Délmagyarország, 2009. május (99. évfolyam, 102-126. szám)

2009-05-07 / 106. szám

Csütörtök, 2009. május 7. Sport 115 Iniesta Rómába lőtte a Barcelonát A labdarúgó Bajnokok Ligája döntő­jében május 27-én Rómában a Man­chester United a Barcelonával csap össze. A katalánok a Chelsea ellen Londonban tíz emberrel játszva a rendes játékidő'lejárta után harcol­ták ki a finálét. SZÉLÜL LÁSZLÓ Megismétlődik-e a tavalyi finálé a Baj­nokok Ligájában, vagy a Barcelona Londonban képes lesz kivívni a döntő­be jutást? - ezek a kérdések merültek fel az emberekben. Az elődöntő első összecsapásán ugyanis nem született gól a Barcelona-Chelsea találkozón, ami az utóbbi hetek katalán szárnya­lását figyelembe véve több mint meg­lepő volt. Persze az is igaz, amióta át­vette Hiddink mester a londoni sztár­klub irányítását, azóta túl sok rossz él­ményben nem volt része a kékeknek. Ahogy a két csapat első mérkőzésén, úgy a visszavágón is a Barcelonánál NB I. A labdarúgó Soproni Ligában a korábbról elhalasztott 17. fordulót pótolták. Az aranyéremért zajló párharc szorosabbá vált, mivel a Debrecen váratlan hazai döntet­lenjét az Újpest győzelemmel hasz­nálta ki. Megint kikapott a sereg­hajtó REAC, így már biztos kieső. Eredmények: Szombathely-Fe­hérvár 2-1, Honvéd-MTK 0-3, Sió­fok—Nyíregyháza 3-1, Kaposvár­Diósgyőr 1-0, REAC-Paks 1-2, Kecs­kemét-Zalaegerszeg 2-0, Debre­cen-Győr 2-2, Újpest-Vasas 3-1. Elbukták MUNKATÁRSUNKTÓL A férfi vízilabda OBI bennmaradásáért fontos meccset veszített el a Bodrogi Bau-Szentes. A harmadik negyed után még 6-5-re Zsivanovicsék vezettek, de a záró nyolc percet nagyon elrontották Fehérváron. A vesztüket okozó kilence­dik hazai találat nyolcvan másodperc­cel a találkozó vége előtt született... Vass Sándor: - Elkeseredett va­gyok, mert a csapategység szent fo­galmát nem mindenki tartotta be együttesemből. Sajnos megint sokat kapkodtunk. A másik mérkőzésen: OSC-Szol­nok 6-8. S Jegyzőkönyv Fehérvár-Bodrogi Bau-Szentes 9-8 (1-0, 2-lt, 2-2, tt-2) Vodafone férfi vízilabda 0BI, rájátszás a 9-12. helyért, 2. forduló. Fehérvár, 100 néző. Vezette: Bors, Füzesi. Fehérvár: Veres-Tóth B.1, MEZEI 3, Hesz 1, Naganuma, Lázár 1, Deme 1. Csere: Tusa 1, Vrezgó, Gelley, Rom 1, Farkas. Edző: Dabrowski Norbert. Szentes: HORVÁTH T. - Szabó Z., Torday 1, Szabó L. 1, Zsivanovics 1, Jaksa, Szőke 1. Csere: Rácz, Araczki 1, Szénászky 1, Csente 2. Edző: Vass Sándor. Gól - emberelőnyből: 6/2, ill. 8/2. Ötméteresbó'l: 2/2, ill. -. KISHIREK SZURKOLÓI BUSZ. Ma 14 órától a Szeged étterem elől szurkolói busz indul Du­naújvárosba, a Dunaferr-Pick Szeged férfi kézilabda elődöntő második mér­kőzésére. Az úttal kapcsolatban érdek­lődni a 30/912-2957-es számon lehet. EDZŐMECCS. Ma 19 