Délmagyarország, 2010. február (100. évfolyam, 26-49. szám)

2010-02-24 / 46. szám

2010. FEBRUÁR 25., CSÜTÖRTÖK MEGYEI TŰKOR SPORT Ibrahimovic ikszre mentette STUTTGART, ATHÉN. A labdarúgó Bajnokok Ligája címvédője, a Barcelona nem állt messze attól, hogy kellemetlen meglepetés ér­je Németországban. A BL-nyol­caddöntő tegnapi meccsén ugyanis az esélytelen Suttgart az első félidőben vezetést szerzett. A svábok brazil támadójának, Cacaunak nagyon megy mosta­nában, az elmúlt hétvégén a Köln ellen aratott 5-1-es diadal­ból négy góllal vette ki a részét, most pedig a mélyrepülést vég­ző Puyol mellől Víctor Valdesnak is „beköszönt" fejjel. Amióta Márkus Babbeitől átvette (2009. december 6.) a stuttgartiak szak­mai munkájának irányítását a svájci Gross mester, szárnyal a csapat: a kiesés felé tartó alaku­lat azóta nyolc bajnokijából ha­tot megnyert. Ezúttal ugyan el­maradt a bravúr (Ibrahimovic a szünet után egyenlített), de a címvédő elleni döntetlen miatt senkinek sem kell szégyenkez­nie a Stuttgartban. A nap másik összecsapásán a francia pontvadászat listave­zetője, a Bordeaux Athénban is érettebben futballozott az Olympiakosznál, győzelme megérdemelt. Jegyzőkönyvek. Stuttgart (német)-Barcelona (spanyol) 1-1 (1-0) Stuttgart: Lehmann - Celozzi, Tasci, Delpierre, Molinaro - Gebhart (Rudy, 84.), Trasch (Kuzmanovics, 58,), Khedira, Hleb - Cacau, Pog­rebnjak (Marica, 63.). Edző: Christian Gross. Barcelona: Víctor Valdés - Puyol, Márquez (G. Milito, 58.), Piqué, Maxwell - Busquets, Y. Touré (Henry, 54.), Xavi - Messi, Ibrahimovic, Iniesta. Edző: josep Guardiola. Gólszerzők: Cacau (25), ill. Ibrahimovic (52.). Olympiakosz (görög)-Bordeaux (francia) 0-1 (0-1) Otympiakosz: Nikopolidisz - Toroszidisz, Padagopulosz, Mellberg, Raúl Bravó - Maresca, Ledesma (Zairi, 64.), Sztoltidisz, jesús Dátolo ­Lua-Lua, Mitroglu (Derbyshire, 77.). Edző: Zico. Bordeaux: Carasso - Chalme, Planus, Ciani, Trémoulinas - Plasil (Gouffran, 83.), Fernando, Gourcuff, Sane - Wendel (Jussié, 83.), Sa­mak. Edző: Laurent Blanc. Gólszerzők: Ciani (45+2.). iff •y vyj mmr JA .. . S9 tlAS \\t t *J • MW m® É* WufcXw, A gól, amellyel vezetett a Stuttgart. Puyol nagyot hibázott, jócskán lemaradt Cacauról. FOTÓ: MTI ZÁGOR GÓLJA DÖNTÖTT Nyertek a Vágó-amazonok Kellemes emlék marad a ma­gyar női labdarúgó-válogatott­nak Vásárhely: a városi stadi­onban rendezett barátságos meccsen a lányok 1-0-ra le­győzték Szerbiát. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY IMRE PÉTER Először rendeztek női váloga­tott labdarúgó-mérkőzést Hód­mezővásárhelyen. A magyar együttesnek, amelynek a szö­vetségi kapitány, Vágó Attila lánya, Vágó Fanny, valamint Krenács Lilla révén szegedi kö­tődése is van, ez volt az idei el­ső találkozója. A szerbekről kellemes emlé­kei lehettek lányainknak, hiszen tavaly nyáron idegenben verték őket 8-1-re, igaz, nem teljesen ebben az összetételben. Az első percek „kóstolgatása" után a mieink előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de Tóth Gabriellá­nak sorozatban nem volt szeren­cséje. Már elkönyveltük a gól­nélküli első félidőt, amikor a já­tékrész hajrájában, a 41. perc­ben kiváló centerezéssel találták meg Zágort, aki közelről nem hi­bázott, 1-0. A 2. félidőben futó­szalagon „gyártották" a helyze­teket a magyarok, de a befeje­zésbe mindig hiba csúszott. - Az idei első meccsen csak­is a győzelem volt a cél, és ezt teljesítették a lányok - értékelt Vágó Attila -, a játékon még akad javítani való. A második félidőben jobb helyzetkihasz­nálással nagyobb arányú lehe­tett volna a sikerünk. - A felkészülés közepén Mmw A * mm Vágót (piros mezben) nem nagyon tudták tartani a szerbek. FOTÓ: VERÉB SIMON tartunk, ezért kicsit fárasztó volt ez a meccs - mondta Kre­nács Lilla -, én is sajnálom, hogy nem tudtunk több gólt lőni a szerbeknek. - A bosnyákok stílusa, hajtanak, küzdenek, hason­lít mostani ellenfelünkéhez, ezért is játszottunk velük. A március végén rendezendő, Bosznia-Hercegovina elleni világbajnoki selejtezőn győ­zelmet várok, hazai pályán jobbnak kell lennünk, táma­dó felfogásban kell fociz­nunk. A 3 ponttal a csoport élére ugranánk, és esélyünk lenne a vb-szereplésre - te­kintett a jövőbe Vágó Fanny. Jegyzőkönyv. Magyarország-Szerbia 1-0 (1-0). Barátságos női lab­darúgó-mérkőzés. Vásárhely, a városi stadion műfüves pályája, 200 néző. Vezette: Urbán Eszter. Magyarország: Papp - Szeitl (Tóth A.), Gál (Gáspár), Demeter, Kre­nács - Zágor (Mery), Smuczer, Vágó - Jakab (Fogl), Pádár (Szuh), Tóth G. (Jakabfi). Szövetségi kapitány: Vágó Attila. Gólszerző: Zágor, a 41. percben. / / 100 éve velünk ébred! DÉLMAGYARORSZÁG Szuperkoncert 2010. május 22. Szegedi Szabadtéri Játékok, Dóm tér Ákos, Tankcsapda, Magna Cum Laude Jegyárak: Szuperkedvezményes jegy Délmagyarország- vagy Délvilág-előfizetőknek csak: 4990 Ft. Teljes árú jegy: 7990 Ft. Teljes árú jegy az Interticket-hálózat partnereinél vásárolható! Kedvezményes jegy (egy előfizetőnek maximum 4 db) csak ügyfélszolgálati irodáinkban kapható: Szeged Szabadkai út 20. • 62/567-835 Gutenberg u. 5. • 62/310-933 Hódmezővásárhely Kinizsi u. 27. • 62/242-419 Makó Szegedi u. 9-13. • 62/213-198 Szentes Kossuth u. 8. • 63/314-838 éves a DÉLMAGYARORSZÁG