Dunántúli napló, 1957. május (14. évfolyam, 101-126. szám)

1957-05-14 / 111. szám

NAPLÓ kedd, mr MArrs » n SPORT Megérdemelt döntetlen SPORT-hírek Csepel—Pécs-Baranya 0:0 A 12 találatos totó-szelvény: 2, l! 1; 1; 2, ii ti 2, X, 1; X, 1: A labdarúgó Európa-Kupáért le­Csepel, 5.000 néző. Vezette: Bo- nyattvetődve küldte kapura. A vá- állt a lábán. A pécsi szurkolók 3átszott Jugoszíávla—Oiaszorszag rossy dr. (Grubel, Seregi). ratlan lövés centiméterekkel a ka- nagy tapssal köszöntötték a tíz nemzetek közötti mérkőzést 3:0-as A mérkőzés után a szép számú pu fölé jutott. Az utolsó percben emberrel Is döntetlen eredményt félidő után 6:1 arányban Jugoszlá- pécsl szurkolótábor — külön autó- a játékvezető Indokolatlanul leküd- elérő, lelkesen, önfeláldozóan ját- ^ „verte * mérkőzést i-. wer buszokkal kísérték el csapatukat te a pályáról Horváthot. A balszél- szó csapatot. ® J7 , ® ,, — így vélekedett: ,,Ez a döntetlen ső szabályosan, testtel szerelt, a Csepelből a védelem játszott meg- néző előtt Zágrábban játszották, felér egy győzelemmel”. Ez a vé- játékvezető ennek ellenére sza- felelően, a csatárok otthon felej- A ä_ winhh lemény teljesen Jogos. A Csepel badrúgást ítélt. Horváth csodáikor- tették a góllövő cipőjüket. Tóth I. á , 8Íái„~ató versenvt otthonában játszott, felkészültebb va legyintett — Borossy dr. azon- jól védett. A fedezetek közül Ughy rendíztok » pvsk fornáer»!^ki­es egységesebb csapat, eredményei nal leküldte a pályáról. dicsérhető. A csatársorban Fenyve- pn ’,Lk Aférfíak ősz­alapján mindenki esélyesnek tar- * második félidő elején nagyon sl és időnként Kereki, valamint , „Zr.i K var tolta. A tartalékos pécsi együttes, rohamozotta Csepeh Keszthelyi Keszthelyi játszott elfogadhatóan. ^‘'“rte aroásodfk helyit fs' amely a második félidőben tíz főre elöl Kocsis az utolsó pillanatban A Pécs-Baranya megérdemelte a KcJ^onfisz KováMSzereztemee olvadt, önfeláldozoan játszott. Kü- -újTta el a labdát, majd Fenyvesi döntetlent. A vedelem kiválóan ját- 'S®?* lönösen a védelem remekelt, a szögletét húzta le Datóa A 48. szott, küzdenitudásból Is ismét je- Anok összetett versenyeben To - mérkőzés második félidejében, percbenadódott a mérkőzés legna- lesre vizsgázott Danka a magas nal K* <PVSK> második, míg Tol- Időnként a három csatár — Opova, gyobb gólhelyzete. Fenyvesi be- labdákat biztos kézzel tette ártal- Garami és Kamondi — meg tudta laását Tóth II. az ötösön állva a matlanná. Kocsis fejjel „úr volt”. _____ ka varni a csepeliek keményen bai felső aarok’ fölé fejelte. Danka lábbal is jól tisztázott. Csupák na- pel—Pécs-Baranya 3:0 (2:0), Cse- romboló védelmét. az ellenkező oldalra mozdult el. gyón hasznosan és nyugodtan ját- peit iooo néző. Vezette: Nagy II. T'*.ór® “láooáhány perccel az úgy látszott, hogy a Csepel ezzel ¥imfi<ÍaSt A csepeliek jobbnak bizonyultak alabbl ósszeallitasban futott Id a el ls ]ötte a puskaporát, mert fo- is ind.tott. A két fedezet kiválóan ezen a mérkőzésen. Góllövők: Gon két csapat. Csepel: Toth I. — Kó- kozatosan visszaesett. Nem tudtak l“*«8 el védofeladatát. Kresz volt rtos Lovász, Kalmár. Bp. Vasas— ezlán Ili, Mednyunszki, Bulla — komoly gólhelyzetet teremteni. A a jobbik. A csatársorból Schwara Tatabányal SC 3:1. MTK-SZEAC Ughy. Sulia — Fenyvesi, Tóth II., pécsiek ekkor igen okos taktikával mezőnymunkája, lövései és Opova salgótarjáni BTC—Szombathe­Vje-ríVinhH Vnrolz) Panrvnri ___ , •, rr..