Délmagyarország, 2008. szeptember (98. évfolyam, 204-229. szám)

2008-09-08 / 210. szám

Hétfő, 2008. szeptember 8. A Dél Sportja 117 Üzletünk kínálatából ÉV GYÁRI GARANCIA Mosogatógép SGS 47M72EU • 60 cm széles • 12 terítékes mosogatógép • autó 3in1 • variospeed - 70 perces program • automata program • vario plus kosár 119900,- helyen 99 900 ­Mosogatógép SRS 55M62EU • 45 cm széles • 9 terítékes mosogatógép • Eco 50°C-os mosogatásnál 11 liter/0,8 kWh • 5 program • Zajszínt: 52 dB • autó 3in1 A A A j Unetgia­oszcály Tisztító­hatás Száritó­hatas VNNMMI Mosogatógép SRS 55M38EU • 45 cm széles • 9 terítékes mosogatógép • VarioSpeed • AquaStop -auto3inl • ezüst-inox kivitel • előreprogramozás Bosch márkabolt Szeged, Méreyu. 10. Tel.: 62/424-741. rQ) Cora Áruház üzletsor Tel.: 62/314-375. Nyitva: H-P: 9-17.30, Sz: 9-12.30 Az akció idótaflvw 2006.09 06-09.15-ig. BOSCH Életre tervezve LUXUS. döntéshez érvek: Tijz.i parti környezet szabályozható klima nagy szilárdságú, rengés biztos szerkezet parkosított belsó udvar korszerű beléptető rendí/er kiváló közlekedés SOm re .i szabad strandtól MOST 10% foglaló esetén 10% kedvezmény! WWW.REALHUNGARY.HU 70/312-1914 Ez nem a Makó napja volt workania Regisztráljon honlapunkon és csatolja önéletrajzát, hogy a munkaadó önre találjon! A labdarúgó NB II keleti csoportjában Baktalórántházán szerepelt a Makó, és háromgólos, 4-1-es vereséget szenvedett. MÁDI JÓZSEF Ez a nap a szeptemberi hőséggel, a hosszú utazással, a félidőnkénti vizszü­nettel és a dekoncentrált játékkal együtt nem a makói csapatról szólt. A vendé­gek hiába dolgoztak ki rengeteg helyze­tet, azokat a 72. percig ki is hagyták. Ad­dig pedig a lelkes, kemény focit játszó baktai csapat már 4-0-ra elhúzott. Sza­mosszegi fejesénél a gólvonalról men­tett a védő, Magyar, Puskás, Kulacsik, Maróti és Molnár V. esetében pedig az irányzék hibázott. Voltak kétes bírói íté­letek - két kézgyanús szituációban is to­vábbot intett a bíró, a másodikból szüle­tett a negyedik hazai találat akadtak vitás esetek, ám ezen a mérkőzésen a Baktalórántháza mindenben felülmúlta ellenfelét. Csíptek, haraptak a szabolcsi­ak - éppen annyival jobban, amennyi a A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Bocs 5 4 I ­13­6 13 2. Ferencváros 5 4 ­1 16­5 12 3. MTK II. 5 3 1 1 9­8 10 4. Cegléd 5 3 ­2 7-7 9 5. Szolnok 5 2 1 2 9-9 7 6. Makó 5 2 1 2 6-6 7 7. Debrecen II. 5 2 1 2 8­9 7 8. Baktalórántháza 5 2 1 2 6-9 7 9. BKV Előre 5 1 3 1 5­6 6 10. Kazincbarcika 5 2 ­3 7­9 6 11. Békéscsaba 5 2 ­3 9-20 6 12. Vác 5 1 2 2 15­12 5 13. Vecsés 5 1 2 2 11-8 5 14. Jászberény 5 1 2 2 9-8 5 15. ESMTK 5 1 1 3 13­12 4 16. Tököl 5 1 ­4 10-20 3 mm GÓLTÖRTÉNET. 11. PERC: Vágó ment el a jobb olda­lon, középre passzolt, ahol Kozma J. először a gólvonalon álló Sza­mosszegibe lőtt, másodszorra vi­szont már a hálóba, 1-0. 