Délmagyarország, 2010. szeptember (100. évfolyam, 203-228. szám)

2010-09-20 / 219. szám

2010. SZEPTEMBER 20., HÉTFŐ NEVES RIVÁLIST GYŐZTEK LE FÜLÖPEK A DÉL SPORTJA Hátrányból fordított a Makó A labdarúgó NB II Keleti cso­portjának hatodik fordulójában a Makó FC hatalmas bravúrt hajtott végre azzal, hogy hát­rányból felállva 3-2-re legyőz­te a REAC csapatát. MAKÓ MÁDI jÓZSEF A találkozó egyperces gyász­szünettel kezdődött a Makó jobb oldali védője, Rakonczai Zoltán édesapja, az egykori föl­deáki labdarúgó halála miatt. Az esélyesebb REAC egy szép támadás, egy szélről belőtt lab­da után Torma góljával hamar vezetéshez jutott, ám a hazaiak hallatlan lelkesedéssel három perc alatt fordítottak. A máso­dik félidőben Fülöp révén nőtt a makói előny, ekkor a Ma­ros-partiak azt játszhatták, amit tudnak: biztos, fegyelme­zett védekezésből gyors kont­rákat vezethettek. A vendégek Makó-REAC 3-2 (2-1) Labdarugó NB II, Keleti csoport, 6. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 400 néző. Vezette: Veizer. Makó: Czirbus 7 - Rakonczai 6, Magyar 7, Béres 6, Puskás Cs. 6-2=4 - Podonyi 6, Varga R. 6,5, Fülöp T. 8, Nagy A. 6 - Schreiber 7, Faragó 6. Edző: Kolozsvári János. REAC: Somogyi - Tóth M., Cseri, Lipcsei R., Mészáros M. - Meny­hárt, Kovács B., Nagy T„ Gulyás - Szabó Zs., Torma. Edző: Mátyus János. Gólszerzők: Varga R. a 35., Schreiber a 38., Fülöp T. az 55., ill. Tor­ma a 12. és a 72. percben. Csere: Szabó Zs. helyett Sallai a szünetben, Tóth M. h. Olasz az 56., Nagy T. h. Dancs az 58., Schreiber h. Krucsó a 74., Faragó h. Csa­mangó a 81., Nagy A. h. Tóth I. a 88. percben. Sárga lap: Rakonczai a 19., Lipcsei R. a 24., Gulyás a 30. percben. Kiállítva: Puskás a 80. percben. Góltörténet 12. perc: Podonyi röviden sza­badított fel, Gulyás megszelí­dítette a labdát, majd Nagy T.-hez ívelt, a balszélső az alapvonalig futott, majd kö­zépre adott, és a középen ér­kező Torma a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 0-1. 35. perc: az oldalvonal mellől Puskás szabadrúgást ívelt a hosszúra, Magyar a labdát visszastukkolta középre, Var­ga R. pedig a védőt megelőz­ve a rövid felsőbe fejelt, 1-1. 38. perc: labdaszerzés után gyors makói kontra futott a pályán, Fülöp T. egy lövőcsel után kiugratta Schreibert, aki a balösszekötőben kapura hú­zott, a rátámadó védőt be­csapta, és jobbal a hosszú fel­sőbe lőtt, 2-1. 55. perc: az ellenfél térfelén megint labdát szerzett a Ma­kó, Schreiber passzolt egy csel után Fülöp T.-nek, aki szintén kicselezett két em­bert, majd 16 méterről ballal a jobb felsőbe tekerte a labdát, 3-1. 