Dunántúli Napló, 1957. április (14. évfolyam, 78-100. szám)

1957-04-16 / 89. szám

6 NAPLÓ mi. ÁPRILIS It SPOR T SPORT -hírek A totó 12 találata* szelvénye: I, 2, 2, 2, X, 2, x, 1, 1, 1, 1, 1. i, A franciák ellen készülő magyar tornászok válogatóversenyen vet­tek részt. A nőknél Tass Olga, a férfiaknál Kocsis Károly nyerte a versenyt. A pécsi Dévai a nők versenyében kilencedik helyen végzett, a komlói Potpácz pedig II. lett. Gyengébben ment Héder Jánosnak is, aki a 12. helyen vég­zett. Bócsben 56.000 néző előtt játszot­ták le az Ausztria—Svájc váloga­tott labdarúgó mérkőzést, melyet az osztrákok nyertek 4:0 arány­ban. A Sopron—Dunapentele mér­kőzés 2:l-es eredményét megsem­misítették, mert a soproni csapat­ban két játékos szabálytalanul szerepelt, a mérkőzés két pontját U:0 gólaránnyal a dunapenteleiek javára írták. így Dunapentele az NB II. nyugati csoportjában a má­sodik helyre került, * Spanyolországban megkezdődött US Európa ifjúsági labdarúgó tor­na. A magyar csapat első mérkő­zésén 2:2 arányú döntetlen ered­ményt ért el Nyugat-Németország csapata ellen. A magyar csapat góljait Kuchárszky és a Pécs- Baranya játékosa, Garami lőtte. NB I. TARTALÉKMERKŰZESEK Pécs-Baranya—Vasas 2:1 (1:0). PVSK pálya, 3000 néző. Vezette: Vlndits. A Pécs-Baranya fiataljai ezúttal is nemcsak lelkesen, ha­nem helyenként biztatóan játszot­tak. Góllövők: Farkas, Csupák, il­letve Milosovies. Oj pesti Dózsa— Szegedi EAC 1:0. Szombathelyi Ha­ladás—Csepel 3:1, Ferencváros— Tatabányai SC 2:0. Vasas—Pécs-Baranya 3:0 (1:0) PVSK pálya 8000 néző Vezette: Bánkuíi Vasas: Kovalik — Kárpáti, Kon- nya is támadott. A 38. percben Hor- Érdekes, hogy mégis szünet után tha, Sárosi — Bímcjzsák,^ Be rendi váth egyenlíthetett volna, azonban ' lőtt több gólt a pesti csapat. A jó helyzetben, erőtlenül a kapu mellé lőtt. A félidő utolsó percei a pécsi csapaté voltaik. Szünet után megváltozott a Pécs- Baranya. Csatársora Kamondi, Schwara, Pleck, Horváth, Opova összeállításban játszott. Ez sem — Raduly, Csordás, Szilágyi 1., Kaszás, Lelenka. Pécs-Baranya: Danika — Szőes, Kocsis, Hegyi — Lovig, Kresz — Kamondi, Pleck, Opova, Schwara, Horváth. A Pécs-Baranya támadásai vezet­ték be a mérkőzést. A 10. percben változtatott ^lényegében a játékon. Kamondi szépen kapura ívelt, Opo- ‘ - ■ -* va azonban fejjel sem érte el a A Vasas védők tartani tudták pécsi támadósort, igaz ebben az is Pécs-Baranya védelme ezúttal nem nyújtotta a szokott megbízható játékát. Egyedül Kocsis játéka elé­gítette ki a szurkolókat, a két szélső hátvéd többször bizonyta­lankodott. A fedezetek megtették a magukét. Lovig talán valamivel jobban játszott, mint Kresz. A csatársorról nem sok jót lehet mondani. Nem elég az, hogy a labdát. Ez volt a mérkőzés első közrejátszott, hogy a pécsi csatá- mezőnyben jól adogatnak a játé­nagy helyzete. A nézőknek tet­szett a játék, az iram ellen sem rok kis területen próbáltak táma­dásokat vezetni. Az 59. percben lehetett panasz. Mindkét csapat Damka és Csordás összecsapott, a nagy igyekezettel játszott. Hama- kapust néhány percig ápolták, de rosan a Vasas támadósora is ész- revétette magát. Különösen Szilá­utána tovább játszott. Vasas úgy­látszik megelégedett az egygólos gyi I. és Kaszás jelentett veszélyt vezetéssel, szemmelláthatóan a jó­— , . , _ ... . 