Dunántúli Napló, 1955. március (12. évfolyam, 50-76. szám)

1955-03-01 / 50. szám

4 IV A n TI (5 — 1955 MÁRCIUS 1 Szép győzelemmel kezdett a Pécsi Dózsa Pécni Dózsa—Szombathelyi Lokomotiv 3.0 (2 0) Tüzér utca 10.000 néző, veze te ? Somogyi E. vártáik a pávai éa bara­nyai labdarugó szurkolók a vasár napot. A szombaton váratlanul té Iiesre forduló időjárás és a városrí zúduló nagy hótakaró alaposan pró­bára tette a labdarugó sport ked­velőit és a rendezősége-t. A szurko. lók azonban dacolva a hideggel már vasárnap délc’őtt nagy számban ke­resték fej a Tüzér utcát sporttele­pet. ho-gv a tartalékok mérkőzését megnézzék. V uíIvI-M lépőket igazi télies idő jir-ás fogiul'*. A pa’yát 20—30 een tim-é'c-rí« bó*a.karé fedte. Méns e’- kczd'ék a «arta’ékok a játékot. A fr. időben liékotr’ó ment n pá’vára és utána már nőm folytatták a márka zést. a délutáni naffv mérkő^ésrc ké-'rí'ették elő a pá’vát. A közel 1000 főnyi nézősereg kicsit bossznn. kodo't ugyan az elmaradt második fé’idó miatt, de hnTDarosan me-gn-yu- g'dtak a kedé’vek hiszen mindenki tud‘«i. hogy a délutáni mérkőzés a fontos. A kor« délutáni órákba-n »zfá" megindult a népvándorlás fí Tüzér utcai pálya fe’é.^ Kél óra után ni ár nőm lehetett vMlatmosra ül>ni. für- to,:b''n lógtak «5 ember eV m^g o lépcsőkön is. Az NB I es mérkőzésre igyekeztek a pécsiek.. Az ifjúsági csapatok* eJőmér.kŐ ése elimorndt. és ígv a rende.zősétf,n*'k elegendő ideje jutott, hojv az NB I mérkőzésre jó állapotba hoz.za a pályát. A ta’&j ki«sé csúszós volt. az egyik kapu- ná’ jege« is. de játékra alkalmas. A nézőtéren gyorsén gyülekeznek a s’nrko’Ak A hrdefrben bizomv to­pognak. ugrál nak a nézők. közben izga'o'tan tárgyalták a mérkőzéis várható kitnonctelét. Háromnogyed háromkor a csapatok a pá’yára men­nek ás ott me’egítenek be. A be- me’egítás után levonulna/k R játéko­sok. majd pontosan bárom órakor a következő összeállításban lépnek a pál várat Péc«i Dózsa: Krausz — Szócs. Ko- c- >. Hegyi P’ eck. Schwara — Gró dics, Lehel, Brada, Keszfer. Kresz. Szombathelyi Lokomotív: Horváth — Xvirő. Tnrr, Szö’lősi — Kulesár Dombai — Papp. Benesios, Czigony. Szakály, Kole^ansziky. A játékosokat na/v taps fogadja. Az izgatottan morarló tízezreq néző sereg foszliltcn várja a játékvezető aipiát A Pécsi Dózaa a közönség buídí táso! közepette nagy lelkesedéssel kezdr a játékot. A \ percben Kesz- ler lövdv az oMalhálób^n kőt ki Tárnod a Dózsa. Brada e’ő’ Horváth rávetódésse! ment. A szombathely lók a 7. percben szabadrúgáshoz jut­nak. Nyíró lapos lövését Krauaz először kiejti, majd tisztázza a heVzctet. A ló percben rúgta a* ©*«ő szögletet a pécs; osanaL A Vö xonsé^eílc igen tetszik a játék. Több B*or felestttvan a tap« egy-*g? formás pées? támadás végén. Több ered- ménvtelen pé^i szöglet titán a 28 percben Kesz'Ier mintaszerűen tesz ti Lehelt. Lehel felismeri