72. perc: Faragó labdaveszté­se után felívelték a labdát a fővárosiak, Béres középre fe­jelte ki, Torma pedig kapás­ból, 23 méterről a bal sarokba zúdította a labdát, 3-2. nem adták fel, próbálkoztak a felzárkózással, és Torma révén sikerült is. A hajrá még izgal­masabban alakult, főleg azok után, hogy Puskást egy párharc után kiállította Veizer játékve­zető. A végén azonban jogosan szólt a vastaps és a Szép volt, fiúk, hiszen a Makó FC egy ko­moly riválist tudott legyűrni. Kolozsvári János: - Ezt a győzelmet Rakonczai Zoli édesapja emlékének ajánljuk, akit pénteken temettünk el. További eredmények: Nyíregyháza-Békéscsaba 2-1, Diósgyőr-Debrecen II. 6-1, Hajdúböszörmény-Újpest II. 1-3, Kazincbarcika-Mezőkö­vesd 0-3, Vác-Orosháza 2-2, MTK II.-Cegléd 1-0. A Bőcs­Vecsés mérkőzés elmaradt. A bajnokság állása 1 Nyíregyháza 6 4 2 0 14-414 2 Újpest II. 6 4 0 2 12--1212 3 MTK II. 6 3 2 1 8­611 4 Diósgyőr 6 3 1 2 14-810 5 Békéscsaba 6 2 3 1 12-- 7 9 6 Orosháza 6 2 3 1 12--12 9 7 Mezőkövesd 6 2 2 2 6-- 4 8 8 Vác 6 2 2 2 9-8 8 Makó 6 2 2 2 9-8 8 10 REAC 6 2 2 2 8-9 8 11 Kazincbarcika 6 2 2 2 8--10 8 12 Bőcs 5 2 1 2 6 7 7 13 Vecsés 5 1 2 2 6-6 5 14. Cegléd 6 1 1 4 3--11 4 15 Hajdúböszörm. 6 0 3 3 5­10 3 16 Debrecen II. 6 0 2 4 6-16 2 Varga R. (zöldben) hajtott és gólt is szerzett. FOTÓ: SCHMIDT ANDREA Fradi: ez már több mint kínos MAGYARORSZÁG. A labdarúgó NB I hetedik fordulójában újabb pofont kaptak a ferenc­városi szurkolók: csapatuk saját pályáján kapott ki az újonc, még nyeretlen Siófok­tól. A Balaton-partiaknál az egykor Szegeden szerepelt ja­pán Homma gólt szerzett, csakúgy, mint a Kecskemétet legyőző Pápa (4-1) színeiben a makói származású Gyömbér Gábor. A forduló zárómérkő­zésén a Debrecen 1-1-es dön­tetlent játszott az Újpest el­len, a Loki egyenlítőgólját a szegedi Laczkó Zsolt lőtte. A tabellát a Vasas ellen Tisch­ler remeklésével győző MTK vezeti a Kaposvár és a Szom­bathelyen ikszelő Honvéd előtt. Eredmények: FTC-Siófok 1-2 (0-1) Budapest, Albert-stadion, 2500 néző. Vezette: Németh Á. Gólszerzők: Schembri (71.), ilk Homma (41.), Sowunmi (69.). Pápa-Kecskemét 4-1 (3-1) Pápa, 1200 néző. Vezette: Iványi. Gólszerzők: Gyömbér (8.), Ta­kács P. (13.), Rebryk (40.), Heffler N. (98.), ill. Gyagya (11.). Szombathely-Honvéd 1-1 (1-0) Szombathely, 2500 néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Tóth P. (28.), ill. Coi­ra (65.). Szolnok-Győr 0-3 (0-1) Szolnok, 1000 néző. Vezette: Berger. Gólszerzők: Kottái (37.), Ceolin (51., 72.). Kiállítva: Molnár Z. (89 ), ill. Pili­baitis (87.). Debrecen-Újpest 1-1 (0-0) Debrecen, 4000 néző. Vezette: Vad II. Gólszerzők: Laczkó (75.), ill. Simek (72.). Kaposvár-Paks 1-2 (1-0) Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Szilasi. Gólszerzők: Oláh (25., 11-esből), ill. Böde (61.), Montvai (65.). MTK-Vasas 4-0 (3-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1500 néző. Vezette: Takács J. Gólszerzők: Tischler (18., 36.), Gál A. (28.), Pál A. (86.). A ZTE-Videoton mérkőzést szep­tember 28-ára halasztották. A bajnokság állása 1 MTK 7 4 2 1 12-7 14 2 Kaposvár 7 4 1 2 13-9 13 3 Honvéd 7 4 1 2 11­7 13 4 Videoton 6 3 2 1 12 