Délmagyarország, 2008. február (98. évfolyam, 27-51. szám)

2008-02-21 / 44. szám

Csütörtök, 2008. február 21. FANTASZTIKUS HANGULATBAN JÁTSZOTT VÁSÁRHELYEN A VÍZI LABDA-VÁLOGATOTT - VARGA TAMÁS KÉT GÓLT SZERZETT Pólósuliba íratták a német csapatot A magyar férfi vízilabda-válogatott felkészülési találkozón magabiztos győzelmet ért el Németország ellen. A Vásárhelyen rendezett mérkőzésen a közönség vastapssal jutalmazta a Kemény-csapat produkcióját. Leg­jobbjaink holnaptól három napon át a kecskeméti Volvo-kupán Románia, Kanada és Ausztrália ellen játszanak. SZÉLPÁt LÁSZLÓ Majdnem egyértelműnek tünt, hogy férfi vízilabda-válogatottunk tegnap este Vá­sárhelyen ugorjon vízbe a németek el­len. Az okok: egyrészt adva volt egy im­pozáns létesítmény, másrészt a sportágat értő és szerető közönség, harmadrészt pedig kétszeres olimpiai bajnokaink má­sodedzője, Kásás Zoltán történetesen már évek óta a vásárhelyi póló felvirá­goztatásáért dolgozik. Szóval a ma­gyar-német felkészülési találkozót telt ház előtt Hódmezővásárhelyen játszot­ták. Ami nekünk, Csongrád megyeiek­nek külön örömet okozott, hogy Kemény Dénes szövetségi kapitány keretében ott szerepel a Szeged Beton VE két kiválósá­ga, Baksa László és Varga Tamás is. A vendégek sok jóra nem számít­hattak, elvégre a magyar nemzeti csa­patban hatalmas a konkurenciaharc, a keret valamennyi játékosa arra töre­kedett, hogy igyekezzen minél jobban meggyőzni teljesítményével a kapi­tányt. A várakozásoktól eltérően az el­13 EGY PONTRA PEKINGTŐL. Nagysze­rű győzelmet aratott a magyar női vízilabda-válogatott az olimpiai selejtezőn. Ma a spanyolok ellen a döntetlen is elég a csoportelsőség­hez. EREDMÉNY, B CSOPORT: MA­GYARORSZÁG-KUBA 16-7 KISS GERGELY A VÁSÁRHELYI KÖZÖNSÉG KEDVENCEI KÖZÉTARTOZOTT KEMÉNY VOLT A MECCS ső negyedben remekül tartották ma­gukat a németek. Igaz, ehhez kellett az is, hogy a mieink pontatlanul lője­nek, a túlzott akarásnak ekkor még erőlködés lett a vége. Annak azért örülhetett a publikum, hogy a mieink egyenlítő találatát Varga Tamás sze­rezte büntetőből. A szegediek klasszi­sa a második nyolc percben azt is megmutatta, tud ö felállt fallal szem­ben, nyolc méterről is pontosan céloz­ni. De rajta kivül Szívós és Steinmetz A. is bevette az egyébként kiválóan védő Tchigir kapuját. Jobb volt, per­sze, hogy jobb volt a magyar váloga­tott, de a meccs első felében mégsem volt meggyőző. Látszott, a felkészülés­nek még nagyon az elején járnak Kiss Gergelyék, 4-2. A fordulást követően a közel ezer drukker abban bízott, most aztán be­indul a magyar henger. Mindez nem nagyon akaródzott, a kelleténél vala­mivel több volt a hiba, igaz, nem most kell parádézni, azzal ráérnek a fiúk a júliusi, malagai Európa-bajnok­ságon, de még inkább az augusztusi pekingi olimpián. A két csapat között meglévő jókora különbség a hajrában aztán már teljesen kidomborodott. Ekkor nemcsak eredményesen, ha­nem jól és szépen is pólóztak a ma­gyarok. Ügy, ahogy a világ egyik leg­jobb gárdájához illik, amely Peking­ben sorozatban a harmadik olimpiai