Délmagyarország, 2008. április (98. évfolyam, 76-101. szám)

2008-04-21 / 93. szám

121A Dél Sportja Hétfő, 2008. április 21. A ZÁRÓ NEGYEDBEN ELŐBB FELZÁRKÓZOTT, MAJD LEENGEDETT A SZEGED BETON Most sem dőlt el a Domino A férfi vízilabda OBI bronzcsatájában lépéselőnybe került a Domino-Hon­véd a Szeged Betonnal szemben. SZÉ1PÁ1 LÁSZLÓ Az égiek valahogy nem akarják, hogy megtörjön az átok, a Szeged végre-vala­hára legyőzze a Domino-Honvédot. Pe­dig úgy kezdődött a találkozó, hogy ez­úttal összejöhet a bravúr. Miután az edzőváltáson átesett hazaiak jutottak előnyhöz, azt gyorsan egalizálta Komló­si, majd Molnár Tamás találatára Mo­nostori válaszolt. Ezt követően viszont kapkodóvá vált a vendégek játéka, és a védekezéssel is akadtak problémák. En­nek pedig az lett a következménye, hogy a második negyed közepén már 6-2 állt az eredményjelzőn. Innen kellett feláll­nia a Szegednek, ami szinte a lehetetlen­ség határát súroló feladatnak ígérkezett. Sokáig úgy tűnt, hiába próbálkozik a fel­zárkózással a Tisza-parti alakulat - bár Varga Tamásék minden esetben vála­szoltak a Honvéd góljára, de ezzel csak azt érték el, hogy a különbség ne nöjön. A 22. percben 9-5 volt az eredmény. Nem nagyon lehetett pálfordulásra számítani, de a vendégekért szorítók leg­nagyobb örömére beindult a szegedi henger. A gólgyártást Varga Péter kezdte A DOMINÓS KÉZERDŐ (BALRÓL: SZÍVÓS, BÁRÁNY, GÓR-NAGY) ELLENÉRE VARGA T. (7) HÁROM GÓLT DOBOTT GERGELYNEK Fotó: Karnok Csaba el, aztán Korolija talált be előnyből, utá­na Balatoni szerzett bravúros találatot, majd 9-9-nél Varga Péter lövésével érte utol a Beton a Honvédot. Ekkor már csak szük hat perc volt hátra a meccsből, azaz minden esélye megvolt a Szegednek, S A mérkőzés jegyzőkönyve Domino-Honvéd-Szeged Beton VE 13-10 (3-2,4-2,2-2,4-4) ING férfi vízilabda OB 1,3 helyért, első mérkőzés. Budapest, Kőér u., 250 néző. Vezette: Bátori, Vojvoda. Domino: Gergely - KISS G. 3, KOVÁCS 0.2, Molnár T. 1, Vári, Fodor, SZÍVÓS 2. Csere: Székely, Vindisch 1, Bárány, PAJÁN 3, Gór-Nagy 1. Edző: Tóth Imre. Szeged: Baksa - Balatoni 1, VARGA T. 3, Komlósi 1, KOROLIJA 2, Weszelovszky, lehmann. Csere: VARGA P. 2, Juhász Zs., Molnár P., Monostori 1. Edző: Kásás Zoltán. Gól - emberelőnyből: 8/7, ill. 8/6. Ötméteresből: 1/1, ill. -. Az egyik fel második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Domino javára. hogy a látszólag „padlóra" került Domi­nót legyőzze. Ez lett volna a logikus, de a siker hiú ábránd maradt. Akik az előbb a végtelenségig bizakodtak, azok két és fél perc múlva szomorúan mormolták ma­gukban: „Ezt nem hiszem el". Csalódott­ságuk érthető volt, mert a Honvéd játé­kosai ugyanazt megcsinálták, amit We­szelovszkyék néhány perccel korábban: zsinórban négy gólt szereztek. A vég­eredményt a szegediek legjobbja, Varga Tamás állította be: 13-10. A Domino lépéselőnybe került ugyan, de a Betonnak a csütörtökön 18.30-kor kezdődő szegedi meccsen minden esélye adott az egyenlítésre. Kásás Zoltán: - Háromgólos hátrá­nyunkat négy perc alatt kiegyenlítet­tük, majd három perc alatt négy gólt kaptunk. Ez már a sokadik olyan meccsünk volt, amelyen az ellenfél­nek ezüsttálcán nyújtottuk át a győ­zelmet. Nem tudom, mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy a fejekben végre rend legyen... HELYOSZTÓK, ELSŐ MECCSEK. Az 1. helyért: Eger-Vasas 11-10 - hosz­szabbítás után (gólszerzők: Biros 4, Varga II Zs. 3, Kis G., Császár 2-2, ill. Varga Dániel, Kovács, Varga Dénes 2-2, Steinmetz Á., Mátyás, Stein­metz B., Katonás); az 5. helyért: Újpest-FTC 11-9; a 9. helyért: BVSC-Fehérvár 10-9; a 11. helyért: Szolnok-OSC 7-9. A szerencsésebb csapat nyert A férfi vízilabda 0BI hetedik helyé­ért lejátszott első meccsen a Pendola Szentes Elektroglob hatalmas csatá­ban, a hosszabbításban szenvedett egygólos vereséget a Pécs vendége­ként. J MUNKATÁRSUNKTÓL Meglepetésre a Pécs nem tudott mit kezdeni az esélytelenebbnek tartott Szentessel. Végig fej fej mellett haladt a két csapat, csak egyszer volt két gól köztük, amikor a vendégek 4-2-re megléptek. Jól játszottak a vendégek, de a hosszabbításban egyrészt elpár­tolt tőlük a szerencse, másrészt a já­tékvezetők sem szimpatizáltak velük. Berki András: - A játékvezetőknek hét közben kiadott felhívás, mely sze­rint jobban ügyeljenek a faultok meg­ítélésére, egyes bírókat nagyon össze­zavart... Folytatás csütörtökön 18 órakor Szentesen. BJegyzőkönyv Pécs-Pendola Szentes Elektroglob 11-10(2-2,2-2,3-2,2-3,1-1, 1-0)-h.u. ING férfi vízilabda 0B1,7. helyért, első mérkőzés. Pécs, 300 néző. Vezette: Székely Z., Fekete. Pécs: GÁRDONYI - De Blasio, ÁGNER 4, Babay 1, Surányi, Bereczki, BÓBIS 3. Csere: SEMAN 2, Lukács G., Kollár 1, Szácsi D. Edző: Ambrus Tamás. Szentes: HORVÁTH T. - Szabó T„ Torday 1, Papp G. 1, Vígh 1, Makiári 2, CSENTE 2. Csere: Zsivanovics, TURZAI2, Jaksa, Józsa 1, Dönrőssy. Edző: Berki András. Gól - emberelőnyből: 15/7, ill. 9/5. Ötméteresből: -, ill. 3/3. Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Pécs javára. ELEKTROGLOB Vasárnap is van újság! Vasárnapi DELMAGYARORSZAG wmmmmK^ A CallistoMegaprim méltó utódja. Callfsto Meeater® Kukorica gyomirtószeres állománykezelésére! <epam> Újonnan nyíló szegedi irodánkba keresünk JAVA Fejlesztőket, JAVA Architekteket és Projekt Managereket. Delivering Excellence in Software Engineering íul-v. (•!• M L« Wa WíIM" inniuk lliy«J«1 Személyre szabott karrier tervet, tréning programot és versenyképes fizetési csomagot ajánlunk. Jelentkezésedet, érdeklődésedet Mórocz Tímea kolléganőnk várja a 06-1-327-7400 telefonszámon vagy a timea_morocz@epam.com email címen. További információ: http://www.epam.com/job Csattanó maszlag, ) szerbtövis, selyem­mályva ellen is! Csongrád megye Területi képviselő: y Törőcjik Éva: 06 20 964-7812 ^ Promóciós terjesztők: Opavx/ki Mihály: 06 30 218-0431 syngenta www.syngenta.hu A készítmény 1. forgalmi kategóriájú, felhasználásával és beszerzésével kapcsolatban torduljon növényvédő szakmérnökéhez. GYORS HITELRE LENNE SZÜKSÉGE? • alacsony kamattal • villámgyors ügyintézéssel • gyors pénzhez jutással Van autója? Akkor Autöfedezetes hitel 400 000 Ft havi 6613 Ft (THM: 10,54%, futamidő 84 hó) hitele! Hitel akár 1 nap alatt! Dél-Alföld Center Hiteliroda Szeged Plaza (K&H Bankfiók mellett) / ^— Telefon: 62/541-592,20/669-95-73.20/669-95-65 Dél-Alföld E-mail: hltelirodaigftnvitel.hu —c . „ , , 6724 Szeged, Kossuth L. sgt. 119. SHARE" SZEZONÁLIS NÖI KONFEKCIÓ­TERMÉKEK 50%-OS ÁRENGEDMÉNYIG KAPHATÓK! | 1 Új Sariana fehérnemű­kollekció érkezett. MTR\DE MŰI DIVAT Szeged, Dugonics tér 11. hnn 1/ r Ut3l 11\_) a bankv11 ág Idegenvezetője Több mint 20 bank hitelajánlatai közül választjuk kl az Ön pénzügyi helyzetének e legmegfelelőbbet. • személyi hitelek • jelzáloghitelek szabad felhasználásra • lakáshitelek • hitelkiváltás Minden szolgáltatásunk DÍJMENTES! r Cfm: Szeged. Tisza L. krt. 77. í Tel.: 62/433-403 • 20/886-43-62 [ Szeged, Pacsirta u. 14. Tel.: 62/478-811 TAVASZI NAGYTAKARÍTÁS! Minden egykaros KLUDI csaptelephez ajándék csapteleptisztitát (Április I 5-30 19) Nyitva: h.-p.: 7.30—17.00-ig. sto.: 7.30-12.0t-ig, vas.: 8.00-12.00-ig