Dunántúli Napló, 1951. március (8. évfolyam, 50-74. szám)

1951-03-28 / 72. szám

»RPIO tO‘l M 'RCIÜS 28 A tayecov-mozealoni széleskörű kilerjesztése is a kéke megvédésének egyik eszköze Felszabadulásunk ünnepére lelkesen készülünk mi, dohánygyári dolgozók. Röpgyülésünk után elhatároztuk, hogy megalakítjuk a Küznyecov-csoportot műhelyünk keretén belül. Gépeinket és kéziszerszámainkat rendbentartjuk, hogy mindig munkára kész szerszámok álljanak a munkacsoportok és a bri­gádok rendelkezésére. Ezzel elérjük azt, ho$y szerszámok miatt munkaki­esés ne álljon elő. Azokat az elhasz­nált alkatrészeket, amelyeket máskor eldobtunk, most kijavítjuk és ezeket újból felhasználjuk. Feltárjuk rejtett tartalékainkat, fémanyagokat, amelye­ket már nem tudunk használni, elszál­lítjuk a gyűjtőhelyre. Elhatároztuk, hogy az eddiginél még jobban takaré­koskodunk az anyaggal. Tisztában vagyunk azzal, hogy Kuz- nyecov-kezdeményezésünk csak a mi üzemünkön belül még kevés a béke megvédéséhez és nemzetgazdaságunk lényeges gyarapításához. Azonban ha ezt a mozgalmat a többi üzemben is bevezetik az elvtáreak, akkor nagy eredményeket tudunk majd felmutatni. Ezek az eredmények meggyorsítják ötéves tervünk építését. * Garamvári Gyula dohánygyári műszerész március'28, szerda ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁRAK: 10/3. sz. („Gránátalma") gyógyszertár Széchenyi tér 5. Tel.: 29-81. 10/8 sz fc,Őrangyal") gyógyszertár, Kossuth L »tea 81. Tel.: 23 94. 10/12 sz. („Isteni gondviselés") gyógyszertár Doktor Sán- Jor u. 47. Tel : 13-53. — NÉVNAP: Gedeon. — IDŐ JÁRÁSJELENTÉS: Várható időjárás szerda esti*: Növe­kedő felhőzet, többtfelé újabb eső, esetleg havaseső. Mérsékelt, időnként éCénkehb délnyugati, nyugati, később északnyugati szél. A hőmérséklet át­meneti emelkedés után süllyed. TANÁCSTAGOK FOGADÓÓRÁI: Fürst Sándor-utca 50. szám alatt szerdán 5—7-ig Bencze Istvánné és Hamberger Imre tanácstagok fogadó­órát tartanak. __ A Megyei Rendelőintézet (volt OT I) átalakítása folytán az Elektro- therápia átköltözésével kapcsolatos munkálatok elvégzése miatt a rende­lés tovább szünetel: március 29 és 30-án is. Értesítjük betegbiztosítot- ‘tainkat, hogy 31-én, szombaton, a szo­kott időben indul meg újból a rende­lés a II. emeleten. — Helyreigazítás. A felsőmind­szenti dolgozó parasztok vasárnapi számunkban közölt levelének cinre he­lyesem Így hangzik: „A fclsßmind. s e n t i Szocialista erkölcs tcrmelőc-so- jtorí tagjainak levele n bőrgyári dolgozókhoz“. — SzUpics—Balog Tánciskola ápri­lis 2-án, hétfőn fél 8 órakor kezdődik * Budai I-ben. (Kossuth Lajos út 83) — Magas jutalomban részesítem szombaton vagy vasárnap elvesztett kedves emlékű fülbevalóm megtaláló­ját. Doktor Sándor u. 17. sz. — Köszönetnyilvánítás. Köszönetét mondunk mindazoknak, akik