___t______i— PlPPIlAM Irt. P . . • _ . __ na i M. (PVSK) harmadik lett. NB t. tartalékmérkőzések: Cse­ol művelődjünk, A PÉCSI RADIO MOSÓRA 17.30: Baranyai muzsika. 17.35: Gyermekorvos a mikrofon­nál. 17.41: Orgonavirágzás. 17.52: Az ünnepi ebéd. 18.20: Hírek — tudósítások. 18.40: Szív küldi szívnek szívesen. 19.20: Német nyelvű műsor. 19.40: Szerb—horvát nyelvű műsor. 20.00: Műsorzárás. Rákóczi (Mecsekalja): Négy szív (8 órakor): Május 1. (Vasas n.): Két kapi­tány (7 órakor). Kossuth (Mohács): Éjszaka a Mont Blancon (6 és 8 órakor). Zrínyi (Szigetvár): Angyallal a hegyekben (8 órakor). előadások Május 14-én irodalmi előadás. „A századeleji orosz irodalom” címmel , . _ „ , , _ Selymes Ferenc főiskolai tanszék­Molriár Ferenc: Doktor ur^Este vezető tanár tart előadást a köz­ponti egyetem élettani előadóter­SZINHAZ 7 órakor. Szelvénybérlet Csak 16 éven felülieknek 1 G”. ­Keszthelyi, Kereki, Egervári. — lassították a játékot. Kresz, Lovig, elégített ki. Pécs-Baranya: Danka — Szőcs, Ko- schwara is hátul volt és lassan * csis, Csupák — Lovlg, Kresz — Ka- adogatva hozták fel a labdát. Az Az NB. I. további eredményei: mondi. Garami, Opova, Schwara, 57 percben majdnem váratlan gólt Vasa«—Tatabánya 4:0, MTK—Sze- Horváth. ért el a Pécs-Baranya. Opova lö- ged 4:1, Újpesti Dózsa—Ferencváros A Baranya kezdett, de mindjárt vése emberről pattant vissza, 2:1, Dorog—Honvéd 3:1, Salgótarján a Csepel lendült támadásba. Fény- schwara kapáslövését Tóth szép —Szombathely 5:4. védéssel szögletre öklözte. (Bizony felhördült a csepeli szurkolósereg.) lyi Haladás 8:1, Újpesti Dózsa 3:1. Ferencváros­kamaraszinhAz Nyári szünet. MOZI Park: Hajnalodik (4, 6 és 8 óra­kor). Kossuth: Vízkereszt, vagy amit akartok (fél 5, fél 7 és fél 9 óra­kor). Petőfi: Hajnalodik (fél 5, fél 7 és fél 9 órakor. Fekete Gyémánt (Pécs-Gyárvá- ros): Atkozott pénz (6 és 8 órakor). Jószerencsét (Pécsszabolcs): Es megfordul a 6Zél (fel 6 és fél 8 órakor). Építők Kulturotthona: Tánc és szerelem (3 és 7 órakor). mében délután 6—8 óráig. Belépő­díj vendéghallgatóknak 2. .diákok­nak 1 forint. A Bólvat János Matematikai Tár­sulat pécsi csoportja május 15-én, szerdán délután 6 órai kezdettel a MTESZ helyiségében (Janus Pan­nonius u. 11.) szám alatt „Egyen­letek ekvivalenciája" címmel elő­adást tart. Előadő: Késedi Ferenc (művelődésügyi minisztériumi fő­előadó). HALADOK TÁNCISKOLÁJA kezdődne 16-án. csütörtökön este fél 8 órakor a Pannóniában. Taní- tásra kerülnek az összes modern táncok. Kedvezményes tandíj: 69 forint. Vezeti: Hermann Ferenc tánctanár. vési futott el, Csupák azonban szé­pen szerelte. A 3. percben Tóth II. próbálkozott lövéssel, a labda ma- A gzógletrúgás után viszont Ka­nb I. Áll asa: gasan a kapu fölött szállt el. Ké­sőbb többnyire a két tizenhatos között folyt a játék. A csepeliek lassan, körülményesen szőtték a támadásokat és a védelemnek min­dig volt ideje közbe lépni. A 7. mondi nagy