Fotók: Tésik Attila aranyát szeretné megszerezni. A látot­tak alapján van rá esélye. Nem is ki­csi... Ha mérkőzés jegyzőkönyve Magyarország-Németország 15-8 (l-l, 3-1,3-2,8-9) Felkészülési férfi válogatott vízilabda-mérkőzés. Hódmezővásárhely, fedett sportuszoda, 900 néző. Vezette: Németh A., Petik. Magyarország: Nagy V. - Kiss G. 9, Hosnyánszky 1, Steinmetz Á. 2, Gór-Nagy, Szívós 2, Biros. Csere: Varga T. 2, Madaras 1, Kiss Cs., Fodor 1, Kis G., Varga II. Zs. 1, Hárai 1. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes. Németország: Tchigir - Szavics, Politze 3, Nossek 3, Schertwítís 1, Kreuzmann, Mackeben 1. Csere: Naroska, Schlotterbeck, Dierole, Oeler, Bukowski, Schroeder, Purschke. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm. Gól - emberelőnyből: 8/5, ill. 6/1. Ötméteresből: 3/3, ill. 9/9. A debreceni játék majdnem megismétlődött Bekesen Gyenge és rossz felfogású játékának köszönhetően nagyon megizzadt Bé­késen a győzelemért a Pick Szeged fér­fi kézilabdacsapata. Végül a vendégek nagy nehezen 29-27-re nyertek. SÜLI JÓZSEF Az már a mérkőzés elején látszott, hogy a Picknek nem kell megszakadnia a győzelemért. Így a könnyelmüsködés B SKALICZKIVAl KÉSZÜLNEK A VB-RE. A Magyar Kézilabda-szö­vetség (MKSZ) elnökségi ülésén megvitatta és elfogadta a kapitányi beszámolót a januári, norvégiai Eb-ről, így ő irányítja majd a csa­patot a júniusi, bosnyákok elleni vb-selejtezőn. sem hiányzott a vendégek játékából. A karmester, Andjelkovics elsősorban Ratko Djurkovicsot jobbnál jobb lab­dákkal igyekezett gólhelyzetbe hozni. A beálló pedig állta a sarat a békési véde­lem ellenében, s büntetőket harcolt ki, valamint gólokat lőtt. Aztán hosszú ki­hagyás után pályára lépett Stamate. Sajnos a két szegedi szélső már nem volt ennyire gólveszélyes, hiszen zicce­reket hagytak ki. Mivel fokozatosan át­járóházzá vált a szegedi védelem, And­jelkovicsék négynél nagyobb előnyre nem tudtak szert tenni. Sőt a félidő haj­rájában a sok támadói hiba miatt a ko­moly anyagi gondokkal küzdő, mégis lelkes hazaiak egy gólra felzárkóztak. - Nem értem a játékosokat. Ez a mér­kőzés akkor is hatvan percig tart, ha gyatrán, vagy teljes erőbedobással ját­szanak. Mennyivel jobb lenne a hírünk, ha bajnokhoz illően játszanánk - mond­ta bosszúsan Lele Ambrus. Az ügyvezető elnök akkor még nem tudta, hogy a csa­pat a második félidő elején mintha az öl­tözőben maradt volna. A Békés előbb ki­adidas M IICDAPKST BA-VK mm T- • -Mobile­A GE Money Sonk tagja „ FordHovány PORTIG ERSTE s A L A PK EZE LŐ SZEUHEP egyenlített, majd a vezetést is megszerez­te. Ettől aztán annyira tűzbe jöttek a drukkerek, hogy szinte szárnyakat adtak kedvenceiknek, akik nem is csüggedtek. Állandósult O/ó/ié/c kétgólos előnye. Saj­nos nagyon rossz felfogásban játszott a bajnok, s ha ebből vonnánk le a követ­keztetést, akkor nem sok esélyt adnánk a szombati Barcelona elleni mérkőzés megnyerésére. Szerencsére az utolsó tíz percre összekapta magát a Pick, egy ötös gólsorozattal maga javára fordította az állást, s megszerezte a kötelező győzel­met, 29-27. Q A mérkőzés jegyzőkönyve Békés FKC-Pick Szeged 27-29 (19-16) Budapest Bank férfi kézilabdaliga, rájátszás az 1-8. helyért. Békés, 600 néző. Vezette: Medve, Tóth. Békés: NAGY L. - NAGY CS. 9, Gamrat 9, Trivkovics 1, KOCSIS 7, Kopcsák 1, Raffai. Csere: OLÁH 6 (2), Jurko 2, Varga 1, Szatmári. Edző: Bakó Botond. Pick Szeged: Puljezevics - Bendó 1 (1), Krivokapics 7 (2), ANDJELKOVICS 9, Djurkovics 2, Petrea 3, Vadkerti 3. Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Osmajics 3, STAMATE 9, Zvizej 2, Ghionea. Edző: Vladan Matics. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3. Az eredmény alakulása: 7. perc: 1-9,17. p.: 5-10,28. p.: 13-15,35. p.: 18-17,93 p.: 22-20,50 p.: 25-23,55. p.: 25-28. Londonban esőr Glasgow-ban gólzápor A labdarúgó Bajnokok Ligája szuperrangadójának első félideje feledhető pro­dukciót hozott. Alig-alig volt helyzet. Az olaszok stabilak voltak, a hazaiak pe­dig kevés veszélyt jelentettek a zuhogó esőben, öt percig pörgött az Arsenal, utána szépen elhaltak az angol kísérletek, az AC Milán pedig szépen tartotta a számára jó eredményt, a döntetlent. Az első félidőben inkább egymást faragták (13 szabálytalanság) a csapatok, a hazaiak három, míg a vendégek egy sárga lapot kaptak. Gól viszont nem született. A második félidő hazai góllal indult, ez felpörgette az eseményeket, jöttek az angol cserék, és éppen Carlos Tevez (65. percben állt be) egyenlített a hajrában. Gólszerzők: Benzema (54.), ill. Tevez (87.) 2-3 1 (2-1) I m FENERBAHCE SEVILLA Bátran kezdtek a skótok, és ennek meg is lett az eredménye: a Celtic gólgyáro­sa, Vennegor of Hesselink szerzett vezetést, amit még az argentin Messi ki­egyenlített. A félidőben mégis a zöldek vonultak előnnyel az öltözőbe. Ronal­dinho adott gólpasszt Henrynak, majd Messi eldöntötte a győztes kilétét. Gólszerzők: Vennegor of Hesselink (16.), Robson (38.), ill. Messi (18., 79.), Henry (52.) Két hazai gól az első félidőben, mégis l-l az eredmény, hiszen Edu öngólt vé­tett. A második játékrészben is hasonló leosztásban estek a találatok, mígnem a három perce a pályán lévő - Kezsmant váltotta - Semir Sentürk a törököket jut­tatta egygólos előnyhöz a két hét múlva sorra kerülő visszavágóra. Gólszerzők: Kezsman (17.), Lugano (57.), Semih Sentürk (88.) ill. Edu (öngól, 23.), Escude (66.) RÖVIDHÍREK LÉKÓ-REMI. A szegedi Lékó Péter döntetlent játszott a negyedik fordu­lóban a linaresi sakk szupertornán: norvég Carlsen ellen a 41. lépésben remizett. Az állás: Topalov, Anand, Áronján 2,5-2,5, Lékó, Shirov 2-2, Ivancsuk, Carlsen, Radzsabov 1,5-1,5 ponttal. EDZŐKÉPZÉS. Vasárnap 9 órától edző­képzést tartanak a Csongrád megyei labdarúgóedzöknek. Az elméleti fog­lalkozást a CSLSZ új otthonában (Kö­zép fasor 1-3.), míg a gyakorlati okta­tás az újszegedi Kisstadion műfüves pályáján tartják. EDZŐMECCSEK. Labdarúgó edzőmérkő­zésen: Makó-Hódmezővásárhely FC 1-2. Gólszerzők: Veres, ill. Varga M., Nagy A. Tisza Volán-Dorozsma 4-2. Gólszerzők: Kreizler, Körmöci, Mészá­ros, Füle, ill. Szabó, Csányi.