Délmagyarország, 2009. január (99. évfolyam, 1-26. szám)

2009-01-20 / 16. szám

Kedd, 2009. január20. Sport 115 IGAZSÁGOS DÖNTETLEN A VB-ÚJONC SZLOVÁKOK ELLEN: A SZÜNETIG REMEKELTÜNK, UTÁNA BETLIZTÜNK Nem bírtunk Stochllal és Sulccal A férfi kézilabda-világbajnokság eszéki harmadik csoportfordulójá­ban a szünetben még hat góllal ve­zetett a magyar válogatott Szlovákia ellen, a vége mégis döntetlen lett. MUNKATÁRSUNKTÓL A két százszázalékos csapat találkozó­ját a mieink lényegesen jobban kezd­ték. Fazekasnak nem tudtak gólt dobni északi szomszédaink, mi viszont rendre betaláltunk a Dunaújvárosban védő Stochl kapujába. Egészen bámulatos el­ső tíz percet produkáltál? Nagy László­ék, a 7-1-es eredmény hü tükörképe volt az addigiaknak. A folytatásban azon­ban Stochl elkezdett szenzációsan vé­deni, ez pedig azt jelentette, hogy meg­szűnt a magyar fölény, igaz, a hatgólos különbség megmaradt a szünetig. Ahogy mondani szokás, a második félidő elején az öltözőben maradt a Haj­dú-legénység. Fazekas elfáradt, Puljeze­vics váltotta a kapuban. De ez sem segí­tett, a bajt csak tetézte, a hétméteresek kritikán aluli értékesítése. Ötből egy ment csak be... Kukuckáék az 51. perc­ben érték utol Császárékat (19-19), de a vezetést szerencsére nem bírták átvenni. Az 57.-ben megint egalizáltai?, de Ekle­movics góljával ismét a mieinknél volt az előny. Már-már győztesnek látszottál?, hiszen 49 másodperccel a vége előtt nemzeti csapatunk kezdhetett támadni, de ahelyett, hogy eldugta volna a labdát, Iváncsik Tamás révén ziccert hibázott. Már csak három másodperc volt vissza, amikor Sulc keze a „Kígyó térről" sem remegett, 24-24. Hihetetlen... Most azért kell szorítani, hogy a románok legyőz­zék a szlovákokat, akik akkor nem jut­Szávay: búcsú MELBOURNE (MTI) A 23. helyen kiemelt Szávay Ágnes ki­kapott a kazah Galina Voszkobojevá­tól a melbourne-i ausztrál nyílt tenisz­bajnokság első fordulójában. A viadal honlapja alapján ki­egyenlített küzdelmet hozott a mér­kőzés, a világranglistán 95. helye­zett Voszkobojevának azonban job­ban sikerültek az első adogatásai (58 százalék Szávay 49-éhez ké­pest), a kazah játékos több ászt ütött (4-1), és kevesebb kettős hibát (5-10) követett el, mint a rangsorban 25. magyar teniszező. - Tavaly is vereséggel kezdtem az Australian Openen, utána viszont jól ment a Fed Kupán, majd döntős let­tem Párizsban. Most egy kicsit magam alatt vagyok, de volt már sokkal rosz­szabb is... - nyilatkozta a legjobb ma­gyar női teniszező. A mérkőzés után nem sokkal jött a hír, mely szerint Szávaynak és edzőjének, Kuhárszky Zoltánnak el­váltak útjai. Eredmény, női egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért): Voszkobojeva (ka­zah)-Szávay (23.) 6:3, 3:6, 6:4. Susányi Zsófia: második hely MUNKATÁRSUNKTÓL Susányi Zsófia, a Gellért TI játékosa a második helyen végzett a venezuelai ITF junior versenyen. A szegedi teni­szező az elődöntőben egy chilei ver­senyzőt vert meg, 7:6, 3:6, 6:3-ra, majd a fináléban nem mindennapi csatában kapott ki Babos Tímeától. Hajnal Ist­ván tanítványának három meccslabdá­ja is volt az egyéni Európa-bajnok el­len, azonban ezt nem tudta értékesíte­ni. Susányi teljesítménye így is elisme­résre méltó, hiszen tavaly is második volt ezen az erős tornán, és most sike­rült döntőt játszania. A GTI teniszezője már Kolumbiában van, a héten újabb versenyen szerepel. CSAK A MECCS KÖZBEN ÜNNEPELHETETT A BARCELONA SZEGEDI SZTÁRJA, NAGY LÁSZLÓ, A VÉGÉN NEM Fotó: MTI nak a középdöntőbe, mi meg elfelejthet­jük ezt a balul sikerült meccset. A mai szünnap után szerdán Ma­gyarország az argentinokkal, csütörtö­kön pedig a franciákkal játszik. Az A csoport további eredményei: Románia-Argentína 30-26, Franciaor­szág-Ausztrália 42-11. Az állás: 1. Fran­ciaország 6 (106-58) ponttal, 2. Szlová­kia 5 (98-61), 3. Magyarország 5 (95-68), 4. Románia 2 (78-87), 5. Argen­tína 0 (77-90), 6. Ausztália 0 (40-130). Mi történt a végén? Nem csodálkoznánk azon, ha a Sze­ged Beton férfi pólócsapatának tré­nere, Kásás Zoltán éveket öregedett volna vasárnap este az újvidéki uszoda kispadján. Tettek róla játé­kosai, hogy neves mesterüket az agyvérzés kerülgesse, ugyanis egy már „agyon nyert", négy góllal ve­zetett LEN-kupa-negyeddöntőt sike­rült döntetlenre adni. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Akik nem látták a mérkőzést, és csak az eredményről volt tudomásuk, bi­zony alaposan elcsodálkoztak, nem értettek semmit. A Vojvodina edzője, Dejan Sztanojevics ugyanis maga volt a megtestesült boldogság, míg szegedi kollégája, Kásás Zoltán nem tudta, de talán nem is akarta leplezni mérhetet­len csalódottságát. Furcsa és egyúttal megfejthetetlen volt számukra a szituáció, hiszen a LEN-kupa-negyed­döntő első összecsapásán, a 10-10-es döntetlen Újvidéken született, kvázi a négy közé kerülésért zajló párharcban a Beton legénysége került jókora lé­péselőnybe. Akiknek viszont volt szerencséjük megnézni az összecsapást, azok töké­letesen tisztában voltak a mesterek érzelmeivel. Különösen Kásáséval. Ha nem is játszott hibátlanul csapata, két és fél negyeden át mégsem lehetett belekötni teljesítményébe. Varga Ta­S A mérkőzés jegyzőkönyve Magyarország-Szlovákia 24-24 (12-6) Férfi kézilabda-világbajnoki mérkőzés, A csoport, 3. forduló, Eszék, 3000 néző. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok). Magyarország: FAZEKAS - IváncsikT. 2, Gál 1, NAGY L. 5, Herbert, ILYES 5, Iváncsik G. 5. Csere: Putics, Eklemovics 3, Császár 3 (l), Puljezevics (kapus). Szövetségi kapitány: Hajdú János. Szlovákia: STOCHL - T. Stranovsky 3, Kukucka 1, Petra 1, VAL0 3, Pekar 2, M. Stranovsky 1 (l). Csere: SULC 9, Kopco 2, Anti 2 (2), Szűcs, Paul (kapus). Szövetségi kapitány: Heister Zoltán. Kiállítások: 6, III. 6 perc. Hétméteresek: 5/1, ill. 4/3. KÁSÁS (KÖZÉPEN ELŐRE HAJOLVA) JOGGAL LEHET BOSSZÚS Fotó: Karnok Csaba másék uralták a mérkőzést, a fiatal tehetségekből álló Vojvodinának még csak a szoros vereségre sem mutatko­zott esélye. Húsz perc után 6-10 állt a dugig megtöltött, félelmetes atmoszfé­rájú uszoda eredményjelzőjén. Ekkor még annak is nagy volt a valószínű­sége, jobban mondva, annak volt nagy a valószínűsége, hogy a Szeged erre is rátesz egy jó nagy lapáttal, és kiütéses vereséget mér az újvidéki együttesre, amely csak azért játssza majd le a február 7-i visszavágót, mert kötelező. Kásás: Még én vagyok a Szeged edzője! Egyet aludva a mérkőzésre sem enyhült Kásás Zoltán edző elkeseredettsége. - Öt perce fejeztem be a meccsről készült videofelvétel megtekintését - mondta a tréner. - Még most is ideges vagyok... Bizonyos emberek az istenért sem akarják azt csinálni, amit kérek tőlük. Jó ideje foglalkozom már a vízilabdával, mégis azt kellett észrevennem, ebben a csapatban sokan gondolják azt, hogy ők jobban értenek a pólóhoz... Nem látom, hogy erejüket megfeszítve küzdenének, nem segítik egymást, de legjobban az háborított fel, hogy önkényesen, a meccs után nekem egy szót nem szólva Varga Tamás, Weszelovszky László, Éles Vilmos és Török Béla a csapattól külön, autóval utazott haza. Tudtommal még én vagyok a Szeged edzője! Utóbbit ezért a tegnap délelőtti válogatottedzésre nem is engedtem el. Sürgősen rendet kell tenni a fejekben, coJy , ­Csakhogy húsz perc után nem várt fordulat következett be. A Beton játé­kán a könnyelműség, a figyelmetlen­ség lett úrrá, a folytatásban nem lehe­tett ráismerni az addig látott csapatra. Több sem kellett a hazaiaknak, vér­szemet kaptak, és amolyan minden mindegy alapon kezdtek el pólózni. Ebben a felelősség nélküli játékban sajnos ideális partnernek