lövését kellett szög­lete^ mentenie. A csepeli csatársor teljesen tehe­tetlen volt., Nem tudott megbir­kózni a lelkesen és jól Játszó pécsi védelemmel. Kocsis és Kresz szép percben egy hosszan eloretagoti. tanéra ravadtatta labdara Opova rajtolt, de Tóth I. gyorsabb volt és felszedte előle. A másik oldalon Kresz szerelte a szerelései sokszor tapsra ragadtatta a szurkolókat, a magasan előrevá­gott labdákat Danka biztosan sze­pécsi Diósgyőr» VTK—Pécs-Baranya percekig tizenegyest reklamált, holótt Kresz fejjel tette maga elé a labdát. A 13. percben rúgtuk az első szögletet, ezt könnyedén tisz­tázták a csepeli védők. A félidő közepe felé kiegyenlí­tettebb lett a játék. Hol az egyik, hol a másik kapu előtt tanyáztak a csatárok. A 23. percben Kereki a kapu fölé fejelte Fenyvesi be- 11:10 (8:4), NB I. férfi mérkőzés, adását. A másik oldalon Schwara Diósgyőr, vezette: Lehotzky. Igen nagy, húsz méteres bombája zúgott szoros mérkőzést hozott a két csa- el a kapu fölött. Egy perccel ké- pat találkozása. A pécsiek lelke- sőbb ismét Schwara vállalkozott sen küzdöttek, lövéseik azonban lövésre, amelyet Tóth I. nehezen nem sikerültek. Góllövők: Kovács védett. Nagy tapsot kapott érte. A TI 3, Dimény 3, Tóth 2, Lajkó 2. 29. percben szögletet ért el a Cse- Rácz, illetve Kovács II 2, Rausch pel. A védőkről kipattanó labdát a 2, Szakács 2, Somogyi 2, Hat- 16-oson álló Keszthelyi vette le, math, Kollár, éles lapos sarokra tartó lövésével szemben Danka már tehetetlen 1; Vasas 7 5 2 — 20: 4 12 2. MTK 7 5 — 2 24: 7 10 3. Ferencváros 3 3 3 2 11: 9 9 4. Csepel 7 3 2 2 8:10 8 5. Salgótarján 7 2 3 2 18:18 7 6. U. Dózsa V 7 3 1 3 9:10 7 7. Tatabánya 7 2 3 2 7: 9 7 8. Dorog 7 3 1 3 10:14 7 9. Pécs 7 3 1 3 4: 8 7 10. Bp. Honvéd 7 1 2 4 10:14 4 11. Szombathely 8 1 2 5 11:21 4 12. Szeged 7 1 2 4 7:15 4 R Komiéi Bányász legyőzte a Nagykanizsai Zrínyit Döntetlenül végzett a PVSK Az NB n. nyugati csoportjának utolsó előtti fordulójában a Kom­lói Bányász újabb győzelmet ara­tott s ezzel minden valószínűség szerint biztosította helyét az NB Komlói Bányász—Nagykanizsai Zrínyi 2:0 (1:0). Komló, 3000 néző. Komló: Magyar — Kanizsai, Pol­gár, Kripl — Korom, Kohlmann — Grozdics, Udvaros, Szám II., Mol­I-ben. A PVSK döntetlenül vég- nár I., Gerencsér. — Nagykanizsai zett a Zalaegerszegi Dózsával. A Zrínyi: Nagy — Balogh, Lervencz, forduló eredményei: Kaposvári Leveli — Lukács, Kerkai — And­Kézilabdamérkősések as NB bért, NB II-ért és az alosztálybajnokságért Rákóczi—VKSE 3:0, Pénzügyőrök— Gázgyár 2:1. UTE—Szállítók 5:2. Győri F.TO—Soproni VSE 11:0, Bu­dafok—Váci SE 6:1, Dunapentelei Vasas—Kőbányai Lombik 4:0. ris. Kovács, Harmat, Horváth, Sza­bó. A komlói. csapat végig nagy fö­lényben játszott. A vendégek szem- melláthatóan arra törekedtek, hogy kevés góllal ússzák meg a mér­Bp. Beloiannisz—Komlói Bányász 18:12 (9:5). NB H. férfi mérkőzés. n ö,nb, vŐ Ä Dá k Budapest. A komlóiak erőtlenül ^őrenv^ott libdá^át lúgt , el a Játszottak, amellett hamar elvesz- rirXZ^senell csitárík elől tették fejüket és így a Beloiannisz Az utelsó nvole n^c teltesén a bl2l°san győzött. A komlóiak gól- C^pelé^olt-^Ekkor^erőtefjese^tá- !