Dunántúli Napló, 1951. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1951-09-04 / 205. szám

4 Jf I F L 6 1051 SZEPTEMBEH 4 Készülnek a könyvnapokra a Mecsekvidéki Borforgalmi Vállalat dolgozói Soha olyan várakozás nem elözle nwj ■» tónyvnapókat, mint ebben az évben. Ehhez az érdeklődéshez hozzá­járul az is, hogy élenjáró íróink kö- zyl Déry Tibor, Gergely Sándor és Kónya Lajos leláiogatnaik Baranyába, hogy ezáltal is elmélyítsék kapcsola­taikat dolgozóinkkal. Felkeresik majd B7 üaserai, falusi kómyvsátraikat, gép. állomásokat és terméécsoportokaL A komoly ^készülődés e könyvnapra azt mutatja, hogy ma már a könyv sorsa mindenkit erde­ijei. A.z°k a vállalatok, amelyek ta­valy még nem ájutottak üzemi könyv- Bátrat, egymásután jeleuttkeznieik az. *al a kéréssel: idén már nem akarnak más vállalattal, társulni, elbírnak egy Snálilé kőnyvsátrat is. Az eredetileg Hervbevett könyvsátrak száma máT eddig a kétszeresére emelkedőt. Ké- reemmé fordult a Könyvesbolt Vá'l lalathoz a Mecsekvidéki Boiríorgatmi Vállalat is: loönyvsátirat akarnak állí­tani. — Persze, hogy őrülünk az új köny­veknek — mondja Nagy Károly elv- társ. — örülünk, mert segítenek ben­nünket. A magamlafla parasztgyerek nem igen juthatott könyvhöz. Hogyan tanulhattam volna, amikor a szak­könyvek méregdrágák voltak és olyan nyelven íródtak, hogy meg sem értet. tűk. Most már hozzájuthatok olyan könyvekhez is, melyekből tanulhatok, «lo vak szórakoztatnak és nevelnek is. Nagy elvtárs az ideológiai műveiket és a közgazdasági műveket szereti legjobban. A szépírók közül azokat kedveli, •kük mélyen feltárják a dolgozó nép problémáit: Azséjevet, Solohovot, Ma- kánonkor, a magyarok közűi pedig Ve­res Pétert, Kenyát, Gergely Sándort, Nagy Lajost. Baum Zoltán pincemester kinézte már az árjegyzékből, hogy mit szerez meg a kömyvnapon. De azt is tudja, hogy mit választanak a többiek. — Ismerjük mi itt egymást mind- ennyian — mondja. — Tudjuk, ki­nek mi a jó oldala és mi a gyengéje. Úgy választottuk ki tóhát a könyve­ket, hogy mindegyikünknek az a könyv kerüljön a kezébe, amelyik leginkább megfelel. SZEPTEMBER 8-9-10 Szószerint igaz — helyesel Nagy Károly. — Többet ér egy filléres brosúra, ha oda jut, ahol szükség van rá, mint egy vaskos kötet, ha olyan ember kapja, aki idegenül forgatja. Exner Margit könyvelő, Lyfca Ká­roly könyvnapra megjelenő könyvé­nek a „Magyar művészélet München, ben“ című kötetnek örül. — Éppen tegnap érdeklődött egyik kartáream, hogy lesz-e a könyvnapon képzőművészeti könyv — újságolja. — Hát ma elmondhatom neki, hogy lesz. £n magam többek között az Uj ember kovácsát és Lenin.—Sztálin „Az ifjúságiról“ című könyvét sziemelltem ki magamnak ... Ugyanis ‘ tagjelölt szeretnék kenni, aztán politikai kör vezetője is leszek és szükségem van ideológiai könyvekre. Baum Zoltán pincemester sokat #e- gílette a dolgozó társait, hogy a leg­megfelelőbb könyveket válogassák ki, helyeslőén bólint. Hetenkénti ér. tekezfabea ő ismertette a legfonto­sabb könyveket, számontartotU, hogy kinek mire lenne szüksége és szak- társait a tönyvnapd sátornál ahhoz a könyvhöz vezeti majd, amelyet, — ahogy ó szokta mondani, — „egyene­sen írtak.