Vodisek Vilmos villanyszerelő temetésén meg­jelentek, koszorúk, virágok küldésé­vel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. Külön köszönetét mondunk a MESZ- TIART munkatársainak megjelenésük­ért. Gyászoló család. (x) — Halálozás. Péter Mária MÁV távirász, folyó hó 25-én, 26 éves korá­ban váratlanul elhunyt. Temetése f, hó 28-án, fél 4 órakor lesz a közpon­ti temető ravatalozójából. Gyászmíse szerdán háromnegyed 8 órakor az Ir- gaknasoknál. Gyászoló család. jtPOLLO 28-ig i Felszabadult Kína 1 a Előadások 5—7—9 órakor a JURÁNIA 28-ig i Uj magyar film. n Felszabadult löld íf \ „Talpalatnyi föld" folytatása. Előadások: 7s5 »/í7, «/s9. í FÁKLYA 28-íg s Felszabadult Kína magyarul beszélő színes dokumont-fibn. 1 1 Előadások fél 6 és (él 8 órakor a Törogszervezelek lira Szakszervezet. Nyugdíjas vasutasok figyelmébe: f, hó 29-cn délután 17 órakor a Váradi Antal-utcai székház­ban taggyűlést tartunk. Azok a nyug­díjasok, akik a konzurn üzletrész visz- szafizetéséből nem részesültek, okvet­len jelenjenek meg. KIOSZ. Felhívjuk a KIOSZ sak­kozók figyelmét, hogy szerdán, 28-án este 7 órakor a volt Nőegylet helyi­ségében jelenjenek meg. Csütörtökön 7 órakór KlOSZ-napot tartunk. TELEFON KELL A PÉCSBÁNYA- TELEPI TANÁCSHÁZBA Pécs város tanácsa 1950 november­től kirendeltséget állított fel Pécsbá- nyalelopen. A kirendeltség felállítása nagyon megkönnyítette az itteni bá­nyászlakosság közigazgatási ügyeinek elintézését. Mentesülnek az ügyek belső utánjárásától és ezzel kapcso­latos autobuszköltségektől. Egyszóval a kirendeltség felállítása a városi ta­nácstól ajándék volt a pécsbányate- lep részére. Azonban, itt, Pécsbányatelepen is akadnak még olyan problémák, me­lyek belső irányítást igényelnek, azon­ban hiába szeretnék a kirendeltség dolgozói a felvetett problémát elintéz­ni, mert nincs telefon, amellyel pil­lanatokon belül a központtal, a ta­nácsházzal összeköttetést nyernének. Ezért kérjük a telefon bevezetését. Huden Ferenc Pécsbányatelep. xt A MAGASÉPÍTÉS VÄLASZA EGY BÍRÁLATRA A Dunántúli Napló március 11-én leközölt egy Olvasó Hangját, mely­ben Steig János elvtárs bírálatot mon­dott egy volt tehergépkocsi vezetőnk felé. A bírálat után az ügyet kivizs­gáltuk és megáliapitottük, hogy a tehergépkocsi vezetője Sipos József, ittasan vezette a gépkocsit. így tör­tént meg az, hogv a teherkocsit ne­kivezette a villanyoszlopnak, ami által a gépkocsi és a villanyoszlop meg­rongálódott Ezáltal a várost, vala­mint a vállalatunkat károsodás érte A nevezett gépkocsivezetőt azonnali hatállyal felfüggesztettük és vállala­tunktól eltávolították. A gépkocsin lé­vő rakodómunkásokat segédmunká­sokká minősítettük vissza. Sípos Jó­zsefet köteleztük az okozott kár meg­térítésére. Vállalatunk köszönetét fe­jezi ki Steig János elvtárstiak, aki