a helyzetet és ka piira ível. A labda a kapujából ki mozduló Horváth feje fölött a há­lóba kerül. i:0 a Pécsi Dózsa Ía" vára. Kimondhatatlan öröm a nézőtéren. A ti 'ezres nézősereg hangos ujjou- gással fogadja a pécsi csapat veze­tést. . A gól után * szombathelyek né­hány el1 eotámadást vezetnek. A, pé­csi védőik azonban jól fömörülnek és mi^di-g időben lépnek közbe. A 44». perobe» Lehel partdobását Bra da kapja. A középcsatár labdája elsuhan a véd^k között és a tisztán álló Krettz közelről a hálóba továbbítja. !)ft a pécsi csapat javára. A gól Brada érdeme. Alig kezde­nek, Brada kitör, lövésé azonban a kapufáról vie-szapattan. Pécsi ta,na„ du.okkai ér véget a mérkőzés első fe ideje. A szünetben mindkét csapat^ játé­kosai bezárkóznak az öJtö/.őbe. A peesick öltözőjében Orczifaivi edző további lelkes játékra « f* uUad- tási/k betartására hívja fel a júté koeok figyo-mét. A szombathexyie kot meglepte a pécsiek jó játéka. Körrncndi edző szerint á játékosok könnyedén vették a mérkőzést és ez megboiszuha magát. Bízik azon­ban abban, hogy a második félidő­ben siketül íe.ülke rekedniük. a niásodik félidőiben Lóber sza­badrúgása az eímo esemény. Az ívelt, ho yezett labda a sorfairéi a me­zőnybe vágódik vissza. A szoonbat helyink szemmelláthatólag erősíte­ne*. Ai c’.eő negyedórában ők kez- deynénye/nok többet, dp a jól záró pécsi véde.wn. élén Kocsissal és Hegy frei sorra visszaveri • támadá­sokat. A lh. percben meleg hely- zet ádódijt a s?onvbathelyi kapu •lőtt. Keszlcr beadását kéntzer »4 rá lövik, a labda azonban mindig emberről pattan visszo- Egy pete Utalva Kcsz-kc mintaszerűen Brada e«é )á(M>k. A kösépcsatér azonban jé holyzeübca a kapu fölé •nacli « labdát. Negv gé.he.yaet volt A 27. percben újabb Nfirő szabadrúgást tes* ártaluiaflan»á Krau«*. A 29. percben Lehel szabadrúgása után a sorfalról visszapattanó labda Kesz- lerhcz kerül. As öoszekötő W *»óiorfőf lape«an kapura lő. A vetődő Horváth húsa alatt a labda a bal alsó sarokba Jat. 5:0-ra alakalt eredmény a pécsi csapat javára. A síotnbnthelylek feladják a harcot. Szcmmellóthatóan belcnyug' dtak a voroségbe. A 37. percben pi.laaatra fellángolnak. Czigony azonban tisz^- ; tán állva kaipu mellé bombáz. A hátralévő percekben a Dóz^a támad. A Levonuló Dózsa játékosok meg érdemelték a közönség, tapsviharát. Nemesed* lelkesen, hanem jó-1 is ját­szott a pécsi _NB I-es csapat, külö­nösen az első félidőben tetszett a nézőknek a Dóz«a játéka. Lapos összjátókkal «orra vezette a pécsi csapat támadás-ai-t. A fedezetek j# támogatták a csatárokat. de a vé- delemndk Í9 na»^y segítséget jelen etteik. A védők jól^ tömörültek és sokszor már csírájában elfojtanák a s enibathelyiek próbálkozásait. A szombathelyiek csuk időnként mu­lattak jó játékot. Védelmük a pé­csi támadásokat sokszor keménység­gel próbálta egyensúlyozni. Végered­ményben