Délmagyarország, 2009. május (99. évfolyam, 102-126. szám)

2009-05-05 / 104. szám

Kedd, 2009. május 5. Sport 115 Szünet után a Pick dobjai szóltak Remek második félidei játékával •• 29-21-re nyert a Dunaferr ellen a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank férfi kézilabdaliga elődöntőjében. Vladan Matics együttese egy lépessel közelebb ke­rült a fináléhoz. SZURKOLÓI BUSZ. Csütörtökön 14 órakor szurkolói busz indul Duna­újvárosba, a Ounaferr-Pick Szeged férfi kézilabda-elődöntő második mérkőzésére. Érdeklődni a 06-30/912-2957-es számon lehet. SÜLI RÓBERT Két dunaferres dobos püfölte hang­szerét. Máskor nem is hallatszanának. A tegnapi bajnoki elődöntő kezdetekor viszont igen, mert a hazai publikum nagy része - a Dél-alföldi Kézilabda Szurkolók Egyesülete kérte őket egy felhívásban - csendben ült a lelátón. A Pick azonban hamar csattanós vá­laszt adott a tüntető publikumnak, há­rom perc alatt három gólt rámolt be Mikler kapujába. A hazánkban két leg­jobbnak tartott játékvezetői páros, a Dobrovits, Tájok duó ekkor a vendég­oldalon érdekes dolgokat nem vett ész­re, előfordult olyan, hogy a Dunaferr közel két percig támadhatott, így for­dult a kocka, a 10. percben már 4-3 volt oda. Ekkor újból a két dunaferres - nem jazzdobos - szurkoló volt han­gos. Tartotta egygólos előnyét a „Ferr" - zsinórban kétszer is emberhátrány­ban volt a Szeged -, a Pick csak egyen­líteni tudott egészen a 19. percig, ekkor a már harmadik gólját szerző Ghionea ziccere szegedi vezetést eredményezett (8-7). Puljezevics percei következtek, az egykori magyar válogatott kapus védéseinek köszönhetően 11-9-re sike­rült meglépni. A másik oldalon Mikler is megmutatta, hogy miért tartják öt nagy ígéretnek. Egy remek cserének köszönhetően - Puljezevics helyett Kri­vokapics)óU be jelzőtrikóban - végül a Tisza-partiak vonulhattak egygólos, 13-12-es vezetéssel pihenőre. A pará­dés kezdés után a nagyot harcoló Du­naferr alaposan megnehezítette a ha­zaiak dolgát, akikre olyan szinten nem lehetett panasz, hogy most ne küzdöt­tek volna, csak a túlzott akarásba ren­geteg hiba csúszott. A második félidőre megszólaltak a szegedi nézők. Végre meccshangulat lett, zengett a „Pick Szeged! Pick Sze­ged!" biztatás. A játékosokra ez jó ha­tással volt, a 35. percben a meccs kezdé­séhez hasonlóan ismét három góllal ve­zetett a Pick, 16-13. Brutális ritmusra A mérkőzés jegyzőkönyve Pick Szeged-Dunaferr 29-21 (13-12) Budapest Bank férfi kézilabdaliga, elődöntő, első mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 1600 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok. Pick Szeged (zárójelben lapunk osztályzata 1-től 6-ig): Puljezevics (5) ­Ghionea 6/1 (5), Krivokapics 5 (4,5), Andjelkovics (4), Zubai Sz. 2 (4), Oszmajics 4 (4), Zvizej 3 (4). Csere: Marjanac (kapus) (-), Laluska 1 (-), Herbert 1 (4,5), Petrea 4 (4,5), Katzirz 1 (-), Stamate 2 (4), Simon (-). Edző: Vladan Matics. Dunaferr: Mikler - SZALAFAI5, NAGY 3, Bajusz 3 (2), Sándor, Grebenár 2, Törő 2. Csere: Stochl (kapus), Kemény, Zubai G. 1, Bagaricsl, Missl (1), Rosta 3. Edző: Imre Vilmos. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresből: 3/1, ill. 4/3. A két győzelemigfertó párharc állása: 1-0 a Pick javára. SZEVIEP ^SÍSSSS^ <» HYunani^ ^fe^r, § vodafone '^gp i OMRARD ^zaíSTza® ^ • HOUANH AZ ELŐDÖNTŐ MAI, NEGYEDIK MECCSE IS INGYENES Fájjon a Kecskemét feje A leglényegesebb dolog, ami a férfi röplabda NB I Ligabajnokság elő­döntőjében a HPQ-Szegeddel tör­tént, hogy a csapat az első három meccs után még folytathatja. Mindez a Kecskeméten elért bravúrnak kö­szönhető, amellyel nyílttá vált a fi­náléba kerülés lehetősége. MÁDI JÓZSEF Az egyik oldal azt mondja, hatalma­sat játszott a HPQ-Szeged férfi röplab­dacsapata az NB I Ligabajnokság elő­döntőjének harmadik, kecskeméti meccsén. Mások viszont arra hívják fel a figyelmet, hogy a Kecskemét so­kat hibázott, egy kicsit le is becsülte ellenfelét, miután összesítésben már 2:0-ra vezetett, ráadásul hazai meccs­re készülődött. Azzal viszont mindkét félnek tisztában kell lennie, hogy ez­zel a HPQ-sikerrel akár egy új párharc is kezdődhet, amelynek az első felvo­nását ma 18 órától rendezik az újsze­gedi sportcsarnokban - méghozzá a szurkolók számára megint ingyen. - Ez tényleg az a meccs volt, amely­ről azt mondhatjuk, bravúrnak számít a sikerünk - mondta Varga Tamás, a klub elnöke. - A kezdő hatosban kipró­báltuk a fiatalokat, hiszen a másna­ponkénti meccsek megviselik a ruti­nos játékosokat, ám a találkozó végki­menetelét a tehetségeink másképp gondolták, pluszban Nacsa (képün­kön) mindent alárendelt a csapat érde­keinek, így aztán megleptük ellenfe­lünket. Ezek után azt gondolom, fájjon a Kecskemét feje, nekünk nincs veszte­nivalónk a mai, negyedik mérkőzésen. Az a realitás, hogy továbbra is a több, kész röplabdást a soraiban tudó Kecs­kemét a párharc esélyese. Kulcsmo­mentum lehet a Kása, Németh kapcso­lat, illetve az, hogyan szolgálja ki a fel­adó a vendégek fiatal ütőjátékosát. Jó meccset várok, győzzön a jobbik! A szegediek ezzel a szerepléssel nemcsak kellemes gondokat vettek a nyakukba, hanem egy megoldandó problémát is. Azt még nem tudni, me­lyikben (CEV vagy Challenge), de a HPQ-Szeged a következő idényben nemzetközikupa-induló lesz, méghoz­zá kötelező jelleggel. Ha nem így tör­ténik, az ősszel startoló új bajnokság­ban mínusz hat ponttal kezdené a so­rozatot. KRIVOKAPICSRA (LABDÁVAL) SEM LEHETETT PANASZ, JÓL JÁTSZOTT Fotó: Schmidt Andrea kapcsoltak a Mafi'cs-bébik, a 43. perc­ben már hét volt közte, 21-14. Puljeze­vics mindent védett, Oszmajicsék pedig minden helyzetet értékesítettek. A 46. percben Andjelkovics térde felszakadt, Rosta térdgépe szántotta fel a Professzor térdét. A vendégek kapitánya elmond­ta, 11 éve játszüc benne, ránézve rende­sen elhasználódott, ráférne egy csere... A hajrában már csak a különbség volt kérdéses, a Pick darabokra szedte a Du­naferrt, magabiztos győzelmet könyvel­hetett el a Tisza-parti együttes. A szünet után egy régen látott Szege­det láthattak a nézők: a hatalmas