1 — 1 jii. ftrr rvft ÁA T T a Pécs-Baranya kapujára. A 18 percben Kaszás a kapu jobb alsó sarkába lőtt, de a játékvezető elő­zőleg már lest ítélt. A pesti csa* ték lefékezésére és az eredmény tartására törekedett. A 70. perc­ben gyocs pécsi támadás bontako­zott ki. Kresz előrevágott labdájá­kosok, mikor a kapura viszont alig jelentenek veszélyt. A Vasas feltétlenül rászolgált a győzelem­re. Látszik, hogy jól felkészültek a bajnokságra. A csapat annyit adott ki magából, amennyi a győ­zelem megszerzésére szükséges volt. A csapatból Kárpáti, Sárosi, Berendi, Raduly és Szilágyi, vala­mint Kaszás játéka emelkedett ki. Az NB. I, további eredményei: pat tovább támadott. A. 24. perc- val Opova kiugrott, éles lövését MTK-Dorog 7:1, Csepel-Szombat- ben a kitörő Radulyt Kocsis a Kovalik, Horváth elé vágta, a be- hely 1:0, Tatabánya—Ferencváros büntetőn belül szerelte, a játék- futó csatár azonban a kapufát ta- vezető azonban a 16-osról ítélt tá-ta el. Most lendületbe jött a szabadrúgást, melyet Bund zsák ka- pécsi csapat. Szocs es Hegyi is pu mellé lőtt. Egy perc múlva e őrejott a csatárok támogatására. Szilágyi került gólhelyzetbe. Dán- A Pécs-Baranya tóegyenlítése a le- ka csak szerencsével tudott szög- vegoben lógott, mégis a Vasas ért Jetre menteni. A Vasas most igen ^1 gólt. A 82. percben Raduly be- szépen és tetszetősen játszott. A adását Csordás vágta kapura, a * —- - T-ibda a pécsi védőkről Szilágyi I. elé pattant és a középcsatár közvet­len közeiről nem hibázott. 2:0. 0:0, Szeged—Újpesti Dózsa 2:1, Hon véd—Salgótarján 3:3. • Győztek röplabdacsapataink Vasárnap megkezdődött a röp­labda NB. Il.-ben is a bajnokság. A pécsi csapatok idegenben mér­kőztek, a PEAC Komáromban, oi művelődj o! szórako ünk (I zzunk ( A PÉCSI RADIO MŰSORA 17.30: Baranyai muzsika. 17.35: Oh, szép magyar nyelv! 17.40: Iskolaorvos a mikrofon előtt. 17.45: Szív küldi szívnek szívesen. 18.15: Hírek. — Riportok. — Tu­dósítások. 18.30: Lenin a sebesült vörösgár­disták között. 18.35: Szóvá tesszük . .. 18.38: A gyermek^ádió műsora. 18.42: Közvetítés a komlói Erkel Ferenc zeneiskolából. Bevezetőt mond Horváth Gyula igazgató. kamaraszinhAz Goldoni: Mirandolina. (Este órakor.) Szelvény bérlet „D/4 ”í MOZI Park: Gázolás. (4, 6 és 8 órakor.) Kossuth: Halhatatlan melódiák. (4, negyed 7 és fél 9 órakor.) Ki- sérőfilm: ,,Igy történt”. (Az ellen- forradalomról tósfilm.) Petőfi: Az öt barát. (4, 6 és 8 óra­kor.) Csak 16 éven felülieknek! Építőit Kultúrotthona: Azokban a napokban. (5 és 7 órakor.) Jószerencsét (Pécsszabolcs): Hal­ló, itt Gabriella, (fél 6 és fél 8 Közreműködik Nagy Lajos (oboa) órakor.) Vörös Gabriella (zongora), Stei- Rákóczi (Mecsekalja): Angyallal Ibí7*- D?bos ÍTánI£PeKí a hegyekben. (7 órakor.) Túl Mártó (hegedű) Kárpáti Május u (Vasas n.): A büvÓ3 Zoltán, Bischoff Karoly (Mart- Kzxk. (7 órakor.) nét). Zongorán kísér: Esztergát- Kossuth (Mohács): Két vallomás. Lajosmé, Rögöz Emma és Spi. neth Ferencné. 