Délmagyarország, 2009. október (99. évfolyam, 230-255. szám)

2009-10-12 / 239. szám

Elloptak egy pontot a Hódmezővásárhelytől Balszerencsés körülmények között ikszelt a Vásárhely él­vonalbeli női kézilabdacsapata, a Vác időn túli hétméteressel egyenlített. Előtte a bírók nem adtak meg egy hazai gólt. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY IMRE PÉTER Egy pont. Pedig kettőre számí­tottunk, és az ASA-Conso­lis-HNKC-nak minden esélye megvolt arra, hogy legyőzze a jó erőkből álló Vácot. Több­ször vezettek négy-öt góllal a házigazdák. Igaz, az 52. perc­ben már 28-29 volt oda, egy 1-7-es szériát követően. A vé­ASA-Consolis-HNKC-Vác 33-33 (18-13) NB l-es női kézilabda-mérkő­zés. Vásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 700 néző. Ve­zette.- Ágnecz, Sipos. ASA-Consolis-HNKC: ABRA­MOVICS - Pomozi 5, SOPRO­NYI7, KUDOR 7, Fülöp 3, Ghio­nea 5, Wolf 4. Csere: Király (ka­pus), Gaál, Zsuzsa 1, Antal 1. Edző: Farkas józsef. Vác: juhász E. - Baross 4, TE­MES 7 (1), Uhraková 4 (1), Tóth T. 4 (1). Farkas V. 1, VA­SZARI 7. Csere: HERR 0. (ka­pus), Bagócsi 5, Klivinyi 1, Bárján. Edző: Németh András. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: - , ill. 6/3. ge 33-33 lett. És a vendégek nagyon örültek. Kudor Kittek elkeseredetten, szurkolóik dü­hösen - a játékvezetők közeli hozzátartozóiról szorgalma­san megemlékezve - vették ezt tudomásul. Úgy érezték, úgy érezhették: elloptak tőlük egy pontot. Miért is? Az 54. percben még 30-29-re Németh András tanítványai ve­zettek, a HNKC azonban fordí­tott, 31-30. A 31., a 32. és a 33. ASA-Consolis-gólt is Sopronyi Anett lőtte, és az 59. percben már kettő volt közte: 33-31. Gyorsan érkezett a válasz, ezért a biztonság kedvéért még egy gólt dobni kellett, amit Sopro­nyi meg is tett. Az Ágnecz, Sipos bíróduó azonban érvénytelení­tette - ezt korábban már másik két hazai találattal is megtette ­a gólt, lépéshibát fújtak, igaz, előtte szabálytalankodtak az át­lövővel, vagyis szabaddobás járt volna a szaggatottról. Ehe­lyett az utolsó másodpercekben támadhatott a Vác, és hetest harcolt ki. Tóth Tímea már időn túl értékesítve a büntetőt men­tett pontot csapatának, 33-33. Kár. Azért is, hogy a bírók egy kicsit „beszálltak" a meccsbe, és azért is, hogy a Vásárhely a szünet után véde­kezésben és támadásban is gyengébb teljesítményt nyúj­tott, mint az első félidőben. A csapat megérezte Koroknai Viktória hiányát is. Farkas József: - Küzdöt­tünk, de ez kevés volt. A 6. forduló további ered­ményei: Békéscsaba-Siófok 33-19, Dunaújváros-Kiskunha­las 35-28, Debrecen-Győri ETO KC 24-28. Glock nem indulhat NÉMETORSZÁG. Nem indulhat a jövő heti Forma-l-es Brazil Nagydíjon a Toyota német piló­tája, Timo Glock, aki a múlt he­ti, szuzukai futam időmérőjén balesetet szenvedett. A 27 éves versenyző a cél­egyenes előtt, mintegy 200 km/órás sebességgel a gu­mifalba csapódott, és heli­kopterrel szállították kór­házba. A lábszárán keletke­zett mély seb miatt orvosai nem engedték elindulni a másnapi viadalon. Bár a hét elején még úgy nyilatkozott, hogy néhány nap múlva tel­jesen rendben lesz, csapata vasárnapi közlése szerint közben kiderült, hogy a há­ta is megsérült az ütközés során, így nem lehet ott In­terlagosban. Glockot a japán Kobajasi Kamui helyettesíti majd Brazí­liában. EZ A JATEK SZOMBATON A CONSTANTA ELLEN KEVÉS LESZ Marjanac, a megmentő Nehezen, 27-24-re nyert a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a görög PAOK elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A magyar együttes legjobbja a kapus Dragan Marjanac volt. SZEGED SÜLI RÓBERT „A lényeg a két pont. Ha 15-tel nyerünk, akkor is eny­nyit kaptunk volna érte!" ­értékelte a Pick Szeged-PA­OK Szaloniki Bajnokok Ligá­ja-mérkőzést Szabó Dezső, a Tisza-parti együttes egyik vezérszurkolója. Dezső az optimistább drukkerek közé tartozik, számára a két pont megszerzése volt a legfonto­sabb feladat. A másik, a pesszimista tá­bor ismét rendesen nekiesett Dragan Marjanac kapus a Pick Szeged legjobbja volt a PAOK ellen. FOTÓ: SCHMIDT ANDREA Pick Szeged-PAOK (görög) 27-24 (15-13) Férfi kézilabda Bajnokok Ligá­ja, A csoport, 2. forduló, újsze­gedi sportcsarnok, 2000 né­ző. Vezette: Kohen, Perec (iz­raeliek) Pick Szeged: MARJANAC ­KOS 6, Ghionea 5, Herbert 2, Zubai 1, KATZIRZ 4, Zvizej 5 (1). Csere: Liszkai (kapus), Nenadics, Krivokapics 1, Vad­kerti 1, Oszmajics 2. Edző: Vladan Matics. PAOK: KOMINEK - Miszirlisz 2, Riganasz 4 (2), Petridisz, MARANGO 4, EVANGELIDISZ 5, Szaulidisz 3. Csere: Cakirisz 3 (1), Szevasztidisz, Grubanov 3. Edző: Stikanosz Szeireki­disz. