Dunántúli Napló, 1951. április (8. évfolyam, 76-100. szám)

1951-04-17 / 88. szám

NflPlO 1*51 ÁPRILIS 17 B4kegyy!ések április 18-án és 19-én Itt'án este 7 árakor HIM ESH AZ A: Tóth B. János hd^y, SZÉKELY-:- - ABAR: Hegedűi Sándor a1i ügy, DUN ASZEKCSŐ: Körmöczi Mii.óty őrnagy, KÖKÉNY: H-elit József, POGÁNY: Miikó L. és Kaszapovics András, GARE: Lantos Tibor. 19-én este 7 órakor VÁSAROSDOMBÓ: Bánfai József pártiskola, CSIKÓSTÖTTÖS: Tézsla Mária pduűLoln. KAPOSSZEKCSO: Tóth József r. szds, MAGOCS: Amb­rus Jenő, BIKAL: Czógítny József, MAGYAREGREGY: Szilagyi József, MOZSGÓ: Sztarikó Sándor hdgy, SZENT LÁSZLÓ: Vászon József alhdgy, BOLDOG ASSZONY FA: Vagner Fe­renc fhdgy. Indulási • időpont a MB fői d. u. 4 órakor. A loldművesszövetkezetek megkezdték a beadásra szánt tojás begyűjtését ’A felvásárlás zavartalansága, a dol­gozók ellátásának biztosítása érdeké­ben a földművesszövetkezetek egy­idejűleg, folyamatosan veszik át a beadásra és a szabad forgalomra szánt baromfit és tojást A kötelező beadási tojásért 38 fil­lért. fizet a földmű vess zövetkezet. Ha a dolgozó paraszt a tojásszúlli- tás-i szerződéskötési akcióban szerző­dtet kötött és ha azt akarja, hogy aj szerződés alapján leszállított tojást, a kötelező beszolgáltatásba beszámítsák, abban az esetben a tojás darabjáért a beadási árat — 38 fillért — és a szerződésben kikötött prémiumot, 3 fillért, vagyis 41 fillért kap. A szállítási szerződésben lekötött tojásért jelenleg 80 fillért +’ 3 fillér prémiumot fizet a földművesszövetke­zet. A szabad tojás átvételi ára jelen­leg 80 fillér. Kik jelentkezhetnek szakérettségis tanfolyamra? 'Azok a 18—30 eves üzemi dolgozó és dolgozóparaszt fiatalok, (lányok és fiúk), akik eddigi munkájukkal a ter­melés frontján, valamint a társadalmi élet területén bebiznnyitol'iák hűségü­kéit Pártunk, népi demokratikus álla­munk iránt, és felszabadítónk, a Szov­jetunió iráni és akik dolgozó parasz­tok, vagv üzemi munkások gyermekei. Azokat az üzemi dolgozókat, vagy doh gozó pára szlfiata tokai, akiknek isko­lai végzettsége nem éri el a két - gim­náziumot, vagy ehhez hasonló iskolai végzettséget, de értelmesek, fejlődőké­pesek, tanuln.ivágvók. A szakérettségis tanfolyamra a jelentkezés a pártért??* vezetéknél (üzemi, falusi) történik. A jelentkezés ideje május 15-ig tart. Jelentkezni a következő szakokra le. fiet: Gépészmérnök, építészmérnök, ve­gyészmérnök, általános mérnök, föld mérnök, .villamosmérnök, bányamér­nök, közgazdasági egyelem, közgazda­sági főiskola, orvos, gyógyszeres, jo­gász, testnevelési tanár, művészeti fő­iskola, bölcsész orosz tanár, bölcsész magyar-t őrién elem tanár, bölcsész tör­ténelem-földrajz lanár, bölcsész törté. n«*Iein-po!,itikai gazdaságtan és filozó­fia polg. gazd. tanár, TTK kutató ve­gyész, TTK matematika-fizika tanár, TTK „Különböző szakkáder“: fizikus, aflknlmazott matematikus és meteoroió. gus szakkádert jelent. TTK kémia-bio. lógia tanár. Pedagógiai főiskola: mate­matika-fizika tanár, matematika-ké­mia, természetrajz-testnevelés, termé- szetrajz-rajz tanár, magyar-történelem