33. PERC: Kozma J. ugratta ki Tol­nait, ő jobbról középre lőtte a lab­dát, Szabó R. pedig 12 méterről a léc alá tüzelt, 2-0. U3.: Kozma J. a 16-oson kívülről lö­vésre szánta el magát, a labda pedig védhetetlenül került a kapuba, 3-0. 62.: hazai kezezés után ketten vit­ték a labdát Szamosszegire, majd egy passzot követően a mezőny legjobbja, Kozma J. a jobb alsóba tüzelt, 4-0. 72. PERC: Molnár bal oldali szöglete után Dálnaki 6 méterről bólintott a kapuba, 4-1. . biztos sikerükhöz kellett. Ráadásul ha­zai oldalon akadt két extra teljesítmény: a mesterhármast szerzett, valamint a negyedik gólban is szerepet vállalt Koz­ma Józsefé és a kapusé, Sándoré. Kolozsvári János: - Megaszalt ben­nünket a nap. A helyzetek alapján az eredmény nem reális, baktai oldalon ezért szép, a mi részünkről pedig ezért csúnya játék most a foci. További eredmények: MTK II.-Tö­köl 2-1, ESMTK-Békéscsaba 8-1, Ka­zincbarcika-Vecsés 3-1, Cegléd-Böcs 2-4, Vác-BKV l-l, Szolnok-DVSC II. 1-3, FTC-Jászberény 1-0. , A labdarúgó Soproni Ligában (pó­tolt meccs): Kecskemét-Győr 1-0. A mérkőzés jegyzőkönyve Baktalórántháza-Makó 4-1 (3-0) Baktalórántháza, 200 néző. Vezette: Varga. Baktalórántháza: Sándor - Vágó, Mező, Bodnár, Deák - Tolnai, Márkus, Rákóczi, Illés - Kozma J., Szabó R. Edző: Kovács János. Makó: Czirbus 5 - Rakonczai 4, Dálnaki, 5, Szamosszegi 4, Gévay 4 - Magyar 4, Molnár V. 4- Schreiber4, Puskás 4, Kulacsik 4 - Maróti 4. Edző: Kolozsvári János. Csere: Rakonczai helyett Nagy A. (5), Kulacsik h. Varga R. (4) az 53., Szabó R. h. Kozma A. a 73., Illés h. Marics a 76., Schreiber h. Csamangó a 80., Kozma J. h. Koskovits a 85. percben. Francia és román blama MUNKATÁRSUNKTÓI A labdarúgó vb-selejtezők első cso­portmérkőzései nem szűkölködtek meglepetésekben: a válságba került franciák Ausztriában szaladtak bele kiadós zakóba, de arra sem lehetett gondolni, hogy a románokat Kolozs­váron elintézik a litvánok. A skótok Macedóniából távoztak üres kézzel, a norvégok pedig Izlanddal nem bír­tak hazai pályán. Eredmények, 2. csoport: Moldo­va-Lettország 1-2, Izrael-Svájc 2-2, Luxemburg-Görögország 0-3. 3. cso­port: Lengyelország-Szlovénia l-l, Szlovákia-Észak-Írország 2-1. 4. csoport: Wales-Azerbajdzsán 1-0, Liechtenstein-Németország 0-6. 5. csoport: Örményország-Törökor­szág 0-2, Belgium-Észtország 3-2. 6. csoport: Ukrajna-Fehéroroszország 1-0, Andorra-Anglia 0-2, Horvátor­szág-Kazahsztán 3-0. 7. csoport: Románia-Litvánia 0-3, Auszt­ria-Franciaország 3-1, Szerbia-Ferö­er-szigetek 2-0. 8. csoport: Grú­zia-Írország 1-2, Ciprus-Olaszország 1-2, Montenegró-Bulgária 2-2. 