Délmagyarország, 2010. június (100. évfolyam, 125-150. szám)

2010-06-28 / 148. szám

Hiába győzte le hatalmas fö­lénnyel 4-1-re a német váloga­tott az angolt a vb nyolcaddön­tőjében, mindenki egy urugua­yiról beszél: Larrionda játékve­zető elképesztő hibát vétett, amikor 2-1-nél nem adta meg Lampard szabályos gólját. meccskomment DÉL-AFRIKA MUNKATÁRSUNKTÓL Shearer dühös Alan Shearer, az angol labda­rúgó-válogatott korábbi csa­patkapitánya élesen bírálta jo­seph Blatternek, a nemzetközi szövetség (FIFA) elnökének álláspontját, amely szerint nincs szükség videobíró alkal­mazására a sportágban. - Jó méterrel belül volt! - je­lentette ki a meg nem adott gólt illetően. - Valamennyi ko­rábbi profi játékos, minden sztár a technológia használata mellett van, csak egy ember nem. Mindenki nem tévedhet - méltatlankodott Shearer a mérkőzést közvetítő BBC tele­vízió műsorában. MAKRA Zsolt a Békéscsaba A nyolcaddöntők egyik slá­germérkőzése, a Németor­szág-Angila összecsapás nagy mezőnycsatával indult, az első negyedórában nem fo­rogtak veszélyben a kapuk. Aztán egy egész pályát átivelő kirúgást követően Klose hasz­nálta ki az angol védelem (leginkább Upson és James) tehetetlenségét, és megszerez­te a vezetést. Az eddigi három dél-afrikai találkozójukon csak kétszer eredményes szi­getországiak ezúttal sem je­leskedtek a támadásokban, sok labdát eladtak, és minden átütőerő nélkül játszottak, Wayne Rooney pedig az eddi­ginél is szürkébb volt. Újabb megingásukat Po­dolski büntette, ekkor már sor­ra futottak a gyors és veszé­lyes német támadások, kont­rák. A félidő hajrájában várat­lanul feltámadt a Capello-gár­da: Upson fejjel szépített, majd Lampard érvényes gólját nem adta meg a játékvezető. Ez utóbbi egy elképesztő hiba volt, a Chelsea középpályásé­EA h' - Az angolok továbbjutását vártam délután, de a németek megleptek a kreatív játékukkal. A brit védők nagyokat hibáztak, az első gólnál például Terry el­nézte a kapus kirúgását, szünet után viszont két szép kontrából növelték az előnyüket a néme­tek. Sajnálom, hogy 2-1-nél nem adták meg Lampard gólját, mert akkor visszajöhettek volna a meccsbe. Az argentinok job­bak voltak, de a megadott les­gól megzavarta Marquezéket, ennek jele volt a második talá­lat előtti hiba is, amely után szinte eldőlt az összecsapás. Sokan kardoskodnak mellette, de ezen hibák ellenére is azt mondom, nem szabadna video­bírót bevezetni, mert így szép ez a játék: belefér a játékvezető bakija ugyanúgy, mint a labda­rúgóé. nak lövése ugyanis legalább 60-80 centivel pattant a gól­vonal mögé, ám ezt a meccset a helyszínen megtekintő 40 ezer nézőn és a tévék előtt ülő több millió drukkeren kívül csak az uruguayi játékvezető és asszisztense nem látta. Térfélcsere után maradt a nagy iram, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, Lam­pard pedig ismét eltrafálta a felső lécet. Az erőtlen angol akciókra gyors kontrákkal vá­laszoltak a németek, amelyek­ből Müller révén kettő is góllal végződött. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás, a hajrára már nem maradtak izgalmak, az angolok meg sem próbál­tak kozmetikázni az eredmé­nyen. Ennek is köszönhető volt, hogy Anglia elszenvedte történetének első háromgólos vb-vereségét, a fiatal német válogatott pedig készülhet a negyeddöntőre. - Lenyűgöző teljesítményt nyújtott ma ez a fiatal csapat, öröm volt nézni. Elszántan és bátran játszottunk, jól tettük, hogy a szünet után tovább hajtottunk. Tudtuk, hogy ki­Tévezzel (11) nem bírtak a mexikóiak. FOTÓ: MTI ÍÜFRIKA. L- Fantasztikus si­ker volt az olaszok elleni győ­zelem, ám egyelőre nem ün­neplünk: ma Hollandia az el­lenfelünk - írja a delma­gyar.hu-n vezetett vb-blogjá­ban Saláta Kornél. - Hihetet­len meccs volt a harmadik fordulóbeli, az olaszok elleni utolsó negyedóra egy flúgos futamra emlékeztetett. Saj­nos ezúttal nem jutottam sze­rephez, a kispadról pedig még nehezebb volt végignéz­ni az izgalmakban gazdag összecsapást - az utolsó fél órában szinte végig állva szurkoltunk a társakkal. Jó meccsen megérdemelten nyertünk, ám a jogos ünnep­lést egyelőre elhalasztottuk ­és remélem, a hétfői, hollan­dok elleni meccs után is ha­lasztanunk kell még néhány napot. De