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresből: 1/1, ill. 6/3. Vladan Maticsnak, mindennek elmondták a szerb trénert. Pedig aki a meccs után lát­ta az edzőt, az megállapíthat­ta, hogy inkább hasonlított egy 70 éves öregemberre, mint egy 39 éves fiatalember­re. Még a kötelező sajtótájé­koztatón is remegett, annyira ideges volt. - Nehéz volt, és ha nincs Dragan Marjanac, akkor le­het, hogy nem nyerünk - érté­kelte a meccset Vladan Ma­tics. - Ismét érthetetlen dol­gokat műveltünk, pedig fel­hívtam a játékosok figyelmét arra, hogy ne becsüljék le a görögöket. A tréner elégedetlenségét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy vasárnap délután már edzésen izzadtak a játé­kosok, előtte pedig zengett az öltöző, alapos fejmosást Pick-osztályzatok. Lapunk minden nemzetközi mérkőzés után érté­keli a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának játékosait. Az osztályzato­kat 1-től 6-ig adjuk. Marjanac (5,5): remekelt. Kos (5): eddigi legjobb meccse. Ghinoea (4): voltak biztató megmozdulásai. Herbert (3): be­tegen játszott. Zubai (2,5): alig találkozott a labdával. Katzirz (5): to­vábbra is jó formában. Zvizej (4): gólerős volt. Nenadics (2,5): újból „görcsölt". Krivokapics (3): sérülten játszott, ami látszott. Vadkerti (3): közel sem volt olyan jó, mint egy hete. Oszmajics (3): hová tűn­tek a bombák? kaptak a szegedi kézilabdá­sok. Pedig a második félidő kö­zepén - ekkor már hét góllal vezetett a magyar csapat - ta­lán még a kezdődobást elvég­ző válogatott súlyemelő, Nagy Péter sem gondolta, hogy négy perccel a vége előtt 25-24-re feltornássza magát a PAOK. A rengeteg eladott lab­da - 19 volt a meccsen(!) -, a két harmatgyenge izraeli já­tékvezető is benne volt ab­<e>HYuriDRi IUICZ.I é vodafone Egyszerű svAlssztés. adidas SZEVIÉP Hűha, ez nagyon meleg volt! BUDAPEST. Ismerős helyre, ám közel sem örömteli emlékekkel utazott el Budapestre a férfi te­ke Szuperliga ötödik fordulójá­ban a Szegedi TE. A Sport utcai BKV Előre-pályán rendezték ugyanis néhány napja a csapat világkupát, amelyen a szegedi alakulat mindössze négy fával vesztette el a döntőt a német Zerbst ellen. Ezúttal még ennél keve­sebb volt a különbség a BKV Előre és a Szegedi TE között. Mindössze egyetlen fával. A vendégek ugyanis három fá­val, 5:3-ra nyerték meg azt a találkozót, amelynek első há­rom párjában úgy tűnt, eldőlt a meccs. Ekkor ugyanis Kakuk és Szél csapatpontszerzése ré­vén 2:l-re, összesítésben het­ven fával vezetett a Szeged. Ám ezt az előnyt majdnem el­adta a második sor, szeren­csére azonban Karsai pontot fogott, és a már említett há­rom fa még megmaradt az előnyből. A kis különbség kí­sértett, a végeredmény vi­szont szerencsére nem: még hibátlan a Szegedi TE. Kakuk volt a legeredményesebb szegedi. FOTÓ: FRANK YVETTE így történt Férfi teke szuperliga, 5. for­duló: BKV Előre-Szegedi TE 3:5 (3660-3663). Pete I.—Kiss N. 1:0 (628-625, 2,5:1,5) Kovács G.-Kakuk 0:1 (596-648,1:3) Kinka-Szél 0:1 (606-623, 2:2) Pete II-Karsai L. 0:1 (606-617, 2:2) Hergéth-Kis Zs. (Földesi) 1:0 (611-575,3:1) Mészáros-Fekete 1:0 (613-575, 4:0) ban, hogy izgalmassá vált a mérkőzés. Még ezer szeren­cse, hogy Marjanac parádé­zott a kapuban, míg Katzirz és Kos szórta a gólokat akkor, amikor nagy szükség volt rá. Végül, ha nem is simán, de nyert a Szeged, és ezért a játé­kért is két pont jár. És ez a lé­nyeg, Dezső is ezt mondta a meccs után. A csoport vasárnapi meccsén: Valladolid (spa­nyol)-Medvegyi (orosz) 34-34. A következő fordulóban: Constanta-Pick Szeged (szombat, 16 óra). A B csoportban: Chambery (francia)-Veszprém 19-29. Negyedikek lettek Mikesék PLATJA D'ARO. A negyedik he­lyen végzett a spanyolországi Platja d'Aróban megrendezett tíztánc világbajnokságon László Csaba és Mikes Anna duója. A Nemzeti Sportszövetség sajtószolgálatának tegnapi beszámolója szerint magyar kettős korábban még soha nem végzett ilyen előkelő he­lyen a kategória világesemé­nyén. A magyar bajnok, az elmúlt héten a hazai címét Vácott megvédő kettős, László és Mi­kes a szentesi Szilver Tánc­sport Egyesület versenyzője. Pomozi (labdával) ötször vette be a váci kaput. FOTÓ: TÉSIK ATTILA