesítményt nyújtott. A hátvé Zászlócsere előzte meg a mér- táraik a kapu előtt sokat hibáz- dek ellen sem lehet semmi pa­......................... ■ ■ a tak. A komlói védelem jól műkő- —— 1 ------- •—­í: , VAtv/enné Inn-í oclnnl ICIIIILDCH. UlLdl. iIllLld lIHn, ^1* hinay utca, Csend utca, Istvánffv ken* St tart a kd etkezo hel>e“ utca, Móré Füiöp utca. * A Pécsi Liszt Ferenc Állami Ze* neiskola igazgatósága közli a szü­lőkkel, hogy az összes növenőé­Szeptember 10-én este 6 órakor I. és a VII. körzet, a Közgazda- komlóiaknak !*** Technikumban. Utcái: Rét u„ 12. házszámig. Marosvásárhely u„ 11-én (szerda) délelőtt 9 órakor » v_______, _ Alp? flálplg.í nonv A.. „A ' . kő zést. Az első nagy helyzet a salgótarjáni együttesnek. komlói csapatban Krausz igen jó ií* " a hpfví. Nagyvárad utca, ____________________________ _ 50-es körzet szeptember 10-én es­na sz. Látszik, hogy jó formában te 6 órai kezdettel, jó idő esetén az nb n. Állasa: 4------9:0 8 ko mlói Kiss előtt nyílott. A csa- dött. A csatársor pedig időnként vannak. A fedezetek védekező fel- a Kovács-telepi óvoda udvarán. Ár azonban a S. percben a kapu gyors lefutásokkal próbálkozott. A adatukat jól látták el. A csatársor Rossz idő esetén a rácvárosi ís­mellé lőtt. Változatos, érdekes 61. percben Molnár I. beadását játéka a mezőnyben kielégített, a kólában. Utcai: Pécsi ut 6-tol ve­... _ _ * .... - , .... r, -- _________ ■ . í inlpHplr ói cr TTrn iyi focni* 1 *7 novevonstn] 3 1 — 14: 3 3 — 1 6: 4 2 1 — 5: 0 2 — 2 — 2 — 1 1 1 1 1 — 2 8: 8 2 6: 7 1 6: 8 2 11: 6 1 5: 6 3 8:12 1 — 2 2: 4 4—2 4 1 — 4 1 — 2 4: 9 3 6:10 3 6:13 1 3 3: 9 volt a játék. Ekkor a komlóiak Grózdics kapta, a szélső azonban 1. Győr 2. Sz.-fehérvár 3. Láng-gépgyár 4. Sztálinváros 5. Pécsi VSK 6. Z.-egersz. TE 7. D.-Bud. Spart. 8. M.-magyaróv. 9. Kaposvári K. 10. Veszprém 11. Nagykanizsa 12. Kaposv. MTE 13. Oroszlány 14. Pécsb.-telep 15. Sopron 16. Budafok 17. Szorab. Pamut 4 _ _______ w____^ 18 . Szekszárd 4 — 1 3 2: 9 1 órájában erősítettek a salgótarjá- tak tervszerűbben; az eredmény SK-fiatálok mind jobban játékba 19. Zalacg. Dózsa 4 — — 4 3: 9 — niak és sikerült kiegyenlíteniük. azonban már nem változott. lendülnek, ezúttal is biztosan gyöz­Aki délelőtt nem ér rá, az délután 4 órakor jelentkezzék. A zeneóvo­dások jelentkezési ideje pedig ugyanezen a napon délelőtt 10 óra, illetőleg délután 5 óra. A Pécsi Jogtudomány! Egyetem vul„ „ ,aí^ ____________,______________________ kapu előtt azonban nem találták glg, Ürögi fasor 17. bázszámtól ____ „_____ 4 — — 11: 4 8 kezdeményeztek többet A 9 perc- elvétette a helyzetet. Ezután még fel magukat. Ezúttal is Grózdics végig, Aradi utca, Baranyavár ut- dékánja értesíti a kari hallgaló­4--------10: 4 8 ben Grózdics futott le a szélen, két alkalommal is gólhelyzetbe volt a legjobb csatár, Kiss épitő ca, Monostor utca, Zombor utca, Ságot hogy az ünnepélyes tanév­átment a védőkön lapos beadá- kerültek a komlői csíftárok. Előbb munkájával tűnt ki, de Számnak Munkácsy Mihály