Dunántúli Napló, 1950. május (7. évfolyam, 101-124. szám)

1950-05-31 / 124. szám

4 1950 MÁJUS 31 HÄIPO A termelésben éleniáré csopo araitok fyyfocelmet a UonfytesrzusikvdtÚM/ersenp megyei döntőiében Pünkösdvasárnap délelőtt «* Alsó- Tftt,ye szabadtéri színpadán ünnepé­lyes keretek közt ■ tartották meg ifjú­sági kultúrcsoportjaink a kongresszusi kultúréereehyck megyei döntőit. Be­vezetőül Kővári Antal elvtár», a MINSZ megyei titkára mondott lelkes szavakat, a kultúrvdfcsenyek, jelentősé­géről' ás a júniusban megalakuló, a Párt irányításúval működő Dolgozó Ifjúság Szövetségéről. Hangsúlyozta, hogy. legyen munkaeszközeink mellett a kultúra is. jő szerszám, kemény fegyver a kezünkben, hogy méltók le­gyünk Pártunk ás Rákosi elvtárs bi- taltMra s a Komszomol útján halad­va erős, hatalmas szervezetté kovácsol, juk ifjúsági szövetségünket! Er.útán Marenics János elvtér», a Megyei Bizottság képviseletében szó­lott a fiatalokhoz. — Három hét múlva megalakul har- •os szervezetetek, a DISZ. Ennek az Úl ifjúsági szövetségnek, a marxi-le­nini ideológián kell felépülnie, hogy a Párt igazi segítője, tartalékos ipata legyen. Ezárt harcolnotok kell az ellenség, különösen a klerikális reakció és az Őt támogató kulákság befolyása, mé- tslyezáoo . ellen, De harcolnotok kell a „jampec", a „vagány"-szellem elleu ás a kispolgári nézetek mindenféle faj­tája *11 en h. Szilárdan kövessétek a lenini-sztálini Komsaomolt és annak kultúnnunkáját f». Ezt akarja Pártunk és Rákosi elv- társ fiataljaitól, ez a feladata a Dol­gozó Ifjúság Szövetségének! Martnicf elvtéra egyúttal átadta a* éppen ülésező pécsi pártbizottság har- oos üdvözletét, melyet kitörő lelkese­déssel, ünnepléssel fogadott a nagy­számban összegyűlt ifjúság. Ezután került sor a döntő műsorára, melyet ló kultúrcsoport adott elő. Különösen kitűntek azok a munkás és dolgozóparaszt csoportok, melyek a termelésben és a szervezeti munkában fa kiváló eredményeket értek el- Újból bebizonyosodott az, hogy szocialista építésünkben milyen szoros kapcso­latban van egymással a termelés és a kulturmunka. Azok, akik élcmjárnak • termelésben, «okkal nagyobb igyekezettel veszik ki részüket a szervezeti és kulturális életből is és ez öntudatositó, nevelő és lendítőerejével szintén visszahat a farmelésben még magasabb eredmények «lérésérs. A szinjátszőcsoportok közül első a Bőrgyár! SZÍT lett a „Bosszú" című jól megválasztott és kitűnően előadott szovjet! jelenettel. Élctleljes játéku­kon kívül a termelésben elérti kiváló eredményeik és 8 kultúrversenyek ide­je alatt történt nagyszámú szereplésük is; hozzájárultak elsőségükhöz. Máso­dik a Tengeri EPOSZ lett az „Édes hannonikaszó" cimfl termelőcsoportről szóló jelenettel. Kiemelkedő,, ralősze­rü játékukkal saját életüket, problé­máikat elevenítették meg nagy termé­szetességgel, igazi átérZéasel. Harma­dik a nagymányoki ! SZÍT Tett, az Orosz jellem egy: résziétével,* melyet jól értettek és szépen színpadra vit­tek. Az Iparostanuló Iskola „Bánk bán"-ja a negyedik helyen végzett. A fiatal csoportnál az összmunkát emelhetjük ki. A tánccsoportok közül a Bólyi AMG EPOSZ-csoportja jutott első helyre, bár a második helyen végző komlói vájáriskola is kitűnő teljesít­ményt nyújtott balladajátékával, orosz és