az újhegyi szénmosón dolgozik, azért, hogy ilyen éberen őrködik a dolgozó népünk vagyona felett. Kérjük, hogy észrevételeit a jövőben is hozza nyil­vánosságra. Pécsi Magasépítési Vállalat vezetősége, Király Lajos igazgató. — Szegedi József komlói levele­zőnk írja, hogy Kocsis Imre kőműves április 4-re azt a felajánlást tette, hogy átlagteljesítményét 300 százalék fölé emeli és ezt a továbbiakban ál­landóan fokozza. — A Ruházati Kereskedelmi Köz­pont kultúrműsor keretében március 30-án és 31-én Pécsett ruhabemuta­tót tart. A Pécsi Lokomotív nyerte nagy küzdelem trfán a kazaí rangadót A télies időjárás, az állandó eső ellenére is nagy érdeklődés melleit játszották le Pécsett a Vasat—Bőrgyár rangadót, amelyet jó hajrájával a jobban előkészített vasutas csapat megérdemelten nyert meg. A Dinamó kellemes meglepetést szerzett híveinek, Csillaghegyről értékes győzelemmel tért haza. Komlón a bányászcsapat biztosan győzte le, a soproniakat, mig a pécsbányatelepiek csupán egy góllal kaptak ki Győrben. Eredmények: lentetf. Szünet után nagyobb erőbedo­bással játszott a bányászcsapat, de nem sikerült az egyik pontot megsze­reznie. Végeredményben a többet kez­— Ötéves tervkölcsönkötvények második nyereménysorsolása A ZENEMŰVÉSZETI FŐISKOLÁN: március 29-én ünnepélyes megnyitó, március 30-án szabad belépés délután 4 órától, március 31-én szabad belépés délután 4 órától április 1-én szabad belépés délelőtt 10 órától. PÉCSI LOKOMOTÍV— pécsi bdse 3:0 (0:0). Lokomotiv: Kovács — Kelenfi, He­gyi, Mike — Meggyes, Nagy — Hor­váth III, Túra, Szuh, Szabó, Horváth II. — BDSE: Fazekas — Illés, Soly­már, Sárközi — Ligeli, Rákóczi — Katies, Nagy, Kutucz, Leipám, Karácsonyi. Mindkét csapat Igen idegesen kér deli, a védelmek bizonytalankodtak. Az első medeg helyzetek a bőrgyáriak kapuja élőt! voltak, Szabó, Szuh, majd Horváth III. hagytak ki helyzetét. A bőrgyáriak erőtlen támadások sorát vezették, de a Lokomotiv-védelem há rított. Szünet után jó iramban indult a já­ték, az első negyedórában a BDSE volt fölényben. Katies éleis lövését Ko váes védte. A lő. percben Illés lövő helyzetben szabálytalanul akasztotta Horváth II-t, íi büntetőt Meggyes érté­kesítette, 1:0. A gól megzavarta a BDSE-t, a Lokomoliv határozottabban játszott ezután. A 30. percben Sárközi lyukat rúgott, Szuh a kifutó kapus fölött a hálóba ívelt, 2:0. A 39. perc­ben Szabó lövése jutott a balsarokba, 3:0. BÍRÁLAT: Végig n»;y küzdelem folyt a pályán. A második félidő 15. percéig teljesen nyílt' volt n rangadó, a BDSE addig főbbet, a Lokomotív veszélyesebben támadott. A gól után a BDSE elvesztette fejét és a jobban felkészült, jobb erőben lévő vasutas­éin pr.t megérdemelten jutott a két ponthoz. Egyénileg Kelcnfl, Hegyi. Meggyes, illetve Solymár és Leipám játszottak igen