tanár, földrajz-rajz tanár, történelem- földrajz tanár, orosz nyelv tanár. Me­zőgazdasági kar, állatorvosi kar, erdé­szeti kar, kertészeti kar, A szakérettségis hallgatók a tanfo- lyam 11 hónapjának ideje alatt diák­otthonokban laknak, ahol teljes ellá­tást, tanszert, tankönyveket kapnak, teljesen díjtalanul. Havonta rendszeres ösztöndíjban részesülnek. A nőtlen, liajadon hangátok havi 100 forintot, a családfenntarők 100 forintot és min­den eltartott után 50—50 forintot kap­nak; a házasok, ha feleségük nem dol­gozik, feleségük után 150 forintot és minden további eltartott után 50—50 forintot kapnak. Ha a hallgató fele­sége dolgozik, utána ösztöndíj mm jár, csak saját személyére kap 150 forin­tok A tanfolyam elvégzése után a hall­gatók szál;érettségi bizonyítványt kap­hatnak. A szakérettségi bizonyítvány az abban megjelölt főiskolára, egye­temre való felvételre jogosít. A szakérettségit végzettek egyetemi és főiskolai tanulmányaik során is kapnak támogatást az államtól. II B BE K M ÁPRILIS 17, KEDD ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁRAK: 10/3. sz. („Gránátalma“) gyógyszertár, Széchenyi-tér 5. Telefon: 29-81, 10/8. *z. („őrangyal“) gyógyszertár, Kossuth L-u. 81. Tel.: 23-94. 10/12. sz. („Isteni gondviselés“) gyógyszertár Doktor S-u. 47. Telefon: 13-53. — NÉVNAP: Rezső. — IDŐ JÁRÁSJELENTÉS: Várható időjárás kedd estig: Változó felhőzet, csapadék nélkül. Ma mérsé­kelt légáramlás. Holnap a Dunántúlon- már eseileg megélénkülő délnyugati szél. Éjjeli fagy. A nappali hőmérsék­let emelkedik. Várható hőmérsékleti értékek az ország területére kedden reggel: mínusz t, plusz 2, délben 15—18 fok közölt. TANÁCSTAGOK FOGADÓÓRÁI: A Szabadság-úl 25. szám alatti isko­lában kedden délután 6—8 óráig Sze- beni Jánosné és Rendeczki Lajos ta­nácstagok fogadóórát tartanak. j VPOLLO 20-áig 1 lg Magyarul beszélő szovjet film. 5 SZEMBESÍTÉS Ö 1 I Előadások 5, 7, 9 órakor 2 I URÁII1 18-ig g m ! Hatalmas történelmi film, két részben. 1 1 Vihar Grúziában 1 I. rész í Előadások: Vs5 Vj7, V»9. l i g FÁKLYA 20-ig Dokument műsor & a i Előadások hétköznap 6 és fél 8 órakor, vasárnap fél 5, 6 és fél 8 órakor. y 2 ELVESZTETTEM 7-cn az államáétól a Széélion yi-tórijr közlekedő villamoson a pénztárcámat irataimmal. Kérem a megta­lálót. hogy az iramokat Szabó (* y lilán ó. Szíj - IijnáH rímre küldje cl. A pénzt megtart­Ji.it i-i 3C0I. SZÍNHÁZ Feúihívjiik a Móricz Zsigmond és Ka. iona József bérlők figyelmét, hogy a bérleti előadások napjai megváltoznak. A Móricz Zsigmond bérlők április 18., szerda helyeit április 24-én, kedden es te, a. Katona József bérlők pedig áp­rilis 19., csiiiörtük helyett április 25- én, szerdán este tekinthetik meg az Arany csillag c. nagyoperett előadását. SZÍNHÁZI MŰSOR: Április 17-én, este féf 8 órakor: ARANYCSJLLAG (Arany J. bérlet). Április 18-án, este fél 8 órakor: AHANYCSILLAG (Bérlet.szünet). Április 19-én, esie fél 8 órakor: ARANYCSILLAG (Bérletszünel). Április 20-án, este tél 8 órakor: ARANY CSILLAG (Puskin bérltei). tyQ4te**L mert volt nyereménybetétkönyvem! EVŐ LÜT könyvelőképző: Rákóczi-út 09. I. 4. Uj számlakeret szerint önálló könyve­lővé kiképez. Vidékieket megfelelő időbér oszlásban. 