6 11 5 Debrecen 7 3 2 2 14 10 11 6 Győr 7 3 2 2 9-6 11 7. Újpest 7 2 4 1 11-5 10 8 Vasas 7 3 1 3 11-15 10 9 FTC 7 3 1 3 10-14 10 10. ZTE 6 2 2 2 10 10 8 11 Paks 6 2 2 2 10-11 8 12 Pápa 6 2 1 3 12-10 7 13 Siófok 7 1 4 2 4 7 7 14 Szolnok 7 1 2 4 6 13 5 15 Kecskemét 6 1 0 5 11-20 3 16 Szombathely 6 0 3 3 3-- 9 3 AZ UTOLSÓ PERCBEN VESZTETT PONTOKAT A TISZA VOLÁN Újabb hazai KITE-siker, a Vásárhely meccse elmaradt •r^TSHHi Horváth Péter góljával szerzett vezetést a KITE-Szeged. FOTÓ: VERÉB SIMON Két meccsen négy pontot sze­reztek a szegedi csapatok a labdarúgó NB lll-ban: a Tisza Volán a hajrában kapott góllal vesztett pontokat a Kecskemét II. ellen, a KITE-Szeged viszont magabiztosan nyert a sereghaj­tó Jánoshida ellen. A HFC mecs­cse elmaradt Jászberényben. CSONGRÁD MEGYE GYÚRÓS ISTVÁN Tisza Volán SC-Kecskemét II. 2-2 (1-1) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: György. Tisza Volán SC: Dongó - Mészá­ros, Mórocz (Boldizsár), Dargó, Grünvald - Vágó, Huszárik - Bú­zási (Kéri), Beretka (Pénzváltó), Végh - Kazi. Edző: Buchholz Gá­bor. Kecskemét II.: Rybansky - Bárká­nyi, Urbán, Bagi, Farkas - Máté (Tóth), Tölgyesi, Nagy, Csurka (Kovács) - Szabó, Balog. Edző: Török László. Gólszerzők: Mészáros (11-egyes­ből), Kéri, ill. Nagy, Farkas. Egyszer fent, egyszer lent. A Tisza Volán az NB III Alföld csoportjának nyitó­fordulójában a hosszabbítás pillanataiban szerezte meg mindhárom pontot a Szar­vas ellen, míg múlt hétvé­gén éppen a 90 perc letelte után kapták az egyenlítő ta­lálatot a Kecskemét II. el­len. Pedig Buchholcz Gábor tanítványai kétszer is vezet­tek a meccsen, Mészáros büntetőből kezdte meg a gólgyártást a 10. percben, majd Kéri a 77. percben 2-1-re alakította az ered­ményt, ám a hajrában Far­kas egy csukafejesből kiala­kította a végeredményt, el­szomorítva a szegedieket. Buchholz Gábor: - Jó el­lenféllel játszottunk, amely erőnlétben fölénk nőtt ugyan, de ezt az előnyét lelkesedé­sünkkel feledtetni tudtuk. For­dulópont volt a hajrában, hogy Móroczot sérülése miatt le kel­lett cserélnem, így megbomlott a védelmünk. Jók: Mórocz, Vágó, Végh, Kéri, ill. Balog, Rybansky, Bagi. KITE-Szeged-jánoshida 2-0 (1-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, műfű, 100 néző. Vezette: Be­nyovszki. KITE-Szeged: Belecan - Kazán, Keller J. (Krisztin-Németh), Czibe­re, Gellér, Laczkó, Brinszky, Varga I. (Patarcic), Balogh N., Horváth P. (Kovacsics), Nomel. Edző: Major László. Jánoshida: Ulviczki - Nagy A., Or­lóczki, Eszes B„ Eszes Gy., Pelles, Nagy G„ Balogh Z„ Rontó, Kun (Palicz), Fülöp (Lippai). Edző: Sza­bó Imre. Gólszerzők: Horváth P„ Nomel. Nem zárta a szívébe Csongrád megyét a Jánoshi­da együttese: Pellesék a múlt heti vásárhelyi vereség (5-3) után a KITE-Szeged vendége­ként is kikaptak. Major Lász­ló csapata az időjárási körül­mények miatt a műfüvön fo­gadta ellenfelét, és mindkét félidőben betalálva eldöntöt­te a három pont sorsát. A gó­lokat a Horváth Péter, J.