18.57: Gurul a pénz; j■. 19.00: A béke és a rend fiatal őrei. 19.05: Munkácsy Mihály Pécsett. 19.10: Két óra a Pavlov kamrában. 19.20: Németnyelvű műsor. 19.10: Szerb-horvát nyelvű műsor. NEMZETI SZÍNHÁZ Lehár: Cigányszerelem. Este fél 7 órakor. Pótszelvény „1”, (6 és 8 órakor.) « A Moziüzemi Vállalat értesíti a pécsi közönséget, hogy az ellen­forradalomról készült „így tör­tént” című filmet a Kossuth mozi április 21-ig minden előadás alkal­mával bemutatja. A film hosszúsá­gára való tekintettel 16—24-ig a Kossuth moziban az előadások kezdete: 4, negyed 7 és fél 9 óra­kor. pécsi védőknek ugyancsak volt labda dolguk. Kresz a gólvonalról fe­jelte ki az utolsó pillanatban a labdát. A 32. percben született meg -­UKm Jódé Leiemika kapta és a szélső Mindkét csapat jól kezdett és győz- tudott győzni, igaz. az efivetemis­Szilágyihoz került a labda, akt Darűí:a kapujába lőtt. 3:0. tesen került ki a mérkőzésből. , - ■' ~ ,~1'- a Pécs-Baranya csatársora ezen Eredmények: a mérkőzésen ismét gólképtelenr Pécs-Baranya—Bp. II. kér. Dózsa 4 PVSK mindkét kosárlabdacsapata győzött A kosárlabda bajnokság küzdel- bók: Banna 37, Frank 18, Illetve mei során a PVSK férfi és női Beke 32, Polgár 29. Jók: Banna, csapata vasárnap két szép győzel- Frank, Szamosi, illetve Polgár és met aratott. Megkezdődtek az NB Kádár. laposan a kapuba vágta a lab­dát. 1:0. A gól után egy ideiig még a Vasas rohamozott, majd a Pécs-Bara­nek bizonyult. A Vasas igazán jól csak az első félidőben játszott. Pécs vívóbajnoh§ágai Pécs ez évi vtvóbajnokságait a PVSK Déryné utcai tornaterme- een és az egyetemi tornacsarnokb an bonyolították le. A versenyen a PEAC és a PVSK vívói indultak el. Jelentéseink az egyes verse­nyekről: Párbajtőrben igen színvonalas döntő volt. Az első öt helyezett — közel egyenlő tudású vívók — nagy harcot ví­vott az első helyért, amelyet vég­eredményben a kitűnő kéztechni­kájú Karakán nyert meg. Méhes. Keserű és Császár változatos, szép vívást mutattak. Boros, a tavalyi bajnok, ezúttal halványabban moz­gott. Az első helyet csak holtver­seny döntötte el. 1. Karakán 6 győ­zelem, 2. Méhes 6, 3. Keserű 3, 4. Császár 4, 5. Boros 4, 0. Heine- mánn 2, 7. Báldy 1, 8. Loviagin 0. Férfi tőr: 18 induló három csoportban ví­vott a döntőbejutásért. Az esélye­sek jutottak tovább. A döntőben heves, de nem nagyon magas szín­vonalú küzdelem alakult ki, amelyből végülis Szőllősi és Mé­hes kerültek ki győztesen, 1—1 ve­reséggel. Az első helyet eldöntő kül. csörtét Szőllősi nyerte 5:3 arány­ban. Keserű és Kovács ezúttal Kardvívás nem vívták ki formájukat, de Re- 11 gős és Loviagin sem remekelt. Kellemes j' lem Kovács 5, 5. Regös (PVSK) 5, 6. Magyar 2, 7. Loviagin i. 8. Váradi Vineze a mezőny fölé emelkedett. Túrós, Villányi és Gál elmaradt edzésformájától. Bencze túlságosan egyoldalúan vívott, csak közbe­szúrásokra épített. Tomisa némi fejlődést mutatott. 