román népi táncaival. A bólyi- aknái figyelembe vette a zsűri újabb munkafelajánlásaikat és azt, hogy a gyönyörűen előadott táncokat teljesen egyedül tanulták be, Harmadik a Ma­gasépítési SZÍT lett magyar verbun­kosával. Az énekkarok közül a Nagymányoki SZÍT jutott első helyre, mozgalmi da­lok szép, fegyelmezett előadásával. Második lett ax olaszt délszláv EPOSZ énekesgárdája, akik délszláv és szovjet dalokat énekeltek nagyon szépen, magyar és délszláv nyelven. Harmadik a bólyi ÁMG EPOSZ-szer- vezete. A kultúrverseny megrendezésében és lebonyolításában elsősorban szerve­zési hibák mutatkoztak. Nem volt ha­tározott, pontos ütemterv, így sok ka­varodás volt az egyes csoportok sor­rendje körű}. Az egész rendezés úgy- wólván egy emberre hárult, ahelyett, hogy a munkát megosztó!ták’ volna; A­soká elnyúló versenyt ebédszünetre meg kellett volna szakítani, Így még sokkal nagyobb közönség láthatta vol­na. Az egye» csoportokban még mindig sok kifogásolnivaló akad. Elsősorban a kispolárl eztárazellemet, a közösségi munka rovására menő egyéni feltűnést, hiúságot a a belőlük fakadó elfogultságot és sértődöttségét kell még kiirtaniok csoportjainknak. Ezt ideológiai neveléssel, képzéssel le­het csak megszüntetni, Ezzel szorosan összefügg a szervezettség és fegyelem kérdése- Sok javítanivaló van még ezen a téren is. A kultúrmunkának öesze kell forrnia a termelőmunka, a tanulás és a szervezeti közösségi élet kérdéseivel, legyeimével, az ■ új élet­forma kialakításával. Helytelen a kul­túrcsoport klikkrendszere, mely elsza­kad a dolgozók nagy tömegétől, amint a Magasépítés SZÍT fiataljainál itt-ott még fellelhető. De súlyos hiba a MEFESZ tánccsoportjának magatartá­sa is, akik noha bekerültek, nem vet­tek részt a döntőn, éa ugyanígy ta­nulóifjúságunk távolmaradása Is a kul. Hírversenyektől. Ezt még a közeli vizs­gák sem indokolják teljes egészében. A zsűriről el kell mondanunk, hogy nehéz feladat előtt állt. Döntéseit lé­nyegében helyesen hozta meg, kivéve néhány kisebb hibát. Nagyon helyes lett volna, ha mint az országban igen sok helyen, az eredmények után rész­letesen megindokolta volna, döntéseit a nyilvánosság előtt, rámutatott volna az eredményekre cs hibákra. Hatalmas sikert aratóit a Központi Honvéd Művészegyüttes Felejthetetlen művészi . élmjfhyt jelentett. n Köz­ponti Honvéd At Hvfsz­egy iTttei kétnapos pécsi vendégszereplés^, .1 nép­szerű ■l'ni(ívé£íyjyüiles feladata, hogy az énei, és hangszeres- zenét,, int- i lanilnt a népi táncot egységbe foglalva, hon­védségünknél;, :de üzemi dolgozóinknál; is ráagas- foki ' kultúrát, ■ szórako­zást nyújtson és egy­ben egyik élharcosa, pjl- ■ damutatója legyen pz új, népi demckbrjl tovább fejlesztett szocialista kút.'- túránknak. Az első .étám 'Szer. vánszky négytételes Hon­véd-kantátája volt, mely legújabb zeneirndalmun 1; egyik legkiválóbb alko­tása. Vásárhelyi Zoltán vezénylésével gyönyörű- cn hangzottak az új/ion- ’ védségünk életét niegele- ■ ve ni tő tételek. At. ének­kar és a zenekar is egyike ma az ország leg- k i valóbb együttesein e.k. Lugosi-Szabá Kalotaszeg: táncok c. összeállítása következett ezután n pgj'npás táncknr gjjonyö- zit előadásában. Kodály: K.arádi nálak-ja volt ta­lán a legnagyszerűbb :;cföf(dásií szám. amit "az énekkar produkált. A líáüganyar/gnl, színnel ’ dkmijiikával mesterien, , bonni tudó együttes Yá- .»'