a pécsi csapat győzelme tedje-sen megérdemelt volt. mert nemcsak lelkesedésével, hanem tech­nikai és taktikai felkészülésével is felülmúlta ellenfelét. Egyénileg Krausz jól végezte ke­vés dolgát. A hátvéd sor minden gyes tagja jól, játszott. Hegyi tel- rnsen semlegesítette a veszélves Pa-ppot. A fedezetek közül Pleok ópítőmuníkájával tűnt ki, de a lé­giósokra neki és S eh w arának is [óbban kell vigyázni. A csatársor­ból Lehel és Koszi er játéka emel­kedett ki. Lehel mindenütt ott volt, Keszler jó labdáival sokszor hozta veszélyes helyzetbe társait. Brada helyenként csillogtatta tudását, gyorsasága révén több veszélyes helyzetet teremtett. Kresz jól ol­dotta meg a rábízott feladatot, so­kat segített a védőiknek, amellett gólt is lőtt. OFÓzdicő elmaradt szo­kott formájútól. A játékvezető az előnyszabály el­bírálásánál és a lese* megítélésénél néhányszor tévedett. Nyilatkozatok: S'ekeres Ambrns n Dózsa síak- osltályvezelője: Lelkesen, jól játszott csapatunk. Meglepett a szombathe­lyi támadósor erőtlen Játéka. Meg­jegyzem ebben jelentős részo van jól játszó védelmiinkndk is. A pé­csi szurkolók jól vizsgáztak. Keszler Mutjás: Jól ment a fiuk­nak a játék. Nagyon jól esett ne­künk játékosoknak a közönség biz­tatása. ígérjük, hexrv a jövőben is ugyanilyen íel/kesedóssel foguntk küz­deni. Kérjük azonban a szurkoló­kat, hogv akkor is álljanak m-ellet- íünlk, mikor esetleg nem állunk győzelemre. Cscrnns Kálmán MTSB elnök: Be­bizonyosodott ezen a mérkőzésen, hogy a pécsi labda rugóiknak NB I- ben a helyűik. A pécsi csepatok ösz- sz«efogásá.iuik eredményeként létre­jött együttesben megvannak azok a képességek, melyekkel a csapat megáílha:tja helyét oz NB I-bem. A pécsi dolgozók is mei-'érdcime.ltéik^ az NB I-es csapatot. A^ tíz-ezre.s néző­sereg buizdílása arról beszél, hogy a szurkolók magukénak érzik az együttest, B'ízotm abban, hogy a csapat gyökeret ver az NB I-ben. A szurkolók véleményét t^lán legjobban az a néző fejezte ki, aki mérkőzés irtán tréfásan, de Tnj.ga- bÍ7Óan és lelkesedve mondta társai- naJk: — Diósgyőrből nemcsak a két pontot hozzuík ©1, hanem) a nagy ko­hót is. Az NB I. további eredményei Bp. Honvéd—Salgótarjáni Bányász 5:1 (1:1). A honvéd csak a második félidőben kerekedett felül, mikor a mérkőzés nagy récében \íz ember­rel játszó salgótarjániak visszaes­ők. GóMövők: Csáki. Krcsis, Pus­kás. Budai. Tichy, Puskás. Bp. Vasas—Vasas Izzó 4:2 (2:0). A Vasas győzelme megérdemelt volt. Gó’lövőik: Milosevics, Baduly, Bund, z^álk, Csordás (tizenegyedből), il­letve Bmkovi 2. Dorogi Bányász—Légierő 1:0 (1:0). A Szolnokon lejátszott mérkőzésen a játékidő nagy részében a Légi­erő támadott, de csatársora nein tudott gólt o’crnj. A ^ mérkőzés egyetlen gólját Varga lőtte. Bp. Kinizsi—Csepeli • Vasas 4:1 (1:0). A lelkesen játszó Kinizsi fi<a talo-k jobbnaik bizonyultak