Délmagyarország, 2009. március (99. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-30 / 75. szám

181A dél sportja Hétfő, 2009. március 30. Fegyelmezetlen Szentes Három negyeden át tisztességgel helytállt a Bodrogi Bau-Szentes férfi vízilabdacsapata a jóval esélyesebb BVSC otthonában, de a végét nagyon elrontotta, és kiütéses vereséget szenvedett az OB 119. fordulójában. MUNKATÁRSUNKTÓL Nem lehetett, és nem volt sok esélye a Szentesnek a nyolc közé jutott BVSC uszodájában. Horváth Tamás és Szőke Szabolcs sérülés, Szabó Zoltán pedig betegség miatt nem le­hetett a vízben. Hiányukat jelentő­sen megérezték a vendégek, három negyeden át mégis jól helytálltak, szép gólokat lőttek. A záró nyolc percben viszont az addig tapasztalt fegyelmezett játékból semmit sem mutattak a Kurca-partiak, a vasuta­sok kényük-kedvük szerint fordulták le a vendégeket. Ennek pedig kiüté­ses vereség lett a vége... Vass Sándor: - Ameddig betartot­ták játékosaim a megbeszélt taktikát, addig méltó ellenfelei voltunk a BVSC-nek. Amikor ez felborult, káosz ütötte fel a fejét. A mérkőzés jegyzőkönyve BVSC-Bodrogi Bau-Szentes 17-7(3-2,2-1,5-3,7-1) Vodafone férfi vízilabda OB 1,19. forduló. Budapest, Szőnyi út, 100 néző. Vezette: Németh A., Kun. BVSC: Decker A. - Szűcs L., Nagy S. 1, H0PKINS 2, AMBRUS A, Tóth Z., Németh Zs. Csere: PECZA,SzabóP.1, Kriszti,Zsoldos,Galambos3,Simoni, Meixner(kapus). Edző: Vincze Balázs. Szentes: Majoros - T0RDAY A, Döbrőssy 1, Jaksa, Zsivanovics 1, Szabó L., Csente. Csere: Molnár A. 1, Rácz, Araczki, Homonnai, Szénászky, Markovics (kapus). Edző: Vass Sándor. Gól - emberelőnyből: 7/3, illetve 2/0. Ötméteresből: 2/2, illetve 2/2. Tet nélküli döntetlen A Hungerit MetalCom-Szentes női pólócsapata Egerben tét nélküli mérkőzésen döntetlennel zárta a bajnokság középszakaszát. MUNKATÁRSUNKTÓL Már régóta tudott, hogy a rájátszást a Szentes a harmadik, az Eger pedig a negyedik helyről kezdi. Ebből kiindul­va akár nem is kellett volna lejátszani a találkozót, amelynek a presztízsen kívül más tétje nem volt. Ilyet persze nem lehet csinálni, pólózni kellett, hát vízbe ugrottak a lányok. A medencé­ből pedig a négyszer nyolc perc eltelte után sem az egriek, sem pedig a szen­tesiek nem másztak ki rossz szájízzel. A döntetlen tökéletesen megfelelt mindkét csapatnak, amely ugyan DUNAÚJVÁROSI ELŐNY. Egy góllal, 12-11-re győzött a házigazda Duna­újváros női vízilabdacsapata a LEN-kupa döntőjének első mérkő­zésén az orosz Sturm Csehov ellen. gyengébb eredmény, mint a győze­lem, de sokkal jobb, mint a vereség. A vendégeknél a héten a válogatottal Olaszországban járt Kertes Anna be­tegség miatt nem játszott. Dr. Tóth Gyula: - A harcossággal, a lelkesedéssel nem volt gond, de a négy negyedből egy sem akadt, ame­lyikben ne követtünk volna el egy-két döntő hibát. Ezek miatt nem nyer­tünk. | A mérkőzés jegyzőkönyve Eger-Hungerit MetalCom-Szentes 8-8 (2-1,3-2,2-A, 1-1) Vodafone női vízilabda 0BI, felsőház (l-A. helyért), középszakasz, 6., utolsó forduló. Eger, 100 néző. Vezette: Marjay, Bátori. Eger: Serfőző - ANTAL3, Ziaková 1, Szeredi 1, Bene, Kling, PÓCSI3. Csere: Balla, Jenes, Veréb, Fekele. Edző: Kelemen Attila. Szentes: Jankovics - Győri 1, Hevesi, Szabó X. 2, K0T0VA 2, Dalmády Sz. 1, Ipacs. Csere: Árkosy, Dalmády P., Pengő