9. csoport: Macedónia-Skócia 1-0, Norvégia-Izland 2-2. HUSZTIELDONTHETTE VOLNA A MECCSET, A HANNOVER LÉGIÓSA ZICCERT RONTOTT Fotó: Kinek jó ez a döntetlen? Q A mérkőzés jegyzőkönyve Magyarország-Dánia 0-0 Labdarúgó világbajnoki selejtező, Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 20 ezer néző. Vezette: Hamer (luxemburgi). Magyarország: Babos - Szélesi, Juhász, Vanczák, Bodnár - Vadócz, Dárdai ­Gera, Hajnal, Dzsudzsák (Torghelle, a szünetben) - Huszti (Rudolf, 90.). Szövetségi kapitány: Erwin Koeman. Dánia: S. Andersen - Jacobsen, Laursen, Agger, Christopher Poulsen - Christian Poulsen, D. Jensen, Vingaard (Borring, 62.) - Rommedahl, Bendtner (Nygaard, 86.), Tomasson (Retov, 68.). Szövetségi kapitány: Morten Olsen. Sárga lap: Dzsudzsák (14.), Torghelle (57.), Gera (64.), Babos (75.), ill. Laursen (18.), Christopher Poulsen (60.), Christian Poulsen (75.). További eredmények: Albánia-Svédország 0-0, Málta-Portugália 0-4. Hiába játszott jobban és fölényben a magyar válogatott a dánokkal szem­ben, csupán gól nélküli döntetlennel kezdte meg szereplését a 2010-es labdarúgó-világbajnokság selejte­zősorozatában. SZÉLPÁLIÁSZIÓ Még leírni is borzasztó: az egykoron fut­ballnagyhatalomnak számító Magyaror­szág világbajnokságon legutóbb az 1986-os mexikói viadalon képviseltette magát. Azóta síri csönd veszi körül lab­darúgásunkat. Ritkán azért egy-egy fut­ballistánkról lehetett pozitívumot olvasni a nyugati sajtóban, de válogatottunkat egy kézlegyintéssel elintézték. Csodál­kozni persze nem érdemes a megítélé­sen, hiszen már régóta nem mi játszunk az ellenfelekkel, hanem ők velünk. És mégis, a magyar népnél nincs a világon bizakodóbb nemzet: ahogy kezdődik egy új sorozat, ismét elkez­dünk álmodozni, reménykedni. Mint most. Mi táplálta optimizmusunkat? Például az, hogy a földkerekség egyik legkapósabb edzőnemzetének promi­nens tagja, a holland Erwin Koeman lett pár hónappal ezelőtt nemzeti gár­dánk szövetségi kapitánya, nem be­szélve arról, hogy az irányításával le­játszott három barátságos meccs kö­zül nyertünk a görögök ellen, ikszel­tünk a horvátok és a montenegróiak ellen. Sehol egy vereség. Hát persze, hogy bizakodtunk. A mérkőzés aztán bebizonyította, hogy nem alaptalanul. Azt túlzás len­ne állítani, hogy szemet gyönyörköd­tetően futballoztak Geráék, de a talál­kozó egészét tekintve jobbnak tűntek, mint a dánok. Igaz ugyan, hogy az el­ső játékrészben az Arsenalban légiós­kodó Bendtner a kapufát találta telibe, de a vendégek kapuja előtt Huszti két­szer is gólt szerezhetett volna. Előbb 14 méterről leadott lövését lábbal véd­te S. Andersen, majd a szünet előtt két perccel Laursen kapitális hibáját köve­tően egyedül húzott kapura, de ahe­lyett, hogy középre passzolt volna az egyedül érkező Hajnalhoz, lőtt, de rosszul, a helyezetten bomba telibe trafálta a dán hálóőrt. A fordulás után esett az iram, és a szín­vonal is sokat romlott. Nagy kár az elma­radt magyar győzelemért, mert üyen gyenge, elképzelés nélküli dán váloga­tottat már régen láttunk. Mindezek elle­nére nagy butaság lenne egy vereséggel felérő döntetlennek beállítani a 0-0-t. ES MÉRETES ZAKÓ. U21-es labdarú­gó-válogatottunk súlyos, 8-0-s vereséget szenvedett Szerbiában. Ezzel a fiaskóval elszálltak tovább­jutási reményeink az Eb-selejtező csoportból. Munkát keres?