-P. Nomel páros szerezte, ők már a múlt héten is betaláltak a KITE mezében. Major László: - Borzalmas időben közepes játékkal sze­reztük meg a három pontot, a helyzeteink alapján nagyobb gólkülönbséggel is nyerhettünk volna, de szerencsére ma ez is elég volt. Megszületett Buchholcz Bodza Mária Tegnap délután jött a gólyahír: megszületett Buchholcz Bodza Mária, a Tisza Volán edzőjé­nek, Buchholcz Gábornak a gyermeke. A kislány 50 centi­méterrel és 3390 grammal látta meg a napvilágot. Jók: Keller J., Nomel, Brinszky, ill. Pelles, Ulviczki. A Jászberény-HFC találko­zót a pálya használhatatlan­sága miatt elhalasztották. A vásárhelyieknek szombat reg­gel szólt a hazai csapat, hogy az esőzések miatt használha­tatlan a pályájuk, és bár ren­delkeznek műfüves játéktér­rel, mivel az túl messze van az öltözőktől, a szövetség nem hitelesítette az NB III-as mecs­csekre, így a találkozót kény­telenek máskor lejátszani - a végleges időpontot keddig kell kijelölni. További eredmények: Csepel-Szolnok II. 2-1, Sza­badkígyós-Dabas l-l, Gyula­Újbuda 2-2, Szolnoki Sparta­cus-Tököl 3-2. A bajnokság állása 1. Dabas 6 4 2 0 18- 5 14 2. Csepel 5 4 1 0 16- 513 3 Szolnok II. 6 4 0 2 9- 612 4 Tököl 6 3 2 1 17- 811 5 Kecskemét II. 6 3 2 1 18-12 11 6 Ujbuda 5 3 1 1 8- 910 7 KITE-Szeged 5 3 0 2 8- 4 9 8 Tisza Volán 5 2 1 2 8- 9 7 9 Szolnoki S. 6 2 0 4 8-16 6 10 Jászberény 4 1 1 2 9- 8 4 11 HFC 5 1 1 3 9-11 4 12 Szabadkígyós 6 1 1 4 5-13 4 13 Szarvas S 0 3 2 6-10 3 14 Gyula 5 0 3 2 7-14 3 15 jánoshida 5 0 0 5 8-24 0 Vlocskó Noémi remekelt 800-on BÉKÉSCSABA. A szegedi Titán TC atlétái is részt vettek a ha­gyományos békéscsabai Forg-Tech-kupa gyermek, serdülő és nyílt ranglistaver­senyen. Tavalyhoz hasonló­an idén is több korosztályban álltak rajthoz, ám eredmé­nyeik messze felülmúlták a tavaly őszieket. A 800 méte­res síkfutásban induló Vlocs­kó Noémi remekelt, a 2 perc 19,3 másodperces ideje az utóbbi időszak legjobb ered­ményének számít tőle. A kis­titánok tavalyi eredményeik­hez képest 5-15 másodperces javulást értek el, sőt a 4x200 méteres váltóban a Zrínyi-is­kolába járó leányok még a fi­úknál is jobb időt futottak. Eredmények, leány, 14 évesek, gerelyhajítás: 3. Czagány Blanka. Fiú, 13,2000 méter: 2. Szaszkó Dominik. Női nyílt 400 méter: 1. Vlocskó Noémi. 800 méter: 1. Vlocskó Noéhii. Férfi nyílt 400 méter: 3. Szabó Bence. 800 mé­ter: 1. Szabó Bence. 3000 méter: 6. Szelepcsényi Zsolt. Gyermek­eredmények, leány 60 méter: 1. Vas Evelin, 3. Horváth Luca. 600 méter: 4. Vas Evelin, nem jutott döntőbe: Bernátsky Dorottya, Hor­váth Luca, Bodai Bernadett, Halasi Blanka. Leány 4x200 méter: 1. Titán TC. Fiú 60 méter: 3. Ocskó Zoltán, nem jutott döntőbe: Halasi Soma. 600 méter: 2. Bereczki Kristóf, 3. Hallósy Levente. 4x200 méter: 1. Titán TC.