27.77. fDöSJj.BB, magányos férfi albérlőnek .je­lentkezhet tizenyolc ólától. Vórofcilov-utca 31. szám. 500'). Párthírek Értesítjük a káderképző tanfolyam, konferencia vezetőit, tar: kör vezető és hallgatóit, városi és üzemi funkcioná­riusokat, propagandistákat, népnevelő felelősöket, hogy április 17-én, kedden este 6 órakor konzultációt tártunk, „A német dolgozók harca a békéért“ cím­mel a Pártoktatók Háza nagytermében. Kérjük az elvtársak pontos megjelené­sét. Megyei Pártbizottság ágit prop. osztály Rendelet a fegyvertartási engedélyek kicseréléséről A Magyar Közlöny 1951 március 2- án megjelent száma közölte a belügy­miniszter 109.660/1951. BYL sz. rende­letét a fegyvertartási engedélyek kicse­réléséről. A rendelet kimondja, hogy az eddig kiadott fegyvertartási enge­délyeket a rendelettel rendszeresíteti új mintájú fegyvertartási engedélyre kell kicserélni, mert azok július t. után érvényüket vesztik. A rendelet megszegése és kijátszása büntető eljárást von maga után. A fegyvertartási engedély kicserélé­sére vonatkozó bejelentést a lakóhely szerint illetékes rendőrőrsön kell telje­síteni és egyidejűleg 1 darab 4x4 cm-es fényképet is be kel nyújtani. —. A Tenyészállatforgalmi Vállalat az alább megadott helyeken és időben tenyészkanra és használati lóvásár! rendez. Felvásárlásra kerülnek 3—-7 éves korú, jóminőségű és jócrőhen lé­vő, hidegvérű és félhidegvérü, úgyne­vezett sodrott igás, heréit és kanca lo­vak. Április 17-én 8 órakor Pécs város, 12 órakor Rozármisleny, 18-án 8 óra­kor Lothárd, 8 órakor Máriakéménd, 12 órakor Szederkény, 12 órakor Er- dősmecske, 19-én 8 órákor Siklós, Vé- ménd, 12 órakor Drávaszerdahely, Pa­lo taboz&ok, 20-án 8 órakor Nagy har­sány, Herccgszabar, Kaposszekcső, 12 órakor Malty, Sásd községekben a vá­sártéren. B Áld (VI veszek, eltolok, Incseréluk, javt* ikk. gurauoi..‘vii! floiiniunn rúdiővnúI l’el- it/.s. lyrm nlca il. 2“bÓ. ISád5ó és FiSm- teclmikai Szolgálat pécsi 5. sz. fiókja KsssBth L.-út 21. sz. Elvállalja rádiók, gramofonok, mikrofonok, erősítők, minden­nemű fílmvetítőgcpek és egyéb elektrotechnikai berendezések javítását és karbantartását. Vidéki megbízások pontos és gyors teljesítése. Minőségi munka! TELEFON: 22-02. SZŐLŐ, gyümölcsös, részes művelését szak­szerűen vállalnám lakásért. Radnics-uica l3.„ udvar, jobbra 3. ajtó. 5068. UJ konyhaberendezési eladó. Or Váradj Antal-utca 9. 5067. RÁDIÓ: 3-M világverő, Szuper eladó, 700 forint. Hohmann rádiósnál. Petrezselyem-u. 11. szám. 2797. PING-PONG asztalt keresünk megvételre. Ajánlatokat: 15-42. tclefonszámra kérünk. 2799. PULIKÖLYKÖK, elsőrendű tenyészetből, örökös győztes szülőktől eladók. Gsengcry, Rükkúbrónv. 2798. KIVÁLÓAN bevadászott ír-fiette réttől szár­mazó, 'fajtiszta könvkek és egy 2 éves tö­kéletesen kész szuka-vizsla dado. Cím: 2600. szám alatt a kiadóban. MOSÁST, vasalást, fehérnemű javítást vál­lalnék. Doktor Sándor-u. 16. 