a Cse­pelieknél. A Csepel támadósora gyengén játszott. Góllövők: Onbódj 3, Vilezsál. illetve Sárvári. Bp. Dózsa—Győri Vasas f:f (1:0) A Győrben lejátszott mérkőzésen a vendégcsapat közelebb állt a gy©” jelemhez. Góllövők: Tóth és Koós. Bp. Vörös Lobogó—Diósgyőri Va­sas t:0 (0:0). Ezt a mérkőzést szom­batin játszották Budapesten. A Vö­rös Lobogó Kovács egy góljával sze­rezte meg a két pontot. Az N3 I állása az el«ő forduló után: 1. Pécsi Dő’rsa 1 2-3. Bp. V. L. 1 2-3. Dorog . 1 4. Bp. Honv. 1 5. Bp. Kinizsi 1 6. Bp. Va«as 1 7-8. Bp. Dózsa 1 — 7-8. Győr 9. Izzó 10. Csepel ! I. Salgótarján 1 — 1 — 12-13. Diósgyőr 1 12-13. Légierő 1 — — 3:0 — 1:0 — 10 — 5:1 — 4:1 — 4:2 — 1:1 — 1:1 1 2:4 — 1 1:4 — 1 1:5 — 1 0: í — 1 0:1 — 1 0:3 — A következő forduló mérkőzései vasárnap kerülnek sorra: ^ Izzó Győf, Újpest, 13; Bp. Dózsa Bp. Vörös Lobogó, Ujpcet, 15; Oepe! — Bp. Honvéd, Csepel, lő; Szombat­hely—Bp. Kinizsi, Szocmbatbelv. 14: Dor.vg—Bp. Vasas, Dorog, 15. Salgó­tarján—Légierő, Saly.'ó^ar.íón 15; Diósgyőr—Pécs. Diósgyőr, 15. 14. Szocn-báthely 1 — — Értékes döntetlen! ért el a Lokomotív és a Komlói Bányász Az NB II tavoszi eb»ő fordulóját vasárnap játszottak. A Baranya me­gyei csapatok vidéken szerepeltek. A Lokomotív Sopronban, a Komlói Bányász Budapesten játszott. Mind­két csapatunk értékes döntetlen eredményt harcolt ki. A nyugati cso­port eredményei: Sztálin városi Va­sa«—Bp. Szparta'kusz 5:1, Bp. Gyár- építők—Vasas Dimamó 2:1. Tatabá­nyai Bányász—■Pénzügyőrök Ll Nagykanizsai BéLnya^z Kinizsi^ I)o- liáHygyúr 2:1, Várpalotai^ Baay^iz^ (Caposvári Ki;7-i 1:1, Váci Petoli Győri Lokomotív 3:0. Soproni Lokomotív—Pé«i Loko­motiv ::2 (1:1). Sopron 1300 néző. ve- ette KinsLergcr. Sopron: Marton — Kereke«. Pereíznyák.Rácn — Toro- c«ik Fánai — Vámos, Rajnai, ': yea Túrái, Sra,bó Pécsi Lokomotív: Csnlórá. —• Szonl««i, Mohácsi Szc- eeői — SrAke, Tnra — Csele. Be- ”y, Iair.dvai. Freppán. Révé»*. á Pécsi Lokomotiv a fagyos, ke­mény talajú oáyán nagy közö­met vivőt, a soproniakkal. Az 0*0 negvedóráoan komoly fö.ónyt har- colt, dói a pécsi csapat. A veze.csl mégis a soproniak szerezték meg a 16. perehen Vámos s »hadrngasa. Ml Kiegyensúlyozott játék man a 27 ■ porobon Caet„ kiegyenlített A soproniak t»b4> vészé.yrs támadási esettek. » Lokomotív védői azon ban jál álltak a lábú kon. Az elő; röto-lt gyors csatárok po-dig ai.ando veszélyt jelentettek a «oproniak ka­pujára. Szni net után Be.la a pécsi csapa fna.k szerezte meg a vezetest. 30 percben Túra a tizenhatoson be*ül kézzel érintette a labdut. a játékvezető tizenegyest ítélt, a »za- bad-rugásból Rajnai 2:2-re alli'.oíta tie a vó.eretfménvt. Jé*: Rajnai. Fónai illetve Mohácsi. Bei­laBpT"í'állitók—Komlói Rúnyász 3:1 (1:1) Budapest Szőnyi át. 1^» né­ző vezette: Hernádi. Szállítok: Da^ rid — Szaíwi. Jcraiiek Maiyu.