utca, Uj város nyitás — a korábbi közléstől elté­sá t Szám I. kapura lőtte és a láb- Kiss, majd később Cziráki ha- és Czirákinak is volt egy-két jó kültelek. ........................... rően — a jogi egyetemen nem da gyott ki jó helyzetet. A 75. perc- húzása. A salgótarjáni csapat leg- Szeptember 11-én 13-as körzet, szeptember 15, hanem szeptember Oláh H lábán Iránvt változtat- ben szerezte meg a salgótarjáni jobbja Szojka volt, rajta kívül Ta- este E órakor a Petőfi utcai isko- tg. napján délelőtt 11 órakor lesz "i . "íj, sül «ífwih, 1jíSo«, fsapat_ a_ gyóztes gólt. Szojka Ta- liga^és Jancsik játszották kiemel- Hbai^ Utcah J^za^ Man^utca, az egyetem aulájában. Az első ta­va a kapu bal sarkába 1:0-ra vezetett a Komlói Bányász. A gól után a salgótarjániak is ve­szélyeztettek. Krausznak ugyan­csak volt dolga, de a kapus jó formában védett. Előbb Jagodics, csapat a győztes gólt. Szojka ligához továbbította a labdát, komlói védők nem avatkoztak be idejében a játékba; és így Taliga élesen, mintegy hét mé­terről a hálóba küldte a labdát, 2:1 a Salgótarjáni BTC javára. Megyei I. osztályú mérkőzések nítási napot szeptember 17. nap­ján tartják. A diákotthonba fel­vettek szállásukat legkorábban szeptember 14-én foglalhatják cl. majd Szojka nagy lövését hárí- A játék ezután is változatos volt. PVSK—Pécsi Építők 5:2 (3:0). Épi- tett volna. Góllövő: Ditrói, Gál, tóttá el. A félidő utolsó negyed- talán valamivel a hazaiak játszót- tők pálya, vezette Megyer. A PV- Maries (öngól), illetve Kovács. ............. -............................ -------------- —vasas I. Bányász—PEAC 4:2 (1:0). A 3 8-as számú pécsi körzet be­tegei részére, melyben eddig dr. Velényi László körzeti orvos he­_______ _________lyettesített, szeptember 10-től kezd­Va sas I. vezette^ Oszvaíd. A PEAC ve dr. Gyúró András körzeti orvos Sopronban Is győzött a PVSK Döntetlenül végzett a Pécsbányatelepi Bányász tek. végig 10 emberrel játszott, • or-i Szécsei igazolása nem volt rend­tvil Po^ff pálva vezet^Mozsgl'/ ben- A Vasas I-‘>01 a játékvezető . LwLán foSá Pofls az útolsó percben két játékost ki- után jeljavuló Postás áll(tott_ Al£íg az egyetemisták ere­megérdemelten gyózött. jéböl tellett, jól tartották magukat. Béta-akna—Hidasi Ba- - ~ • ~' mert rendel Munkácsy u. 19. I. 12. szá­mú helyiségében délelőtt 9—fél 11-ig, délután fél 6-tól 7 óráig. A siklósi területi nőtanftes (Sza­badság út) 11-én, szerdán délután 7 órakor orvosi előadást tart. EIö­Komlói Béta-akna—Hidasi Bá- " Szentlőrlnc—Pécsvárad 2:0 (1:0). nyász 1:1 (1:0). Komló, vezette Bár- szentlőrinc, vezette Frontich. Ha- .. .. .. dós. Nagyiramú, helyenkint ke- tajmas küzdelem, a szentlőrinciek adó: dr. Linka László. Az előadás mény mérkőzés. A hidasiak vala- ;obt) csatársorukkal győztek. Gól- címe: A gyermekek benulásos mivel ugyan többet támadtak, de ibV0k: Kiss, Máté. A mérkőzés megbetegedéseiről. Minden érdek­Az NB H. nyugati csoportjában Kardos, Csete, Kutas, Göncz, Hé- bathelvi Pamutipar 0:0. Pécsúj- a hazaiak .veszélyesebbek .voltak, legjobbja a pécsváradi kapus volt. lődöt szívesen látnak. ........... ........1 ” hegy, 1200 néző, vezette Mecseki, az eredmény igazságos. Gollovók: ----------------—» U«wi ----------------­Kő vári Rácz Pécs bányatelep: Kovács — Ulrich, Farkas, illetve Toszenberger. , Sárközi, Varga - Mező, Szőke — Porcelángyár—Villány 8:1 (3:0). ■ LJ_ un I HQ II i­Kása, Pintér, Mazi], Gyurkó, Oskő. Porcelángyár pálya, vezette Su- || KgZIIuuUŰ f|Q |-Gíl, IIU 51*011. bő a PVSK tett ki magáért ezúttal is móri IL a pécsi csapatok közűi. A vasuta- Sopron: Rausch sok Sopronból hozták haza a két Stift — Ferencz, Polgár — Vámos, pontot. A Pécsbányatelepi Bányász D^falvi; Keglovich. Fónay, Szabó • Szombathely: Burutz Szakács, tyor. A Porcelángyár minden csa­ereieböl csak döntetlenre tellett a SrrJL, ", r /rt Takács, Visontai — Nemem, moi- patr A végig jobbnak bizonyult ellenfélé- nár _ Pék> csutak, Bencze, Palkó, kát. Szombathelyi Pamut ellen. A for* nél. A vezetést a 20. percben szaiaj# — Csapkodó, gyenge játék Pécsszabolcsl a meivebajnokságért ^ őfín VASiíS Gön.cz ^?rezí? m.eg\ a a°P“ volt. Á pécsbányatelepieknek több Traktor i:0 (1:0). Kinizsi 4.0, Dél- romák Rácz 11-esevel kiegyenlítet- vojt a helyzetük, a vendégek vi- vezette Rolléder. V budai Szpartakusz—Oroszlányi Bá- tek. A 38. percben ismét vezetés- -------- ------------.-».i— —«-.1. * ,-----^— __ Bá nyász—Pécsi Pécs-Baranya—Bp. Illatszer 16:12 veretlen Pesterzsébeti TC-vel szem- Végig nagyiramu, férfi mérkőzés, Pécs- ben. Góllövők: Dombi 4. Berta 3. mérkőzés, a döntetlen .nn vezette: rslzek 2. Fekete. Kaproncai, nyász 2:Ó, Sztálinvárosl Vasas- hez jutott á PVSK Hámori H. r^ ÄäSÄ ÄUm'voint a°™Uen Baranya" p'ilyir400 néző vezette: Csízek 2 Fekete. Mosonmagyaróvári Vasas_5:0, Láng vén, _Szünet után a .jől játszó bal- Ä, Ä Av^Är'1 később 8» Fonó-Pécsi Meteor Gépgyár—Kaposvári MTE 5:2, szélső S abb ió t lőü, ezután Is k^° Gyurkf iile^e Takács Mo j 3 1 ro orSzrszX aTo néző A hf- kezdtek Jobban később Győri Fo veszprémi Haladás-Budafok 8:1, voltak helyzeteik a pécsieknek, de Ká^^yurtcó, illetve Takács, Mol ^ lőht a*OhbanaPécs-Baranya mind job- (m. NBR. Szekszárd—Zalaegerszeg 0:0,~ Szé- Göncz, Kutas és Csete hibázott a kesfehérvári Vasas—Zalaegerszegi kapu előtt. A vasutasok nemcsak Dózsa 1:0. technikailag, hanem taktikai téren PVSK—Soproni VSE 3:1 (2:1). is felülmúlták ellenfeleiket. Jók: Sopron, 3500 néző, vezette Fülöp. Szegedi, Túra, Göncz, Hámori Ha PVSK: Hámori I. — Lendvai, Mo- illetve Ferencz és Délfalvi, hácsi, Szegedi — Túra, Herbszt —: Pécsbányatelepi Bányász—Szom­zai esapat még több gólt is lőhe Hírek, eredmények Újabb győzelmet aratott a Pécsi BTC az NB lll-ban Tolna—Pccsújhedyi Bányász 4:1 Bajai Bácska—Kaposvári Dózsa (3:1). Tolna, ezer néző, vezette: 2:o (1:0). Kaposvár, 2000 néző, ve­______________________________|__ ____ _ női mérkőzés, egyg­bá n játékba'lendült" és főleg Ko- térni tornacsarnok. A lélek nélkül váes eredményes játékával a ma- játszó Meteor