Délmagyarország, 2010. december (100. évfolyam, 279-304. szám)

2010-12-06 / 283. szám

tt A DEL SPORTJA 2010. DECEMBER 6., HÉTFŐ Ennél jóval több kell MINDKÉT CSAPAT 10-ET SZÁMOLT A MASIKRA, MEGSEM VOLT KIÜTÉS Drávucz Ritával nem bírtak a kupagyőztes szentesiek A Vodafone női vízilabda OB I megyei rangadóján nem bír­tak egymással a csapatok: a megyeszékhelyen 10-10-re végzett a Szeged és a Szen­tes. A friss magyarkupa­győztes Kurca-parti alakulat nem boldogult a világklasszis produkciót nyújtó, 8 gólig ju­tó Drávucz Ritával. SZEGED IMRE PÉTER A statisztika, a számok azt jó­solták: az újdonsült magyar­kupa-győztes Hungerit- Me­talCom Szentesi VK negyed­szer is megveri megyei riváli­sát, a 2010/11-es szezonra ala­posan megerősödött Tay­lor&Nash Universitas Szege­det. Idén eddig négyszer ta­lálkozott a két gárda, s a fel­készülési torna 10-10-es dön­tetlenjét leszámítva egyetlen góllal mindig Zantleitner Krisztina tanítványai nyertek: 6-5-re az mk csoportkörében és a fináléban, valamint 13-12-re a bajnokságban. A négy találkozóból hármat - a Nagy csatát és döntetlent hozott a megyei női vízilabdaderbi. Sipos Dorina egy gólig jutott a meccsen Tóth Ildikó (9) és Tóth Petra (13) szorításában. FOTÓK: SCHMIDT ANDREA Taytor&Nash Universitas Szeged­Hungerit-MetatCom Szentesi VK 10-10 (2-2.2-5, 3-1, 3-2) Vodafone OB l-es női vízilab­da-bajnokság, középszakasz, 2. forduló. Újszegedi sport­uszoda, 150 néző. Vezette: Bors, Birri. Szeged: BÜK - Árkosy, Dal­mády Sz„ Dalmády P. 1, DRÁ­VUCZ 8, Tóth I., Tóth P. Csere: Lengyel Dorottya, Miklós, Makra, Kuczora, Lengyel Do­minika 1. Edző: Godova Gábor. Szentes: jankovics - Győri, Hevesi, BRÁVIK 2, TAKÁCS 0. 3, Kotova 1, Gémes 1. Csere: Sipos D. 1, MISKOLCZI 2, Ma­garijama. Edző: Zantleitner Krisztina. Gól - emberelőnyből 10/3, ilL 3/2. ÖtméteresböL -, HL 2/1. kupadöntőt leszámítva - Sze­geden játszottak. A vendégek sorait betegség tizedelte: a válogatott kapus­nak, Gyöngyössynek a torka fájt, lázzal küszködött - el sem utazott a megyeszékhely­re -, Bakos kötőhártya-gyul­ladást kapott, és a vakbélmű­téten átesett, a munkát a kö­zelmúltban elkezdő Kövér-Kis is csak a jegyzőkönyvbe ke­rült be, játékát nem kockáz­tatták. A hazai oldalon a meg­határozó emberek rendelke­zésre álltak, bár Hegedűs sé­rülés miatt hiányzott. Mind­két gárda a 3 pontért szállt medencébe, és a második ne­gyed közepéig a Szeged állt közelebb a sikerhez; a szente­siek futottak az eredmény után, rendre egyenlítettek. Pontatlan passzok, bosszantó hibák mellett mindkét együt­tesnél láthatott a publikum pazar megoldásokat, szép ta­lálatokat, fontos, bravúros védéseket. A Szentes két ilyennel, Brávik kapásgóljá­val és Takács svédcsavarjával húzott el. De az Universitas­ban akadt egy „tanárnő": Drávucz szenzációs formában pólózott, és neki köszönhető­en szerzett pontot a Szeged: 7-10 után ő mattolta három­szor Jankovicsot. összesen nyolc gólt lőtt! Az iksz, a lá­tottak alapján, igazságos. Godova Gábor: - Annak ellenére sikernek tartom a döntetlent, hogy emlékeim szerint az utolsó két helyzet előttünk adódott. Külön ki kell emelni Drávucz Rita tel­jesítményét, ő és az egész csapat agresszívabban, job­ban pólózott, mint Egerben. Mindannyiunknak jól jön már a pihenő a sorozatterhe­lés után. Zantleitner Krisztina: ­Bár döntetlen lett, mégis úgy értékelem: „elvesztettük" a mérkőzést, vagyis