Délmagyarország, 2010. október (100. évfolyam, 229-253. szám)

2010-10-04 / 231. szám

2010. OKTÓBER 4., HÉTFŐ Hétpontos hétvége A labdarúgó NB III Alföld cso­portjának 8. fordulóját veretle­nül tudták le a Csongrád me­gyei csapatok. CSONGRÁD MEGYE MUNKATÁRSUNKTÓL Szabadkígyós-HFC 1-1 (1-0) Szabadkígyós, 250 néző. Vezette: Bodac T. Szabadkígyós: Farkas - Bagi, Bánfi, Szokol, Mogyoróssy - Knyi­hár (Hegedűs Cs.), Rattai, Szabó Z., Gazsó - Tóth Z. (Vandlik), Má­tó. Edző: Silviu Ion lorgulescu. HFC: Kovács K. - Bakos (Kras­nics), Huszár, Mucsi, Marton - Kö­kény, Batik - Varga M„ Rácz D„ Domonkos (Papp Z.) - Bata. Edző: Kandó Róbert Gólszerzők: Szokol, ill. Bata. Az első negyedóra vásárhelyi fö­lényét nem tudta gólra váltani a vendégcsapat. Ezt követően ki­egyenlítetté vált a játék, ezért is volt váratlan, hogy a hazaiak a 37. percben egy kapu előtti kava­rodásból vezetést szereztek. A szünet után nagy erővel táma­dott a HFC, a hazaiak alig tudtak kijönni kapujuk elől. A vendé­gek fölénye a 64. percben ért gól­lá, ekkor a vásárhelyi színekben első mérkőzését játszó 19 éves Krasnics remek beadását a 17 éves Bata fejelte a kapuba. Há­rom perc múlva Bata egyedül ve­zette Farkas kapusra a labdát, de a mezőny legjobbja leszedte a já­tékszert a támadó lábáról. A hát­ralévő időben is a vásárhelyiek­nek voltak lehetőségei, de az utolsó döntések ezúttal nem si­kerültek. A HFC a látottak alap­ján két pontot Szabadkígyóson hagyott. Kandó Róbert: - Az első fél­időt átaludtuk, aztán a második­ban nagyobb sebességi fokozat­ba kapcsoltunk, de a kínálkozó lehetőségeinket kihagytuk. Jók: Farkas Zs., Bánfi, Szo­kol, illetve Mucsi, Marton, Kö­kény, Bata Cs. Tisza Volán SC-Dabas 3-0 (2-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Mozsár. Tisza Volán SC: Dongó - Mészá­ros, Dargó, Vida, Grünvald - Mó­rocz, Vágó, Búzási, Huszárik (Frank), Beretka (Kazi) - Völgyi R. (Szabó A.). Edző: Buchholcz Gábor. Dabas: Ambrus - Buczkó, Csáki, Halgas, Danyis - Csendes (Sápi), Magyar, Volenszki (Feczesin) ­Szűcs, Murányi (Teiringer), Lend­vai. Edző: Keresztúri András. Gólszerzők: Huszárik, Grünvald, Szabó A. Kiállítva: Lendvai. Tartott a Dabas a Tisza Volán­tól, ezt abból lehetett lemérni, hogy a Pest megyeiek átadták a szegedieknek a területet. Hiába helyezték a hangsúlyt a véde­kezésükre, a szegediek megsze­rezték a vezetést, a 32. percben létszámfölénybe jutottak, rá­adásként a félidő hajrájában Grünvald találatával 2-0-ra ala­kult az eredmény. A térfélcsere utáni negyedórában a Dabas összekapta magát, kilenc me­zőnyjátékossal is kapujához szögezte a Volánt, Dongó több­ször is bravúrral mentett. Gólt viszont nem tudtak szerezni, sőt a szegediek előtt adódtak le­hetőségek, amelyek közül a csereként beálló Szabó végleg döntött a három pont sorsáról. Buchholcz Gábor: - Stabil védekezésünk és hatékony tá­madójátékunk vezetett maga­biztos győzelmünkhöz. Jók: Dongó, Dargó, Grün­vald, Huszárik, Völgyi R., ill. Feczesin, Halgas. Szarvas-KITE-Szeged 1-2 (0-1) Szarvas, 200 néző. Vezette: Pákolicz. Szarvas: Kiri - Erdősi (Rácz), Ku­gyela, Pákozdi, Demcsák - Kiszel, Petykó, Somogyi, Bány - Nagy R„ Truczka. Edző: Somogyi János. KITE-Szeged: Belacan - Laczkó, Kazán, Saulic, Keller - Balogh N. (Czibere), Gellér, Brinszky, Varga I. (Nagy) - Horváth P. - Nomel. Edző: Major László. Gólszerzők: Rácz, ill. Gellér, No­mel (11-esből). Rosszul indult a mérkőzés a KI­TE-Szegednek. Még csak a 11. percben járt a meccs, amikor Saulicot már ki is állította a já­tékvezető. Az emberhátrány sem zavarta meg az esélyesebb vendégeket, mezőnyfölényben játszottak, sorra alakították ki a helyzeteket, de Horváth Pé­ternek ezúttal nem volt szeren­cséje, volt viszont Gellémek, re­mek mozdulattal vette be a ha­zaiak kapuját. A második fél­időben is az történt a pályán, amit a szegediek akartak, így megérdemelten nyertek. Major László: - Büszke va­gyok a fiúkra, tíz emberrel is megérdemelten győztek. Egyre jobban összeáll a csapatom, amely minden képzeletet felül­múlóan szerepel. Jók: Kiri, Bány, ill. Nomel, Gellér, Brinszky, Keller. További eredmények: Cse­pel-Tököl 3-1, Jászberény-Újbu­da 2-3, Kecskemét IL-Szolnok II. 0-0, Gyula-Jánoshida 1-2. A bajnokság állása 1. Csepel 7 6 1 0 23- 7 19 2 Dabas 8 4 3 1 19- 9 15 3 KITE-Szeged 7 4 1 2 11- 613 4 Szolnok II. 8 4 1 3 9-813 5 Újbuda 6 4 1 1 11-1113 6 Tököl 8 3 3 2 19-1212 7 Kecskemét II. 8 3 3 2 19-16 12 8 Tisza Volán 7 3 2 2 12-10 11 9 HFC 7 2 2 3 15-14 8 10 Szolnoki S. 7 2 1 4 9-17 7 11 Gyula 7 1 3 3 10-16 6 12 Jászberény 6 1 2 3 12-12 5 13 Szabadkígyós 7 1 2 4 6-14 5 14 Szarvas 7 0 3 4 9-17 3 15 Jánoshida 6 1 0 5 10-25 3 Első osztályú vendégek SZEGED, SZENTES. A futsal ma­gyar kupa első fordulóját ma ren­dezik. Mindhárom Csongrád me­gyei NB Il-es csapat első osztályú riválissal került szembe. A leg­rangosabb ellenfele az UTC Sze­gednek lesz, hiszen az a Berety­tyóújfalu érkezik a Csonka-szak­középiskolába, amely volt már bajnok, a keretét pedig brazil (Melo, Mendes), román (Togoi, Sáfár) légiósok, valamint magyar válogatottak sora (Trencsényi, Nagyi., Lovas, Angyalos) alkotja. A szegediek nézőcsalogató meccset szeretnének játszani, és azon lesznek, minél tovább meg­keserítsék a vendégek dolgát. Az SZTE-EHÖK a Gyöngyöst látja vendégül, amelyben szin­tén rutinos labdarúgók (Kis K., Besenyei, Ughy) szerepelnek - a helytállás lehet a cél. A legtöbb esélyt a továbbjutásra a Szentes esetében látjuk, amely azt a Miskolcot fogadja, amelynek második csapata egy hete az el­ső bajnokira nem utazott el. A program, 19 óra: UTC Szeged-Berettyóújfalu (Sze­ged, Csonka-szakközépiskola), 20 óra: Szentesi VSK-Miskolc (Szentes, Dr. Papp László Sportcsarnok), 21 óra: SZTE-EHÖK-Gyöngyös (Sze­ged, Csonka-szakközépiskola). Karát Kockázott Bacon* 500 g 958 Ft/kg Magyar .termék] Friss. Olcsó. Jó UHTtej* 3,5% zsírtartalom • 1 liter KOCKÁZOTT BACON (gyorspáa.1, lüsM vákuumfóliában) n*s twWMwvnk ,Stf I. Uií). cvlvv Mtutfán (F300) uromutl (l.i® Banán* • I. osztály • lédig • kg Zeller* •I. osztály • lédig > kg Karalábé* k I. osztály k lédig k db 'Magyar. Silan öblítő* • Fresh Sky, Sensitive Almond milk • 3 liter • 366 Ft/liter Fior di Pasta tészta* k spagetti, penne, fusilli k