“ Kende Sándor a Könyvesbolt VáJSaTat vállalatvezetője. Újítás a kukoricaszár vágásra A kukoricaszár-vágást megkönnyíti és meggyorsítja a baranyamegyei bi­kái! állami gazdaságban bevezetett újítás: a lóvontatású kukoricaszárvágó Ezzel az egyszerű, könnyen elképzel­hető géppel egy dolgozó naponta hat holdon vághatja le a szárat. Két V- alakban találkozó gerendára, melyek éppen elférnek a kukoricasorok kö­zött— kaszapengéket szereltek, ame­lyek a szerkezet kétoldalán lévő ku­koricasorok szárát vágják. A gépet egy ember irányítja, aki egyben a lovat is vezeti. A lóvontatású kuko­ricaszárvágót lehetőleg száraz Időben kell használni, mert a száraz időben levágott kükoricasrámak nagyobb a tápértékc és ilyeakor a szár nem haj­lik el vágás közben a szerkezet elől. Át lehet alakítani kukoricaszárvágás- ra a lókapákat is, úgy, hogy arra két elhasznált kaszát vagy kiélesített acéllemezt azerelnek. Egy átalakított lőkapával naponta 5—6 hold szár vágható le. A gép irtán egy személy rakja marokba, egy kötözi, kettő pe­dig összerakja a kukorio asz árat. Ifi It EK W——1 ■■ ■ KEDD, SZEPTEMBER 4 ÜGYELETES GYOGYSZERTÁRAKi (0/3. sz. („Gránátalma“) gyógyszertár, 5zéchenyi.1ér 6. Telefon: 29-81. 10/8, íz, („Örangval“) gyógyszertár, Kossuth L-u. 81. Tel.: 23-94. 10/12. sz. („Isteni {ondvjselés“) gyógyszertár Doktor S-u 17. Telefon: 13-53. — NÉVNAP: Rozália. — IDŐJÁRÁS JELENTÉS: Várba'ó időjárás kedden esiig: Nyu­gat felől felhösödés, több félé, első­sorban nyugaton és északon esővel, liléivé zivatarral Élénkülő défli-dél- uyugati, a Dunántúlon nyugati-észak­nyugati szél. A hőmérséklet álmencíi- eg csökken. Várható höincrsékleá ér­tékek az ország •■területére: kedd reg­gel 13—lő, délben nyugation 21—24, kakién 24—27 fok között. — Tanácstagok fogadóórái. A Sza­badságát 25. szám alatti iskolában kedden délután 7—8 óráig Szebeni Jánosné és Kovács Árpád tanácsta­gok fogadóórát tartanak. — A könyv ünnepe alkalmából szombaton este fél 8 órakor értékes irodalmi est lesz a Pécsi Nemzeti Színházban. Budapestről résztvosznek ezen az irodalmi esten: Kónya Lajos, Déry Tibor, Gergely Sándor, Tamási János, Csorba Győző, György Ágnes, Kövesdi János, Kozma Szilárd, Pata­ki László és Selymes Ferenc. Fellép­nek az irodalmi esten a Pécsi Nem­zeti Színház művészek Jegyek kap­hatók a kultúrvezetőknél. —• Stefiin Irén táncművészeti iskolában n beíratáaok szeptember 10-ig mindennap dél­után 5—8 éráig, Széchenyi-tér 2. (x) — Halálozás. Misángyi Ferenc gimnáziumi igazgató elhunyt, temetése kedden délután fél 3 órakor lesz a központi temetőben, (x) — A szombati Tercz-ntcai családi esten elveszett katonakönyv ós iratok. Megtalálója a ránczve értéktelen iratokat a rajtuk lévő címre küldje el, vagy a rendőrségen adja le. (x) — Blnnhorn Györgyi tánc- és balettiskolá­jába a beíratások naponta 5—7-ig, Széchc- nyi-tér 2, (X) FFADUNK telepeinkről sertéstrágyát i.40 —t.80 forint mázsánként. Cím: Pécsi Ser­téshizlaló Vállalat, Liceum-u. 1. Tel.: 23-58. 