akarat mellé jó játék is párosult. A múlt heti há­romnapos ausztriai csapatösszetartás jó hatással volt a kézüabdásokra. A Duna­ferr elleni első elődöntőn nemcsak egy­másért, hanem a Pick Szegedért is har­coltak. Az utolsó harminc perc minden­képpen bizakodásra ad okot, a szegedi drukkerek hite is visszatért. Folytatás csütörtökön Dunaújváros­ban. Vladan Matics: - A második félidei játékunkkal elégedett voltam, akkor már jól működött a támadásvezetés is, de a legjobban annak örültem, hogy igazi csapatként harcoltunk. Ö rovábbi FOTÓK a témáról az internetén! www.delniagydr.hu Zsiga Máté a top 100-ban Zsiga Máté, a Szegedi VTK utánpótlás válogatott teniszezője az idei sze­zonban is remekel. A Tisza-parti já­tékos nagy eséllyel pályázik arra, hogy ott legyen a juniorok között a Roland Garroson. SÜLI RÓBERT Zsiga Máté (Segesvári Csaba fotóján) a 2009-es idényben is megcsillogtatja a tehetségét. A Szegedi VTK teniszező­je két ITF-junior versenyen is rajthoz állt. Előbb Olaszországban, Firenzé­ben lett harmadik, majd Szlovákiá­ban, Pöstyénben már második, úgy, hogy az elődöntőben az első kiemelt szlovák Horanskyt verte 6:2, 6:0-ra. Ennek a két sikernek köszönhető­en előrelépett a 84. helyre az ITF-világranglistán, és a jó pozíció­nak köszönhetően nagy eséllyel pályázik, hogy résztvevője legyen a Roland Garros junior küzdelmei­nek. Nemcsak külföldön remekelt Zsiga Máté, hanem itthon is: két I. osztályú felnőtt versenyen lett első. Előbb a Park-kupát nyerte (a döntőben Gödry Leventét verte) meg, majd az IDOM versenyén diadalmaskodott (Gödry Botondot verte). Vereséggel búcsúztunk MUNKATÁRSUNKTÓL Lejátszotta utolsó mérkőzését a svájci világbajnokságon az élvonaltól búcsú­zó magyar jégkorong-válogatott, amely Németországtól 2-1-es veresé­get szenvedett. Pat Cortina szövetségi kapitány alakulata győzelem nélkül esett ki a legjobbak közül. A bennmaradásért, 3. forduló: Né­metország-Magyarország 2-1 (l-l, 1-0, 0-0). Gólszerzők: Müller (4.), Bakos (34.), ill. Horváth (18.). A másik összecsapáson: Dá­nia-Ausztria 5-2. A végeredmény: 1. Dánia 9, 2. Ausztria 6, 3. Németország 3,4. Magyarország 0 ponttal. A németek nem eshettek ki, mert ők rendezik a jövő évi vb-t, így Ma­gyarország és Ausztria játszik jövőre a divízió I-ben. REFLEKTOR SÁGVÁRIS SIKEREK TOLLASLABDÁBAN. Az U13-as korosztály Pécsett megrendezett országos tollaslabda-bajnokságán a szegedi Ságvári DSE versenyzői közül egyesben Boda Boglárka, párosban pe­dig Boda és Káity Sára egyaránt har­madik lett. Edzőjük Tary Gábor. KIVÁLÓ SZTE-SEK. Remekül szerepeltek a Szegedi Tudományegyetem hallgatói az egyetemi és főiskolai országos asz­talitenisz-bajnokságon. Eredményeik, férfi páros: 1. Erdélyi Szabolcs, Szabó Krisztián, férfi csapat: 3. SZTE I. (Erdé­lyi, Szabó K.), férfi egyes: 3. Szabó K. KÉT DIÁKBIRKÓZÓ ARANY. Dabas adott otthont a lány és fiú szabadfogású má­sodik korcsoportos birkózó diákolim­pia döntőjének. A közel 400 induló kö­zött az SZVSE versenyzői a következő eredményeket érték el, lányok, 