durum • 500 g • 238 Ft/kg Santa Fé kávékeverék k őrölt • 1 kg A DÉL SPORTJA {£] Negyedik hely UHTTei 2010. október 4. hétfő - október 6. szerda 3 Mer Érvényes: 2010. október 4. és októberé, között, a készlet erejéig, minden Penny Markét üzletben, az ország 183 pontján. * Az árak a 2010. szeptember 30-át megelőző Penny Markét fogyasztói árak. *A csillaggal jelölt árucikkek nem állandó termékei kínálatunknak, ezért előfordulhat, hogy az akció kezdete után rövid időn belül elfogynak. Amennyiben gondos tervezésünk ellenére a termék az akció vége előtt elfogyna, felvilágosításért kérjük, forduljon az üzletvezetőhöz. A legközelebbi áruházaink listáját megtalálja a www.penny.hu weboldalunkon, a boltkereső menüpont alatt. A nyomdai hibákért felelősséget nem vállalunk. Az árak forintban, áfával együtt értendők. Kiszolgálás csak a háztartásokban szokásos mennyiségben. Szíves megértésüket köszönjük! A VIDEOTON HÁTÁT NÉZIK A RIVÁLISOK Ránctalanná vált a Fradi HANTI-MANSZIJSZK. A magyar férfiválogatott 2,5:l,5-re nyert a lengyel csapat ellen az oroszor­szági sakkolimpia 11., utolsó for­dulójában, ezzel - alig lemarad­va a dobogóról - a 4. helyen vég­zett. A női együttes a 15. pozíció­ban zárt. A férficsapat ugyanúgy 17 meccspontot gyűjtött, mint a bronzérmes Izrael, amelynek a Berger-pontszámítás kedvezett. Lékóék várakozáson felül szere­peltek, mivel az erősorrendben a hatodikok voltak a viadal előtt. Almási tábladíjas lett, 10/TteS mutatójával a legjobbnak bizo­nyult a második táblások között. Ukrajna nyert Oroszország ^lső számú csapata előtt. A nők a spanyolok ellen nyertek 3:l-re, az összteljesítmény a 15. helyhez volt elegendő. Az első helyet az oroszok első számú csapata sze­rezte meg Kína és Grúzia előtt. A labdarúgó NB 19. fordulójá­ban a Videoton Pápán nyert, a Fradi az MTK-t páholta el, a Ka­posvár a Kecskemétet, a Deb­recen pedig a Vasast. MAGYARORSZÁG MUNKATÁRSUNKTÓL FTC-MTK 3-0 (2-0) Gólszerzők: Sütő (7.. 24. - mind­kettő öngól), Csizmadia (84.). Pápa-Videoton 1-2 (0-2) Gólszerzők: Heffler N. (55.), ill. Elek (18.), Alves (44.). ZTE-Újpest 2-1 (1-0) Gólszerzők: Pavicsevics (8.), Rajco­mar (56.), ill. Rajczi (86. - 11-esből). Kaposvár-Kecskemét 2-1 (2-1) Gólszerzők: Dzsavad (19.), Oláh (37.), ill. Gyagya (12.). Szombathely-Győr 3-3 (1-2) Gólszerzők: Sipos (13.), Lengyel (49.), Schimmer (70.), ill. Pilibaitis (5.), Trajkovics (41.), Alekszidze (47.). Szolnok-Siófok 0-4 (0-2) Gólszerzők: Honma (5.), Lukács (8.), Nóvák (59.), Graszl (74. ­11-esből). Paks-Honvéd 0-1 (0-0) Gólszerző: Bojtor (82.). Debrecen-Vasas 3-1 (2-0) Gólszerzők: Coulibaly (14., 17. - a másodikat 11-esből), Kabát (68.), ill. Ferenczi (80.). A bajnokság állása 1. Videoton 9 6 2 1 19- 9 20 2Japosvár 8 5 12 15-1016 1 Bp. Honvéd 9 5 13 14-1116 4. FTC 9 5 13 16-1516 Újpest 9 3 4 2 13- 7 13 8. Siófok 9 3 4 2 12- 8 13 _9Jyár 9 3 3 3 12-10 12 10 Debrecen 9 3 2 4 18-15 11 11 Paks 8 3 2 3 11-12 11 12. Pápa 8 3. 1 4 17-1410 13 Vasas 9 3 15 13-2110 14 Szolnok 9 1 2 6 6-18 5 15. Szombathely 8 0 4 4 7-15 4 16 Kecskemét 8 1 0 7 12-23 3 www.penny.hu Friss. Olcsó. Jó.