jól. DINAMÓ—CSILLAGHEGYI VflBÓS LOBOGÓ 4:2 (1:2). Csillaghegy, 500 néző, vezette Ré­vész. Dinamó: Karczagi — Bárdosi, Gróf, Herczeg — Réfi, Kresz — Kóró dl, Opova, Horváth II, Keszler, Len­gyel A Dinamó kissé elfogődoltan kez­det! a mélytatajú, igen rossz pályán. Az 5. percben Tyeplik elfutott a jobb- szélen Kresz hibájából és beadását a balszélső Horváíh II. lőtte a hálóba, 0:1. A 12. percben Béfi hosszan szök­tette Opovát, aki a 16-osról a felső- sarokba Hőit, 1:1. Változatos mezőny­játék után a 40. percben Gróf meg­csúszott és a kiugró Amri II. Kar­czagi mellett a kapuba lőtt, 1:2. Szünet után nagyon feljavult a Dinamó, szinte egykapura játszott. Az 1. percben Horváth II. kicselezi« a védelmet, a vonalról visszaguritoít Keszler elé, aki közelről egyenlített, 2:2, A 16. percben Kóródl beadásnak szánt lövését elnézte a kapus, 3:2. A 20. percben a félpályáról lefutott Kó- ródi lövése jutott a kapuba, 4:2. BÍRÁLAT: Az első félidőben a hazai csapat volt a jobbik, de szünet utón rég nem látott jó játékkal akár na­gyobb arányban Is győzhetett volna ti Dinamó. Védelme feljavult, a két fe­dezet végig a csapat erőssége volt, de a csatársor ellen sem lehet különösebb panasz. Egyénileg Gróf, Bell, Kresz. Kóródl és Keszler játszottak jól. komlói bányász—somom LOKOMOTÍV 5:2 (3:0). Komló, 2000 néző, vezette Főúri Komló: Szirtes — Kanizsai. Orosz, Bíró — Szám II, Fáskerti — Polinger, Károlyi, AU, Damn II, Huszti. A mérkőzést szakadó esőben j:5kirót­ták le. A bányászcsapal különösen az első félidőben teljesen kezében tartot­ta a játék Irányítását, csatárat jól ki­használták a kínálkozó helyzeteket, védelmük csírájában fojtotta el a vendégcsapat próbálkozásait. Szünet lilán lefékezett a hazai csapat, de így is fölényben maradt, régiilts sokkul jobb erőnlétével még ebben az arány­ban Is teljesen megérdemelte a győzel­met. A komlói védelem különösebb hl. búkat nem vétett. Szirtes és Orosz nyújtottak elsőrangút. A győzelem egyik főrészese a fedezetpár volt, ki! I ön ősén Fáskerti játéka emelkedett ki. A csatársornak a jobboldal volt az erőssége. Károlyi és Alt nemcsak a kapura jelentetlek veszélyt, hanem az előkészítésben is kitűntek. A gólokat Károlyt 2, Alt 2, Polinger, Illetve Né­meth és Novák szerezték. győri vörös meteor- pécsi! Anyatelepi BÁNYÁSZ 2:1 (1:0). Győr, 2000 néző, vezette Rozsnyal. Pécsbányatelep: Horváth — Marton Kocsis, Wagner 1. — Bódi, Gyimesi, Bencze II, Jvrivanek (Wágn.ex II.), Huppert. A két csapat találkozója zott nagy játékot, mindkét inkább a védelmek voltak j< pécsbá nya le lepi csatársor deményező hazai csapat egy góllal jobb volt. A bányászcsapal védelme ez­úttal is jó volt, Horválhnak több jó védése akadt. A iiálvédhármasbót Marton játéka emelkedett ki, A fede­zetek és a csatárok szürkébben ját­szottak, talán Krivanek