« Makrai, Bajzák — ,Ih“”- Maxiim. Knruez. Gaal. Kün''“;,Ma^ gyár — Kanizsai. Orosz. Knpl Po’gár, Károlyi — K.oh" mann. Szám. dsókfalvi. Ge^eno-ér Az első félidőben a na?/ K £ tel játszó hazai csapat PI1Í>7 és Goal góljaival ’ •?«« ve_ /ctésre tettek « ért. A koin.óvajc ne- hezen jöttek játékba. J« » M'ÍJn sí k kit onbsen a másodrk [é.idoben lelkesedésükkel ni.'geetrme!ten l«t-- co'tásk ki a döntetíca eredményt. A bányász csapat egyenlítő goija a mérkőzés utolsó perceibisn esett. A komlóiak góljait Korom 2. Karolyi (tlzcnogyosiiő.) lólte. Jók: ajza Ihász.- Jcrabek lUetvo Kanizsai. KOSÁRLABDA: Szombaton a késő esti órákban két országos bajnoki kosárlabdám er kö­zőst játszottak 8 Lokomotív torna- csarnokában. A Lokomotív jól szercpe-tek; mind a fórnak, mind a nők győztek. Eredmények: Pécsi Lokomotív—Testnevelési ro- iskola 79:64 («9:3»). Vezette Rado- csai <ir.. Caifra. Férfi mér.kőzéaen jó- ramú mérkőzést vívott a két csapat. A Lokomotív a második félidő en 'erohanta allenfelét. Legjobb do-bók: Gombos 24. 3za»mosi 15. iUetve Tor- /ai 28. Vámos jók: Lóvncs, Gombo«. Ififilngcr illetve TurZa. Szer, és Vámo«. Pécsi Lokomotív—Diósgyőri Vasas 47:38 (18:19). Női mérkőzés, vezctle Radocsai dr., C/.ifra. Változntos já- ’ék. A diós. yőriotk a mérkőzés nagy részébon vezettek, a/ intól«ó öt perc­ben azonban a pcc«i csapatnak lel­kes játékkal sikerült megnyerni a mérkozást. I>egjobb dobók: Aratóné 18. Szabó <5. illetve Soós 15. Kam?- rásné 10. J6k: Ke’.enfiné. Ara'óné és Bá.ványi, iilcive Kaoiará»né é* ASZTALITENISZ Pécsi Vörös Metcor--K»Posvári Vörös Meteor ti:?- A BeKe Kupa or- /ávos asztalitenisz csapatbaj no* ságér, lejátszott ">éA52é*t biztoson nyerte a P«5' talitcniszezok győ'elimej Közöl «ív i I, rt ,ti 2-t, Cser 2-t Ragoncea t-et. a Nagy -^zdi pár 2-Őt és a foigon- cső—Goi ász pár t-ot szerzett. * A Dózsa és a Lokomotív baráti kör közös rondözésJcBn ma este fél 7 árakor a londo­ni 6:3.-as és a budapesti 7:l-es magyar-angol mérkőzésről ké­szült filmeket vetítik a Tiszti Klubban. A Dózsa és a Loko­motív barát' kör laaiai vala­mint az egyéb sportkörök 'ga- zolványaival rendelkezők díj- ta'amtl tekinthetik meg a fil­meket, A TOTÓ 12 TALÁLATOS4 SZELVÉNYE 1. Bp. Kinizsi—Csepel 1 4:1 2. Pécsi #Dózsa—SzombüíViely. 1 3:0 3. Győr— Bp. Dózsa x 1:1 4. Légierő—Dorog “j 2 0:1 5. Pereces—Bp. Lók 2 0:1 6. Bp. V. Meteor—ózd 2 1:2 7. Sztálinváros—-Spartacus 1 5:1 8. Kaposvár—Várpalota x 1:1 9. Bologna—Roma 2 1:3 10. Triestina—Juveintu9 \ 1 4:1 11. Genoa—Udinese ’ x 1:1 12. Pro Patria—Inter 2 0:1 Töí>b mint 900.000 drb. szelvény érkezett* be, s ez úja*bb csíUs. VÍVÁS: A Pécsi Egyetemi Haladás vasár­nap országos III. osztályú n$ tőr­versenyt rendezett az egyetem*' tor­nacsarnokban. A versenyen 2í-m in­dultaik. Végére.dméfny: 1. Afl mási (Egyetemi Haladás) 7 .győzelem. 2. Szabó (Egyetemi Haladás) 7. 