1. Almásy 5 győzelem, 2. Vincze 5, 3. Túrós 4, 4. Gál 4. 5. Villányi 4, 6. Bencze (PVSK) 3, 7. Tomisa győzelem néP 3:2, NB. II. férfi mérkőzés, Bu­dapest. Jótramú, változatos mér­kőzést vívott a két csapat. A Pécs- Baranya játékosai jól küzdöttek. PEAC—Komáromi MÁV. 3:0. NB. n. női mérkőzés. Komárom. A PEAC biztosan nyerte a mérkő­zést, küzdelem csak az első játsz­mában volt. A győztes csapatból Farkas és Szücsné játéka emelke­dett ki. tudott győzni, igaz, az egyetemis­ták játék nélkül kapták a két pon­tot, mivel ellenfelük nem érkezett meg. Eredmények: Pécsi Vasutas—Szegedi Postás Pécsi Vasutas—Békési MÁV 47:13 (23:26, 41:41). NB I. női mérkőzés. Békés. Vezette: Körmendi és Her­nyók. Igen nagy küzdelmet vívott a két csapat. A szeles, esős idő­ben a szabadtéri pályán kissé bi­zonytalanul mozogtak a PVSK já­97:9« (46:45). Szeged, NB I. férfi tékosai, a rendes játékidőben dön- mérkőzés. Vezette: Szilágyi és Mé- tetlen volt az eredmény. száros. A pécsi csapat igen jól kezdett. Hamarosan tekintélyes vezetésre tettek szert. Később a A hosszabbításban aztán kijött a PVSK jobb felkészültsége. Leg­szegediek is fellőttek és ekkor jobb dobók: Szabó 17- Aratoné 13, „ VT illetve Varga 17. Jók: Aratóné. igen izgalmas, erdekes volt a iá- Müller, illetve Szilágyi és B'odor. igen izgalmas, érdekes volt a já ték. Végeredményben a PVSK a hajrában biztosította győzelmét nyugodtabb játékával. Legjobb do­Vereséget szenvedtek kézilabdacsapataink iellemes meelenetés volt Maevar Két csoportban vívták az elő- get, a PEAC és a DVAC pedig ó szereplése i Szőllősi 7 evőze- mérkőzéseket, a döntőbe 8 vívó Pécsett sem tudott győzni. Ered­em 2 Méhes 7 3 Keserű 6 4 került. Meglepetésre a fiatal Ma- menyek: em, 2. Ments 7, .i. Keserű o, *. „ „»„von lói és eredményesen _ . ... ................. A kézilabda NB I. és NB II-ben szereplő pécsi csapatok vereséggel kezdtek. A Pécs-Baranya Buda­pesten a TF-től szenvedett veresé­get, a PEAC és a DVAC pedig BM. Petőfi—PVSK II. 97:46 (48:17). NB II. férfi mérkőzés, PVSK tor­nacsarnok. Vezette: Urban és dr. Radochay. Egy pillanatig sem volt vitás a pesti csapat győzelme. Leg­jobb dobó: Réti 21, illetve Fülöp 16. BVSC U.—Ped. Főiskola 73:68 (33:32, 68:68). NB II. férfi mérkő­zés. Vezette: Urbán és dr. Rado­chay. A Ped. Főiskola gyengébben csarnok, 300 néző, vezette: Kővári, játszott a vártnál és hosszabbítás A DVAC legalább döntetlen ered- után elvesztette a két pontot. Leg- ményt elérhetett volna, a kapu jobb dobók: Sarkadi 18, Laky 12. előtt azonban nem találták fel ma- illetve Panácz 24, Vass 19. kül. Női tőr: Meglepetések a középiskolás tornászbajnokságokon A megyei középiskolás tornász­bajnokságokon színvonalas verse­nyek alakultak ki. Különösen a női tornászok tettek