játékát lehet­ne a jók között még megemlíteni. A góOokat Juhász 2, illetve Hámori sze­rezték. Jól szerepeltek Miién a pécsi valósaiénak PÉCS VÁLOGATOTT—CSEPELI VASAS 2:1 (0:1). Verseny-utca, 1800 néző, vezette: Páldi. Pécs: Karczagi — Illés, Hegyi, Mike — Meggyes, Ligeti — Berki, Kurucz, Szuh, Keszler, Karácsonyi — Csepel: Mészáros — Kónya, Nagy II, Takács — Kóczián II., Keszthelyi — Tóth,. Béres, Kóczián L, Lovász, Czi- bor. Széllel hátban a csepeliek léptek (el támadólag és a 10. percben Lovász Ijosszú labdáját Béres a kifutó lcapU3 mellett a kapu közepébe lőtte, 0:1. A gól után inkább a csepeliek veszé­lyeztetnek, gyors belsőik előtt akadt néhány értékes gólhelyzet. Szünet után a Csepelben Mészáros helyére Kun állt be, Tóth és Kóczián I. kimaradtak és a csatársor jobb­oldala igy festett: Szentesi, Kaczor, Béres. A pécsieknél Meggyes helyé­re Kresz, Hegyi helyére Gróf és Ku­rucz helyéro Nagy álltak be. Előbb a vendégek támadtak és Czibor ha­gyott ki helyzetet, majd a 15. perc­ben Ligeti jó labdáját Keszler Szüli elé továbbította, a középcsatár 7 méterről a léc alá !ótt, 1:1. A gól után inkább a pécsiek kezdeményez­tek. A 17. percben a sérült Karcza­gi helyére Fazekas, a vendégeknél Lovász helyére Czettncr állt be. Jó akció után Nagy éles lövése a kapu­fáról pattant vissza, majd a 45. perc­ben kapu előtti kavarodásnál Szuh 1 lépésről megszerezte a győztes gólt, 2:1. A csepeli csapat az elsó félidőben jól játszott, több szép támadást ve­zetett, de szünet után a hazai csapat egyenrangú ellenfélnek bizonyult., A vendégcsapatból a védelemtől, Keszt­helyitől, Bérestől és Kóczián I-től láttunk jó játékot. A pécsi váloga­tott védelme egészen elfogadhatóan (átszőtt, a csapat erőssége azonban a fedezetpár volt, Ligeti, Meggyes és Kresz egyformán elsőrangút nyújtot­tak. A csatársor a második félidőben ötletesen és jól játszott. BUDAPEST IFI—PÉCS IFI 1:1 (0:0) Verseny-utca, 600 néző, vezette: Bácsván. Budapest: Zugéber (Fecske] — Szödí, Balján, Vas — Prudics, Nagy — Lesínczlri, Berend II„ Szon­di, Szimar, Rosta. — Pécs: Rácz (Dá­vid) — Göttlinger, Kocsis, Varga —• Lovig, Schwara (Pálfalvai) —Grozdics (Csete), Opova, Lébef, Turbéki, Sa- baez III, A pécsi csapat szél ellen is jóval többet támadott az első félidőben és csatárai sok helyzetet hagytak ki. A második félidőben kiegyensúlyozott lett a játék. Sajnos a kezdeti szép, sportszerű küzdelem a második fél­4 RÁDIÓ MŰSORÁBÓL SZERDA Kossuíh-rádió: 5.00: Csárdások. — 5.20: LajxKzeinile. — 5.50: Szovjet kórusok ó£ indulók. — 6.00: Falurádió. — 0.30: Reggeli zene. --- 6.45: Hírek. — 7.03: Szórakoztató muzsika. — 7.25: Könnyű dallamok. — 7.45: Lapszemle, — S.OO: Zeüékari mlt&sika. — 11.30: A? apostol. Petőfi elbeszélő költeménye. — 12.00: Hírek. Hung?