33??! KÉT diákleányt vagy fiút elvállalok, «ctles teljes ellátásra. Pác«, Alsóbalokánv- utca 9. 4Í7 KtlLÖNBEJÁRATU bútorozott szoba 2 fór. finck kiadó. Nyil-ntca 15. 461 Párthírek Felhívjuk a felső- és középkáder- képzőn tanuló elvtársakat, üzemi és tömegszervezeti funkcionáriusokat, MNDSZ, MSZT, DISZ vezetőségét, hogy szeptember 5-én. szerdán este 6 órakor a Pártoktatók Háza nagyter­mében előadást tartunk „Az időszerű nemzetközi kérdésekről". Előadó: Fé­lix Pál elvtárs, Központi Előadó Iro­da tagja. Kérjük az elvtársak pontos megjelenését. Megyei Pártbizottság »git. prop, osztálya. in ■ ■■ ■■■­MOZI Kert: BOLDOG NYÁR. Előadások» é C órakor. Vasárnap: 4, 6, 8 órakor. Petőfi: DALOLVA SZÉP AZ ÉLET. Elő­adások: fél 5, fél 7, fél 9 órakor. Kossuth. GYARMAT A FÜLD ALATT. Előadások: 5, ?, 9 órakor, SOKÉVI gyakorlattal rendelkező, gépírás- han is jártas tisztviselőnő állást keres. Cí­meket: 3381. számra kérem n kiadóba. AUTOGÉNVÁGÓ azonnali belépésre fel­vétetik a Vas- óa Fémhulladék ipari Vál­lalat pécsi Ivcgszcszgyár-u. 30. alatti tele­pén. 3379. KERESÜNK saját kerékpárral rendelkező péksütemény kihordókat azonnali belépésre Cím: Kenyérgyár Pées. Jókai-tér 1. ez. 3360. VESZEK használt bútorokat, ájrrokat, hálószobát, Jconyh»berendezést, . székek** vnrrógcpet, asztalokat, kályhákat, seziont, lószőr- cs afrik matracokat, ágyneműt, férfiruhát és cipőt, paradicsom és dunsztos Üvegeket. Levelezőlapra vagy azóbeli hí­vásra házhoz is megyek. Krnmpfnrdt Jű- nosné, Ilnjcsy Zsfliníszky-út 23. 495. JÓKARBAN lévő női kerékpárt veszek. Landlcr-u. 19. 467. GAZTARTÁLYT háztartásba magna áron veszek. Kelemenné, Irányi Dlniel-tér 8. 472. BÉRELSZÁMOLÁSRA (órabéres. norma) rövid idő alatt megtanítom. Ajánlatokat: ,,Garancia“ jeligére a kiadóba kérek. 437. LISZTESLÁDA. mosóteknő, katlan, kát- lan ház eladó. Mindszent-u. 8. 462. SERTÉST feles hizlalásra elfogadok. Cím: Geisler Eta-n. 19., házmesternél. 466. BEJÁRÓ mindenest azonnal felveszek. Irányi Dániel-tér 3/1. 474. MEGBÍZHATÓ, rendes bejáró, takarítónői vagy fő/őnói állást keres üzemben, vagy pri­vátnál. Cím: 466. arám alatt a kiadóban. BOROSHORDÓK kiv és nagy tirméretben eladók. Csoronika 6. szám. 484. GYERMEKSZEUFTŐ. idősebb nénit, harr 200 forint fizetéssel azonnal felvennék. Hndapród-n. 1.. földszint 19. 468. BŐR FESTÉS, bőrkabát, irhnhnnda, ricli- kiil, cipő festését vállalom minden színre. Hóhér József. Tüzér-u. 4. 468. HÁZAK, öröklakások ellátását, gondnoko­lást vállalja Dedeva-iroda, Sallai-u. 14. Tel.: 19-97 461. DIPT OM \S zongoratanárnő tanítást vál­lal. jóhallásű gyerekeket zenei elők‘*pv ben részesít, zenédéi vizsgákra előképe/« et. Krausz Alfredné, Mátyás király-«. 1. II. em. 494. f00-ns MÁTRA motorkerékpár eladó. Vö­rös László motorjavító tizein, Rákóczí-út 60., udvarban. 