Délmagyarország, 2008. május (98. évfolyam, 102-126. szám)

2008-05-26 / 121. szám

Hétfő, 2008. május 26. A Dél Sportja 117 Ma bajnok lehet az MTK MUNKATÁRSUNKTÓL A labdarúgó Soproni Liga 29. forduló­jában a címvédő Debrecen erejéből csak 2-2-ps döntetlenre futotta Pak­son, így amennyiben a listavezető MTK a ma este 18 órakor kezdődő mérkőzésen legyőzi a REAC-ot, az utolsó játéknap eredményeitől függet­lenül megnyeri a bajnokságot. A Diósgyőr kétgólos előnyből veszí­tett pontokat az Üjpest vendégeként, míg a Győr az utolsó percben szerzett góllal gyűrte le a Vasast. A forduló hő­se a mesterhármast elérő kaposvári Oláh Lóránt volt. Eredmények, 29. forduló: Paks-Deb­recen 2-2 (gólszerzők: Báló, Belényesi, illetve Leandro, Bogdanovics). Újpest-Diósgyőr 2-2 (g.: Foxi, Sán­dor, illetve Honma, Virágh). Győr-Vasas 2-1 (g.: Bajzát, Józsi, il­letve Németh N.). Nyíregyháza-Bp. Honvéd 3-0 (g.: Fi­ló T. - öngól, Lippai, Ramos). Fehérvár-Siófok 1-0 (g.: Nagy D.). Tatabánya-Kaposvár 2-6 (g.: Né­meth A. Ferenczi, illetve Oláh (3), Al­ves, Da Silva, Nikolics). AZ ÁLLÁS 1. DVSC 29 18 7 6 66-28 61 2. MTK 28 18 6 6 61 - 23 60 3. Újpest 29 16 7 6 57- 37 55 6. Győr 29 15 10 6 61 -36 55 5. Fehérvár 29 16 3 10 65-31 51 6. Kaposvár 29 13 9 7 65-38 68 7. HE 29 13 7 9 56-36 66 8. Honvéd 29 11 7 11 61 -35 60 9. Nyíregyháza 29 11 7 11 33 - 36 60 10. Vasas 29 11 5 13 38-66 38 11. Paks 29 9 9 11 50-50 36 12. REAC 28 7 9 12 62 - 56 30 13. DVTK 29 5 13 11 62-60 27 16. Siófok 29 6 8 15 32-65 26 15. Tatabánya 29 2 6 23 33 -89 10 16. Sopron 0- 0 0 VERESEGGEL BÚCSÚZOTT K0Z0NSEGET0L A MAKÓ FC Nem járt pont a csikócsapatnak A labdarúgó NB II Keleti csoportjá­ban vereséggel búcsúzoLL hazai kö­zönségélől a Makó FC, amely a Bó'cs­től kapott ki 4-2-re. MÁPt JÓZSEF Köszönjük ezt a szép szezont! - a makói B közép ezzel a transzparens­sel fogadta kedvenceit, az NB II Ke­leti csoportjában negyedik helyen végző Makót. Kolozsvári János edző pedig meghúzta, amire kevesen szá­mítottak: Dálnakin és Szamosszegin kívül csupa fiatal lépett pályára a kezdőben. A megilletődöttség nem látszott a csikócsapaton, amely küz­dött, harcolt, ám kapura kevés ve­szélyt jelentett. Szamosszegi volt a bőcsi kapu előtt a legaktívabb, ám előbb fejesét a gólvonalról bólintot­ták ki, majd Gévay beadása után í GÓLTÖRTÉNETEK 27. perc: Veres saját védőharmadá­ban elvesztette a labdát, Bárdi ki­ugratta Jeremiást, aki éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot, 0-1. 56. perc: Kóka mellel vette át a labdát a 16-os vonalán, majd fél fordulattal a bal felsőbe lőtt, 0-2. 66. perc: Jeremiás beadásából Ir­hás kapásból lőtte a labdát a jobb alsóba, 0-3. 67. perc: Faragó küzdött meg a lab­dáért, amely Kulacsik elé pattant, ő pedig a jobb alsó sarokba tüzelt, 1-3. 82. perc: Kulacsik bal oldali, éles beadásából Szamosszegi csúsztatott a bal sarokba, 2-3. 