két pontot. Időnként fegyelmezetlenül, pontatlanul vízilabdáztunk, és olyan hibákat követtünk el, amelyeket ilyen szinten nem szabad. A Szeged Drá­vucz vezérletével kihasználta megingásainkat. Tanulság, hogy a megbeszélteket több­ször sulykolni kell. További eredmények, kö­zépszakasz, az 1-6. helyért: Dunaújvárosi Főiskola-Nagy­Britannia 8-10, Nagy Britan­nia-Dunaújvárosi Főiskola 8-15, BVSC-Zugló-ZF-Eger 4-10. A középszakasz állása 1 Eger 2 2 0 0 20- 8 6 2 Dunaújváros 3 2 0 1 34-24 6 3 Nagy-Britannia 2 1 0 1 18-23 3 4 Szentes 1 0 1 0 10-10 1 5 Szeged 2 0 1 0 14-20 1 6 BVSC 2 0 0 2 10-21 0 Világklasszis nyolcas. A világ- és Európa-bajnok, négyszeres ma­gyar és olasz bajnok, háromszoros BEK-győztes, Szuperkupa-győz­tes Drávucz Rita igazolta klasszisát: csapata, a Taylor&Nash Uni­versitas Szeged 10 góljából 8-at vállalt a Hungerit-MetalCom Szen­tes elleni rangadón. - Úgy emlékszem, nyolcszor még soha nem vettem be az ellenfél kapuját egy meccsen, korábban olasz bajno­kin lőttem már hetet. Ez a nyolc sok, főleg olyan mérkőzésen, ahol összesen 10 gólt szerez az együttes, jól éreztem magam a vízben, és - azt hiszem, nem kell bizonygatnom - jobban ment a játék, mint Egerben. Lövési lehetőségem is több adódott, úgy vettem észre, nem vigyáznak rám annyira, és a társak is kerestek a lab­dákkal. Az egész csapat jobban, összeszedettebben pólózott, mint a középszakasz első körében, és a lányok igyekeztek a megbeszél­teket végrehajtani - nyilatkozta a meccs után Rita. u e D 2 jjfSBf'j'*'nstfmságsf. I. NEGYED. A ráúszásnál a lab­dát a Szeged hozta el, s az el­ső gólt is a házigazdák szerez­ték Drávucz révén. Kotova a 4. percben büntetőből egyenlí­tett. Kisvártatva, hiába védett nagyot Jankovics, a labda Drá­vucz elé pattant, aki nem is hibázott. Arról, hogy a Hun­gerit egállal mehessen pihe­nőre Sipos, illetve az egymás után kettőt hárító Jankovics gondoskodott. II. NEGYED. A koreográfia 4-4-ig nem változott az előző játékrészhez képest: az Uni­versitas szerzett előnyt, a Kurca-partiak egyenlítettek. A negyed 6. percében azon­ban előbb Kotova passzát lőt­te kapásból a hálóba Brávik, majd Takács svédcsavarral köszönt be Büknek. A meg­nyugtató előnyt és a félidei eredményt Miskolczi találata jelentette, 4-7. III. NEGYED. Harmadik ne­gyed, harmadszor is a Tay­lor8iNash „halászta" el a bo­gyót a ráúszásnál. De ebben a 8 percben nemcsak ez sike­rült a Godova-lányoknak, há­rom góljukra (Drávucz 2 és Lengyel Dominika) csak Ta­kács válaszolt a szentesi ol­dalról, 7-8. Meg is jegyezte valaki a lelátón: ebből még bármi lehet, bármelyik csa­pat győzhet. IV. NEGYED. Az etap első perce­iben úgy tűnt, a nyertes a ru­tinosabb Szentes lesz: Gémes és Takács góljaival újra há­romra növelték előnyüket a Zantleitner-lányok, 7-10. Ek­kor azonban még több mint 6 perc volt hátra a mérkőzés­ből, ami Drávucznak pont elég volt arra, hogy három­szor bevegye Jankovics kapu­ját, 10-10-re alakítva ezzel a végeredményt. Bár a Szeged Beton VE győzel­me egy percig sem forgott ve­szélyben Pécsett, a játékkal azonban Kásás Zoltán vezető­edző nem lehetett elégedett. PÉCS KIS RÉKA Nem lehetett maradéktalanul elégedett Kásás Zoltán vezető­edző a PVSK Füszért elleni bajnoki mérkőzést követően: bár Baksáék 13-8-ra győztek szombaton az Abay sportuszo­dában, tudásától messze el­maradt a szegedi gárda. A ha­zai vezetés után