Délmagyarország, 2007. december (97. évfolyam, 280-303. szám)

2007-12-18 / 294. szám

Szombat, 2007. december 15. Sport 115 Ötvenedikek vagyunk ZÜRICH (MTI/AP) A magyar válogatott két helyet javított legutóbbi pozícióján, így 50. a Nem­zetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) vi­lágranglistáján, amelyet idén Argentí­na zár az első helyen, megelőzve Bra­zíliát és Olaszországot. A magyarokkal azonos vb-selejtező­csoportba került csapatok közül a por­tugálok a 8., a svédek a 24., a dánok a 31., az albánok a 80., a máltaiak pedig a 136. helyet foglalják el a rangsorban. FIFA-világranglista (zárójelben a múlt havi helyezés): 1. (1.) Argentína 1523 pont, 2. (2.) Brazília 1502, 3. (3.) Olaszország 1498, 4. (4.) Spanyolor­szág 1349, 5. (5.) Németország 1298, 6. (6.) Csehország 1290, 7. (7.) Franciaor­szág 1243, 8. (8.) Portugália 1241, 9. (9.) Hollandia 1170, 10. (10.) Horvátország 1129,11. (11.) Görögország, 1114,12. (12.) Anglia 1113,13. (13.) Románia 1088, 14. (14.) Skócia 990, 15. (15.) Mexikó 982, ...24. (24.) Svédország 853, ...31. (31.) Dánia 797, ...50. (52.) MAGYAROR­SZÁG 581, ...80. (82.) Albánia 407, ...136. (139.) Málta 184. Kettelitalalat BUDAPEST (MTI) A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 50. fogadási heti a totónyere­mények a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy talála­tos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 9 millió 667 ezer 40 forint. 13 találatos szelvény 1 darab, nyeremé­nye 2 millió 840 ezer 710 forint. 12 ta­lálatos szelvény 59 darab, nyeremé­nyük egyenként 55 ezer 510 forint. 11 találatos szelvény 622 darab, nyere­ményük egyenként 5265 forint. 10 ta­lálatos szelvény 4053 darab, nyeremé­nyük egyenként 1345 forint. KAJDACSI JUDIT A NEGYEDIK NEGYEDBEN ELVESZTETTE AZ ESZMELETET Tomova kivégezte a Volánt Az esztendő utolsó hazai mérkőzésén győzelemmel búcsúzott közönségétől az Uniqa NB IA csoportos női kosárlabda-bajnokságban a Szeviép-Szeged együttese. A bajnoki bronzérmes 31 ponttal verte a Zala Volánt. A meccs hőse Milena Tomova volt, míg a vesztese Kajdacsi Judit. 0 A mérkőzés jegyzőkönyve SZEVIÉP-SZEGED—ZALA V0LÁN-ZTE 92-61 (26-8,19-21,26-17,21-15) Uniqa NB I csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 11. forduló, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kapitány, Márton. Szeviép-Szeged: Vrancseva 11/6, Török 8/3, KOVÁCS 12/6, TOMOVA 23, KAJDACS111. Cserék: Szlimák 8/6, Russai 7/3, FÜRÉSZ 9/3, Laczi 3/3. Edző: Fodor Péter. Zala Volán: Szélesy 6, Czukor, Hersics 5/3, Turóczy 4, Miikova 10. Cserék: CREAMER 23/12, Kubatova 1, Horváth 7, Ambrus 3/3, Pungor 2. Edző: Bencze Tamás. SÜU RÓBERT Az elmúlt szezonban ötször mérkőzött egymással a két csapat. Négyszer a Szeged nyert, a zalaiak csak a ráját­szásban tudtak egyszer, méghozzá ha­zai környezetben diadalmaskodni. A Szeviép vezetőedzője, Fodor Péter nem véletlenül sétált mosolygósan a tegnapi meccs előtt, ugyanis csapata ismét teljes kerettel vehette fel a küz­delmet. Vendégtriplával indult a találkozó, de ezután hosszú percekre kosárcsend telepedett a rangadóra. Aztán bein­dult a szegedi henger, jöttek a pontok, a Zala Volán dobóheíyzetbe sem tu­dott kerülni, az 5. percben már tíz­pontnyi lett a különbség, 15-5. A hazai gárda nem állt le, a remek védekezés­ből gyors támadásvezetések következ­tek. Tíz perc játék után már 26-8 volt az állás. Jói indult a második negyed is, továbbra sem maradtak el a szege­di pontok, azonban a 13. percben be­következett az első hullámvölgy. Sze­rencsére Tomova vezetésével (16 perc játék alatt 15 pont, hat lepattanó, hét kiharcolt szabálytalanság, és 24 IBM-pont volt a teljesítménye) vissza­állt az eredeti rend, 45-29-re vezetett a Szeged a félidőben. Kiváló első húsz percet produkált a bajnoki bronzér­mes, esélyt sem hagyott a zalaiaknak. Kicsit hullámvölgybe került a har­madik negyed elején a Szeged, a Zala Volán 24. percben feljött kilenc pont­ra. Ez alaposan felhergelte a hazaia­kat, akik ezután ismét magas hőfokon égtek. Szebbnél szebb támadásokat vezettek, most már nem csak Tomova, ha nem Kovács, Török, Vrancseva, Russai, Fürész, valamint Szlimák is fontos és szép kosarakat szerzett. Kaj­dacsi Judit is elemében volt, nem tud­ták tartani. Sajnos, a negyedik ne­gyedben a saját palánkja alatt ütkö­zött Turóczyval, majd futás közben rosszul lett. Elveszítette eszméletét, öl­ben kellett lehozni a válogatott cen­tert. A nézők ezután nem is a meccset, hanem a kispad mögötti részt nézték, ott ápolták a játékost. A meccs végére jobban lett, fekvő helyzetben már megtapsolta a társakat. Volt is mit ün­nepelni, hiszen Milena Tomova veze­tésével (48 IBM-pont!) nagyon simán, 31 ponttal nyert a Szeged a rangadón, 92-61. MILENA TOMOVA (JOBBRÓL) A MEZŐNY FÖLÉ NŐTT ece-5 # lllll, kiwo patikawMI Fotó: Segesvári Csaba HUNGUEST HOTELS SZEVIÉP 0 IKESZ Autó A megbízható megoldás T • -Mobile­Tll Ajándékozzon karácsonyra digitális előfizetést, és mi megajándékozzuk rendkívüli Set Top Box vásárlási akciónkkal!* Lepje meg szeretteit a digitális televíziózás élményével! A bet lop box (vevokészülek) ara egy minicsomag elótizetése eseten mindössze riindössze 4 990 Ft. A tájékoztatás nem teljes körű. További részletek: 1298, ww\ ;s december 31. között, vagy a készlet erejéig érvényes új digitális előfizetőkre 1 jgalább két minicsomag előfizetése esetén A Set Top Box vásárlási akció 2007. december 1. lyilatkozat aláírása mellett. •T • -Kábel-