86. perc: Irhás jobb oldalról adott középre, Bárdi pedig másodszorra bepréselte a labdát a hálóba, 2-4. mellépörgetett. A másik oldalon elég volt egy hiba, Jeremiás ki is használta azt. Játszatok, focizzatok! - így lelke­sítette fiait Kolozsvári a szünetben. Hiába nyerte el a csapat játéka a szurkolók tetszését, a gól hiányzott belőle. Nem úgy a Bőcséből, amely szépségdíjas találattal növelte elő­nyét. Egy gyors gólváltás, majd Sza­mosszegi találata után izgalmasan alakult a hajrá, ám végül Bárdi gól­ja mindent eldöntött, így vereséggel búcsúzott a makói közönségtől az MFC. Panasz így sem lehet a ked­vencekre, a klub történetének legfé­nyesebb szezonját produkálták, és lettek az NB II-ben negyedikek. Er­ről még évek múlva is sokat beszél­nek majd a drukkerek, hiszen ez csodás eredmény. Kolozsvári János: - Nem ilyen bú­csúról álmodtam, de azt mondják, te­her alatt nő a pálma. További eredmények: Ferencvá­ros-Cegléd 4-2, Kazincbarcika-Jász­berény 2-1, Vecsés-Tököl 2-1, Vác-Tuzsér 4-3, Orosháza-Mezőkö­vesd 3-0, Szolnok-Kecskemét 1-3, BKV Előre-Baktalórántháza 2-2. SCHREIBER LÁSZLÓNAK NEM SIKERÜLT GÓLT SZEREZNIE Fotó: Schmidt Andrea JA mérkőzés jegyzőkönyve Makó FC-Bőcs 2-4(0-1) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Szabó Is. Makó: Halász 5 - Rakonczai 5, Dálnaki 5, Szamosszegi 6, Gévay 6 - Veres 4, Béres 6, Podonyi 5, Bakos T. 4 - Schreiber 4, Faragó 5. Edző: Kolozsvári János. Bó'cs: Hamar - Menyhért, Mező, Szakszón, Török - Irhás, Kóka, lipták - Jeremiás, Zsarnai - Bárdi. Edző': Tóth László. Gólszerzők: Jeremiás a 27., Kóka az 56., Irhás a 66., Kulacsik a 67., Szamosszegi a 82., Bárdi a 86. percben. Csere: Veres helyett Puskás (5) a szünetben, Schreiber helyett Maróti (-) a 63., BakosT. h. Kulacsik (-) a 63., Zsarnai h. Czirba a 87. percben. Sárga lap: Szakszón a 30., Lipták a 43., Zsarnai az 58., Menyhért a 80. percben. FORDÍTOTTAK A SZEGEDI ÖREGFI­ÚK. Hazai közönség - kb. 250 néző - előtt debütált a Makó FC öregfiúk csapata. Az egykori kedvencek kö­zül többek között Leindlert, Bódit, Botlikot, Márkit, Himert, Méhest, Bárányt felvonultató gárda igen erős és nemes ellenfelet választott magának elsőként: azt a Szeol AK-ot, amelyben például Major, Kemenes, Szabó Gy., Bogdán, Koz­ma Z., Polyvás, Kántor is pályára lépett. A Vizy István vezette hazaiak a félidőben még 2-1-re vezettek, ám végül a Szalai István irányította összeszokottabb vendégek megfor­dították az eredményt, és 4-2-re (gólszerzők: Csák, Karsai T., ill. dr. Kováts 2, Gerecz 2) győztek. Szalai mester már szombat este kidolgozta a taktikát - rövidpasszos játék, még úgy is, hogy dr. Birinyi nem ért rá -, és ezt a mágnesestáblán be is mu­tatta. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Kecskemét 29 23 3 3 70--22 72 2. Szolnok 29 19 3 7 49 ­-29 60 3. FTC 29 17 8 6 61­-36 59 6. Makó 29 13 11 5 49­-30 50 5. Vecsés 29 12 9 8 42­-60 45 6. Vác 29 13 5 11 55­-63 44 7. Kazincbarcika 29 11 10 8 61­-39 43 8. Bocs 29 11 8 10 47--42 41 9. Cegléd 29 1ö 6 15 31--51 34 10. Baktalórántháza 29 8 10 11 30­-61 34 11. Jászberény 29 8 9 12 26­-35 33 12. Tököl 29 9 6 16 26--50 31 13. Orosháza 29 7 8 14 60­-52 29 16. BKV Előre 29 8 6 17 43­-49 28 15. Tuzsér 29 6 5 18 29­-56 23 16. Mezőkövesd 29 3 7 19 22­-48 16 MEGTAKARÍTÁS UJMAGYARORSZAG 700 ezer forint 7 évre, svájci frank alapon, az első három hónapiban 9 134 forint induló havi törlesztőrészlettől igényelhető. THM: 20,21% Referencia THM: 19,47% Az akció 2008. június 16-ig tart. A futamidő aiatt az első három töríesztőrészietben csak kamatot és kezelés: költséget (hiteldíjat) kell fizetnie. A tőketörlesztés a ne­gyedik lörlesztrtrészlet esedékességétől kezdődik. 9 134 ft-os induló töriesztórészlet esetért a törlesztőrészlet a negyedik hónaptól 14 924 Ft. Az akciós ügyleti kamat a kölcsön első három havi tórleszrőrészletére vonatkozik, mértéke ezt követően az akkor hatályos. Hirdetményben közzétett standard kondícióknak megfelelően módosul. A THM meghatározása az aktuális feltételek, illetve a hatá­lyos togszabályok figyelembevételével történt, a feltételek változása esetén mértéke módosulhat. A l'HM mutató értéke nem tükrözi a hitel árfolyam- és kamatkockázatát A I HM és a töríesztőrészletek számítása a forint fizetések alapján történt, a 2008. március 3-án érvényes OTP svájci frank deviza eladási és véteü árfolyamok figyelembevételével. A jelen hirdetés nem minősül ajánlattételnek, az egyes feltételek a hitelbírálat eiedrnényétől függően változhatnak. A tájékoztatás nem teljes körű, ezért - amennyiben felkeltettük érdeklődését - tovább: részletes információért kérjük, tájékozódjon az OTP Bank bankfiókjaiban és honlapián (www.otpbank.hu) közzé­tett Üzletszabályzatból és Hirdetményből. Az akció más személyi kölcsön kedvezménnyel nem vonható össze. Részletes feltételek: www.otpbank.hu vagy 06/1-3666-666 (6. menüpont). otpbank Megbízunk egymásban Az Önkormányzati Minisztérium idén még több állami támogatással indította el az Új Magyarország Lakásfelújitási Programot, hogy a korszerűsítő átalakítá­sokhoz nyújtott támogatással hozzájáruljon a lakásonkénti energiafelhasználás csökkentéséhez. A távfűtési rendszereket korszerűsítő Ökoprogram a távhővel ellátott lakóépüle­tekben lakásonként lehetővé teszi a hőfogyasztás szabályozását és mérését, hogy csökkenjenek a családi kiadások. A programra társasházak, lakásszövetkezetek és helyi önkormányzatok pályázhat­nak, Támogatás a következő átalakításokra adható: hőszabályzó szelepek besze­relése; hőmennyiségmérők és költségmegosztók beszerelése; strangszabáiyozók beépítése, cseréje; az egycsöves átfolyós fűtési rendszerek esetén átkötő sza­kaszok beépítése, illetve a rendszer kétcsövessé alakítása. Az állami tamogatás 35%, lakásonként legfeljebb 54000 Ft. Pályázati határidő: 2008. október 31. További információ: www.otm.gov.hu (||) ÖKOPROGRAM otp személyi kölcsön