N., KÖVÉR-KISS 2, Tiszai. Edző: dr. Tóth Gyula. Gól - emberelőnyből: 9/3, illetve 11/3. Ötméteresből: 1/1, illetve -. KÁSÁS EDZŐ MELEG PILLANATOKAT ÉLT ÁT A TEGNAPI MECCSEN Fotó: Segesvári Csaba Török-tripla a pécsi katlanban Hatalmas csatában, Weszelovszky­nak a vége előtt egy perccel dobott góljával szerezte meg a Szeged Beton mind a három pontot a Pécs ottho­nában a férfi vízilabda 0BI tegnapi játéknapján. A két csapat helyet cse­rélt a tabellán, ahol most már a Ká­sás-legénység az ötödik. SZÉLPÁt LÁSZLÓ Pécsen nem könnyű játszani. A Sze­gednek sem, a kijelentés igazságtar­talmát az elmúlt esztendők egy-egy gólos, nyögvenyelős betonos sikerei is jelezték. A tegnapi összecsapás sem ígérkezett könnyűnek, ugyanis az utóbbi idők sérülés-, illetve beteg­séghulláma most sem kerülte el a Ti­sza-partiakat. Ezúttal az első számú centeréről, Milos Korolijáról és a bekkposzton használható Kuncz Ta­másról volt kénytelen lemondani Ká­sás edző. A jó eredményre, azaz a győzelemre viszont minden szempontból szüksé­ge volt a Szegednek. Egyrészt a három ponttal pécsi riválisa elé kerülhetett, másrészt a játékosok önbizalmának sem tenne rosszat a közelgő, Panioni­osz elleni LEN-kupa-finálé előtt. Ter­mészetesen Ambrus Tamás is nyerni küldte pécsi „fiait" a medencébe, eb­béli reménye abból is fakadt, hogy például a Fradit is elkapták már, arról nem beszélve, hogy az őszi szezon egyik legnagyobb meglepetését épp a Szeged legyőzésével szolgáltatták. Török Béla gólja vezette fel a talál­kozót, viszont a második negyed elején már 3-1 állt az eredményjel­zőn. Ekkor már az ujját fájlaló Leh­mann sem volt a medencében... Az nem létezik, hogy a Pécs megint el­verje a Szeged Betont, azt a csapa­tot, amely lényegesen jobb erőkből áll. Szerencsére megemberelték ma­gukat a szegediek, akik bár a fordu­lás után még 4-2-es vesztésre álltak, de a harmadik negyed elejétől szem­mel látható volt, hogy egyre jobban védekezik, és támadásban is vala­mivel pontosabbá válik. Varga Ta­más közelebb hozza csapatát, majd Török harmadik találata már a dön­tetlent jelentette, 4-4. Melyik csapatban van több tartás? ­a záró nyolc perc előtt ez a kérdés fog­lalkoztatta a nézőket. Örömmel jelent­hetjük: a Szeged játékosainak volt he­lyén a szívük. Mert bár messze nem pólóztak csúcsformában, teljesítmé­nyük jócskán elmaradt a Kazany elle­ni parádétól, de mint tudjuk, a győzel­met nem kell megmagyarázni. Mert nyertek, megint nyertek! Egy perc volt már csak hátra az ádáz küzdelemből, amikor Weszelovszky pompás jobb csuklója a lehető legjobbkor sült el, 4-5. Ambrus edző dühében tajtékzott, mindenkibe belekötött, de ez most ke­vés volt a pontszerzéshez... Kásás Zoltán: - Nevetségesen rosz­szul lőttünk, szerencsére Török Béla jó teljesítménye megmentett bennünket. A védekezésünk jó volt, és az is pozití­vum, hogy 2-4-ről fordítani tudtunk. További eredmények: Űjpest-Do­mino-Honvéd 9-10, Fehérvár-Szolnok 8-11, Vasas-FTC 10-4, OSC-Eger 8-20. ! A mérkőzés jegyzőkönyve Pécs-Szeged Beton VE A-5 (2-1,2-1,0-2,0-1) Vodafone férfi vízilabda 0B1,19. forduló. Pécs, 200 néző. Vezette: Kiszelly, Petik A. Pécs: GÁRDONYI - HEINRICH1, Ágner, Bereczki 1, Lukács, Kovács G. 1, Czigány 1. Csere: Bóbis, Surányi, Krizsán, Kollár, Hangody L., De Blasio. Edző: Ambrus Tamás. Szeged: BAKSA - Vejzagics, Weszelovszky 1, KOMLÓS), Mihajlo Korolija, Varga T.1, TÖRÖK 3. Csere: Lehmann, Varga P., Molnár P., Éles, Juhász Zs. Edző: Kásás Zoltán. Gól - emberelőnyből: 7/1, illetve 11/3. Ötméteresből: 1/1, illetve 1/1. A FORMA-1 ELSŐ FUTAMÁN TAROLT AZ ÚJONC CSAPAT, A HONDA-UTÓD BRAWN GP A brit Jenson Button hátát nézte a mezőny dott, befejezte a versenyt, és jöhetett a biztonsági autó. összerázódott a me­zőny, kis túlzással kezdődhetett elöl­ről minden. A Ferrariknak nem volt szerencséjük: Felipe Massa kocsija fo­kozatosan „elfogyott", feladásra kény­szerült; istállótársa, a két évvel ezelőt­ti világbajnok finn Kimi Ráikkönen a pályát övező korláttal „konfrontáló­dott", s bár visszatért a versenybe, csak a 16. lett 3 körös hátránnyal. Az 55. körben a Button mögött egy­mást „gyilkoló" Vettel és Kubica el­bánt egymással, mikor egy kanyarban összeütköztek: mindketten kiestek, így a második hely szinte az ölébe pottyant Barrichellónak. - Az első pár kört megfelelő sebes­séggel tudtam megtenni, a biztonsági autó bejövetele után azonban küzdel­mesebbé vált a verseny. Egyáltalán nem volt könnyű az élpozicióból ve­zetni, de sikerült, megérdemeltem a győzelmet - nyilatkozta Button. RAJT UTÁNI KALAMAJKA. AZ AUSZTRÁL NAGYDÍJ NEM MELLŐZTE AZ IZGALMAS PILLANATOKAT Fotó: MTI Az újonc Brawn GP pilótája, a brit ' Jenson Button (kis képünkön) győ­zött a Forma-1-es autós világbaj­nokság idei első futamán, a vasárna­pi, melbourne-i Ausztrál Nagydíjon. MUNKATÁRSUNKTŐt Már az időmérő edzésen is brillírozott a Forma-l-es cirkusz újonc csapata, a Honda-utód Brawn GP. A sporttörténe­lem írását a futamon is folytatta a le­gendás Ross Brawn vezette team: a brit Jenson Button és a brazil Rubens Barrichello kettős győzelmet szállított az istállónak. A harmadik helyen ere­detileg az olasz Jarno 7Yulli végzett, de utólag 25 másodperces büntetöidővel sújtották, mert akkor előzött, amikor a biztonsági autó a pályán volt. Ezzel a 12. helyre esett vissza, pont nélkül maradt, míg a dobogóra a címvédő brit Lewis Hamilton (McLaren-Merce­des) kapaszkodott fel. De ne szalad­junk ennyire előre! A 25. Ausztrál Nagydíj izgalmasan indult - majd úgy is folytatódott. Rög­tön a rajtot követően négy autó is be­lekeveredett, szenvedő alanya lett a pocsékul startoló Barrichello okozta balesetnek. Az élen robogó Buttont, Vettel, Massa, Kubica és Ráikkönen követte. A18. körben Nakadzsima Ka­zuki (Williams-Toyota) falnak csapó­I VÉGEREDMÉNY. Az Ausztrál Nagydíj végeredménye (58 kör, 307,574 km össztáv), pontszerzők: 1. Jenson Button (brit, Brawn GP) 1:34:15,784 óra, 2. Rubens Barri­chello (brazil, Brawn GP) 0,807 másodperc hátrány, 3. Lewis Hamilton (brit, McLa­ren-Mercedes) 2,914 mp h., 4. Timo Glock(német, Toyota)4,435 mp h., 5. Fernan­doAlonso (spanyol, Renault) 4,879 mp h., 6. Nico Rosberg (német, Williams-Toyo­ta) 5,722 mp h., 7. Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso-Ferrari) 6,004 mp h., 8. Sé­bastien Bourdais (francia, Toro Rosso-Ferrari) 6,298 mp h. A világbajnoki pontverseny állása, pilóták: 1. Button 10 pont, 2. Barrichello 8,3. Hamilton 6,4. Glock 5, 5. Alonso 4,6. Rosberg 3,7. Buemi 2, 8. Bourdais 1; konst­ruktőrök:). Brawn GP18 pont, 2. McLaren-Mercedes 6,3. Toyota 5,4. Renault 4,5. Williams-Toyota 3,6. Toro Rosso-Ferrari 3.