Délmagyarország, 2010. április (100. évfolyam, 76-100. szám)

2010-04-15 / 87. szám

2010. ÁPRILIS 15., CSÜTÖRTÖK 19 KÜZDŐSPORTHÍREK Elsőségek Mosonszolnokról A CSONGRÁD MEGYEI kick-box-klubok közül a sze­gedi Tigers KBSZSE és a szin­tén szegedi Yoko Team a se­mi-contact Magyar Bajnokság első fordulóján járt Moson­szolnokon. Eredményeik, férfi­ak, 57 kg: 2. Kovács Ádám (Ti­gers), 63 kg: 3. Pesti Benedek (Tigers), 69 kg: 4. Hajzer Mar­co (Yoko Team); nők, 60 kg: 1. Busa Andrea (Yoko Team), +70 kg: 1. Pál Anita. Csa­pat-ob, kadet I., fiúk: 1. Yoko Team (Csonka Attila, Takó Ro­land, Riesing József). Kadet II., vegyes: 2. Yoko Team (Homo­lya Dániel, Német Marcell, Nó­vák Norbert, Liszkai Krisztina). Juniorok, férfiak: 1.4Fight-Yo­ko Team-Tigers (Völgyi Erik ­4Fight, Kovács Ádám - Tigers, Olasz Máté - Yoko), 3. Cont­roll Szombathely-Tigers-Yoko (Hartyányi Péter - Yoko, Vér­has Bence - Controll, Pesti Benedek -Tigers). Junior ve­gyes: 2. 4Fight-Yoko-Tigers (Völgyi E„ Kovács Á., Olasz M„ Busa A.). Felnőttek, férfi­ak: 2.4Fight-Yoko (Völgyi E„ Hajzer M„ Varga Zsolt - Yo­ko). Felnőtt vegyes: 2. 4Fight-Yoko (Völgyi E., Hajzer M., Varga Zs., Busa A.). Felké­szítők: Varga Zsolt (Yoko), Ko­vács Sándor (Tigers). Kempóérmek GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI kem­pó utánpótlásversenynek adott otthont Budapest, ame­lyen a szegedi Combat „D" SC versenyzői is megmérettették magukat. Eredmények, light-contact, gyerekkategória, -25 kg: 3. Kozák Gergely, -30 kg: 2. Kozák Péter, -30 kg: 2. Farkas Lili, -40 kg: 3. Miklós Zoltán, -45 kg: 3. Vas Bálint, -40 kg: 3. Csanádi Viktor. Ifjú­ságiak, -55 kg: 2. Kónya Sán­dor, -60 kg: 1. Bozóki Nikolet­ta, formagyakorlat: 3. Bozóki N. Felkészítők: Tóthné Majláth Klára, Tóth Beáta. Két győztes A FULL-CONTACT SPORT Sze­ged SE versenyzői a Nagyberki­ben megrendezett II. Szalacs­ka-kupa nemzetközi ökölvívó­tornán vettek részt, amelyen az alábbi eredményeket érték el, ifjúságiak, -57 kg: 1. Bordás An­namária, felnőttek, +81 kg: 1. Sándor Lilla. A versenyzőket Kiss Emil készítette fel. A sport­egyesület továbbra is várja a küzdősportok iránt érdeklődő­ket a szegedi Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium tornater­mében hétfőn, szerdán és pén­teken 17 órától. Érdeklődni le­het a +36-30/387-5588-as mo­bilszámon. Solti és paksi helyezések A SZEGEDI JUDO ISKOLA növen­dékei előbb a sotti Tavasz-kupán, majd a paksi regionális diákolim­pián szerepeltek. Eredményeik, Solt, C korcsoport, 33 kg: 1. Her­czog DánieL 39 kg: 1. Halápi Ben­ce, 45 kg: 1. Dom Csanád, 40 kg: 3. Bozsák Bese. B kcs., 29 kg: 1. Bindics Botond, 3. Korom Kristóf, 50 kg: ZSzabó Márton, 33 kg: 2. Markoücs Attila, 41 kg: 3. Farkas János. A kcs., 54 kg: 2. Dom Ba­lázs, 60 kg: 2. Pap Norbert. Ser­dülők, 66 kg: 2. Kovács Márk. Paks, elsők: Szilágyi Letícia, Far­kas János, Dom Balázs; másodi­kolc Jakus Lilla, Korom Kristóf, Szabó Márton; harmadikok: Ko­vács Márk, Wang Denis, ötödikek: Olajos Péter, Németh Ákos. Edző: Katona PáL HÁROM PONTTAL GAZDAGODOTT A MAKÓ BAKTALORANTHAZAN Tíz emberrel csúszva, mászva wammw II: %V • íil^ A labdarúgó NB II Keleti csoport­jában a Makó FC hatvan percen át tíz emberrel játszva győzött 2-1-re Baktalórántházán. BAKTALÓRÁNTHÁZA MÁDI JÓZSEF éjmm Mkfv A második tavaszi fordulóból elhalasztott mérkőzésre igen népes stábbal utazott el a Ma­kó FC. Nemcsak a felnőttek, hanem a két utánpótlásgárda, az U19-es és az U17-es korosz­Baktalórántháza-Makó FC 1-2 (0-0) Labdarúgó NB II, Keleti cso­port, 20. forduló. Baktaló­rántháza, 50 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Fehér). Baktalórántháza: Nagy Z. ­Lévai, Deák, Vágó, Tolnai ­Molnár L„ Bodnár, Rákóczi, Zámbori - Török I., Szabó R. Edző: Illés László. Makó: Halász 8 - Podonyi 6,5, Magyar 7, Krucsó 6-2=4, Puskás 6,5 - Maróti 6, Ngalle 6, Bány 6,5, - Schreiber 6, Csák 6, Kulacsik 6. Edző: Ko­lozsvári János. Gólszerzők: Csák az 53., Bány (11-esből) az 59., Szabó R. a 62. percben. Csere: Bodnár helyett Nagy D. a 61., Kulacsik h. Kószó (-) a 65., Csák h. Nagy N. (-) a 71., Tolnai h. Kiss R. a 78., Ngalle h. Nagy A. (-) a 83. percben. Sárga lap: Bodnár az 58., Nagy D. a 77., Puskás a 89. percben. Kiállítva: Krucsó a 30. percben. I kapusa, Halász Krisztián nem unatkozott, a mezőny legjobbja volt. FOTÓ: KELET-MAGYARORSZÁG tály fiataljai is bajnokira vol­tak hivatalosak a szabolcsi te­lepülésre, így aztán a 72 sze­mélyes busz szinte megtelt. A „nagyok" talákozóján egy, már a következő szezonra, nagy valószínűséggel az NB IH-as sorozatra készülő gárda, valamint egy sérülésektől és eltiltásoktól tizedelt csapat fe­szült egymásnak a remek pá­lyán, de a szemerkélő esőben. A Makó helyzetét aztán bo­nyolította Krucsó kiállítása is, aki a 30. percben egy rossz ütemű 16-oson belüli becsú­szás után mehetett zuhanyoz­ni. Szerencsére Halász hatal­mas bravúrral hárította a ka­pu jobb oldalába félmagasan tartó büntetőt, így a szünet gól nélküli döntetlent hozott. A Makó - amely kényszerű­ségből hat (!) támadóval és négy védővel kezdte az össze­csapást - a helyzetek alapján örülhetett az iksznek. Góltörténet 53. perc: Halász kirúgása egy­ben gólpassz: a hazai védő luftot rúgott, Csák egyedül tört kapura, elfektette a ka­pust, majd a hálóba gurított, 0-1. 59. perc: Schreibert buktatta Bodnár a 16-oson belül, Bány biztosan értékesítette a bün­tetőt, 0-2. 62. perc: Szabó R. Rákóczi beadása után fejelt 12 méter­ről a kapuba, 1-2. A szünet utáni események igazolták: ha kimaradnak a helyzetek, az bizony meg­bosszulja magát. A hazaiak kárára mindezt a Makó való­sította meg, amely egy kapi­tális hiba és Csák hidegvére, majd egy jogos ll-es után olyan előnyt szerzett, ame­lyet a baktaiak nem tudtak már ledolgozni. Kötelező győzelem az utolsó ellen, mégis bravúr tíz emberrel egy órán át! Kolozsvári János: - Az el­ső félidőben gólokkal vezethe­tett volna a hazai csapat, de nem élt a lehetőségekkel, mi pedig büntettünk. A bajnokság állása 1 Szolnok 20 12 5 3 33-19 41 2 Debrecen II. 19 11 4 4 35-17 37 3 REAC 18 10 4 4 49-23 34 4 Vác 19 9 6 4 31-24 33 5 Makó 20 9 3 8 37-33 30 6 Vecsés 19 8 5 6 24-19 29 7. Mezőkövesd 19 8 5 6 27-24 29 8. Bocs 20 7 8 5 27-25 29 9 MTKII. 