3373. JÉGS/.EKRÉNY 2 ajtós, boroshordók és egyéb tárgyak eladók. Engels-n. 2. Szerdán 11 —12 óráig. - 3374. BlITOIi ÁTALAKÍTÁS, jav'tús, fényezés. Alnár, Alsőbnlnknny-u. 41. Tel.: 13-01. *501. ÉPÍTÉSZMÉRNÖKÖT, vagy technikust ke­resünk épílkozóacink vezetésére. Cím: Pécsi Scrtcsh Í/UV7 Vállalat, Liceum-u. L ■B . 3376. Pápán győzői! a LoStomolív, döntetísniil végződött az Éjhegyj bányászrangadá A komlóiak otthon, a Vörös Lobogó Csillaghegyen kapott ki A vasárnapi fordalé meghozta az őszi szezon első nagy meglepetéseit. A vasuta­sok hívei még a csapat megerősítése után is félve engedték a Lokomotívot Pápára, ennek ellenére pécsi győzelem született nagy meglepetésre ezen * mérkőzésen. Ke­vesen számítottak arra. hogy a feltétlenül esélyesnek tartott Pécs újhegyi Bányász sa­ját otthonában adjon le pontot a végig szívvel küzdő pécsi á nyal el epiek. ' ellen. Majdnem úgy alakult a mérkőzés a máso­dik félidőben, hogy a vendégcsapat mindkét pontot megszerzi. Nagy meglepetés szüle­tett Komlón is, ahol a hazai csapat nem ké- j>es magáraialálni és vereséget szenvedett a sereghajtó szombathelyi együttesfő!. A Pécsi vörös Lobogó a vártnál szorosabb eredménnyel vesztett Csillaghegyen. A for­duló részletei: PÉCSÜJHEGYI BÁNYÁSZ— PÉCS BÁNYATELEPI BÁNYÁSZ 1:1 (1*) Péosújhogy, 1500 néző, vezette: Soós II. Pécsújhegr: Krausz — Bárdősi, Gróf, Her- czef — kéfi, Kresz — Grozdics, Varga, Opovn, Keszler, Horváth II. — Pccabányn telep: Judt — Marton, Kocsis, Wagner I. — Bánfai, Bóhm — Gyimosi, Wágner II., Krímnek, Hámori, Ruppert. Heves hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a vendégek csak a 6. percben jutottak el az újhegyi kapu elé. Az új­hegyi csatárok több veszélyes támadását keményen hárította a pécsbányni védelem. Félóra után ellaposodott a játék, mindkét oldalon tcrvszerűtlentil támadtak a csatár sorok és az újhegyi védelem állandóan lesre játsszott. A 35. percben Kesz'er sza­badrúgása alig kerülte cl a jobbsarkot, majd több lövést tett ártalmatlanná Judt A 43. percben Horváth II. kiugrott a vé­dők közül és bár a védők szabálvtalanuf akasztották, labdáját Opova jó helyzetben kapta és 8 méterről élesen lőtte a kapa baloldalába, 1:0. Szünet után Ruppert helyen Pálfai ját szott. Előbb ismét az újhegyiek támadtuk:, majd lassan felnyomultak a bányatelcpiek is. A 2í. percben Pálfai faképnél nagyfa Bárdosit és közelről nagy góllal egyenlí­tett, 1:1. A gól után megélénkült n játék, előbb a Pécsújhogy támadott, majd ismét fölénybe kerültek a vendégek. A 26. perc­ben Horváth 11. Jesériilt, kiállt, Varga lett a balfedezet, Kresz a balszélső. A 27. perc ben Hámori, a 50. percben Grozdjcs, végül a -P. percben Pálfai hagytak ki ordító helyzeteket. $zö<*lctarány: 6:2 (1:2) a Pécs újhegy javára BJPÄLAT- Érdekes, változatos mérkőzést vívett a két béuyászcsapat. Az első fél időben a hazaiak támadtak lényegesen töb­bel, de a puha csatársort n bányatelcpiek védelme könnyen el választott a a labdától. Az ellentámadások igen erőtlenek voltuk, azok a l niegorőJ totós nélkül hárította az új­hegyi védelem. Szünet uíúu meglepetésre megváltozott a játék képe. A pécsbánya- fclepick nemcsak lelkesebben, hanem job­ban is játszottak és az újhegyi fiatalok lium^r Vi“*?