5073. KERTVÁROSBAN bű torozott szoba 2 mo- líd férfi részére kiadó. Levelet-: „Csendes“ 5072. jeligére a kiadóban. SZŐLŐOLTVANYOK darabonként: 1 éves 1 forint, 2 éves L40 forint, csemege 1.80 forint. 10% előleg beküldése eseten azonnal szállítok. Fülöp János Márkáz, 107. 2772. ÓRIÁS belga házinyulakat veszek. Ágota- utea 3. szám. 5069. BÚTORÁT ALAKÍTÁS, javítás, fényezés. Alpár, Bajcsy Zs.-űt 12. 2796. KERTI asztalok, új konvhabútor, nagy jégszekrény eladó. Doktor Sándor-u. 58. sz. 5(164. ZENÉGÉP táncmulatságra alkalmas, eladó. Doktor Súnrior-u. 58. sz. 5063. HASZNAIT rádiókat vész, elad és fnvlti llorirns rádiós Teréz-n 1 Telefon: 2t)-‘*2 VILI \ Rain ton fenyveSf-n 2 szobás, modern, áj. írviimö'esfúkkal. iíűszezcrtvl átvehető Ki tekezni: Kulieh Gyula (volt Papnövelil utca 10.. földszint 1, 5018. I Diné nyerte e rangéit, győzött 2 LokomoHv Pécsbányatelepen Kettő-» hazai rangadót játszottak vasárnap j Pécsett Délelőii élénk érdeklődés mellett j rendezi»:k meg a BDSE—Dinamó találkozót. j amit a lelkes és nagy akarással küzdő ba- nyászcsapat -megérdemelten nyert meg dbi- zakodott, lélektelenül játszó és gyengén elő­készített ellenfelével szemben. Délután a pécsbányatelepi pálya talán még &oha nem látott akkora közönséget, mint amekkora igen sportszerűen szurkolta végig a Pécs- bányatelep—Lokomotív mérkőzést. A talál­kozó változatos, kemény küzdelmét hozott és a tartalékos bányászcsapat ellen a jó for­mában Lévő vasutasok aránylag könnyedén, győztek. Komlón, nagy megíepeiéere, az el­bizakodott hazai csapat vereséget szenve­dett a csillaghegyiek ellen. Részlete« ered­ményok: DINAMÓ—BDSE ÍA (1:0) Verseny-utca, 2.500 néző, vezette: Rajtár. Dinamó: Krausz — Herczeg, Gróf, Burányi — Ráfi, Kresz — Bárdosi, Horváth I., Hor­váth II., Keszler, Lengyel. — BDSE: Faze­kas — Illés, Solymár, »Sárközi — Kovács, Ligeti —■ Csete, Nagy, Kurucz, Leipám, Ka­rácsonyi. A 3. percben Gróf összecsapott Karácso­nyival, a hátvédet levitték és öt perc múl­va Op-ova ment be. Kresz lett a középhát­véd, Horváth I. a hal fedezet. Az első ne­gyedórában a BDSE volt fölényben, a Di­namó védelme lelkesen mentett. Azután ki­egyensúlyozott lett, de nagyon ellaposodott a mérkőzés. A 33. percben Herczeg fellökte a büntetőn belül Leipámot. A megítélt 11-est Nagy lőtte, de Krausz bravúrosan mentett. Ezután rákapcsolt n Dinamó. A 55. percben Keszler szabadrúgását Fazeka»* láb­bal--akarta védeni, de elvétette, Bárdosi az üres kapuba lőtt, 1:0. Nagy potyagól volt! Szünet után a Dinamó kezdeményezett, a BDSE védelme nagyon bizonytalanul ját­szott. A 10. percben Csete helyére Bognár ment be. A 13. percben Leipám hosszú lab­dájával Kurucz elfutott baloldalon, ^ maid Bognár elé játszott. A partjelző le»t jelzett, de a játékvezető fovábbot inteti. Bognár a kifutó kapns mellett a hálóba lőtt, a já­tékvezető gólt ítélt. Hosszú Jökdösés, rekla­máció után a játékvezető megkérdezte a még mindig» integető partjelzőt, majd les címen visszavonta a megadott gólt. A játék­vezető ezután kiengedte kezéből a mérkő­zést, ami eldurvult és az utolsó félórában több