Délmagyarország, 2008. május (98. évfolyam, 102-126. szám)

2008-05-19 / 115. szám

HÍREK, ESEMÉNYEK, EREDMÉNYEK ^^ ^ • M ® SZERKESZTI: Süli RÓBERT Cj (1 11 P I SDOlUfl 2008. MÁJUS 19. ^^ ^P • mm ^^ • bPI A hazai pályán játszó MKB Veszprém ismét előnyt szerzett, miután 33-26-ra nyert a Pick Szeged ellen a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjének harmadik összecsapásán. Süti JÓZSEF Nem a feszültség fokozására, de néhány dolgot mindenképpen meg kell jegyezni a két nagy gárda összecsapásáról. Az el­ső, hogy a Budapest Bank fair playt hir­detése ellenére is a hazai drukkergárda óriási üvöltözéssel kisérte a Pick-játéko­sok minden mozdulatát. A második, hogy a szegedi drukkereket előbb nem akarták beengedni a csarnok büféjébe. A harmadik: nem tudom, kinek az ötlete volt, de mindenképpen rossz, hogy a szegediek a veszprémi kemény mag fe­lől vonuljanak be a pályára. Míg az MKB PROVOKÁCIÓ A CSARNOKON BELÜL ÉS KÍVÜL. Lele Ambrus és Puljezevics Nenad együtt lépett ki a játékoskijárón, ahol legalább ötven veszprémi fogta őket közre. Azt ordították, hogy „ti megvettétek a magyar kupát, mi pedig megnyertük a KEK-et!". Elkezdték szidni a magyar válogatott kapusát. Egyetlen rendőr sem volt ott akkor, majd megérkeztek a veszprémi rend őrei, akik nem a szurkolókat, hanem a két sze­gedit fogták le, s elkezdték őket lökdösni. Csak nagy nehezen értették meg, hogy nem a szegedieket, hanem a veszprémi drukkereket kellene megállítaniuk. Ugyan­csak ez történt Dobozi Iván technikai vezetővel, majd pedig Rea Attila marketingme­nedzserrel. Kíváncsian várjuk, hogy a sportági szakszövetség mikor indít fegyelmi el­járást rendezői hiányosságok miatt. Vagy hogy llyés Ferencnek - a tévében is több­ször visszajátszott kiállítása után - Zvizej megrúgásáért jár-e valamiféle eltiltás? kézilabdásai pacsizást, simogatást kap­tak a szegedi szurkolóktól, addig a má­sok oldalon mutogatásban, köpködés­ben, rengeteg trágárságban volt részük Andjelkovicséknak. Ezt meg kellene szüntetni. Úgy tünt, mindez a szegedie­ket abszolút nem zavarja, mert nagysze­rű rajtot vettek. Amig a hazaiak sokat hibáztak, addig a Pick-játékosok nagy­szerűen támadtak és védekeztek. így nem is csodálkozhattunk azon, hogy a hetedik percben a bajnoki címvédő ve­zetett 6-2-re. Ezzel mintha el is lőtték volna a puskaporukat a Tisza-partiak. A hazaiak pedig Perics bemelegedésével egyre jobban magukra találtak, s előbb egyenlítettek, majd átvették a vezetést. Matics edző hiába kért időt, nem tudta visszazökkenteni csapatát a korábban tapasztalt jó játékba. Amíg korábban Ghionea, Krivokapics és Osmajics lövé­se rendre a hálóban kötött ki, addig tíz percig egyszerűen valamennyi vendég­kísérlet eredménytelen maradt. A máso­dik félidőben is a hazaiak akarata érvé­nyesült, egészen a 37. percig, amikor a Pick - különösen Zvizej nagyszerű játé­kának köszönhetően - a hétgólos (21-14) hátrányát háromra (21-18) tudta csök­kenteni. A folytatás azonban elmaradt. Még Sutka beállítása hozott némi színt a szegediek játékába, bizonyítva, hogy nagyszerű adottságait érvényesíteni tudja, ha lehetőséget kap. Mocsai Lajos: - öreguras kezdés után magára talált a csapat, s végül közönségszórakoztató játékkal na­gyon fontos győzelmet arattunk. Vladan Matics: - Jobb volt a Veszp­rém. Nem értem, hogy a 6-2-es vezeté­sünk után mi történt a csapattal. Szét­esett a támadó- és a védőjátékunk. Az is felfoghatatlan, hogy az emberelő­nyünket miért nem tudtuk kihasználni. 1A mérkőzés jegyzőkönyve MKB Veszprém-Pick Szeged 33-26 (17-11) Budapest Bank férfi kézilabdaliga, döntő, harmadik mérkőzés. Veszprém, 3000 néző. Vezette: Herczeg, Siidi. Veszprém: PERICS - IVÁNCSIKT. 