ár pletyi Zoltán főkor. ■ nttgy kitűnő munkája> dicséri. Sárközi-Szabó : S,'.áj>ft’t-Magynr Barátság Tánca volt az egyik leg- zlfíSjgmabb sikerű kampó. -■áfcmtl amit '■[ a ‘áncnsak kin,nudlit Ilik. Orosz és" ■magyar katonák, may- ...kasok, (..parasztok fiata­lok vidáun barátságát, ("■romét fejed ki ez a gyö­nyörű, mozgalmas alko­tás, melyet Beesett mu­tatlak be először. A szű­re1 után Szabó Ferenc: Szén már az ('lel. ;Dáviil Gyula: Menrt'dal. . Véts: Táncnátri és Vásárhelyi: Vidám május c. dalait énekelte az énekkar szó- lócnrkcsckkr!.' igen, szép előadásban. T.igéti-Szabó, Gyakorlat után. tréfás vidám táncál. maid Szé­kely-Szabó gyöfígyörü Tnvaszi táncát, valamint Hí - hälalniässikerfi Ránky. Szabó Kardtáneát mutat­ta he a tánersoport bra­vúros előadásban. Szőtt­jét dalól; következtek ezután, blikkért: „Menet- da.l“-a,; Zsdánov: „Sztá­lini aratás"-a .és \ovi­kon: „T nzérinduió"-ja osztatlan farrá síkért arat alt. A hatalmas mű­sort utolsó számkén! Dávhl-Szabó: Magyar tá­jak c. hatalmas lánc. kompozíciója zárta he. ' .1 közönség fergeteges tapssal köszönte meg a honriéd együtt es kápráza­tos műsorát, nem egy számot meg is, kelleti ismételniük. .1 Vásárhe­lyt Zoltán, Dávid Gyula . és Szabó Iván művészeit vezetése alrpt álló együt­tes a kitűnő munkát, igazi magetsrendü. szo­cialista kultúrát adó mű. sorának egyes számait a szolgálatban, tanulásban, valamin! csapat- és moz­galmi munkában élcn- iáró bnjlársaknak aján lotta. JÁNOS ' 'A Pécsi Nemzeti Színház a „Já­nos vitéz" felújítésável nehéz fel- aclatot vállalt magára. Kacsóh— Bakonyi— Heltai Petőfi gyönyörű költeményéből írt daljátékában a *ok kitűnő rész mellett egy sereg Javításéra szoruló, naiv paraszti ál- raniantikéból származó elem van (egy csomó érzelgősség is), amit ma már csak javítással és elsőrangú fcielces-táncos szereplőgárdával le­het kifogástalanul előadni. Ismétel­jük, a feladat igen nehéz volt s így nem csoda, ha a színház egyébként kiváló operettegyüttese csak erősen közepes Játékot tudott nyújtani. Helyes volt, hogy az első felvonás falusi jelenetében a régi előadások­kal szemben élesebb vonallal váltak ki az egyes alakok, példázva a fa­lusi osztálytagozódást. így a mosto­ha alakjában Sándor Böske egy k’tilák parasztasszonyt elevenített meg inkább, mint a „vasorrú bá­bát”. A módos parasztok is meg­jelentek ós többnyire sikerült is el­szakadnak a nincstelen mezítlába­soktól. A darab a továbbiakban egyre jobban átment reálisból a fantasztikusba, mesejátékba. Ez nem sikerült minden zökkenő nélkül. Hiányzott belőle az egység s követ­VITÉZ kezéskép a darab meggyőző , ereje. Néhány külső melléfogás is volt, amit he'ytclennek tartunk. A huszá­rok zászlaján „A szabadságért 1848" felírás például teljesen indoko.at- lan, amikor ezzel a zászlóval a fran­cia király Bourbon-lhiomos zászla­ját, országát mentik meg. Úgy hisz- szíik, a kérdés nem szorul bővebb magyarázatra. Szembetűnő volt az is, hogy míg az első felvonásban megvolt a híd, a harmadik felvonás utolsó jelenetében a „felébrédés”-re teljesen nyoma veszett' a patak* fö­lül, noha a mostoha háza még ott állt a helyén. ;-.