csúnya jelenei zajlott le a pályán. Bírálat: A várakozás ellenére nívót- lan, csapkodó és az utolsó félóra jelenetei­től eltekintve ..barátságos“ színezető volt a rangadó. A BDSE valamivel többet táma­dott, de minden elgondolás nélkül. A DL namó támadásai a bizonytalan bőrgyári vé­delem mellett sokkal veszélyesebbek vol­tak. A súlyos játékvezetői hiba ellenére is megérdemelt volt a végig szívvel küzdő Dinamó győzelme. A Dinamó közvetlen védelme jól és igen lelkesen játszott, Krausz, Krcsz és Baranyi voltuk a legjob­bak. A fedezetek n védekezésben segítet­tek, a csatársor ezúttal is szürkén mozgóit. A BDSE legjobbja n kitűnő Solymár volt, a másik két hátvéd, de különösen n két fe­dezet igen rosszul játszott. A csatársorban egyedül Leipám volt elfogadható. N<f p. LOKOMOTIV—PÉCSBANYATELEP 4:0 (3:0) Pécsbányatclep, 3000 néző, vezette: Mol­nár I. Lokomotív: Kovács — Kelenfi. Hegyi, Mike — Meggyes, Nagy — Horváth III., Túra, Szuh, Szabó, Horváth II. — Pécsbá­A TÁBLÁZAT ELEJÉN ÁLLÓK GYŐZTEK A MEGYEI BAJNOKSÁG­BAN. A vasárnapi megyei bajnoki mérkő­zéseket nagyrészben vidéken játszották le. Több meglepetés született. így a megerősített Dózsa fölényesen győzött Mohácson az eddig jól szerepelt Petőfi ellen, mig a Postás Bolyból hozia el a pontokat. Nagy meglepetésnek számít a Kinizsi Pannónia virányi győzelme és talán még nagyobbnak a Pécsi Bás­tya szigetvári pontszerzése. A szabolcsi és szászvári bányászcsapatok biztosan győzték le ellenfeleiket, mig az Erdő­gazdaság—Szikra mérkőzésen a kok- szosok álltak közelebb a győzelemhez. Eredmények: Meeseksznbolesí Bányász—Zrínyi Honvéd .‘5:1 (1:0). Mecsekszaboles, ve­zette Páldi. A hazai csapat végig ke­zében tartotta a mérkőzés irányítását és megégd cm eliten győzte le az erőtlen csatársorral rendelkező Zrínyit Erdőgazdaság—Pécsi Szikra 3:3 (2:1) Erdőgazd. pálya, vezeftle Pápa. Ke­mény, de csapkodó mérkőzési jáitszo'.t a két csapat, a kokszosok egy büntetőt nem értékesítettek. Pécsi Dózsa—Mohácsi Petőfi 5:2 (1:2). Mohács, vezette Kassai, Változa­tos, élénk iramú mérkőzésen a Sarbak- kal és Kékedivel megerősített Dózsa megérdemelten győzőit jobb csatárjáté­kával a szünet után visszaesett hazai csapat ellen. Kékedi egymaga 3 gólt szer zeit. Postás—Bólyl SE 2:1 (1:0). Boly, ve­zette Schvara. A vendégcsapat iskolá­zni (abban játszóit a lelkesebb hazaiak ellen és csatárai a helyzeteket jobban kihasználták. Pécsi Kinizsi Pannónia—Villányi Népsport 3:2 (2:0), Villány, vezette Török. A pécsi csapat nagy lelkesedés­sel küzdött és meglepetésre legyőzte a nagy akarással játszó, de tartalékos hazai csapatot. Szigetvári BDSE—Pécsi Bástya 1:1. Szigetvár, vezette Bácsván, A hazai csapat pontvesziesége íjagy meglepd és, bár a Bástya sokat javult az utóbbi Itelekben. Szászvár—P. lluladás 4:3 (3:1). Szászvár, vezette Darázsi. A hazai csa­pati az utolsó percekben lőtt góllal győ­ző'/.. ATLÉTIKA Pécsett n Haladás idénnyifó kispálya ver­senyt rendezett, amelyen Krisztián Ilonka ért el a női súly lökésben figyelemreméltó eredményt. Az egyes versenyszártipk első helyezettjei a következők (mindannyian u Haladás verseuy/.