27 kg: 1. Dollák Tamara (Szeged, Dózsa György Altalános Iskola, testnevelő: Kecske­méti Adrién Anett); fiúk, 68 kg: 1. Kahr Csaba (Juhász Gyula Gyakorló Altalá­nos Iskola, testnevelő: Alexa Szabolcs). Dollák Tamara a sportág első lányver­senyzője, aki szegediként első helye­zést szerzett. Felkészítők: Savanya Fe­renc, Kiss Károly, Balogh János. SZABADKÁN VIRTUSKODTAK. A szegedi Virtus Wado-ryu KE versenyzői a szer­biai Szabadkán indultak a nyílt nemzet­közi Európa-kupán. A viadalon 30 or­szág 80 egyesülete, és közel 1600 spor­toló rajtolt. A Virtus KE eredményei, el­sők: Szlávik Armand (kata, csapatka­ta), Molnár Líviusz (kata, csapatkata), Vozár Ferenc (kata), Szecsei Valter (ka­ta), Erdősi Bernadett (kata), Bindics Boldizsár (kata), Tóth László (csapatka­ta), Herédi Attila (kata), másodikok: Er­dősi Bernadett (kumite), Tóth L. (kumi­te), Herédi A. (kumite), Gera Dávid (ka­ta és kumite), Kanász Péter (kata), Bar­tus Patrik (kata), Györgyi Emese (kata), Vangel Erik (kumite), harmadikok: Szlávik A. (kumite), Szecsei V. (kumite), Bindics B. (kumite), Tóth L. (kata), Van­gel E. (kata), Farkas Tamás (kata és ku­mite), Erdösi Brigitta (kata), Várady Bá­lint (kumite), Varga Zalán (kata), Nagy Krisztián (kata), Badics János (kata), Csercsinszki Bence (kata). felkészítők: Csongrádi Anikó, Hamza Zsolt. HOLLANDIA ÉS EGER. Hollandiában a nyílt holland tékvandóbajnokságon a szegedi Hwarangdo SE-t Néma Nor­bert képviselte. A -58 kg-ban induló sportoló az első meccsét simán nyer­te, aztán a mexikóiak olimpiai bajno­ka került az útjába, aki mindössze két találatot vitt be neki, igaz, ez elég volt a győzelméhez. Egerben rendezték meg a WTF tékvan­dó diákolimpiát, amelyen a szegedi Hwarangdo SE harcosai kiválóan szere­peltek. Aranyérmesek: Borsodi Kitti, Szálkái Klaudia, Rédecsi Bettina; ezüst­érmesek: Balázs Ramóna, Balázs Ar­mand, Flosznik Petra, Pál Kata, Forrai Richárd, Forrai Viktor, Csernák Attila; bronzérmesek: Pál Janira, Sztoján Péter, Kővágó Kinga, Kővágó Krisztián, Bordás Annamária, Illés Liliána, Borsodi Márk, Rédesi Emese, Csamangó Csanád; csa­pat összetett: 3. Hwarangdo SE Szeged. Felkészítők: Balázs Éva (4. dános mes­ter), Szappanos Sándor (2. dan). KÉT VERSENY. A szegedi Tadashii Harc­művészeti SE sportolói két versenyen is részt vettek. A Szegváron rendezett kyokushin karate diákolimpia döntő­jében, az ifjúságiak -85 kg-os súlycso­portjában Strehling Viktor (Széchenyi­gimnázium) második helyen végzett. A klub versenyzői Baján is elindultak, mégpedig a II. kyokushin fesztiválon, egyben nemzetközi versenyen. Ered­ményeik, gyermekek, könnyűsúly: 2. Polák Leila, nehézsúly: 2. Balla Ri­chárd. Ifjúságiak, nehézsúly: 2. Streh­ling Viktor. Juniorok, könnyűsúly: 3. Korom Dániel. Felnőtt B kategória, -70 kg: 1. Martonosi Róbert, -80 kg: 1. Strehling Attila, +80 kg: 2. Grezsa Pé­ter. Felnőtt A kategória, -70 kg: 1. Ör­dög Balázs, -80 kg: 2. Apáti Sándor, 4. Gudmon Gábor. A viadal legtechniká­sabb versenyzője Ördög Balázs lett. Felkészítő: Kószó Ildikó. Cl