ki magukért. A meglepetés sem maradt el. A Közgazdasági Technikum kereske­delmi tagozata legyőzte az esé­lyes Leöwey Klára Gimnázium csapatát. A férfiaknai a Nagy La­jos Gimnázium aratott győzelmet. Az egyéni teljesítmények élén Pa­jor Ildikó teljesítménye áll, aki biztosan nyerte a lányok egyéni bajnokságát. A fiúknál Boroknyal szerezte meg az egyéni verseny­ben az első helyet. Részletes ered­mények: Női l. osztályú csapatverseny: 1. Közaazd. Technikum kér. tagozat 185.96, 2. Leöwey Klára Gimn. 134.58, 3. Komlói Általános Gimná­zium 174.12. Szerenként! győztesek: korlát: Közgazd. Techn. 37.4. Gerenda: Közgazd. Techn. 36.5. Müszabad- gyakorlal: Közgazdasági Techni­kum 37.3. Ugrás: Leöwey 37.1. Ké- ztszer: Közgazd. Technikum 38.16. Női egyéni összetett: Pajor Il­dikó (Leöwey) 74.3, 2. Tolnay Klá­ra (Leöwey) 73.3, 3. Turner Erzsé­bet (Komló) 72.9, 4. Tolnay Márta (T.rövey) 72.4. 5. Berlaván Erzsébet (Leöwey) 72.15. 6. Dombóvári Klá­ra (Komló) 71.50. Mil II. osztályú csapatverseny: 1. Leöwey Klára II. 218.3, 2. Janu. Pannonius Glmn. 214.4, 3. Közgazd. Technikum ipari tag. 211.1. 4. Köz- gaud. Techn. Kereskedelmi II 719.1. 5. Mohácsi Alt. Glmn. 198.4. ^:‘r«nzg/0"z,ÍÓ1 Testnevelési Főiskola-Pécs-Ba­VlVOtt éS szép helyezési éri el« yam irt *>/•!■? mp t mór— (PVSK) 2, 9. Németh győzelem nél- bafnokságáteUeAÜ1 többiek "tfllagos kőzés, Budapest, Attila utcai pá- i'.ii tÖbM k g iya> joo néző. Vezette: Csapó. A formát mutattak. rutinosabb, technikailag és takti­Végeredmény: 1. Szőllősi T győ- kailag képzettebb TF ellen kévéi zelem, 2. Boros 6, 3. Benczenleit- voit a pécsiek lelkesedése. Gól- „„ . ,. der 5, 4. Magyar 4, 3. Németh dobók: Hunics 7, Halmos 4, Ba­Közepes színvonalú versenyen (PVSK) 3, 6. Ozorai (PVSK) 2, 7. iázs 4> Ludányi 3, Miháldi 2, Sülé, dóit el a bajnokság. Almásy és papp 2, 8. Loviagin győzelem nel* illetve Szakács 7, Hang 2, Somogyi------------------------ • kül. Azok a versenyzők, ahol 2, Schmidt, Harmati. Jók: Hunics, sp ortkört nem tüntettünk fel. Halmos, Balázs, illetve Szakács és mindnyáján a PEAC vivői. Hang. A rendezés nem volt kifogásta* Bp. Beloiannisz—-PEAC 9:8 (4:4). A™des és sötét terem és n £?na”samok, "^nlző. lettel férfi tőrben a sorozatos verseny- Péter. A jobban védekező Belo- bírói tévedések nem járultak hoz- iannlsz megérdemelten győzött. A zá az ecvéhként szén versenv si— PEAC gyengébb teljesítményt za az egyébként szép verseny sí nyúJtott föleg a i^pu elött jo­keréhez. A legjobb teljesítményt szott erőtlenül az egyetemi csapat. Szőllősi nyújtotta s két bajnoksá- Góldobók: Nobis 3, Diószegi 2, gukat az újhegyi játékosok. Gól­dobók: Nagy—Fodor, illetve Pé- tersz. Az alosztály bajnokság eredmé­nyei: Férfi I. osztályú mérkőzé­sek: Pécsbáhyatelepi Bányász­Gépipari 22:14, Építők—PEAC 14:10, Bp. Méteor-FBSZERT—Pécsi Me­teor 50:48 (30:22). NB II. női mér­kőzés. Vezette; Lehoczkyi I. és Czéh. A pécsi csapat nem keltett csalódást,, balszerencsés mérkőzést Kesztyűgyár—Pécsszabolcsi Bú- vívott. Legjobb dobók: Tomkáné nyáez 3:2, Ped. Főiskola—Kinizsi .16:8. Női I. osztályú mérkőzések: Szigetvári ZMSE—Pécs-Baranya 3:2, Fáklya—Sellyéi Szpartakusz 6:1, Kinizsi—Ped, Főiskola 3:2, Épí­tők—PEAC 10:3, Komlói Petőfi— Traktor 1:0. 