Délmagyarország, 2008. december (98. évfolyam, 280-304. szám)

2008-12-22 / 298. szám

Hétfő, 2008. december 22. A dél sportja 119 HPQ-vereség, de a play offban ott lesz a Szeged Sima, 3:0-s vereséget szenvedett a HPQ Szeged első osztályú férfi röp­labdacsapata. Nusser Elemér együt­tese ennek ellenére - jobb szettará­nya miatt - már a legjobb négy közé került. SÜLI JÓZSEF - Ha ma és az alapszakasz utolsó dunaújvárosi mérkőzésén egy játszmát sem nyerünk, akkor is a legjobb négy közé jutunk. Az tör­tént, hogy a Dunaújváros 3:2-re ki­kapott a MAFC otthonában, de ne­künk jobb a szettarányunk - foga­dott Varga Tamás, a HPQ Szeged elnöke. Nusser Elemér edző szoros mérkőzésre számított, de bízott csapata győzelmében. A Kecskemét pedig nagyon fente a fogát a Sze­gedre, hiszen esélyesként elveszí­tette hazai mérkőzését a HPQ-val szemben. Az első szettet úgy kezdték a hazai­ak, mintha egy lapra tennének fel mindent. A gyönyörű labdamenetek pedig szinte lázba hozták a szépszá­mú közönséget. Erre rá is szolgáltak Csíkosék. - Nacsa Gábornak jót tett, hogy ismét számításba veszik a váloga­tott összeállításában: küzd, hajt és nagy lelkesedéssel játszik - állapí­totta meg dr. Csiszér Előd, a csapat orvosa, amikor a szegedi játékos egymás után három pontot jegy­zett. A hazaiaknak szinte minden sikerült, egészen 24:21-ig. Már min­denki azt várta, hogy azt az egy pontot megszerzi a Tisza-parti gár­da, de nem így történt. A nagy akarásban hiba hibát követett, s előbb kiegyenlítettek a vendégek, majd átvették a vezetést, amit még egalizáltak Petheöék, ám a Kecske­mét ütéseivel szemben tehetetle­nek voltak. A második szettre szemmel látha­tóan már összezuhanva állt fel a HPQ. Fejetlenül, fogadó és nyitó hi­bák sorozatát követték el a hazai já­tékosok. Nusser Elemér pedig hiába kért időt, cserélt játékosokat, nem sikerült összehoznia a csapatot. Fej­ben már nem tudtak a mérkőzésre koncentrálni. A harmadik játszmában sokáig úgy tűnt, hogy magára találnak a pálya­választók, néhány technikai hiba és figyelmetlenség azonban kedvüket szegte a játékosoknak. Majd össze­kapták magukat Nacsáék, és úgy tűnt, hogy talán meg tudják fordítani az állást. De a vendégek nem így gon­dolták: nagyszerű és főleg gyors játé­kot produkálva magabiztosan szerez­ték a pontokat, s végül nyertek. Nusser Elemér: - A mérkőzés ki­menetelében perdöntő volt az első szett elvesztése. Négypontos előnyről nem szabad veszíteni. Szerettem vol­na, ha közönségünknek szép játékkal köszönjük meg a lelkes biztatást. HPQ Szeged legközelebb január 17-én idegenben a Dunferr ellen lép pályára legközelebb. További eredmény: MAFC-Ma­pei-Dunaferr SE 3:2 (-16, -22, 19, 19,. 15) A BAJNOKSÁG ÁUÁSA 1. Kecskemét 2. U23 3. HPQ Szeged 4. MAFC 5. Dunaferr 6. Dág 7. DEAC 11 9 2 30:12 20 10 8 2 26:9 18 11 6 5 21:19 17 11 5 6 19:25 16 9 6 3 23:13 15 11 2 9 12:27 13 11 1 10 5:30 12 B A mérkőzés jegyzőkönyve HPQ Szeged-Kecskeméti RC 0:3 (-25, -18, -17) Férfi röplabda Liga-bajnokság, kiemelt csoport. Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Tillman, Kiss. HPQ Szeged: Oltványi, Bitó, Petheő, Csíkos, Nacsa, Niezelberger. Csere: Affentáler (liberó), Csányi, Strezeneczki. Edző: Nusser Elemér. Kecskemét: Somodi, 00RCSÁK, Tóth I. G., Csala, BAGICS, NÉMETH. Csere: DÖMÖTÖR (liberó), Hoffart, Jantovics. Edző: Gyurkó Sándor. B A mérkőzés jegyzőkönyve Bodrogi Bau-Szentes-Eger4-13 (0-3,1-3,2-3,1-4) ING férfi vízilabda 0B1,9. forduló. Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Bors, Molnár. Szentes: Horváth T. - Szőke 1, Jaksa, Zsivanovics, Szabó l., SZABÓ Z. 1, Csente 1. Csere: Majoros (kapus), Molnár A., Rácz 1, Araczki, Torday, Döbrőssy, Homonnai. Edző: Vass Sándor. Eger: SZÉCSI - Decker Á. 1, Nyéki, Kiss Cs. 1, Hegedűs, VARGA ZS. 3, HÁRAI2. Csere: Cseh (kapus), Erdélyi 2, PETR0VAI3, Bundschuh 1, Binder, Sántavy. Edző: Gerendás György. Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 10/6. Ötméteresből: 1/1, ill. 2/1. Meglepetésre készült a Bodrogi Bau-Szentes az Eger elleni OB l-es férfi vízilabda-mérkőzésen. A nagy akarásnak azonban nyögés lett a vé­ge, az mk-győztes fölényes bizton­sággal gyűjtötte be a három pontot. MUNKATÁRSUNKTÓI Úgy okoskodtak a szentesiek, ha az Új­pestet sikerült legyőzni, a legutóbbi idő­szakban nem túl jó passzban lévő Egert is megszoríthatják. Nem telt el sok idő a meccsből, amikor máris kiderült, fi­karcnyi esélyük sincs a Kurca-partiak­nak. A védekezésük még elfogadható volt, de támadásban képtelenek voltak bármi hasznosat csinálni. Akadtak per­sze helyzeteik, odáig azért eljutottak, de a befejezés több mint gyatra volt. Az első hazai gólra közel tíz percet kellett várni (Csente előnyből talált be a háromszoros olimpiai bajnok Szécsi Zoltán kapujába), csakhogy a hevesi­ek ekkor már túl voltak négy szerzett gólon. A folytatásban sem változott a játék menete, csak a gólkülönbség mértéke volt kérdéses. - A legfőbb problémám az volt, hogy játékosaim nem dolgoztak együtt, nem segítették egymást - magyarázta a Szentes a kissé csalódott edzője, Vass Sándor. - Az egriek az én pólósaimnál nagyobb darabok, erősebbek, ezért egy az egyben sorozatban nyeregették a párharcokat. Az enyéim segítség nélkül magukra maradtak. Keveset mozogtak, így viszont jobb híján arra kényszerül­tek, hogy tíz méterről célozzák meg a kaput. Náluk lényegesen jobb vízilab­dások sem tudnak gólt dobni Szécsinek a „Kígyó térről", nemhogy ők. A félre­értések elkerülése végett: az Eger lénye­gesen jobb nálunk, ilyen kvahtású csa­pattól nem szégyen kikapni, a gólkü­lönbség miatt mégis kicsit mérges va­gyok. Nem lett volna szabad kilencgó­los vereséget szenvedni. A szentesiek csak néhány napos pi­henőt kapnak trénerüktől, december 29-én már újból edzésbe állnak. A ko­rai kezdésnek nyomós oka van: a tár­saság január l-jén elrepül Párizsba, ahol részt vesz egy hatcsapatos, há­romnapos tornán. További eredmények: Vásas-Újpest 12-10, FTC-BVSC10-6, Pécs-Szolnok 7-5, Fehérvár-Domino-Honvéd 7-16. A BAJNOKSÁG ÁtlÁSA 1. Vasas 9 9 - - 108-62 27 2. FTC 9 7 - 2 92 - 62 21 3. Honvéd 9 7 - 2 101-74 21 4. Eger 9 6 - 3 104-68 18 5. Pécs 9 6 - 3 80-73 18 6. Szeged 9 5 1 3 88-69 16 7. Újpest 9 4 1 4 86-85 13 8. Szolnok 9 2 1 6 71-91 7 9. BVSC 9 2 - 7 75-98 6 10. Szentes 9 1 1 7 58-96 4 11. Fehérvár 9 1 1 7 59-98 4 12. OSC 9 1 1 7 63-109 4 így kell búcsúzni az esztendőtől Esélyeshez méltó teljesítményt nyújtva szépen za'rta az évet a Sze­ged Beton VE férfi pólócsapata. Var­ga Tamásék végig kezükben tartot­ták a mérkőzést, kétszer annyi gólt szereztek, mint az OSC. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Ez év március l-jén mutatkozott be a Szeged pólócsapatának kispadján Ká­sás Zoltán edző. Az OSC-t a Hajós uszodában 11-8-ra verte akkor a Beton. Az esztendő utolsó bajnokiján hasonló szereposztásban megismétlődött a majd kilenc hónappal ezelőtti csata. Ezúttal lényegesen magabiztosabb sze­gedi siker született, de abban minden­képpen hasonlított a meccs a múltkori csatára, hogy akkor is, most is Varga Tamás bizonyult a Tisza-partiak leg­eredményesebbjének. Márciusban há­rom, ezúttal öt gólt vállalt magára. Úgy, ahogy az illik egy kétszeres olim­piai bajnokhoz, gólkirályhoz. Pedig nem úgy indult a mérkőzés, hogy az sima, sőt fölényes vendéggyő­zelemmel fejeződik be. Az első ne­gyedben ugyanis még jól tartotta ma­gát a fővárosi alakulat, de aztán már nem volt pardon, a beinduló szegedi henger (Csuvi mellett Milos Korolijá­val sem tudtak mit kezdeni a buda­pestiek) agyonnyomta a hazaiakat. Annak ellenére történt ez így, hogy a látogatók igencsak foghíjas összetétel­ben voltak kénytelenek pólózni. A maródiak listáján Komlósihoz és Éles­hez Varga Péter is csatlakozott. Bár Kásás edző vacillált, hogy játszassa-e a hosszú sérüléséből épp csak felépült Vejzagics, Molnár Péter duót, de a kényszerhelyzetben nem tehetett mást, ha csak néhány perc erejéig, de vízbe küldte őket. - Egész héten magyaráztam a srá­coknak, hogy még véletlenül se ve­gyék félvállról az OSC-t - nyilatkozta Kásás edző. - Örülök, hogy kérésem nem talált süket fülekre, bár az is igaz, több gólt kaptunk, mint azt reméltem. A balul sikerült, Pécs elleni meccs után megmozdult valami, a kotori Cat­taro elleni LEN-kupa-találkozón és most is volt már egy kis pörgés. Ezt a szemléletet kell megtartani a jövőben, sőt ha lehet, fokozni. B MARTIN MARADT AZ ELNÖK. Válto­zatlanul Martin György a Magyar Vízilabda-szövetség (MVLSZ) elnö­ke: a tisztséget tizenkét esztendeje ellátó szakvezetőt a tegnapi rend­kívüli közgyűlésen erősítették meg pozíciójában további négy eszten­dőre. A régi-új elnök máris felada­tul kapta, kezdjen tárgyalásokat a közös folytatásról Kemény Dénes­sel, a férfiválogatott szövetségi ka­pitányával. Martin, akinek nem volt ellenjelöltje, a lehetséges 151-ből 147 voksot kapott. Az MVLSZ „parlamentjének" dönté­se szerint a szövetség társelnöke lett Beck György, alelnöke pedig Tóth Sándor. A 13 fős elnökséget Nóvák Ferenc, Faragó Tamás, Molnár End­re, Gulyás Zoltán, Kemény Ferenc, Vereczkey Zoltán, Boros Tamás, Bordás György, Lutter István, Sági Gábor, a szentesi Beleon Zsolt és Kádár József, valamint a szegedi Körtvélyessy Péter alkotja. A mérkőzés jegyzőkönyve OSC-Szeged Beton VE 7-14 (2-2,0-4,3-4,2-4) ING férfi vízilabda 0B1,9. forduló. Budapest, Hajó Alfréd uszoda, 100 néző. Vezette: Fekete, Horváth Cs. OSC: Áts - Sziklai, Cseh 1, Balla 1, Tiba 1, Tóth L. 1, Hangody Gy. 2. Csere: Buday (kapus), Gergely 1, Szécsi D., Ürögi, Klie, Ibolya, Gábor. Játékos-edző: Ürögi Zsolt. Szeged: Baksa - Juhász Zs., Weszelovszky 1, Mihajlo Korolija 1, MILOS KOROLIJA 4, Lehmann, TÖRÖK B. 2. Csere: Németh Zs. (kapus), Vejzagics, VARGAT. 5, Molnár P., Kuncz 1. Edző': Kásás Zoltán. Gól - emberelőnyből: 7/2, ill. 8/4. iRtvynőX iaélÖYpgő^o *A SVIÖIŐJ lódévnÁrnollB NEM VOLT EGY SÚLYCSOPORTBAN A SZENTES AZ EGERREL Nem segítettek egymásnak SZŐKE SZABOLCS (4) ÉS TÁRSAI KEVÉS VESZÉLYT JELENTETTEK SZÉCSI ZOLTÁN KAPUJÁRA Fotó: Vidovics Ferenc CSÍKOS TÁMAD, SAJNOS NEM SOK SIKERREL Fotó: Segesvári Csaba