övö1 PaPP 5' Horváth 2. Schmel- madtak, fö'ként a széíekre játszót- »« Appelczopfer 2 voltak, tak és ez meggyorsította a játékot. Bp. Divatclpő—Pécsi Meteor 5:4 Előbb Keszthelyi, majd Tóth II. (3:0). NB II. női mérkőzés. Buda- lőtt mellé. A 43. percben adódott a pest. A pécsi csapat balszeren- mérkőzés legszebb jelenete. Tóth esés mérkőzést vívott, az utolsó II. futott el szépen, beadását a pé- percben bekapott góllal vesztet­ni védők Tövideri mentették. A tek. A pécsiek góldobói: Kaffka 16-oson álló Kereki kapásból, ha- 2 és Tomomé voltak; „Béketárgyalás44 Dortmundban Magyar Gyapjúfonó—DVÁC 4:2 (2:0). NB II. női mérkőzés. Buda­pest. Az újhegyiek tervszerűtle- nül játszottak, távoli lövésekkel próbálkoztak, ezeket azonban sor­ra ártalmatlanná tette a Magyar Gyapjúfonó kapusa. A DVAC gól­lövői Sztepanek'és Becker voltak. Váci szövő—PEAC 18:9 (7:4). NB II. férfi mérkőzés. Egyetemi tor­nacsarnok. A PEAC változatlanul tartja gyenge formáját és ezúttal sem bírta a győzelmet kiharcolni. Az egyetemisták góldobói: Dom­Jó női súiyJökö eredmények a Ped. Főiskola megyei atlétikai versenyén A Ped. Főiskola megyei alétikai 1. Czuder (K. Bányász) 4:22,4, 2. versenyén különösen a női ifjú- Koszorús (K. Bányász) 4:25,2, 4. sági súlylökők tettek ki magukért. Tóbiás (P. Baranya) 4:25,4. Rúd- alapján A Ped. Főiskola igen tehetséges ugrás: 1. Szörényi (Ped. Főisk.) fiatal súlylökője. Kovács Hajnalka 325. 2. Fleck H. (Ped. Főisk.) 300. 11,68-as eredmény ért el. Igen jól Serdülök: 1. Lovas (Széchenyi dobott Tóth Klári, aki ugyancsak Gimnázium) 290. Súlylökés: 1. ..„„„.„mi.,,..l- ,, m egyéni csúcsot állított fel. Biztató Farkas (PEAC) 11,51, 2. Borbás ni SoiaoDO1. JJom- eredménnyel mutatkozott be Bor- 1PEAC) 11.39. 3. Cserháti (Komló) UmSartner 2’ éS Schmidt bás a férfi diszkoszvetésben. Jobb 11,29. Távolugrás: Litz (PEAC) 643, “ V01taK- eredmények, férfi számok: 110 gát: 2. Dombi (PEAC) 604, ifjúságiak: Mérkőzések az alosztály-bajnok- 1. Wagner (PEAC) 16,5, 2. Szilágyi 1. Frank (PEAC) 598. Nők gerely­(Ped. Főiskola) 17,4. 100 m. férfi: vetés: 1. Bakos (PEAC) 3),30, lf- 1. Fogarasi (Pécs-Baranya) 11.8, 2. júságiak: 1. Tóth (PEAC) 33,01, 2. Vtncze (Komlói Bányász) 11,9, 3. Fleck II. (Ped. Főisk.) 11,9. Ifjú­ságiak: 1. Horváth (P. Baranya) 12,i. Serdülök: I. Böröczfi (Postás) 13,0 . 600 m. 1. Horgas (PEAC) 1:26.9. kozést. Ezért védekezésre rendez­kedtek be. A komlóiak több gól­helyzetet hagytak ki, a csatárok lövései ezúttal nem sikerültek. Góllővők: Szám II., Gerencsér. Jók: Kripl, Molnár, Grozdics. Ge­rencsér, Kohlmann, illetve Leveli, Kerkai és Harmatit. PVSK—Zalaegerszegi Dózsa-Pntó-' fi 1:1 (1:1). 1090 néző. Pécs: Há­mori I. — Lendvai, Mohácsi, Sze­gedi — Győri-Kiss, Hernádi — esete, Freppán, Göncz, Kakuszi. Hámori. — Zalaegerszeg: Barna — Németh, Hetényi, Petrik — Bélák, Dávid — Zámbó, Bölcsföldi, Notier. Nagy, Szabó. — A mérkőzés nagy részében a vasutasok támadtak. Különösen a II. félidőben került nyomasztó fölénybe a pécsi csapat. A csatároknak azonban nem sike­rült gólt összehozni. A vendégek gyors lefutásokkal próbálkoztak eredményt elérni. A Játék képe PVSK feltétlenül győ­zelmet érdemelt volna. Góllövők: Freppán. illetve Németh. Jó: Mo­hácsi, Csete, illetve Barna és Zám­bó. AZ NB n. ALLASA: Ságért. Férfiak: Fáklya—PEAC 13:7, Pécs-Baranya—Kesztyűgyár 16:11, Gépipari—Pécsszabolcs! Bá­nyász 13:3, Ped. Főiskola—Építők 15:12. Női mérkőzések: Szigetvári ZMSE—Pécsi Kinizsi 4:2, Fáklya— PEAC 16:1, Pécs-Baranya—Trak­tor 12:0, Építők—Ped. Főiskola 2:0, Sellye—komlói Petőfi 4:1. schmidt (PEAC) 25,90. loo m.: 1. Gajda (Postás) 14,4, ifjúságiak: Schuszter (K. Bányász) 14,1, ser­dülők: Kovács (PEAC) 15,2. Súly­lökés: 1. Bakos (PEAC) 964. Ifjú­2. Révész (PVSK) 1:27,0, 3. Szila- ságiak: 1. Kovács (Ped. Főiskola) gyl (Ped. Főisk.) 1:28.8. Ifjúságiak: 11.68, 2. Tóth (PEAC) 11,52. Távol­l; Komló 29 19 7 3 67:25 43 2. Sztálinváros 29 18 7 4 63:25 43 3. Győr 29 18 5 6 78:27 41 4. UTTE 29 18 5 6 63:29 41 5. Budafok 29 12 0 8 48:41 33 6. Pénzügyőrök 39 11 1 11 48:39 32 7. Nagykanizsa 29 9 12 8 31:39 30 8. Vác 29 10 7 12 41:53 27 9. Kaposvár 29 11 3 15 49:60 33 10. VKSE 29 9 7 13 30:44 25 MEGYEBAJNOKOK TORNÁJÁÉRT 1. Künztler (K. Bányász) 1:28,0. 2. ugrás: I. Perlaki (Postás) 388, if- 11. Zalaegerszeg 29 8 8 13 36:45 24 Pécsbányatelepl Bányász—Szek­szárdi SC 1:0 (1:0). Szekszárd. 1100 néző. Vezette Kulcsár. A. Pécs* A legutóbbi időkig az volt a Jog- óta minden erejével szorgalmazza bányatelep! Bányász: Kovács — szokás, hogy a háborút vesztett fél a két német ország kapcsolatainak Ulrich, Gylmesi, Sárközi — Van- a győztes ország területén volt felvételét, sőt egységesítését Euró- ga, Farkas — Kása, Pintér, Ha- kénytelen tárgyalásokba bocsát- pa békéjének és biztonságának, s jek, Keszler; Köhler összeállítás­kozni a béke feltételeiről. Első pH- nem utolsósorban magának a. né- ban látszott; A bányász csapat lantásra ilyen színezete lehetne , met népnek érdekében — elkép- tartalékos összeállításában ls ki- annak a megbeszélésnek is, amely- zelhető-e, hogy ennek az NDK-nak vívta első vidéki győzelmét. A re a Német Demokratikus Köztár- a sporthatóságai a nyílt ellenséges— vpkszárdiflk naev becsvággyal saság sporthatóságainak kezdetné- kedés útjára térnének éppen a küzdöttek, törleszteni szerettek nví»yj»cprf» nonrintf nannn holín c nnrf a m InHíct manX.•t-Amt- hnn/, volllii ÜZ ClSŐ ÍOTdulÖ elszenvedett súlyos vereségükért. A pécsbányatelepiek ezúttal ls Kovács (P. Baranya) 1:29,2. Disz- júságiak: 1. Baranyai (Postás) 453, 12. Szállítók koszvetés: 1. Borbás (PEAC) 41,16. 2. Nászai (Pécs-Baranya) 447, 3. 13..Pécsi VSK 2. Manzini (PEAC) 35,60. 3. Cser- Tóth (PEAC) 438, serdülők: 1. Mutz 14. K. Lombik háti (K. Bányász) 32,42. 1500 m.: (PEAC) 457, 2. Lukács (Postás) 15. Gázgyár 1. Kardos (Postás) 4:21,6, ifjúságiak: 427. 16. Sopron 29 9 6 14 43:60 24 29 9 6 14 39:59 24 29 7 10 12 36:55 24 29 5 3 21 33:66 13 29 4 5 20 30:65 13 Mérkőzések a kosárlabda NB I-ért és NB II-ért Szegedi EAC—Pécsi VSK 85:82. (36:34). NB. T, férfi mérkőzés, — PVSK tornacsarnok. Vezette: Val- kel és Szabó. PVSK: Iíílinger, tudta érvényesíteni Legjobb do- sen játszó főiskolásak azonban fer- bók: Ribizsár, 26, Merényi 21, Mar- geteges hajrájukkal majdnem meg­törtül 15. ilüielve Barma 22, Gombos fordították a mérkőzést. A vasuta- 18, Erdősi 13. sok ésszerűen