ői): Súlytökés: férfi: Fii lop 10.34, női s‘'rdülő: Rrgdon 7.50, női ifjú­sági. Krisztián 11.04, női felnőtt. Söjtörnó 7.12. Magasugrás: serdülő fiú- Novccki 125, férfi ifjúsági. Papp Os/kó 140 felnőtt férfi. Fülül* 165, női serdülő: Káptalan L 130, női ifi: Krisztián 125. női felnit, böjtömé 120. nyatclep: Jucit — Marton. Kocái*, Wágnex 1, — B6di, Hámori Krivanek, Gyimesi, Báréi r.h, Beneze Ii .. Púi fai. Változatos mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, a hazaiak hosszá labdákkal ját­szottak. A vasút támadásai is veszélyesek voltak. A 18. percben Krivanek éles lövése a felső lécről vágódott le, a védők nehezen mentettek. Ezután öt perc alatt három goit kapott a hazai csapat. A 20. percben Szabó lövésébe kézzel nyúltak a védők, de a labda így is a hálóba jutott, 1:0. Két perc múlva a baloldalra került Horváth HL labdáját Szuh a jobbszélső helyéről közelről lőtte * kapuba, 2:0, majd a 25. percD.en Szuh a hal­szélen futott, beadásából Horváth III. szer­zett gólt, 3:0. Ezután ismét kiegyensúlyozod lett a játék, a bányászcsapat is vezetett több támadást. Szünet ntán első percekben beszorult a Lokomotív, de a 7. percben Horváth ÍIL műesése miatt túlszigorúan megadott 16 méteres szabadrúgást Hegyi a rossz sorfal között laposan lőtte a hálóba, 4:0. A 12. percben Beneze IJ.-t Kalauzzal cserélték a hazaiak,. A 18. percben gólt ígérő helyzet- volt a vasutas kapu előtt, de ft védelem tisztázott. Ezután a hazai csapat visszaesett és a Lokomotív végig nagy fölényben ját­szott. Bírálat: Élvezetes, kemény mérkőzést látott a közönség. A hazaiak n gyors három gólig egyenrangúak voltak, azután a Loko­motív minden csapaír’észébcn jobbnak bi­zonyult és végeredményben aránylag köny- nyedén győzött a több tartalékkal kiálló hazai csapat elten. A Lokomotív -Védelme jól állt n lábán, Hegyi magasan a legjobb volt közülük. A fedezetek közül Meggye« játszott igen jól, míg a félgőzzel játszó <é- madósor legjobbja .a sokat építő Szabó volt. A bányatelep! közvetlen védelem a gólok ellenére is jól játszott, különösen Marton es Wagner I. játéka tetszett. A fedezetek lel késén küzdöttek. A csatársor meglepően erőtlen volt, bár Pálfaitól és Krivanektól láttunk néhány szép akciót. A játékvezető igen jól oldotta meg feladatát. CSILLAGHEGYI VÖRÖS LOBOGÓ- KOMLÓ Z:i (í:0) Komló, 1000 néző, vezette: GaáL Komló: Szirtes — Kanizsai, Zsótér, Daum 1. — Orosz Fáskerti — Schmelz!, Károlyi, Alt, Daum II. Cserháti. A mérkőzés első percében AU nagy hely­zetet hagyott ki. Az első negyedórában erős komlód fölény alakult ki, de a pepe­cselő csatárok nem bírtak a jól védekező védelemmel. Károlyi, majd Cserháti hagyott ki nagy gólhelyzetet. A másik oldalon elő­revágott labdával Kuts elszaladt, Szirtes merész róvetéasel, a 16-oson felül tisztá­zott. A 30. percben kavarodás volt a komlói kapu előtt, Kuts lövése a bal alsó sarokba gurult, a kapus elnézte. Szünet után Komló állandó nyomás alatt tartotta az ellenfél kapuját, egymásután rú­gott. 8 szögletet, de a