14, illetve Hári 16. A PEAC—Zalaegerszegi MÁV Ru­hagyár. NB II .férfi mérkőzés, két pontját a PEAC kapta, mivel a zalaegerszegiek nem érkeztek meg. Férfi I. osztályú csapatverseny: 1. Nagy Lajos 209.2. Férfi egyéni összetett: .1. Boroknyai (Nagy La­jos) 110.6, 2. Kis Halas (Gépipart) 107.8, 3. Banholcz (Mohács) 100.5. Férfi II. osztályú csapatverseny: 1. Közgazdasági Technikum 317.2, 2. Mohács 317.2, 3. Komló 300.03. Osztályozó mérkőzések oz NB lll-ba jutásért got Is nyert, de jól vívott Méhes, aki két II. és Keserű, aki két III. helyet szerzett. Hajdú, illetve Dombi 3, Schmidt 2, Bakos. Győri Textil—DVAC 2:1 (0:0). NB II. női mérkőzés, egyetemi torna­Az osztályozó mérkőzések leg­utóbbi fordulójában a PEAC gyen­ge játéka okozta a legnagyobb meglepetést. Az egyetemisták a Tüzér utcában is vereséget szen­vedtek a szigetváriaktól. m merif Komlói BáJiyász—Pécs Kokszmű- vek 9:1 A két csapat barát­ságos mérkőzésére Komlón került <or. \ bányász csapat tartja jó ormáját, cs még Ilyen arányban U megérdemelten győzött. A bá­nyász csapat góllövői: Grózclics 3, Molnár 3. Korom, Udvaros, Gc- • encsér voltak. Kaposvári Rákóczi—PVSK 2:0 íG:0). A mérkőzést Kaposváron ját­szották, .> z első félidőben unalm ts volt a mérkőzés. Egyik csapat já­tékosa! sem nagyon igyekeztek. Szünet után a hazaiak lendülete« támadásokkal kezdtek és ennek eredményeként Szili révén meg­szerezték a vezetést. A PVSK vé­delme megzavarodott, és Mohácsi Öngólt vétett. Az utolsó percek­ben a pécsi csapat egyenlíthetett Volna, azonban Győri—Kiss es Göncz többször is hibázott jó hely­zetben a kapu előtt­ápróhfrdetéiek — HALÁLOZÁS. Khienle Józsefnc sz. Takács Mária 60 éves korában hosszú szenve­dés után e'húnyt. Temetése szerdán délután tel 4 órakor. Gyászolják férje és leánya. A Vízvár és Vidéke Körzeti Földmüvesszövetkezet első­rendű folyami kavicsot szállít minden mennyiségben. Meg­rendelhető és érdeklődés Víz­vár, Földmüvesszövetkezet. köszönetnyilvánítás Köszönetét mondunk mind- azoknak. akik szeretett édes­apánk és testvérünk, Hergcth József temetésén résztvettek és virágok küldésével fájdal­munkat enyhitették, külön .kö­szönetét mondunk a Vili. leány oszt. tanulóinak és a bá­nyász-zenekarnak, Kovács család. Értesítés! Fényképész műtermemet megnyi­tottam. Kérem a n. b. közönség szíves párt­fogását. Grosz László­ra; (Mrázné), Alkot­mány utca 1. 395 Vennék beköltözhető Egy koitíbinAltszoba el családi házat, ugyan- adó. Vitéz u. 12. 486 ott egy sezlon eladó. -----------------------------------­Né meth, Rippl-Rónai Pedagógus házaspár (Lehel) u. 8. 484 űrökbe fogadna 3—4----------------------------------- év körüli egészséges, cs aládi lehetőleg árva kis­Ileköltozhető _ _ fR _ há z sürgősen eladó. j^ytT'cim: Pécs, Ari- özv. Lakatos Józsefbe. na mca 31. 