* Ezek kisebb zavaró körülményele, de kellemetlenek. Nagyobb hiba, hogy kimaradt Jancsi gazdája, állat, való elkergetése, aminek ' politikai tartalmát jól ki lehetett volna hoz­ni. Ezenkívül a betoldott szöveg­részek nem mindenütt illbszkedtek be jól a darabba. : --úv,, Kukorica Jancsi szerepében Bor­vető János szépen énekeit, játéka is egyre jobb. Különösen őszinte, - íria- gávalragadó volt a rózsaszál-jele­netben, mikor Iluska halálhíréi hoz­za Bagó. Kár, hogy a ; p.’Azarészeket itt-ott elsiette. Mátray- Mária Ilus- kája egy árnyalattal halványabb vált, báb jól énekelt és az I. felvo­nás játékos évődése a subán rend­kívül kedves jelenet volt. Temes­vári Szabó László Báró szerepében már lényegesen gyengébb alakítási nyújtott-Jó hangja mellől' játékából hiányzóit a szív; Annál jobb volt Pagonyi János a falu csőszében és Sándor Böske a mostoha szerepében. Hasún lóképpen mulatságos alakítás Szabó'"Sámu francia királya.' Sugár István Bartolója, valamint Anclav Béla Hadügyminisztere. Szendrey Ilona a királykisasszeny szerepé­ben szintén jól játszott, kár,- hogy szép, hangja torokbüja következtében nem bontakozhatott ki teljes szép­séggel.' Kovács Gyula strázsameste- rének hm >*,a , viszont elveszett a zenekari.,* Az együttes munkáját jól egész; ..'ék ki Csengery Aladár. Bájka Pál, MánT'-kv Kálmán, Nyáry Béla és Pupp’ Évi kisebb szerepei. Bázsá Éva tündértón,ca nem a legjobban sikerült. Társa könnyebb lebegöbb mozgású volt. Á Kereske- dótnii és Pénzügyi Dolgozók zene­kara Várhalmi Oszkár vezénylésé­vel néhol túlságosan erős; elnyomja az énekeseket. Az Állami Áruház énekkara, mint- kar félszegen moz­gott á színpadon. A Magasépítési NV láncosainak toborzója is kissé szürkén sikerült., /Vagyon nyeregén sikerült az utolsóelőtti forduló... Pontot adott le iillioii a Lokomotiv, a Dinamó Kaposvárott, a B1C Várpaloldn szenvedőit vereséget Ax ezért bajnokság utolsóelőtti fordulója igen gyenge eredményeke! hozok a pécsi csapató* számára. A Lokomotív hazai pályán ponlot vesz­ten gólképtelen csa.ársora miatt a Győri VSK csapara ellen. A legkelle­metlenebb meglepetés kétségkívül a Dinamó súlyos kaposvári veresége, de á ízurikolók nagyrészéit váratlanul érte a BTC várpalotai veresége is. — Részlegein* a fordulóról; PÉCSI LOKOMOTÍV—GTÖRI VSK 1:1 (1:1). Verseny utca, 1000 nézi, vezette; Gutireind. Pécsi Lok.i Nagy II. — Görflinger, Szurofka, Szegedi — Meggyes, Nagy I. — Szöllősi, Fónay, Hirczi, Túra- Vezér. — GYVSK: Pesti — Sághcgyi, Kalmár I., Kalmár II., — Szalay, Tóth — Hadnagy, Polócz. Kalmár III., Raf- fai, Farkas. — Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de a pécsi csa­tároknak nem sikerült elein*.« bevenni a győrj kaput. A 13. percben Fónay fejese jelenteit« a vezetési a pécsiek részére, amit négy perc múlva Raffaj egyenlített ki a kapus hibájából. — Később negyedóráig tíz emberrel já*-, szottak a vendégek és több góthely. rest-öt így is összehoztak, Ax utolsó percekben Túra -lőlit a kapu főié jó helyréiből, — Szünet után előbb a pécsi c.sapa;i játszik nagy fölényben, de a vérszegény csatársornak a Hirer: —Szől’.