csatárok meg sem kísérelték a kapuraf ej elést. A 25. percbrit Horváth U. a kapufáról visszapattanó lab­dát a hálóba rúgta, 2:0. Komló erősen rá­kapcsolt és a 38. percben Károlyi szépített, 2:1. Innen védelembe vonult a Vörös lo­bogó. Bírálni: Az elbizakodottság megbosx- szutta magát. A hazai csapat nagy fölényéi ezért nem tudta gólokra váltani. Egyén leg Zsótcr és Fáskerti dicsérhető a komlói csa­patból. MEGLEPETÉSEK A MEGYEI ASZTALITENISZ VERSENYEN Pécsett rendeztek meg 92 verseny, zővel a megyei egyéni bajnokságokat, amelyen a pécsieken kívül Siklós, Mohács, Boly, Sásd, Szigetvár, Abali- giet, Sellye, Villány, Komló és Hosz- szúhetény legjobbjai is elindultak. — Pélíi egyéni (64 induló): 1. Gyulai P. Lokomotív, 2. Antal P. Lokomotív, 3. Cser P. Lokomotív és Csabai P Tipográfia. — Féríi páros (16 induló): 1 Csabai—Novak P. Tipográfia.. 2. Antal—Gyulai P. Lokomotív, 3. Özdi —Dárdai Siklós és Toldi—Nagy P. Ha. ladás. — Női egyéni (32 induló): 1. Lukács Mecseksz. Bányász, 2. Mozs- gai P. Tipográfia, 3. Gyönyc és Ivá- nyi P. Haladás. Női páros: (8 induló): 1. Lukács—Vass Mecseksz. Bányász, 2. Viczináné—Kovarikné P Kinizsi Lend., 3. Gönye—Iványr P. Haladás és Mozsgai—Gálos P. Tipográfia. — Vegyes páros (16 induló). 1 Anlal P. Lokomotiv—Viczináné P. Kinizsi Len­dület, 2. Cser P. Lokomotív—Lukács Mecseksz. Bányász, 3. Gyulai P. Lo­komotiv—Gálos P. Tipográfia és Papp —Vasa Mecsekszabolcsi Bányász, VIVÍS A Päßri Haladás vasárnap rendezi? meS TH. osztályú országos jellep G (őrvívó-et- senyót 26 indulóval. A pécsiek mellett a Bp Haladás, Csepeli Vasas, Ganz Vasas & a líp Vasas versenyzői indultak. Eredményeit: 1. Szutmúri 6 győzelem, 2. Szendéi 6 győ­zelem, 3. Nagy 5 győzelem, 4 Bárány ' győzelem. 5 Sikolya 2 győzelem, 6. Marosi tar. eddig felsoroltak a B|> Haladás ver­senyzői), 7. Keserű P. Haladás 2 győzelem. 8. Tamásfi P Haladás i győzelem. ‘J Ma­gyar Csepeli Vasas sérlilé.s miatt feladta. Csapatban: Bp Haladás—Pécsi Haladás 9:t. Győztesek Szendéi, Szathmárr 3—*», Bárány 2. Sikolya, illetve Keserű 1. A vej*seny so rán a Bp Haladás párbajtőrbemutatói tar (ott a Pécsi Haladás csapatával 2—2 ver- senyzőveí és 3:1 arányban győzött Sikolya 2, Nagy Ambrus 1 győzelmet szerzett, a pécsiek győzelmét Boros szerezte, aki Nagy Ambrust győzte le. MEZŐGAZDASÁGI vállalatnál volt vezet könyvelő bármilyen hasonló beosztást yí Itt!, vidéken is. „Május t-t vagy 15-i bei péssel“ jeligé.vo kér értesítési a kiadőhiv talba. 50’ ELVESZTETTEM szombaton a késő dél­utáni órákban n szigeti részen Nylon kabá­tomat. kérem a becsületes megtaláló», érté­kes jutalom ellenében adja le. Cím: 3071 szám alatt a kiadóban. DON á NT P El NAPLÓ a Magyar Dolgozók Pártja 1 Bárány il megy ei Pártbizottságának lapjau Felelős szerkesztő- GÁL PÁL Felelős kiadó: SZIKRA S ANDOK Szerkesztőség éa kiadók Ívelni: Pécs. Perczol- utca 2 — Telefon: 15-12 é< II42. Postatakarékpénztár! esekkszámlasz 1I10A4 Előfizetési díji havi II,— forint Pécsi 8/jltra nvomda. Telefon 20-27. Pécs Mnnkáesv Mihálv-ntea 10 ss A ovomdőert feleli GABDOSI InZJSSIf.