veresége meglepi- ga javára fordította az igen fon- tés. Nyers indokolatlanul távol tos mérkőzés két pontját, Góllö- maradt a mérkőzéstől. Dudás pe- vők: Kovács 5, Szakács 5, Somo- dig az elején megsérült. A Meteor gyi 3, Schmidt. Kollár. Hartung, góldobói Tomorné és . Krapeczne illetve Nád 6. Török 2, Horváth 2, voltak. Szécsl és Bolvári. Jók: Jedlicska, Pécsújhegyi Bányász—Pesterzse- Kovács, illetve Török és Nád. beti TC 6:0 (2:0). NB II. női mér­kőzés, Pesterzsébet. A pécsújhegyi Komlói Bányász—Sztálinvárosi fiatalok ezúttal igen Jől és ered­Vasas 12:9 (4:4). NB H. férfi mér- ményesen játszottak. Kapusuk H»­. utolsó mérkőzésen 6:0-ra győzött * Nyugat-Németország ellen és ez­Párlzsban befejeződtek a főisko- zel második lett. Az atléták közül Fenyvesi, végig a tolnai csapat zetté Bertha. Végig a bajaiak irá- lal sportjátékok versenyei. A ma- Rctezár negyedik, Hegedűs má­irányitotta a Játékot, a pécsújhe- nyitották a mérkőzést. Góllövők: gyarok jól szerepelteek. A kosár- sodik, Hecken és Bucsányi a har­A 12 találatos totő-szelvény: 1, 1, Csehszlovákiát és ezzel második L x, l, t, 1, 2, x, 1, 2, 2. helyen végeztek. A kard csapat­ár verseny után magyar győzelem A tihanyi nemzetközi motorke- született a kard egyéniben is, ___ ___ ____„____ ____________._____ ré kpáros versenyen a 125 kmc-es aho1 Szerencsés győzött, a magyar kőzés, Komlő. A szünet utáni jobb vasi, igen jól védett. A pécsúth:­sorozataépek futamában a pécsi Demeter 3., Kardos pedig a ne- játékával a komloi csapat rászól- gyiek góldobói: Pétersz 4, Beck"r BftUnt negyedik^ ^ gyedlk lett. A vizilabdacsapatunk gált a győzelemre. _ Góllövők: és Borf KÖSZÖNCTNYILV ÄNIT AS Kőszönctönkei fejezzük M gylek csak lefutásokkal kísérletez- Dujnov és Petrosovits. tek. Góllövők: Krausz 2, Széles, Révfi öngól, Illetve Sértő I. ll-es- ből. A pécsújhegyiek legjobbja Dé­vai volt. Mohácsi TE—Pécsi Vasas 0:0. Mohács, 1500 néző, vezette Tolnai. Jóiramú mérkőzésen az első fél­időben a Vasas, a második félidő­ben a mohácsiak támadtak többet. Nagykanizsai Építők—Nagyatád 1:1 (1:4). Nagykanizsa, 300 néző, vezette Bácsván. A nagyiramú mérkőzésen a hazai csapat gólok­kal győzhetett volna, de csatáraik ordító helyzeteket hagytak ki. Gól- lővők: Horváth, illetve Selymeczl. Bonyhád—Kaposvári Textil 1:0 11:0). Kaposvár, 400 néző, vezette Pazaurek. A kaposváriak többet támadtak, de csak a 16-osig ju­tottak, a bonyhádi védelemmel nem tudtak megbirkózni. Góllövő: Hegedűs. Jók: Hegedűs, Ásvány, Endrei, illetve Máté, Szilvási. Simontornyat BTC—Szigetvári ZMSE 2:1 (1:0). Simontomya, 1000 néző, vezette Horváth. A mérkő­zést balszerencsés körülmények között vesztették el a szigetváriak, legalább döntetlent érdemeitek volna. Góllövök: Pénzes 2, illetve Tolnai. Jók: Pados, Pénzes, illetve Bódis. Pécsi BTC—Dombóvári Vasút 2:0 (1:0). Pécs, bőrgyár pálya, néző, vezette Csizy. Csapkodó já­tékban megérdemelten győzött a helyzeteket Jobban kihasználó Bőrgyár. Góllövök: Szalai és Lapis. Nagykanizsai Vasút—Csurgó 