20 8 3 9 39-35 27 10 BKV Előre 20 6 7 7 27-31 25 11 Hajdúböszörm. 20 6 6 8 19-25 24 12 Békéscsaba 20 5 4 11 25-37 19 13. Kazincbarcika 20 5 4 11 23-42 19 14 Cegléd 19 4 7 8 28-3519 15. Baktalóránth.* 19 1 3 15 25-50 0 *Hat büntetőpont levonva. A ZSOMBÓI FOCISULI A MEGYE LEGGÓLERŐSEBB LABDARÚGÓCSAPATA Hetente hét gólt lőnek Megvizsgáltuk, a megyei fut­ballcsapatok közül melyik gár­dának van a legjobb meccsen­kénti gólátlaga. Ahogy várható volt, a gólzáporokat a fiatalok között kellett keresni, közülük is a Zsombói Focisuli volt a leg­jobb: az előkészítők Homokháti csoportjában szereplő alakulat meccsenként 7,25-ször talál el­lenfele hálójába. CSONGRÁD MEGYE GYÚRÓS ISTVÁN Meccsenként csaknem hétgó­los átlagot produkálni? Egy ví­zilabdacsapattól is megsüvege­lendő teljesítmény lenne, nem­hogy egy labdarúgók alkotta együttestől. Mégis, Csongrád megyében a Zsombó Focisuli előkészítős fiataljai elérték ezt a fantasztikus, 7,25-ös átlagot, amellyel a jelenlegi szezont te­kintve a megye leggólerősebb csapatát alkotják. - Büszke vagyok a csapa­tomra, évek óta formálódik már a. kezem alatt ez a fiatal társaság - mondta a megyei előkészítő bajnokság Homok­háti csoportjában élen álló csapat edzője, Pozsár Mátyás. - Sok tehetséges játékosom van. Gyuris Bálint például 29 góljával vezeti a góllövőlistát, mögötte pedig csapattársa, a 14 találatig jutó Mocsári Gyula áll, aki alig több mint 130 cen­tije ellenére a védelmek réme. Kapusunkra, Timkó Zoltánra is büszke vagyok, hiszen 12 meccsen mindössze 7 gólt ka­pott, és a védelemben játszó Frankó Tibor is nagy tehetség. Szerencsére a nagyobb klubok és akadémiák is figyelnek csa­patunkra, adtunk már játé­kost a Grosics-akadémiának és a Tisza Volánnak is, míg most hárman a felcsúti Pus­kás-akadémián próbálkoznak - mondta büszkén az edző csapatáról, amely nagypá­lyán, kétszer 35 perces mecs­cseken bizonyít hétről hétre. Ugyanebben a korosztály­ban, de a Tisza-Maros cso­portban produkált fantaszti­kus őszt a Szegedi VSE csapa­ta, amely eggyel feljebb, a ser­dülők között is gólrekorder. - Büszke vagyok az őszi játékunkra, az előkészítők nyolc meccsen 65, a serdülők visszalépésükig tíz meccsen 73 gólt szereztek - mondta a mindkét csapatot öt éve edző Hágelmann Endre. - Azóta kissé módosult a bajnoki sze­replésünk, egy lehetőséget kihasználva a két korosztály játékosaiból összeállított csapat az Algyő SK jogán az NB III-as, U16-os bajnokság­ban szerepel, ahol két győze­lemmel, 21-O-s gólkülönb­séggel kezdett. Emiatt azon­ban vissza kellett lépnünk a megyei küzdelmektől (ezért nem szerepelnek a táblázat­ban - a szerk.), már csak az előkészítők lépnek pályára egy jóval fiatalabb átlagélet­korú csapattal. Ez a félév a fejlődésé, jövőre pedig vár­hatóan újra a megyei bajnok­ságban lépünk pályára - fo­galmazott. Az edző is kiemelte tehetsé­ges játékosait, elsősorban Mé­száros Balázs, Környei Bence, Rózsa Dániel, Horváth Csaba és Szántó Dániel okozza a legtöbb problémát az ellenfeleknek. SZVSE'iflk: 104 göt Az idősebbek között - ahogy ez természetes - egyre keve­sebb kiugró produkciót talál­tunk, egyedül