öt percet kel­lett várni arra, hogy Molnár egyenlítsen, majd rendre fel­váltva estek a gólok (az első negyed 3-3 volt). A baranyai­ak lelkesen lövöldöztek, és ha Baksa nincs megint remek for­mában, ki tudja, még izgal­mas is lehetett volna a vége. - Borzasztóan sok hibával játszottunk, aminek nem ér­tem az okát. Nem azt csinál­tuk, amit megbeszéltünk ­értékelt a mérkőzés után Ká­sás Zoltán vezetőedző, aki hozzátette, soknak tartja á nyolc kapott gólt a mecsekaL' jiaktól. A második negyedben, báV lenullázták a Tisza-parti fiúk" a hazaiakat, a játék képe 82 mester intő szavainak ellenéd re se sokat javult. Mint el­mondta, nem a győzelem for­gott veszélyben, de ilyen játé™ kot egy kemény sorozat előtt nem engedhet meg magának' egy csapat. A pécsieken is' megvolt a kellő nyomás, a nagy akarásnak aztán nyögés lett a vége. A második játék­résztől kezdve állandósult a három-, négygólos szegedi vezetés, a Beton végül maga­biztosan szerezte meg a baj­nokis három pontot. A szegediek szerdán rang­adón az FTC ellen ugranak vízbe, ahol Ambrus Tamás igen magasra tette az elvárá­sokat, míg szombaton a Hon­védnál vendégszerepelnek a Tisza-partiak. PVSK-Szeged Beton 8-13 (3-3, 0-3,3-4,2-3) Vodafone férfi vízilabda OB I 8. forduló, Pécs, Abay Nemes Oszkár Sportuszoda, 200 néző. Vezette: Vojvoda István, Horváth Csaba. Pécs: BISZTRITSÁNYI - De Blasio, Tóth B„ Scholefield 1, HANGODY Gy. 3, Naganuma 1, BÓBIS 2. Csere: Soós, Hegedűs, Krizsán, Vári 1, Müller, Lukács. Edző: Petik Attila. Szeged: BAKSA - Kiss 1, Juhász 1, Komlósi 1, Molnár 3, Török, SO­MOGYI 3. Csere: Kayes 1, Varga, Vindisch, Busila 2, Younger 1, Palo­tás. Edző: Kásás Zoltán. Gól - emberelőnyből: 6/2, ill. 11/7. ÖtméteresböL ill. 1/1. Kipontozódott: Kiss (30. perc). Komlósi Péter egy gólt szerzett a Pécs ellen. FOTÓ: SCHMIDT ANDREA Megvan a kötelező SZENTES. A Bodrogi Bau Szen­tesi VK OB l-es férfi vízilabda­csapata „behúzta" a kötelezőt, vagyis megverte a tabella utol­só helyén szerénykedő, egykor sokkal szebb napokat látott Új­pesti TE együttesét. Azért kel­lett egy kicsit izgulni, mert 4-2-re, majd 5-4-re is még a li­lák vezettek, ezt követően azonban zsinórban öt gólt ter­meltek be a vendégek kapujá­ba Baloghék, és magabiztosan nyerték meg a találkozót. Tóth László: - Örülök a si­kernek, amelyet könnyebben is elérhettünk volna, ha az elején értékesítjük ziccereinx ket, valamint kihasználjuk emberelőnyös helyzeteinket. Végül fordítottunk, és a várt­nál ugyan nehezebben, de ér­vényesítettük a papírformát. Jó lett volna, ha nem kell eny­nyit idegeskedni, de a lényeg a győzelem és a 3 pont. Ez­úton is jobbulást kívánok az Újpest edzőjének, Budavári Imrének. További eredmények: V; sas-Szolnok 10-6 (2-2, 3-t 3-1, 2-2), OSC-ASI10-9 (3-if 2-3, 5-3, 0-2) Debrecen-Hon­véd 5-14 (1-0, 2-7,1-5,1-2). Bodrogi Bau Szentesi VK-Újpesti TE 9-6 (2-3,3-2,2-0,2-1) Vodafone OB l-es férfi vízilabda-bajnokság, 8. forduló. Szentes, 200 néző. Vezette: Bátori Gy., Székely B. Szentes: HORVÁTH T. - Józsa, Araczki, Németh D. 1, BALOGH 4 Szabó Z. 1. ÉLES. Csere: Rácz, TURZAI 3, Szabó L„ Nagy M„ Beleon B. Edző: Tóth László. Újpest: Veres - Vrezgó 1, Papp 1, Bakó 1, MARKÖ 2, Rékási 1, Balezer. Csere: Rostás, Váradi, Vrecic, Lutter, Osváth, Blank. Megbízott edző: Horváth József. Gól - emberelőnyből: 12/4, ill. 8/3. ÖtméteresböL 1/1, ill. -. B 101 ;v [9 Í9d ,8 6