/lestek. Mindkét csapat előtt al­kalom nyílt » győztes gól megszerzésére cs kihac>oŰ helyzetet véve figyelembe, a vendégcsapat akár győzhetett is volna. Így igazságos eredmény született, n Pécsúj- licgy le. hniknsabban, határozottabban. a Pécsbáuyr.telep viszont jóvű! nagyobb lelke stdéssel iátsszott. Egyénileg Hcrczeg, C.róf, Opova. iJleíve Judt, Marton és Böhm játé­ka tetszett. P. LOKOMOTÍV—PAPAI Y. L. 2:1 (2:0) Pápa, i50P néző, vezette: Bihari. Pécs: Kovács — 7otnbori, Hegyi, Mike — Megy- gyes, Horváth i. _ llirczi, Túra, Szuti, Milo.-cvics, Horváth III. — Pápa: Fendrik — Simon II., Simon L. Kiseubek — Glázer, Ny iga — Bessenyei, Bolla, Rauch, Kassai, Molnár H. Tapoga'óJzó, idege* játék után a« első négy-dóra végén feljöttek a pécsiek. A 25. percben Jura üres kapuba tartó labdája* utolsó pillanatban mentette « védelem. Egy perc múlva Horváth ITT. ugrott ki és 14 méterről élesen lőtt « babérokba, 1:0. Ez­után a hazaiak veszélyeztettek. A 29. perc­ben Kovács megsérült, de tovább védett. A 42. percben Hirczi szögletéi Horváth ]. élesen fejelte kapura. A labdát Fendrik ütötte és Horváth III. a 16-os sarkáról nagy lövést küldött egyből a bal felső aarok- ba, 2:0. Szünet után egyideig a pápaiak veszélye*- tettek. A 23. percben Zombori kezére pat­tant a labda a büntetőn belül, a megadott 11-est Molnár II. értékesítette, 2:1. Egyideig Pápa támadott veszélyesebben, de az utolsó negyedórában ismét a Lokomotív volt fö­lényben és az utolsó percben Szüh hagyott ki "ordító helyzetet. Szöglctaiány: 4:2 (2:1) a pécsiek javára. BÍRÁLAT. A pécsi csapat sportszerűin küzdött cs megérdemelten győzött. A magas labdák ezúttal hasZnösak voltak, gyakran zavarbahoztnk n hazai védelmet. A vasuta­sok végig nagy lelkesedéssel küzdöttek. Egyénileg Miké, Horváth Hl. és Hegyi, il­letve Fendrik, Simon I. és Rauch játszót tak jól. CSILLAGHEGYI YORÖS LOBOGÓ- PÉCSI VÖRÖS LOBOGÓ 3:2 (2:0) Csillaghegy, 2000 néző. Pées: Fazekas — Illés, Solymár, Serdán — Kovács (Tiborcz), Rákóczi — Csete, Kurucz, Bujtor III., ka­tica, Bognár. Az első félidőben a hazai ceapat lényege­sen többet támadott és veszélyes volt ka­pura. Ebben a részben a pécsi csatársor igen erőtlenül küzdött. Szünet után mát 3:0-ra vezetett a hazai csapat, amikor a pécsiek rákapcsoltak cs Katies, majd Buj­tor III. góljaival szépítettek. A végén a vendégcsapat Játsszott fölényben és közel járt a kiegyenlítéshez. Fazekas, Solymár cs Bujtor Ifi. voltak a csapat legjobbjai. SZOMBATHELYI VÖRÖS LOBOGÓ— KOMLÓI BÁNYÁSZ 3:2 (2:2) Komló, 4500 néző, vezette: Fehér. Szom­bathely: Németh Soós — Kovács, Molnár, Csaján — Németh, Szakály — Kídtuúr (Lisztes), Pck, Halvux, Szigeti, yéni. — Komló: Sí/irtes — Orosz, ZsÖtcr, Biró — Juries, Fáskerti — Polingcr. Szám II., Schmelcz. Daum