3. Szi­ta (Bp. Petőfi 7, 4. Vincze (K<%;os- vári Petőfi) 5, 5. VilCánv (EgyeU mi Haladás) 3, 6. Bencze (Pécs; Lol o- raotív) 2, 7. Majorosi (Egyetemi Ha­ladás) 2, 8. Halmai (Kapós-vári &e- tőfi> 2, 9. Gál (Egyetemi Haladás)* 1 győzelem. ÖKÖLVÍVÁS: Bp Vasas—Pécsi Lokomotív 19:10,. A Béke Kupa ifjúsági ökölvívó CSBJ küzdelmei vasárnao kezdődtek meg.. A Péoei LoTcomotív Budapesten a • Vasa-* eHlen vívta első mérkőzését. 1 A budapesti csapat fölényesen nyert. A pécsi csapatból Laczko- vios, Szeif és Werling győzött. Tízezer szurkoló Hajrá, Pécs! — ezzel a biz­tatással kezdődött az 1955-ös futballidény Pécsett 10.000 nér ző előtt. Sem a nézők, sem a játékosok nem csalódtak. Nem volt hiány a biztatásból és a játékosok is megtették a ma­gukét. Szép győzelemmel kezd ték NB I-es szereplésüket és jelenleg a tabella élén vannak. Jól tudjuk, hogy ezt a helyet megtartani nem igen tudják. De ha úgy játszanak, mint az első mérkőzésen, igen szép he­lyen végezhetnek. TEKE Ar. orsíásos Béke Kupa teke esa- paibajnoksái; második fordítójában a pécsi csapatok ismét jál szerepel­tek. Eredmények: Pécs' Szikra—Ke- prrsvári Építők 23(>6:27(>4. Pécsi Épf­iók—Székesfehérvári Útfenntartók 2372:2324 Pécsi Lokomotív-—Pécsi Kinizsi 2352:2321. Dör. t 5nek is lehetne nevezni ezt a i térkőzést, mert a 10.000 n,5bí | 10.000 szurkoló lett és reméli« i, hogy mérkőzésrőli mérkő; t 'sre szaporodni fog a szurkol í ,'c száma, ha továbbra is ezzel' a lelkesedéssel és győznia i írással küzd a csapat A szűri it dók is jól vizsgáztak, sportsze r üen biztatták a csa­patot a mérkőzés kezdetétől a végéig é’a nagyban hozzásegí­tették b ti tatásukkal a győze­lemhez. egy A', tízezer közül. * A me/ty ti bajnokságra késztllő láb* daruró osa 0 rbn ink edző-mérkőzéseit megza varia a váratlanul jött hava­zás. Legtöbb usa,pátiunk csaik könny“ mozgást tud' ti véeezri a nagv hó­ban. Egy Be ét barátságos mérkőzést azonban lejéit zottak Eredmények: Pécsj Vhsss—t Bonyhádi Vasas 2:“* Pécsi Építők- — PéosújJiegyi Bánvio* 5:0. * Pécsi Dózsa—Szombathelyi Lo­komotív 0:0 félbeszakadt. Az NB I •aríalékbajnoksógért kiirt mérkőzés­ből csak egy félidőt játszottak a háeltffkarítási munkálatok miatt. Az »első 45 percben a pécsi tartalékok kten jó] jálsiíi'tfak a nagy havon azíiobon a lab« | i útja sokszor kiszá­míthatatlan vo’ t és így a knpuraiö- vésnk nem síké -Ilitek. A félidőben hőkoirógép rae: rt a pályára a utána mar nőm játszói :ak. CÁ mat lŰAPLO Hot in űvelt'djü nk, hot szórakozzunk? SZÍNHÁZ Romeo és JúM«. Szelvény:bórte<t , este 7 óraikor. MOZI Kossuth: A «kis szökevény (fél 5, ítl 7, fél 9 órakor). Petőfi: Liiliomfi (fél 5, fél 7, fél 9 érakor). Park: Kegyetlen temger (ffél 5, fél 7» fél 9 órakor). Jószerencsét (Pécsszabölcs): Titokzatos hajóroncs (fél 6, fél 8 árakor). Kossuth (Mohács): Repülés a holdba (6, 8 óraikor). A PÉCSI RADIO MÜSOTtA: 18.20: Innen-onnan. 