órától a makói váro­si sportcsarnokban felkészülési mér­kőzést játszik a Makó KC NB I/B-s férfi kézilabdacsapata, az ellenfél a romá­niai Nagyszentmiklós gárdája lesz. volt többet a labda, de a gólt a Chelsea szerezte. De még milyet! Még csak a 9. percben járt a gigászok csatája, amikor egy felpattanó labdát a fontos gólok szerzője, Essien 25 méterről kapásból ballal iszonyatos erővel zúdította a jobb felső sarokba, 1-0. Az önbizalom­mal felvértezett Chelsea pokolian jól öl­te a Barcelona játékát, a spanyolok képtelenek voltak kibontakozni. Hiába volt a labda 61 százalékban a vendé­geknél, játékukban nem volt benne a gól. A Chelsea-ében viszont igen, Terry csak kevéssel fejelt kapu mellé, vagy említhetnénk Drogba lerántását, ami­ért láttunk már tizenegyest adni. A nor­vég bíró másként ítélt. A spanyolok hi­ába futballoztak a mezőnyben tetszető­sen, nagyon hiányzott soraiból a sérült Henry. A fordulást követően is majdnem a kilencedik perc (54.) okozta a Barca vesztét. Az életveszélyes Chelsea-tá­madó, Drogba gyönyörű cselekkel került ziccerbe, de a mozdulatsor vé­gét elrontotta, ballábas gurítását Víc­tor Valdés lábbal hárította. Meccs­labda volt! Ha az bemegy, a katalá­noknak végleg befellegzett volna. Így viszont maradt még esélyük. Úgy tűnt, csak a 66. percig, amikor Abidal lábában felbukott Anelka, a Barca francia védőjének pedig máris villant a piros lap - nem kizárt, hogy jogtalanul. Van innen még visszaút? Nem sok esély mutatkozott erre. De a Barca megcsinálta! A 94. percben Iniesta a fináléba lőtte a spanyolo­kat. Szegény londoniak! Három meg nem adott tizenegyest kérhetnének számon a norvég bírón... • ESSIEN KÁPRÁZATOS GÓLT LŐTT. AZTÁN KIDERÜLT, KORÁN ÖRÜLT... Fotó: MTI ! A mérkőzés jegyzőkönyve Chelsea-Barcelona 1-1 (1-0) Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó. London, 38 286 ezer néző. Vezette: Övrebö (norvég). Chelsea: Cech - Bosingwa, Alex, Terry, Ash. Colé - Anelka, Ballack, Lampard, Essien, Malouda - Drogba (Belletti, 72.). Menedzser: Guus Hiddink. Barcelona: Víctor Valdés - Dániel Alves, Piqué, Y. Touré, Abidal - Busquets (Krkic, 85.), Xavi, Keita - Iniesta (Gudjohnsen, 90+6.), - Messi, Eto'o (Slyvinho 90+7.). Vezetőedző: Josep Guardiola. Gólszerzők: Essien (9.), ill. Iniesta (90+4.). Kiállítva: Abidal (66.). A döntőbe jutott: a Barcelona 1—l-es gólkülönbséggel, idegenben lőtt góllal. •hmlihiiwhlihn AZ 0T0DIK PERCTOL REMEKÜL P0L0Z0TT A SZEGED BETON Most végre nem kellett izgulni uu)-t; p i t o ÍGY KELL HATÁSOSAN VÉDEKEZNI, AKI BEMUTATJA: LEHMANN (3) ÉS VARGA TAMÁS Fotó: Schmidt Andrea A férfi vízilabda OB 15-8. helyéért zajló rájátszás második meccsét is megnyerte a Szeged, amely ijesztő' kezdést követően meggyőző teljesít­ményt produkálva a mindenkinek kellemetlen Pécs csapatát győzte le. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Az élvonalban negyedüc idényét töltő Pécs rendre megkeseríti a Szeged életét. A LEN-kupa-győztes általában egygólos győzelmet szokott aratni a baranyaiak ellen, de például a most zajló bajnokság alapszakaszának szegedi találkozóján - jókora meglepetést okozva - az Amb­rus-legénység 8-7-re nyerni tudott. A ve­reség sokba került Baksáéknak, ha az nincs, akkor nagy valószínűséggel a Be­ton most az elődöntőben viaskodna... A mérkőzés előtt néhány órával a dr. Kuncz Ádám által gerincsérvvel operált Varga Péter nélkül kiálló Szeged úgy folytatta, ahogy a BVSC ellen abbahagy­A mérkőzés jegyzőkönyve Szeged Beton VE-Pécs 14-9 (4-3,2-2,3-1,5-3) Vodafone férfi vízilabda 0BI, rájátszás az 5-8. helyért, 2. forduló. Újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Kun, Székely B. Szeged: Baksa - Vejzagics 1, WESZEL0VSZKY 2, Komlósi 1, Milos Korolija 1, VARGAT. 4, TÖRÖK 1. Csere: LEHMANN 2, Juhász Zs. 1, Éles, Kuncz, Mihajlo Korolija 1, Molnár P. Edző: Kásás Zoltán. Pécs: Gárdonyi - Heinrich 1, Ágnerl, BERECZKI2, KOVÁCS G. 2, Czigány 1, lukács. Csere: Bóbis, Surányi 1, Jakab, Krizsán A., Hangody L. 1, De Blasio. Edző: AmbrusTamás. Gól - emberelőnyből: 11/6, ill. 7/5. Ötméteresbó'l: 1/1, ill. -. ta. Csakhogy a Pécs lényegesen jobb csapat, mint a Vasutas. Ez pedig azt je­lentette, hogy a negyedik perc végén 0-3 állt az eredményjelzőn. Megdöbben­tő... De a vendégeknek is volt részük megdöbbenésben, ugyanis a negyedet a Bejön nyerte 4-3-ra. Megrázták magukat a szegédie'k, akik ugyan a második ne­gyedben nem törték össze magukat, de a fordulást követően már úgy pólóztak, ahogy az tőlük elvárható: remekül. Az emberben meg ott motoszkált a kérdés: a múlt ősszel miként kaphatott ki Szege­den a Beton ettől a Pécstől... Kásás Zoltán: - Csapatom azzal mu­tatta meg erejét, hogy O-3-ról fordított. Szép lassan, de felőröltük a pécsieket, és végül magabiztosan nyertünk. A másik mérkőzésen: BVSC-Űj­pest 9-9. MEGYEI FUTBALLHIREK KIALAKULT AZ ELŐDÖNTŐ. A labdarúgó magyar kupa megyei selejtezőjének tegnapi meccsein egy meglepetés szü­letett csak: a megyekettes Csanytelek legyőzte a megyeegyes Balástyát. A Makó FC és az Algyő igazolta a több osztálynyi különbséget, a Tisza Volán viszont csak öngóllal verte a Móraha­lom csapatát. Eredmények: SZVSE-Gyálarét-Makó FC 0-4, gólszer­zők: Kulacsik (2), Maróti, Schreiber. CONTITECH-Makó II.