6, Cozma, Lapcsevics, Lusnyikov, llyés 1, Iváncsik G te. Csere: Tatai (kapus), Vujin 7 (te), EKLEM0VICS 7, Perez 3, GÁL te, Sesum 1. Edző: Mocsai Lajos. Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea te, Krivokapics 2 (l), ANDJELKOVICS 3, DJURK0VICS 2, Osmajics 2, ZVIZEJ 7 (3). Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Petrea 2, Vadkerti, Bendó, SUTKA te (l). Edző: Vladan Matics. Kiállítások: 16, ill. 18 perc. Hétméteresek: 7/te, ill. 7/5. A három győzelemig tartó párharc állása: 2:1 a Veszprém javára. Hét perc után szétesett a Pick játéka Fotó: Tésik Attila SUTKA REMEKELT, HÁLÓSZAGGATÓ GÓLOKAT SZERZETT Kék-sárga szín a Fehérépen RATKO DJURKOVICS UTASÍTJA FEGYELEMRE ILYES FERENCET Fotók: Schmidt Andrea AZ ILYES—ZVIZEJ KONFLIKTUS Fantasztikus hangulatú, küzdelmes, helyenként durva mérkőzésen aratott bravúros győzelmet (33-32) a Fehérép Alcoa ellen utolsó hazai bajnokiján az ASA-HNKC NB l-es női kézilabdacsapata. IMRE PÉTER Virágos jókedvvel kezdődött és zárult a hazaiak számára a Fehérép elleni utolsó hazai bajnoki. A névnapját va­sárnap tartó Wolf Alexandrát tanítvá­nyai, a Katicák szivacskézilabda-csa­pat köszöntötte virággal, míg a végén a győzelem adott okot az örömre, az ünneplésre. Az első percben a vendégek vezet­tek, utána sokáig nem élhették át ezt az érzést. A kék sárgák igazi csapatként küzdöttek, szorgalmasan gyártották a gólokat, igaz, leszakítani nem tudták a Fehérép Alcoát. A Vörös helyére beállt Abramovics hetest is védett, olykor pe­dig „flúgos futamként" másodpercek alatt esett három gól, kettőt a vásárhe­lyiek, egyet a fehérváriak jegyeztek. A lelátó ütemes tapssal szállt be a harc­ba. A játékrész hajrájában két sérülés borzolta a kedélyeket, előbb Földes, majd kisvártatva a helyére beállt Sze­pesi hagyta el - segítséggel - a játékte­ret. A kórházi kivizsgálás elsődleges adatai szerint előbbi könnyebb agyráz­kódást szenvedett és zúzódott az arc­csontja, utóbbinak viszont a bal kezén eltört a középső ujja. Begipszelték, va­lószínűleg nem kell megmüteni. A szünet után sem kímélték egymást a csapatok, még fokozottabb lett a küzde­lem, kemény, olykor durva a játék, mely többször állt ápolás, majd törlés miatt. A közönség és az együttes újbóli egymásra találásának azonban meglett az eredmé­nye: a tizenegy akciógólt szerző Nyikola­jenko és a 100. vásárhelyi mérkőzését ját­szó Wolf vezérelte házigazdák a 43. perc­ben már 27-22-re vezettek. A hajrában Wolf kisebb sérülést szenvedett, de a meccsből nem „szállt ki", üzte-hajtotta, di­csérte a pályán lévőket, a kispadosokat pe­dig tapsolásra biztatta. Az ötegységnyi előnyből a lefújásig egy megmaradt, az időntúli fehérvári szabaddobás a hazai sorfalban halt el. Bravúros győzelem! És újból együtt ünnepelhettek a lányok és a drukkerek. Ezzel a sikerrel a 6. hely már biztosan megvan az ASA-HNKC-nek. Rapatyi Tamás: - Óriási küzdelem­ben, szivét-lelkét kitette a csapat annak érdekében, hogy elérjük célunkat. További eredmények: Derecs­ke-Debrecen 26-26, Dunaferr-Vasas 36-28, Vác-Ferencváros 26-27, Kiskun­halas-Békéscsaba 25-34, Goldber­ger-Győr 19-37. Ha mérkőzés jegyzőkönyve ASA-HNKC-Fehérép Alcoa 33-32 (18-17) NB l-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, teOO néző. Vezette: Bárányi, Szloska. ASA-HNKC: Vörös - Földes 1, NYIKOLAJENK011, WOLF 5 (2), Borbély 1, SIPOS 3, K0R0KNAI te. Csere: ABRAMOVICS (kapus), Jókai 3, Fülöp, Jenőfi te, Szepesi, Gerstmár, Takács D. 1. Edző: Rapatyi Tamás. Fehérép Alcoa: Fekete Cs. - BALOGH B. 9 (2), MAYER 6, Bernataviciuté 1, TRISCSUK 5, Vaszari 2, TÁPAI SZ. 5. Csere: Djerics (kapus), Szrnka 2, Vijunaité 2. Edző: Vura József. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. te/2. • KEMÉNYSÉGBEN NEM VOLT HIÁNY, SZEPESITÁP0UÁK