«* újsájí. — 12.50* Ma~ gyúr- Szovjet líaráíság Hónapja. Szovjet Hívó.szene. — 13.15: Könnyű dallamok. -- 14.00: Időjárás- és vízállásjelentéi,. — 14.10: Üttöfő-liíradó. — 14.25: Lit taue r Mária zongorázik. — 14.50: A Rádió szórakoztató zene-kúra játszik. — 15.50: Vidéki ifjúsági énekkarok műsora. — 15.15: Női szemmel... — 16.211: iskolások rádiója. — 17.00: lűz Hódtóién. Kegényi?mc,rtetós. — 17.30: Szí­nes muzsika. --- 18.00: Az ifjúsági rádió műsora. — IS.50: Sugár: Trjó-szeíéiiád. — 19.00: Hangos újság. — 20.00; Hírek. — 20.20: Tíz perc «pórt. — 20.3Ó: Építőipari félóra. — 21.00: Magyar-Szovjet barátság Hónapja. Orosz mesterművek. — 22.00: Hí­rek. Sport. — 22.25: Szórakoztató zené. — 25.10: Garai Gvörgy hegedül. — 24.00: Hírek. Petőfi rádió: 5.30: MIÍK-ncgycdórn. - - 5.45: la­pok Szemléje. — 5.55: Szól a harmonika. — 6.15: A magyar rádió szórakoztató mű­sora Lengyelország dolgozóinak. — 6.45: Jó reggelt, gyerekek! — 7,00: Andrés Se* govia gitározik. — 7.15: Állami vállalatok hírei. — 7.15: Oro*z Operákból. — 8.00; Szórakoztató zenekari muzsika. — 9.00: Oítlik Olga énekel. — 9.20: Iskolások rá­diója. — 10.00: Hírek. — 10.10: Szovjet zenekari művek. — 10.45: Sándor András bráeSiizik. — 11.00: Óvodások műsora. — í/df <npu >k Böhm 11.20: Zenek R(‘^i Inngy úri innsaiKrti ír 1 Ársást á — 13*40: iicok. Szóvje — 15,00: ! híiiuló. , llámi) ri-- 15 55: Magyar operett rész etek. — 16 40: Keres /te.vsv Hédy Kodul y-d dokut énekel. — |r 10: Köti fit fi zene. — 17.30: A Falu­nem h > rádió isko'.i negyedórája ja. - 18.15: . - (7.45 '1 ánr/.eiíe A Rádió esti . — 18.10: El­oldali mél ej fa n névadás. ... 18.55: Romá' ós nl!»­írynf héfuene. ­19.10: \'i V lain — egy óbbak. A nóta.- üO.DOt \ iiTolná rhe lelke. l?ilbe-;7c­széteső' n! lés -­20.13; Kl»< u(U4dijas u dósok n tnik. Ami «dőli. 2» 15: Ha /.ok. szé|\! j • Ül .59. 1. á ruri-ru1. 22.4«: Tarka n)H'At>ikn. időben teljesen elromlott, a budapes­ti ifik olyan sportszerűtlenül visel­kedtek, amivel aligha mutattak jó példát a vidékieknek. A játékvezető Sződit, Baljánt, illetve Vargát kiál­lította. A gólokat Szirmai, illetve Cse­te lőtték. Egyénileg Zugéber, Vas, Prudics és Nagy, illetve Göttlinger, Kocsis és Lovig játszottak jöL KERÉKPÁROS^TEREP VERSENY Vasárnap délelőtt bonyolították le a megyei TSB rendezésében az első kerékpáros terepversenyt. Kedvezőt­len időben, rendkívül nehéz útvona­lon kellett a versenyzőknek végíg- menniök. Igen sok esetben a vállu­kon vitték a gépeket. Az első verse­nyen 25 versenyző vett részt. Úgy a versenykerekes gépek, mint a vaske­rekesek jól megállfák helyűket a ne­héz utakon. Részletes eredmények: Ifjúsági egyéniben: 1. Héder DISZ 50:10, 2. Mikulás DISZ 51:50, 3. Mátyus P. Lók. 61:20, Férfi egyéniben: 1. Ké- méndi, P. Lók. 50:00, 2. Treit MESZ- HART. 51:00. 