az Arany Ászok megyei I. osztály ifjúsági baj­nokságában vitézkedő SZVSE-Gyálarét emelkedett ki a mezőnyből: 21 meccsen 104 gólt szereztek, és jelenleg a második helyen állnak a pont­vadászatban. Legeredménye­sebb játékosuk Magony Tibor, aki 21 meccsen 27-szer talált be az ellenfelek kapujába. A zsombóiak értenek a gólszerzéshez. ILLUSZTRÁCIÓ: SCHMIDT ANDREA FUTBALLKÖRKÉP Földeáki siker AZ ARANY ÁSZOK LABDA­RÚGÓ MEGYEI III. OSZTÁY 24. fordulójának rangadóján az éllovas Földeák magabizto­san győzte le a második IKV-Alsóvárost. Földeák-IKV-Alsóváros 3-0 (3-0) Földeák, 150 néző. Vezette: Takács J. Földeák: Báthory - Molnár J„ Kelemen, Schneider, Szűcs, Neparáczki J. (Jójárt), Kun-Szabó (Kurai), Cseszkó (Medgyesi), Mészáros A. (Ko­punovics), Tóth L. (Batik), Ne­paráczki B. (Orosz). Edző: Tóth Imre. IKV-Alsóváros: Korom - Da­róczi, Zergényi, Kéri, Török, Csordás, Tóth G„ Farkas M., Szentágotai, Csehó B. (Marto­nosi T.), Polyák (Szabó I.). Edző: Kiss Ferenc. Gólszerzők: Neparáczki j. (31.), Tóth L. (35., 45.). További eredmények: HFC lll.-Bercsényi-Balástya II. 6-1 (2-0), gólszerzők: Hegyi (1., 15., 47., 78.), Ábrahám (49., 50.), ill. Setényi (80.). Kübek­háza-Károlyi ll.-Tiszasziget 4-3 (2-2), gsz.: Lakatos (12., 54.), Wenner (35.), Valkai (63.), ill. Mokánszky (3., 19.), Ugrai (59.). Ruzsa-Pusztamér­ges 1-1 (0-0), gsz.: Krisztin (89.), ill. Kispál (82.), kiállít­va: Bata (90. - Rúzsa). Öttö­mös-Domaszék 3-3 (2-0), gsz.: Kun-Szabó (22., 33.). Krisztin (68.), ill. Deli (50., 78,), Fülöp (65.). Csongrádi Tiszapart SE ll.-Zákányszék 1-0 (0-0), gsz.: Ormándi (40.), kiállítva: Ormándi (40.), ill. Borbás A. (88.). A góllövőlista élmezőnye, 22: Polyák (IKV-Alsóváros), 21: Hegyi (HFC lll.-Bercsényi), 18: Krisztin (Öttömös), 16: Csabai (Zákányszék), Buknicz (Károlyi ll.-Tiszasziget), Mé­száros (Földeák), 15: Szekeres (Domaszék), 14: Ugrai (Ká­rolyi ll.-Tiszasziget). A bajnokság állása 1 Földeák 24 17 1 6 60 28 52 2. IKV-Alsóváros 23 15 2 6 58-3047 3. Zákányszék 23 14 3 6 46-24 45 4 Károlyi II.-T. 23 13 3 7 65-39 42 5. HFCill.-Beccs. 24 12 4 8 56-36 40 6. Csongrád II. 23 10 3 10 44-37 33 7. Pusztamérges 23 10 3 10 35-42 33 8. Balástya* II. 24 9 4 11 40-46 30 9. Domaszék 24 7 6 11 41-65 27 10 Öttömös*' 23 7 3 13 38-63 22 11 Rúzsa 24 5 4 15 30-49 19 ]2 Kübekháza" 24 3 2 19 31-85 9 *Egy büntetőpont levonva. **Két büntetőpont levonva. Parádézott a Piac Kft. KÉT FORDULÓT rendeztek Szegeden, a Kisstadionban a Török György veterán kispá­lyás labdarúgó-bajnokságon. 2. forduló: Lokomotív-Ficak 2-2, büntetőkkel: Lokomotív, Metálpont-Első Beton 2-7, Pi­ac Kft.-Együtt Szegedért 1-2, Pláza O'Neill-Dózsa 4-1, Charlton-Tervezők-Fit World 1-4, Lanerossi-SZAK 4-2,Szegedi Vízmű-Altax 2-1. 3. forduló: Altax-SZAK 4-1, Ficak-Fit World 3-0, Bokafo­gó-Pláza 0-5, Dózsa-Piac 1-10, Együtt Szegedért-Me­tálpont 0-1, Első Beton-Loko­motív 3-2, Charlton-Terve­zők-Vízmű 7-0. Döntőben a Zete A MAGYAR KUPÁBAN Debre­cen-Zalaegerszeg finálét ren­deznek, miután a zalaiak teg­nap 0-0-s döntetlent értek el az Újpest ellen. A első, főváro­si meccsen 1-0-ra győztek.