ha nem, az sem baj, így is túlteljesítettük az elvárá­sokat, otthon mindenki büszke ránk. Kicsit mi is magunkra. ANGLIA MÉG SOHA NEM KAPOTT KI HÁROM GÓLLAL VILÁGBAJNOKSÁGON Gázolt a német tank DÉL-AFRIKA. Előbb az olasz Ro­setti bíró - nyilvánvaló lesál­lásból szerezte fejjel az első gólt Tévéz, így nem valószínű, hogy kap még szerepet ezen a vébén -, majd a mexikói védő, Qsorio hibázott a negyedik nyolcaddöntőben - suta moz­dulattal adta oda a labdát sa­ját 16-osa előtt Higuaínnak -, így aztán az argentinok az első játékrész közepén szűk tíz perc alatt köszönték szépen, és 2-0-ra elhúztak. A kö­kívül azonban a lesgól miatt igencsak heves mexikóiak - a szünet kezdetekor összekü­lönbözött a két kispad - nem voltak veszélyesek. Tévéz az 52. percben iga­zolta, nemcsak kedvezmény, hanem nagyszerű egyéni tel­jesítmény révén is képes gólt szerezni. Elépattant egy labda a kaputól 22 méterre középen, és egyből jobbal a bal felsőbe lőtte. A folytatás az eddigiek tükrében már tudott fordula­Argentína-Mexikó 3-1 (2-0) Labdarúgó-vb, Dél-Afrika, nyolcaddöntő, Johannesburg, Soccer City Stadion, 84 ezer 377 néző. Vezette: Rosetti (olasz). Argentína: Romero - Otamendi, Burdisso, Demichelis, Heinze - M. Rodriguez (Pastore, 87.), Mascherano, Di Maria (Gutierrez, 79.)- Messi, Higuaín, Tévéz (Verőn, 69.). Szövetségi kapitány: Diego Maradona. Mexikó: Pérez - Osorio, Márquez, F. Rodriguez, Salcido - juárez, Tor­rado, Guardado (Franco, 61.) - Dos Santos, J. Hernández, Bautista (Barrera, a szünetben). Szövetségi kapitány: Javier Aguirre. Gólszerzők: Tévéz (26., 52.), Higuaín (33.), J. Hernández (71.). zép-amerikai ország bal oldali védője, Dzsudzsák Balázs eindhoveni csapattársa, Salci­do tüzelt, három lövése közül egy a kapufán csattant, egyet az argentin kapusnak, Rome­rónak kellett bravúrral kitol­nia, míg egy fölészállt, rajta Negyeddöntő. A németek és az argentinok szombaton 16 órától Fokvárosban csapnak össze az elődöntőbe jutásért. tot hozni. Az argentin váloga­tott magabiztossá vált - amúgy sem volt gond ezzel -, a mexikói pedig hiteha­gyottá. Javi Hernández tett ar­ról, hogy a hit valamennyire visszatérjen, látványos talála­tával közelebb lopózott a kö­zép-amerikai alakulat ellenfe­léhez. Ennél jobban már nem tudta megközelíteni Marado­náékat a mexikói válogatott, így aztán Argentína készülhet a negyeddöntőre, amelyben a németek várnak rájuk. Visszavág a történelem. A tegnapi meccsen Lampard jogos gólját elvették az angoloktól, míg az 1966-os világbajnokság döntőjében Geoff Hurst vitatott gólját megadták az NSZK ellen. Előbbi kiesést, utóbbi 44 éve vb-gmet ért. Német öröm. Özilék kiütötték az angol válogatottat. FOTÓK: MTI Németország-Anglia 4-1 (2-1) Labdarúgó-vb, nyolcaddöntő. Bloemfontein, 40 ezer néző. Vezette: Larrionda (uruguayi). Németország: Neuer - Lahm, Friedrich, Mertesacker, Boateng - Khe­dira, Schweinsteiger - Müller (Trochowski, 72.), Özil (Kiessling, 83.), Podolski - Klose (Gomez (72.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw. Anglia: James - Johnson (Wright-Phillips, 87.), Upson, Terry, A. Colé - Milner (J. Colé, 64.), Gerrard, Lampard, Barry - Defoe (Heskey, 72.), Rooney. Szövetségi kapitány: Fabio Capello. Gólszerzők: Klose (20.), Podolski (32.), Müller (67., 70.), illetve Up­son (37.). nyílnak az angolok, és két re­mek kontrát mutattunk be. Müller utánozhatatlan a 16-oson belül. Sokkal határo­zottabbak voltunk, mint Ghá­na ellen, ez volt a kulcs - nyi­latkozta a lefújás után Joa­chim Löw, a németek szövet­ségi kapitánya. Kollégája, Fabio Capello nem mindenben értett vele egyet. - A meg nem adott gól volt a meccs legfontosabb pil­lanata. Több hibát is elkövet­tünk, a bíró csak egyet, de óri­ásit. A németek ezzel együtt jól játszottak. Ezeken a mér­kőzéseken mindig apróságok döntenek, 2-l-ig rendben volt a csapat, de a harmadik ka­pott gól elkedvetlenített ben­nünket - nyilatkozta az ango­lok szövetségi kapitánya. - Most kiegyenlítettünk, már ami az 1966-os Wemb­ley-gólt illeti. Világbajnok akarok lenni. Remekül meg­értjük egymást Mesut Özillel, jó vele egy támadósorban sze­repelni - nyilatkozta a lenti képre utalva Thomas Müller, a németek kétgólos csatára.