játszottak, dobásaik .... azonban nőm sikerültek, emellett Csere: Szamosi, Báthor, Bódis, Pécsi VSK—Testnevelést Főiskola a magas Hegedűst nem tudták rsniataímk metM-jvü-tsa'vnfna " tTnö„H Füzes. Szegedi EAC: Faragó, Ri- 66:56. (27:23). NB. I. női mérkőzés, semlegesíteni. Legjobb dobók: Ara­Nv 1 wit Mémn»n »mint U a Jobban Játszottak és feltétlenül bizsár — Merényi — Martonfi. Bán- PVSK tornacsarnok. Verette: Vei- tdné 27, Szabó 12, Müller IQ, illetve- rászolgáltak a győzelemre. _A mér- hegyi. Élvezetes, változatos, jóiramú kei és Szabó. PVSK: Szabó, Kelen. Hegedűs 36, Kocsor 9. Dortmundban^kerüí sor,Pamelynek Ságot ker£ő" sport ^llténlf V.Ol^-.aZ„^SÖ-..,0t?UlÓb3-n,P*c!ett Gombár - Barma,_Erdösi, Frank,’ célja a két Németország sportkap- Nem lehet — s így hiábavaló a netésse?d foeadták16^ laváslattrt közés &egyetlen''góíját Köhler sze- mérkőzést Mivolt ^“a‘"kirraapat.*"' A Müller ’'mr^rivL Ara­petósrel fogadták a JavaslatoL NDK. sportolói, szem^helyezkedve rezte a 6- percben. Jók: Kovács, pécsiek a játék képe ;üapján rá- tóné. Csere: Massziné. TF: Rab­ban éDDen az NDK“attó1a ak?dá- “tésévrf8 eliensélesk^JSerf bom^nkol’ éTlhász. sro'Balta* vcüna a győzelemre, a esik. Kocsor — Hegedűs - Béres, Veszprémi EAC—Kaposvári MTE ban éppen az NDK sajtója akadá- zetésével, ellenségeskedésre, szaki- lyozta a jó viszony kialakulását, a tásra törekednének, keleti sport vezető tényezői indo- s végképpen eloszlat minden szegediek a palánk alatt biztosab- Rdtkai, Csere: Szűcs. Bakos, Kiss. A ban mozogtak ugyan, ugyanakkor PVSK mindkét félidő elején te- a pécsi csapat a büntetőket nőm kintélyes előnyt szerzett a lelke­koiatlanul támadták a nyugati at- esetleges kételyt az a tény, hogy Mosonmagyaróvári TE—Zala- létákat, Kémeknek, szabotőröknek az állítólag még a politikai és gaz- egerszegi Ruhagyár 3:1, Székesfe- tartották őket, s ezzel annyira el- dasági érdekekkel nem törődő hérvári Vasas—Szombathelyi Fa­mérgesítették a helyzetet, hogy a NDK-beli spothatóságok megint az- mutipar 3:0, Nyugaton már a teljes kenyértö- zal fordulnak a nyugatnémet spor­réCTol tartottak. Úgy látszik — tolókhoz, hogy vegyék fel a kap- “■*■“■■■■ folytatja a Jelentés — hogy az csőlátókat, működjenek együtt, sőt _ . - ................... ND K-ban likvidálni akarják az ők a „támadók”, akik pedig Iga- * ÉRTESÍTIK a Fáklya tenisz- hogy Idei versenynaptárukat leg- nyiben a sportkörök cs szövetsé- eddig Jól bevált egységes német zán nem vesztes félként tárgyal- szakosztályának tagjait, hogy má- késeibb május 15-lg adják le a me- gek versenynaptárukat elkészf- együtteseket s ki akarják kény-.nak, hajlandók elmenni a másik jus^ 15-én, szerdán este 7 órakor gyei^ sportfelügyelöségnek. A spor- lik, ügy vasárnap, május 19-én- ‘ “ "* ------ ................ már kedvezményes utazásban ré­sz esülhetnek a vidéki mérkőzés­re utazó sportolók. A Megyei Testnevelési Sportfelüsyeiőség kéri a sportszövetségek vezetőit, gyei sportfelügyelőség által Jóvá- valamlnt a sportkörök elnökségeit, hagyott versenynaptárban. Ameny­szeríteni a nemzetközi szövetsé- fél részéről Javasolt városba, Dort- gektöl, valamint u Nemzetközi mundba. Olimpiai Bizottságtól az NDK át- Hogy „béketárgyalásokaf lamilag önálló, szuverén sportható- tassanak. ságai elismerését a „kínai sziszté­ma” szerint, vagyis — mint ők mondják — oly nyílt ellenségeske­déssel, hogy a nemzetközi szövet­ségeknek végképpen elmenjen a kedvük minden további egészségi kísérlettől és az NDK sporthatósá­gait önállóknak minősítsék. Nos, ezúttal megint a farkas és a bárány históriája elevenedik meg. Az NDK sportvezetői voltak eddig minden esetben a közleke­dés legfő szószólói. Hogy Cortiná- ban és Melbourneben egységes né­met együttes képviselte a két Né­metországot, ez elsősorban a ke­letiek érdeme. És vajon mit bizo­nyát az a tény, hogy a jelen eset­ben is megint keletről hangzik el a megértés, az együttműködés hivó szava? Lehet-e a helyzetet egyol­dalú. nyugati információk alapján úgy megítélni, hogy a Keleten el­lenségeskedést szítanak, mert az egyik nyugati atléta esetleg meg nem engedett tevékenységet folyta­tott a sport leple alatt, s ezt az NDK-ban természetesen kifogásol­ták. E cikk keretében természetesen nem Is gondolhatunk arra, hogy a két ország sportkapcsolatain túl egyéb, sokkal fontosabb, tehát po­litikai és gazdasági együttműkö­désről beszéljünk, de a józan ész kikényszeríti a kérdést: elképzel­betó-e, hogy az NDK, amely évek Nevelők Házában (Szt. István tolók csak úgy részesülhetnek tér 6.) szakosztály-gyűlést tarta- kedvezményes vasúti jegyben, ha foly- nak. Kérik a- tagok pontos meg- az illető verseny, melyre rlutaz- jelcnését, ni szándékoznak, szerepel a mc­Apróhirdetések EPEDARUGÓS ÁGYBETÉTEK készítését vállalom VAJH FERENC kárpitos Pécs, Déreaé (Molotov) utca li. Telefon: 41-88. Balatonfcnyvesen 1460 Építőipart gyakorlattal Eladó modem külföldi Csepel 125-ös első-hát- UJ sertésól, bontásból négyszögöl tettek ol- rendelkező aikikord-el- csón eladó. Bővebbet számolót pécsi munka­Aradi vértanúik útja 32. szám. 278 Hálószobabútor, félJtá­ló, sezlon, ágyak, szek­rények, asztalok, szé­kelyünkre felveszünk. Jelentkezés: Apponyi tér 1. szám. 331 kürkölögép, nylon át- só teleszkópos eladó, deszka, cementlap, kő kötésre + 6—8-as hen- József utca 9., föld- eladó. Nyíl u. 9. 364 gerekkel, gumizóval, szánt 3. , 363 csíkozóval, nylon szálfélékkel. — bútor sürgősen eladó. tűkkel, Esv kombinált szol a- Vegytisztitásához és — . “z ----- férfiruha vasaláshoz Elcserélném szoba- konyha; éléskamra, kérte* lakásomat, gaz­dupla talpaiéval 6 000 forintért. Kovács, Já­nos u. 11. 358 Pécs. Táncsics M. u. 23. 6zám. 362 125-ös Csepel eladó. Zsolnay Vilmos u. 2., szerelőnél. 242 Rövid, kereszíhúroe-, páncéltőkés, fekete zongora eladó. Tede­részletre ls eladó. Aradi vértanuk útja 3?. ____________________279 Zi indapp motorkerék­pár eladó. Megtekint­hető: Rákóczi út 48. ja­vítóműhelyben. 337 dállcodásra alkalmas szoba-konyha; élés- kamrásért, városban lévőért. Érdeklődni: Aratónál, Mecseksza- bolcsi út 233., 3-as hiú­nál. 321 A Pécsi Epületanyag- SUllyesztös varrógép fuvarozó Vállalat Me. eladó. Nagy Jenő (Ka- gyeri út 50. autóka- számya) utca 7. 337 rosszéria-Vakatosqkat férő, vagy női munka­erőt felveszek; Solt, Déryné u. 39. 