1. Készülődik a nagybudméri Petői? tsz. — 2. Hóvirág 3. Blüzemavatáa. — 4. Ormánysági n é\xlalcsolcor. — 5, Mohácsi farsangvég. 18.55: Uj lemezeink és ami még hiányzik. 19.15: Hírek. 19.20: Szerzője ismerős. A Pécsi Rádió irodainú fejtörője. Szerkeszti: Szántó Tibor. 19.40: Délszlávnyelvü műsor. ELŐADÁSOK A Munkácsy Mihály Sza­badegyetem csillagászat-föld­rajz tagozata ma délután 6 órakor a Köz,pan ti Egyetem fi­zika tantermében előadást tart ,,A levegőburck szerkezete és sajátosságai“ címmel. Előadó: Simor Ferenc. Vemdéghallga- ' ók részvételi díja Írét forint. A TTIT jogi »előadássoroza­tának első előact Isa lesz ma este 6 órakor a lieőwey Klára Leány gimnáziumi hm. Az elő­adás címe: ..Allan*\x>!gár a bí­róság előtt, mi a per?“ Előadó: dr. Tárkányi Ernő megyei bí­rósági tanácsvezető„ A Bólyaá Jáncs Matematika* Társulat ptécs: tj soportja és »z oktatási osztály együttes ren­dezésében szén Un délutániéi 7 órai kezdettel j eladat-megol­dó délutánt renc’i íz az MTESZ helyiségében. A Belvárosi fi 1 Iskola (Szé- ahenyi-tér) új tart őlyamot in­dít azoknak, akik . az általános iskola nyolc ősztől lyát eddig nem végezhették 1 1. A tanfo­lyam március 2-á;n este 6 óra­kor kezdődik. Jelt* 'tkezni le­het egész nap az iga zgatói iro­dában. — ügyeletes gyóg.n szertárak1 L sz. gyógyszertár, Szécheny* tér 2. Tel.: 17-85. 8. t s. gyógy­szertár, Kossuth LaJ )s p. 8': Te!.: 23-94. 12. sz. gyói tyszertár Doktor Sándor utcai 47. s*, Telefon: 13-53. Névnap: Albin. Várható időjárás ke (’den es­tig: felhős idő, főké 111 déle*1 havazás, mérsékelt, hét yenkén* élérvkebb keleti szél. Tovább tart a hideg. Várható legala­csonyabb hőmérséklet ma éj­iéi: északon mínusz 7- • mínusz 10, délein mínusz 3—m k túsz <>■ legmagasabb nappali hőmér­séklet kedden 0—mír Usz * fok között. A fűtés alapié*11 szolgáló várható közép! I 5mér- séklet mínusz 1—mín.jsz 4 fok között. — Tanácstagok fogadóórái. Márc:us 2-án délután 5—6 óráig a Vasas falusi iskolában: Klepaoh Ottmár és Dallos Ist­ván, a vasasi tanácskirendelt­ségen Vörös Istvánná és Lu­kács M;háiy, a Szabolcs-telep: iskolában Markovics Károly és Palotai Győzőné, Keresztes Mihályné és Friesz János, a Szabolcs falusi kultúrotthon- '3an ifj. Bíró János és Szűcs József, az újmeszes; iskolában Vertike István és Bäröcz Emil, a középmeszesi szakszervezeti helyiségben Bezensek Antal és Kovács István, a pécsbámyate- lepi tanácskirendeltségen Bör- zsei Mihály és Grátz János, az I. kér. tanács székházában Kiss Andrásmé és ifj. Opova Ferenoné, a Budai II. MDP helyiségben Tóth Jánosné és Kelemen István, Hahn József és Wégner Teréz, a Gorkij Kultúrotthonban Harcos Jó- zsefné és Kárpáti Ferenc, a Vorosilov iskolában Rózsavöl­gyi Ferenoné és Horváth Já­nos, március 2-án öt órától dr. Sebők Lászlódé, Váci Júlia az Ágoston téri ált. iskolában, Galamb