296 Imre utca 16. Gyakorlott méhész ke rés alkalmazást méhé- Szent szerben, kaptárkészí- B. M. Szemtlörinc. 310 Kifltsndrőgéoet vetí­téshez ért. Józsa Alá- _ |á -,ad6 fél - raék. Cím: Hirmamn jós. Pécsvárad. Dozo ^József, sütő, Bóly. udvar. 461 György u. 1. 489 482 KPEDARUGÓ8 ÁGYBETÉTEK készítését vállalom niU FERENC kárpitos Pécs. Déryné (Molotov; utca II. Telefon: 41-88. Gyakorlattal rendelke­ző kocsisokat felvesz a Pécsi Porcelángyár. 299 Gépészmérnököt vagy technikust keres a szigetvári konzervgyár. Nagyobb szolgálati idővel és gyakorlattal rendelkezők előny­ben. fizetés megegye­zés sz? rillt. 279 Elcserélném nagyszoba nagykonyha. éléskam­ra« lakásomat hason­lóért. esetleg kiseb­bért a város bármely részén. Érdeklődni le­het, 14—tő] ml nden m n «• - nap a délutáni órák­ban. Kies Ernő u. 18. «a*. ' 480 Újpesti Bőrgyár — IV. Váci út 40. --se­gédmunkásokat keres. Munkásszálló biztosi l- va van._____________307 Azonnal felveszünk: a dolgozó kívánsága sze­rint meghatározott időre kőműves szak­in- ;nkasokat, férfi se­gédmunkásokat kom­lói építkezésünkre. Munkás-fel vétel: Kom­ló, Kenderföld ,,D” tömb. Baja: Április 4. tér 10. vagy járási, illetve községi taná­csok munkaerőga zdál- kodási csoportjánál. É. M. Bács' Megyei ALlo- mi Építőipari Vállalat, Kecskemét. Bánk bár, utca 1. 309 Bort húsvétra, névnap­ra, családi ünnepre Barla kitűnő arany­hegyi boraiból vásá­roljon. Kimérő: Rákó­czi -út 6. 315 jilu t oráta I •» kit ást, ja vi­tást. fényezést vállal Alpár, Alsőbaloíkány U. 11, 304 Varázsszemes Terta rá dió, normál és mikro Lemezjátszó eladó. Pe­tőfi u. 63. I. 7. 350 cm3-cs DKW új- , ülé- Legalább ötéves szak­szerű állapotban, hátsó lltdón|,^nigÍíftóbiÍRZ- mai gyatorlattal ren- telesakópos. eladó. Et- ”a“JStóShetö delteező gépésztechni­__Í25 XÄ5 nÄÄr* 3­fl-cs vTágvevő rádió telepiin. Érdeklődés: jeieI^eiéSóI 700 forintéit eladó. Ara 12. sz. Autóközlekede- Jnétoíra izotés di vértanúk útja 11. si Vállalat. Muranyva- 8"? 500 ri. Budapest. XIV. PU­.... .............. — lansó utca 13'a Tele- jelölésevei működési 48 1 125 cm3-es, elsőtelesz- foiiT 297-805 . 273 i^azoilványt kérünk.)^ kópos Csepel motor- Beköltözhető, gazdái- kerékpár, cscrépioel íé Balatonfrnyvesen 4 kodásra alkalmas 2 dett. szétszedhető ú) szobás, partmenti vil- szobás, komfortos he- sertésól keményfából, tó nyaralásra, válla- lyiségböl álló családi- kovácsfújó, gumtkere- latnak kiadó. Telefon: ház sürgősen eladó, kü kézikocsi, vizhat- 42-88. 467 lan ponyva, kukorica ______________________ 47 9 morzsoló eladó. Rác­város 2. 