0 0. Nagykanizsa, 500 néző, vezeti/: Stadler. Élvezetes játék, hely kint kemény küzdelem. A nagy- kanizsai csapat csatársora gölkép- lelennek bizonyult, labdázók 47:43 arányban legyőzték maciik lett. Schmeller 3, Papp 3, Horváth, Ap- Megyei 1. osztályú mérkőzések: pelczopfel és Weininger 2—2. Nők: Fáklya—PEAC 4:1. Sziget PEAC—Pesterzsébeti TC 13:13 ZMSE—Meteor 14:3, férfiak- Fp’-­(9:). NB n. férfi mérkőzés, egye- lya—PEAC 16:9, Gépipari—Pee-­temi tornacsarnok. A PEAC gyd- szabolcsi Bányász 17:12. Pécsbánya- zelmet érdemelt volna az eddig telepi Bányász—Kinizsi 17:11. AP'RÖHIRBEf ÉS1K — A 15. sz. Közétkeztetési Vállalat (Pécs, Perczel u. 8.) megfelelő szakképzettséggel mindazoknak, aJdfc felejthe- és legalább 5 éves üzemélel- tetlen jó férjem, apa, test- mezési és vendéglátóipari vér halálával ért gyászom- gyakorlattal rendelkező üzlet­ban részvétükét barmiképpen megegyCTés szerjnt jelentkc- nyilvanitották. zés személyesen a vállalat Gyászoló Pattá család. személyzeti vezetőjénél. Legeltetési Két nagyon rendes nő Veszek hálószobabú- köbányáit részére ágy kiadó. — tort, szekrényeket, hó Jókai Mór u. 5., ud- ágyakat. Cserkúti Társulat bérbe adja folyó 15-én. délután 3 óra­kor a helyszínen, ár- Gáspár, verésen, a legtöbbet Ígérőnek. Gyakorlott köbányászokat keres - . - , , , _, , a társulat jó keresett Sép eladó. Cím: Bá- Forgács és fűrészpor. sezlonokat, vari emelet balra. — vaságyakat, matraco- 270 Icát, asztalokat, kony­-----7r---------— haszekrényeket, Kol­_____ Új állapotban súly- tai, Rákóczi út 27. ke res lyesztős Singer varró­lehetőséggel. Érdek­lődni a vezetőségnél lies dűlő 12. 277 telepünkön tételben is nagyobb kapható. 274 Traktorosokat keres Parkettagyártó Válla __________ a bükkösdi gazdaság, lat Pécs, Czinderi u. ha tárában Szállás, és üzemi 3. sz- 41 g3 — Vókány _________ fe kvő 1 200 négyszögöl konyha biztosítva, szőlő, 1 kh. akácerdő, szántó és legelő, 1 la­Magasnyomású ventil­Figyeleanl Rajnai koz- Mű-fogsorát sorortlst- Antik és modern bú _________ „ me tika: Pozsony u. 2. véli megjavítja Vajda torok eladók, este 6—7 nrésház* és latort keresek megvé­(egyetem mögött) te- Lajos fogtechnikus, — ------’ - - - - "— -----­le fonszáma 18-82. Ke- Mártírok útja 7. 2*2 zelés méihpempőveh ibusz kiilönvonat. — Téglát olcsón, tele- Szeptember 21—22-én pünkön átvéve; min- Budapestre l és Egy Jókarban lévő 105 emv-es export mo­torkerékpár eladó. — Rákúc21 ^ "mellékh«ly5íég«k“ el- tel re esetleg nem A^Imamelték, Fő út 87. 39/Bt ajtó 7. 268 a<jók. Érdeklődni Vó- üzemképest iß. Rá!kó- 6­den mennyiségben el­adunk. Befizetési hely* dúl. Jelentkezés: az Sállal utca EL szám; operai Hattyúk tavá­Vidéki iskolás kis- kány, Kossuth L. u. lányt lakásra felve- 127 sz. alatt. 261 fél szék. Légszeszgyár u. ----------------------------------­na pos operavonat irt- 3. sz. I. 3. 268 Vízimalom felszere­czi ut 24. Újvári. 