-Algyö 1-6, gól­szerzők: Nagy N., ill. Makra, Brinszky, Balogh N. (2-2). Csanytelek-Balástya 2-0, gólszerzők: Gál, Tápai. Móraha­lom-Tisza Volán SC 0-1, gólszerző: Pa­taki (öngól). EZÜST PALICSON. A Tisza Volán SC lab­darúgó-szakosztályának 1999-es gene­rációja a szerbiai Palicson vendéges­kedett. A csoportmeccsek eredmé­nyei: Tisza Volán-FK Sombor 3-1 (a szegedi gólszerzők: Rozs 2, Gyenizse). Tisza Volán-FK Backa 3-0 (Rozs, Mó­czó, Glatz). Negyeddöntő: Tisza Vo­lán-FK Backa II. 2-0 (Hevesi, Móczó). Elődöntő: Tisza Volán-CFK Vrbas 2-0 (Bárány, Gyenizse). A döntőben: Tisza Volán-FK Sombor 1-3 (Bárány). Vég­eredmény: 1. FK Sombor, 2. Tisza Vo­lán (Mityók Roland, Glatz Tamás, Bá­rány Bence, Adám Benedek, Gyenizse Kristóf, Skribek Áron, Rozs Ádám, Ru­zsity Tamás, Móczó Martin, György Roland, Hevesi Milán, edző: Kispál Csaba), 3. FK Mladi Vukovi, 4. CFK Vrbas. ÉLEN A BETON. A Török György veterán kispályás labdarúgó-bajnokság hato­dik fordulójának eredményei: Első Be­ton-Lokomotiv 8-2, Bokafogó-Fit World 1-4, Tervezők-Dózsa 5-2, Metál­pont-Altax 0-3, SZAK-Pláza O'Neill 2-4, Együtt Szegedért-Piac Kft. 3-6, szabadnapos: Lanerossi. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Első Beton 6 5 10 24-- 8 16 2. Piac Kft. 6 5 0 1 26--10 15 3. Fit World 5 6 10 35­- 6 13 4 Altax 6 4 11 17­-10 13 5. Bokafogó 5 3 0 2 13­-12 9 6. Pláza O'Neill 6 3 0 3 18--21 9 7. Tervezők 6 2 13 23--29 7 8. Lokomotiv 5 2 0 3 13-•25 6 9. Együtt Szegedért 6 2 0 4 12­•29 6 10. Metálpont 5 10 4 10­•15 3 SZAK " 5 10 4 10­-15 3 12. Dózsa 5 10 4 12­-23 3 13. Lanerossi 4 0 0 6 4-•14 0 NINCS VÁLTOZÁS. A megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának eredményei: IKV-Alsóváros­Pusztamérges 1-4, Algyő II.-Földeák 4-0, FK 1899 Szeged-Csongrád TSE öregfiúk 11-0, Domaszék-Szegvár 1-2, Szatymaz-Cartel Balástya 4-2, Kübekháza-Zákányszék 3-2, Ruzsa-Öttömös 4-2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Algyő II. 19 15 2 2 72­-17 47 2. Szatymaz 19 12 4 3 69­-30 40 3. FK1899 Szeged 19 12 4 3 55­-21 40 4. Szegvár 20 11 3 6 45­-33 36 5. IKV Alsóváros 20 10 3 7 36--27 33 6. Pusztamérges 20 10 3 7 45--38 33 7. Cartel Balástya 20 10 1 9 49--37 31 8. Rúzsa 20 9 2 9 38­-39 29 9. Földeák 20 8 2 10 27­-34 26 10. Domaszék 20 7 4 9 35­-47 25 11. Csongrád Öregfiúk 20 6 1 13 30­-78 19 12. Zákányszék 20 4 3 13 36--62 15 13. Kübekháza 20 4 1 15 31--55 1! 14. Öttömös 19 2 3 14 19­-69 9 NYÍREGYHÁZÁN JÁRTAK .A női labdarúgó NB II Keleti csoportjában két mérkőzést játszott Nyíregyházán a Szegedi AK Boszorkányok együttese. Eredményeik: Nyíregyháza Spartacus-Szegedi AK Boszorkányok 2-1 (a szegedi gólszerző: Hajka 11-esből). Nyíregyháza KSC-Szegedi AK Boszorkányok 0-4 (gólszerzők: Hajka 2, Zimányi 2). A klub U15-ÖS csapatának a Fehér cso­portban befejeződött az alapszakasz. A kvartettből a szegediek mellett az FTC került az országos középdöntőbe. A végeredmény: 1. FTC 54,2. Szegedi AK 52,3. Csepel 19,4. Újpest 11 ponttal.