II. (Veres), Huszti. A mérkőzés komlói támadásokkal indult és a 3. percben SchmeJcz átadásából Daum II. szerezte meg az első gólt. A játék irama gyenge volt, egymás hibáiból éltek a játékosok és a támadások a kapu előtt rendszerint elakadtak. A 20. percben Pék gyenge lövését Szirtes elnézte, 1:1. Ez a gól lendületet adott a szombathelyi játé­kosoknak. és egymás után vezettek támadá­saikat a komlói kapu ellen. A 25. percben a szombathelyi balösszekötő ért el újabb gólt, 2:1. Győri támadás után Daum Ti. be­adását Polinger fejjel juttatta a szombat- helyiek kapujába, 2:2. A második félidő első tíz percében .,tűzi­játékot“ rendeztek a komlói csatárok, de újabb gólt nem tudtak elérni. Váltakozó mezőnyjáték után a 15. percben a «zotnbat. helyi balösszekötő éles lövése a jobb ka­pufáról a hálóba pattant. 5:2, Ezután a mérkőzés végéig a komlóink támadtak. BÍRÁLAT. A szombathelyi csapni lelke sebben játsszott. megérdemelten győzött. A Koinjói csapatnál az erőnlét hiánya mutat­kozott. Jók: Biró, Fáskerti, Orosz, Polia- ger, illetve Kovács, Gajcsi, Szigeti. Az NB IT-ben a vasárnapi forduló néhány eltolódást hozott a tabellán. A Bécsi Loko­motiv^ biztosan tartja vezető helyét nz egy mérkőzéssel kevesebbet játsszott tatabányai rivális ellen. Kettőjük mögött erősen lesza­kadt a középcsoport cs a" sereghajtók cso­portja is felzárkózott ide. A Közcpcsoporl sorrendje nem változott, csupán a Nagy­kanizsái Lokomotiv jött feljebb. Érdekes a kiesőjelöltek között a sorrend, hiszen nem­rég még csak két csapat látszott kiesőnek, ma viszont az a helyzet, hogy a nyolcadik csapat sem érezheti magát biztonságban. Jelenleg ez a bajnoki sorrend: 1. Pécsi Lokomotiv 15 12 1 2 41:15 25 2. Tatai). Bányász í 4 9 3 2 35:16 21 3. Nagvk. Bányász 15 5 7 3 28:16 tt 4. Pccsújhegyi B. 15 5 7 3 24:25 1? 5.. Pécsi Vörös L. 15 6 4 5 25:28 16 6. Csillaghegy 15 5 5 5 28:27 15 7. Pápa 15 4 6 5 28:25 u 8. Nagyk. Lokomotív 15 7 _ 6 23:3 5 14 9. Komlói Bányász 15 5 3 7 26:30 13 10. Sopron 15 4 5 6 27:55 13 ÍJ. Pécsbányatelep 15 4 4 7 18:30 17 12. Tatab. Építők 14 3 5 6 14:19 V 13. Győri V. Meteor 15 3 4 8 23:33 m 14. Szombathely 15 4 2 9 37:44 10 Három baranyai győzelem a teniszbajnokság első napján Hétfőn délelőtt ünnepélyes keretek közt kezdődött meg a balokány-ligeti sporttelepen az országos egyéni csa­patbajnokság, Tizenkilenc vármegye és a főváros legjobb teniszezői táblák alatt vonultak fel, majd Kertész Ist­ván elvtárs ,az OTSB kiküldöttje mél tatta az eLső, vidéken, rendezett or számos teniszbajnokságot. Hct pályán kezdődött meg hétfő délelőtt a bajnoki küzdelem. Sikor- szki a ve3Zprcmmegyei Almással mér között és 6:1, 6:3 arányban győzte le ellenfelét. Gulyás mérkőzésére dél­után került sor. A Tizek Bajnoksága’ ban kitűnően szerepelt pécsi* teniszo- ző Csesznok (Fehér vármegye) ellen 6:0. 