ősi csere sem haiznáilt. Az egyik oldalon Hircti, a másikon Farilcas «lőtt nyílott alkalom a gól­szerzésre. A végén feljöitek a győriek és Farkas majdnem megszerette a győztes gólt. BÍRÁLAT: A pécsi csapat* nagy me­zőnyfölényt harcolt ki, do a két szél­ső és a középcsatár minden helyzetet rontott. A vendégek szórványosabban, de evszélyesebben támadtak. Az eredmény igazságosnak mondható. — Egyénileg Kalmár II. volt a mezőny letfíobbia, kívüle. Sághegyf. Kalmár I.» Tóth. Hadnagy, míg a pécsiek közül Szegéül. Meggyes, Nagy I., Fónay és Túra játszottak jól. KDSK—DINAMÓ 4:0 (2:0). Kaposvár, 3.500 néző, vezette: Szabó. KDSK: Boldog — Giltcz, Hegyi, Váradi — Zsoldos, Nagy — Szölősi. Bödis. Kisí, Hlavács, Horváth III. — Dinamó: Krausz — Bárdost. Gróf, Kercegh — Réfi. Kresz — Németh. Horváth I., Opova, Bencze II. Lengyel Tapogai'ódzó játék után a 13. percben Kiss labdáját Horváth III. védhele*.- íenttl lőtte a kapuba. 1:0. A Dinamó csak szórványos támadásokkal kísér­letezik, csatárai nem boldogulnak a kapu előtt. A 31. percben Hlavács él- emelt Grófon és Kiss a -kimozdult kapus mellein újabb gólt szerzett/ 2:0. A gól megzavarta a pécsieket. — Szünet után nagy akarással kezdeit a Dinamó, de lassan ismét fölénybe kerültek a hazaiak és nagy nyomás nehezedett a bányászcsapat védelmé­re. A 20. percben KiSSi labdáját Bódis lőtte a hálóba, 3:0. Kissé feljött a Di­namó, de a 36. percben mégis Kiss á!-lito*tía be a végeredményt. 4:0. BÍRÁLAT: A KDSK csapata várat­lanul igen jó napot fogott ki, ezzel szemben a Dinamó támadósora mé­lyen szokott formája alatt játszott, — Védelme jól állt a lábán, de a nagy nyomás a'att helyenként megingott. A KDSK még ebben az arányban is megérdemelten nyert. Egyénileg Hegyi, Váradi, Zsoldos, Kiss, illetve Krausz. Gróf és Hoyváth I. játszott áld jól. VÁRPALOTA—BTC 3:2 (2:2) Várpalota 2000 néző, vezette: Zágoni. Várpalota: Dósai — Csiszár, Zcm- bori, Terbe — Bostai, Fülőp — Ga­lambos, Kedves, Kiss, Csonka, Csaba. BTC: Krausz — Kovács, Solymár, Miké — Lichtner, Rákóczi — Berki, Kővér, Karácsonyi. Leipára IT., Bog­nár. — Az e-l-ső negyedórában inkább a pécsiek voltaik fölényben. A 22. percben Kiss labdáját Csaba lőtte kö­zelről a hálóba, 1:0. Három perc múl­va az előrehúzódot; Rákóczi cgyw líletit, 1:1. Változató# játék után a 35. percben jó támadás után Karácsonyi előbb a .kapufát lalálta «1. t»‘*ána nem hibázott. 1:2. Két perc múlva Csonka két lépésről fő-:! gólt. 2:2. Szünet Után mér az 1. percben megszereztél!: a h.a - zalai a győzrtes gólt Galambos nagy lövéséből. 3:2. Ezután mlndkéé «apai­nak akadt néhány Jó helyzete, de Kö­vér lövését Dósa! védte. A hazaiak 4 hátvéddel egy éheztek az eredményt tartani. BÍRÁLAT: A várpalotát együttes nagy lelkesedésének köszönheti a két pontot. A pécsiek mezőnyben jobbak voltak, csatársoruk azonban egész sereg helyzetet kihagyott és különösen az első félidőben játszott könnyel­műen. Egyénileg Csiszár, Fülöp, Kiss, illetve Solymár, Mike, Krausz és 'Ka­rácsonyi játszottak jól. Szünet után isen jól játszott az ÉDOSZ... ÉDOSZ-—BTC 5:2 (1:2) Hétfőn délután közel 5000 néző ■előtt, játszott az ÉDOSZ barátságos mérkőzést a PBTC. ellen. A pesti csapatból a vasárnapi mérkőzésen lesériilt Budai, Kocsis és Deák hiá­nyoztak Kassai játékvezetése mel­lett így állt fel a két csapat: ÉDOSZ: Henni — Kéri, Kispéter, Dalnoki;— Lakat, Dékány — Teket, Guba, Horváth, Mészáros, Czibor. — BTC: Krausz — Kovács, Solymár, Mike, —• Lichtner, Rákóczi — Berki, Opova, Karácsonyi, Leipám II., Len­gyel. Az első félidőben kiegyensú­lyozott volt a játék, Mészáros, majd Guba nagy lövéseit szépen védte Krausz. A 22. percben Rákóczi pom­pás labdájával Karácsonyi kiugrott, elhúzott a kifutó Henni mellett és közelről a kapuba lőtt, 0:1. A gól után nagy fölénybe került az ÉDOSZ, mégis a pécsiek értek el gólt Opova révén a 44. percben, 0:2. A lefuvás előtt Mészáros nagy lövése talált utat a hálóba, 1:2. Szünetben Kéri helyére Ombodi jötl be, Dalnoki és Teket is kima­radt. Kispéter lett a balhátvéd, Csa­nádi a középhátvéd, Czibor a jobb-. Tihanyi pedig a balszélső. Ä BTC­ben a Lichtner-Rákóczl fedezetsort néhány percig Horváth IV. és Nagy helyettesítették. A második félidő 2. percében Mészáros keresztlabdáját, Czibor közelről bebombázta, 2:2, maid három perc múlva Czibor újabb gólt szerzett, 3:2. Ezután felélénkült a já­ték, az ÉDOSZ nagy fölénybe került, a pécsiek lelkesen védekeztek. A 33. és 35. percben a kitűnő Mészáros ál­lította be a végeredményt, 5:3 Á BTC a végére kifulladt, a vendégcsa­pat egész sereg igen formás táma­dást vezetett. Az ÉDOSZ csak a második félidő­ben játszott igen jól, mig szünet előtt a lelkei pécsi csapat egyenrangú el­lenfél volt. A pesti csapat védelme végig, míg a fedezetek és a csatárok inkább á második félidőben játszot­tak jól. A játék helyenként igen jó­iramú, élvezetes és változatos volt. Az ÉDOSZ-ból Kispéter, Csanádi, La­kat, Dékány, de különösképpen Mé­száros és Czibor játéka tetszett, míg, a pécsiek legjobbjai Krausz, Soly­már, Mike, Rákóczi, Lichtner, Berki, Karácsonyi és Leipám voltak. Az esélyesek győztek az NB Ill-ban Komlói Tárna—-Szekszárdi TMSE 11:0 (3:0). Komló. 2000 néző, vezette Pusztai. A hazai csapatot n.eru állította komolyabb nehézségek elé a szekszár­di együttes és góljait megerőltetés nélkül, közepes játékkal érte el. Gól­lövök: Alt 4, Kiss 3, Schmelzl 2. Szám II., Fáskerti. Jók: Szirtes, Pá- kozdi, Alt, Kiss. Pécsbányatelepi Tárna—Erdőgazda­ság 6:0 (0:0). Verseny-utca, vezette. Csik. Az első félidőben egyenrangú ellenfelek, szüne! után az Erdőgazda­ság teljesen elkészült erejével. Gél- lövök: Bombek 2, Metelka Bőmn, Krivanek. Hámori (11-esnöi). Jók. Horváth. Bombek. Krivanek, F.ölun, illetve Jámbor.. Pécsi KASÉ—Szigetvár 1.1 11 1). Tüzér-Utca. vezette Darázsi. Gyenge, csapkodó, unalmas mérkőzés, a ven­dégek lelkesebben játszottam Góilc- vők: Geröfi, illetve Bauer (öngól). Jók: Lukács. Kozári, Geröfi. illetve Bánfai és Takács. Postás—Nagyatád 6:0 (4:0). Tüzér- utca, vezette: Kassai. A Postás vég­re magára talált és tetszés szerint érte el góljait. Góllövők: Schwiegel 3, Mezőfi, Csaba és Csabai. Jók: Tamási. Schwiegel, Csaba, illetve Pécsi, Gazsi. DVSK—Nagymányoki Tárna 2:0 (2.0). Dombóvár, 1200 néző, vezette: Pazar. Változatos, helyenként jóira­mú mérkőzés, amit a hazai csapat biztosan nyert még a lelkes bányász- csapattal szemben. Góllövők: Hor­váth, Kőműves. Jók: Hőger, Nyirati, Marosi, illetve Knizi és Fazekas. SBTC— Marcali 2:2 (2:1). Marcali, 500 néző, vezeite Jávoros. Helyen­ként túlkemény mérkőzés, a játék­vezető a mérkőzés első részében a marcali Karácsonyt kiálliloUa, Igaz­ságos eredmény. Góllövők: Dudás, Ludas, illetve Cserháti I. és Bősz. 1