491 300 Azonnali felvételre ke­resünk gyakorlott gyors- és gépírót. Bi­káit Állami Gazdaság. Pécsi csoport: Kinizsi—DVAC 0:0. Sörgyár pá­lya. Tehetetlen csatársorok, jó vé­delmek harcát hozta a mérkőzés. A helyzetek alapján az újhegyiek győzelmet érdemeltek volna. Szigetvári ZMSE—PEAC 4:1 (2:1). Tüzér utca. A minden részében jobb Szigetvár biztosan győzött. A PEAC-nak csak fellángolásal vol­tak. Góllövűk: Sós 2, Sárközi. Zsigmond, illetve Fekete. Pécsi Vasas—Pécsi Traktor 1:0 (0:0). PVSK edzőpálya. A Vasas­nak csak a második félidőben si­került felülkerekednie. A játék­vezető Cziglert a Traktorból kiállí­totta. Góllövö: Becsei. ETC—Pécsszabolcsi Bányász 2:0 (0:0). Pécsszabolcs. Az első félidő­ben a bányász csapat több gólos vezetésre tehetett volna szert. Szü­net után a bőrgyárlak támadtak többet és sikerült mind a két pontot megszerezniük. Góllövők: Árpád! és Dara. Bajai csoport: Postás—Bácsbokod 3:0 (2:0). Pos­tás pálya. A Postás végig kezében tartotta a játék irányítását és még ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllövök: Fejes 2, König. Bajai Bácska—Pécsi Építők 1:0 (1:0). Sörgyár pálya. Nagy küzdel­met vívott a két csapat, a vendé­gek ennyivel feltétlenül jobban voltak. Mohácsi TE—Gaza 2:1. Gara. Hidasi Bányász—Szászvári Bá­nyász 2:1. Hidas. Sásd, Márta utca 7. Eladó társasjátékok 6x9-es fényképezőgép, légpuska, alig használt női baUonikabát, kis tor metre, gramofon. F,r- deiklődni délután 5 után. Madách 4. 487 Egy 100 köbcentiméte- í'és, jókarban lévő Viktória motorkerék­pár sürgősen eladó. Cím: Villány, Rákóczi út 225._________________ i)Iü-fogsorát soronkívül megjavítja Vajda La­jos fogtechnikus. Mái­tirok u. 7._________433 Eladó hálószoba, szok­ni nyék, ágyak, jégszei: rény, konyhaszekré­nyek. Rákóczi út 27. 485 Bútorozott szoba ki­adó 2 férfi részére. fürdőszoba-használat tál. Lolz Károly u. 55.. baloldalt az utol­só ház. 492 Vennék kölyök perzsa cicát. Tel,: 14-61. 49’ Húsvétra fehér horten zíu. primula, vágóit kalia. szegfű 8 Ft-ért kapható. Rózsa virág­üzlet, Rákóczi út. .vil- tómos kitérőnél. -19­Gyönyörű dióháló. korrbIitá 1 'szekrény ál­landóan kapható. Bu­dapest, VI. Lenin kör­út 60., asztalos, bejá­rat a kapu alatt; 244 DUNÁNTÚLI NAPLÓ a Magyar Szocialista Munkáspárt Baranya megyei Intéző Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: MEGYEI PART INTÉZŐ BIZOTTSÁG Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pécs. József A. u. 10. — Telefon: 15-32, 15-33 Hlrdetésfelvevő Iroda: Kossuth Lajos u. 22. Telefon: 19-18. Terjeszti a Megyei Postahivatal Hírlap- ■sz.tálya és a hírlap-kézbesítő postahivatalok ívutlzetés postahivataloknál és kézbesítőknél Havi előfizetési díj 11.— Ft. MECSEK NYOMDA Pécs, Munkácsy Mihály u. 10. sz, Tel: 20-27. Nyomdáért lelel; Melles Rezső, Az NB I. állása 1. Vasas 5 4 1 ___ 15: 3 0 2 . MTK 5 4 — 1 19: 4 8 3. Ferencváros 5 3 2 — 9: 4 8 4. Tatabánya 5 2 3 — 6: 3 7 5. Salgótarján 5 1 3 l 13:12 5 6. Csepel 5 2 1 2 6: 9 3 7. Pécs 5 2 — 3 2: 8 4 8. Bp. Honvéd 5 1 1 3 7: 9 3 í>. U. Dózsa 5 1 1 3 5: 8 3 10. Szeged 5 1 1 3 4: 9 3 11. Dorog 5 1 1 3 5:13 3 12. Szombathely 5 — 2 3 5:14 2 Az NB I. legközelebbi fordulója április 27-én és 28-án kerül sorra. 27-én: Bp. Honvéd—Szeged, 28-án: FTC—Vasas, Ütuestl Dózsa—MTK, Szombathely—Dorog, Pécs-Bara­nya—Salgótarján. Tatabánya—Cse­pel. t