6:1 arányban könnyen győzött. Czibulkáncnak a pestmegyei ötvös csak az első játszmában volt komoly ellenfele. Czibulkáné 6:3, 6:2 arányban nyerte meg mérkőzését. Kedden délelőtt folytatódnak * férfi és női egyes mérkőzések. Dél­után 5 órakor Ugrósdt Katonával (Borsod megye) mérkőzik. A harminc­kettes döntőbe jutásért 3 órakor Si- korszki Dóczival (Csongrád megye) Gulyás pedig 5 órakor RévÍYcl (So­mogy megye) mérkőzik. ESÉLYESEK GYŐZTEK A MEGYEI BAJNOKSÁGBAN A megyei bajnokság legutóbbi csonka fordulója'általában a* «»élyeiék győzőimét hozta. Meglepetésnek csak a szigetváriak nagyarányú pécsi győzelme számít. A Pécsi Dózsa--Pécsi Haladás és a Szászvári Há­nytísz—Bólv mérkőzéseket későbbi időpon­tokra halasztották. Részletes eredmények: Meesckszabolcsi Bányász—Pécsi Zsclnav Építők 6:0 (5:0). Pécssznbolcs, 1200 néző, vezette: Pazaurek. A hazai csapat végig nagy fölényben játsszott és a nagyarányú győzelem ellenére is sok helyzetet hagyni! ki. A vendégcsapat erőnléte hamar vissza esett. Az eredmény igazságos. Pécsi Postás—Pécsi Bástya 1:0 (l:ti). *Di* zér-ulon, 200 néző, vezette: Sell warn. ELŐ félidőben rpég meggyőző volt a Postás fö­lénye. Szünet után a Postás visszaesel!, ekkor meg n Bástva csatárok maradlak adósok a góllövéssel. Németh büntetőt ha gvntt ki 0:0 állásnál. Góllövők r Németh Tők: Uőger, Csabai, Borbás, illetve Lőri c* Biró Szigetvári Vörös Lobogó—Pécsi Erdőgazda­ság 7:0 (5:0). Erdognzd.-nályn. 150 néző. ve Dalos. A szigetvári együttes minden különös megerőltetés nélkül érte el nagy­arányú rvőzc-lmét a gyenge Ős fogvcluiofcot. len Erdőgnzdoság ellen. Az Erdőgazdaság knniisn. Taknbfi a nagy vereség főrészeso. Pécsi Zrínyi Honvéd -Pécsi Kinizsi P;>*» no ni a 2:1 (1:0',. Pées«zaboles. vezette: Pukli. A «'ombnfon lejátszott mérkőzésen n nagy szélben m»m alakulhatott ki jó játék. Az Mm", fél időben n Zrínyi, szünet ufón a Ki nÍ7M volt nnev fölényben. Góllövők: Teré­be*?. Amin. ilíHrc Nádnsdi. Mohácsi Petőfi—Villányi Népsport 10:2. Mohács, vezette: Budán. A hazni végig nagy fölényben Játsszott és JÓ ftf*- lárjátékkrtl megerőltetés nélkül ért« jóit* *z erőtlen és széteső villányi csapat»»1 szemben. ♦ Pócsbány«telepi Bányász TL—PécséjW gvi Bányász II. 4:4 (5:2). Pécsújhftgy, báréi áágo? Vezette: Rnnics * Meglepetések sorozni« «z NB Minő Az rHő forduló eredményei: Salgótarjáni Bányász—Bp, Honvéd i;0 (1:0). Bp. Bástva- B|>. Kinizsi 4:1 (O.n. Szegedi Honvéd — Diós- gvőri Vasas 2:1 (1:0). Gvőci Va««*— CsM»eh Vasas 2:0 (0.0). Dorogi Enny-ís7,--Bp. 2:1 (1:0). Bp. Dőzro—Szombátlielvi Tokon»** liv 5:2 (2:0). Vörös Lobogó Sortex—Sr.rgc-V, Petőfi 1:1 (1:0). SINGER varrógép és Standard rádU *W- ndó. Kossuth Lft)oa-v. 4*1 ELADÓ nsztaliíő/htJy. Erzsébet-telep. SaáftftW'SiW 7. 4«; DUNANTOll NAOtO n Magvar DolrnzóV Pártja Boránvnmegyei PártbÍ?o»isás>án*V Felelős szerkesztő: <» A I. PA h ^ Felelős kiadó: SZIKRA S A fi O O f? Szerkesztőség cs ktndóhlvafal: Pégj. <-***1. nfrn 2. — Telefont 15.5? és 13' M N. B. egvszámLia/ám Előfizetési dift havi fi.— forint Pécsi Szikra nvonirta. Pécs, Munkársv Mihály utca fO ez. Telefont 20 27 Á nyomdáért feledi GiRDOSI JóWBWk