Józsefné, Kriamanies István az Ágoston téri ált. is­kolában. Grichisch Rudolfné, Rudolf Lóránt az Ágoston téri ált. iskolában, Csongor Ferenc, Hoffman Pál az Aradi vérta­nuk u. 14. alatti óvodában, Szabó Sándorné, Asztalos Fe­renc a Szabadság úti ált. is­kolában, Debreceni László, M3gyár Ferenc a Nagy Lajos Gimnáziumban (Széchenyi tér) fogadóórát tartanak. ;— Halálozás, őzt. MV| záros Els-k- né rerai téso márc. 1-én 4 kor lesz. — id. Katies Andrásáé sz. Laki Má­ria temetése március t* én fél 2 óraikor lesz. — Grozdica Józsefné K'.a etésc ked den fél 4 óiéikor lesz. — Id. Nyáry Pál nj-. refor­mátus esperes-lelkész temetése március 2-án, szerdán délután t órakor lesz a pécsi temető­ben. AZONN ALI belépésre c;,,én'. ‘o.ót keresőnk. Pécsi Gízmpjom. ÁLLAMI Vállalatok, kiaifú rosok magánosok részére korlátlan jnrnv- nyisógben hnszonvas kaphaié Pác, D iktor Sándor u. 14. Vidéken: Jóf rasi aaéikhely éken n MÉH telep* ken. LAKATOST felveszünk. Dckoníció Kákoczi u 74. VE.CZEK. e’.ta<Iok mindenféle bú­tort. ruhát és anti*k tárgyu*k*t. NU írv Lajos u. 5. BOGNÁR állást ker(Msek. ej n: Lokler Imre, Molotov u. 20. FEBRUÁR 10-én Széchenyi térti' Petőfi utcáig elveszett e*y borkesa^ tyű. Megtaláló jutalomiért adja U Bordánál. Petőfi u. 55. ELADÓ egy 100-as Sachs motor.' kerek por. ugyanitt biffca-trá*va i« kapható. Tolbuehin u. 99. . KOM BIH A LTS7E K R fcN T, harm(>­niimi. ajtók, abloikok. pattkó>as e1- ^dóik Koasul-h u. 42. AsitaloWű- helyben. BARANYA Megyei Mezőga>» lasági Gépjavító Vállalat főkön yvel<fti rés. je.enttkezés ön élet rajzzal. Na^v fenő n. 30. RÉSZESMflVEl ffSRK zölds. h^ teszt keres a Pécsi Állami Ga: áff Je­keresztespusztai Uzcmefys^ge. en-tikezés Kere<sztebpu«ztán. tánciskola kezdődik • D*Vijj Sándor Kn-ltúrotthonban tnárciii'-t U en, kedden d. u. 5 óraikor dwft részére, ugyanaznap este 8 óri °, pedig az ifíkoláBa nem járók szere. HIVATAU0EGIÉDET. kineJi a Í'í tésit. taiknrí'tást is vógez.nie k A- azonn-ali belépésre felvesz Ruha ipa* é» Értékesítő Vállalat 1. sz. fiókj* Pécs Széfben v| tér 18. BÚTOROZOTT „óba. vállalat vendégszobának, vai^y kettő férfi rá szere azonnalrn kiadó. Kossuth L u. 8. Nyakke-ndőliszilíió. ,NYAKKENDŐK tisztítást, javító ^at uj nyaikkenekik készítését válbil­!U.k. Kossuth L. u. 8. Varga. FOGSORÁT soron-kív ül megjavítja Vajda fogtechnika Mártírok útja *. exncict. „< EVERDULI“ Illatszer Klnlsball PÉCS, Kooratb L»io* utca ll Telefon: 49-92 Kiviló kozmetikai cikkek, pipereszappanok nagy aálaaxtékban Arcápolás, kozmetikai kezelés Díjtalan tanácsadás DUNANTllLI NAPLÓ h Magyar Dolgozok Párt)» EUranva megvet Biz«utsá*an<tk W” Szerkeszti a vzerke»/tŐbi/oitsáí Felelős kiadó GAftRI VI.1M4I ▼ . $*erke«7íósé* és k«adrhivatal ­|(Sz*H A o 10 1 I I5A2 Előfizetési dít havi 11 — Pécsi Szikra Nvomda Vállalat _ Piír^ Mnnkác*v Mihálv atea i0 * Telelőn 20 27