3. Krapesz, MESZ- HART 51:10. — Csapatversenyben: 1, P. Lokomotív férfi, 2. P. Lokomotiv ifi, a vaskerekeseknél 1. MESZHART férfi, 2. Mázolóípari V. férfi csapata. * NB I-es eredmények: Csepeli Vasas—Szegedi Petőfi 4:1 (2:0). Vörös Lobogó—Sortex—Szombathelyi Loko­motív 1:0 (0:0). Dorogi Bányász— Szegedi Honvéd 1:0 (1:0), Honvéd— Dózsa 2:2 (2:0), Győri Vasas—Kini­zsi 1:1 (0:0), Salgótarjáni Bányász— Diósgyőri Vasas 0:0. * A motorversenyről és a kosár- íabdaválogatott mérkőzésről szóló beszámolónkat a holnapi számban közöljük. NYÍLT-TÉR*) Var<*a GyÖrgyné, Anna utca 11 sz. lakostól bocsánatot kérek. A február 25-i esti durva sértő szavaimért,. — Tiszteletteljes bocsánattal Sebők Lajos. * L rovatban közhitekért a szerkesztőség oera rállal felelősséget. GYAKORLOTT EVOLÜT könyve­lőnők állami vállalathoz felvételre még ma jelentkezzenek. Érdeklődni tele­fon: 22-55. KAPITÁNY JÁNOS Iflzifaffi részelőgépe üzemben. Telefonhívásra is házhoz megyünk. Telefon: 13-61. H. 1438. SZŐI.ŐOLTVÁNYOKAT azonnali rendelésre fillérekért kaphat Kiss szőiőtelepről. Aba- sór 165. GYÜMÖLCSFÁT, díszfát, díszcserjét, ró- zsát szállít elsőrendű minőségben Dunántúli Faiskola. Cégt.j Tóth Zsigmond, Szombat­hely, Zanati-út. — Kérjen árjegyzéket. RÁDIÓ: ▼arúzsszemee, világverő, rend­kívül olcsón. Ilohinann rádiós, Petrezselyem- utca 11. 2678 59-91.IFT. TAMÁS KÁLMÁN motoros faffí- részelő vállalat telefonszáma. György-ntca 6. HASZNÁLT rádiókat vesz, elad és jnvft: Horgas rádiÓB. Tcróz-u. 1. Telefon: 26-82. BETFGTOLÓKOCSTT (kézzel hajthatók keresek bérbe, vagy megvételre. Tel.: 21-44. 2707. MFGBIZfTATÓ, komoly bejárónőt, reggeli óv tikra felveszünk. Rónát órás* Ferenciek- utca 4. 2706. VESZEK, beteg tolókocsit, ajlókat és abla­kokat, vnrrótrépet, bútort. Krajiipfhardtné. Bajcsy Zs.-űt 25. 2705. ELADÓ 2 daruk rckamié. Apáeza-utca 1. 1. ein. bal. 46-43. KÜLÖNBEJÁRATH bútorozott szoba egr férfi részére kiadó, ^iegtekinthétő d. u 5—*s. Tiborc utca 7. 4633 rotor átalakítás, javítás, Alpiír, Bajcsy Zs.-út. 12. szám. féuvezóa 4635. FARKASKUTYA. 10 hőn*!**, hím, eladó. Cíín: Kassa-utca 20. 4634. BUTORO/OTT «/.óba égyedílTáiló férfi rés/őre kiadó, belvárosban. Círn: 4632. fixám álúti a kiadóban. FIATAL, fiázőrző uuH olcsón eladó. Cím: Kuljo'h Gyula-utcn 5L szám. 4640 KOVÍOLY, niegbízjialó bejárónőt felveszek. Jelcntk' Zi’s: S—2-lg. Cím: 4641. szám nlatl u kiadóban. **^0 u n rNVrrT^N apu n Magyar Dn*edzőit Párfjr» Rarjuivörnrarve} Pnrflój-olUágánflk Ifipjn. Felelő» szerkenHŐ ItAOrt ISTVÁN Felelő« kiadó- S7IKRA SÁNDOR Szerkes/fő-ióg é* kíndőíiivafnl: Pécs. Perezel» lilén 2. — Telefont 15-V? é« ti *2 Po*tfítpVnréknénr1;1ri csekkszámla** 31T0M l.’lőfirelési dH? havi 11.— forint Pécs? Szikra nvomdn. Pérs. Munititefcv Míhálv-ulca- Irt *z. Telefon: 20-27. A. nyomdáért felel: OÁHHOSl JÓZSEF.