376 Az NB. n-es csapataink közül ezúttal is a PEAC árult el legjobb formát. Fölényes biztonsággal gvőz ték le a Kaposvári Vasutat. Szén győzelmet aratott a Postás férfi csapata is. Ha nagy küzdelem után is, de a PVSK n. is győztesen ke­rült ki mérkőzéséből. A Meteor­nak Igen nehéz mérkőzés jutott, a székesfehérváriaktól; a csoport egyik legjobb erőt képviselő csa­patától súlj-os vereséget szenved­tek. Eredményeit: PEAC—Kaposvá­ri Vasút 75:41 (35:25), Pécsi Fosván —Dombóvári Vasút 89:60 (33:3m. PVSK n—Nagykanizsai Vasút 78:74 (52:47). Női mérkőzés: Székesfehér­vári Vasas—Pécsi Meteor 96:25 (49:10);__________________________ HALALOZÄS. Romvári György folyó hó 10-én elhúnyt. Temetése 14-én délután fél 4 órakor. Gyászoló család. Máté József volt szabómes­ter 13-án váratlanul elhúnyt, 76 éves korában. Temetése 15-én délután 3 órakor. A Fehérkúti Túrlsla- ház buszmegállójánál elveszett Reflekta n. típusú fényképezőgép. Kérem a becsületes keres. Jelentkezés a munkaügyi osztályon 8—12 óráig. _________43 Ko nty csatok, gyöngy- házlakk kapható. Pán­Egyszoba-hall >s, vagy kétszoba-előszobás, összkomfortos, belvá­rosi, beköltözhető öröklakást vennék. — Telefon: 30-20. délelőtt. 365 ____ _ vezető-könyvelőt ke- Egyazoba mellékhelyi- megtalálót, Pécs, Rá- cél Géza, Rákóczi út m<Hveß r^hetes 1íkUné­fo nT 33-83. 3-4Jg. 203 résünk azonnali belé- séges lakásomat elcse- lcóczl út 64. alá juta- 37. Telefon: 43-36. 366 du4.lvinvom sürgősen----------------------------------- , --------------- ■- -»'.an, —lom ellenéből szíves- csendes helyen külön- eladnám. (Dobogókőre Id ős házaspárnak, pésre. Személyes Je_ vagy egyedülállónak lentkezés. Földműves- ellátást vagy életjára- szövetkezet Baksa, — dékot adnék lakásért, reggel 8-tól 16 óráig. Cím: F greasy Gábor Pécs, Pf. 31,_______229 Árpa, kukorica eladó. keresztespusztai szö­vetkezeti bolt mellett. 825 Bútorozott szoba ki­adó. Táncsics Mihály Út 17; 85 rélném szoba-fcony- hásra költségtérítéssel. Kossuth Lajos u. 59.. udvarban. 319 Szőrmebundák moly- kárellerü gondozását, javítását, alakítását el­vállalja, Tukács 6ZŰCS­kedjék leadni. 356 _______bútorozott szól.) Szabó János — El adó komplett nagy- szobát keres kórházi Pécs, UJmeszes, Féltig bejáratú dobfelszerelés, mester- ápolónő. Telefon: 27-31. hegedű. Poszák, Bar- vagy 27-21. 369 Imre u. 1. sz. 370 tők Béla utca 17. 360 2 m-es aká :osz’ >k eladók. Kovée«t«i»p. mester, Teréz u, 5. 312 Kassa utca 16; 361 Egy asztali új tűzhely nagyméretű eladó. — Vas Gereben u. 50 sz. Szabó« 268 Pécs-szabol tsl Hősök terére parkőrt kere­sünk. Pécsi Kertész-t! Vállalat, Perczel u. 1- 93 DUNANTÜLI NAPLÓ a Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Intéző Bizottsága és a megvet tanács lanla Szerkeszt! a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: A MEGYEI PART INTÉZŐ BIZOTTSÁG Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs, József A. u. 10. T.: 15-32. 15-33. Hirdetésfelvevő Iroda: Kossuth Lajos utca 23. Tel.: 10-18. Terjeszti a Megyei Postahivatal Hírlaposztálya és a hlrlan-kézbesító postahivatalok. Előfizetés postahivataloknál és ké7besítőknéL Havi előfizetési dH 11.— Ft MECSEK NYOMDA Pécs. Munkácsy Mihály u. 10. nf Telefon: 20-27. Nyomdáért felel: Melles Rezső.