266 Menyasszonyi cikkek. » r-i-.VA « C.fátyol-áru, kitűző vi- ^ Gv£°r^™ rágok és váza-virágok 1 Iskolában (a Kolozs- nagy választékban vár u; 2. sz. alatti — - s t lcDan Kertes osalfkfl ház la­káscserével eladó: — Vadász U; Kertváros. Fiami gyermektelen állóval, gaz- m 2^ sz. alatti Kardos Györgyné ké­házaspár bútorozott úalkodásra, öniozésre, Közgazdaság! Techni- szltőnél, Pécs, Baj 184 ra 12-ig. Vasúti jegyre teres eim™ kertészetre kiválóan kum épületében, be- — -- ' ■ - -l — 19-én délig. Részvételi r^ré vas- alkalmas 5 kh. szántó járat: Temesvár m 2)-«• --------- Sf^^ Nacyker- - gyümölcsös - aká­cs y Zs. utca 5. 160 díj: vasúti jegy ára haladók részére külön 3 szerelő szakmunkást » Budai ™ forint. Operajegyek hérmT Lenin iér coseal Pécstől 12 km- tanulócsoport Indul, felvesz a Babarel Al­25—40 FtMg. MÁV «ez nerOTt. L^nlnwr műút mentén, — Beiratkozni lehet szép- laml Gazdaság. Fize- IBUSZ, Pécs. »so icjeiww. un nniUH «íe/ió tw tember 15*ie. minden tás K7/.riní­265 Bolc?árkertnek 3 kh szántót — rétet ven­nék. Épülettel, műút- 82'?!V tál, vizjoÄKal; déli fekvéssel előnyben. — 259 271 Gá-tteron szalagfűré J? jövedelmet bi2rtosí- Dérftjreszelést tó vegye6 iparcikkből­150 000-ért eladó. Dr. Keleti, Mej^j*e n. 9. 276 tember 15-ig, minden tés kollektív szerint, munkanapon délelőtt Munkásszállás, üzemi 8—10 óráig. Teüefon: konyha biztosítva. Fel 14-93. Ajánlatokat dr. Kele- n. szám, ... - _ .. tv vegye® íjjait-iivADUi- .......- 1 ■ 1 » ■■■■ .......... vá llalunk. Epltö szó- tunkba boltvezetőt ke-' Egy bejárónőt felve- vetkezet. Sallal utca resünk. Családosok hzí.lc eseüeg bcntla- Szép clőszobafal — előnyben. Ajánlatokat ká6ea3. út 63 — - ' 180 el­vétel esetén ségtérités. utikölt­103 ti, Megye u. 9., ügy- Zöld Pannónia eladó, földmüvesßzövetkezot, védelmiek« 335 Dofetoc Sándor % 33. üjpetre címre kérjük; földszint balt 363 adó. Kossuth Lajos u. 250-es Pannónia eladó. 39. sz.; az udvarban. Zsolnay u. 2., szerelö­m nél, 272 Az NB T. további eredményei: Ferencváros—Dorog 6:2, Honvéd- MTK 3:0, Diósgyőr—Vasas 3:1, Sr- ged—Csepel 0:0. MEGKEZDŐDIK PÉCSETT A MUNKAKUTYA-TANFOLV '»* A Magyar Kutyatenyésztők O • szagos Egyesülete pécsi csoport • szeptember 15-én beindítja a ne; - kakutya I. tanfolyamot. Mi azok, akik eddig jelentkeztek azok, akik még nem Jelentkez • valamilyen oknál fogva, szent' - bér 13-én, azaz vasárnap ree- • háromnegyed nyolckor a Ma • lati úton, a Pálos templom elé kutyájukkal együtt Jelenjen« meg. A tanfolyamon nem egyes-, let! tagok Is részt vehetnek. DUNANTÜM NAPI/' a Magyar Szocialista Munkásne;; Baranya megyei BltpUsAr» és a megyei tanács lanta Szerkeszti a szerkesztöblzottsá' Felelős kiadó: Az MSZMP megyei pártblzottsá-- . Szerkesztőség é3 kiadóhivatal Pécs, József A. u. 10. T.: 15-32. 15-::" Hirdetésfelve«'ö Iroda: Kossuth Lajos utca 22. Tel.: 19-18. Terjeszti a Megyei Postahivatal Hirlaposztálya és a hirian-kézhes,:,. oostahlvatalok. Előfizetés postahivataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési db U,— Ft. MECSEK NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. sz. Telefon: 20-27; Nyomdáért felel: Melles Rezső.