bizonyult az addigi önbizalmát pillanatok alatt el­veszítő Szeged, és a belelendült szerb gárda tetemes hátrányát az utolsó hat percben kiegyenlítette. Az ember azt gondolná, ugyanabba a folyóba nem lehet kétszer belelépni. Nos, a Szeged bebizonyította ennek el­lenkezőjét. Óhatatlanul beugrik a Honvéd elleni, októberi meccs, ami­kor 8-5-ös szegedi vezetés után nyer­tek a fővárosiak 9-8-ra, vagy ott volt az Újpesttel szembeni találkozó, amely 6-2-es, majd 7-3-as betonos ve­zetést követően végződött 9-9-re. Most meg ez a LEN-kupa-negyeddön­tő... Ezek után mondja valaki, hogy nem érti Kásás Zoltán csalódottságát, szenvedését, dühét... MÁSODIK VONAL SZTE-Szedeák-Nagykálló 104-72 (27-20, 24-24, 30-14, 23-14) NB I B csoportos férfi kosárlab­da-mérközés. Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Téczely, Hollósy. SZTE-Szedeák: SIMANDI 26/12, TÓTH V. 15/9, Nagy A. 9, KOVÁCS A. 39/12, Varga M. 2. Csere: Varga D. 4, Fülöp 3/3, Rezák, Magyar 1, Szabad 2, Széli 3/3, Mészáros. Edző: Bonifert Do­monkos. Bonifert Domonkos: - Sikeresen visszavágtunk a nagykállói veresé­gért. Simándi és Kovács extrát nyúj­tott, de a többiek is hozzátették a ma­gukét a győzelemhez. Universitas-Szeged-Baja 69-93 (13-24,17-23,17-22, 22-24) Szeged, Etelka sor, 50 néző. Vezette: Fodor A., Bogárdi J. Universitas-Szeged: Lengyel 14/3, Vér 2, Tóth C. 12/3, Pékó 4, Túri 16. Cse­re: Kováts 18/6, Kárpáti 3, Pusztay. Edző: Magyar Gergely. Magyar Gergely: - A lányok végre megmutatták, hogy tudnak küzdeni. Az elhibázott ziccerek és büntetők mi­att lett ekkora a különbség. Tisza Volán SC-Debrecen 4-12 (1-5,1-3,2-4) OB IB csoportos jégkorongmérkőzés. Szeged, műjégpálya, 300 néző. Vezette: Fazekas Gy., Fazekas L., Eletovics. Tisza Volán: Barna - Lippai, Csányi, Varga D., Pigniczki, Rózsahegyi, Ress, Ambrus, Maslac, Bosnyák, Mohai, Bá­náti, Borbély, Gombos, Szilágyi Edző: Kalocsa László. A szegedi gólszerzők: Varga D. (2), Ambrus, Csányi. Kalocsa László: - A vereségünk nem meglepetés, a különbséget vi­szont túlzottnak tartom. A kelleténél jobban tiszteltük az ellenfél tudását. Újabb szentesi érem eső MUNKATÁRSUNKTÓL Az év első versenyét a Gyulai Várfür­dőben rendezték a szenior úszóknak. A felkészülési időszaknak megfelelő­en hosszabb távokon mérhették össze tudásukat a versenyzők. A Szentesi Delfin ESC úszói ismételten jól szere­peltek, négy új (Becsák fánosné kettő, Debreczeni Beáta és Virágos Éva egy-egy) korosztályos csúcsot is úsz­tak. A legtöbb első helyet (hatot) Mel­kuhn Dezső szerezte. Eredmények, Melkuhn Dezső: 1. lett 400 m vegyesen, 200 m gyorson, háton, mellen, pillangón és 800 m gyorson; Debreczeni Beáta: 1. lett 400 m vegyesen (országos csúcs!), 200 mellen, háton, pillén; Becsák fánosné: 1. helyen végzett 200 mellen (országos csúcs!), 800 gyorson (országos csúcs!), 200 gyorson; Virágos Éva: 1. lett 800 gyorson (országos csúcs!), 200 háton és gyorson; Balázsné Lu­kátsy Kati: 1. helyen ért célba 200 gyorson és háton, 2. lett 200 mellen; Pólyáné Téli Éva: 1. lett 200 mellen és pillén; Bocskay Zsófia: 1. lett 200 pil­lén, 2. 200 és 800 gyorson; Bálega Szilvia: 1. helyezést ért el 200 gyor­son, 2. lett 200 háton; Vidovics Zol­tán: 1. lett 400 vegyesen, 2. 800 gyor­son; Kelő Sára: 1. 800 gyorson, 2. 200 gyorson; Ferke Gáborné: 3. 200 mel­len és háton. Nyeremények BUDAPEST (MTI) A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása sze­rint a 3. fogadási hét totónyereményei a jövedelemadó levonása után a követ­kezők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 11 millió 385 ezer 855 fo­rint. 12 találatos szelvény 64 darab, nyereményük egyenként 53 ezer 480 forint. 11 találatos szelvény 1065 darab, nyereményük egyenként 3215 forint. 10 találatos szelvény 9453 darab, nyere­ményük egyenként 605 forint.